INCOM POLSKA SP. Z O.O.

Opinie o INCOM POLSKA SP. Z O.O.

PROD.

Firma kiepska ,zarobki co do warunków szkodliwych nie powalają gdzie to jest włókno szklane które jest szkodliwe tam można przepracować góra 5 lat jeśli chcesz mieć zdrowie ,a gdzie indziej już dają na dzień dobry więcej ,a tu rzucają cię z działu na dział a potem narzekają .Firma Hiszpańska i Hiszpanie rządzą i się nie przejmują ,tylko żeby zasuwać i mają wszystkich gdzieś ,i każdy rządzić by chciał już nawet Gruzini cwaniakują szkoda ich ,jak się nie podoba to do domu niech wracają bo już też zaczynają co nie którzy rządzić,

Doświadczony w Incomie

Na początku praca zapowiadała się bardzo fajnie.Zgrane ekipy,fajna atmosfera.Z czasem zrobił się jeden wielki burdel.Wszystko za sprawą rządzących.Zmieniła się trochę "Góra" firmy.Nowy dyrektor-każdy myślał ,że zrobi porządek ,że jak się pójdzie z problemem to jakoś zaradzi.A tu się okazało ,że doskonale pasuję do wszystkich innych ,którzy próbują rządzić w firmie.Gdyby nie kilkanaście pracowników,którzy ogarniają cały proces leżeliby już dawno ze wszystkim.Po co wam tyle ludzi na jakości? , firma traci sporo hajsu na płacenie ludziom za nic."Kierownictwo" połowa niepotrzebna . Omijajcie to miejsce szerokim łukiem .

prod.

tam, jest od roku jakoś dziwnie i nic nie mówią udają greka , jacyś dziwni są nie wiadomo co kręcą ale ich kombinacje wyjdą i się przejadą bo tu wcisakają za dużo kitu

Prod.

Coraz więcej ludzi się zwalnia i odchodzi, ja też rozważam , bo tam jest coraz gorzej, kierownicy i Hiszpanie maja gdzieś tylko wymyślają nie wiadomo co i coraz więcej za jakie pieniądze niech sami zawijają rękawy. A w upał co tam jest, nikt się nikim nie przejmuje. Nie polecam.

Pracownik Produkcji

Szczerze mówiąc to na rozmowie nie było szału. Pytali czy jestem sprawny fizycznie i czy mam chęci. Pokazali mi chale z i pytali gdzie wcześniej pracowałem i czy nie będzie problemu z dojazdem do pracy. dodano że praca trzy zmianowa. Cztery dni pracy, dzień wolnego i znów cztery dni pracy. Teraz to mają zastanowić się i dać znać na początku nowego tyg. J

wiatraczeq

Miałem okazję sprawdzić jak wygląda praca w Incom na własnej skórze i powiem tak : gdybym chciał opisać wszystko co jest nie tak od początku do końca to pewnie spędziłbym nad klawiaturą dobre 20 min. Wszystko jest odwrotnie niż być powinno a największym waszym problemem jesteście wy sami. Dopóki nie zmieni się kadra na porządną, czyli taką która traktuje swoją pracę i osoby zatrudnione poważnie to choćbyście dali 25 zł brutto to nikt z wami na dłuższą metę nie wytrzyma. Firma w której 10 metrowe paczki zgrzewa się zgrzewnicą ręczną i odsysa powietrze odkurzaczem, następnie nasłuchuje uchem ewentualnych nieszczelności - tak wygląda proces pakowania próżniowego. Czy można wystawić sobie lepszą wizytówkę ?

@wiatraczeq

Ludzie to są gorsi od zwierząt , więcej niszczą i szkody robią , są wobec siebie bardziej agresywni i ciekawe co dalej jak tak będzie , że coś tu nie tak ciekawe do czego nas doprowadzi ,bo wystarczy co pracodawcy wyprawiają ,szkoda słów.

PRODUKCJA
@wiatraczeq

Na hali gorąco i duszno że nie idzie wytrzymać jest jak w saunie, pot się leje a oni pozamykają drzwi i dobra bo klimy nie ma ,z wodą do picia masakra bo dystrybutor jest zepsuty ,że nie masz jak nalać normalne kpiny z ludzi i co niektórzy to cwaniaki i wez tam pracuj ,ludzi nie będą mieć bo za dużo jest do rządzenia ,tylko chodzą sobie , staną i się patrzą czy ty robisz ,podeście więc jest ich skandaliczne .a jeszcze chcą żebyś polecił pracownika ,bo ci dadzą 1000 zł minus z tego podatek ,szkoda ich za takie ich podejście ,ze pracowników będą mieć coraz mniej ,nie chcą dać więcej to tak mają .Nie polecam .

Prod.
@wiatraczeq

Dóbrze by było żeby z 2 lub 1 osoba, zaslabla i zgłosiło do PIP i do sądu to by mieli jazdę i by się nauczyli bo z wodą cyrki i kubkami z jednego kubka pić

