Opinie o Profitroom

siepracowalo

- dokladnie jak pisz a inni - duza rotacja.(usunięte przez administratora) - place srednie i niechetne podwyzki,brakuje tu polityki - obiektywni mozna zarobic wiecnej gdzie indziej w poznaniu - atmosfera - zalezy gdzie sie trafi, sa zespoly gdzie jest okej a inne sa dosc ciezkie we wspolpracy - lokalizacja biura jest w centrum wiec ok ale samo biuro w kamienicy (usunięte przez administratora) - ogolnie jak pisza inni troche zajezdza korpo - ale bez plusow korpo

Marcin Dragan

@agnieszka, jeśli interesuje Ciebie stanowisko E-marketing Specialist to porozmawiaj z rekruterem o szczegółowych warunkach zatrudnienia. Szkolenia w dziale w którym potencjalnie będziesz pracować są regularne i uważam że naprawdę dobre - wiele z nich prowadzonych jest przez ekspertów z Google bezpośrednio w naszej siedzibie. Profitroom ma dużą ekspertyzę w marketingu konwersji, ze względu nas naszą platformę e-commerce dla hoteli, pracując u nas będziesz mieć dostęp do tego knowhow. Szczegółów na temat szkoleń i rozwoju przedstawić Tobie szef tego działu - wystarczy do nas zadzwonić. Jesteśmy też organizatorem największej konferencji Hotel Marketing Conference - czyli krótko - tak, warto dołączyć :-)

arczinho

@Agnieszka Jak dla mnie to jakieś pomówienia @karatekid. Pracuję tu od jakiegoś czasu i jakoś nie widzę syndromu kryzysu w fimie. Cały czas Profitroom zdobywa nowych klientów, a starzy nie odchodzą. To, że są fluktuacje to raczej norma przy firmie ponad 120 osobowej. Każdy ma swoje plany zawodowe i rozwojowe. Śmiało aplikuj, bo atmosfera jest super i na pewno Ci się spodoba :). Ja przynajmniej jestem zadowolony :)

karatekid

@Agnieszka nie warto aplikować, obecnie firma jest w kryzysie i dużo osób z niej odchodzi. Lepiej poczekać aż sytuacja się unormuje i zacznie być stabilnie.

@karatekid 13.08.2017 12:52

@karatekid, zmieniasz zdanie co kwartał? Nie pisz nieprawdy! Mamy, kolejny najlepszy rok w rozwoju firmy, dużo nowych klientów, nowe innowacyjne produkty, nowe działy i wielu nowych kolegów i koleżanek w firmie. A dział odpowiedzialny za usługi marketingowe ma wyjątkowo dobre perspektywy rozwojowe - teraz właśnie jest dobry moment by dołączyć.

niestety

firma ok, ale brakuje elementarnych świadczeń: ubezpieczenia grupowego, prywatnej opieki medycznej, dopłat do obiadów. Co do owoców, niestety to prawda, jest ich o wiele za mało. chociaż pracowników przybywa, nadal zamawiana jest taka ilość owoców, jakby nikt nowy nie pojawił sie od roku

@niestety 22.07.2017 22:35

Zbieramy zgłoszenia chętnych na ubezpieczenie grupowe - uruchomimy je jak tylko zbierze się minimalna liczba. Dzięki za zwrócenie uwagi na ilość owoców - zrewidowaliśmy jakiś czas temu wielkość dostaw tak, żeby na każde piętro trafiałą wystarczająca ilość.

