RE/MAX Polska

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o RE/MAX Polska

Aktualność
Dziękujemy Służbie Zdrowia, która jest na pierwszej linii walki z koronawirusem

#BrawaDlaWas
Michał Nowy wpis

Ciekawy amerykański model współpracy przełożony na rynek Polski.

Krzysztof Nowy wpis

Bardzo ciekawy model współpracy, jasne zasady !

Zaczynam w Poniedziałek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.
Kandydat

Obejrzałem dużo materiałów w internecie zarówno z Polski jak i z wielu biur w Europie. Czuć, że ta firma ma jasną i spójną wizję i przejrzystą misję bycia pionierem w branży. Przez tyle (50?) lat wciąż na topie, Nie wiem jak to robicie, ale dołączam w najbliższy poniedziałek, więc mam nadzieję, że szybko się dowiem!

Zadowolona Agentka Nowy wpis

Od kilku lat jestem agentem RE/MAX, wcześniej nie pracowałam w branży, wszystkiego nauczyłam się tutaj na wieloetapowych szkoleniach i konferencjach. Najlepiej jednak chyba uczy nas praktyka i codzienny kontakt z klientem. Mogę podsumować jednym zdaniem: w branży nieruchomości naprawdę można zarobić jak mało gdzie, ale trzeba dawać z siebie bardzo dużo! RE/MAX daje gotowy przepis na sukces, trzeba tylko z tego czerpać i słuchać bardziej doświadczonych od nas samych.

Doradca Klienta
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa w Krakowskim biurze. Rzeczowa, prawdziwa, pytanie o moje oczekiwania, przybliżenie branży nieruchomości.

Pytania

Nic dziwnego się nie wydarzyło. Ważne dla mnie było że rekrutujący przybliżył trud zawodu, pytał o moje plany i oczekiwania.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
agent Paweł

Gdyby ktoś był dalej zainteresowany podjęciem współpracy z re/max to kilka ważnych informacji na temat tej firmy: -brak podstawy -umowa tylko stowarzyszeniowa z re/max -wymagana jest własna działalność gospodarcza -obowiązkowa opłata wstępna przy podpisaniu umowy stowarzyszeniowej to 5000zł netto -obowiązkowe opłaty miesięczne do biura wynoszą 300-500zł netto, w zależności od procentu na jaki się podpiszę umowę z remax -szkolenie podstawowe jest bezpłatne i trwa łącznie około 20-30 godzin, rozbite na kilka tygodni danego miesiąca -dodatkowe szkolenia są już płatne -wyjazdy integracyjne, konwencje płatne w 100%, łącznie z dojazdem i noclegiem na własny koszt -brak pakietów socjalnych typu prywatne ubezpieczenie zdrowotne, karta multisport etc. -po okresie około dwóch miesięcy, agent jest pozostawiony sam sobie, bez żadnego wsparcia ze strony "opiekuna", który miał rzekomo nade mną czuwać -po kilku tygodniach obserwacji widzę już, że każdy patrzy tylko na siebie i na swoje oferty nieruchomości, zero chęci współpracy ze strony agentów -na plus można tylko zaliczyć wysoką prowizję 40-60% od sprzedaży nieruchomości, w innych agencjach jest to 10-20% Ogólnie nie polecam, w biurze atmosfera żadna, wyścig szczurów kto pierwszy zdobędzie lepszą ofertę i szybko sprzeda nieruchomość, żeby pochwalić się na fejsie.

Bartuś
@agent Paweł

Zgadzam się w 100% NIE POLECAM NIKOMU W TYCH KOSZTACH LEPIEJ OTWORZYĆ WŁASNE BIURO !!!!!