Prawo

Kodeks pracy : z dnia 16.05.2018 Równe traktowanie w zatrudnieniu Art. 183a . § 1. Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także bez względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy. § 2. Równe traktowanie w zatrudnieniu oznacza niedyskryminowanie w jakikolwiek sposób, bezpośrednio lub pośrednio, z przyczyn określonych w § 1. § 3. Dyskryminowanie bezpośrednie istnieje wtedy, gdy pracownik z jednej lub z kilku przyczyn określonych w § 1 był, jest lub mógłby być traktowany w porównywalnej sytuacji mniej korzystnie niż inni pracownicy. § 4. Dyskryminowanie pośrednie istnieje wtedy, gdy na skutek pozornie neutralnego postanowienia, zastosowanego kryterium lub podjętego działania występują lub mogłyby wystąpić niekorzystne dysproporcje albo szczególnie niekorzystna sytuacja w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych wobec wszystkich lub znacznej liczby pracowników należących do grupy wyróżnionej ze względu na jedną lub kilka przyczyn określonych w § 1, chyba że postanowienie, kryterium lub działanie jest obiektywnie uzasadnione ze względu na zgodny z prawem cel, który ma być osiągnięty, a środki służące osiągnięciu tego celu są właściwe i konieczne. § 5. Przejawem dyskryminowania w rozumieniu § 2 jest także: 1) działanie polegające na zachęcaniu innej osoby do naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu lub nakazaniu jej naruszenia tej zasady; 2) niepożądane zachowanie, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika i stworzenie wobec niego zastraszającej, wrogiej, poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej atmosfery (molestowanie). § 6. Dyskryminowaniem ze względu na płeć jest także każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika, w szczególności stworzenie wobec niego zastraszającej, wrogiej, poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej atmosfery; na zachowanie to mogą się składać fizyczne, werbalne lub pozawerbalne elementy (molestowanie seksualne).

@Prawo

Wy o kodeksie pracy a według raportu ONZ w zeszłym roku głodowało o 10 milionów ludzi więcej . przez co bo ludzie wyrzucają marnują jedzenie , a pracodawcy chcą się bogacić kosztem innych ,bo tak jest bo idąc nawet do sklepu kupując markowe rzeczy za które trzeba trochę zapłacić ,to tam ludzie gdzie produkują te rzeczy dostają marne pieniądze bo to jest wyzysk i się dziwić ,i u nas też co niektórzy chcą tak żeby było ,ale niedoczekanie ich ,bo nawet teraz murzyn jest za cfany a czasy niewolnictwa się skończyły ,a niestety też jak płacą takie jest podejście ludzi do pracy bo co niektórzy naprawdę nie u mią zachęcić do pracy ,bo sami mają wygórowane ambicje i tym nie za wiele na wojują jak nie z mądrzeją a nie zanosi się na to .

@Prawo

Żenada i nic więcej nic do nich nie dociera , pisanie tutaj to ja groch w pustą ścianę ,oni myślą już że jak polecisz pracownika to co dadzą 1000 zł i to się się sprawdzi ,inne zakłady też takie coś mają i to kiepsko pomaga na rozwiązanie problemu ,bo problem jest z nimi ,dlatego już i gdzie indziej dają stawki ,20zl żeby przyciągnąć pracowników ,ale nie tu ,tu nawet ciężko się z nimi rozmawia życzyć im można powiedzenia w rozwiązaniu problemu tym ich podejściem ,ludzi będzie im ciężko znaleźć tak jak i sztaplazy bo też jak zrobią kurs i nabiorą wprawy to uciekają nawet do Niemiec bo tam lepiej zarobi ,bo spotkałem się z takim czymś .

Prawo , cz 2

§ 7. Podporządkowanie się przez pracownika molestowaniu lub molestowaniu seksualnemu, a także podjęcie przez niego działań przeciwstawiających się molestowaniu lub molestowaniu seksualnemu nie może powodować jakichkolwiek negatywnych konsekwencji wobec pracownika. Art. 183b . § 1. Za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu, z zastrzeżeniem § 2–4, uważa się różnicowanie przez pracodawcę sytuacji pracownika z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1, którego skutkiem jest w szczególności: 1) odmowa nawiązania lub rozwiązanie stosunku pracy, 2) niekorzystne ukształtowanie wynagrodzenia za pracę lub innych warunków zatrudnienia albo pominięcie przy awansowaniu lub przyznawaniu innych świadczeń związanych z pracą, 3) pominięcie przy typowaniu do udziału w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe – chyba że pracodawca udowodni, że kierował się obiektywnymi powodami. § 2. Zasady równego traktowania w zatrudnieniu nie naruszają działania, proporcjonalne do osiągnięcia zgodnego z prawem celu różnicowania sytuacji pracownika, polegające na: 1) niezatrudnianiu pracownika z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1, jeżeli rodzaj pracy lub warunki jej wykonywania powodują, że przyczyna lub przyczyny wymienione w tym przepisie są rzeczywistym i decydującym wymaganiem zawodowym stawianym pracownikowi; 2) wypowiedzeniu pracownikowi warunków zatrudnienia w zakresie wymiaru czasu pracy, jeżeli jest to uzasadnione przyczynami niedotyczącymi pracowników bez powoływania się na inną przyczynę lub inne przyczyny wymienione w art. 183a § 1; 3) stosowaniu środków, które różnicują sytuację prawną pracownika, ze względu na ochronę rodzicielstwa lub niepełnosprawność; 4) stosowaniu kryterium stażu pracy przy ustalaniu warunków zatrudniania i zwalniania pracowników, zasad wynagradzania i awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co uzasadnia odmienne traktowanie pracowników ze względu na wiek. § 3. Nie stanowią naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu działania podejmowane przez określony czas, zmierzające do wyrównywania szans wszystkich lub znacznej liczby pracowników wyróżnionych z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1, przez zmniejszenie na korzyść takich pracowników faktycznych nierówności, w zakresie określonym w tym przepisie. § 4. Nie stanowi naruszenia zasady równego traktowania ograniczanie przez kościoły i inne związki wyznaniowe, a także organizacje, których etyka opiera się na religii, wyznaniu lub światopoglądzie, dostępu do zatrudnienia, ze względu na religię, wyznanie lub światopogląd jeżeli rodzaj lub charakter wykonywania działalności przez kościoły i inne związki wyznaniowe, a także organizacje powoduje, że religia, wyznanie lub światopogląd są rzeczywistym i decydującym wymaganiem zawodowym stawianym pracownikowi, proporcjonalnym do osiągnięcia zgodnego z prawem celu zróżnicowania sytuacji tej osoby; dotyczy to również wymagania od zatrudnionych działania w dobrej wierze i lojalności wobec etyki kościoła, innego związku wyznaniowego oraz organizacji, których etyka opiera się na religii, wyznaniu lub światopoglądzie. Art. 183c . § 1. Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. § 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą, przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub w innej formie niż pieniężna. § 3. Pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku. Art. 183d . Osoba, wobec której pracodawca naruszył zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, ma prawo do odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów. Art. 183e . § 1. Skorzystanie przez pracownika z uprawnień przysługujących z tytułu naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu nie może być podstawą niekorzystnego traktowania pracownika, a także nie może powodować jakichkolwiek negatywnych konsekwencji wobec pracownika, zwłaszcza nie może stanowić przyczyny uzasadniającej wypowiedzenie przez pracodawcę stosunku pracy lub jego rozwiązanie bez wypowiedzenia. § 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do pracownika, który udzielił w jakiejkolwiek formie wsparcia pracownikowi korzystającemu z uprawnień przysługujących z tytułu naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu.

