Opinie o Profitroom S.A. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Profitroom S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Profitroom S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Profitroom S.A. w Poznań

Błażej

Channel Manager - beznadziejny pełen błędów, wolno chodzi, zacina się, nie polecam.. obsługa / wsparcie techniczne na kiepskim poziomie

Aaa

Po ponad pół roku w firmie mogę się wypowiedzieć w pełni precyzyjnie. 1. Proces rekrutacyjny szybki i sprawny 2. Wynagrodzenie jest w porządku 3. Atmosfera w pracy bardzo dobra 4. Wsparcie przełożonych w każdej kwestii 5. Znakomite spotkania integracyjne 6. Budżet szkoleniowy dla pracownika 7. Dofinansowania 8. Bezpłatne zajęcia językowe dla chętnych Nie mam się do czego przyczepić. Dobrze mi się pracuje, bo wykonuję swoją pracę. Nie widzę powodów,żeby zmieniać pracodawcę w przeciągu dłuższego czasu. Polecam :)

Jak długo trwa proces awansu w Profitroom S.A.?

hej, to zalezy od kilku czynnikow, m.in. sciezki karier dla danej roli, kompetencji pracownika i doświadczenia. Warto dowiedzieć się podczas rekrutacji na konkretna rolę :)

Młody

Jak wygląda tam teraz atmosera i wypłaty ?

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Profitroom S.A.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Senior Frontend Webdeveloper?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Profitroom S.A.?

dantes

Ja mogę się wypowiedzieć o rekrutacji do IT. I choć o samej pracy się nie wypowiem, bo jeszcze tam nie pracuję, to o procesie, owszem, mogę. Proces rekrutacyjny najsprawniejszy jaki miałem ze wszystkich równolegle odbywających się. W czwartek wysłałem CV przez stronę Profitrooma. W piątek zostałem umówiony na rozmowę na poniedziałek popołudnie. Rozmowa z HR to szybkie 15 minut w pigułce tuż przed rozmową z CTO i szefem developmentu. Sama rozmowa techniczno-rekrutacyjna przebiegła bardzo sprawnie i miło. Zaplanowana na godzinę, trwała półtorej, nie dlatego, że mnie wałkowano czy zarzucano brak wiedzy (w innych firmach tak to czasem wyglądało), ale dlatego, że obie strony miały o czym rozmawiać i ewidentnie był flow. Końcową decyzję dostałem w czwartek po rozmowie, czyli równo tydzień po złożeniu CV. W porównaniu do korpo-softwarehouseów - proces rekrutacyjny jest zwięzły, a łańcuch decyzyjny krótki. Fajnie, bo przy rekrutacjach IT strony nie zawsze szanują swój czas. Choć Profitroom się rozrasta, to przynajmniej moja rekrutacja wyglądała jak w małej firmie - osoby decyzyjne są bezpośrednio zaanagażowane w rekrutację, także nie trzeba czekać na jakąś arbitralną zgodę kogoś z góry na podstawie jednostronnicowego raportu z rozmowy.

Maria
@dantes

Czekaj, czyli Ty nie miałeś słynnego zadania rekrutacyjnego do zrobienia?

Lidka

hej, to zależy od procesu (stanowiska, na które dana osoba aplikuje) natomiast możliwe etapy to: - audyt językowy (pracujemy w miedzynarodowym środowisku, angielski jest naszym pierwszym językiem) - zadanie rekrutacyjne (jako możliwa opcja) - spotkanie z rekruterem oraz managerem Mam nadzieję, że ta odpowiedz jest pomocna :)

Proszę o uwagę!

Wbrew pozorom to nie jest wpis sponsorowany, a efekt kilkumiesięcznej obserwacji. Ponieważ ta strona nie służy do wyrażania pochlebnych opinii, tak więc zacznę od nich. Są dwa kluczowe minusy, o których powinieneś wiedzieć zanim złożysz aplikację: - firma posiada jeden z lepszych ekspresów do kawy - tak więc Twoje spożycie kawowego napoju może się zwiększyć. Jest pyszna! - nieopodal siedziby firmy znajdują się najlepsze cukiernie i pączkarnie w mieście - jeśli nie masz silnej woli - możesz troszkę przybrać na wadze. Teraz plusy. Po solidnej selekcji wyszczególniłam ich kilka - z mojej perspektywy są turbo ważne: - jasno określone cele - wiesz co masz robić i po co. - kompetencje - ludzie znają się na swojej robocie, a ich realizacje + portfolio topowych Klientów jest tego potwierdzeniem. - na niektórych rzeczach nie można oszczędzać - i oni o tym wiedzą np: sprzęt do pracy wysokiej jakości, owoce w biurze. - szacunek do współpracowników - jest! - budżet szkoleniowy - jest okazały! - zaangażowanie i dobra robota jest tu doceniana - są premie. Przechodząc do brzegu: Niezależnie czy jesteś szczawikiem, który dopiero zaczyna swoje podboje na rynku pracy czy korporacyjnym atletą - to jest dobre miejsce do pracym i rozwoju. What else? :-) Pozdrawiam! Partnerka zadowolonego i zdolnego pracownika Profitroom’u

