RE/MAX Polska

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o RE/MAX Polska

Aktualność
#22robimytoinaczej

Zmień zawód. Zostań profesjonalnym agentem nieruchomości.
Jeśli zmiana zawodu to tylko na bazie szkoleń opartych na doświadczeniu i praktyce.

• 3 tygodnie szkoleń wstępnych + 8 tygodni szkoleń praktycznych to tylko początek.

• Wprowadzamy również bezpłatne 3-dniowe drzwi otwarte w biurach RE/MAX dla kandydatów na agentów nieruchomości.

Poznaj ścieżkę kariery z RE/MAX oraz poczuj wsparcie na każdym etapie Twojej drogi do sukcesu.
Skontaktuj się z nami i dowiedz się, kiedy rozpocznie się najbliższe szkolenie wstępne Akademii RE/MAX Polska dla osób, które chcą rozpocząć karierę w branży nieruchomości oraz zdobyć międzynarodową licencję agenta nieruchomości RE/MAX.

My jesteśmy gotowi. Robimy to od prawie 50 lat! A Ty?

Aplikuj: http://www.remax-kariera.pl
Mariusz Nowy wpis

Z ogłoszenia na agenta trudno wyłowić konkrety. Jaka obecnie jest tu umowa i forma współpracy do wyboru? Czy jest podstawa, czy sama prowizja? Czy zmieniły się te opisane wcześniej opłaty (wstępna - stowarzyszeniowa) i comiesięczne na prowadzenie biura?

Joanna Nowy wpis
@Mariusz

Model biznesowy firmy RE/MAX jest stworzony dla osób, które mają chęć prowadzenia własnego biznesu z pomocą dużej marki oraz minimalizowania kosztów miesięcznych i ryzyka porażki biznesowej. Nie dajemy pracy ale ogromne możliwości rozwoju biznesu jako agent nieruchomości. Chętnie odpowiem szczegółowo na Pana pytania podczas bezpośredniej rozmowy, również online. Proszę o kontakt : joanna.biskupska@remax-polska.pl

Lidia Nowy wpis
Klient

Zdecydowanie POLECAM !!! Transakcja trwała pół roku ( tzn. moje niezdecydowanie i oglądanie co miesiąć mieszkania to ogromny sprawdzian cierpliwości dla agenta))a cierpliwość agenta przerosła moje oczekiwania . Dziękuje za współprace ,która definitywnie zakończyła się pozytywnie w błyskawicznym tempie . Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i cierpliwości dla agenta TERRA FANIN RE/MAX Zielona Góra!!!

Grzegorz Nowy wpis

Pojawiła się rekrutacja dla niezależnego agenta nieruchomości w różnych lokalizacjach. Chciałem dopytać o warunki wynagrodzenia. Nadal nie ma żadnej podstawy jak ktoś wcześniej pisał i tylko żyje się z samej prowizji? Czy coś się zmieniło i można dogadać się tej kwestii?

Ania
Kandydat

Czy trzeba mieć średnie wykształcenie zeby zostać agentem nieruchomości RE/MAX

agent Paweł

Gdyby ktoś był dalej zainteresowany podjęciem współpracy z re/max to kilka ważnych informacji na temat tej firmy: -brak podstawy -umowa tylko stowarzyszeniowa z re/max -wymagana jest własna działalność gospodarcza -obowiązkowa opłata wstępna przy podpisaniu umowy stowarzyszeniowej to 5000zł netto -obowiązkowe opłaty miesięczne do biura wynoszą 300-500zł netto, w zależności od procentu na jaki się podpiszę umowę z remax -szkolenie podstawowe jest bezpłatne i trwa łącznie około 20-30 godzin, rozbite na kilka tygodni danego miesiąca -dodatkowe szkolenia są już płatne -wyjazdy integracyjne, konwencje płatne w 100%, łącznie z dojazdem i noclegiem na własny koszt -brak pakietów socjalnych typu prywatne ubezpieczenie zdrowotne, karta multisport etc. -po okresie około dwóch miesięcy, agent jest pozostawiony sam sobie, bez żadnego wsparcia ze strony "opiekuna", który miał rzekomo nade mną czuwać -po kilku tygodniach obserwacji widzę już, że każdy patrzy tylko na siebie i na swoje oferty nieruchomości, zero chęci współpracy ze strony agentów -na plus można tylko zaliczyć wysoką prowizję 40-60% od sprzedaży nieruchomości, w innych agencjach jest to 10-20% Ogólnie nie polecam, w biurze atmosfera żadna, wyścig szczurów kto pierwszy zdobędzie lepszą ofertę i szybko sprzeda nieruchomość, żeby pochwalić się na fejsie.