Prod

Jak ktoś jest taki mądry i zna Grudziński to może będzie robił za tłumacza, i niestety brak podwyżek wszędzie dają tylko nie tutaj, a każą normy wyrabiać więc nie polecam.

Produkcja

Szkoda gadać kierownictwo i cała ta reszta im podobnych mają gdzieś nie przejmują się nikim i niczym ,bo Hiszpanie rządzą i jak im powiedzą tak ma być ,produkcja tutaj teraz to jest kpina bo nawet nie umieją jej zapewnić a rządzeniu to już całkiem ,tutaj prace zapewnić to nie umieją ,podwyżka miała być i gdzie ,praca przy włóknie szklanym normy by chcieli targety podnieść i zasuwać za 2300-2400 ,gdzie można gdzie indziej zarobić więcej i nic nie robią i myślą że ze wschodu wezmą ludzi i będą robić za psie pieniądze ,to chyba się pomylyli widać to luzie będą uciekać i jak tu też się ktoś zatrudni długo nie popracuje ,że jak nic nie poprawią cienko będą mieć ,że szkoda gadać potencjalnym pracownikom radzę się dobrze zastanowić.

Łukasz

Do pracy w Incomie powinna być wymagana podstawowa znajomość j. gruzińskiego Nie wiem dlaczego pracodawca o tym nie informuje. Wygląda na to, że od gruzinów również nie wymaga znajomości j. polskiego bo oni ni w ząb ni w gruchę. Chyba, że kłamią bo to częsta praktyka np. u pracowników narodowości ukraińskiego. Tak czy owak mamy sytuację w której Polacy nie rozumieją Gruzinów Gruzini nie rozumieją Polaków A wszystko narzucają Hiszpanie. Gotowy materiał na kabaret.

PATRIOTA
@Łukasz

To jest mało powiedziane , bo przez przyjmowanie do pracy imigrantów to jest wzrost bezrobocia dla Polaków jak podał GUS i gdzie tu logika ,ale jest brak podwyżek bo po co ,a oni niech pracują po 12 godz. i padają bo ile można , a odnośnie języka to oni mają wyrąbane liczy się sztuka , nie mówiąc o (usunięte przez administratora) jaki jest na szatniach i w toaletach sanepid by się przydał , a z logowaniem się to też kpiny ,nigdzie nie ma takiego bajzlu jak tutaj ,bo jak odbijesz się to jak coś urlop nie wezmiesz bo tak tu wymyślili ,co nigdzie z takim czymś się nie słyszało .A odnośnie języka to kpiny i nic z tym nie robią.

@Łukasz

Prawda Hiszpanie chcą kontrolować i rządzić, a Gruzini też gdyby wiedzieli czym jest włókno szklane też by nie pracowali , jaja sobie robią ,a elita to by chciała rządzić i kasę brać za darmo , a dla ludzi nie ma i im jeszcze zabrać myślą sobie, dziwne jeszcze że do Niemiec lub Czech nie spierniczają bo tam lepiej można zarobić ,ale niech poczekają urwie im się kiedyś ,bo tą drogą nie zajdą daleko. Nie rzucim ziemi skąd nasz ród ,nie będzie obcy pluł nam w twarz ,tak nam dopomóż Bóg tak nam dopomóż Bóg.Polska dla Polaków i praca dla Polaków za godne pieniądze a nie jałomużne .

Niezadowolony
@Łukasz

Teraz były w Szczecinie targi pracy ,a gdzie ta praca i za ile to jest tylko pseudo reklama.Oni chcą pracowników ,ale stawki z przed 10 lat .W Polsce pracowników produkcyjnych i fizycznych jak niewolników co z tego że masz różne uprawnienia zawodowe i jesteś wykfalikowanym pracownikiem ze stażem zawodowym skoro dostaniesz najniższą wypłatę czyli 2500-3000 brutto i jak za to przeżyć mając rodzinę mieszkanie do płacenia....praca dla niewolników za marne pieniądze i jeszcze wymagania stawiają ,a w Niemczech robię za 1300 euro bez niedziel i soboty.

@Łukasz

Firma żenada i znowu ocenianie ludzi ,nie dość że nie ma komu teraz jeszcze pracować i w warunkach szkodliwych ,myślą że dadzą okulary ochronne a wzrok w nich też się psuje lepiej zmienić prace gdzie lepiej płacą i są leprze warunki bo są niż tutaj cyrki robić.

