RE/MAX Polska

Opinie o RE/MAX Polska

Dominika Dąbrowska

Jestem Agentką RE/MAX od 3 lat i nie zamieniłabym tej firmy na żadną inną. To praca dla dojrzałych emocjonalnie i chcących się rozwijać przedsiębiorców. Działam na terenie Krakowa i okolicy. Jak ktoś ma ochotę porozmawiać - zapraszam do kontaktu. Mój nr telefonu łatwo znaleźć :) Dominika (usunięte przez administratora) biuro RE/MAX Prestige w Krakowie.

@Dominika Dąbrowska

Nawet regulaminu serwisu pani nie czytała, a ja mam powierzyć pani załatwianie moich spraw?

Konrad

Jaka jest atmosfera w firmie? Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

marika
@Konrad

nie pracowników tylko tzw "współpracowników" - czyli przedsiębiorców , którzy zarobią na koszty franczyzy

Zuzanna

@Jan, czy jesteś związany z firmą Re/max? Po Twoim wpisie ciężko cokolwiek wywnioskować. Jeśli byłeś lub jesteś zatrudniony u tego pracodawcy, czy możesz przedstawić swój punkt widzenia? Jakie dostrzegasz wady i zalety pracy w firmie? Jakie umiejętności będą przydatne przy podejmowaniu pracy?

Jan

pisze o innym Re/Maxie z poludnia Polski. Model biznesowy ciekawy, do teraz zasatnawiam sie czy w niego nie wejsc - czy inwestowac we wlasna marke. Umowmy sie - posrednik w PL to jesszcze nie jest zawod zaufania publicznego - jakim byc pownien. Mam nadzieje, ze dozyje czasow kiedy kazda transakcja bedzie musiala byc robiona przez posrednika - celem zabezpiecznia (tak jak u notariusza). Innym piszacycm - to nie jest ogloszenie o prace - tylko o WSPOLPRACE z wlasnym kapitalem.

Agent Nieruchomości

Na rekrutacji dowiadujesz sie o tym ile musisz zaplacic chcac tam pracowac. Na tym zarabiaja, rotacja pracownikow= pieniądze. Po rozmowie wykonalem telefony do „agentów” z internetu z tej firmy.

Jak to może być legalne?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zuzanna

Obecnie bardzo istotne dla pracowników, poza wynagrodzeniem, są benefity pozapłacowe. Czy firma takowe oferuje? Na jaki rodzaj umowy mogą liczyć nowi pracownicy? Opowiedzcie, co sądzicie o aktualnej sytuacji. Czy pracodawca prowadzi teraz rekrutacje?

Zuzanna

@Marika wszelkie opinie mogą być usuwane w sytuacji gdy łamią regulamin https://www.gowork.pl/regulamin A więc, gdy zawierają min. pomówienia, wulgaryzmy i oszczerstwa. Każda wypowiedź, pozytywna jak i negatywna ma istotę bycia na forum, gdy jest uargumentowana.

Marika
@Zuzanna

"mogą być usuwane ...." brakuje stwierdzenia gdy zawierają słowa prawdy :)

pośrednik nie w remax

Ludzie przecież to jest proste jak budowa cepa! Chcecie wiedzieć jak się pracuje w firmie to dzwonicie do 4-5 agentów (ich telefony i maile są na każdej remaxowej stronie) i pytacie w prost co sądzą o pracy i czy teraz też (po takim czasie jakim są w remax) związali by się z tą marką. Sam tak zrobiłem i po tym co usłyszałem nawet nie poszedłem na umówioną rozmowę. Proste!

agent nie z remax

a czy ktoś z Was był na ich stronie? Skoro interesuje się "pracą" w Remax? Bo czytając te wypowiedzi i pytania, wnioskuję że nie... Cytat z ich strony: "Nasi agenci prowadzą swój własny, samodzielny biznes oparty na działalności gospodarczej i bazujący na sprawdzonym systemie, i pracują w oparciu o unikalny oraz wysoce motywacyjny prowizyjny system wynagrodzenia, uzależniony od własnego zaangażowania i liczby przeprowadzonych transakcji. (...) "Poszukujemy pośredników i agentów z doświadczeniem zawodowym, jak również osób planujących rozpoczęcie nowej kariery. Lubisz kontakty z ludźmi? Jesteś dobry w sprzedaży? Jesteś zainteresowany prowadzeniem własnej firmy i byciem niezależnym? Chciałbyś zatrzymywać do 80% wypracowanego przez siebie wynagrodzenia?" wysokość wynagrodzenia... ile płacą...? "chcą skrócić godziny pracy bo ogłosili nabór" rany boskie litości... wy nie wiecie o czym piszecie... Remax poszukuje agentów / kandydatów na agentów, którzy w ramach marki remax założą własne działalności gospodarcze, pracując na własny rachunek. WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA. Chcesz działać w nieruchomościach jako agent, zakładasz własne biuro, albo dołączasz się do sieci np. Remax: jako agent (własna działalność gospodarcza w ramach sieci Remax przypisana do lokalnego biura) albo zostajesz franczyzobiorcą (czyli zakładasz własne lokalne biuro w sieci remax i poszukujesz do współpracy agentów) Pytania o etat, wynagrodzenie i pisanie że nie warto bo nic nie płacą są jakąś kuriozalną pomyłką. Albo ktoś nie wie o co chodzi, albo się tam zatrudnił i myślał że idzie na etat...??? Jak zakładasz własną firmę - jednoosobowa działalność gospodarcza to nikt ci pensji nie płaci, ani stawki za przepracowane godziny... Płacą Ci klienci - jak ich nie masz. Masz 0. Wszystko zależy od Twojej własnej pracy.

