Adres: Mokronoska 6, 52-407 Szczecin

NIP: 8942887125 KRS: 0000270484

2 127 353 5 1

Opinie o Incom Polska Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

Nazwa działu: Produkcja

Firma, w której kierownictwo niszczy pracowników. 16,50zł na start - od nowego roku najniższa krajowa to 16zł. Prawie najniższa krajowa za pracę przy włóknie szklanym? Ubrania całe w szkle, nie da się tego odprać. To osiada w płucach. Na podwyżkę mogą liczyć tylko ci, co nieźle liżą, zapraszają Hiszpanów na imprezy. Ten co długo pracuje i jest dobrym, doświadczonym pracownikiem, niestety nie dostanie grosza. Niesprawiedliwe ocenianie. W innych firmach dają już 20zł na start a tutaj 20zl to masz po trzech latach. Zero BHP, bardzo mało miejsca, maszyna na maszynie. Przejść nie idzie. Żeby pójść do śmietnika trzeba przechodzić pod pracującą suwnicą bo nie ma miejsca. Kierownicy są całkiem odrealnieni, mają zerową wiedzę a i tak traktują ludzi jak (usunięte przez administratora) Nie ma materiału, brakuje ludzi do pracy, ciągle jakieś braki, produkcja na twojej maszynie staje a przychodzi taki pajac kierownik i mówi "halo halo a tu śmietnik jest brudny" i cyk już z premii zabierają. Czepianie się szczegółów. Jakby śmietnik miał zaważyć nad całą produkcją. Mają zerową wiedzę więc czepiają się głupot. Brakuje sprzętu, paleciaków, sporo dźwigania. Hiszpanie rządzą firmą a Polacy boją się odezwać. Hiszpanie znaleźli bambusów, co będą robić za 500 euro. Nie szanują Polaków, ciągle tylko podnoszą normy a pieniędzy tyle samo. Wszyscy dobrzy pracownicy odchodzą bo nie wytrzymują. A jak pracujesz 3 lata i masz wciąż 16.5? Bo nie lizesz Hiszpanom? Jest wiele takich osób, które znamy i lubimy. No cóż. Zero docenienia. Tam liczą się układziki i kto kogo lubi kto więcej liże.

Tak23Nie
Nazwa działu: Produkcja

Firma kiepska ,zarobki co do warunków szkodliwych nie powalają gdzie to jest włókno szklane które jest szkodliwe tam można przepracować góra 5 lat jeśli chcesz mieć zdrowie ,a gdzie indziej już dają na dzień dobry więcej ,a tu rzucają cię z działu na dział a potem narzekają .Firma Hiszpańska i Hiszpanie rządzą i się nie przejmują ,tylko żeby zasuwać i mają wszystkich gdzieś ,i każdy rządzić by chciał już nawet Gruzini cwaniakują szkoda ich ,jak się nie podoba to do domu niech wracają bo już też zaczynają co nie którzy rządzić,

Tak16Nie
Joh

Jak ktoś szuka pracy to niech nie szuka jej w InCom szczecin , Kierownictwo jest tępe i nieporadne , Wyzysk pracownika , brak możliwości podwyżek tylko dla wybranych co mało robią a głośno krzyczą . Co chwile nowe bez sensowne obowiązki , patrzą tylko na ilość nie na jakość . brak przestrzegania przepisów BHP , Segregacja odpadów produkcyjnych na hali produkcji , które potem i tak idą do jednego kontenera

@Joh

Prawda ,to w Amazonie będą dawać wszystkim 20 zł. na godzinę.

Tak19Nie1
@Joh

I też ciepło na chali ponad 30 stopni a oni zrobili jedną przerwę 5 minutową, jawne kpiny sobie robią, jak nie umią rządzić to niech się pozwalniają

Tak53Nie2
@Joh

Co, za tępe kierownictwo i Hiszpanie nic do nich nie do ciera i nic tym nie zyskują efekt jest odwrotny, a w nocy też na hali jest gorąco i duszno ponad 30 stopni powinny być 2 przerwy 10 minutowe, potrzebna jest PIP i też tu są kapusie tylko (usunięte przez administratora) i komunikację pisać szkoda ich bo się przejadą (usunięte przez administratora) jedne

Tak56Nie
@Joh

Była w zeszłym roku stawka miesięczna, jak wprowadzili godz. to niestety gorzej się wychodzi, zabrali kilka procent z premi i dolozyli do stawki godz. I powiedzieli że dali podwyżkę szkoda gadać że stawka jest 16.50 godz więc kokosow tu nie ma

Tak51Nie
Prąd.
@Produkcja

Tak więc zarobki w zależności od miesiąca wahają się od 2100-2400 zł.

@Joh

Ludzie to są coraz gorsi od zwierząt, których jest coraz mniej dzięki nam, samochodów coraz więcej, agresji oby tak dalej jak będzie wojna to będzie prawdziwa rzeź.

Tak34Nie1
@Joh

Nie dość że podwyżki cwaniak nie dali to jeszcze kombinują jak, zrobić żeby jeszcze mniej płacić, teraz jeszcze gdzie niegdzie nocki zabrali i już mniej do wypłaty i target większy że jak nie zrobisz to ci premie zabiorą, a to jest po to żeby ludziom jak najmniej płacić, że ogólnie chcą zsby ludzie mniej zarabiali gdzie w innych zakładach mają po 20 zł i więcej trochę a tu jest skutek odwrotny, tak więc nie polecam.

Tak50Nie

Za 2000 to tutaj nie będzie się opłacało pracować, niech sami zawijają rękawy

Tak53Nie
@Joh

Bo In Com to jest ZOO, własnie pisali że w Polsce to są najgorsze zarobki w Europie bo w przeliczeniu na euro to jest 500-600 euro gdzie najgorzej wypadamy ,a i jaki wyzysk pracownika, żenada .

@Joh

Wyzysk to mało powiedziane oni myślą że zwiększą produkcję i ludzie będą (usunięte przez administratora) i padać za psie grosze ,jak niewolnicy [murzyni} a te czasy dawno się skończyły i daleko nie zajadą ,w szkodliwych warunkach do tego jeszcze jak włókno szklane ,kleje itp a latem w upał to się ciężko robi ,a nie, dali ogłoszenie teraz jeszcze że można zarobić 3500 tyś brutto ,tylko ciekawe kto , nie mówiąc że dopłata do okularów to ściema jak podają, normalne kpiny sobie robią ,tylko przydałaby się porządna kontrola żeby ich przetrzepali.

Tak49Nie
@Joh

Firma kiepska, pracy dołozyli więcej, target że ciężko jest zrobic tylko za jakie pieniądze, bo premie ci jeszcze zabiorą i nawet 2000 nie zarobisz, a niech się pocalują są jeszcze zakłady pracy chronionej i tam pracujesz spokojnie bez żadnego stresu, bo oni patrzą nie na jakość a na ilość no i jeszcze by cię poganiali, tam jest jak w obozie, szkoda gadać i nie polecam, jak nie zmienią swojej polityki rządzenia i podejścia do ludzi, a nie każdy jest taki bystry jak by chcieli.

Tak45Nie2
@PROD.

To się nazywa nie umiejętne rządzenie ,kierownictwo i cała reszta cwaniaków po szkołach ,ale rządzić nie umieją tylko utrudniać ,te ich rządzenie doprowadza do bardzo negatywnych skutków ubocznych ,oni sobie myślą że za 2000-2300 zł będą ludzie zasuwać ,właśnie dlatego nie chcą za bardzo ,jeszcze niech zabiorą premię to nawet 2000 tyś nie zarobisz ,to tylko pozostaje tym bardziej się zwolnić z tego bałaganu ,kogo oni szukają ,podobno chcą wziąść jeszcze Nepalczyków ciekawe za ile będą pracować , szukają tanią siłę roboczą (usunięte przez administratora)) żeby mogli się dorabiać kosztem innych ,prawdziwy wyzysk .Szkoda tylko że nie ma komu za nich się wziąść i zrobić z nimi porządek ,bo po szkołach ,ale do nich nie dociera wszystko mają gdzieś ,prawdziwa patologia i szkoda ich.

Tak44Nie
@Joh

Dają ogłoszenie do pracy z rozwojem firmy ,chyba odwrotnie ta firma raczej cofa się z rozwojem za takie zarobki i nie szanowaniem pracowników , szkoda ich, a włókno szklane w USA jest wpisane jako produkt szkodliwy dla zdrowia , że szkoda ich jak ludziom nie zależy na zdrowiu za takie zarobki , więc nie polecam.