Sztywny_kark
@Proszę o uwagę!

A czy szefowie poszczególnych działów, masują stopy pracownikom? Jak tak, to wpadam!

mójNick
@Sztywny_kark

Jeśli dla Ciebie kluczowym kryterium wyboru pracy jest masaż stóp przez szefa, to stary ... brawo, brawo. Ale zakładam, że to wypowiedź z przymróżeniem oka była, więc jeśli się zastanawiasz i masz kompetencje - to faktycznie wpadaj!

Beata
@Proszę o uwagę!

Oj chyba nikt z partnerką pracownika się nie zgadza :(

Sliwek
@Proszę o uwagę!

Wszystko fajnie ale bądź obiektywny i opisz też minusy oraz konkrety… budżet szkoleniowy okazały… czyli jaki? 500, 1000 5000 na rok? Na jakim stanowisku pracujesz, są premie a dokładniej 100-200 zł netto/m-c trochę „masło maślane” a o owckach można przeczytać w ogłoszeniu o pracę…

Dawid
@Sliwek

Też chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Przede wszystkim interesuje mnie wysokość budżetu szkoleniowego. Mam nadzieję, że pracodawca wspiera pracowników chcących się rozwijać.

właśnie
@Sliwek

rozwalają mnie te ogromne profity w postaci.. owoców. Kogo do jasnej ciasnej jarają piłkarzyki i banan za darmo?? To serio jest tak niesamowicie atrakcyjne dla dorosłego człowieka?

@właśnie

Może niekoniecznie każdego ale to zawsze jest coś, zawsze jakiś plus dzięki któremu się przyjemniej pracuje, nie uważasz?

Były zainteresowany

Niestety, firma żerująca na pomysłach kandydatów. Nie radzę wykonywać zadań rekrutacyjnych. Nie jest to tylko moja odoosobniona opinia. To praca za darmo, a o przyjęciu zapomnijcie.

właśnie
@Były zainteresowany

niestety, to częsta praktyka w tego typu rekrutacjach, mamy niby XXI wiek a ludzie dalej są traktowani jak chłopi na pańszczyźnie

wieloletni pracownik

Dziwie się, że osoba od procesów biznesowych jeszcze pracuje, irytuje on niejedną osobę w firmie, im wyżej nosi głowę i udaje spoko kolesia tym bardziej wkurza innych. Niestety trzeba lizać (usunięte przez administratora), żeby awansować jak on. COVID powinen go zdyskwalifikować.

ppp
@wieloletni pracownik

ale, dlaczego? skąd takie nastawienie na tego pracownika? Opinia mało konkretna, nic nie wnosząca.

wieloletni pracownik
@ppp

Poznałem się już na tym człowieku, lubi lizać (usunięte przez administratora) dla szczebla wyżej byle osiągnąć swoją korzyść, niby miły do współpracowników a donosi dziwne rzecz do innych osób. Tak to jest jak nakłamało się w CV a teraz trzeba jakoś to rekompensować.

@wieloletni pracownik

Mowa na pewno o Head of Business Processes. Deptał deptał aż sobie stanowisko wydeptał. Radzę uważać bo wszystko donosił wyżej. Niby taki miły a później swoje robi...

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Profitroom S.A.?

Asia

Slabe, wręcz przedmiotowe. Jeśli się podlizujesz i nadajesz na innych, to masz szansę na przetrwanie. Mi się udało stamtąd wyrwać na czas, inaczej bym zwariowała.

Googlowski

@Nemo

a niby co jest dobrze?

Cycu
@:-)

A będzie jeszcze gorzej :( już się martwię o swoje stanowisko pracy.

