Opinie o Safran Transmission Systems Poland w Sędziszów Małopolski

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Safran Transmission Systems Poland. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Safran Transmission Systems Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Safran Transmission Systems Poland w Sędziszów Małopolski

Nowy pracownik

UWAGA, UWAGA!!! Pragnę was ostrzec, że firma przy nowej rekrutacji pracowników, po fali zwolnień przez kryzys, covid itp działa oszukując ludzi, mianowicie po rozmowie kwalifikacyjnej gdy uzgadniacie np. 5000 brutto w dniu podpisania umowy, bo wiadomo, że nie podpisuje się jej od razu stawka jest mniejsza o 200,300 a nawet 400zł zł brutto i na pytania dlaczego, nikt nic nie wie i to nie jest pojedynczy przypadek, bo wiadomo, że pracownik rezygnujący z poprzedniej pracy złapie się tego i cyk już go mają za mniejszą stawkę, więc radzę uważać i nie dać robić się w ....., Pozdrawiam

Joanna
@Nowy pracownik

Hm, ale ta kasa, mniejsza co prawda, nie jest adekwatna do obowiązków? Powinno być jej więcej?

byly pracownik

Jak byly pracownik powiem krótko, kasy w tej firmie nie zarobisz, max 3,5 k brutto czyli 2,7k na rękę, Praca na wydziale kół to jak jazda bez trzymanki nigdy więcej. Podobno tak się dzieje odkąd przyszła jakaś dyrektorka. Lidzie fajni ale kasa mało a pracy dużo

Teresa
@byly pracownik

A od kiedy już tu nie pracujesz? Bo zastanawiam się jak długo kompletnie nic nie zmieniali w wynagrodzeniach.

Steel

Witam, operator cnc jak to wygląda, da się przeżyć?

Misia

Wszystkich przedstawicieli i rade tego kołchozu do wymiany

Xx

A co się dzieje ?

??????????
@Misia

Trzeba było startować..... Może byłbyś lepszy.

Zola
@??????????

Pozwalniali dobra stara kadrę zostawili młodzież która teraz im systematycznie będzie uciekała... No cóż

????
@Zola

I bardzo dobrze, czas najwyższy, wszyscy powinni odejść. Zostawić samych korycia.. y i urobią na siebie :) :) :)

??????????
@Zola

Rada ani przedstawiciele nie zwolnili...

Stefan
@??????????

Piszecie o zwolnieniach, które rzekomo miały miejsce w firmie Safran Transmission Systems Poland, dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy za zwolnione osoby były może zatrudniani inni pracownicy? Jak to dokładnie wyglądało bo nie ukrywam, że mnie to ciekawi? Od Was uda mi się czegoś dowiedzieć? Z góry serdecznie dziękuję.

Józek
@Stefan

Żartujesz?! Jacy nowi pracownicy? Pozwalniali ludzi i jeszcze się rozgladaja kogo by tu zwolnić.

@Misia

Wymieniliście i co? Pytam co?

Wymieniliście i co?

H
@Józek

Wszystkich włazi (usunięte przez administratora)w powinni zwolnić bez wyjątku, wiem, wiem trzeba wszystkich :) :) :) i zostawić puste hale, wtedy zrobić nowy nabór, bo niektórzy uważają się za pępek świata,, liderzy,, od siedmu boleści

Becia
@H

Bo tak

bły pracownik

Bylem pracowałem i powiem krótko, ludzie spoko , nawet niektórzy kierownicy i mistrzowie , jak dostaniesz 3,5k brutto to już nie licz że podniosą stawkę bo podobno mają trudną sytuacje od 2001 :p , odkąd przyszla pewna dyrektorka wprowadzili kontrole L4 więc jak jesteś chory 3 dni i pyk ktoś jedzie cię sprawdzać. Ogólnie słabo w firmie bo wszystko co powie belgia i francja to święte i wszystko jest na już. Ale pracownicy w dużej części spoko mam nadzieje że odejdą i przyjdą na jasionke :)

Czy w firmie Safran Transmission Systems Poland są regularne szkolenia pracownicze?

Edi

Oczywiście, że są. Szkolenia BHP.

Bożena

Hej, przeczytałam ze pracodawca przedłuża umowy, zamiast dać na czas nieokreślony. Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Jak wyglądają zarobki przy tej inflacji w 2022r?

