GEDIA Poland Sp. zo.o.

Opinie o GEDIA Poland Sp. zo.o.

Pracownikkkkkk

Cześć, w Gedii za duzo Ukraińców którzy się panoszą, kłamią i (usunięte przez administratora)!!!!! Dział logistyki przynajmniej.. To jest jakieś nieporozumienie, gość nie wie co z czym zwróć mu uwagę to odrazu zamęt i oszczerstwa. Byłem swiadkiem rakiego zachowania, para Ukraincow robi sobie prywate z zakładu. Atmosfera psuje sie przez takich ludzi .

Pracownik...
@Pracownikkkkkk

Najlepiej... Szukać winę w kimś. Zacznij od siebie...

Były
@Pracownik...

co zabolała prawda ????? Kłamiecie i (usunięte przez administratora)na kazdym kroku.

Mieczysław
@Pracownik...

Dobrze mówisz. Najlepiej pilnować swojej roboty czy jest dobrze wykonana, a nie szukać problemów u innych pracowników. Atmosfera serio jest taka kiepska czy to lekka przesada?

Inżynier z Forda

Przyjeżdża klient to (usunięte przez administratora)po gaciach

Rysiek

Jak to kto, to kierownik zmiany "ząbek" po żubrach go tak goni????

Edyta

Wiesz co ja nie wiem czy ty rozwiążesz ten problem na Forum ha ha. Nie myślałeś żeby pójść do sprzątaczki albo do kogoś z zarządu?

Aktualność
brygiel

Czy może ktoś podać namiary do działu zakupów chodzi mi o zakupy produktów firmy 3M.

Dowiedziałem się na rozmowie że KJ to beton, to jest towarzystwo wzajemnej adoracji, jeśli tam nie pasujesz i nie jesteś z ich kręgów to cię wcześniej czy później wyrzucą i nie jest ważne ani wykształcenie ani nic, ważne czy cię lubi Anusia czy czy Natalisa a czy inna, a i też finansów oszczędności nie szukajcie na produkcji czy w innych działach tam się szybko by znalazły, na UT nie są potrzebne tak dobrze opłacane osoby, po odpowiednim przeszkoleniu tam można szybko kogoś znaleźć w zamian, na przykład płacąc 4500-4600 brutto, najpierw szkoląc na destrukcji (zapewniam), a i pion za bardzo rozbudowany, bo i koordynator koordynujący kilka osób ( nieskutecznie zresztą), później lider, później kierownik laboratorium, no i na końcu kierownik KJ, wszystko ludzie super opłacani, i szukający mubberów,

O 6 rano nie ma, czy można wystawić porozumienie stron z datą przypadająca na chorobowym? Można, jeśli ktoś się spieszy aby kogoś wyrzucić, przecież nad morzem jest pięknie

Koordynator

Jakiś czas temu szukałem sobie zastępcy. No niestety większość ludzi woli przyjść, 8h przepracowac na maszynie i pójść do domu niż nauczyć się czegoś nowego. Jak dla mnie firma okej,duzy nacisk na porządek, nie wszystkim się to podoba bo przyszli z firm krzaków i nie rozumieją zasad 5S. Czterobrygadowka trochę męczy ale nie jest źle. Ja polecam jak ktoś ma trochę ambicji i nie boi się przyjsc i powiedzieć że chce się nauczyć czegoś nowego.

Były zastępca
@Koordynator

A dlaczego tak jest? Byłem zastępcą przez 2 lata. Wyrywany z produkcji tylko jak nie było kt i co? Telefony średnio co 15 minut w trakcie pracy i jeszcze dzwonili po pracy na prywatny telefon z pytaniami. Dużo więcej wymagań jak na produkcji a pieniądze takie same. Raz mi się udało dostać 200zl brutto więcej bo kt nie było przez 2 tygodnie pod rząd. Także czego tu się uczyć? Chora polityka. Niby lider powinien zarządzać ludźmi a kt maszynami ale jak coś nie idzie to obrywają wszyscy. Kierownik produkcji opieprzy kierownika zmiany, ten znowu opieprzy lidera a lider koordynatora i cały czas wszystko za darmo.