@Joh

Dali ogłoszenia że 3600 można zarobić btutto, tylko ciekawe czy z premią czy bez, a starym pracownikom to nie, co jiu w większości innych zakładach dali wszystkim pracownikom że już stawki wynoszą po 20 zł na godz, tak więc kogo oni chcą tu mieć jak teraz tutaj ludzie mają po 16 zł a Ukraińcy przez agencję mniej, a więcej robić i przy wloknie szklanym tak więc za takie pieniądze nie polecam

Tak37Nie
@Joh

A i jeszcze jedno, tam są lasery do układania, od których się wzrok psuje , bo jak byłem u okulisty to niestety stwierdził pogorszenie wzroku, i powiedzial że takie nie są zdrowe

Tak36Nie
@Joh

In com to jest już(usunięte przez administratora)o rządzi tam zgraja nieudaczników ,kierownictwo jest ślepe i głuche tępaki a wszystko tylko liczy się byś zapierniczał i normy wyrabiał bo ci premie zabiorą jeszcze ,jak nie zrobisz , dostaniesz koło 2000 tyś w szkodliwych warunkach przy włóknie szklanym ,kleju ,lasery itp.pracowników mają gdzieś i czy będą ludzie tu pracować czy nie ,nie przejmują się mają gdzieś ,tylko więcej papierków do wypełniania ,oni są chorzy bez mózgi ,kiedyś to by ich wywiezli na taczkach ,ale kiedyś się przejadą .Nie polecam tam pracy na produkcji.

@Joh

Firma kiepska ,a rządzenie to porażka nic ciekawego nie oferują a o podwyżce tutaj to można zapomnieć są chciwi ,pazerni bo tu Hiszpanie rządzą że tutaj na kokosy nie ma co liczyć i nie będzie bo tłumaczą się głupotami że słuchać się nie chce, a oni są tępi i głusi że do nich nic nie dotrze i z takim podejściem nic nie osiągną w tym (usunięte przez administratora) bo oni by chcieli by ludzie biegali ,a nie którzy to też cwaniaki ,by chcieli na słabszych żerować szkoda ich i nie polecam.

sd
@Prod.

jakosc jest najwazniejsza chcesz to idz do sklepu z ciuchami pracowac. Nie jestes doksztalcony to narzekasz, nie ogarniasz wiele rzeczy a pier**lisz

Nazwa działu: Produkcja

Dziwić się w Stoczni nie ma komu pracować to chcą wziąć 1000 Filipińczyków bo brak fachowców no i za ile bo Polacy by się znaleźli tylko że chcą zarobić a nie za grosze a tutaj rozdają 500 plus i inne rzeczy i przez to nie ma komu pracować ,tak jak i tutaj tylko targety podnieść ludzi ganiać , jeszcze też w upał, do samej 14 (usunięte przez administratora) zostawić bo poco sprzątać i to jest praca za jakie pieniądze jawny wyzysk w biały dzień i oni chcą ludzi ,patologia coraz większa

Tak16Nie
Doświadczony w Incomie

Na początku praca zapowiadała się bardzo fajnie.Zgrane ekipy,fajna atmosfera.Z czasem zrobił się jeden wielki burdel.Wszystko za sprawą rządzących.Zmieniła się trochę "Góra" firmy.Nowy dyrektor-każdy myślał ,że zrobi porządek ,że jak się pójdzie z problemem to jakoś zaradzi.A tu się okazało ,że doskonale pasuję do wszystkich innych ,którzy próbują rządzić w firmie.Gdyby nie kilkanaście pracowników,którzy ogarniają cały proces leżeliby już dawno ze wszystkim.Po co wam tyle ludzi na jakości? , firma traci sporo hajsu na płacenie ludziom za nic."Kierownictwo" połowa niepotrzebna . Omijajcie to miejsce szerokim łukiem .

Tak21Nie
prod.
Nazwa działu: Produkcja

tam, jest od roku jakoś dziwnie i nic nie mówią udają greka , jacyś dziwni są nie wiadomo co kręcą ale ich kombinacje wyjdą i się przejadą bo tu wcisakają za dużo kitu

Tak21Nie1
Nazwa działu: Produkcja

Coraz więcej ludzi się zwalnia i odchodzi, ja też rozważam , bo tam jest coraz gorzej, kierownicy i Hiszpanie maja gdzieś tylko wymyślają nie wiadomo co i coraz więcej za jakie pieniądze niech sami zawijają rękawy. A w upał co tam jest, nikt się nikim nie przejmuje. Nie polecam.

Tak32Nie
Nazwa działu: Produkcja

A, co niektórzy to z buszu hyba wyszli a szczególnie bo jest tam taki jeden łysy gość to zachowanie i rozum ne wiadomo skąd wziął.

Tak28Nie
wiatraczeq

Miałem okazję sprawdzić jak wygląda praca w Incom na własnej skórze i powiem tak : gdybym chciał opisać wszystko co jest nie tak od początku do końca to pewnie spędziłbym nad klawiaturą dobre 20 min. Wszystko jest odwrotnie niż być powinno a największym waszym problemem jesteście wy sami. Dopóki nie zmieni się kadra na porządną, czyli taką która traktuje swoją pracę i osoby zatrudnione poważnie to choćbyście dali 25 zł brutto to nikt z wami na dłuższą metę nie wytrzyma. Firma w której 10 metrowe paczki zgrzewa się zgrzewnicą ręczną i odsysa powietrze odkurzaczem, następnie nasłuchuje uchem ewentualnych nieszczelności - tak wygląda proces pakowania próżniowego. Czy można wystawić sobie lepszą wizytówkę ?

@wiatraczeq

In com to Hiszpański (usunięte przez administratora), przy włóknie szklanym w warunkach szkodliwych gdzie po kilku latach stracisz zdrowie są niektórzy też przemądrzali z tępym nieudolnym kierownictwem którzy by chcieli ludzi ganiać a tu zarobki nie powalają ,szukają jak najtańszej siły roboczej nie dość że Ukraińcy to i Gruzini bo Polacy nie chcą , bo za ile a oni myślą że ich wezmą dadzą 12-15 zł i zadowoleni i jeszcze niektórym mieszkania za darmo i to jest nie w porządku do narodu też .

@wiatraczeq

Ludzie to są gorsi od zwierząt , więcej niszczą i szkody robią , są wobec siebie bardziej agresywni i ciekawe co dalej jak tak będzie , że coś tu nie tak ciekawe do czego nas doprowadzi ,bo wystarczy co pracodawcy wyprawiają ,szkoda słów.

@wiatraczeq

Coś innego pogody ,klimat jest w tej chwili zdestabilizowany i żadni naukowcy i nauka nie pomogą np, takie filmy jak Pojutrze ,2012 czy wiele innych ,bo temu są winni ludzie i przemysł ,rozwój technologiczny i tego nikt nie zatrzyma dopóki się coś nie wydarzy bo ludzka zachłanność ,chciwość i zaślepienie prowadzą do tego ,bo ludzie są uzależnieni i żadne pieniądze tego nie zmienią ,pewnie najbogatsi będą budować sobie schrony bo myślą że przetrwają wątpliwe to jest ,ludzie odwrócili się od Boga i sami się uważają za boga ,ale jest wiara w naukę ,tylko że jak do tej pory jeśli chodzi o klimat na razie nie ma konkretów a na to jest już za pózno, jest to proces nie odwracalny ,wystarczy popatrzeć na gatunki zwierząt których już nie ma ,a to jeszcze nie koniec ,bo jest to też przez nas ,ale nadchodzi pomału przez to i na nas czas ,co i jak tego nikt nie wie ,a jeśli ktoś wie to nie powiedzą i w końcu rozwiąże wszelkie problemy z nami związane , a szczególnie z tymi bogaczami co myślą że przetrwają.

PRODUKCJA
@wiatraczeq

Na hali gorąco i duszno że nie idzie wytrzymać jest jak w saunie, pot się leje a oni pozamykają drzwi i dobra bo klimy nie ma ,z wodą do picia masakra bo dystrybutor jest zepsuty ,że nie masz jak nalać normalne kpiny z ludzi i co niektórzy to cwaniaki i wez tam pracuj ,ludzi nie będą mieć bo za dużo jest do rządzenia ,tylko chodzą sobie , staną i się patrzą czy ty robisz ,podeście więc jest ich skandaliczne .a jeszcze chcą żebyś polecił pracownika ,bo ci dadzą 1000 zł minus z tego podatek ,szkoda ich za takie ich podejście ,ze pracowników będą mieć coraz mniej ,nie chcą dać więcej to tak mają .Nie polecam .