@Bartuś

Szanowny Panie, Model biznesowy firmy RE/MAX jest stworzony dla osób, które mają chęć prowadzenia własnego biznesu z pomocą dużej marki oraz minimalizowania kosztów miesięcznych i ryzyka porażki biznesowej. Choć jesteśmy największą na świecie siecią biur nieruchomości, osiągnięcie sukcesu jest uzależnione przede wszystkim od nakładów pracy i zaangażowania w budowanie własnej kariery w branży przez agenta nieruchomości.

brostito
@RE/MAX Polska

Najlepsze jest to że jeleni, którzy zapłacą aby pracować charytatywnie jest masa

ehhhh
@brostito

racja i non stop przychodzą nowi którzy myślą że zarobią miliony

Mariusz
@ehhhh

Jest tak duże zapotrzebowanie na nowych pracowników w przypadku firmy RE/MAX Polska? Jest to spowodowane tym, że firma rozwija się i w związku z tym zwiększa się zapotrzebowanie na nowe osoby, czy może panuje tak duża rotacja, że ciągle są przyjęcia? Sprecyzuj, proszę to, co napisałeś.

coldwhisper
@agent Paweł

opłata miesięczna od 300 zl do 4000 zł w zależności od podziału procentowego 50%-80%

Piotr
@agent Paweł

agent Paweł ma 100% racji w tej kwestii i myślę, że każdy zainteresowany powinien to wcześniej przeczytać zanim zdecyduje się zrobić następny krok. Gra jest niewarta świeczki, a najlepszym przykładem jest obecna sytuacja na rynku podczas pandemii - biznes stoi, nie ma sprzedaży, brak możliwości pozyskania nowych ofert bo ludzie boją się wpuścić kogoś do domu, a brak transakcji równa się brak kasy dla agenta, dla którego czasem to jedyny zarobek i tak teraz może to trwać miesiącami. Praca bardzo niepewna, od której zależy mnóstwo pobocznych w/w czynników, a i tak na końcu agent zostaje sam jak palec bo każdy myśli tylko o sobie. Taka prawda, takie są realia........................

Monika
@agent Paweł

Wszyscy się rozpisują na temat 5000zł na rozpoczęcie współpracy z RE/MAX, a może by tak ktoś wspomniał, że każą sobie jeszcze płacić opłatę miesięczną 500zł netto, tłumacząc się niby, że to na papier i tusze do drukarki bo w każdym biurze ponosi się takie koszty. Śmiech na sali, żeby agent się jeszcze musiał dokładać do tego!

rimaks
 Problem
@Monika

To prawda, usłyszałem 5000zł netto na rozmowie i podziękowałem...

Ja
@ehhhh

spokojnie spokojnie, przyjdą i zaraz sobie pójdą tracąc to co włożyli na start bo "nie pykło", a potem jest płacz bo nie ma zwrotu kasy

Adam
@agent Paweł

Jako były pracownik, podpisuję się pod tym obiema rękami. Nie warto w to wchodzić.

kandydat
@Adam

Na rozmowie obiecują złote góry, a potem wychodzi jaki to jest pic na wodę. Nie polecam

JJan
@RE/MAX Polska

Zamiast ogłaszać franczyzy, to produkujecie w Polsce ogłoszenia o pracy - jako największa na świecie sieć biur nieruchomości. Hmm, bardzo ciekawe. Ktoś u was w centrali zawala - macie zbyt dużą rotację pracowników, czyli firmą staff friendly raczej nie jesteście.

Szymon
@kandydat

Jako były pracownik potwierdzam, że nie warto - za klika lat pracy inwestując w siebie i w RE/MAX duże pieniądze, nigdy nie zarobiłem, a zwróciły mi się jedynie koszty jakie poniosłem za ten czas, więc pytam jaki sens ma taka robota??? Odpowiedz sobie sam...

@Piotr

Sytuacja podczas pandemii doskonale pokazuje siłę biznesu agenta, który prowadzony jest mając za plecami potężną markę zdolną do innowacji i zwinnego przystosowania się do realiów rynkowych. Dodatkowo, praca agenta RE/MAX polegająca na wyłącznej reprezentacji klienta w trakcie procesu sprzedaży/kupna praktycznie zwalnia klienta z konieczności spotykania się z kimkolwiek co w sytuacji pandemicznej tylko zwielokratnia atrakcyjność serwisu, który na co dzień oferuje swoim klientom RE/MAX. Z pozdrowieniami.