Aktualność

Praca jak każda inna, zarobki w zależności od Stawiska, im więcej wymagają tym większa płaca plus socjal w miarę ok, premia letnia i zimowa(każda w wysokości połowy podstawy) do tego raz w roku premia stażowa chyba 1200 oraz dodatki na święta oraz dla dzieci, są to już symboliczne kwoty ale jednak są. Do tego wczasy pod grusza czyli refundacja pewnej części noclegi na wczasach raz na dwa lata bodajże. Kto jest trochę kumaty to może szybko wyskoczyć z maszyny na koordynatora ustawiacza czy inne stanowisko.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Gedia Poland Sp. zo.o.?

Honorata

Jak w każdej firmie na początku jest okres próbny, potem umowa np na 2 lata. ( Umowy są sporządzane wdg przepisów. ) Nie ma umów typu zlecenie. Pozdrawiam i polecam tą firmę.

Explorator

Witam czy kopanie dołków pod kimś celowe nie nadaje się do sądu pracy? Bo słyszałam że takie działania są w gedii praktykowane. A tym bardziej jeśli ma ktos niezbite dowody :)

@Explorator

no tak, przykładów jest wiele, na przykład zostawianie swojego hasła do systemu w czyjejś szafce mając swoją. Ktoś liczy na nieautoryzowane logowanie? Zresztą nie jest to zgodne z polityką bezpieczeństwa informatycznego

Czy w Gedia Poland Sp. zo.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Mariusz

Brak reakcji to skuteczna reakcja ?

Stachanowiec

W jakim celu zadajesz takie pytanie?

dr Dre

Co ty jak mają na twoje stanowisko kogos i jestes spoza ukladu to cie uwala chocbys nie wiem co robil, podkladanie świń i kopanie dołków jest na porządku dziennym

Bigkos

Kierownictwo nie chce słyszeć o żadnych problemach.

Bigkos

Niestety atmosfera w firmie jest coraz gorsza . Najbardziej odczuwamy rosnące normy które jest ciężko wykonać , jesteśmy coraz bardziej ZMĘCZENI zwłaszcza po nockach .

Lidia
@Bigkos

Cześć, mógłbyś przybliżyć jak zmieniły się normy w Gedii? Dlaczego tak rosną? Faktycznie aż tak ciężko jest je wyrobić? :(

D. L.
@Lidia

Aktualnie normy wzrastają, ponieważ firma przygotowuje się na rekordową podwyżkę, jak to miało miejsce parę lat wcześniej 1%,2%lub3% od podstawy.

@Lidia

Normy rosną zarówno przez politykę firmy która próbuje wycisnąć jak najwięcej jak i przez wyrywnych pracowników którzy robią ponad normę lub odrabiają postoje wynikające z awarii lub braku materiału lub pojemnika. Na niektórych stanowiskach normy są tak wysokie że trzeba naprawdę się sprężyć żeby mieć chwilę na toaletę lub napicie się wody. Sytuację pogarsza jeszcze pracowanie w maskach przez które utrudniają pracę. Należy jeszcze dodać że oprócz rosnących norm dochodzą jeszcze różne czynności które trzeba wykonać podczas produkcji np.używanie sprawdzianów znaczenie markerem detali. Najbardziej irytuje fakt że podczas pracy na robotach wymaga się od nas pracy zgodnie z cyklem maszyny które są cały czas podkręcane. Cała ta sytuacja sprawia że pracownicy są coraz bardziej zmęczeni i zaczyna to się odbijać na zdrowiu i życiu rodzinnym. To nie jest tak że nam się nie chce pracować , my już powoli po prostu ledwie dajemy radę. Dla kierownictwa i ludzi z biur normy to tylko cyferki , 300 czy 350 jaka to różnica , dla nas to realny wysiłek .

Terry

MOBING,MOBING I JESZCZE RAZ MOBING. Brak kompetencji w pionie kierowniczym, (usunięte przez administratora). Brak poszanowania dla pracowników. Nie polecam.

