GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o.

Opinie o GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o.

Otton 3 Nowy wpis

Nie polecam zgłaszania tego... Przy próbie zgłoszenia nadużyć przez pracowników HR doprowadza do zwolnienia pracownika. Jeśli musisz jeszcze pracować w GEA i nie masz czegoś już nagranego to nie zgłaszaj czasem tego. Siedź cicho puki nie masz czegoś nagranego..

@Otton 3

O jakich nadużyciach mowa? Nie widzę już komentarza, na który odpowiadasz a chyba był istotny, skoro gdzieś to zgłaszać ktoś miał. Serio zdarzają się tutaj jakieś nadużycia, takie, które trzeba nagrywać?

Kierownik Logistyki i Magazynu Nowy wpis

Dobry kierownik logistyki zarabia w Koszalinie 15000 netto. Miernoty dają się wabić za mniejsze pieniądze ale to brak szacunku do siebie, do swojej rodziny, która zostawiamy na 8h dziennie pracując na swojegoszefa. Dobra faktura transportowa to 15000 netto i zrozumcie, że poniżej nikt szanujący się nie pracuje. Jeśli ktos chce pracownika, który sam siebie nie szanuje to i firmy nie uszanuje. Firmy sprawa ale historia skończy się jak zwykle. Wypowiedzeniem, odejsciem itd. Chcecie kierownika logistyki i magazynu? Stara szkoła już nie działa. Mamy XXI wiek. Potrzebne są osoby ze świeżym podejściem. Trzeba zapłacić.

Logistyka Nowy wpis

Prawda jest taka, że za dobrego dyrektora logistyki trzeba dziś w Koszalinie zapłacić powyżej 11 000 zł na rękę. Jeśli chodzi o połączenie logistyki i magazynu odpowiednio więcej. GEA brzytwy się chwyta szukają tych managerów anonimowo przez agencje pracy czy jako klienci pracuj.pl bo wstyd się przyznać, że nikt nie chce przyjść. Opinia o firmie jest jaka jest i ludzie generalnie jak słyszą gea to się boją, że to jeden wielki wyścig szczurów. Niestety trzeba zmienić podejście do zarządzania i zainwestować w młodego, zdolnego człowieka jednoczesnie z doświadczeniem. No i zapłacic...

Maestro

Firma dostała laurkę pracodawcy roku????. Pytanie jakim cudem? Gdzie jest odzież robocza która miała być pół roku temu? Trzeba podkradać z szafek i w domu prac, bo firma nie daje sobie z tym rady. Premie na święta? Zapomnij, ni ma pinidzy, znaczy są, bo firma.zakonczyla rok z niezłymi obrotami jak się chwała, ale nie nasza filia ???? firma na ten temat wymownie milczy. Obiecana premia miesięczna to jakiś żart i kpina. "No bo system premii jest nowy i jeszcze się nie dostosował" taka oto odpowiedź. No ale robota nie ciężka, czasem pomyśleć trzeba samemu czasem pokombinować, ale i zakupy na necie można ogarnąć w pracy czy co tam poczytać na telefonie. Ot taka praca, firma niemiecka ale zarządzanie jakieś takie wciąż polaczkowate. PZPR, znaczy PZDR.????

@Maestro

Jak to podkradać z szafek? A to firma, jakiś kierownik nie orientuje się, że pracownicy sami biorą tę odzież bez pytania lub konsultacji? I jak pracownik bierze takie nowe ubrania, to te stare musi sam ubrać i je odnieść do tej szafki, czy może je zachować u siebie na przyszłość na zmianę?

Marzena
@Maestro

A mechanik dostaje ubrania robocze? Wpadłam poczytać o was na forum, bo mąż się planuje do was wybrać na to stanowisko. W ogłoszeniu były przedstawione nagrody jubileuszowe. Przybliżysz co to takiego? Kasa, nagrody rzeczowe? Te premie w jakich kwotach?

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Nickodem

Czy Gea po raz kolejny przebudowuje kadry? Od jakiegoś czasu zwalniają się kolejne kierownicze / dyrektorskie stanowiska. Zakupy, logistyka. Coś się dzieje? Na jakie zarobki może liczyć Kierownik Logistyki?

@Nickodem

Oooo serio zwalnia się tu wiele osób? Ktoś zna konkrety, czy zwalniają się same te osoby, czy firma ich zwalnia? Mnie też interesuje praca w logistyce, ale na średnim lub wyższym szczeblu. Czy jak w tej sytuacji pojawiają się wolne miejsca, to one są obsadzane, czy raczej firma chce redukować zatrudnienie i nie rekrutuje nikogo?

