Speedmail

Opinie o Speedmail

ŁYSY Nowy wpis

Nie płacą za okres próbny a narobić się trzeba

Twardy Nowy wpis
@ŁYSY

Co to jest okres probny i kto ci nie zapłacil? Czesto kandydat ma sie przyjrzec naszej pracy zanim ruszy w teren ale jest to jakis kawalek dnia. Dalej juz wszystko jest platne. Jezeli masz byc czescia naszego zespolu to sorry ale musimy zobaczyc jak bedziesz reagowal na trudne sytuacje. Warto zawsze sprawdzic na czym polega nasza robota.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Speedmail?

Twardy Nowy wpis

Atmosfera jest dobra. Odpowiadamy jako zespól wiec kazdy pilnuje każdego:-) Listy to nie kartofle trzeba to robic porzadnie. Nie wiesz czegos? Pytaj!

ŁYSY

wyzysk człowieka w tej firmie za ochłapy tragedia!!!

Stefan

Praca jak praca, firma jest spoko i jesli ktoś się decyduje to nie będzie powodu do narzekania.

@Stefan

Nieprawda , są nieuczciwi i nie traktują równo pracowników jednym dają dużo kasy a innych wykorzystują płacąc marne grosze .!!!

Czy po rozmowie w Speedmail rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
Mariusz

Olsztyn. Stawka 30gr od listu netto. W piatek szybkie szkolenie obietnica zlotych gor i umowy. Poniedzialek 150 listow do rozniesienia po calym Olsztynie od os. Generalow przez Dajtki,centrum,cale Pilsudskiego, Zolnierska , Dworcowa. Aby doreczyc 1 polecony stracilem 45 min. Aby wrocic sie rozliczyc kolejne 45min. Za te 1.5h teoretycznie zarobione 30gr. Po 7 godzinach jako byly listonosz i zarobieniu 42 zlotych szlak mnie trafil. Oczywiscie po powrocie dalej brak umowy. Brak gumek do sortowania listow, brak miejsca przystosowanego do dzielenia listow. Zapytalem o wozek aby nie dzwigac torby bez potrzeby to uslyszalem, ze na jutro mam tylko 150 listow (znow 45zl dniowka) i nie potrzebuje wozka. W tych 150 listach bylo ze 100 listow i z 50 ulotek formatu a4 opakowanych w folie i wazacych tyle co 5 albo wiecej zwyklych listow kazda. Po stwierdzeniu ze za 40 zl nie oplaca sie pracowac uslyszalem, ze dopoki bedzie mniej listow beda wyrownywac dniowke do stawki krajowej- oczywiscie minimalnej. Gdy wypomnialem ze na zleceniu musialem sam kupic sobie wode, dlugopis (dali ten najtanszy co to raz spadnie i nie pisze), bilety babka chyba stracila cierpliwosc wyjela 100zl dala mi i podziekowala za wspolprace. Moze to tylko ich trudne poczatki. Moze. Ale tylko moze bo od samej rekrutacji wiedzialem ze drugi listonosz mial juz obiecana robote. Gdy ja dostawalem 150 listow na caly Olsztyn za 45 zl to drugi gosciu dostal 380 listow dniowka ponad 100zl i 3 ulice obok siebie na blokowisku. Na nastepny dzien koordynatorka obiecala bardziej sprawiedliwy podzial. No i byl . Zamiat 150/380 listow kazdy mial po 150 listow/ulotek gdzie kazda ulotka jak 5 listow. xD Napisalem o olsztynskim oddziale partnerskim epaka na ul. Wilczyskiego. Nie polecam, chyba ze nauczyli sie juz szacunku do drugiej osoby oraz przestrzegaja podstawowych norm prawa jak chocby umowa... Moje sugestie dla Speedmail: Zatrudniajcie na uczciwych warunkach :) Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zatrudniac ludzi z wiedza o planie miasta...