Cyckiewicz
@Cycu

Będzie dobrze Cycu. Tak mówi Pan z zarządu to tak musi być. Jeżeli będą jakieś zwolnienia to tylko takie zaplanowane przed pandemią jak w poprzedniej turze. Tak więc ze spokojem Cycu nic się nie bój.

@Cycu

Czemu się martwisz o swoje stanowisko pracy? I dlaczego uważasz, że będzie jeszcze gorzej? Skoro jesteś zaniepokojony o swoje miejsce pracy to wnioskuję, że praca jest dobra i fajnie się pracuje, tak?

Cycu

To źle wnioskujesz.

Jan

Bardzo niekompetentny doradca (usunięte przez administratora). Powinni się Państwo zastanowić nad współpracą z kimś takim.

Barbórka
@Jan

Panie Janie, nie tylko (usunięte przez administratora) jest nie kompetentny w Profitroom SA, dział finansowy odkąd nie ma pewnej Pani (imię chyba Małgorzata albo Magdalena...?) wysyła powiadomienia, tudzież wezwania ze stopką Zespół Profitroom, nie ma się z kim dogadać w kwestiach rozliczeniowych , poza tym są one niezgodne ze stanem rzeczywistym, Skandal, firma SA a taki niski poziom kompetencji.

@Barbórka

Sami działają incognito, a potem się burza jak ludzie tu komentują ... również incognito.

Czy Profitroom S.A. ma ściśle ustalone godziny pracy?

czesc

Z reguły tak, ale zalezy od dzialu jakie. Przewaznie 8-9 -- 16-17

takijeden

Pracowałem kilka lat w Profitroom i niczego złego nie mogę powiedzieć. Firma przeszła długą drogę, bardzo duży rozwój, a z wielkością firmy wiąże się też duża odpowiedzialność! Profitroom to przede wszystkim świetni ludzie, mnóstwo pomysłów, dużo zmian i ciągły rozwój (jesli nie lubisz dynamiki i nowosci to nie firma dla Ciebie) Dużo benefitów, warzywa owoce itp, multisport, opieka medyczna, fundusz szkoleniowy, w niektorych zespolach wyjazdy na konfy i szkolenia, firmowe imprezy na wysokim poziomie. Ja zawsze czułem że mam wsparcie i zaufanie "góry". Może czasami ze względu na progress wielu projektów na raz, pewne prace się przeciągają, ale coś za coś. Co do COVID19 branża hotelarsko turystyczna ucierpiała bardzo mocno, jeśli nie najbardziej i cud że redukcja była tylko na takim poziomie. Odejście z Profitroom było moją decyzją, ale nie zazdroszcze ani tym którzy zostali zwolnieni, ani tym którzy byli zmuszeni zwalniać. Łatwo mówić żeby nikogo nie zwalniać, ale jak sie ma do wyboru zwolnić % pracowników żeby uratować miejsca pracy dla pozostałych vs utrzymać wszystkich i zatonąć, to decyzja jest oczywista. Nie życzę nikomu żeby musiał kiedykolwiek podejmować takie decyzje... Ktoś tam pisał o poduszce finansowej - jasne że taka duża firma ją ma, ale to nadal do utrzymania ponad 150 pracownikow, kamienica w centrum Poznania i inne koszta okolofirmowe jak narzedzia serwery itp. Najłatwiej sie liczy czyjeś pieniądze co nie? ;) Podsumowując, zawsze będę firmę dobrze wspominać jako jeden z najlepszych okresów zawodowych i pracę w której poznałem wielu wspaniałych ambitnych ludzi z którymi mi się pracowało jak nigdy dotąd! Trzymam kciuki za firmę, branżę hotelarską i wszystkich którzy mimo obecnie występujących problemów walczą o przywrócenie branży i firmy na poprzednie tory.

Koneser Kobiet
@takijeden

Jakiś Ballantines z piwnicy poszedł za tak dobrą opinię?

aveprawda
@Koneser Kobiet

Nie musiał iść, widać od razu, że opinia pisana przez pracodawcę. Część błędów ort niby wymuszona, część słów z ą i ę poprawna :D

Takijeden
@Koneser Kobiet

Opinia jest zasluzona i jest moja osobista opinią.