eks

zastanowcie sie sami - jaki pracodawca wypisuje co u niego w firmie slychać w portalu służacym do oceniania firmy? jest to element marketingowy oraz PR-owy. PRacowalem tam rok w dziale IT i nigdy nie miałem żadnego konkretnego szkolenia. Były tzw. "Dni narzędziowe" które były w rzeczywistości zwykłymi pogadanki co bysmy chcieli zmienić i jak to zrobić. Ale firma może odfajkować że szkolenie wewnętrzne było :) Niektórzy programiści mogli jechać na konferencje, ale wtedy musieli brać dzień urlopu. na konfe w amsterdamie pojechali samochodem w 5 osób bo dla firmy to było tańsze :) Najśmieśzniejsze było jak przyjechali i mówili że na miejscu okazało się że nie mają zapewnionego wyżywienia i chodzili do merketu po parówki i bułki :D Atmosfera jak w każdej firmie - niektórzy ludzie są spoko a inni nie . Lokalizacja to największy plus tej firmy ale i również minus - w firmie przybyło dużo pracowników i są pokoje gdzie siedzą poupychani jeden przy drugim a rozbudować firmy się nie da. Dostać się jest w miarę łatwo bo panuje duża rotacja pracowników więc po prostu firma nie może wybrzydzać bo nie będzie miał kto u nich pracować :) Co do jakości kodu który tam się pisze to szału nie ma. DDD czy TDD jest tam znane z teorii. Odwrócona piramida testów. Z socjala to jest w sumie tylko dopłata do multisportu. Codziennie są owoce ale jest ich mało i starcza dla około 1/4 piętra. Chodziłem na lekcje angielskiego ale poziom był niski. W pracy dostaje się sprzęt po kimś i raczej mało osób dostaje nówke sztuke a możliwość wybrania na czym się chce pracować tylko dla wybranych. Niektórzy pisali o fajnej rekrutacji - rotacja dotknęła również ten dział i Pani Natalia pracuje w innej firmie. O innych działach ciężko mi cokolwiek powiedzieć ale chyba też szału nie ma bo ludzie odchodzą i przychodzą nowi na ich miejsce. Generalnie taka jest polityka firmy - zatrudnić juniora niż sypnąć kasą. Co też widać po ogłoszeniach o prace. Niektóre nie są od miesięcy zdejmowane ze względu na rotacje pracowników. Z tą kasą to nie zrozumcie mnie zle - wiadomo że ważniejszy jest rozwój itp itd. Problem jest taki ze w profitroomie oba są na niskim poziomie. Skoro konkurencja potrafiła dać mi na dzień dobry 2000zł więcej netto na tym samym stanowisku (czyli więcej niż niektorzy w tej firmie zarabiają netto na UOP po roku pracy) i na tym samym rodzaju umowy to chyba coś jest nie halo. I to na samym okresie próbnym, po nim kolejne kilka stówek wleci. Czasami się pojawią ogłoszenia z Profitroomu z widełkami - ja bym na Waszym miejscu raczej się przymierzał na ten niższy poziom widełek :) Firmę uważam za dobre miejsce jako pierwsza praca. Jak to mówią - najgorzej zacząć a pózniej juz jest łatwiej :) Ktoś pisał o klimacie korporacji - nie ma tam tego. To jest normalna firma pod ty względem a nie żadne korpo. Karty są dlatego ponieważ w budynku na samej górze mieszkają lokatorzy więc po klatce schodowej chodzą różni ludzie - poczta, kurierzy, mieszkańcy, sprzedawcy, goście itp itd. Karty są po to żeby nikt niepowołany nie wszedł do firmy i nic np nie ukradł. PRzerwy obiadowe masz wtedy kiedy chcesz. Jak zapomnisz wziąć z domu to nie ma problemu wyskoczyć do sklepu albo do knajpy w czasie pracy. Zdecydowałem się napisać swój komentarz ponieważ bardzo nie lubię cwaniactwa i kolorowania rzeczywistości jaka panuje na tym portalu i jest dokonywana przez pracowników Profitroomu. Nie możecie ściemniać i kolorować jak to jest super - przez to macie rotacje w firmie bo jak ktoś ma ambicje to się podszkoli i zmieni firmę na lepszą. Zebyście wkładali tyle energii w rozwój pracownika co w marketing i w PR to profitroom byłby drugim allegro w poznaniu.