Vendeta
@PATRIOTA

Polacy to mają do siebie że nie wiedzą co chcą , teraz to jest że polak przeciw polakowi wilkiem ,a czemu tak jest bp rządy nas skłócają i nie tylko przypomnijcie sobie historie nas zawsze chcieli wszyscy nas zniszczyć ,było tak że nas wykorzystywali i do tej pory to jest ludzi chcą robić niewolników w tym kraju ,gdzie ci ludzie co kiedyś byli nie ma chyba już ,co nie którym już odwala , nas wszyscy wykorzystywali i nadal jest ,są tacy co by własną dusze diabłu sprzedali ,i tak nas wykorzystują nadal.

Spr.
@Łukasz

Ludzi brakuje do pracy ,a oni szopkę odstawiają ,co oni chcą udowodnić i pokazać że oni są górą to się mylą bo jak tak będą tak dalej robić to będą mieć jeszcze mniej pracowników i nie dadzą więcej i będą wmawiać że nie ma warunków szkodliwych bo Hiszpanie chcą mają gdzieś to ,bo jak powiedzą i zagrają to tak ma być ,to nie tędy droga .

Spr.
@Łukasz

Firma kiepska ludzi brakuje ,to wysyłją jeszcze po innych działach ,papierkowej roboty dokładają coraz więcej ,niestety biurokracji coraz więcej ,a robić komu nie ma i podwyżkę dać bo po co tylko za 2200 pracować jeszcze ci upierniczyć jak by mogli ,szkoda gadać i oni chcą żeby tu ludzi mieli do roboty ,sami niech podwiną rękawy cwaniacy bo inaczej ludzi do roboty za bardzo nie będą mieć.

panischer
@PATRIOTA

Ta firma to porażka ,są co lepiej oferują a tu nic a tu upierniczyć żal mi ich nic do nich nie dociera a tr podwyżki dla wybranych osób to niech sobie wsadzą bo dadazą po 50 gr.ł

Grynpic
@Łukasz

Co za firma ,mają wszystko gdzieś można gadać a oni swoje nic nie dociera ,tylko coraz większa biurokracja i wprowadzać terror tym nic nie zyskają ,pracodawca i całe te towarzystwo razem wzięte to szachraje, w innych firmach dają wszystkim podwyżki a tu co , i ludzi terroryzować żeby więcej robili ,ale dla kogo dla nich ,bo to oni mają więcej ,i przyjmować więcej obcokrajowców , a Polak gdzie i idż na głosowanie co pracy nam nie mogą zagwarantować i godne utrzymanie i jeszcze jeden drugiego by poganiał, tylko szybko tak jak podczas 2 wojny Niemcy robili ,widać nic się nie zmieniło że niech się sami wezmą za robotę a nie siedzieć na stołkach i kasę brać za tych co zapierniczają na nich , a oni by chcieli miliony.

@Łukasz

Teraz jak ciepło się zrobiło ,na hali duszno ,i wez tu pracuj jak z ciebie się pot leje a włókno szklane jeszcze bardziej czuć ,nie mówiąc o komarach , w innych magazynach pracy mają specjalne lampy na owady,a tu nic tylko żeby ludzie zapierniczali nawet w upale że pot się leje targety robili i zadowoleni szkoda gadać z ludzi kpiny sobie robią .

@Łukasz

Obowiązki pracodawcy podczas upałów , to gdy temperatura przekroczy 25 stopni przysługuje woda i musi być dostępne przez cały dzień ,względna wilgotność powietrz wynosi 65 proc. dotyczące młodych pracowników .Pracodawca ma możliwość z uwagi na wysokie temperatury skrócić czas pracy albo zrobić przerwy w pracy .Jednak jest przepis ,który wskazuje że w sytuacji kiedy warunki nie pracy są właściwe ,kiedy pracownik stwierdza że ich realizowanie związane jest z bezpieczeństwem , zdrowia ,zycia może odstąpić od wykonywania pracy.Za niezapewnienie pracownikom odpowiednich warunków pracy pracodawcy grozi kara finansowa .W zależności od przewinienia może ona wynieść od 1 tyś do nawet 30 tyś złotych.

@Łukasz

Hiszpanie już sobie za dużo pozwalają ,a ich (usunięte przez administratora) skakają jak im zagrają ,ciekawe ile im płacą za to że ludzi mają za nic i robią co chcą ,na hali gorąco jest że powinny być przerwy po 10 minut a nie jakieś 5 minut ,że można paść , a podwyżki to sobie chyba dają niż tutaj i rób zapierniczaj w taki upał aż padniesz ,żadnego szacunku ,mają za murzynów ,a jeszcze przy włóknie szklanym które jest szkodliwe ,są jeszcze gdzie można więcej dostać niż tutaj i w nie takich warunkach gdzie wszystkim potrafią dać podwyżki a tu albo ci dadzą albo nie i tylko parom osobom ,szkoda gadać .

@Łukasz

Firma, szkoda gadać podwyżki nie chcą dać, bo dla siebie muszą mieć więcej a kto im będzie pracował za takie pieniądze jeszcze teraz latem jak będą upały i target będą robili, myślą sobie ze są nie wiadomo kim są ludzie będą w upał w duchocie im robić to się mylą bo tu frajerów nie znajdą, całe te kierownictwo pozwalniać bo Hiszpanie też co im powiedzą tak ma być to się mylą, a coś są przesłanki o 3 wojnie to niech uważają

Damian

Mam przez to rozumieć, że firma Incom Polska zatrudnia w swoich szeregach pracowników, którzy nie potrafią porozumiewać się w języku polskim? Wiesz może, dlaczego pracodawca podjął decyzję o zatrudnieniu osób zza granicy? Jest to związane z brakiem chętnych osób z Polski do pracy w tym miejscu? Chciałbym, abyś podzielił się wiedzą, którą posiadasz.