Pankracy
@takijeden

I nie jest to opinia napisana przez kogoś z zarządu, hłe hłe :)

Pracowniczka

Zaczął się kryzys i pojawiło się kilka niespodziewanych zwolnień, także wieloletnich pracowników. Wszyscy w stresie czekali czy to właśnie oni będą zwalniani, bo pożegnano także bardzo dobrych specjalistów. Obniżono nam wypłaty, a zarząd całkowicie zrezygnował ze swojego wynagrodzenia na czas pandemii. Do kryzysu firma była super - szkolenia, rozwój, fajni ludzie, fajne szefostwo, w niektórych działach naprawdę świetni managerowie. Wszystko można było załatwić, naprawdę byłam zadowolona. Ale przez tę sytuację teraz mam mieszane uczucia i trudno mi dać jednoznaczną opinię o firmie.

Gonzo
@Pracowniczka

Już nigdy ta firma nie będzie taką jaką była przed COVID-19, strategia firmy jest co najmniej dziwna i niezrozumiała, być może to działania dyr finansowego, albo jak kto woli działu finansowego....Patrząc na aktualne działania, ta firma nie będzie już świadczyć takich usług jak wcześniej, niestety Zarząd nie walczy o pracowników mimo głoszonych postów.(wygląda to tak, jakby "umywał ręce") A tak pracownicy ufali People, Zarządowi, że LUDZIE są najważniejsi!!

@merryme
@Gonzo

w sumie ciężka sprawa ten kryzys - ale chyba lepiej pożegnać kilka osób z bólem serca, które sie rekrutowało, szkoliło i zżyło, niż zatopić całą firmę. Takie czasy trzeba wybierać mniejsze zło.

Gonzo
@@merryme

Gdyby faktycznie zwalniani byli żegnani z bólem sercem to można by zrozumiec sytuacje, ale tak nie jest.Dyrektor Generalny sam zachecal właścieli hoteli do nie zwalniania specjalistów bo bedzie wielkie BUM, a sam zrobił to szybciej niz nie jeden hotelarz, to świadczy o obłudzie i o tym co naprawde jest ważne dla Profitroom, - dopowiedzcie sobie sami...

Tak jest
@@merryme

Na możliwe TARCZE Antykryzysowe firma się załapała, zwolnienia nie miały nic wspólnego z kryzysem, to była akcja czysto personalna i okazja do zwolnienia nie chcianych osób. W firmie Profitroom zostały zatrudnione osoby niedobre, pozbawione jakiejkolwiek empatii, nadające się na tanie role aktorskie w filmach, gdzie największym atutem jest pokazanie dwóch twarzy. Zadziwia mnie fakt, że Zarząd pozwala, żeby tacy ludzie reprezentowali firmę, być może tak było wygodniej, sami nie mieli "odwagi" więc trzeba było znaleźć "łosiów", którzy to zrobią. Nie nabiorę się już na hasła LUDZIE SĄ NAJWAŻNIEJSI. #hotelarze, jesteście zadowoleni z serwisu firmy Profitroom? A będzie gorzej...

ktoś
@@merryme

@merryme nie pisz bzdur, firma za sprawą COVID-19 lepiej stoi finansowo niż przed COVID-em, zwalniani ludzi "z przyczyn ekonomicznych" to jedna wielka ściema(usunięte przez administratora)

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Profitroom S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Nikt

Do odebrania, ale raczej oczekuja, że bedziesz robił za free, z pasją i chęcią, że w ogóle pracujesz dla PR :-)

Niestety jedna z tych firm które wymagają od pracowników najlepszych wyników, zaangażowania i ponadprzeciętnej efektywności w pracy w zamian nie oferując nic poza standardem i niskimi zarobkami na tle innych firm IT. Najsmutniejsze jest jednak to, ze ludzi którzy ta firmę tworzą zwalniają bez skrupułów gdy jest to im na rękę, jednocześnie chwaląc się jak to ważni są u nich pracownicy.

Profitroom ładnie tak usuwać nieprzychylne komentarze?

Oj tam, oj tam. Przecie nikt nie zauważy :D

Profitroom jak Trójka Polskiego Radia usuwa niewygodne pozycje z listy :D

W sam punkt :D

nadzieja

Mam nadzieję, że w tym roku św. Mikołaj będzie pamiętał o premii świątecznej dla pracowników.

Prawda o prawdzie
@nadzieja

Wątpię. W tej firmie pamiętają o sobie tylko właściciele, plus dyrektorzy.