@Mariusz czy firma dostarcza dużo stresów czy bardziej luźno ?

Nikt

W mojej opinii całą złą atmosferę wprowadził tzw (usunięte przez administratora)w momencie przyjścia z W3 i powyrzucania ludzi doświadczonych i zastąpienia ich swoimi kolegami nie koniecznie znającymi sie na specyfice tej pracy. (usunięte przez administratora)Ogolnie ludzie na najniższym szczeblu są spoko, trzymają się w razem. I jak zajdzie potrzeba to pomagają sobie. Na prasach zazwyczaj rozpylane sa substancje smarujace przyrządy. Pod wysokim ciśnieniem w postaci aerozolu. Unosi sie to wszedzie i nie ma sposobu zeby tego nie wdychać. Dźwigowy twierdzi ze to woda paruje i jest to zupelnie nieszkodliwe. Cóż firma niemiecka to i tradycja chyba też... Problem z tym jest od kilku lat i nikt z tym nic nie robi. Jobla idzie dostać. Trzymajcie się tam w tej Gedii

@Nikt

Racja. Dźwigowy ze swoimi kumplami z których wszyscy robią sobie tematy do żartów to laicy. Mają słabe pojęcie o tym czym zarządzają. Po tych kilku latach powinni mieć już wyrobioną pozycję wśród załogi. Dźwigowy tylko gada bajki co to on nie robił i gdzie nie był. Dziadek Mróz jak ma coś zarządzić to ucieka do swojej nory na końcu W4. Ksiądz z kolei zna się ale w UR nie pociąga za sznurki tylko tańczy jak mechanicy mu zagrają. Chytrus z jakości nie wychyli nosa z nory. Taka kadra przyszła z W3.

Hmm
@Nikt

A ja bym na miejscu decyzyjnych przyjrzała się czy nie stosuje się mobbingu w pewnych wydziałach :)

Trucker

Firma wyjebka pod firma można się zaczekać nawet do 4h magazynierzy robią jakby chcieli a nie mogli chodzi o wózkowych z rozładunku rozładują paletę która kładą koło auta i znikają na jakiś czas jest 2 wózkowych wporzadku którzy są ogarnięci chodzi tu najbardziej (usunięte przez administratora)

Konrad

Cześć, chciałbym się przyjąć do logistyki, napiszcie jaka sytuacja, czy warto, słyszałem że liderzy to jakieś (usunięte przez administratora) tzw. leśne dziadki i atmosfera słaba, jaka kasa?

kandydat
@Konrad

dołączam sie do pytania..

Wingo

Zgrzewarki od siebie ustawione w bezpiecznej odległości a ludzie muszą w maseczkach zapierniczac . Ludzie litości . A później na stołówce jedzą obok siebie śniadanie bądź wsiadają w jedno auto albo przebierają się w jednej szatni .Zlitujcie się i pozwólcie ludzia pracować bez maseczek jeżeli ich stanowisko jest w bezpiecznej odległości od następnego

Smutny

No i zaczyna robić sie bałagan w zakladzie. Mieszanie kierownikow i liderow nie wyjdzie na dobre. Będzie wiekszy bałagan a góra nie przyzna sie do błędnego pomysłu poprawienia produktywności. Pomysły niektórych kierownikow są oderwane od rzeczywistości.

@Smutny

Specjalista się znalazł od siedmiu boleści. Góra doskonale wie co robi, utrzymują zakład w świetnej kondycji od lat, a jedyne co reszta potrafi to tylko narzekać. Czasami już nawet nie wiecie na co. Firma bardzo w porządku, miła atmosfera. Zarobki super. Nie ma drugiego takiego zakładu w promieniu kilkuset kilometrów.