SPR.

Ta firma to paranoja ,Hiszpanie kpią sobie robią z ludzi ,w toalecie brak ręczników do wycierania ,założyli suszarki które raz działają raz nie a buzi nie masz czym wytrzeć ,wymyśli socjalne które w porownaniu do innych firm to kpina ,bo wczsay pod gruszą są liczone z trzech miesięcy a nie jak tu z całego roku ,do domu przychodzisz z włóknem szklanym że rodzina się drapie ,normalna kpina ,podwyżkę to dali taką że teraz wychodzi się gorzej niż przedtem .ale dla nich to podwyżka tylko by chcieli żeby (usunięte przez administratora) a jak staniesz na chwile to im przeszkadza ,niestety jaka płaca taka praca ,a odnośnie zatrudniania obcokrajowców to paranoja [tłumacza poproszę}Wymagana znajomość języka Polskiego

bobi

Faktycznie tylko ludzie są tam ok.Kierownictwo całe to jakiś żart.Wyśmiewają się z ludzi.Ukraina gdyby nie to ,że nie mogą zmieniać pracy ,bo ta cała ich papierologia na to nie pozwala to nikt by tam nie siedział i mówią o tym głośno.Gruzini ? był już przypadek,że Gruzinka wróciła do siebie ,bo powiedziała,że za takie pieniądze nie będzie pracowała.Dyrektor nowy? idziesz do niego z problemem to w ogole nie słucha , przytakuje tylko i kiwa głową.Kadry? - to jest dopiero akcja ! , idziesz, prosisz o coś umawiasz się na dany termin ,idziesz po odbiór ,a pani księgowa nawet nie wie o co chodzi.Notorycznie żle naliczane wypłaty.Jeszcze raz potwierdzę tylko ludzie sa w tej firmie ok !

@bobi

Patrząc na to wszystko ,to firmy i ludzie przyczyniają się do zmian klimatu .że pogoda jaka teraz jest to w dużej mierze wina człowieka jak tak dalej będziemy robić i zachowywać to będzie jeszcze gorzej powinniśmy zrozumieć co chcemy przez to osiągnąć dla dobra naszej planety, jeśli mamy to zatrzymać albo będziemy mieć jeszcze gorzej.

B
@bobi

Zgadzam się z Tobą w 100%... Tylko ludzie są ok... a szkoda.....

zieloni
@B

A przykład człowiek człowiekowi wilkiem , wzięli się za jakiś odstrzał dzików bo im przeszkadza , a kiedyś ludziom żeby przetrwać mieli i żyć to z czego by mieli ,ekspansja ludzi i dominacja jest tak wielka że im już im nic nie jest potrzebne , tylko że w podbijaniu innych planet to jesteśmy do tyłu jeśli tu się samounicestwimy , a to dzięki nam samym ,między innymi pracodawcom też o to chodzi bo by chcieli bogadzić się kosztem innych zaniżać pensje tak ,żeby ludzie zapierniczali 7 dni w tygodniu i przez tak mamy , miliardy idą na zbrojenia i niektórzy się bogacą na krzywdzie biednych i to jest dobry system , a jak podwyżki dać to ściemy kręcą i ludzi tak urobią i powiedzą że dostaliście podwyżkę ,a jak ludzi i tak do pracy to fakt i co oni chcą przez to osiągnąć.

@bobi

No i znowu zaczynają sę cyrki ,że ludzi brakuje na działach,a dzięki komu ,myśleli że wezmą ludzi z Gruzji i zaraz będą im (usunięte przez administratora) po 12 godz. bo ci nie dadzą zarobić normalnie tylko żebyś jeszcze niedziele robił bo elita tak ma ,i dziwić się że takie rzeczy się dzieją jak na WOŚP nic dziwnego bo ktoś jest temu winien .Jak oni robią tak mają .

@bobi

Z tego, o czym piszesz, wynika, że także dużo osób innych narodowości pracuje w Incom Polska. Jak wygląda więc kwestia "dogadania się" z nimi? Daj proszę znać, czy nie ma z tym problemu w firmie. Może są organizowane jakieś kursy językowe zarówno dla tamtych pracowników, jak i tych już dłużej pracujących w Incom Polska? To pewnie ciekawa kwestia.

8wkx
@Katarzyna

Pracodawca nie interesuje się, czy się z nimi dogadamy. Dostajesz pracownika "i nie narzekaj że nie masz ludzi" a ten "ludź" nie mówi w żadnym ludzkim języku. Pokazujesz, ale nie rozumie. Stoi i się patrzy. Próbuje coś robić i niszczy materiał bo nie rozumie co ma robić. Ty masz przekichane, norma niezrobiona a później zabierają premie za złe wyniki.... Jakie kursy? Hahah. Oni nic nie oferują. Ja już mam dosyć i chyba stąd odejdę. Ciągle zabierają mi z premii "przecież masz tyle ludzi, nie narzekaj" - no to sobie ich szkolcie drogie kierownictwo, umiecie gruziński? Co ja jestem szkoleniowiec? Dostaje trochę ponad najniższą krajową i jeszcze mi zabierają bo mam zespół który nic nie rozumie.

v

Wzięli gruzinów i zadowoleni polskiego nie znają ani rosyjskiego a nawet uczyć polskiego się nie chcą , nawet ukraińcom jest ciężko się z nimi porozumieć ,żenada i szkoda słów