Pracodawca

Szanowny Panie, Model biznesowy firmy RE/MAX jest stworzony dla osób, które mają chęć prowadzenia własnego biznesu z pomocą dużej marki oraz minimalizowania kosztów miesięcznych i ryzyka porażki biznesowej. Choć jesteśmy największą na świecie siecią biur nieruchomości, osiągnięcie sukcesu jest uzależnione przede wszystkim od nakładów pracy i zaangażowania w budowanie własnej kariery w branży przez agenta nieruchomości.

Mariusz

Jest tak duże zapotrzebowanie na nowych pracowników w przypadku firmy RE/MAX Polska? Jest to spowodowane tym, że firma rozwija się i w związku z tym zwiększa się zapotrzebowanie na nowe osoby, czy może panuje tak duża rotacja, że ciągle są przyjęcia? Sprecyzuj, proszę to, co napisałeś.

coldwhisper
@agent Paweł

opłata miesięczna od 300 zl do 4000 zł w zależności od podziału procentowego 50%-80%

Piotr
@agent Paweł

agent Paweł ma 100% racji w tej kwestii i myślę, że każdy zainteresowany powinien to wcześniej przeczytać zanim zdecyduje się zrobić następny krok. Gra jest niewarta świeczki, a najlepszym przykładem jest obecna sytuacja na rynku podczas pandemii - biznes stoi, nie ma sprzedaży, brak możliwości pozyskania nowych ofert bo ludzie boją się wpuścić kogoś do domu, a brak transakcji równa się brak kasy dla agenta, dla którego czasem to jedyny zarobek i tak teraz może to trwać miesiącami. Praca bardzo niepewna, od której zależy mnóstwo pobocznych w/w czynników, a i tak na końcu agent zostaje sam jak palec bo każdy myśli tylko o sobie. Taka prawda, takie są realia........................

rimaks
 Problem

To prawda, usłyszałem 5000zł netto na rozmowie i podziękowałem...

JJan
@RE/MAX Polska

Zamiast ogłaszać franczyzy, to produkujecie w Polsce ogłoszenia o pracy - jako największa na świecie sieć biur nieruchomości. Hmm, bardzo ciekawe. Ktoś u was w centrali zawala - macie zbyt dużą rotację pracowników, czyli firmą staff friendly raczej nie jesteście.

@Piotr

Sytuacja podczas pandemii doskonale pokazuje siłę biznesu agenta, który prowadzony jest mając za plecami potężną markę zdolną do innowacji i zwinnego przystosowania się do realiów rynkowych. Dodatkowo, praca agenta RE/MAX polegająca na wyłącznej reprezentacji klienta w trakcie procesu sprzedaży/kupna praktycznie zwalnia klienta z konieczności spotykania się z kimkolwiek co w sytuacji pandemicznej tylko zwielokratnia atrakcyjność serwisu, który na co dzień oferuje swoim klientom RE/MAX. Z pozdrowieniami.

Gosia

Jak to zrobiłeś, że byłeś w RE/MAX "pracownikiem"? Dołączając do RE/MAX jesteś właścicielem własnego biznesu, partnerem biznesowym dla RE/MAX. To jakby zgoła dwa skrajnie różne podejścia do pracy, współpracy i sposobu zarabiania pieniędzy. Pozdrowienia.

Ewelina

Założenie własnej działalności zawsze wiąże się z odrobinę większym ryzykiem, ale przy zachowaniu konsekwencji, wytrwałości w dążeniu do celu i umiejętnym wykorzystaniu otrzymywanej wiedzy może dać niewspółmierne korzyści m.in. finansowe czy choćby wolność związaną z byciem swoim własnym szefem.

Ola
Kandydat

Potwierdzam, dalej chcą 5000zł netto na start, a potem około 600zł netto miesięcznie niby na prowadzenie biura

Klaudia

Co masz na myśli "pic"? Zasada współpracy jest jasno określona. Wiadomo, ze nie każdemu pasuje to samo. Jedni wola stalą pensje, inni wolą mieć własny biznes. Nie każdemu wszystko wychodzi. Tak jest w każdej branży.

odp
@Gosia

Można być pracownikiem biura np. administratorem biura

Julia

Jeśli to prawda i jest coraz mniej chętnych to może warunki z czasem poprawią?