Sabina

Postaram się napisać coś obiektywnie. Na początek pozytywnie: Stabilna praca, w miarę przyzwoity socjal, premia kwartalna max. do 15%, ale zadko z reguły ok 12/13% kwartalnych zarobków. Czyli jeśli zarabiasz miesięcznie np 4000 brutto to raz na kwartał dostaniesz np 12% = 1440zl brutto. Niektórzy maja placona dodatkową emeryturę. Teraz coś negatywnego: w tej firmie się na pewno nie dorobisz, średnia praca w biurze to ok 4/5 tys. Jednostki mają ok 6 lub więcej. Na produkcji ok 3/4max. Zależy oczywiście od wielu rzeczy, np staż, znajomości itd. Układy rodzinne to niestety patologia. Szczególnie dominuje tu jeden wydział. O jakimś wybiciu się lub awansie pionowym praktycznie nie ma mowy, wszystko obstawione. Zarząd i dyrekcja nie oceniam dobrze. Ogólnie firma francuska, gdzie u właściciela dominują jeszcze zapędy kolonialne. Jak coś się nie da to do PL. Polacy zrobią w nadgodzinach lub sobotę. A jak nie to zjebka i dyrekcja juz stanie na głowie żeby klientowi zrobić dobrze. Jak ktoś szuka stabilnej pracy ok, jak chcesz "robić karierę" nie ma szans. Chyba ze na chwile i potem dalej. Mnóstwo ludzi tak zrobiło.

Weronika
@Sabina

Bardzo cenimy tu sobie obiektywne opinie, a więc super, że ta Twoja właśnie taka jest. Muszę przyznać, iż wiele kwestii związanych z warunkami zatrudnienia w Safran Transmission Systems Poland dosyć dokładnie nam opisałeś, za co Ci serdecznie dziękuję. Martwi mnie jedynie to, że firma ta nie daje możliwości awansów. Nadmieniłeś jednak coś o przyzwoitych świadczeniach socjalnych. Może mógłbyś nam je wymienić?

Sabina
@Weronika

Premia, ubezpieczenie na życie, dobre ubezpieczenie medyczne PZU, 2x w roku bilety do kina, dofinansowanie wczasów tzw. Gruszka ale niewiele ok 200/300 zl. Poza tym jakieś pożyczki z ZFSP możliwe ale nie znam szczegółów.

Roman
@Sabina

To sporo benefitów, nie uważasz? Pisałaś o stabilnym zatrudnieniu. Miałaś na myśli, że umowy są zawierane na czas nieokreślony, czy raczej pracodawca przedłuża je co jakiś czas. Jak to wygląda w firmie?

Matek
@Sabina

W swoim wpisie wspominasz o kwotach netto czy brutto?

@Matek

Brutto

Janusz
@.

W wątku padło dobre pytanie, które chciałbym podbić. Mianowicie chodzi o rodzaj umów. Możecie napisać, czy pracodawca zawiera z pracownikami umowy na czas nieokreślony, czy raczej stosuje zasadę przedłużania umów? Proszę o informację w tym zakresie.

ada
@Janusz

zasada przedłużania umów

Janusz
@ada

Czy osoby bez doświadczenia mają umowę na okres próbny ,czy od razu mają stałą umowę? Czekam na więcej informacji.

Rychu peja wiśniówka
@Sabina

Opinia jak najbardziej rzetelna i oddaje obecną sytuację w firmie.

Ilona
@Rychu peja wiśniówka

@Rychu peja wiśniówka Same pozytywy, świetnie. A jaki jest styl zarządzania w Safran Transmission?

@Ilona

Apodyktyczny

Produkcyjny
@Sabina

Sabina. Zauważyłem że jesteś jedną z wielu karierowiczek które tam pracowały lub nadal pracują. A w sumie to nic nie robią. Dla nich są stworzone moim zdaniem jakieś fikcyjne stanowiska które mają na celu poprawić efektywność i jakość pracy lecz w ogóle nie spełniają swojego celu. Biurokracja w tej firmie urosła do gigantycznych rozmiarów a prezes wyżywa się na pracownikach produkcyjnych twierdząc że to oni generują największe straty i tak jakby w ogóle nie byli potrzebni. Tak że nie powinnaś narzekać jeśli jeszcze pracujesz a jak się nie podoba to uciekaj jak poprzednicy do rzeszowa lub strefy w jasionce.

a
@Produkcyjny

Produkcyjni mysla ze tylko oni coś robią. Prawda o tej robocie jest taka ze w ciagu 15 lat to produkcyjnych zastapia roboty.