Djyr

Jak średni lub wyższy szczebel to obsadzają swoimi znajomymi nie ma oficjalnie ofert pracy na takie stanowiska tylko produkcyjnych to są na OLX wiadomo za biurkiem Chcę każdy a na produkcji nie ma chętnych

Ross
@Nickodem

Niestety .... Brak HR .... jeśli zwolnienie jest jedynym lekarstwem, jakie firma zna na poprawę sytuacji to wiadomo gdzie leży przyczyna źródłowa -brak HR. Jeśli pracownik jest osamotniony ze swoim problemem w firmie i prócz wyjścia z firmy nie widzi innego rozwiązania to jaka komórka w firmie nie działa? Jeśli Pracownik czuję się jak intruz w firmie - to co w firmie nie działa? Jeśli każdy czeka na to, kiedy przyjdzie kolej na grilowanie jego i wię że nikt mu nie pomoże to znaczy że co w firmie brakuje???

@Ross

No, ale chyba musi być jakaś osoba przełożona, do której można się udać w razie jakiejkolwiek pomocy? Może główne szefostwo? Skoro nie ma działu HR, to może istnieje jakaś skrzynka, gdzie można anonimowe pomysły i skargi wrzucać?

@Ross

Dzień dobry, chcielibyśmy poinformować, że w GEA Tuchenhagen Polska istnieje dział HR, który bardzo chętnie pomoże w razie jakichkolwiek problemów lub pytań. Wszelkie problemy można zgłaszać również do Compliance Manager oraz Rady Pracowników, która regularnie spotyka się z Zarządem Spółki oraz Działem HR.

@GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o.

Ooo. Dzięki za napisanie, bo po tamtych komentarz można by przypuszczać, że nie ma tu takiego działu. A czy coś jest na rzeczy w słowach poprzedników, że ludzie się zwalniają, zauważyli Państwo zwiększoną rotację? I czy dociekacie o powody, gdy ktoś składa wypowiedzenie?

Zaskoczony
@GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o.

Dzień dobry, Cieszę się że w GEA jest dział HR. Więc można do działu zadać pytanie od pracowników o zasadach polityki antymobingowej . Jak to wygląda w praktyce? Co się dzieje w przypadku zgłoszenia i wykrycia mobbingu? Co dzieje się z agresorami sprawy? Jak bronione są ofiary? Jak wygląda komunikacja po zakończeniu procesu wykrycia mobbingu? Rada pracownicza co nieco powiedziała w tej sprawie... Więc ... Pytanie czy jest HR jest bezzasadne... HR w GEA nie istnieje.

Zenek
@Nickodem

Co tam się dzieje w tej firmie? Od czasu jak się zwolniłem (niecały rok), już czwarty albo piąty kierownik logistyki? Cała wartościowa kadra zarządzająca, która zbudowała tą firmę już nie pracuje. Zatrudniają "korporoboty" bez wiedzy i empatii. Przykro jest mi patrzeć na to co się tam dzieje bo włożyłem dużo potu i serca w firmę GEA.

Wojtek

Dzień dobry Widzę, że od jakiegoś czasu jest kilka ofert na stanowiska zarzadzajace. Coś się stało z poprzednikami że odeszli, czy zostali zwolnieni? Warto aplikować, czy jest to praca "sezonowa"? Jak wygląda atmosfera w firmie?

Procownik

Żałosna firma!!! Dzielenie ludzi na lepszych i gorszych. Jedni się zatruwają oparami, męczą oczy od braku oświetlenia a w miejscu gdzie nie ma żadnej produkcji jest cały potrzeby sprzęt... Wiecznie słyszy się że kierownik nie ma na nic kasy a nowe maszyny CNC czy frezarki wlatują tutaj hurtem... Obłuda jak cholera! Firma przyszłości cały czas się słyszy, a takich podstaw do zapewnienia warunków pracy leży i kwiczy. Hala nowa niesamowita jak cholera, tylko co z tego jak zimą jest zimno a latem topimy się w ciuchach roboczych. Brak klimatyzacji już nie mówię o ciepleniu w czasie mrozów. W biurze ludzi tam od cholery a połowa niewiadomo od czego jest.... Firma jest bardzo źle zarządzana i jestem prawie że pewien że pieniądze które mają iść na zapewnienie warunków dla pracowników leci do kieszeni tego kto nimi zarządza. Jeżeli szanujecie swoje zdrowie i godność odradzam aplikowania do tej żałosnej firmy ,, przyszłości "