@Mariusz

nie nauczyli się szacunku, niczego się nie nauczyli i nie nauczą, znam sposób ich pracy, rozdzielania rejonów w Warszawie; wożenie plecaka 80 litrowego wypełnionego po brzegi dzień w dzień plus soboty i niedziele za GROSZe to norma; w rejonach domków....najkoszmarniejszy pracodawca ever!!!jeden zarobi 1000 a drugi 7000 jak wie komu i jak si e" przypodobać" brak umów a jeśli sa to lewe, płacenie po stołem, długo by wymieniać

@wkurzona

to prawda jak to wytłumaczyć że jeden pracownik zarobi u nich 2000 zł a inny 5000 a jeszcze inny tylko 500 zł to są (usunięte przez administratora) i wyzyskiwacze tyle w temacie

@wkurzona

Eeee cos glupoty piszesz. Ja bylem na rozmowie na Marynarskiej i bylo spoko. Sprawa jest prosta jak pracujesz to zarabiasz a jak ci sie nie chce to i tak cos zarobisz

Młody
@wkurzona

Ja byłem ostatnio na rozmowie oraz rozmawiałem z pracownikami na papierosku. Jest tak: dużo nosisz dużo zarabiasz nawet ponad 3,5 klocka. Masz okres ochronny w którym tak czy owak i tak 2tys zarobisz Jak będziesz przychodzi i się starał to na pewno coś dorzucą. Jeżeli nie kręcisz i dobrze nosisz listy jest ok. Wiem, że osoby które próbowały nie nosić listów albo coś kombinowały zostały od razu wychwycone. Robota jak robota ale trzeba być dokładnym.

@Młody

Duże zarobki brzmią zachęcająco. Napisałeś, że byłeś na rozmowie o pracę w Speedmail. O co pytali?

@Alicja

W sumie to o nic nie pytaja. Najwazniejsza dla nich jest osoba ogarnieta resza przyjdzie czasem

@Młody

A co powiesz na to że człowiek się narobi jak bury osioł nawet na dniach próbnych i jeszcze mu za to nie zapłacą i proponują na miesiąc śmieszne pieniądze normalnie kpina a to świadczy o tej firmie bardzo żle i do tego wygadujesz bzdury chyba że jesteś lizusem szefuncia

łysy

Speedmail Rzeszów wykorzystuje pracowników i kandydatów za okres próbny dwa lub 3 dni za powierzoną pracę nie wypłacają pieniędzy normalnie żenada!!! , jedynie to woda jest dostępna dla pracowników jednym słowem wykorzystywanie nowych kandydatów i ich wyzysk nie !!! dla tej firmy nie podpisuje się pod tą firmą. Nie próbujcie się tam zatrudniać szkoda waszego zdrowia za marne pieniądze ,za ciężką pracę proponują ochłapy jedynie usługi są ok.

Iiii

Jak rozmawiałam w sprawie pracy to mówili że płacą dniówki. To prawda czy kłamstwo?

Patrycja

Jak firma sobie radzi?

Nikt ważny

Partner, ajent, franczyzobiorca - jak zwał, tak zwał. To ta osoba dostaje od Speedmaila śmieszne grosze w zamian za współpracę. Jak ajent nie wykonuje tej pracy sam (czy z rodziną) to szuka jeleni (znaczy listonoszy). A że speedmail kiepsko płaci ajentowi/franczyzobiorcy to następni w tej piramidzie czyli listonosze są (usunięte przez administratora) Ajent szuka oszczędnosci wśród takich, którzy mu biznes udźwigną za możliwie jak najmniejszą wypłatę. (usunięte przez administratora)a potem speedmail zdziwiony, że reklamacje są na jakość obsługi.