Dżordż
@Julia

Jakie warunki mają Ci poprawić skoro umowa tylko B2B?

Hubert
Kandydat

Jaki jest teraz koszt tych szkoleń

Zuza
Klient

Niestety, firma nie jest firmą rzetelną. Sprzedaje to samo mieszkanie wielu klientom w tym samym czasie. Specjalnie wydłuża czas oczekiwania na podpisanie umowy notarialnej, gdyż w tym samym czasie w dalszym ciągu oferuje to samo mieszkanie do sprzedaży. Wymusza obowiązkowo umowę przedwstępną notarialną. Co podnosi koszty dla stron.

Pan X
@Zuza

Pani Zuzanno, chyba jednak wszystko zależy od tego jak interpretować słowo "rzetelny" a także jak oceniać pracę na tych zasadach z perspektywy klienta sprzedającego. Po pierwsze to zupełnie oczywiste, że jeśli zainteresowanych jest wielu, to każdy ma prawo kupić i naturalnym wręcz jest polityka, że każdy ma dostęp do oferty, do czasu oficjalnej rezerwacji czy zakupu. A jeśli Klient zainteresowany jest bardzo i jest gotowy do zakupu, powinien przystąpić do zakupu lub podpisać umowę przedwstępną czym prędzej. Rzetelność polega również na zabezpieczaniu interesów klientów obu stron a jedynym narzędziem, które może to zapewnić jest umowa notarialna a nie umowa sporządzana pomiędzy stronami lub - nie daj Boże-przez samego pośrednika. Życzę, aby na tak rzetelną obsługę trafiła Pani sprzedając swoją nieruchomość- w ten sposób uzyska Pani pewną, najlepszą i rzetelną ofertę zakupu a oprócz tego bezpieczeństwo transakcji , które jest napewno bezcenne !

kupujący
@Zuza

Dzień Dobry odradzam współpracy z tym pośrednictwem !Wymusza obowiązkowo umowę przedwstępną notarialną. Co podnosi koszty dla stron.Mimo tego że nawet bank jej nie potrzebuje oni że muszą byc .Kolejny problem ustawiają notariusza według siebie według swojego czasu a kropeczką nad i jest to jeśli mają państwo rację i argumenty mówią o tym wtedy padają słowa państwo nie są jedynymi co chcą te mieszkanie kupić oraz że oni tylko reprezentują stronę społeczną a osoba co kupuję jest ......Dużo kolesiostwa i cwanictwa oraz naciąganie nie koszta których można uniknąć z czystym sumieniem nie polecam

Zofia
@kupujący

Przepraszam jakim cudem może cokolwiek wymóc? To jakiś dziewiętnasty wiek że człowiek nie ma własnych praw? Czy po prostu ktoś nie przeczytał dokładnie podpisał umowę a teraz szuka winnych??

Danuta

A jakie są zarobki na tym stanowisku?

Miki
@Zuza

Ja przepraszam ale jak umowa przedwstępna może podnieść koszty? Chyba mówimy o czasie spędzonym u notariusza i koszcie dojazdu bo opłata notarialna jest taka sama tylko podzielona na dwie części.

@Miki

Tutaj nie chodziło przypadkiem o całokształt? wcześniej zostało podkreślone, że czas oczekiwania podobno był wydłużany?

Kandydatka Poznań
Kandydat

Widzę, że większość osób skupia się na konieczności uiszczenia pierwszej opłaty, która w tym roku jest de facto o połowę niższa. Jestem po dwóch rozmowach w biurze w Poznaniu i mimo opłaty widzę dużo plusów. Pani Elżbieta Zakrzewska jest niewątpliwie właściwą osobą na właściwym miejscu, wszystko rzetelnie wyjaśnia, nie ukrywa opłat, odpowiada na wszystkie pytania. Kwestia opłaty jest również wspomniana w ogłoszeniu o pracę, dlatego jestem zdziwiona, że większość osób dowiaduje się o niej dopiero na rozmowie. Wśród plusów widzę przede wszystkim bezpieczeństwo od strony prawnej, co moim zdaniem jest kwestią kluczową. Na pewno ugruntowana pozycja na rynku, dostęp do biura, fajna lokalizacja, informatyk, udział w prowizji również fajny i wiele innych. Wszystkich plusów nie chcę wymieniać, gdyż moim zdaniem warto przyjść na rozmowę, a potem samemu zdrowo przemyśleć, jakie tak naprawdę ma się oczekiwania. Model współpracy B2B wymaga podążania wspólną drogą, zaangażowania, a nie frustracji, że trzeba ponieść opłatę wstępną.