Mleko
@Procownik

Myślisz durniu,że maszyny są ot tak?! Są plany inwestycyjne,plany produkcyjne, plany przeniesienia produkcji z niemiec,lepszych płac.... Gea global ustala budżety (usunięte przez administratora) Za twoją g....ą pracę tego nie ma! Tylko dej i dej a program na maszynę pozostaje w sferze marzeń do odczytania nie mówiąc o pisaniu go!

Grażyna

Jesteś pracownikiem? Szukam informacji o zarobkach na stanowisku technologa. To odpowiedzialne zadanie więc ciekawa jestem czy płacą odpowiednią do wymagań?

Argon
@Procownik

Biura? Serio?! Fakt bardzo ciężka praca... siedzieć przy komputerze i robić kawusie z ekspresu na korytarzu. Pracownik produkcyjny to już zwykły śmieć? To oni zapierdzielają na Wasze utrzymanie barany! Jak pizza przyjechała to pierwsze co się rzuciło?! Biuro! A pierwsza zmiana miała czekać do 15 jak pieski na smakołyk! Chyba warto było zostawić to ,,plebsom" zapierniczającym na Wasze utrzymanie bo wychodzą o 14. Niż rzucać się jak szczerbaty na suchary! Wstyd i hańba... Porównując inna firmę, która ma tak złe opinie. A znajduje sie w chałupach . Jest dużo lepiej zorganizowana. Są wyciągi, dostajesz przyłbice z respiratorem i nie musisz o nic błagać. Mówisz masz. A w GEA same problemy. Oni potrafią tylko utrudnić pracę człowiekowi. A naiwni siedzą z jęzorem wywieszonym jak, ta najgorsza (usunięte przez administratora) ... Bo fajny pieniądz. A honor (usunięte przez administratora) gdzie?! Potraficie narzekać tylko. A cóż ten pieniądz, skoro zdrowie psychiczne pod upada. (usunięte przez administratora)

Argon
@Mleko

Co ustala? ! Ty nie wiesz kto wywalczył takie stawki. Jedyna adekwatna osoba RO, która potrafi postawić na swoje ... mimo wszystko i ponad wszystko! Nie boi się, a będzie walczyć... choćby miał za to wylecieć. Ale ma swoje zdanie. I kasa w GEjaaa jest, jaka jest właśnie teraz dzięki tej osobie!

Karolcia

Mam taką prośbę, oczywiście jeśli to nie jest jakaś tajemnica. Nie chciałabym nikomu robić problemu. Chciałabym wiedzieć, jakie jest aktualne wynagrodzenie na stanowisku HR business partner. W ogłoszeniu napisali bardzo ogólnikowo, że atrakcyjne, a to mi tak szczerze niewiele mówi.

Xyz
@Karolcia

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej, prócz idiotycznych pytań typu czym jest dla mnie motywacja, gdzie się widzę w Gea za 5 lat nic konkretnego. Nawet nie zapytano mnie co umiem. Na pytanie ile bym chciała zarabiać podałam kwotę 5000 netto. Pani oczy zrobiła jak żaba. Pozwala mi to przypuszczać ze zarobki prócz dyrekcji są marne.

Jagna

Interesuje mnie oferta pracy jako samodzielna księgowa. Napisane jest w ogłoszeniu, że praca jest za granicą ale nie ma info gdzie konkretnie. Wie ktoś? Atrakcyjne wynagrodzenie podane w ogłoszeniu to jakie widełki? To w sumie dla mnie najważniejsza informacja, więc z góry dziękuję.

Mandaryna- co dała dyla

Czyli nie jestem osamotniona w odczuciach z tą firmą.... do dzis opowiedam w towarzystwie historie o tej sławnej w koszalinie firmę.... i najgorzej że kazdy w kuluarach rozmawia o tym jak by fajnie było bez tego blondynka i jego świty którą tworzy na potrzebę sytuacji... Kreowanie rzeczywistości kto jest cacy a kto beee na potrzeby chwili przez blondyna - za aprobatą wielu na górze. HR też jest jemu poddanym choć powinien stać na straż przeciw takim jak on. Tę hańbę HR GEA weźmie do (usunięte przez administratora).