Tak31Nie
@wiatraczeq

Dóbrze by było żeby z 2 lub 1 osoba, zaslabla i zgłosiło do PIP i do sądu to by mieli jazdę i by się nauczyli bo z wodą cyrki i kubkami z jednego kubka pić

Tak30Nie
Prawo
Nazwa działu: Produkcja

Kodeks pracy : z dnia 16.05.2018 Równe traktowanie w zatrudnieniu Art. 183a . § 1. Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także bez względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy. § 2. Równe traktowanie w zatrudnieniu oznacza niedyskryminowanie w jakikolwiek sposób, bezpośrednio lub pośrednio, z przyczyn określonych w § 1. § 3. Dyskryminowanie bezpośrednie istnieje wtedy, gdy pracownik z jednej lub z kilku przyczyn określonych w § 1 był, jest lub mógłby być traktowany w porównywalnej sytuacji mniej korzystnie niż inni pracownicy. § 4. Dyskryminowanie pośrednie istnieje wtedy, gdy na skutek pozornie neutralnego postanowienia, zastosowanego kryterium lub podjętego działania występują lub mogłyby wystąpić niekorzystne dysproporcje albo szczególnie niekorzystna sytuacja w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych wobec wszystkich lub znacznej liczby pracowników należących do grupy wyróżnionej ze względu na jedną lub kilka przyczyn określonych w § 1, chyba że postanowienie, kryterium lub działanie jest obiektywnie uzasadnione ze względu na zgodny z prawem cel, który ma być osiągnięty, a środki służące osiągnięciu tego celu są właściwe i konieczne. § 5. Przejawem dyskryminowania w rozumieniu § 2 jest także: 1) działanie polegające na zachęcaniu innej osoby do naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu lub nakazaniu jej naruszenia tej zasady; 2) niepożądane zachowanie, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika i stworzenie wobec niego zastraszającej, wrogiej, poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej atmosfery (molestowanie). § 6. Dyskryminowaniem ze względu na płeć jest także każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika, w szczególności stworzenie wobec niego zastraszającej, wrogiej, poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej atmosfery; na zachowanie to mogą się składać fizyczne, werbalne lub pozawerbalne elementy (molestowanie seksualne).

@Prawo

Wy o kodeksie pracy a według raportu ONZ w zeszłym roku głodowało o 10 milionów ludzi więcej . przez co bo ludzie wyrzucają marnują jedzenie , a pracodawcy chcą się bogacić kosztem innych ,bo tak jest bo idąc nawet do sklepu kupując markowe rzeczy za które trzeba trochę zapłacić ,to tam ludzie gdzie produkują te rzeczy dostają marne pieniądze bo to jest wyzysk i się dziwić ,i u nas też co niektórzy chcą tak żeby było ,ale niedoczekanie ich ,bo nawet teraz murzyn jest za cfany a czasy niewolnictwa się skończyły ,a niestety też jak płacą takie jest podejście ludzi do pracy bo co niektórzy naprawdę nie u mią zachęcić do pracy ,bo sami mają wygórowane ambicje i tym nie za wiele na wojują jak nie z mądrzeją a nie zanosi się na to .

Tak50Nie
@Prawo

Żenada i nic więcej nic do nich nie dociera , pisanie tutaj to ja groch w pustą ścianę ,oni myślą już że jak polecisz pracownika to co dadzą 1000 zł i to się się sprawdzi ,inne zakłady też takie coś mają i to kiepsko pomaga na rozwiązanie problemu ,bo problem jest z nimi ,dlatego już i gdzie indziej dają stawki ,20zl żeby przyciągnąć pracowników ,ale nie tu ,tu nawet ciężko się z nimi rozmawia życzyć im można powiedzenia w rozwiązaniu problemu tym ich podejściem ,ludzi będzie im ciężko znaleźć tak jak i sztaplazy bo też jak zrobią kurs i nabiorą wprawy to uciekają nawet do Niemiec bo tam lepiej zarobi ,bo spotkałem się z takim czymś .

@Prawo

Przyjeli Gruzinów i zadowoleni ,a z niektórymi to masakra ,nic tylko by stali ,a i jeszcze ten ich zapach normalnie masakra nie idzie wytrzymać.

Prawo , cz 2
Nazwa działu: Produkcja

§ 7. Podporządkowanie się przez pracownika molestowaniu lub molestowaniu seksualnemu, a także podjęcie przez niego działań przeciwstawiających się molestowaniu lub molestowaniu seksualnemu nie może powodować jakichkolwiek negatywnych konsekwencji wobec pracownika. Art. 183b . § 1. Za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu, z zastrzeżeniem § 2–4, uważa się różnicowanie przez pracodawcę sytuacji pracownika z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1, którego skutkiem jest w szczególności: 1) odmowa nawiązania lub rozwiązanie stosunku pracy, 2) niekorzystne ukształtowanie wynagrodzenia za pracę lub innych warunków zatrudnienia albo pominięcie przy awansowaniu lub przyznawaniu innych świadczeń związanych z pracą, 3) pominięcie przy typowaniu do udziału w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe – chyba że pracodawca udowodni, że kierował się obiektywnymi powodami. § 2. Zasady równego traktowania w zatrudnieniu nie naruszają działania, proporcjonalne do osiągnięcia zgodnego z prawem celu różnicowania sytuacji pracownika, polegające na: 1) niezatrudnianiu pracownika z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1, jeżeli rodzaj pracy lub warunki jej wykonywania powodują, że przyczyna lub przyczyny wymienione w tym przepisie są rzeczywistym i decydującym wymaganiem zawodowym stawianym pracownikowi; 2) wypowiedzeniu pracownikowi warunków zatrudnienia w zakresie wymiaru czasu pracy, jeżeli jest to uzasadnione przyczynami niedotyczącymi pracowników bez powoływania się na inną przyczynę lub inne przyczyny wymienione w art. 183a § 1; 3) stosowaniu środków, które różnicują sytuację prawną pracownika, ze względu na ochronę rodzicielstwa lub niepełnosprawność; 4) stosowaniu kryterium stażu pracy przy ustalaniu warunków zatrudniania i zwalniania pracowników, zasad wynagradzania i awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co uzasadnia odmienne traktowanie pracowników ze względu na wiek. § 3. Nie stanowią naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu działania podejmowane przez określony czas, zmierzające do wyrównywania szans wszystkich lub znacznej liczby pracowników wyróżnionych z jednej lub kilku przyczyn określonych w art. 183a § 1, przez zmniejszenie na korzyść takich pracowników faktycznych nierówności, w zakresie określonym w tym przepisie. § 4. Nie stanowi naruszenia zasady równego traktowania ograniczanie przez kościoły i inne związki wyznaniowe, a także organizacje, których etyka opiera się na religii, wyznaniu lub światopoglądzie, dostępu do zatrudnienia, ze względu na religię, wyznanie lub światopogląd jeżeli rodzaj lub charakter wykonywania działalności przez kościoły i inne związki wyznaniowe, a także organizacje powoduje, że religia, wyznanie lub światopogląd są rzeczywistym i decydującym wymaganiem zawodowym stawianym pracownikowi, proporcjonalnym do osiągnięcia zgodnego z prawem celu zróżnicowania sytuacji tej osoby; dotyczy to również wymagania od zatrudnionych działania w dobrej wierze i lojalności wobec etyki kościoła, innego związku wyznaniowego oraz organizacji, których etyka opiera się na religii, wyznaniu lub światopoglądzie. Art. 183c . § 1. Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. § 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą, przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub w innej formie niż pieniężna. § 3. Pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku. Art. 183d . Osoba, wobec której pracodawca naruszył zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, ma prawo do odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów. Art. 183e . § 1. Skorzystanie przez pracownika z uprawnień przysługujących z tytułu naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu nie może być podstawą niekorzystnego traktowania pracownika, a także nie może powodować jakichkolwiek negatywnych konsekwencji wobec pracownika, zwłaszcza nie może stanowić przyczyny uzasadniającej wypowiedzenie przez pracodawcę stosunku pracy lub jego rozwiązanie bez wypowiedzenia. § 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do pracownika, który udzielił w jakiejkolwiek formie wsparcia pracownikowi korzystającemu z uprawnień przysługujących z tytułu naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu.

TakNie1
Prod.

W Polsce rośnie ubóstwo, bo jak tak płacą to niestety niedługo będą w In Com bezdomnych zatrudniać żeby mieli na bełty, z tym podejściem, bo tu operator ma 19 zł najwięcej a w Amazonie już można dostać 20 zł że tu rządzi patologia, a oni by chcieli żeby robić jeszcze więcej tylko niedługo nie będzie komu z takim podejściem ich rzadzenia

Tak47Nie
produkcja

Pracuje już prawie dwa lata to jest kpina aktualnie szukam innego zajecia nie polecam potencjalnym kandydatom

Tak41Nie1
@produkcja

Ja także nie polecam i też szukam innej pracy ,bo wcześniej gdzie pracowałem nie było takich cyrków jak tutaj ,mają wszystko i wszystkich gdzieś .