@Kandydatka Poznań

Czyli tak jak myślałam już wcześniej to tylko b2b tutaj można? :/ A możliwa jest praca zdalna?

A
Kandydat

Jak wygląda zaczęcie pracy po szkoleniach ? Firma ma jakąś bazę nieruchomości które można oferować czy samemu trzeba znaleźć pierwszą nieruchomość do dalszej sprzedaży?

Zofia
@A

To na szkoleniu nie mówią jak twoja praca będzie wyglądać po nim?

Aktualność
#22robimytoinaczej

Zmień zawód. Zostań profesjonalnym agentem nieruchomości.

My jesteśmy gotowi. Robimy to od prawie 50 lat! A Ty?

Aplikuj: http://www.remax-kariera.pl
Nikodem

Negatywne opinie są ewidentnie wyjęte z kapelusza i należą do sfrustrowanych osób, które myślą, że same przynależenie do RE/MAX przyniesie im miliony, na wszystko trzeba zapracować, także w tym miejscu. RE/MAX daje bardzo duże pole do tego, aby móc spokojnie i stabilnie pracować. Gdzieś przeczytałem opinię odnośnie negatywnej atmosfery w biurze - faktycznie są inne biura, gdzie nie wiem jak wygląda codzienna współpraca z pracownikami, jednak osoby w RE/MAX INVEST są mega sympatyczne, a do tego bardzo pomocne.

Darek
Kandydat

Mam wrażenie ze wiekszosc ludzi nie rozumie o co chodzi z systemem franczyzy. Zasady B2B nie są dla kazdego i widać to po poniższych opiniach.

Dżony
Kandydat

Jestem po rozmowie w jednym z biur warszawskich i zaczynam szkolenia w listopadzie. Pomimo innych niż w innych sieciach warunkach współpracy wygląda to bardzo ciekawie. Zarobić też da się więcej niż gdziekolwiek więc... trzymajcie za mnie kciuki. Będę dawał znać jak jest.

Jan
@Dżony

To są szkolenia sprzedażowe, czy jakieś inne? Co oferuje firma pod tym względem?

Dżony
@Jan

@Jan dopiero się dowiem, ale z tego co przedstawiono mi na rozmowie dość dokładne szkolenia przygotowujące do pracy nawet dla osób spoza branży tak jak ja, więc i sprzedażowe i branżowe i platforma z materiałami szkoleniowymi. Więcej będę mógł powiedzieć w listopadzie :)

Mariano
@Dżony

Hej, I jak szkolenie ma to wszystko sens?

Mk
Kandydat

Witam byłem na spotkaniu o prace w Remax gold Katowice nie polecam jedyne co przez 2 godziny usłyszałem to jak właścicielka biura obraża inne biura nieruchomości bo biorą niższa prowizje i jakie ma odiagniecia nic o firmie na początek za szkolenie trzeba zapłacić 5000 tys. Zł i dostaje się jakiś certyfikat a w Polsce nie potrzebna już jest licencja agenta nieruchomości . Cały czas zastanawiałem się czy jestem na spotkaniu firmy promującej środki tupu amwey ??????????????

Teresa Nowak
@Mk

Szanowny Panie MK!. Skoro miał Pan możliwość uczestniczyć w naszym spotkaniu, i przedstawia Pan taką opinię, to serdecznie zapraszam do trącenia nieco większą odwagą i zaistnienia pod tą opinią z nazwiska i imienia. Przykrym jest, iż tak mało zapamiętał Pan z dwugodzinnego spotkania. Niestety nie mamy wpływu na opinie osób które uczestniczą w tego typu spotkaniach informacyjnych z pozycji roszczeniowej. Zapraszam do podpisania się pod własną opinią. Uważam iż szczególnie te negatywne opinie wymagają transparentności, aby nikt nie odebrał ich jako płytkich działań złośliwych lub co gorsza celowych pomówień. Z poważaniem, Teresa Nowak