Yedi

Wczoraj coś było ciekawego ,wzrosła śmiertelność ludzi tzn .od 2 wojny wzeszłym roku bardzo dużo ludzi zmarło ,a co ciekawe wiąże się z tym dużo złych czynników jak stres ,praca w nocy[za to powinien być dodatek większy],żywienie i dużo chemii widać to szczególnie na plastiku który jest znajdowany wśród zwierząt które jest w ich organizmach też i jedząc to my też jesteśmy narażeni , a temu kto temu winien my , jak nic nie zaczniemy robić to zle z nami będzie a włókno szklane to jest szkodliwe , młode pokolenie ma gdzieś na własne zdrowie tylko kasa a to wiecznie trwać nie będzie ,bo pracodawcy ,firmy oni mają to gdzieś dbają tylko o swoje (usunięte przez administratora) i korzyści resztę mają gdzieś.By chcieli sprowadzać ludzi Bóg wie skąd m,może nawet z Marsa jak by tam byli ,a i tak im to nie pomże

Pracownik Incom

Katrzyna czyli Malgosia dzialajaca z polecenia naszej wszystko wiedzacej M. Daruj sobie. Wstydu oszczedź. Kazdy wie jak jest. Firma byla na dobrej drodze, pierwsze miejsce w calej Grupie pod wzgledem jakosci, terminowosci i efektywnosci za 2017 rok . Inwestycje. Zbudowany zespól, mala rotacja. A co nam zostalo z tego teraz? O konkrety proszę a nie o jakies bajki.

@Pracownik Incom

Poszukując informacji na temat aktualnej kondycji firmy, zauważyłam, że firma Incom Polska poszukuje obecnie pracowników produkcji do swojego zespołu. Przyszłym pracownikom oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę z podstawą wynagrodzenia adekwatną do rodzaju wykonywanej pracy z możliwością uzyskania premii i różnego rodzaju dodatków podnoszących wysokość miesięcznego wynagrodzenia. Wygląda na to, że to stabilne miejsce pracy. Jednakże, co najbardziej rzuciło mi się w oczy to właśnie to, że firma oferuje swoim pracownikom bezpłatny transport do pracy z określonego miejsca zbiórki w centrum miasta. A jak wygląda to w praktyce - czy każdy może z niego skorzystać?

S

A co się dziwić skoro przyjdzie PIP i nic, bo są jakieś układy , a dla ludzi nie ma i ludzi nie ma ,bo kto chce normalny przy włóknie szklanym robić za takie pieniądze ,zdrowie tracić a jeszcze żeby zarobić to jeszcze niedzielę przyjść ,ludzie są naiwni i dają się kupić ,żenada tylko żeby byli na marsie to i by mogli ich i stamtąd by wzięli ,i wciskają kit.Niestety Polak jest naiwny i przekupny.

Noname

Pracowałem w Incom przez pośredniaka. Nie pamiętam nazwy, aloe siedzibę maja niedaleko Urzędu Miasta. Warunki płacowe kiepskie w stosunku do czasu pracy, sprzęt ochronny to była lipa (po 3 dniach pracy ślady krwi po dmuchaniu nosa). Na plus oceniam ludzi. Fajne ekipy. Moje sugestie dla Incom Polska Sp. z o.o.: Wyższe pensje i dobrej jakości sprzęt ochronny przed włóknem szklanym. Lubię atmosferę w Incom Polska Sp. z o.o. za: Ludzie

@Noname

Firma żenada , a pensje do warunków pracy kiepskie nie mówiąc o środkach ochrony przed włóknem szklanym lub klejem ,jak chcą ludzi do pracy to niech dadzą szkodliwe ,albo większe pensje, a nie wezmą ludzi z Ukrainy albo Gruzji i myślą sobie że to pomoże, oni też w końcu nie będą chcieli pracować w takich warunkach ,a nie podnosić targety .

@Noname

Bardzo ważną sugestię zamieściłeś - jeśli chodzi o własne zdrowie, nie ma co się wahać. Czy ten temat był też w jakiś sposób podejmowany na zebraniach z pracodawcą? Piszesz o warunkach płacowych nieadekwatnych do czasu pracy - napiszesz coś więcej na ten temat? Jakieś szczegóły?

B

Hmmm... Nigdy nie myślałam, że napiszę coś złego o tej firmie, ale jednak... Swoje przepracowałam, nie miesiąc, nie trzy miesiące, ale o wiele więcej i wiem, że w tej firmie nie można pracować długo. Jeśli nie odejdziesz sam, to kierownictwo i tak Ciebie wyrzuci. Nie "podlizujesz się"? Źle... Nie donosisz? Źle... Ta firma nie lubi uczciwych pracowników. Tutaj trzeba się podlizywać, plotkować i donosić jeden na drugiego, tylko taki człowiek się utrzyma. Zamiast docenić pracowników z długim stażem (a jest ich niewielu) InCom postanowił albo degradować albo zwalniać, zostawiane są osoby które w ogóle nie pasują do roli jaką pełnią... Tak się nie robi. Ciekawe dlaczego nie zastanowi się nad tym żaden z Kierowników oraz Pan Dyrektor (który swoją drogą, nie zna pracowników, bo krótko pracuje, ale ocenia, degraduje, zwalnia) do czego zmierzają takim podejściem?? Została jeszcze garstka naprawdę dobrych pracowników i fajnych ludzi w tej firmie, ale wiem że i oni uciekną stamtąd... Nie polecam pracy w InCom Szczecin ze względu na brak szacunku do pracowników... :(

HB
@B

Długoletniemu pracownikowi trzeba dać zarobić ,a po co ??? Ta smutna rzeczywistość jest od dawna nie tylko w tej ,,Firmie"

@HB

Ty również już nie pracujesz w Incom Polska, tak? Tak wnoszę z Twojej wypowiedzi. Piszesz o niewystarczającym poziomie zarobków w tej firmie, ale czy mógłbyś podjąć także jakieś inne aspekty, ważne z punktu widzenia pracownika firmy? Będę wdzięczna.