@eks 22.07.2017 11:39

Dziękujemy, że przepracowałeś u nas rok i dzięki za obszerny feedback. W przypadku anonimowych odpowiedzi nie można się odnieść do konkretnego przypadku, więc postaramy się odnieść na tyle precyzyjnie na ile to możliwe. Faktycznie dbamy o swój wizerunek, zarówno wśród klientów jak i wśród pracowników - nie widzimy w tym nic złego, GoWork utrzymuje się z opłat od firm, w tym od nas. Słuchamy opinii w każdej formie, także tutaj, na goworku, bo ciągle staramy się poprawiać jako pracodawca. Czytając Twój feedback o szkoleniach zakładamy że pracowałeś jako junior programista. W przypadku juniorów najwięcej jest szkoleń wewnętrznych i edukacja poprzez coaching przy kolejnych stopniach trudności zadań. I choć tego mogłeś nie odebrać jako szkolenie, widzisz, że Twoja wartość na rynku pracy przez ten rok niebagatelnie wzrosła. Szkolenia zewnętrzne, szczególnie te wyjazdowe zagraniczne są dla osób starszych stażem, ale obowiązkiem osób w nich uczestniczących jest dzielenie się wiedzą z kolegami z zespołu. Btw. Twoja opowieść o Amsterdamie to jakiś urban legend, do Amsterdamu po raz pierwszy jedziemy za kilka tygodni :-( Ale zgadzam się z Tobą, że szkolenia powinny być jeszcze lepsze. Obecnie weryfikujemy naszą politykę szkoleń, by były jeszcze bardziej dostępne i dopasowane do indywidualnych potrzeb pracowników. Jeszcze w tym kwartale poprawimy standardy w całej firmie, bo w różnych działach różnie to obecnie wygląda. Tematyka DDD jest stosunkowo nową dziedziną wiedzy, w której się zaczęliśmy rozwijać stosunkowo niedawno ale na poważnie. Zapraszamy Ciebie wkrótce na meetupa naszego szefa IT - Krzyśka Kowalczykiewicza - może zmienisz zdanie. To prawda że lokalizacja biura tuż przy Teatralce jest wielkim atutem Profitroom. Całkowicie przebudowaliśmy i zaadaptowaliśmy w nowoczesnym stylu wszystkie pomieszczenia. Teamy rozwijają się w różnym tempie i tam gdzie robi się tłoczno to przeorganizowujemy się co jakiś czas by wszystkim pracowało się komfortowo. Jednym z elementów “socjala” są owoce, których różnorodność i ilość systematycznie zwiększamy, co ciekawe ile byśmy bananów nie zamówili to zawsze znikną :-) Lekcje języka angielskiego są na różnych poziomach zaawansowania - może byłeś w grupie niedostosowanej do Twojego poziomu? Co semestr zbieramy zapotrzebowanie i formujemy grupy adekwatne do poziomu języka. Z sociala oferujemy dodatkowo dofinansowanie Multisport i szereg imprez integracyjnych, które każdy pracownik może zgłosić i otrzymać dofinansowanie. W ostatnich miesiącach mieliśmy spływ kajakowy, gokarty, billard, kręgle, przysłowiowe piwko, a wkrótce paintball. Nasza polityka względem sprzętu jest taka by przejść na Mac'i, ale jeśli ktoś ma inne preferencje to jesteśmy elastyczni (Windows/Linux). Pracownicy z większym stażem lub na wyższych stanowiskach otrzymują nowe maszyny, natomiast na stanowiskach juniorskich mogą się pojawić maszyny starszych generacji, ale o ich pełną sprawność dba nasz dział IT. Jeśli chodzi o zarobki, to szanujemy Twoją opinię, ale się z nią nie zgadzamy. Ze względu na dużą konkurencję pracodawców, nasze stawki są konkurencyjne wśród liderów IT w Poznaniu. Zdarza się, że chwilowo inne firmy bardziej potrzebują konkretnych kompetencji i są skłonne zapłacić więcej w danym momencie (np. na czas wykonania jakiegoś kontraktu). Uważamy że długoterminowo u nas jest lepiej. Mamy różne ścieżki rozwoju, zarówno pionowe (awanse w ramach stanowiska) jak i poziome (migracja do innych działów). O ile Twoje zainteresowania i umiejętności pokrywają się z celami firmy, to współpraca może być wieloletnia. Intencją firmy jest pozyskanie i rozwój talentów wewnątrz firmy. Widać to po wzroście średniej wieku i stażu w firmie, choć i nas dotyka rotacja, którą staramy się zmniejszyć. Mamy super zespół, w którym ponad 30 osób pracuje ponad 3 lata, reszta krócej ale głównie dlatego, że jesteśmy młodą firmą. Ponieważ nasza firma rośnie w mega szybkim tempie +50% rocznie, ciągle pojawiają się nowe działy i nowe twarze. W ciągu roku, gdy zapewne u nas pracowałeś, niektóre działy powiększyły się kilkukrotnie :-) Obecnie szukamy głównie osób z dużym doświadczeniem niż juniorów (choć w niektórych działach oferujemy staże, warto sprawdzić dział kariera) Ale faktycznie nie zawsze obie strony pracodawca/pracownik chcą kontynuacji współpracy - z różnych przyczyn… Dobrze, że napisałeś, że u nas nie ma klimatu korpo. Wg naszych wewnętrznych ankiet niemal wszyscy pracownicy chwalą sobie dobrą atmosferę w pracy. Przyjęliśmy zasadę, że praca musi być fajna, by w poniedziałek chciało się iść do biura - robimy co w naszej mocy, by Profitroom był takim miejscem. Jeszcze raz dzięki za feedback :-) Pozdrawiam, Marcin Dragan - Managing Director Profitroom