@produkcja

Tą firmą też powinien się ktoś zająć

@produkcja

Jak ktoś jest taki mądry i zna Grudziński to może będzie robił za tłumacza, i niestety brak podwyżek wszędzie dają tylko nie tutaj, a każą normy wyrabiać więc nie polecam.

Tak38Nie
@Prod.

Dziwny jest ten świat ,a szczególnie w In Comie ,a kierownictwo szczególnie i im podobna reszta ,szkoda gadać

@produkcja

Szkoda gadać kierownictwo i cała ta reszta im podobnych mają gdzieś nie przejmują się nikim i niczym ,bo Hiszpanie rządzą i jak im powiedzą tak ma być ,produkcja tutaj teraz to jest kpina bo nawet nie umieją jej zapewnić a rządzeniu to już całkiem ,tutaj prace zapewnić to nie umieją ,podwyżka miała być i gdzie ,praca przy włóknie szklanym normy by chcieli targety podnieść i zasuwać za 2300-2400 ,gdzie można gdzie indziej zarobić więcej i nic nie robią i myślą że ze wschodu wezmą ludzi i będą robić za psie pieniądze ,to chyba się pomylyli widać to luzie będą uciekać i jak tu też się ktoś zatrudni długo nie popracuje ,że jak nic nie poprawią cienko będą mieć ,że szkoda gadać potencjalnym pracownikom radzę się dobrze zastanowić.

@produkcja

I jeden drugiemu (usunięte przez administratora) łoże. Poplecznicy.

PRODUKCJA
@produkcja

Pracownik ma prawo przerwać pracę jeśli jest wysoka temperatura może spowodować jego złe samopoczucie zagrażające zdrowiu i życiu ,gdyż pracodawca który łamie prawo i nie zapewnia odpowiednich warunków w czasie upału ,grozi mandat od !tyś do 2tyś..Jeśli kontrola Inspekcji Pracy uzna że naruszenie było poważne dotyczy dużej grupy osób może skierować sprawę do sądu .Przegrana sprawa może kosztować pracodawcę nawet 30 tyś.zł

Tak37Nie
Łukasz
Nazwa działu: Produkcja

Do pracy w Incomie powinna być wymagana podstawowa znajomość j. gruzińskiego Nie wiem dlaczego pracodawca o tym nie informuje. Wygląda na to, że od gruzinów również nie wymaga znajomości j. polskiego bo oni ni w ząb ni w gruchę. Chyba, że kłamią bo to częsta praktyka np. u pracowników narodowości ukraińskiego. Tak czy owak mamy sytuację w której Polacy nie rozumieją Gruzinów Gruzini nie rozumieją Polaków A wszystko narzucają Hiszpanie. Gotowy materiał na kabaret.

Tak40Nie1
PATRIOTA
@Łukasz

To jest mało powiedziane , bo przez przyjmowanie do pracy imigrantów to jest wzrost bezrobocia dla Polaków jak podał GUS i gdzie tu logika ,ale jest brak podwyżek bo po co ,a oni niech pracują po 12 godz. i padają bo ile można , a odnośnie języka to oni mają wyrąbane liczy się sztuka , nie mówiąc o (usunięte przez administratora) jaki jest na szatniach i w toaletach sanepid by się przydał , a z logowaniem się to też kpiny ,nigdzie nie ma takiego bajzlu jak tutaj ,bo jak odbijesz się to jak coś urlop nie wezmiesz bo tak tu wymyślili ,co nigdzie z takim czymś się nie słyszało .A odnośnie języka to kpiny i nic z tym nie robią.

Big Brother
@Łukasz

Nie wiadomo co tam jest ,flirtowanie z imigrantami czy zakład pracy ,że też się tym nikt nie zajmie.

Tak22Nie

@Łukasz

Prawda Hiszpanie chcą kontrolować i rządzić, a Gruzini też gdyby wiedzieli czym jest włókno szklane też by nie pracowali , jaja sobie robią ,a elita to by chciała rządzić i kasę brać za darmo , a dla ludzi nie ma i im jeszcze zabrać myślą sobie, dziwne jeszcze że do Niemiec lub Czech nie spierniczają bo tam lepiej można zarobić ,ale niech poczekają urwie im się kiedyś ,bo tą drogą nie zajdą daleko. Nie rzucim ziemi skąd nasz ród ,nie będzie obcy pluł nam w twarz ,tak nam dopomóż Bóg tak nam dopomóż Bóg.Polska dla Polaków i praca dla Polaków za godne pieniądze a nie jałomużne .

Niezadowolony
@Łukasz

Teraz były w Szczecinie targi pracy ,a gdzie ta praca i za ile to jest tylko pseudo reklama.Oni chcą pracowników ,ale stawki z przed 10 lat .W Polsce pracowników produkcyjnych i fizycznych jak niewolników co z tego że masz różne uprawnienia zawodowe i jesteś wykfalikowanym pracownikiem ze stażem zawodowym skoro dostaniesz najniższą wypłatę czyli 2500-3000 brutto i jak za to przeżyć mając rodzinę mieszkanie do płacenia....praca dla niewolników za marne pieniądze i jeszcze wymagania stawiają ,a w Niemczech robię za 1300 euro bez niedziel i soboty.

Tak38Nie

@Niezadowolony

Co to tam jest to kpina i żarty sobie robią brud i (usunięte przez administratora) ,brak mydła ,ręczników kpina ,brak kontroli służb sanitarnych ,a druga sprawa Polacy żeby mogli to by ten kraj sprzedali jak własną matkę , ciekawe co by było jak by znowu pod jakąś okupacją by się znalazł co by zrobili ,szkoda gadać , a jest jedna przepowiednia ciekawa że przyszłość nasza nie jest ciekawa ,wszystko zależy od nas .

Tak36Nie
@Łukasz

Firma żenada i znowu ocenianie ludzi ,nie dość że nie ma komu teraz jeszcze pracować i w warunkach szkodliwych ,myślą że dadzą okulary ochronne a wzrok w nich też się psuje lepiej zmienić prace gdzie lepiej płacą i są leprze warunki bo są niż tutaj cyrki robić.

Vendeta
@PATRIOTA

Polacy to mają do siebie że nie wiedzą co chcą , teraz to jest że polak przeciw polakowi wilkiem ,a czemu tak jest bp rządy nas skłócają i nie tylko przypomnijcie sobie historie nas zawsze chcieli wszyscy nas zniszczyć ,było tak że nas wykorzystywali i do tej pory to jest ludzi chcą robić niewolników w tym kraju ,gdzie ci ludzie co kiedyś byli nie ma chyba już ,co nie którym już odwala , nas wszyscy wykorzystywali i nadal jest ,są tacy co by własną dusze diabłu sprzedali ,i tak nas wykorzystują nadal.

Tak35Nie
Spr.
@Łukasz

Ludzi brakuje do pracy ,a oni szopkę odstawiają ,co oni chcą udowodnić i pokazać że oni są górą to się mylą bo jak tak będą tak dalej robić to będą mieć jeszcze mniej pracowników i nie dadzą więcej i będą wmawiać że nie ma warunków szkodliwych bo Hiszpanie chcą mają gdzieś to ,bo jak powiedzą i zagrają to tak ma być ,to nie tędy droga .

Spr.
@Łukasz

Firma kiepska ludzi brakuje ,to wysyłją jeszcze po innych działach ,papierkowej roboty dokładają coraz więcej ,niestety biurokracji coraz więcej ,a robić komu nie ma i podwyżkę dać bo po co tylko za 2200 pracować jeszcze ci upierniczyć jak by mogli ,szkoda gadać i oni chcą żeby tu ludzi mieli do roboty ,sami niech podwiną rękawy cwaniacy bo inaczej ludzi do roboty za bardzo nie będą mieć.

panischer
@PATRIOTA

Ta firma to porażka ,są co lepiej oferują a tu nic a tu upierniczyć żal mi ich nic do nich nie dociera a tr podwyżki dla wybranych osób to niech sobie wsadzą bo dadazą po 50 gr.ł

Grynpic
@Łukasz

Co za firma ,mają wszystko gdzieś można gadać a oni swoje nic nie dociera ,tylko coraz większa biurokracja i wprowadzać terror tym nic nie zyskają ,pracodawca i całe te towarzystwo razem wzięte to szachraje, w innych firmach dają wszystkim podwyżki a tu co , i ludzi terroryzować żeby więcej robili ,ale dla kogo dla nich ,bo to oni mają więcej ,i przyjmować więcej obcokrajowców , a Polak gdzie i idż na głosowanie co pracy nam nie mogą zagwarantować i godne utrzymanie i jeszcze jeden drugiego by poganiał, tylko szybko tak jak podczas 2 wojny Niemcy robili ,widać nic się nie zmieniło że niech się sami wezmą za robotę a nie siedzieć na stołkach i kasę brać za tych co zapierniczają na nich , a oni by chcieli miliony.