Gosia
@Adam

Jak to zrobiłeś, że byłeś w RE/MAX "pracownikiem"? Dołączając do RE/MAX jesteś właścicielem własnego biznesu, partnerem biznesowym dla RE/MAX. To jakby zgoła dwa skrajnie różne podejścia do pracy, współpracy i sposobu zarabiania pieniędzy. Pozdrowienia.

Ewelina
@Ja

Założenie własnej działalności zawsze wiąże się z odrobinę większym ryzykiem, ale przy zachowaniu konsekwencji, wytrwałości w dążeniu do celu i umiejętnym wykorzystaniu otrzymywanej wiedzy może dać niewspółmierne korzyści m.in. finansowe czy choćby wolność związaną z byciem swoim własnym szefem.

Weronika
Klient

Byłam pod wrażeniem rozmowy, którą przeprowadził ze mną jeden z agentów RE/MAX, co zwróciło moją uwagę na firmę. Profesjonalnie, nienachalnie, dużo interesujących i pomocnych informacji o tym jak skutecznie sprzedać mieszkanie. Rzadko dziś spotkać pośredników, którzy najpierw chcą dać coś od siebie i szczerze pomóc zamiast skupiać się tylko na podpisaniu kolejnej umowy i wystawieniu zdjęć w internecie. Gratuluje podejścia.

Basia
Kandydat

Fajna firma, daje możliwość zostania agentem, który działa nie tylko w swoim mieście i okolicach, ale i w całej Polsce, Europie oraz na Świecie.

Robert
@Basia

Jak to jest możliwe, żeby agent nie miał ograniczeń geograficznych i mógł przeprowadzać transakcje w dużej odległości od swojego biura? Komu to się opłaca?

Braveheart

Firma jest ok

NoWiecJakToJest
@Braveheart

Możesz powiedzieć coś więcej? Rozważam dołączenie a opinie są mocno mieszane. Zastanawiam się z czego to wynika. Nie mam póki co doświadczenia w branży.

Alina
Kandydat

Czy w RE/MAX istnieje możliwość wykorzystania języka obcego (rosyjski, angielski) w codziennej pracy?

@Alina

Model współpracy RE/MAX daje możliwość przeprowadzania transakcji z pomocą agentów i lokalnych biur na całym świecie. Znajomość języka obcego zdecydowanie w takich sytuacjach pomaga. Ponadto, wiele kampanii i materiałów szkoleniowych w platformie szkoleniowej RE/MAX jest dostępna w języku angielskim.

pecio

nie warto wydawac 5 tys zlotych za kilka slajdów i informacji na start to naprawde nie powazne i czekasz 3 miesiace aby ci sie to wrocilo i szybko rezygnujesz z takiej roboty

Wiem

Widać że nad opiniami czuwa moderator Negatywy usunięte. Więc dla przypomnienia odradzam pracę i wkładanie kasy w ten biznes. Osoby które są właścicielami są nastawione na nie wasz sukces a wasz wkład 5k netto. Za te pieniądze jesteście w stanie na samym początku się dokształcić w kursach i nieco tańszych szkoleniach. A karierę polecam rozpocząć tam gdzie jie trzeba ładować własnych pieniędzy to tyle nt remax w Polsce

Agnieszka
@Wiem

Ciekawe jak długo współpracowałeś/łaś z REMAX, żeby z przekonaniem stwierdzić, że nie warto zainwestować 5 tys. na starcie, aby rozpocząć swój WŁASNY biznes, który (przy odpowiedzialnej i ciężkiej pracy) może w dość krótkim czasie przynieść 6 cyfrowe wynagrodzenia w skali roku. W jakim innym własnym biznesie istnieje tak niski próg wejścia, przy możliwie wysokim zwrocie z inwestycji? Czy możliwe jest dokształcenie się na początku kariery w tej branży taniej? Możliwe. Tylko czy wchodząc w rolę profesjonalnego agenta nieruchomości potrzebujesz szkolenia wstępnego, czy regularnego wsparcia firmy na każdy etapie rozwoju?

Irek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.
Kandydat

Czy żeby rozpocząć współpracę z RE/MAX konieczna jest jakaś inwestycja finansowa? Jeżeli tak to w jakim czasie powinna się ona zwrócić i od czego to zależy?