Profitroom
pracodawca

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu PHPers w Poznaniu. Tym razem nasz Dyrektor IT Krzysztof Kowalczykiewicz opowiadał o tajemniczym DDD, czyli Domain Driven Design. Uwielbiamy dzielić się wiedzą i PHPers to idealna okazja, żebyśmy mogli w gronie pozytywnie zakręconych programistów wymienić się doświadczeniami.

karatekid

A ja polecam bardzo. Ambitna firma, szybki rozwój, jak dołączałem do Profitroom ponad dwa lata temu, to było nas chyba z 50 osób, teraz z tego co wiem jest ponad 120. Klimat w zespole jest spoko, mi pracuje się tutaj naprawdę dobrze.

Profitroom
pracodawca

W Profitroom ważny jest dla nas nieustanny rozwój, dlatego po raz kolejny zostaliśmy sponsorem PHPers Poznań, otwartego spotkania dla developerów i architektów PHP. Krzysztof Kowalczykiewicz, nasz IT Director wygłosił na spotkaniu ciekawą prelekcję na temat frameworka Laravel. Poniżej krótka fotorelacja z eventu :)

Autorem zdjęć jest Zbyszek Prętki.

Agnieszka

@jacek, a może po prostu jeszcze żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań pracodawcy, dlatego cały czas publikują ogłoszenia?

jacek

Omijać, ogłoszenia co chwilę wiszą na portalach, to nie znaczy że firma się rozwija, tylko ludzie odchodzą.

Agnieszka

@Dron, taka sobie? Powiesz trochę więcej?

tom

zależy od stanowiska tak naprawdę ale mysle, że doswiadczenie też jest ważne, bo jak masz wieksze doswiadczenie to podejrzewam, ze upowaznia cie nawet do negocjacji warunków finansowych, może nie dadza ci tyle ile chcesz ale podobnie pewnie zaproponują

Dron

Firma taka sobie :) Wynagrodzenie przeciętne :/

quidam

dokladnie pytalem 3 razy o to ile zarabia Specjalista ds. rezerwacji online z językiem niemieckim

czyli ile?