Roman
@Agata

oj marcin,agata czy jak ci tam. z tego co napisałeś to jedyne to prawda, nie ma drugiego takiego zakładu w promieniu kilkuset kilometrów.ten zakładjest dobijany od lat przez kiepskie kierownictwo, dramat zaczął się jak na 1 wpadł ten oszołom z 2 kilka lat temu i odpalił mnóstwo dobrych pracowników.teraz widać efekty, a generalnie gedia jako całość od lat pracuje na obecną reputacje firmy z ciągłymi problemami pracowniczymi, strajkami, sprawami w sądach pracy, kolesiostwem i brakiem perspektyw dlamłodych. nie polecam wegetacji tutaj, odejście stąd było super decyzjąi dzisiaj śpię spokojniej bo mam przyszłość bezpieczną w innej firmie.

Pozytywny
@Agata

Pragnę dodać,że drugiego takiego zakładu nie ma w Polsce!Wspaniała atmosfera,na prawdę potężne zarobki nawet dla najniższego sortu robaków,dbanie o światową renomę zakładu poprzez pokazanie tego luksusu obywatelom Węgier oraz Ukrainy (w planach ponoć Filipińczycy) w postaci zatrudnienia, wspaniali,serdeczni i pomocni liderzy będący dodatkowo znakomitymi fachowcami ze znajomością co najmniej 2 języków obcych,praca miła,lekka i przyjemna,elastyczny grafik oraz możliwość wielkiej swobody (częste przerwy na posiłek oraz na papieroska,jak ktoś nie pali może posiedzieć na dworze i pooddychać świeżym powietrzem),możliwość zatrudnienia dowolnego członka rodziny co dodatkowo poprawia i tak wspaniałą atmosferę,regularne podwyżki,premie oraz olbrzymie bonusy,możliwość szkoleń,wyjazdów i poszerzania własnych kwalifikacji i umiejętności,najlepsza firma na strefie!

Ziuta
@Pozytywny

Hahaha ???? to się ubawiłam????

Majka
@Pozytywny

Odstaw to zielsko, to cię zabije....narkotykom powiedz NIE!

Lepszy
@Smutny

Zgodzę się z Tobą Smutny. Mieszanki kadrowe są zawsze moim zdaniem efektem braku polityki kadrowej. Przykład z Gedii, facet z naszego W2, kier. zmiany wyjeżdża podobno po to żeby pomóc Gedii w Meksyku i po powrocie ląduje na niższym stanowisku ale podziękowanie :( za zaangażowanie.

@Agata

Kilkaset kilometrów? Ktoś tu chyba z kadr wazeliną poleciał ???? miła atmosfera to może w kadrach i biurach. Na produkcji jeżeli tylko ktoś może to się zwalnia z nadmiaru tej miłości ????

@Lepszy

Jeżeli pracownik traktuje wyjazd służbowy, delegację jak wakacje, to niestety, bywa że musi ponieść konsekwencje. Tak postępuje każda przyszłościowa firma. Smutny, Pozytywny i Lepszy, jeżeli się tak Panom nie podoba to nikt do pracy nie zmusza, życzę serdecznie powodzenia w innym firmach. Tylko jak już Panowie będą chcieli wrócić z powrotem, to proszę się poważnie zastanowić nad swoją osobą.

@Agata

Tak sie sklada że ten co sie zwolni nie chce wracać. Gdyby nie pracownicy z produkcji i innych działów to (usunięte przez administratora)tam w kadrach tez nia miałabyś co robić. To ludzie z produkcji sa sercem tego zakladu i jeżeli tu bedzie źle to Wy tez to odczujecie. Kadry są teraz takie mądre bo to ich te zmiany nie dotycza ale jak słupki wyrobienia spadna to nagle wszyscy beda sie zastanawiac co to sie stalo. Ale jak to przeciez ten zaklad jeat najlepszy w zasiegu kilkuset kilometrow. Tylko dziwne ze systematycznie po trochu zwalniaja sie pracownicy z długim stażem którzy automatycznie sa nazywani przez kadry leniami ktorym sie nie chce pracować, a nowi nie chca przychodzić albo uciekaja po paru dniach w najlepszym wypadku tygodniach.