Grzegorz
Kandydat

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej i ogólne wrażenia pozytywne. Wyczuwa się miłą atmosferę i profesjonalne podejście do kandydata. Niestety nie podjąłem współpracy ze względu na brak poduszki finansowej, która jest niezbędna żeby komfortowo móc rozpocząć ten biznes (tak jak każdy inny biznes, który prowadzi się w ramach własnej działalności). Przekonałem się, że warto odczekać i wrócić ponownie za kilka miesięcy jak będe miał gotowość finansową.

Małgorzata

Należałoby Wam przypomnieć, że dzisiejsza pozycja RE/MAX to milowy krok naprzód w rozwoju firmy – RE/MAX dziś to niemal 7000 biur nieruchomości zrzeszających ponad 100 000 agentów, którzy działają w ponad 95 krajach, w tym oczywiście w Polsce. Zapewne wielu z Was zastanawia się nad aplikowaniem do tego przedsiębiorstwa. Mogę Wam powiedzieć, iż aktualnie poszukują tam zarówno pośredników i agentów z doświadczeniem, jak również osób planujących rozpoczęcie nowej kariery. https://www.remax-polska.pl/dolacz-do-remax-agent.aspx - tu znajdziecie dużo więcej informacji, które dotyczą rekrutacji. Czy interesowałaby Was praca w takiej branży? Czekam na opinie z Waszymi przemyśleniami!

Rozbawiona
@Małgorzata

W Krakowie od lat jest jedno biuro RE/Max, prowizja od sprzedającego 5%+VAT. Model pozyskiwania dzwonisz i zebrasz od innych agentów oferty. Nowe biuro wygląda jak klatka w firmie telemarketingowej. Boksy z biurkami. Korporacyjne gadki, które raczej na klientów nie działają. Dlaczego taka wysoka prowizja? Ponieważ Sprzedający placi prowizje agentowi, który sprzedaje Jego Nieruchomość, ale jakoś trzeba zachęcić innego Agenta z innej firmy aby zrobił robotę za pośrednika z RE/MAX, który oddaje połowę swojej prowizji. Reasumując jezeli chcesz pracować w tej firmie nastaw się na żebraninę od agentów, którzy pozyskują Nieruchomości, bądź mają Klienta, który mógłby sprzedać Twoja cudem pozyskaną nieruchomość na 5%+VAT. Powodzenia.

@I
@Rozbawiona

W Krakowie nie jest tak że od lat jest jedno biuro. W roku 2011 zostało otwarte biuro REMAX Prestige, pod tą marką zakończyło działanie w 2019 roku. W roku 2019 powstało nowe biuro w Krakowie nie związane w żaden sposób w poprzednim biurem.

Joanna
@Rozbawiona

@Rozbawiona W Krakowie od niedawna funkcjonuje kolejne biuro RE/MAX. Byłam u nich niedawno na rozmowie i rozważam możliwość dołączenia. Podejmując decyzję o wejściu do branży nieruchomości, spędziłam dużo czasu analizując sytuację na rynku i to jak obecnie działają rozmaite agencje nieruchomości w Polsce. RE/MAX praktycznie jako jedyny oferuje model współpracy, w którym to nie Właściciel a Agent znajduje się na górze przysłowiowej piramidy (nie, nie chodzi o piramidę finansową), jest przedsiębiorcą, myśli i chce zarabiać jak przedsiębiorca. W otoczeniu innych agentów, którzy funkcjonują podobnie, aktywnie współpracuje z Właścicielem biura i pomaga skalować biznes w oparciu o KNOW-HOW jaki daje 50 lat doświadczenia RE/MAX - zainteresowanych odsłyłam na YT, gdzie znajdziecie jak dokładnie działa model biznesowy REMAX i dlaczego model ten NIE jest pewnie dla każdego. Pozdrawiam