Katarzyna Janik
@agent nie z remax

A ja tego wszystkiego niestety nie rozumiem.... Jak mam założyć swoją własną działalność, pozyskiwać oferty, wykonywać steki telefonów, jeździć na spotkania z klientami = wydawać pieniądze na paliwo itd, itp...... To dlaczego na koniec, jak sprzedam nieruchomość mam dostać tylko jakiś % od transakcji jeśli mogę dostać całość robiąc DOKŁADNIE to samo ale sama dla siebie ( bo mam swoją firmę przecież) Czyli co ta firma RE/MAX ( oraz inne agencje, które zatrudniają i płacą tylko prowizje) daje MNIE? telefon? laptopa? szkolenia? Do tego wszystkiego oni nie są mi potrzebni. Wszyscy piszą, że trzeba się na prawdę napracować żeby coś zarobić. Oczywiście, że trzeba! Tak samo trzeba pracować mając swoją firmę jak będąc u nich "zatrudnionym". Więc po co skoro praca się niczym nie różni a tylko na swoim zarobki mam większe? JAk rozumiem, że pracując dls biura nieruchomości (nie tylko RE/MAX ale też innych) - ja - pracownik, poświęcam swój czas DLA nich i to ONI powinni mi płacić jakąś podstawę + procent od prowizji. Jeśli chodzi o pracę bez podstawy, tylko na prowizji - to wolę to robić sama dla siebie...

Klassechris
@Katarzyna Janik

Bardzo prosze. Pidstawa 1000zl i prowizja 10%. Deal?

Klassechris
@Katarzyna Janik

Prosze bardzo. 1000zl + 15% prowizja. Deal?

Czy ktoś ma jakieś ciekawe informacje o RE/MAX Polska? Zawsze warto dzielić się z użytkownikami fajnymi ciekawostkami z życia firmy.

Marika

Fajną ciekawostką jest , że usunięto moją wypowiedź :)

Zainteresowana

Czy może mi ktoś wyjaśnić o jakiej wpłacie mówicie?

ex agentka
@Zainteresowana

Chodzi zapewne o 5000zł netto opłaty wpisowej do RE/MAX czyli musisz na wstępie zapłacić, żeby tam pracować oraz 500zł netto opłaty miesięcznej, żeby korzystać z ich drukarek, papieru, prądu w biurze itd.; dodatkowo za wszystkie szkolenia, konwencje, wyjazdy płacisz sam bo firma nie zainwestuje w ciebie ani złotówki. Taki o to pracodawca :)

Zuzanna

@Myślący, post został zgłoszony do moderacji, dziękuję jeszcze raz za zwrócenie uwagi. Dla porządku RE/MAX Polska ma swoją siedzibę w Warszawie i zajmuje się nieruchomościami. Przed dodaniem postu najlepiej sprawdzić firmę w googlach i przeczytać czym się zajmuje. Tak, żeby nie wprowadzać innych użytkowników w błąd.

Zuzanna

@Myślący dzięki za informacje. Generalnie sam post nie narusza regulaminu forum, więc tutaj reakcja nie do końca jest wskazana. Warto podkreślić czym zajmuje się firma i dla kogo jest odpowiednim miejscem pracy, ale poza tym - możliwość manewru nie jest za wielka.

@Zuzanna

Posty, o których piszemy nie dotyczą RE/MAX Polska - firmy związanej z rynkiem pośrednictwa nieruchomościami, a zupełnie innych firm, z innych branż, o podobnie brzmiącej nazwie. Dla kogoś, kto śledzi ten wątek jest to oczywiste, jednak przypadkowy Gość może zostać wprowadzony w błąd. Stąd prośba o moderację.

Opener

Czy dowiem się na tym forum coś więcej w temacie -Agent Nieruchomości - Gdańsk? Dobrze jest wiedzieć coś więcej zanim zgłoszę się do RE/MAX-u. Może znajdzie ktoś chwilkę żeby napisać kilka informacji jak się współpracuje z firmą? Czy jest to dobra współpraca?

Zuzanna

Czyli w takim razie @myślący można w RE/MAX Polska liczyć teraz na zatrudnienie? Wiele osób szuka pracy Warszawie, dlatego taka informacja na pewno będzie dla nich przydatna.