Czosnek

Młody i Wereran to podstawieni ludzie. Nie wierzcie tym wpisom. Poszli po najniższej lini oporu udając szczęśliwych pracowników. Gość jest za głupi nawet na to, żeby zmienić styl pisania czy nick i plecie w kółko to samo. Godzisz się na franczyze to speedmail cie wykorzysta. Żebyś wyszedł na swoje franczyzobiorco to musisz wykorzystać tych których zatrudniasz czyli listonoszy. I tak wyzysk człowieka przez człowieka trwa - sumienia trzeba nie mieć i tyle w temacie.

elita
@Czosnek

Kapitalizm – system gospodarczy opierający się na zasadach wolnego obrotu towarami i usługami, wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami oraz wolnego obrotu kapitałem oraz środkami produkcji. Jeżeli nie rozumiesz zasad (kolego Czosnku) to ucz się, pracuj bo pleciesz (usunięte przez administratora) W Polsce możesz zdobyć wykształcenie za darmo ale widzę niestety, że z tego nie skorzystałeś i teraz marudzisz

Majonez
@Czosnek

Oczywiście popieram Cię Czosnek. Zresztą od razu Ci odpisał ten podstawiony typ w swoim prymitywnym stylu :)

Aleksandra

odradzam każdemu kto będzie chciał prowadzić swój biznes opierając się na współpracy z Tą Złodziejską Firmą,jedynie co im dobrze wychodzi to rozmowa z kierownikiem Rejonu który jest psychologicznie przeszkolony do nabierania ludzi,podczas rozmowy obiecuje piękne przychody,duże ilości listów a jak podpiszesz umowę to tak będą manipulowali że władujesz wszystkie oszczędności a nawet kredyty gdyż nie będzie obiecanych przychodów w pierwszym miesiącu,drugim i kolejnych,niestety jeżeli zaczniesz nalegać na rozwiązanie umowy znajdą byle pretekst do tego aby obłożyć Cię karami nie wiadomo na jakiej podstawie bo tak zapisali wszelkie warunki że zawsze czymś Cię ukarają,robisz od rana do nocy a za każdy list dostaniesz 45 groszy brutto razy ilość listów a następnie odejmują za użyczenie starych komputerów,drukarek i skanerów,nabrali dziesiątki ludzi ale ja będe jedną z pierwszych która zgłosi się do Sądu gdyż nie przewidzieli że robiłam zdjęcia wszystkiego co istniało w systemie i dotyczyło mnie jako Firmy współpracującej z złodziejami

joanna
@Aleksandra

i trzymam za pania kciuki jak cos to moge pomoc

killer kamieniczok

Rksi mogą analizować ile dany doręczyciel doręczył listów w miesiącu, chyba, ze jedna osoba robi na kilku martwych duszach... Nie powinno tak być, ze jedna osoba dostaje blokowisko, 4 godzinki i ma z tego 100 pln, a druga dostanie kamienice - 6 godzin i ma 60 pln. A już wysyłanie kogoś tylko na domki jednorodzinne to czyste sq***wo! U nas w oddziale jedna osoba ma blokowisko i rejon do doopy, także podział jest sprawiedliwy. Raz idziesz i po 4 h masz luz, na drugi dzień idziesz w kamieniczki i nie ma... zasuwasz za połowę tego, co miałeś dzień wcześniej.

joanna
@killer kamieniczok

i to prawda w jednym odziale na terenie warszawy nowi zasuwaja za 100zł domki lub kamienice a starzy blokowiska i latwe rejony

Tymek

@Aleksandra Jeśli ktoś nie potrafi wykazać się w takim rodzaju pracy to dlaczego ma pretensje do firmy?

aleksandra
@Tymek

a kto mówi o wykazania się bo ja oczekiwania firmy spełniła wykonując prace w dwóch miastach oddalonych od siebie o 60 km wiec zanim napiszesz coś głupiego to porostu przeanalizuj treść z której nie wynika abym nie wykazała się w tym zadaniu.ja umieściła wpis po to abyście nie naciąganie kolejnych najwnych

Wypłacają dodatkowe nagrody w Speedmail?

Mlody

Tego nie wiem Ale 13 - stek chyba nie ma ????