Aktualność
Pozwól swojej karierze wznieść się na wyższy poziom…
W RE/MAX Polska nie ma ograniczeń do tego, co możesz zrobić ze swoją kreatywnością i pasją do sukcesu. To Twój biznes, a my go wspieramy i pomagamy Ci się rozwinąć. Jeżeli jesteście zdecydowani, aby to się stało, to jest miejsce, którego szukacie.
Dołączając do naszego zespołu, nauczymy Cię zarabiać na rynku nieruchomości!
System szkoleń oferowanych przez RE/MAX Polska oparty jest na najlepszych praktykach i stworzony przez najlepszych specjalistów w Europie i na świecie. Posiadamy własną Akademię RE/MAX, która nadzoruje i wdraża nowe szkolenia i programy europejskie.
Przez szkolenia i trening bezpośredni, wszyscy współpracownicy RE/MAX mają dostęp do unikatowej wiedzy i mogą wciąż doskonalić swoje umiejętności. Niemal 130 000 agentów RE/MAX pracujących na rynkach całego świata korzysta z tego samego źródła wiedzy, z blisko 50-cio letniego doświadczenia
Zdobyta wiedza na pewno pozwoli Ci spojrzeć na zawód agenta nieruchomości fachowym okiem. Przygotują Cię do tego nasi trenerzy, wieloletni praktycy aktywnie pracujący na rynku nieruchomości.
Spędzimy razem ponad 100 godzin wykładów i warsztatów. Zapoznamy Cię ze standardami, które wzniosą jakość na najwyższy poziom i przepisami prawa, które są niezbędne do pracy agenta nieruchomościami.
Szkolenia, seminaria, konferencje, praktyczne warsztaty i coaching prowadzą do bezpośredniej wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk sprzedażowych w ramach ścisłej współpracy pomiędzy wszystkimi agentami RE/MAX w Polsce, Europie i na świecie. Na terenie naszego kraju korzystamy ze wszystkich międzynarodowych systemów szkoleniowych sieci RE/MAX, jak również współpracujemy z najbardziej doświadczonymi i uznanymi specjalistami z branży nieruchomości.
W tym roku ponownie RE/MAX Polska udoskonala system szkoleń, wprowadzając nowe szkolenia:

RE/MAX Accelerate
Jest to trzytygodniowy rozbudowany system szkoleń wstępnych dla agentów przystępujących do sieci RE/MAX. Obejmuje kompleksowe przygotowanie do zawodu „Agenta Nieruchomości”. Szkolenie to ma dwa główne cele: zaangażowanie i zwiększenie produktywności agentów oraz nauczenie agentów standardów RE/MAX wysoce podnoszących jakość obsługi klienta. Szkolenie zawiera również zagadnienia prawne niezbędne do wykonywania tego zawodu, kończy się testem i uzyskaniem certyfikatu „Licencjonowany Agent RE/MAX”.
RE/MAX Compass
Jest to program wdrożeniowy agenta nieruchomości prowadzony przez doświadczonych mentorów. Warsztaty, praktyczna wiedza w 8 tygodni (po 2 sesje w tygodniu) oraz kompleksowa opieka mentora podczas wdrażania do zawodu.
RE/MAX Elevate
8 modułowe szkolenie dla doświadczonych agentów chcących tworzyć swoje zespoły. Agentów, którzy mają mnogość ofert, mnogość poleceń i mnogość transakcji aby mogli się dalej rozwijać.
Business by Design Training
Jest to program opracowany przez Toma Ferry (Success Strategies Institute, Inc.), który przeznaczony jest dla doświadczonych agentów. Dziesięć sesji, wiele praktycznych wskazówek jak prowadzić biznes by osiągać coraz większy sukces.
Oprócz szkoleń, RE/MAX organizuje coroczne programy i kampanie mające na celu osiągnięcie jak najwyższej jakości obsługi klienta oraz zwiększenie efektywności agenta.
System szkoleń i wsparcie to dla Ciebie ważny aspekt przy wyborze zawodu?
Chcesz wiedzieć więcej ?
Zapraszam do kontaktu: akademia@remax-polska.pl
Marek

Zdecydowanie polecam, jestem z RE/MAX związany od wielu lat i mogę polecić każdemu!