Hb
@Katarzyna

Spędziłem tam 1,5 roku szkoda mi.tylko.czasu tam straconego. #brak podwyżek #brak doceniania #brak interesowania się co.się dzieje na.produkcji #kierownicy.zajmują się tym.co nie trzeba #targety w górę za te same pieniądze #lubią ludzi,ktorzy są im posluszni ,którzy głośno nie mówią o.problemach tam,bo tacy już dawno zostali zwolnieni lub zdegradowani

@B

Praca dla Polaków za odpowiednie pieniądze ,a nie dla obcokrajowców szczególnie że z Gruzji będą brać i będą zapieprzać po 12 godz. po za 10,50 i to rozwiąże problem i jeszcze nie można się porozumieć ,jak chcą to niech biorą ze znajomoscią języka polskiego albo dadzą tłumacza a nie ,i udawać że nie ma warunków szkodliwych ,bo inaczej będą mieć słabo z pracownikami ,,żenada a wypisują głupoty na ofertach pracy ,że 4000 brutto zrobisz chyba że nadgodzin natrzepiesz ,ciekawe skąd oni biorą taką kwote.

@B

Ciekawe kiedy będą kombinezony ochronne, czy trzeba zgłosić komu trzeba bo sobie jaja z pracowników robią a są ludzie co mają póżniej różne dolegliwości skórne , ale też jest wyjście można odmówić pracy za brak środków ochronnych gdyż jest taki przepis .

@B

tak jak Sabaton Uprising Warszawo walcz śpiewa tak trzeba o swoje walczyć bo nas sprzedają ,tym bardziej w rocznicę 100 rocznicy odzyskania niepodległości w tym roku a nie waśnie między nami bo będą nadal nami pomiatać

Fazer żdwc
@B

Jednym słowem którym mógłbym określić twoją wypowiedź... W sumie dwoma jest - totalna bzdura. W każdym z wersów twojej wypowiedzi jest zawarte kłamstwo, otóż ja. Pracuje tam trzeci rok... I nie spotkałem się jeszcze z akcją - zwalniamy cię bo nie pucujesz dupki. Ja kiedyś do swoich znajomych w tej firmie powiedziałem.... InCom nie zwalnia ludzi, to ludzie zwalniają się na własne życzenie.... Owszem istnieje coś takiego jak " komunikacja wewnętrzna" i każdy ma prawo napisać do lidera formę skargi na nierobów którzy delikatnie mówiąc - walą w hu.. Ja. Nie ma przypadków zwalniania ludzi bo "nie pasujesz do reszty" jak nie pasujesz tu, to znajdą dla ciebie inne miejsce inny dział.....więc wiążąc moją wypowiedź odnośnie twojego wpisu, jestem poprostu załamany - załamany jestem twoim brakiem wiedzy na temat ludzi, na temat sytuacji panującej w tej firmie a przede wszystkim tym w jaki sposób próbujesz demoralizować kierownictwo tej firmy z dyrektorem na czele. NIKT NIGDY NIE ZWALNIAŁ LUDZI Z POWODÓW W/W I NIE BĘDZIE ZWALNIAŁ... A PRZEDE WSZYSTKIM TA FIRMA STAWIA NA ROZWÓJ I POTRZEBUJE NOWYCH RĄK DO PRACY I JA JAKO JEJ PRACOWNIK ZAWSZE I PRZED KAŻDYM BĘDĘ BRONIŁ SWOJEGO CIEKAWEGO MIEJSCA PRACY

Nicole

Tak czytam wasze wypowiedzi na temat InCom Polska i jest w nich dużo przesady. Nie mówię, że w firmie jest idealnie, ale na pewno nie jest tak jak piszecie. Kwestia kombinezonow - kiedy sa kombinezony to piszecie, że jacy to wy jesteście pokrzywdzeni, że zmuszają was do noszenia kombinezonow. Kiedy ich nie ma to nagle jaka to firma jest zła i nie dobra, że ich nie ma.. Ale skoro większość wyrzuca swoje kombinezony po jednym dniu to się nie dziwię, że zabrakło.. A można nosić je przez parę dni bo sama tak robiłam. Co do wigilii.. kiedy dwa lata temu nie było wigilii, to komentowaliscie, ze kazda normalna firma ma wigilie a tutaj nie ma i znowu to samo, jaka firma zla i nie dobra.. a kiedy rok temu pojawila sie informacja, ze bedzie wigilia to kazdy gadal zeby sie wypchali ta wigilia itp. a mimo to przyszla prawie cala firma i kazdy fajnie spędził ten czas mimo tego, że jedzenia nie było zbyt dużo, ale myślę że wynikło to bardziej z tego, że firma nie spodziewała się takiej frekwencji. Co do podwyżek.. na pewno nie było żadnych cięć i kazdy dostał coś więcej, jedni mniej a inni więcej ale nie mogli też każdemu dac niewiadomo ile.. Jest dużo osób na hali którzy stoją i patrzą co zrobić żeby inni wykonali za nich prace. Co do nowego Dyrektora, kierownika i koordynatora - dajcie im szansę bo nie są długo ale coś się dzieje a czas pokaże jakie będą skutki.. przez te 3 miesiące zrobili więcej jak poprzedni Dyrektor przez prawie 2 lata. Na pewno potrzeba więcej Polaków żeby to wszystko się kręciło. Przestańcie marudzić i weźcie się do pracy.