Marek

@ska chyba coś pomyliłeś, bo firma zajmuje się czymś innym :)

quidam

Specjalista ds. rezerwacji online z językiem niemieckim

quidam

a mozecie podac jakie sa zarobki? widze ich oferty pracy,ale nie wiem, czy aplikowac.

qaz

hej ile mozna zarobic jako junior tester? widzialem ze jest oferta

Robert

Jestem niezadowolony, bo nie udało mi sie dostać pracy w tej firmie, ale rozmowę wspominam bardzo miło. Profesjonalny kontakt z panią z HRu i miła rozmowa z Dyrektorem. Zdziwiło mnie, ze aż tyle ludzi pracuje w tej firmie i ze maja klientów za granica.

Monika

Ja dostałam negatywną odpowiedź po 2 tygodniach, czyli tak jak się umawialismy. Po roku spróbowałam jeszcze raz i mi się udało. Polecam!

eM

Tak jak napisał któryś z poprzedników, rzeczywiście pani od HR jest bardzo miła i sympatyczna, jednak okazało się to działaniem na pokaz i nie dotrzymują słowa i nie informują o negatywnym wyniku rekrutacji, bardzo nieładnie, po co tak kłamać? Również nie wiem po co otrzymałem wizytówkę z mailem, pod którym mogę zadawać pytania, skoro nikt nie raczył na nie odpowiedzieć. Firma ogółem sprawia wrażenie profesjonalnej, rozmowa rekrutacyjna z panią od HR i menedżerem, ogólnie w porządku i nie mam zastrzeżeń, poza brakiem informacji zwrotnej, dlatego pozytywny czar firmy prysnął. Widocznie się nie nadaje i o to nie mam pretensji, ogłoszenie znów się pojawiło na portalu. Dużym zauważalnym atutem jest świetna lokalizacja w centrum miasta.

kamil
@eM 07.04.2016 15:11

hej, z tego co mi wiadomo, odpowiedź udzielana jest w ciągu dwóch tygodni, byłem na rozmowie, jeszcze czekam, ale ten czas jeszcze nie minął. Myślę, że warto poczekać :)

Autor

Klimat korporacji udziela się "na wejściu". Karty dostępu i przerwy jak na jakiejś hali produkcyjnej. Bardzo miła Pani od rekrutacji która stara się wprowadzić pracownika to z pewnością na plus. Lokalizacja również ale wole jechać dłużej do pracy i nie czuć się jak pracownik "typowego korpo". Zresztą jak w poprzedniej opinii lokalizacja to czynnik względny.

Bartosz

@Troja, nie zgodzę się z Tobą. Pracowałem w Profitroom ponad 2 lata i nigdy nie było problemu z budżetem szkoleniowym, a i możliwości rozwoju były bardzo duże. Ja polecam!

Troja

generalnie spoko, ale słabe możliwości awansu i brak np. budżetu szkoleniowego trzeba o wszystko się prosić. duże nastawienie na nowe technologie ale zawsze brakuje czasu żeby zrobić to porządnie.

?

Osoba bez doświadczenia ma szansę na pracę w tej firmie?

Michał

ee ja tam jestem zadowolony :) praca fajna, dobre godziny a przede wszystkim lokalizacja! i wszystko jasno określone od początku, nie ma co narzekać.

analfabetyzm

jak pracujesz tak samo jak piszesz po polsku to się nie dziwię że masz powody do narzekań... bo "puki" co się piszę z goła inaczej...

Aztek

Pensja przyzwoita, imprezy integracyjne, rozwijają się bardzo szybko. Ale ciężko tam o awans i rozwój po pewnym czasie, dlatego rotacja jest dość duża.

Zostaw opinię o Profitroom - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Profitroom