Ilona
@a

Bez przesady - żadne roboty nie zastąpią jeszcze przez naprawdę długi czas pracowników produkcyjnych. Ale już do rzeczy - dowiedziałam się przypadkiem, że Safran organizuje staże i praktyki dla uczniów technicznych szkół średnich oraz studentów kierunków technicznych. Jak sądzisz: czy staż w tej firmie da się spokojnie pogodzić z nauką?

B
@Ilona

Nic nie wiesz Ilona. Piszesz tu tylko dlatego żeby rozruszać wątek na forum. Założę sie ze nigdy nie byłaś w firmie lotniczej. Nie masz żadnego pojęcia o produkcji łopatek turbiny silników lotniczych

@a

Kto naprawi roboty? Inteligencie

Xxxxx
@Sabina

Należy dodać że firma prowadzi taką politykę przez pierwsze lata pracy dopinguje się pracownika podwyżkami wynagrodzenia a następnie przez klika kolejnych gdy pracownik jest doświadczony przestaje się go doceniać i podwyżki są marginalne. Takie trochę dawanie cukierka dziecku i pokazywanie środkowego palca jak dziecko podrośnie.

Czy Safran Transmission Systems Poland organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak, są organizowane przez trenerów wewnętrznych

Jacek F

Przez kogo ? Ja tam na oczy trenera wewnętrznego nie widziałem !

Tmop
@Jacek F

Kazek ?

Jak to jest z przyjmowaniem byłych pracowników? Słyszałem, że są przyjęcia, a na pracuj widziałem ogłoszenie o pracę. Ma ktoś jakieś informacje?

Nn

Witam Jedną wielką farsa,tak to wygląda że puszczają plotki że dzwonili ale kos odmówił powrotu do pracy a w rzeczywistości nikt nie dzwonił . czyli z powrotem poprzyjmuja swoich i tak to będzie hulało

Kolo

Owszem dzwonią do byłych pracowników i przyjmują ich i mają rację i prawo do tego lepiej przyjąć swoich sprawdzonych ludzi niż nowych nie wiadomo jakich i ich szkolić.

@Nn

Dzwonili do wszystkich prawie... Prawie.... I będą przyjęcia starych pracowników

Oli

Witam Przyjmują pracowników z powrotem czy to ściema

Xxx
@Oli

Nie przyjmują tylko dociskają tych którzy zostali. Praca na 3 obrabiarki to ma być norma. Zarząd się nudzi więc bawi się pracownikami. Dociśniemy i będziemy obserwować co zrobią. W najgorszym wypadku ludziska nic więcej nie zrobią i zostanie jak jest a nóż się uda trochę wycisnąć.

Józek
@Xxx

A jak tam nieformalny związek zawodowy z Niedźwiady? Jest jeszcze ?

Oli
@Xxx

Dzięki za info

kubek

Przyjmują, to pewne

@kubek

Witam Ma Pan może informacje czy na wszystkie działy przyjmują chodzi mi o konkretnie Kadłuby Z góry dziękuję za info

ZoRRo

Dzień dobry. Opiszę państwu sytuację firmy jako były pracownik wydziału kół zębatych. Pracowałem na tym wydziale półtora roku i obiecano mi że po umowie próbnej dostanę od razu na czas nieokreślony i okazało się że miałem umowy w następujących okresach czasowych 3,3,12 miesięcy ostatnia umowa na rok spowodowana była tym że nie spodobałem się pupilkowi kierownika któremu się nie podlizywalem który był wtedy mistrzem zmianowym z kompletnym brakiem szacunku, kultury i jakiego kolowiek doświadczenia zawodowego ( znajomości się liczą). Pan Wielki kierownik Cygan powiedział mi przy maszynie (na samym początku pracy) Masz Koła radz sobie sam???? dla kierownika ludzie są ich zwierzątkami w ich prywatnym Cyrku ( czasem naprawdę teksty kierownika były śmieszne ????). Oczywiście o pieniądzach zapomnij co do premi mnie ostatniej kierownik nie przyznał mówiąc że on nie wie i to wyjaśni i perfidnie zganiał na innych więc go podkablowalem i premie dostałem. Teraz pracuje dla safranie ale we Francji i mnie szanują i mam pieniądze jak im opowiadam o tym to nie mogą uwierzyć że w ich firmie takie rzeczy się dzieją. Mógłbym dużo opowiadać o tym cyrku. Jak coś to odpowiem na wszystkie pytania.