Wereran

Jak jestes dobry to tak Ale czy jestes dobry tego nie wiem?

@Mlody

Niestety system PRL zostal daleko w tyle Wiec moze przeprowadzisz sie na Kube ale tam z robota slabo

Alicja

Cały czas firma poszukuje do swojego zespołu Listonoszy, napiszecie czy kobieta również poradzi sobie na tym stanowisku?Praca jest również w weekendy, czy tylko w tygodniu?

@Alicja

Zazwyczaj w tygodniu A kazda sobota tez platna. Czy kobieta sobie poradzi ? Oczywiscie ze tak. To tak jak z innymi zawodami kobiety sa dyrektorami, prawnikami, inzynierami to dlaczego nie moga byc listonoszami?

killer głupoty

Pamiętajcie, ze w ciągu ostatniego roku do pracy przyszło sporo spadochroniarzy z inpostu. co to znaczy? ano to że będzie tylko gorzej. Problemy z gpsami, zawieszający się system, błędne informacje z centrali lub ich całkowity brak - hehe. Idą dziwną droga i za parę lat skończą jak inpost w dziale listowym - na śmietniku historii. Praca do lekkich nie należy, ale widząc co się dzieje, należy opuścić dryfujący okręt.

@killer głupoty

Jak w ciagu ostatniego roku przyszli ludzie z InPostu jak inpost nie istnieje od sierpnia 2016 roku Czekali 2 lata aby przyjsc? Co GPS jak kazdy system czy aparatura peryferyjna moze sprawiac problemy ale co to ma do roznoszenia listow? Praca do lekkich nie nalezy? Ale czy praca lekarza jest latwa a prawnika ? No tez nie. Dziwna droga... kazda firma ma jakas strategie jak bedzie to zobaczymy

ollla

Pracowałam w InPOSCIE ok dwóch lat w biurze ,było ok kasa zawsze na czas wszystko jak trzeba i pisze tez o listonoszach nie było jakiś większych problemów z tą firmą. Teraz pracuje własnie w speedmailu , mój kolega wziął trzy punkty jako partner , jedna wielka porażka ta firma to banda oszustów kłamców i nic więcej w umowie masz jedno a oni jako firma robią drugie . Naliczają jakieś kary nie wiadomo za co ; robią wszystko tylko aby osoba która z nimi współpracuje nie zarobiła nic.Najlepsze zaczyna się jak składasz wypowiedzenie i chcesz rozwiązać umowę , zapomnij wtedy w ogóle o jakichkolwiek pieniądzach.Ludzie trzymajcie się od tej firmy z daleka.Banda oszustów i nic więcej .......

@ollla

to jest prawda

tomasz
@ollla

przyjacielu a możesz mi cos wiecej napisac Jutro mam się spotkac z przedstawicielem Za co kary są itp Bardzo prosze moj email (usunięte przez administratora) Dziekuje

@tomasz

Nie do końca zrozumiałam Twoją wypowiedź, jesteś zainteresowany pracą w Speedmail? Jeśli aplikowałeś do pracy w firmie, to koniecznie daj znać, jak poszło. Powodzenia!

a i zapomniałam dodać: Nepotyzm

Egon

Byłem na ulicy serockiej na rozmowie i tam usłyszałem, że jak się jeździ własnym samochodem to zwracają 50 groszy za kilometr, mam pytanie czy to jest prawda czy sie przesłyszałem bo tyle zwrotu to chyba za jazdę rowerem można zaproponować a nie samochodem?

@Egon

30 km lub 18 km dosztalem jegna cene

Czar
@Egon

Taka była stawka jak ja tam pracowałam a teraz to nie mam pojęcia może jakieś podwyżki dali ????????????

Zostaw merytoryczną opinię o Speedmail - Warszawa

• Jak się pracuje w Speedmail?

Zobacz opinie na temat firmy Speedmail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Speedmail?

Speedmail