Alex

RE/MAX jest według mnie doskonałym miejscem dla osób, które nie posiadają doświadczenia w branży nieruchomości, a chcą rozwijać się jako agent. Od zawsze wiadomo, że zawód ten wiąże się z prestiżem i wysokimi zarobkami. Jednak nie jest on dla wszystkich. Z doświadczenia wiem, że początek pracy w tej branży to trudna sprawa. Pewnie dlatego też większość osób rezygnuje w przedbiegach. Jako początkujący agent otrzymałem wszystkie możliwe wskazówki, informacje, wiedzę właśnie w RE/MAX. Uważam, że sam nie doszedłbym do takiego poziomu w tak szybkim czasie. POLECAM współpracę z RE/MAX każdemu , kto chce rozpocząć nową drogę w tym zawodzie.

Pan X
Klient

Dopóki ktoś nie zrozumie modelu biznesowego RE/MAX, tak często inni zainteresowani będą czytali nieprawdziwe i niewiarygodne informacje. Dyskusje tutaj jak widać uskuteczniają głównie Ci, którzy nie pojęli zasad współpracy z biurem RE/MAX, albo w ogóle nie udali się na rozmowę do biura, aby mogli się dowiedzieć na czym faktycznie ta współpraca polega. Jednak w internecie okazują się być ekspertami, którzy udzielają "mądrych rad". A ktoś inny czyta takie wyssane z palca komentarze i opinie rezygnuje ze spotkania z firmą. 1. RE/MAX NIE PROPONUJE PRACY / ETATU ! Czy tak trudno to pojąć? RE/MAX jest biurem, w którym możesz zbudować SWÓJ BIZNES, możesz zacząć działać samodzielnie i niezależnie, przy wsparciu dużej, znanej, międzynarodowej marki, w której NIE JESTEŚ PRACOWNIKIEM a partnerem biznesowym. Stąd konieczność posiadania własnej działalności lub gotowość do jej podjęcia (znany system B2B). To miejsce dla przedsiębiorczych osób, które chcą być agentami nieruchomości a jednocześnie chcą prowadzić własną firmę, chcą mieć swój biznes, jednak nie chcą ryzykować założenia własnego biura nieruchomości, ponieważ nie mają doświadczenia, potrzebnych narzędzi i dużego zaplecza finansowego.   2. Agent stowarzyszając się z RE/MAX wnosi opłatę wstępną, która jest niejako wkładem agenta, jest jego inwestycją w biznes. Cokolwiek postanowisz zbudować, jakikolwiek inny biznes zechcesz rozkręcić - koszty jakie musisz zainwestować są OBOWIĄZKOWE, OGROMNE I OBARCZONE OGROMNYM RYZYKIEM, tym większym jeśli nie masz doświadczenia, sprawnie działającego modelu biznesowego, pomysłu, potrzebnych narzędzi. W tym przypadku jest to więc TYLKO 5000 zł...i masz podany na tacy działający od 47 lat model biznesowy, wsparcie, szkolenia i doświadczenie. Oczywiście nadal jest ryzyko: czy Ci się uda, czy się sprawdzisz, czy będziesz w tym świetny, czy będziesz zarabiał...ale ryzyko jest wszędzie tam, gdzie ktoś podejmuje decyzję o SAMODZIELNOŚCI ZAWODOWEJ. Comiesięczne koszty nadal ponosi biuro, niejako sponsorując agenta, kredytując go ...do czasu kiedy będzie bardziej samodzielny i skuteczny. Biuro w tym momencie również ryzykuje. Ponieważ koszty jakie biuro ponosi na rzecz agenta są znacznie wyższe, niż jednorazowa opłata wstępna. Jednocześnie nowy agent to dużo nauki, wsparcia, poświęconego czasu, zaangażowania. To czas, który jest czyimś czasem, który również kosztuje. Przecież nikt nie poświęca go za darmo. Jednak oczywiście większość ludzi (co widać nawet w tutejszych komentarzach) oczekuje mieć i dostać za darmo. A nauka od podstawówki jest prosta:- z pustego się nie naleje, - jak chcesz mieć więcej, to musisz zaryzykować, - jak chcesz coś wyjąć- najpierw musisz w to zainwestować. Czy najprostsza- za darmo nic nie dostaniesz. Jeśli coś jest warte swojej ceny, nikt tego nie "sprzeda" za zero złotych ! 3. "W tych kosztach lepiej otworzyć swoje biuro nieruchomości "? Hahaha. Na serio? Jeśli ktokolwiek myśli, że koszt prowadzenia własnego biura to 5000 zł w ciągu roku to brawo !!!  Pojęcie o przedsiębiorczości i o realiach prowadzenia własnego biznesu na poziomie żadnym. Sorry. Własne biuro nieruchomości to m.in - szkolenie - jakiekolwiek chyba odbędziesz ?- ubezpieczenie OC pośrednika - obowiązkowe !- biuro - klienci często chcą spotkać się w biurze- koszty utrzymania biura - oczywiste - osoba w biurze - Ty będziesz agentem, więc ktoś musi być w biurze- strona www -  gdzieś musisz się zareklamować- portale / reklama ofert - gdzieś musisz zaprezentować obsługiwane nieruchomości- materiały marketingowe - zawsze są mile widziane- dokumentacja - umowy pośrednictwa - WAŻNE, zgodne z UOKiK, prawnie skonsultowane i sprawdzone- obsługa prawna - doradztwo- wsparcie/konsultacje - na bieżąco Licz człowieku. Licz dobrze. Oczywiście z wielu elementów możesz zrezygnować lub je ograniczyć. Ale to również ograniczy Twoje możliwości oraz szanse. W RE/MAX tych kosztów nie widzisz, bo ich po prostu nie masz. 4. W RE/MAX Agenci mogą pracować w najwyższych systemach prowizyjnych na rynku nieruchomości. Uzyskują od 50-80 %. prowizji Mogą wspólnie przeprowadzać transakcje i dzielić się wynagrodzeniem - co wzmacnia szybkość transakcji a agenci mają większe szanse na zarobienie $. System poleceń- agenci mogą przekazywać klientów do innych biur RE/MAX, z innych miast, krajów z obowiązującą prowizją za polecenie 25%. W ten sposób mogą obsługiwać nieruchomości właściwie w całej Polsce, jak i na świecie. Mogą budować swoje zespoły w obrębie biura, prowadząc własny team a jednocześnie ograniczając koszty prowadzenia własnego biura i korzystając nadal ze wsparcia i pomocy biura.  Nikogo nie zamierzam przekonywać do RE/MAX. Namawiać. Pisać ochy i achy. Niemniej...zawsze warto zapytać, dowiedzieć się, poznać firmę, miejsce, ludzi. Nawet jeśli miałbyś stwierdzić "to nie dla mnie"... Ile osób tyle gustów, potrzeb i opinii.Jednak zanim coś napiszesz, pamiętaj, że coś co nie jest dla Ciebie, może być jednak czymś doskonałym i ciekawym dla kogoś innego