@Agata

Tak sie sklada że ten co sie zwolni nie chce wracać. Gdyby nie pracownicy z produkcji i innych działów to Agato tam w kadrach tez nia miałabyś co robić. To ludzie z produkcji sa sercem tego zakladu i jeżeli tu bedzie źle to Wy tez to odczujecie. Kadry są teraz takie mądre bo to ich te zmiany nie dotycza ale jak słupki wyrobienia spadna to nagle wszyscy beda sie zastanawiac co to sie stalo. Ale jak to przeciez ten zaklad jeat najlepszy w zasiegu kilkuset kilometrow. Tylko dziwne ze systematycznie po trochu zwalniaja sie pracownicy z długim stażem którzy automatycznie sa nazywani przez kadry leniami ktorym sie nie chce pracować, a nowi nie chca przychodzić albo uciekaja po paru dniach w najlepszym wypadku tygodniach.

Jola
@Smutny

Zgodzę się z Tobą. Częste mieszanie kadry ma ujmy wpływ na całość. Pracowałem kiedyś w firmie gdzie zmiany były zbyt częste. Robił się z tego bałagan organizacyjny. Przykłady w Gedi można mnożyć. Ostatnie odejście kier. z tłoczni. Był kilka lat a facet którego zastąpił (teraz pracuje w okolicy) kulturalny i z głową Pan M musiał odejść a mógł dalej prowadzić to na czym się znał. Teraz po odejściu Pana Ch przejmuje to nowy, który będzie przez kilka lat poznawał specyfikę. Przy okazji zmienili drugiego moim zdaniem, fachowca kierownika narzędziowni, facet miał łeb do roboty. Pan A zastąpił go zupełnym laikiem, gościem, który nie ma pojęcia o tym czym się zajmuje i nie potrafi podejmować decyzji. Kolejny przykład kier zm. z W3 idzie do inż. procesu. Trzeba się dobrze napocić żeby tak pogmatwać sprawy. Gratulacje dla Pana A:)

Wojtek
@Agata

Agata, pracowałem w pionie administarcyjnym kilkanaście lat i dużo widziałem co się tam wyprawia. Masz racje góra doskonale wie co robi, ale tylko żeby zysk był na jak najwiekszym poziomie, bo od zysku są dodatkowe bonusy w postaci dodatkowych premii dla zarzadzających, ale to nie idze w parze z dbałością o zarobki pracowników. Owszem podwyżki są, ale tylko dlatego żeby utrzymać pracowników, bo w dzisiejszych realiach nikt by tam nie pracował za podwyzke jak sprzed 5 lat w kwocie niecalych 30 zł. Kombinują tylko co jeszcze co by tu wrzucić w podstawę, zeby pensje sztucznie podnieść i omamić pracownika że zarabia więcej, a przy okazji jako firma co nieco na tym zarobić, kosztem pracownika. Gdyby nie dodatek za 4B pensje byłby na poziomie wykładającego towar w markecie. Ludziom życie ucieka życie przez ten chory system, a jeszcze duszą o nadgodziny, tak tam jest fajnie. Prawda jest taka ze ogrom ludzi jest przez ten sysyem zaszufladkowany i zatracił poczucie wlasnej wartości i tak trwają w tym maraźmie. Proszę wskaż w jakim obszarze jest miła atmosfera. Chyba przy biurku zobligowanego HR-PR-owca piszacego takie pochlubne komentarze :)

UR
@Wojtek

Całkowita racja, ale tak jak napisałem wcześniej są działy w których pracuje się ok, tj wlasnie np. utrzymanie ruchu, co nie zmienia faktu ze system 4brygadowy wyniszcza, przejście z 2 zmiany na 1zmiane horror, nie chce narzekać, naprawdę, ale jak widzę tych smi...ci traktujących ludzi z produkcji jak, jak, nawet nie wiem jak to nazwać, jest to wręcz obrzydliwe, jak człowiek” nowosolanin” może tak traktować swojego...

West
@Agata

Gratuluje dobrego humoru Pani Agato chyba, że doskonała kondycja zakładu to klimatyzacja w biurze i ekspres z kawą. Na produkcji nie ma milej atmosfery - wszędzie "kolesiostwo" i donoszenie. Jeżeli pani uważa inaczej sugeruję zmienić leki ;)

Lider
@Jola

Podpiszę się pod tym obiema rękoma.