@Mandaryna- co dała dyla

Niestety po odejsciu kierownika technologów Daniela Bugsy Siegela firma nie jest warta świeczki. Z tego co zauważyłem nie przyjmują nikogo do biura ani na produkcję. Niby duzy zaklad a pracy dla normalnych ludzi nie ma.

Djow
@James Bond

No właśnie do biura non stop jakieś nowe twarze, ale produkcji powiedzą ze Niemcy zakręcili kurek z kasą i nic nie da się kupić.

Co wykupowanie perfum ma do warunków pracy u Was? :D chociaż zbliża się teraz okres świąteczny, czy to także nawiązanie do jakichś paczek i tym podobnych? Interesuje mnie tez kwestia jakichś bonów lub tez premii, czy jakieś konkretne wam przysługują?

Qr
@James Bond

Bugsy pracował na pełen zegar od rana do wieczora i jako jedyny będąc na górze poświęcał się tym na dole - skutek dla nie go samego był taki jaki był - wiedzą nieliczni. I niech ktoś powie że w Gea warto się spalać... ....

@Qr

Z tego co pamiętam to wiem tylko że sporo ogarniał, ale były też śmieszne rzeczy poruszane na jego temat, a jak wiadomo w pracy musi być humor. Miałem okazję w tej firmie być na rozmowie, ale niestety nie przyjmują nikogo co jest dla mnie dziwne bo kwalifikacje miałem i chęć do pracy też. GEA to skomplikowana firma.

Master od Cam

Po tym jak widzę znikające komentarze - te negatywne - mogę stwierdzić że firma chyba chowa problemy pod dywan.... Czy jest tak naprawdę? Z tego co słyszałem Gea to młoda firma i problemy na starcie zawsze są. Jak powstanie dział HR lub chociaż będzie jednoosobowy HR to te problemy interpersonalne będą zanikać... Greenfield rządzi się swoimi prawami ..

@Master od Cam

Szanowny MASTER OD CAM, dziękujemy za Twoją opinię. Wszystkie one są dla nas ważne. Informujemy, że w GEA Tuchenhagen Polska istnieje dział HR i można zgłaszać tutaj wszelkie problemy. Komentarze zostały wykasowane, ponieważ nie akceptujemy obrażania naszych Pracowników. Przypominamy, że w internecie nikt nie jest anonimowy.

Erni

Firma szuka na swojej stronie specjalisty ds zapewnienia jakości. Mowa jest m. in. o pracy 3-zmianowej. Dużo osób pracuje w tym dziale? Jakiego grafiku zmian można się spodziewać i jak liczne są poszczególne zmiany

Kuality
@Erni

Tu nie ma jakości na żadnej ze zmian i choćby zatrudnili tu armię ludzi na jakości to i tak będzie mało ... W błędnym systemie zwiększenie załogi nic nie pomorze a wręcz przeciwnie - pogłebi chaos... To co kładzie mi produkcja na stół każdego dnia wraz z wywieraną presją że " przejdzie to" jest masakryczna...

@Kuality

Co jest głównym powodem takiej sytuacji? Ile rzeczy z produkcji wraca z powrotem, dużo jest odrzucane? Pytam, bo chcę wiedzieć na ile jest potrzebny tu etat specjalisty ds. jakości.

Omen

Na szczęście nie rozliczają nas z produkcji czy braków tylko godzin w drakosie więc luz... Roboty nie ma aż tyle...

Jakosc

Na starej chali trzeba umieć dwie suwmiarki - przynajmniej na pierwszej zmianie. MP tego wymaga i czasami to sprawdza.

Techolog

Jak na Koszalin stawki najlepsze, ale to co tu się dzieje nic ci nie zrekompensuje ... Ale radzę ci - przyjdź na rozmowę na operatora - powiedz na rozmowie ze toczyłeś z panelu i umiesz suwmiarkę to dostaniesz starszego operatora z lepszą kasa jak indzynier... A potem siedzisz przy tocarce i patrzysz jak się to wszystko kręci

Gol

Czy Geła się zawija na stałe? Czy tylko następuje łagodne przejęcie? Amazon hali nie kupi bo brak komunikacji z większymi miastami...

@Gol

Ważne też, czy to będzie mieć przełożenie i jakie na sytuację pracowników? Chyba osoby odpowiedzialne za los firmy i załogi informowałyby z wyprzedzeniem o wszystkich ważnych posunięciach biznesowych, które mogłyby się odbić na kondycji finansowej firmy? Czy ktoś z pracowników słyszał coś na ten temat?