Olga
@Pan X

Oczywiście po części ma Pan tylko rację, po części nie. Juz pierwszy punkt się nie zgadza w 100 %. Chcesz mieć coś swojego, ale nie potrzebujesz doświadczenia i REMAX pomoże Agentowi? Doświadczenie pełni tutaj kluczową rolę. Oczywiście można sporo się nauczyć, jeśli się chce, ale wtedy trzeba z innych rzeczy zrezygnować. Aby być dobrym agentem trzeba mieć do tego charakter i być gotowym na tą pracę, tak jak i posiadając własne biuro. Bo niby skąd ta rotacja pracowników? Z mojej obserwacji osoby pracujące w REMAX i posiadające już doświadczenie w sprzedaży lub branży nieruchomości najlepiej na tym wychodzą. Namawianie "Stań się agentem REMAX" jest w porządku, jeśli namawia się osoby z doświadczeniem. :) Pan Robert poniżej opisał dokładniej pracę w REMAX.

Rekruter RE/MAX Partners
@Olga

Pani Olgo. Nasze biuro RE/MAX jest młode- liczy 5 osób w tym dwie pierwsze osoby przyszli w lipcu. Osoby o przedziale wiekowym ponad 20 i ponad 40 lat. Wcześniej pracowali na etacie i nigdy blisko nie były nieruchomości. Teraz są najlepszymi moimi agentami. Nie ma miesiąca bez aktu notarialnego.