Obserwator
@Nicole

Dokładnie. Ludzie sami sobie kreują rzeczywistość, również tą w pracy. Jeśli wylanie na forum hejty według Was poprawią sytuację w pracy to powodzenia. Dorośli ludzie rozmawiają, rozpoczynają dialog oparty na faktach z dobrą argumentacją. Taki na 100% nigdy nie pozostanie bez echa. Polecam rozmowę.

Darth Bane
@Nicole

Tak ,to jak ludziom nie zależy na zdrowiu to trudno ,włókno szklane nie jest całkiem fajne i szkodliwe że praca przy tym nie jest fajna bo ludzie mają uczulenia też powinna częściej zaglądać tu PIP to by chodzili jak w zegarku i byłoby wszystko ,Wigilie to niech sobie wsadzą bo dzieci i biednych nie nakarmisz inne firmy dają bony albo premie na święta ,i jeszcze Gruzinów z którymi nie można się porozumieć , a jeszcze nie wiadomo czy z Filipin nie będziemy mieć tu jest Polska że praca powinna być dla Polaków a nie ocenianie ludzi jeszcze że podwyżkę , bo jak ktoś jest trochę coś mniej kapujący to nie dostanie, to jest degradacja ludzi i sobie skakać ,porąbany kraj i ludzie ,a szczególnie te nowe pokolenie takie jest ,a we Francji pokazali na co ich stać.

@Nicole

Bardzo interesującą opinię o pracy i warunkach w Incom Polska zamieściłaś na forum. Widzę też, że inni pracownicy Cię popierają i mają podobne zdanie. Czy mogłabyś napisać nam na forum, jak wygląda Twój przykładowy dzień pracy w tym miejscu, czym się zajmujesz, ile czasu jest na przerwy i tak dalej?

dodus

Witam, nie rozumiem awersji do Hiszpanow... Oczywiscie,nie bronie, nie oceniam. Pracuje w Incom group w Wielkiej Brytanii i zdaje sie do nas przyjezdza taka sama wizytacja z Hiszpani jak do Waszego oddzialu i nie moge powiedziec o zadnych nie milych incydentach z ich strony bo takie nie mialy nigdy miejsca. Dodam, ze czesc "biura" u nas to Hiszpanie. (przepraszam za pismo ale brak czesci Polskich liter z 'ogonkiem')

Vendeta
@dodus

niech poczekają a bę0ą mieć to samo co we Francji i nie tylko jak tak będą robić bo już przeginają

@dodus

A kombinezonów jak nie ma tak nie ma ,trzeba zgłosić dalej i wyżej to się nauczą , a ludzie to są wogóle glupi żę pracują bez kombinezonów , wigilie co robią 14 to niech sobie wsadzą ,bo też nie przestrzegają bhp

Nie polecam. Wielki (usunięte przez administratora) gdzie Hiszpanie żądza a Polacy trzęsą portkami o stanowiska. A pani Katarzyna to chyba podstawiony jest przez Incom. Tylko po co ??

Normy społeczne

Wracając do zatrudniania gruzinów/nepalczyków to po tygodniu od pojawienia się ich w firmie największym problemem nie okazuje się bariera językowa a zupełnie inne normy społeczne obowiązujące w krajach z których do Polski przyjeżdżają. Chodzi dosłownie o ODÓR jaki zostaje po pracownikach z gruzji/nepalu. Dochodzi do tego, że ciężko załatwić potrzebę fizjologiczną bo ODÓR jest taki silny, że ciężko powstrzymać odruch wymiotny. Ten gruzińsko/nepalski odór obecny jest również w szatniach, a najgorszą sprawą jest to że nie pominął stołówki (jak się posilić w czasie pracy gdy na dworzu mróz, a w stołówce odór gruzińsko/nepalski). Jedynym sensownym rozwiązaniem jakie przychodzi mi na myśl, jest albo się ich pozbyć w ogóle albo myć przed wejściem na zakład, bez obowiązkowego prysznica nie powinni mieć wstępu na chałę i uprzykrzać życie ludziom, którzy dzięki pracy są w stanie utrzymać swoje rodziny. Mysle, że jeżeli panie z kadr zainteresują się problemem to po wejściu do toalet mogą paść...

Ewka
@Normy społeczne

Masz rację, to ogromny kłopot z którym firma musi się uporać jak najszybciej jeśli chcą żeby pracowali u nich normalni ludzie.

@Ewka

To na pewno dość nietypowy problem. Może pracodawca już myśli o tym, jakie kroki warto podjąć - ale czy ta kwestia była w jakiś sposób z nim poruszana? To pewnie też dość delikatny temat. Czym zajmujesz się w Incom Polska i jaka jest specyfika Twojej pracy?

Ewka
@Katarzyna

Bez względu na specyfikę mojej pracy potrzebuje od czasu do czasu skorzystać ze stołówki czy toalety w cywilizowanych warunkach. Niewiem czy ten problem był zgłaszamlny natomiast jak sama Pani zauważyła jest to dość delikatna sprawa I ludzie może porostu się krępują.

Zostaw merytoryczną opinię o INCOM POLSKA SP. Z O.O. - Szczecin

• Jak się pracuje w INCOM POLSKA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy INCOM POLSKA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w INCOM POLSKA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 3 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy INCOM POLSKA SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w INCOM POLSKA SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

INCOM POLSKA SP. Z O.O.