@Zuzanna

W RE/MAX zawsze można liczyć na współpracę jako niezależny przedsiębiorca, rozwijający swój biznes z pełnym wsparciem, narzędziami i możliwościami Międzynarodowej Sieci Biur Nieruchomości. Nie jest to oferta dla osób szukających zatrudnienia na etacie.

@Zuzanna

Zuzanna jeżeli jesteś moderatorem gowork: opinia anonimowego432 dotyczy innej firmy o podobnej nazwie, działającej w branży pośrednictwa pracy. Nie ma nic wspólnego z RE/MAX POLSKA. Zareaguj proszę.

Myślący

RE/MAX Polska (branża pośrednictwa nieruchomości - proszę nie mylić z podobnie brzmiącymi nazwami w innych branżach, które nie są w żaden sposób powiązane), szuka do współpracy Partnerów Handlowych - Niezależnych Przedsiębiorców, a nie pracowników. Kontrahentom udostępnia kompletne rozwiązania i wszelkie narzędzia, pozwalające prowadzić niezależną działalność w branży pośrednictwa nieruchomości. Jest to oferta skierowana do Przedsiębiorców, stąd może wiązać się z koniecznością posiadania wkładu własnego przez potencjalnych Kontrahentów.

Zuzanna

@kpina z jakiego tytułu te opłaty? Możesz wyjaśnić dokładniej? @Magda pytam, dlatego, że takie jest moje zadanie. Jestem pracownikiem gowork.pl i moderuje forum. Moje pytania mają służyć nie tylko mi, ale wszystkim osobom, które wchodzą na forum w poszukiwaniu informacji.

Agent

RE/MAX Polska to fajna firma o dobry pracodawca , brak ofert!

Zuzanna

@Magda o cenie za jakie szkolenie mówisz? Byłaś pracownikiem RE/MAX Polska, czy też dopiero planowałaś zatrudnienie się w tej firmie i stąd znasz te warunki? Możesz opowiedzieć coś więcej?

Magda
@Zuzanna

Zuzanno prosisz wszystkich żeby napisali coś więcej,proponuję zebyś sama umówiła się na rozmowę o pracę i wtedy będziesz najlepiej wiedziała jakie są warunki.Moze Tobie zaproponują inne ? Byłam ,zapoznałam się z pracą i zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami na tej stronie.

RE/MAX Home Expert

Model który oferujemy, jest najbardziej rozpowszechnionym sposobem pracy w branży nieruchomości na świecie. Z powodzeniem pracujemy w tym modelu biznesowym od ponad 44 lat w 100 krajach. Współpracując z najlepszymi Agentami, oferując im najlepszy na rynku serwis, największe możliwości rozwoju i współpracy, a Klientom usługi najwyższej jakości, staliśmy się siecią nr. 1 w branży nieruchomości na świecie. Również życzymy Pani powodzenia w sferze zawodowej. Zainteresowanym z Warszawy z przyjemnością udzielę szczegółowych informacji w biurze RE/MAX przy ul. Krasińskiego 16. Pozostałych zapraszam do najbliższego biura RE/MAX w Polsce. unka.mijakowska@remax-polska.pl +48 607 038 214

RE/MAX Home Expert

RE/MAX współpracuje jedynie z PRZEDSIĘBIORCAMI, czyli w modelu biznes to biznes. Wyraźnie to zaznaczamy zarówno w ogłoszeniach, jak i w trakcie rozmów z kandydatami. Po szkoleniach wstępnych (bardzo podstawowe informacje: http://remax-szkolenia.pl/akademia-remax/ ) Agenci mają zagwarantowaną współpracę stosowną umową. Agent pracuje tam, gdzie jest mu wygodnie - nie ma obowiązku przebywania w biurze "od - do", natomiast ma taką możliwość. Zachęcam, aby przed przesłaniem aplikacji do potencjalnego pracodawcy, zapoznawać się bardziej wnikliwie z jego profilem działania. Zaoszczędzi to przyszłych rozczarowań. Oferta RE/MAX skierowana jest do dojrzałych przedsiębiorców, którzy rozumieją, że w biznesie zwykle dostaje się dokładnie to, za co się płaci. W RE/MAX w 100 krajach pracuje ponad 115.000 Agentów, którzy są najbardziej efektywni - przeprowadzają najwięcej transakcji na jednego Agenta na świecie. Zainteresowanym z Warszawy z przyjemnością udzielę szczegółowych informacji w biurze RE/MAX przy ul. Krasińskiego 16. Pozostałych zapraszam do najbliższego biura RE/MAX w Polsce. unka.mijakowska@remax-polska.pl +48 607 038 214

Zostaw merytoryczną opinię o RE/MAX Polska - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w RE/MAX Polska?

Zobacz opinie na temat firmy RE/MAX Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RE/MAX Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 10 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RE/MAX Polska?

Kandydaci do pracy w RE/MAX Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RE/MAX Polska