@Łukasz

Teraz jak ciepło się zrobiło ,na hali duszno ,i wez tu pracuj jak z ciebie się pot leje a włókno szklane jeszcze bardziej czuć ,nie mówiąc o komarach , w innych magazynach pracy mają specjalne lampy na owady,a tu nic tylko żeby ludzie zapierniczali nawet w upale że pot się leje targety robili i zadowoleni szkoda gadać z ludzi kpiny sobie robią .

Tak32Nie
@Łukasz

Obowiązki pracodawcy podczas upałów , to gdy temperatura przekroczy 25 stopni przysługuje woda i musi być dostępne przez cały dzień ,względna wilgotność powietrz wynosi 65 proc. dotyczące młodych pracowników .Pracodawca ma możliwość z uwagi na wysokie temperatury skrócić czas pracy albo zrobić przerwy w pracy .Jednak jest przepis ,który wskazuje że w sytuacji kiedy warunki nie pracy są właściwe ,kiedy pracownik stwierdza że ich realizowanie związane jest z bezpieczeństwem , zdrowia ,zycia może odstąpić od wykonywania pracy.Za niezapewnienie pracownikom odpowiednich warunków pracy pracodawcy grozi kara finansowa .W zależności od przewinienia może ona wynieść od 1 tyś do nawet 30 tyś złotych.

Tak28Nie
S
@Łukasz

Co za mlotki, a tam w kurniku to mają niektórzy wyrsbane, niepowinni tam siedzieć

Tak29Nie2
Gr
@PATRIOTA

Oto mamy skutki ludzkiej bezmyslnosci brawo a będzie jeszcze gorzej, bo ludzie tak mają

Tak22Nie2
@Łukasz

Hiszpanie już sobie za dużo pozwalają ,a ich (usunięte przez administratora) skakają jak im zagrają ,ciekawe ile im płacą za to że ludzi mają za nic i robią co chcą ,na hali gorąco jest że powinny być przerwy po 10 minut a nie jakieś 5 minut ,że można paść , a podwyżki to sobie chyba dają niż tutaj i rób zapierniczaj w taki upał aż padniesz ,żadnego szacunku ,mają za murzynów ,a jeszcze przy włóknie szklanym które jest szkodliwe ,są jeszcze gdzie można więcej dostać niż tutaj i w nie takich warunkach gdzie wszystkim potrafią dać podwyżki a tu albo ci dadzą albo nie i tylko parom osobom ,szkoda gadać .

Tak24Nie
SPR
@PATRIOTA

I jeszcze co niektórzy to służbiści ,szkoda gadać.

Tak26Nie
@Łukasz

Firma, szkoda gadać podwyżki nie chcą dać, bo dla siebie muszą mieć więcej a kto im będzie pracował za takie pieniądze jeszcze teraz latem jak będą upały i target będą robili, myślą sobie ze są nie wiadomo kim są ludzie będą w upał w duchocie im robić to się mylą bo tu frajerów nie znajdą, całe te kierownictwo pozwalniać bo Hiszpanie też co im powiedzą tak ma być to się mylą, a coś są przesłanki o 3 wojnie to niech uważają

Tak20Nie
Gosia

Ta firma to kompletny niewypał. Prowizorka na każdym kroku i ludzie którzy nie znają naszego języka ani nawet nie próbują poznać. Kpina.

Tak29Nie

Damian
@Gosia

Mam przez to rozumieć, że firma Incom Polska zatrudnia w swoich szeregach pracowników, którzy nie potrafią porozumiewać się w języku polskim? Wiesz może, dlaczego pracodawca podjął decyzję o zatrudnieniu osób zza granicy? Jest to związane z brakiem chętnych osób z Polski do pracy w tym miejscu? Chciałbym, abyś podzielił się wiedzą, którą posiadasz.

@Gosia

Ta firma to paranoja ,Hiszpanie kpią sobie robią z ludzi ,w toalecie brak ręczników do wycierania ,założyli suszarki które raz działają raz nie a buzi nie masz czym wytrzeć ,wymyśli socjalne które w porownaniu do innych firm to kpina ,bo wczsay pod gruszą są liczone z trzech miesięcy a nie jak tu z całego roku ,do domu przychodzisz z włóknem szklanym że rodzina się drapie ,normalna kpina ,podwyżkę to dali taką że teraz wychodzi się gorzej niż przedtem .ale dla nich to podwyżka tylko by chcieli żeby (usunięte przez administratora) a jak staniesz na chwile to im przeszkadza ,niestety jaka płaca taka praca ,a odnośnie zatrudniania obcokrajowców to paranoja [tłumacza poproszę}Wymagana znajomość języka Polskiego

bobi

Faktycznie tylko ludzie są tam ok.Kierownictwo całe to jakiś żart.Wyśmiewają się z ludzi.Ukraina gdyby nie to ,że nie mogą zmieniać pracy ,bo ta cała ich papierologia na to nie pozwala to nikt by tam nie siedział i mówią o tym głośno.Gruzini ? był już przypadek,że Gruzinka wróciła do siebie ,bo powiedziała,że za takie pieniądze nie będzie pracowała.Dyrektor nowy? idziesz do niego z problemem to w ogole nie słucha , przytakuje tylko i kiwa głową.Kadry? - to jest dopiero akcja ! , idziesz, prosisz o coś umawiasz się na dany termin ,idziesz po odbiór ,a pani księgowa nawet nie wie o co chodzi.Notorycznie żle naliczane wypłaty.Jeszcze raz potwierdzę tylko ludzie sa w tej firmie ok !

@bobi

Patrząc na to wszystko ,to firmy i ludzie przyczyniają się do zmian klimatu .że pogoda jaka teraz jest to w dużej mierze wina człowieka jak tak dalej będziemy robić i zachowywać to będzie jeszcze gorzej powinniśmy zrozumieć co chcemy przez to osiągnąć dla dobra naszej planety, jeśli mamy to zatrzymać albo będziemy mieć jeszcze gorzej.

Tak23Nie

@bobi

Zgadzam się z Tobą w 100%... Tylko ludzie są ok... a szkoda.....

zieloni
@B

A przykład człowiek człowiekowi wilkiem , wzięli się za jakiś odstrzał dzików bo im przeszkadza , a kiedyś ludziom żeby przetrwać mieli i żyć to z czego by mieli ,ekspansja ludzi i dominacja jest tak wielka że im już im nic nie jest potrzebne , tylko że w podbijaniu innych planet to jesteśmy do tyłu jeśli tu się samounicestwimy , a to dzięki nam samym ,między innymi pracodawcom też o to chodzi bo by chcieli bogadzić się kosztem innych zaniżać pensje tak ,żeby ludzie zapierniczali 7 dni w tygodniu i przez tak mamy , miliardy idą na zbrojenia i niektórzy się bogacą na krzywdzie biednych i to jest dobry system , a jak podwyżki dać to ściemy kręcą i ludzi tak urobią i powiedzą że dostaliście podwyżkę ,a jak ludzi i tak do pracy to fakt i co oni chcą przez to osiągnąć.

Tak22Nie1

@bobi

No i znowu zaczynają sę cyrki ,że ludzi brakuje na działach,a dzięki komu ,myśleli że wezmą ludzi z Gruzji i zaraz będą im (usunięte przez administratora) po 12 godz. bo ci nie dadzą zarobić normalnie tylko żebyś jeszcze niedziele robił bo elita tak ma ,i dziwić się że takie rzeczy się dzieją jak na WOŚP nic dziwnego bo ktoś jest temu winien .Jak oni robią tak mają .

Tak21Nie

@bobi

Z tego, o czym piszesz, wynika, że także dużo osób innych narodowości pracuje w Incom Polska. Jak wygląda więc kwestia "dogadania się" z nimi? Daj proszę znać, czy nie ma z tym problemu w firmie. Może są organizowane jakieś kursy językowe zarówno dla tamtych pracowników, jak i tych już dłużej pracujących w Incom Polska? To pewnie ciekawa kwestia.

8wkx
@Katarzyna

Pracodawca nie interesuje się, czy się z nimi dogadamy. Dostajesz pracownika "i nie narzekaj że nie masz ludzi" a ten "ludź" nie mówi w żadnym ludzkim języku. Pokazujesz, ale nie rozumie. Stoi i się patrzy. Próbuje coś robić i niszczy materiał bo nie rozumie co ma robić. Ty masz przekichane, norma niezrobiona a później zabierają premie za złe wyniki.... Jakie kursy? Hahah. Oni nic nie oferują. Ja już mam dosyć i chyba stąd odejdę. Ciągle zabierają mi z premii "przecież masz tyle ludzi, nie narzekaj" - no to sobie ich szkolcie drogie kierownictwo, umiecie gruziński? Co ja jestem szkoleniowiec? Dostaje trochę ponad najniższą krajową i jeszcze mi zabierają bo mam zespół który nic nie rozumie.