az
@ZoRRo

Zapomniałeś napisać jak to zepsułeś trzy serie drogich części, w ogóle nie zachowując istniejących procedur. Zapewne nie wspomniałeś o tym w Safranie gdzie obecnie pracujesz. Ciesz się, że nie spaprali ci papierów, bo mogli.

Były
@az

Haha, nagle liczą sie procedury, a jak sztuki pilne to byle jak na byle czym mozna robic byle sie operator podpisal

@ZoRRo

Zero etyki zawodowej u pewnego kierownika na dużej hali, ludzie powinni się za to coś wziąć a nie chodzić do pracy wystraszeni. Współczuję i Pozdrawiam

błyskkarina

Hej, ile zarabia asystentka, jestem ciekawa, bo aplikowałam na takie stanowisko. Pozdrawiam.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Ruboj

Tak. Umowę podpisuje się w dniu rozpoczęcia pracy.

Mg

Czy to prawda że z powrotem przyjmuj starych pracowników na jakich zasadach się to odbywa proszę o wypowiedź kogoś kto naprawdę wie jak to działa

Karola

Czy ktoś wie jaki jest mail do kadr? Ponieważ chciałabym sie zapytać o staż a nigdzie nie ma informacji odnośnie maila do Sędziszowa.

Zenek

Sytuacja jest najogólniej rzecz ujmując nieciekawa. Wszystko na maxa zredukowane, wymagają coraz więcej, a praca ciągle na 80%.

xxx
@Zenek

Mocno nieciekawa, nawet niewykorzystane środki z Funduszu Świadczeń Socjalnych podzielono po cichu na zapomogi po 2000 na osobę. Zapomogi na kwotę około 200 000 PLN uszczupliły budżet. Pozostałą część przeznaczy się na pomoc świąteczną dla pracowników. Nawet fundusz z takiego funduszu nie mają skrupułów skubać.

O
@Zenek

Zawsze możesz się zwolnić, jak nie pasuje

Zenek
@O

Już sie zwolnilem. To co tam.siw działo/dzieje to po prostu jakaś masakra. Tak dziwnej firmy w negatywnym tego słowa znaczeniu to nie widziałem. Szkoda waszego czasu, kariery tam nie zrobicie - to jest pewne. Układy, ukladziki itd. Polecam przeczytać "Folwark zwierzęcy" Orwella. Ta książka najlepiej obrazuje sytuacje.

Monsterek

pojawiły sie jakieś oferty rekrutacyjne u was? czy to co wystawione na stronie głównej to tak dla picu jest? inwestować w spółkę czas czy dać sobie siana i szukać gdzieś indziej

Kubek
@Monsterek

Są rekrutacje na specjalistyczne stanowiska

Monsterek
@Kubek

Tyle to i ja wiem. Chodzi mi o szczegóły. Czy przyjmują, czy warto?

Poraj

Są nowe oferty pracy do tej firmy. Ktoś coś wie? Warto?

????

Po co istnieje ta strona skoro nie można wyrazić opinii. Administrator pozytywną opinię oczywiście doda, bo nie boli, negatywna jest szybko usunięta, bo co? Prawda w oczy kole? Wiadomo boli, nas też bolało jak zostaliśmy pozwalnia i z uśmiechem na twarzy z waszej strony????????????

Zostaw merytoryczną opinię o Safran Transmission Systems Poland - Sędziszów Małopolski

• Jak się pracuje w Safran Transmission Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Safran Transmission Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Safran Transmission Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Safran Transmission Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Safran Transmission Systems Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Safran Transmission Systems Poland
2.5/5 Na podstawie 68 ocen.

Safran Transmission Systems Poland