Spaw

Najgorzej jes tak że osoba na stolku wyjdzie ze swej dziupli ......oprze się o spaware i opowie takimi półsłówkami o tym jak to wygląda i gdzie to zmierza - zawsze tak do połowy by się człowiek domyślił najgorszego. FIrma myśłę bedzie istnieć wiec po co to gadać i wprowadzać zamęt. to no przyspieszy roboty jesli slyszysz że kondycja firmy to bla bla bla... że cieszmy się że teraz mamy na wypłatę itp.......

@pracownik

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaka atmosfera w firmie. Czy jest dobry teamwork, dostałem możliwość pracy jako technolog i dopytuje się z ciekawości. Pierwsze wrażenie jest dobre ale jestem ciekaw jak to dalej wygląda. Prosiłbym o szczere opinie

Teolog
@@pracownik

Jest fajnie, w barakach gdzie są technologowie aż tak nie śmierdzi jak wszyscy mówią, kasa dobra. Śmiało można kilka miechów popracować zanim znajdzie się coś normalnego.

Ewcia

Czyli jedna osoba tą atmosferę psuje? To ktoś wyżej ustawiony czy nie? Skoro istnieje ryzyko, że pracownicy się zwolnią przez atmosferę to może warto z kimś wyżej o tym porozmawiać? Firma ogólnie reaguje na zgłaszane problemy pracownikow?

Ciekawsky

Oferta specjalisty ds. kadr - jakie warunki pracy i płacy? Czego spodziewać się na rozmowie?

Roma

Chciałabym się dowiedzieć jednej rzeczy na temat tej oferty Młodszy Specjalista ds. Obsługi Klienta. W jaki sposób właściwie mierzą to zadowolenie klienta, którego tak wymagają? I co się dzieje, jak się nie spełni tych oczekiwań na początku, są jakieś kary?

Kajti

Jak wygląda praca w księgowości? Jaką stawkę można wołać na dzień dobry?

Iwona

Zdziwiło mnie trochę, że na stanowisko Młodszy Specjalista ds. Obsługi Klienta potrzebują z wyższym wykształceniem. W ofercie tak napisali. Wiadomo coś o tym, jakie kierunki dopuszczają?

Piotrek

Nawet jeśli w ogłoszeniu jest, że z wykształceniem wyższym, a ja mam średnie? I jak to jest w przeciwnym kierunku, stracić tu pracę równie łatwo, jak ją uzyskać, czy robią co mogą, by zatrzymać człowieka u siebie?

Iwona

Wszystkich pracowników w rok? To jakieś grupowe zwolnienia były? Jakie powody zwolnień są komunikowane pracownikom? Dlaczego są zwalniani?

Cześć Niedługo zaczynam pracę (nie na produkcji ) Bardzo chciałabym wiedzieć na co się szykować jeśli chodzi o początek. Czy atmosfera jest pro-ludzka? Czy teamwork jest obecny czy radziej być indywidualną postacią? Sprawiedliwie tu traktują czy bardziej trzeba się pucować do odpowiednich osób? Raczej jest to pewna robota na lata czy bardziej to praca na chwilowy romans? Kasa na początek jest naprawdę ok jak na region.... Czy szkolenie za granicą też jest ? Czy w razie problemów będę miał się gdzie zwrócić? Czy warto się tu poswiecać? Liczę na odpowiedź szczerą bo chciałbym wiedzieć jak wejść do firmy

@Nowy

Pracowałem w podobnej firmie jak GEA więc trochę się wypowiem. Na pewno dostałaś się do biura, na początku rób co ci każą. Na produkcji jest kierownik technologów Danielo Bugsy Siegelo jego tez się słuchaj. W dziale HR bądz sobą. Wrócę do tematu zamawiania pizzy na produkcji, najpierw powinna zjeść produkcja bo ciezko pracują. Brygadzista powinnien zebrać ludzi w grupy a pózniej jedzą koty biurowe tak powinno być.

Jest wolny wakat na stanowisko automatyka. W ogłoszeniu nie ma widełek zarobkowych, jest natomiast info, że stawki są atrakcyjne. Ktoś się orientuje ile można zarobić? Umowa o pracę tak jak w ogłoszeniu, od początku zatrudnienia?

Zostaw merytoryczną opinię o GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o. - Koszalin

• Jak się pracuje w GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o.