Tak13Nie
zezowata gruzin

Również nie polecam..gruzini narzucają tempo pracy takie, że pracuje się prawie w biegu bo oni chcą premie i premie i premie a niech się w (usunięte przez administratora) pocałują wzajemnie. Jakby dać tym wygłodniałym osłom złotówke wiecej to by te rolki w zębach nosili. Biegać za takie pieniądze ? To w ochronie bez licencji miałem ciut wyższą stawkę za popijanie herbaty i patrzenie w spokoju w monitory, ale co kto lubi.

Tak11Nie

@zezowata gruzin

Wzięli gruzinów i zadowoleni polskiego nie znają ani rosyjskiego a nawet uczyć polskiego się nie chcą , nawet ukraińcom jest ciężko się z nimi porozumieć ,żenada i szkoda słów

Tak20Nie

Yedi
@zezowata gruzin

Wczoraj coś było ciekawego ,wzrosła śmiertelność ludzi tzn .od 2 wojny wzeszłym roku bardzo dużo ludzi zmarło ,a co ciekawe wiąże się z tym dużo złych czynników jak stres ,praca w nocy[za to powinien być dodatek większy],żywienie i dużo chemii widać to szczególnie na plastiku który jest znajdowany wśród zwierząt które jest w ich organizmach też i jedząc to my też jesteśmy narażeni , a temu kto temu winien my , jak nic nie zaczniemy robić to zle z nami będzie a włókno szklane to jest szkodliwe , młode pokolenie ma gdzieś na własne zdrowie tylko kasa a to wiecznie trwać nie będzie ,bo pracodawcy ,firmy oni mają to gdzieś dbają tylko o swoje (usunięte przez administratora) i korzyści resztę mają gdzieś.By chcieli sprowadzać ludzi Bóg wie skąd m,może nawet z Marsa jak by tam byli ,a i tak im to nie pomże

Tak18Nie1

anonymm

Nie polecam...

Pracownik Incom
Nazwa działu: Produkcja

Katrzyna czyli Malgosia dzialajaca z polecenia naszej wszystko wiedzacej M. Daruj sobie. Wstydu oszczedź. Kazdy wie jak jest. Firma byla na dobrej drodze, pierwsze miejsce w calej Grupie pod wzgledem jakosci, terminowosci i efektywnosci za 2017 rok . Inwestycje. Zbudowany zespól, mala rotacja. A co nam zostalo z tego teraz? O konkrety proszę a nie o jakies bajki.

@Pracownik Incom

Poszukując informacji na temat aktualnej kondycji firmy, zauważyłam, że firma Incom Polska poszukuje obecnie pracowników produkcji do swojego zespołu. Przyszłym pracownikom oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę z podstawą wynagrodzenia adekwatną do rodzaju wykonywanej pracy z możliwością uzyskania premii i różnego rodzaju dodatków podnoszących wysokość miesięcznego wynagrodzenia. Wygląda na to, że to stabilne miejsce pracy. Jednakże, co najbardziej rzuciło mi się w oczy to właśnie to, że firma oferuje swoim pracownikom bezpłatny transport do pracy z określonego miejsca zbiórki w centrum miasta. A jak wygląda to w praktyce - czy każdy może z niego skorzystać?

S

A co się dziwić skoro przyjdzie PIP i nic, bo są jakieś układy , a dla ludzi nie ma i ludzi nie ma ,bo kto chce normalny przy włóknie szklanym robić za takie pieniądze ,zdrowie tracić a jeszcze żeby zarobić to jeszcze niedzielę przyjść ,ludzie są naiwni i dają się kupić ,żenada tylko żeby byli na marsie to i by mogli ich i stamtąd by wzięli ,i wciskają kit.Niestety Polak jest naiwny i przekupny.

Noname

Pracowałem w Incom przez pośredniaka. Nie pamiętam nazwy, aloe siedzibę maja niedaleko Urzędu Miasta. Warunki płacowe kiepskie w stosunku do czasu pracy, sprzęt ochronny to była lipa (po 3 dniach pracy ślady krwi po dmuchaniu nosa). Na plus oceniam ludzi. Fajne ekipy. Moje sugestie dla Incom Polska Sp. z o.o.: Wyższe pensje i dobrej jakości sprzęt ochronny przed włóknem szklanym. Lubię atmosferę w Incom Polska Sp. z o.o. za: Ludzie

@Noname

Firma żenada , a pensje do warunków pracy kiepskie nie mówiąc o środkach ochrony przed włóknem szklanym lub klejem ,jak chcą ludzi do pracy to niech dadzą szkodliwe ,albo większe pensje, a nie wezmą ludzi z Ukrainy albo Gruzji i myślą sobie że to pomoże, oni też w końcu nie będą chcieli pracować w takich warunkach ,a nie podnosić targety .

Tak18Nie

@Noname

Bardzo ważną sugestię zamieściłeś - jeśli chodzi o własne zdrowie, nie ma co się wahać. Czy ten temat był też w jakiś sposób podejmowany na zebraniach z pracodawcą? Piszesz o warunkach płacowych nieadekwatnych do czasu pracy - napiszesz coś więcej na ten temat? Jakieś szczegóły?

B

Hmmm... Nigdy nie myślałam, że napiszę coś złego o tej firmie, ale jednak... Swoje przepracowałam, nie miesiąc, nie trzy miesiące, ale o wiele więcej i wiem, że w tej firmie nie można pracować długo. Jeśli nie odejdziesz sam, to kierownictwo i tak Ciebie wyrzuci. Nie "podlizujesz się"? Źle... Nie donosisz? Źle... Ta firma nie lubi uczciwych pracowników. Tutaj trzeba się podlizywać, plotkować i donosić jeden na drugiego, tylko taki człowiek się utrzyma. Zamiast docenić pracowników z długim stażem (a jest ich niewielu) InCom postanowił albo degradować albo zwalniać, zostawiane są osoby które w ogóle nie pasują do roli jaką pełnią... Tak się nie robi. Ciekawe dlaczego nie zastanowi się nad tym żaden z Kierowników oraz Pan Dyrektor (który swoją drogą, nie zna pracowników, bo krótko pracuje, ale ocenia, degraduje, zwalnia) do czego zmierzają takim podejściem?? Została jeszcze garstka naprawdę dobrych pracowników i fajnych ludzi w tej firmie, ale wiem że i oni uciekną stamtąd... Nie polecam pracy w InCom Szczecin ze względu na brak szacunku do pracowników... :(

Tak44Nie
ok
@B

Czysta prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pizusy ,sprzedawczyki - którzy więcej chodzą po hali niż pracują dostali większą stawkę od ludzi ,którzy uczciwie zasuwają 8H. Incom firma dno.

Tak9Nie

@ok

Widzę, że się zgadzamy...

Ok
@B

Też się już zwolniłem ,ale niestety możemy sobie tylko tu popisać,a oni i tak dalej będą drwic z biednych ludzi

@ok

W poniedziałek powinni za święto 200 zapłacić ,a ludzie którzy idą do pracy i to jeszcze za 100 to są pazerni i nie są Polakami w ten sposób sprzedali by własną matkę .

Tak9Nie

@Ok

Niestety... A później zdziwienie, że firma ma braki kadrowe... Szkoda.

HB
@B

Długoletniemu pracownikowi trzeba dać zarobić ,a po co ??? Ta smutna rzeczywistość jest od dawna nie tylko w tej ,,Firmie"

@HB

Ty również już nie pracujesz w Incom Polska, tak? Tak wnoszę z Twojej wypowiedzi. Piszesz o niewystarczającym poziomie zarobków w tej firmie, ale czy mógłbyś podjąć także jakieś inne aspekty, ważne z punktu widzenia pracownika firmy? Będę wdzięczna.

Hb
@Katarzyna

Spędziłem tam 1,5 roku szkoda mi.tylko.czasu tam straconego. #brak podwyżek #brak doceniania #brak interesowania się co.się dzieje na.produkcji #kierownicy.zajmują się tym.co nie trzeba #targety w górę za te same pieniądze #lubią ludzi,ktorzy są im posluszni ,którzy głośno nie mówią o.problemach tam,bo tacy już dawno zostali zwolnieni lub zdegradowani

@B

Praca dla Polaków za odpowiednie pieniądze ,a nie dla obcokrajowców szczególnie że z Gruzji będą brać i będą zapieprzać po 12 godz. po za 10,50 i to rozwiąże problem i jeszcze nie można się porozumieć ,jak chcą to niech biorą ze znajomoscią języka polskiego albo dadzą tłumacza a nie ,i udawać że nie ma warunków szkodliwych ,bo inaczej będą mieć słabo z pracownikami ,,żenada a wypisują głupoty na ofertach pracy ,że 4000 brutto zrobisz chyba że nadgodzin natrzepiesz ,ciekawe skąd oni biorą taką kwote.