Pisior
@Agata

Agatko dalej masz takie zdanie. Bo ja właśnie mam. Nie ma takiego niefajnego dymającego pracownika zakładu w okolicy. Mają nas za nic. Biedaki kredyt muszą brać. Ot firma. Nic tylko polecać i zachwalać.

@Pisior

Napisz o kiepskim pracodawcy złą opinie - parę osób się zgodzi, ktoś napisze jeden komentarz, ktoś da łapkę w górę. Napisz o kiepskim pracodawcy dobrą opinie - (usunięte przez administratora) samo się wyleje, sztuczka się udała, taka psychologia tłumu. Fakt, że mój post został przez jakiś czas przypięty jest nawet zabawny, a może żałosny. Współczuje pracującym w Gedii. Albo w sumie i nie. Każdy jest kowalem swojego losu. Wszyscy wiedzą tutaj jaka jest atmosfera panująca w zakładzie. Co Was tutaj tak na prawdę trzyma? Zamiast się dołować, najlepiej zmienić pracę, to najlepsza inwestycja. A jeśli jednak zdecydujecie się zostać, sami godzicie się na rolę robaka. :)

Camilo
@Agata

Dobrze piszesz w pracodowce sa inwestowane duze srodki zeby placil malo i wymagal duzo czysty kapitalizm, komentarze kto lepszy czysta psychologia, ludzie daja sie na to oszukiwac cale zycie

Stary

Pracuję ponad 16 lat na W1...i krótko powiem...potwierdzam poprzednie wpisy...kierownik i jego prawa rączka (Pan L.D.), rozłożą ten zakład na łopatki...dobrzy pracownicy odchodzą...i nie ma komu obsługiwać maszyn...i to wszystko idzie tylko cały czas w dół...nie jest dobrze...zastraszaniem i ciśnieniem...odradzam bo sam mam już tego dość. I aż żal i szkoda po tylko latach pracy...żeby tak się działo...MASAKRA !!! ODRADZAM !!!

Nici

Ja wiem że korona itp. ale to co się teraz dzieje to pracodawca może przetrwa ale czy pracownik...

Stachonowiec
@Nici

ale co się dzieje - postój jest. Samochody się nie sprzedają więc co chcesz produkować , to nie kopalnia

Nici
@Stachonowiec

Tylko że my latamy po 3,4 razy w tygodniu na telefon do pracy a zarabiamy 1000 zł mniej od tych co siedzą na opiece lub L4. Coś nie halo...

Stachanowiec
@Nici

Niestety przyszłość jest naprawdę nieciekawa, jesienią będzie druga fala zachorowań i duże prawdopodobieństwo kryzysu finansowego takiego jak w 2008 tylko x 3 (trwa dodruk pieniądza na niespotykaną skalę w USA, Japonia), w kryzysie ludzie nie biorą kredytów i nie kupują nowych aut tylko koncentrują się na potrzebach pierwszego rzędu więc branża Automotive jest pozamiatana na kilka lat. Taka Gedia skurczy się o 30-40% jak nie więcej więc tyle ludzi straci pracę w najbliższym okresie. Proponuję szukać nowej pracy a nie czekać na zwolnienia grupowe, które wypadną na Święta Bożego Narodzenia. Więc reasumując ci co siedzą na opiece i L4 to za moment będą siedzieć w domu bez pracy a ci co teraz są potrzebni to i będą gdy ruszy produkcja skrojona do aktualnych potrzeb rynku czyli 50%. Jeśli chodzi o zarobki to za moment Gedia powróci do starych pięknych czasów gdy dymała pracownika po całości, więc szykuję się obniżka wynagrodzeń do poziomu 2500 pln

Zostaw merytoryczną opinię o GEDIA Poland Sp. zo.o. - Nowa Sól

• Jak się pracuje w GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GEDIA Poland Sp. zo.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GEDIA Poland Sp. zo.o.?

Kandydaci do pracy w GEDIA Poland Sp. zo.o. napisali 100 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GEDIA Poland Sp. zo.o.