Mk
@Teresa Nowak

Szanowna Pani przepraszam , że teraz odpisuje , ale wbrew Pani odpowiedzi nie dotrwałem do końca spotkania wyszedłem po Ok 40 minutach jak tylko usłyszałem o kwotach jakie Pansto oczekują za ? Tego dalej nie wiem 5 000 zł bo dzisiaj w naszym kraju nie obowiązuje już licencja na prace w biurze nieruchomości . Popis właścicielki biura był żenujący jedyne co przedstawiła to jak potrafi obrażać klientów i naśmiewać się z innych biur nieruchomości nie polecam korzystać z Państwa pośrednictwa pozdrawiam MK

Teresa Nowak
@Mk

Szkoda. Bo ten kto był do końca na spotkaniu, zrozumiał poprawnie wszystko. Szkoda że ze szczątkowych informacji powstają tego typu opinie. Na przyszłość życzę mniej emocji. Pozdtawiam

Justyna

W Katowicach są dwa biura REMAX, drugie biuro znajduje się na Korfantego, prowadzone jest przez zupełnie inna osobę, i struktura jak i samo funkcjonowanie wyglada kompletnie inaczej. Jeżeli ktoś poszukuje biura REMAX i chce rozpocząć biznes razem z nami zapraszamy na Korfantego do RE/MAX CARBON

Realistka
Kandydat

Witam wszystkich, Coraz bardziej zgłębiam się w tematykę nieruchomości i chcę zobaczyć, jak sobie poradzę w roli agentki. Zastanawiam się nad wyborem biura - jestem bez doświadczenia. Od samego początku nastawiona jestem na RE/MAX w Bielsku ale czytając różne wypowiedzi tutaj, mam coraz większe obawy, czy sobie poradzę na początku. Zależy mi, żeby zdobywać konkretną wiedzę, która pomoże mi osiągać wyniki i mieć wsparcie lepszych od siebie. Nie chcę tracić czasu na biura, które będą chciały mnie wyciulać. Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki od doświadczonych osób? Podkreślam, że poważnie podchodzę do sprawy. Nie robię tego tylko dla pieniędzy ale też żeby się sprawdzić w wielu aspektach, zdobyć doświadczenie, kontakty i zobaczyć jak to jest liczyć na siebie, a nie na pracodawcę. Staram się wszystko robić jak najlepiej, na miarę możliwości ale to nie oznacza, że sobie poradzę w RE/MAX. Niektórzy mi mówili, że na początku warto iść do biura z podstawą. Czy ktoś się wypowie? Szukam informacji bo chcę podjąć decyzję, nie na łeb na szyję. Pozdrawiam

Justyna
@Realistka

Dzień dobry, prowadzę biuro w REMAX w Katowicach, w moim zespole są także agentki które pracują na terenie Bielska. Uważam, że jeżeli jest Pani nastawiona na REMAX trzeba wejść i zacząć działać. Na początku jak w każdej nowej branży trzeba uzbroić się w cierpliwość by poczekać na efekty pracy, nie zrażać się ale działać, wyciągać wnioski i ość do przodu. REMAX daje solidne podstawy na początku, w swoim biurze prowadze Agentów razem z mentorkami które są wsparciem dla agentów zwłaszcza na początku w budowaniu swojego biznesu a zarazem marki osobistej. Jeżeli ma Pani pytania dodatkowe chętnie odpowiem.

Tomasz

Najlepsze biura biura w Polsce

Renata

Należy tylko pamiętać że początek może ale nie musi być trudny w pozyskiwaniu klientów, chociaż są też Agenci, którzy mają transakcje w pierwszym miesiącu działania

Renata

Jeśli chodzi o model współpracy z Agentami , to zdecydowanie najlepszy model na rynku polskim

Grzesiek
Kandydat

Co do zasady REMAX stosuje współpracę w ramach działalności gospodarczej. Podział wynagrodzenia w porównaniu z innymi na rynku nieruchomości jest całkiem ok. 50/50 lub nawet więcej . O wszystkich szczegółach i możliwościach warto zapytać agentów działających na rynku pośrednictwa, ja trafiłem na super ludzi i zdecyduję się na współpracę.

Jacek Mich.
Klient

Współpracowałem i zdecydowanie polecam, pełen profesjonalizm

Zostaw merytoryczną opinię o RE/MAX Polska - Bielsko-Biała

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w RE/MAX Polska?

Zobacz opinie na temat firmy RE/MAX Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RE/MAX Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 10 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RE/MAX Polska?

Kandydaci do pracy w RE/MAX Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RE/MAX Polska
Przejdź do nowych opinii