Tak12Nie1

@B

Ciekawe kiedy będą kombinezony ochronne, czy trzeba zgłosić komu trzeba bo sobie jaja z pracowników robią a są ludzie co mają póżniej różne dolegliwości skórne , ale też jest wyjście można odmówić pracy za brak środków ochronnych gdyż jest taki przepis .

Tak12Nie

@B

tak jak Sabaton Uprising Warszawo walcz śpiewa tak trzeba o swoje walczyć bo nas sprzedają ,tym bardziej w rocznicę 100 rocznicy odzyskania niepodległości w tym roku a nie waśnie między nami bo będą nadal nami pomiatać

Fazer żdwc
@B

Jednym słowem którym mógłbym określić twoją wypowiedź... W sumie dwoma jest - totalna bzdura. W każdym z wersów twojej wypowiedzi jest zawarte kłamstwo, otóż ja. Pracuje tam trzeci rok... I nie spotkałem się jeszcze z akcją - zwalniamy cię bo nie pucujesz dupki. Ja kiedyś do swoich znajomych w tej firmie powiedziałem.... InCom nie zwalnia ludzi, to ludzie zwalniają się na własne życzenie.... Owszem istnieje coś takiego jak " komunikacja wewnętrzna" i każdy ma prawo napisać do lidera formę skargi na nierobów którzy delikatnie mówiąc - walą w hu.. Ja. Nie ma przypadków zwalniania ludzi bo "nie pasujesz do reszty" jak nie pasujesz tu, to znajdą dla ciebie inne miejsce inny dział.....więc wiążąc moją wypowiedź odnośnie twojego wpisu, jestem poprostu załamany - załamany jestem twoim brakiem wiedzy na temat ludzi, na temat sytuacji panującej w tej firmie a przede wszystkim tym w jaki sposób próbujesz demoralizować kierownictwo tej firmy z dyrektorem na czele. NIKT NIGDY NIE ZWALNIAŁ LUDZI Z POWODÓW W/W I NIE BĘDZIE ZWALNIAŁ... A PRZEDE WSZYSTKIM TA FIRMA STAWIA NA ROZWÓJ I POTRZEBUJE NOWYCH RĄK DO PRACY I JA JAKO JEJ PRACOWNIK ZAWSZE I PRZED KAŻDYM BĘDĘ BRONIŁ SWOJEGO CIEKAWEGO MIEJSCA PRACY

Tak3Nie1

Nicole

Tak czytam wasze wypowiedzi na temat InCom Polska i jest w nich dużo przesady. Nie mówię, że w firmie jest idealnie, ale na pewno nie jest tak jak piszecie. Kwestia kombinezonow - kiedy sa kombinezony to piszecie, że jacy to wy jesteście pokrzywdzeni, że zmuszają was do noszenia kombinezonow. Kiedy ich nie ma to nagle jaka to firma jest zła i nie dobra, że ich nie ma.. Ale skoro większość wyrzuca swoje kombinezony po jednym dniu to się nie dziwię, że zabrakło.. A można nosić je przez parę dni bo sama tak robiłam. Co do wigilii.. kiedy dwa lata temu nie było wigilii, to komentowaliscie, ze kazda normalna firma ma wigilie a tutaj nie ma i znowu to samo, jaka firma zla i nie dobra.. a kiedy rok temu pojawila sie informacja, ze bedzie wigilia to kazdy gadal zeby sie wypchali ta wigilia itp. a mimo to przyszla prawie cala firma i kazdy fajnie spędził ten czas mimo tego, że jedzenia nie było zbyt dużo, ale myślę że wynikło to bardziej z tego, że firma nie spodziewała się takiej frekwencji. Co do podwyżek.. na pewno nie było żadnych cięć i kazdy dostał coś więcej, jedni mniej a inni więcej ale nie mogli też każdemu dac niewiadomo ile.. Jest dużo osób na hali którzy stoją i patrzą co zrobić żeby inni wykonali za nich prace. Co do nowego Dyrektora, kierownika i koordynatora - dajcie im szansę bo nie są długo ale coś się dzieje a czas pokaże jakie będą skutki.. przez te 3 miesiące zrobili więcej jak poprzedni Dyrektor przez prawie 2 lata. Na pewno potrzeba więcej Polaków żeby to wszystko się kręciło. Przestańcie marudzić i weźcie się do pracy.

Obserwator
@Nicole

Dokładnie. Ludzie sami sobie kreują rzeczywistość, również tą w pracy. Jeśli wylanie na forum hejty według Was poprawią sytuację w pracy to powodzenia. Dorośli ludzie rozmawiają, rozpoczynają dialog oparty na faktach z dobrą argumentacją. Taki na 100% nigdy nie pozostanie bez echa. Polecam rozmowę.

Darth Bane
@Nicole

Tak ,to jak ludziom nie zależy na zdrowiu to trudno ,włókno szklane nie jest całkiem fajne i szkodliwe że praca przy tym nie jest fajna bo ludzie mają uczulenia też powinna częściej zaglądać tu PIP to by chodzili jak w zegarku i byłoby wszystko ,Wigilie to niech sobie wsadzą bo dzieci i biednych nie nakarmisz inne firmy dają bony albo premie na święta ,i jeszcze Gruzinów z którymi nie można się porozumieć , a jeszcze nie wiadomo czy z Filipin nie będziemy mieć tu jest Polska że praca powinna być dla Polaków a nie ocenianie ludzi jeszcze że podwyżkę , bo jak ktoś jest trochę coś mniej kapujący to nie dostanie, to jest degradacja ludzi i sobie skakać ,porąbany kraj i ludzie ,a szczególnie te nowe pokolenie takie jest ,a we Francji pokazali na co ich stać.

Tak14Nie

@Nicole

Bardzo interesującą opinię o pracy i warunkach w Incom Polska zamieściłaś na forum. Widzę też, że inni pracownicy Cię popierają i mają podobne zdanie. Czy mogłabyś napisać nam na forum, jak wygląda Twój przykładowy dzień pracy w tym miejscu, czym się zajmujesz, ile czasu jest na przerwy i tak dalej?

dodus

Witam, nie rozumiem awersji do Hiszpanow... Oczywiscie,nie bronie, nie oceniam. Pracuje w Incom group w Wielkiej Brytanii i zdaje sie do nas przyjezdza taka sama wizytacja z Hiszpani jak do Waszego oddzialu i nie moge powiedziec o zadnych nie milych incydentach z ich strony bo takie nie mialy nigdy miejsca. Dodam, ze czesc "biura" u nas to Hiszpanie. (przepraszam za pismo ale brak czesci Polskich liter z 'ogonkiem')

Vendeta
@dodus

niech poczekają a bę0ą mieć to samo co we Francji i nie tylko jak tak będą robić bo już przeginają

Tak8Nie

@dodus

A kombinezonów jak nie ma tak nie ma ,trzeba zgłosić dalej i wyżej to się nauczą , a ludzie to są wogóle glupi żę pracują bez kombinezonów , wigilie co robią 14 to niech sobie wsadzą ,bo też nie przestrzegają bhp

Tak7Nie

Nie polecam. Wielki (usunięte przez administratora) gdzie Hiszpanie żądza a Polacy trzęsą portkami o stanowiska. A pani Katarzyna to chyba podstawiony jest przez Incom. Tylko po co ??

Normy społeczne

Wracając do zatrudniania gruzinów/nepalczyków to po tygodniu od pojawienia się ich w firmie największym problemem nie okazuje się bariera językowa a zupełnie inne normy społeczne obowiązujące w krajach z których do Polski przyjeżdżają. Chodzi dosłownie o ODÓR jaki zostaje po pracownikach z gruzji/nepalu. Dochodzi do tego, że ciężko załatwić potrzebę fizjologiczną bo ODÓR jest taki silny, że ciężko powstrzymać odruch wymiotny. Ten gruzińsko/nepalski odór obecny jest również w szatniach, a najgorszą sprawą jest to że nie pominął stołówki (jak się posilić w czasie pracy gdy na dworzu mróz, a w stołówce odór gruzińsko/nepalski). Jedynym sensownym rozwiązaniem jakie przychodzi mi na myśl, jest albo się ich pozbyć w ogóle albo myć przed wejściem na zakład, bez obowiązkowego prysznica nie powinni mieć wstępu na chałę i uprzykrzać życie ludziom, którzy dzięki pracy są w stanie utrzymać swoje rodziny. Mysle, że jeżeli panie z kadr zainteresują się problemem to po wejściu do toalet mogą paść...