Żaba
@nadzieja

Ja również mam nadzieję, że mikołaj nas nie ominie. Dwa lata temu było całkiem spoko, upominki i koperta od gwiazdora ;-) Pozostaje nam poczekać do grudnia.

Cogito
@Prawda o prawdzie

No i żony szefów. Bardzo chętnie przyznają sobie awanse, podwyżki i nagrody :D

hehe
@Prawda o prawdzie

przeciez dyrektorzy i wlasciciele to te same osoby :D

@hehe

@hehe przecież dyrektorami są żony właścicieli :) na szczęście nie wszystkich ... wystarczy, że dwie Panie Dyrektorki psują całą opinię o Pracodawcy i ogólną atmosferę w firmie. Profitroom to antyrodzinna firma - można pracować za pensję na niskim poziomie rynkowym, ale jak już jesteś w stanie błogosławionym to zapomnij, że firma przedłuży z Tobą umowę.

Położny
@Agata

Napisałaś sporo prawdy. Osobiście Tobie współczuję, ale pamiętaj że przez takie nieludzkie traktowanie (o którym wspominasz) kiedyś się zachłysną swoją pychą.

Niewidzialna

@Żaba

I co ominął Was?

lucja
@Agata

Tak, to prawda, byłam w tej sytuacji, wszystko po to by pracownicy po powrocie nie fundować płatnego urlopu za ostatni rok.

@lucja

A co z paniami które mają umowy na czas nieokreślony i wracają po macierzyńskim? Też się takiej pozbywają?

Nie, tu akurat nie ma problemu mysle., Jeśli jesteś ambitna osoba to opcje rozwoju stoją otworem.

Pracująca

To było bardzo daawnooo temu. Obecnie wiele się zmieniło i Kobiety wracają normalnie do pracy po macierzyńskim i są przyjmowane z otwartymi ramionami. Wcześniej wystarczyła 1 nieodpowiednia osoba na stanowisku zarządzającym i takie złe rzeczy się działy, ale zarząd zauważył gdzie, a raczej w kim tkwi problem i teraz naprawdę dbają o pracownika. Anonimowe ankiety, które są cykliczne na szczęście skutecznie rozwiązują problemy, które wcześniej nie trafiały do zarządu. Firma naprawdę jest w porządku. Dbają o pracowników i jest dużo benefitów.

Stefan
@Pracująca

Krótko mówiąc sytuacja w firmie bardzo się poprawiła. Wspominasz też o pakiecie benefitów, a co obecnie wchodzi w ich skład?

Pracująca
@Stefan

Opieka Medicover, karta Multisport Plus, ubezpieczenie, budżet szkoleniowy dla każdego pracownika, dużo imprez integracyjnym z open barem i jedzonkiem :) codzienne świeże warzywa i owoce.... To chyba spoko co?

byly pracownik
@Pracująca

tak było kiedyś.... Już nie jest i nie bedzie

@byly pracownik

Hehe! W tym roku rózga przyszła już wiosną i nazywa się "masowe zwolnienia". Niech żyje bal!

Ta firma niedługi upadnie z takim kapitanem steru!! Ile ludzi już zostało zwolnionych i z jakiego szczebla główny lecą?

Wiola

A czy ten jakże "przebojowy" dyrektor sprzedaży i członek zarządu w jednym, dalej tam rezyduje? Czy raczej jest nietykalny?

Kajtek
@Wiola

Niestety rezyduje. Sam sobie sterem, wędkarzem i rybą

Zwolniona
@Kajtek

Słabo, bo rozwój przy nim marny. Poza tym PR usuwa nieprzychylne dla siebie komentarze i na górę wrzucił te pozytywne, tak aby "nowi" się nie wystraszyli. Wystarczyłoby publicznie wydać oświadczenie, że daliśmy ciała, że nie zadbaliśmy o to aby nasi długoletni pracownicy mogli dalej z nami być, a pieniądze które powinniśmy mieć na czarną godzinę przeznaczyliśmy na życie ponad stan. Tylko szczerością można osiągnąć sukces.

Dżesika

Nieźle. Typ już chyba nie ma żadnych hamulców, jeżeli to prawda co piszesz. Brzuch piwny chociaż zgubił?

Zostaw merytoryczną opinię o Profitroom S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Profitroom S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Profitroom S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Profitroom S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Profitroom S.A.
2.6/5 Na podstawie 107 ocen.

Profitroom S.A.