Pan X
@Olga

Pani Olgo, w wielu biurach nieruchomości wymagane jest conajmniej 12 miesięczne doświadczenie w branży, gdyż biura te nie chcą "bawić" się w to, czy ktoś sobie poradzi, czy też nie ale przede wszystkim biura te, nie chcą tracić czasu na uczenie kogoś fachu, tym bardziej, że nie wiadomo czy ktoś będzie chciał być dobrym agentem. RE/MAX poświęca czas i środki na przygotowanie i nauczenie każdej osoby, która chce. Należy zrozumieć, że RE/MAX jest świetną opcją dla wszystkich osób, które chcą działać SAMODZIELNIE w branży nieruchomości, myślą o własnej działalności, o niezależności, nie chcą pracować na etacie ale nie mają potrzebnego doświadczenia, środków, narzędzi ani dużego zaplecza finansowego.Nie zdaje sobie Pani sprawy, ile osób podejmuje się otwarcia swojego, jednoosobowego biura nieruchomości z wizją wysokich zarobków i "fajnego" prestiżowego zajęcia, ale bardzo szybko zawieszają lub likwidują swój biznes, bo nie do końca wszystko przemyśleli i zaplanowali, lub nie zdawali sobie sprawy, z iloma rzeczami trzeba się liczyć chcąc obsługiwać nieruchomości. W RE/MAX jest szkolenie, wsparcie, prowadzenie za rękę, narzędzia, materiały i doświadczenie firmy. Dlatego zamiast skakania samemu na tę głęboką wodę, czy nie lepiej złapać kogoś za rękę, aby zrobić to wspólnie? Inna rzecz...każdy z nas kiedyś czegoś nie umiał i nie potrafił...a jednak jeśli chciał i miał motywację - nauczył się i zdobył doświadczenie. Zgadzam się z Panią w 100%, że aby być dobrym agentem trzeba mieć odpowiedni charakter, trzeba być bardzo dobrze zorganizowaną osobą i mieć przede wszystkim wizję i plan. Nie każda osoba może być przedsiębiorcą, parterem biznesowym. Natomiast rotacja jest wszędzie i jest naturalną sprawą. Nie zawsze wynika ona ze złych intencji lub braku potencjału pracodawcy/firmy, ale często jest spowodowana tym, że ludzie nie zawsze chcą, nie zawsze się starają, nie zawsze im zależy i nie zawsze się nadają. Praca agenta jest wymagająca a jednocześnie można bardzo dobrze zarobić. I najczęściej ludzie myślą tylko o tym - jak duże będę mieć z tego pieniądze. Ale zapominają, że aby te pieniądze zdobyć, najpierw trzeba wykonać trudną i ciężką pracę. Niemniej do odważnych świat należy a sukces jest gwarantowany ludziom pracowitym i ambitnym. I takim, którzy potrafią zaryzykować bo wiedzą na ile ich stać i nie boją się ciężkiej pracy, aby osiągnąć upragniony cel.

Maria
@Rekruter RE/MAX Partners

Gdzie znajduje się biuro? Myślę o dołączeniu.

Tomasz
Kandydat

Miałem udać się na rozmowę ale gdy usłyszałem że biuro życzy sobie 5000 zł netto( tylko na początek) powiedzmy sobie szczerze praktycznie za nic, potem miesięczne opłaty ok 500 zl! Na pytanie za co te kwoty to poniżej można przeczytać tylko jeden wielki bełkot osób powiązanych z biurem. W zamian żadnej podstawy, żadnego zabezpieczenia że strony biura. Jednym słowem płać i płacz.

Pablus85
Kandydat

Szukają Jelenii pracujących za psi grosz na górę pławiąca się w luksusach,oczywiście jako narybek caly czas zwodzony jestes rychlymi profitami i możliwością rozwoju, którego tak naprawę w ogóle nie m. Ta firma to idealnie odzwierciedlenie "krwiożerczego kapitalizmu." NIE POLECAM !

Zostaw merytoryczną opinię o RE/MAX Polska - Bielsko-Biała

RE/MAX Polska