Tak12Nie

Ewka
@Normy społeczne

Masz rację, to ogromny kłopot z którym firma musi się uporać jak najszybciej jeśli chcą żeby pracowali u nich normalni ludzie.

@Ewka

To na pewno dość nietypowy problem. Może pracodawca już myśli o tym, jakie kroki warto podjąć - ale czy ta kwestia była w jakiś sposób z nim poruszana? To pewnie też dość delikatny temat. Czym zajmujesz się w Incom Polska i jaka jest specyfika Twojej pracy?

Ewka
@Katarzyna

Bez względu na specyfikę mojej pracy potrzebuje od czasu do czasu skorzystać ze stołówki czy toalety w cywilizowanych warunkach. Niewiem czy ten problem był zgłaszamlny natomiast jak sama Pani zauważyła jest to dość delikatna sprawa I ludzie może porostu się krępują.

Zal

Całe to kierownictwo pozwalniac,wymienić na lepsZe. Za to co zrobili z ludźmi,którzy naprawdę pracowali ciężko latami. Pracowali na to żeby teraZ dostać mniejszą stawkę.

@Zal

Sorry to jest forum na temat pracy ,ale na chwilę z innej strony 123 lata Polska była pod zaborami ,w 1918 r. Polska 100 lat temu odzyskała Niepodległość z małym wyjątkiem bo podczas 2 wojny Niemcy i Rosjanie chcieli dokonać 4 rozbioru, i pytanie co jest obecnie z ludżmi nie tak teraz w kraju że są kraj jest podzielony ,patrząc na zachowanie jak się do siebie obnoszą .Co chcemy powtórki ,bo jak się mówi historia lubi się powtarzać .A teraz powinniśmy się cieszyć że w taką okrągłą rocznice 100 lat odzyskaliśmy niepodległość , a nie Polak Polakowi wilkiem i robią z nami co chcą.

Tak8Nie

@Zal

A 12 listopada z okazji 100 lat odzyskania niepodległości jest wolny od pracy ,ale jeśli chcą żeby pracować to nie mogą przymusić ,tylko kto chce

@Zal

Dużo piszecie ostatnio o tym, że pozmieniały się stawki i kwestie wynagrodzenia w Incom Polska. Jakie są tego powody i czy zostały w jakiś sposób przedstawione pracownikom firmy? Wydaje mi się, że w firmach częściej następują jednak podwyżki wynagrodzeń, niż ich obcinanie.

@V

Firma porażka z ludźmi robią co chcą , wzieli teraz ludzi z Gruzji chcą żeby robili po 12 godzin że są zmęczeni bo za takie pieniądze to nie długo też nie będą robić i jeszcze bariera językowa co oni wyprawiają , głupich szukają to się pomylili ,niech zapomną że w Polsce będą robić tanią siłę roboczą , chodząc w sobotę czy niedzielę na okrągło ,a potem powiedzą że tyle można zarobić , widać że ludzie są nadal głupi i ślepi chcą sobą manipulować obcym i gdzie tu Polskość i niepodległość jak biorą obcych

ZAL

HAHAHAHAH HAHAHAHAH HAHAHAHAAH HAHAHAAH-TAK MOGĘ SKOMENTOWAĆ STAWKI,KTÓRE TERAZ dOSTALIŚMY

@ZAL

I jeszcze przyjmują ludzi z którymi dogadać się nie można ,porażka , ale od stycznia Niemcy otwierają granice z poza Unii ,ciekawe co wtedy zrobią.I dali by na święta jakieś większą premie, bo są ludzie co mają dzieci a nie jakąś śmieszną wigilie .Bo inne firmy ,zakłady dają nawet bony ,a oni nawet się nie popisali.

Wojti

A czego Wy oczekujecie od tej firmy? Myślicie ,że nowy dyrektor .który na wszystkim chce oszczędzać da wam więcej kasy ? Kiedy incom daje podwyżki to zawsze na czymś ukruci i tej podwyżki w ogóle nie widać.Śmiech na sali.Nikt sZanujący się już nie pracuje w firmie.

Tak5Nie

A te masowe degradacje? Przecież to szok! Ci, którzy najdłużej pracują zostali degradowani a innym narzucono więcej obowiązków. Może w ogóle niech pół firmy zwolnią. Dodatki lojalnościowe zabrane, śmieszne "oceny" i jak cię lubią to dostaniesz 50gr więcej. Ten co pracuje 7 lat i ten co pracuje rok dostaje takie same pieniądze. Jak mogą oceniać twoje umiejętności osoby które rządzą tu od miesiąca lub dwóch? Brak słów po prostu. Niech porządek zaczną od biura, stamtąd też niezłe akcje wychodzą. Dziesiątki kobiet w biurze a jak chcesz coś załatwić to nikt nic nie wie. Patrzą się na siebie. Zacznijcie porządki od siebie a nie degradujecie ludzi fizycznych którzy ciężką pracą fizyczną awansują, wdychajac włókno szklane do płuc. Dostaniesz 2700 za brygadzistę i jeszcze Cię degradują.... Buahaha. Na hali miejsca nie ma, sztaplarze nad głową z paletami jeżdżą, obrócić się nie idzie. I śmieszna wigilia firmowa, przyjdziesz czy nie, musisz to odrobić albo przyjść na drugi dzień na 6 rano a impreza do 3 w nocy. Wtf? To impreza tylko dla biura? Ludzie wolą przyjść w weekendy na setki a nie odrabiać. W innych firmach imprezy są w godzinach pracy, raz w roku nikogo nie zbawi. No ale targecik musi być i pracuj za darmo hahah gdzieś. Mamy te imprezy ludzie chcą pieniądze i bony, imprezą dzieci nie nakarmisz.

Yhhh
@321

Jeżeli chodzi o temat wigilii ...nie polecam również.Rok temu wigilia wyglądała tak,że nawet nie było co zjeść ani wypić.Ruskie pierogi ,które tam były są bardzo wigilijnym daniem;) i chyba tylko incom kazał odrabiać wigilię .Chore. JeŻeli chodzi o awans w tej firmie to również nie polecam.Po jakimś czasie i tak zostaniesz zwolniony.Takie jest tam super kierownictwo. Dodatki lojalnościowe pozabierane ? Jak to !?

Yhhh

Jakie degradacje ?

@Yhhh

No tak. Degradowano 6 liderów, teraz jeden lider ma pod sobą 3 działy a nie jeden. Dali niby "podwyżki" ale zabrano dodatek lojalnościowy więc wyszło na to samo albo i gorzej

@321

@321, czym spowodowane są takie zmiany w Incom Polska? Czy podciągnięte jest to pod jakieś cięcia kosztów? Dużo piszecie o aktualnej sytuacji w firmie. Może jest szansa na to, aby jeszcze uległa zmianie?

grf
@Katarzyna

Nie rozumiem po co zadajesz tyle pytań tutaj.

@Wojti

(usunięte przez administratora)i 7 dni w tygodniu ,a że ludzie dają się to takie są efekty i myślą że przyjadą hindusi to rozwiąże problem .Ludzi mają za nic.

Adrian Szwalikowski

Witam czytam te waszę opinię komentarze itak dalej szkoda czasu a tak podsumowanie roku : Podwyżka dla tych co (usunięte przez administratora) czyli worker dla zarządzających wystarczy ponieważ niech się cieszą że tylę dostają a jak im nie odpowiada to puszki zbierać ja z incom jestem zadowolony.

spr
@Adrian Szwalikowski

no i właśnie przez takich inni cierpią ,oby tak dalej bravo

spr

Wiceminister pracy; Czasy przebierania w pracownikach się skończyły ,trzeba dawać benefity ,większe płace, inaczej będzie problem z pracownikami bo już Ukraińcy nie chcą pracować za 2500-3500 netto w wielu branżach będą uciekać do Niemiec gdzie można więcej zarobić ,ale tutaj niestety robią odwrotnie tak więc pracodawcy będą mieli wielki problem żeby zachęcić pracowników.

@grf

@grf, zadaję "tyle pytań", bo jestem moderatorem forum i taka jest między innymi moja rola tutaj. Dzięki dopytywaniu o szczegóły pracownicy mogą podjąć kwestie, o których zapomnieli, a które mogą być istotne z punktu widzenia osób chcących aplikować do pracy w Incom Polska. Czemu widzisz w tym coś złego? Przecież nikogo nie zmuszam do udzielania mi odpowiedzi.

Adrian Szwalikowski

Ja już czekam na wigilię podwyżka dla worker i taka jest prawda mam papiery na Brygadzistę i to jest moja opinia.

83iqo27
@Adrian Szwalikowski

Co Ty chłopie gadasz, operatora nie masz a papiery na brygadzistę dostałeś? Zmień dilera...

Zostaw opinię o Incom Polska Sp. z o.o. - Szczecin

Chcę opublikować: