Speedmail

Speedmail
2 42

Opinie o Speedmail

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Alicja

@Marc Fajnie, że jesteś zainteresowany pracą w Speedmail. Pamiętaj, iż jeśli nie otrzymasz tutaj odpowiedzi na swoje pytania, to zawsze możesz skontaktować się z nimi bezpośrednio http://www.speedmail.pl/kontakt.php Na pewno udzielą się potrzebnych informacji.

Marc

Widziałem ofertę na handlowca w tej firmie. Jakie mają zarobki na tym stanowisku? Nie wiem czy w ogóle opłaca mi się aplikować

Alicja

Na stronie firmy w zakładce "Pierwsze dni w nowej pracy" można znaleźć informację o kilkutygodniowym procesie wdrażania się do firmy. To ważne, że nowy pracownik ma możliwość dobrego poznania swojego nowego miejsca pracy. Czy jednak zawsze ten proces zajmuje aż tyle czasu? Jak to było w Waszym przypadku? Jak oceniacie swoje pierwsze dni w Speedmail?

Alicja

Jak Speedmail przedstawia się w roku 2017? Jakie zmiany nastąpiły w firmie?

skurwiel

Speedmail to syf, kiła i mogiła. 3 miesiące minęły kasy nie zapłacili, sprawę kieruję do PIP. GPSy awaryjne istny szmelc w 60% nagminnie nie wczytują trasy z której listonosz ma się potem rozliczyć, samodzielne szukanie listów z półki do rozniesienia bo nie ma pracownika segregującego-sortującego. W kolejce żeby się rozliczyć trzeba odczekać nawet do 1 godziny przed wyjściem i po wyjściu w teren. Kasa za 12 godzin - 45zł:D

ollla

Pracowałam w InPOSCIE ok dwóch lat w biurze ,było ok kasa zawsze na czas wszystko jak trzeba i pisze tez o listonoszach nie było jakiś większych problemów z tą firmą. Teraz pracuje własnie w speedmailu , mój kolega wziął trzy punkty jako partner , jedna wielka porażka ta firma to banda oszustów kłamców i nic więcej w umowie masz jedno a oni jako firma robią drugie . Naliczają jakieś kary nie wiadomo za co ; robią wszystko tylko aby osoba która z nimi współpracuje nie zarobiła nic.Najlepsze zaczyna się jak składasz wypowiedzenie i chcesz rozwiązać umowę , zapomnij wtedy w ogóle o jakichkolwiek pieniądzach.Ludzie trzymajcie się od tej firmy z daleka.Banda oszustów i nic więcej .......

ja

lepiej ulice zamiatać ,zero kasy,zero szacunku ,zero paliwa i samochód zrujnowany.

bary

no oczywiście nie byłabym sobą gdybym się nie przyczepiła.... napisli w ofercie pracy że jako listonosz w Olsztynie będę miała zapewnione możliwości rozwoju zawodowego - jakieś konkrety w tym temacie?

karolinats

Witam. Pracuję od 2 tygodni w Speedmail i nie narzekam, chociaż czasem nie daję rady roznieść wszystkich listów (dopiero 3 tygodnie po zdjęciu gipsu ze złamanej nogi). Nie gonię za tymi tysiącami, o które tu się dopraszali przedmówcy, ale do renty po prostu dorabiam. Co do rejonów to różne są - czasem 3 godziny noszenia i koniec, a czasami nawet o 19.30 do nich zjeżdżam tramwajem z np. Śródmieścia z nie wszystkimi doręczonymi, bo już nie dałam rady. Czarnowidzenie ma się czasem jak się czyta komentarze o pracy, ale najlepiej po prostu na własnych nogach to przetestować i nie jest tak źle, jak to inni widzą. Ja w Speedmail pozostanę, bo lubię pracę listonosza, choć już jutro mi stuknie 38 lat, więc małolatą nie jestem. A że 2 godziny zajmuje mi w jedną stronę dojazd z domu do pracy to już inna bajka..

Tadeusz

Na nogach w terenie zima czy upał...... a potem do ortopedy i stawy biodrowe do wymiany na protezy.....

kaka

co nosi speedmail ?? ulotki ??

takata
@kaka 09.12.2015 18:55

@kaka głównie rachunki z różnych firm, rwe nosili swego czasu np.

Szczerze polecam warto.Dodatkowo np możesz zarobić przy listach roznoszeniu

polonus

Kiedyś w speedmailu była tragedia teraz da się zarobić w porównaniu do InPostu to jest to praca bez stresowa w InPoście dosłownie kołchoz.

Rysio

Czy ktoś wie gdzie jest ten ich punkt na Jagiellońskiej bo nie ma żadnego szyldu, napisu nic totalne zero - chowaja się czy co ? a ochrona nic nie wie, a chciałem sie o robotę zapytać przy tych ich listach.

zen

FIRMA NIEWYPŁACALNA!!! omijajcie szerokim łukiem jak nie chcecie się prosić o swoje zarobione pieniądze!

ttt

Pracuje w tej firmie 3rok i naprawdę nie narzekam pracy full i zarobki przyzwoite jak czytam ze po tysiąc zł zarabiacie to dla mnie jesteście lenie..

pepol
@ttt 20.04.2015 21:24

moim zdaniem to ty jestes mistrzem swiata jak taka robota ci pasuje to ty jestes leniem bo firma moze miala przesylki tylko ze od in post a teraz maja tylko selgros

Ryszard

Jak wygląda nowy punkt w Warszawie na Jagiellońskiej ?

Poznań

50 groszy BRUTTO za jeden list, srednio 150 listów dziennie, umowa zlecenie, co Wy na to ? bo jak ja to usłyszałem na rozmowie to prawie parsknąłem. Rozmowa trwała 2 minuty, wyszedlem :)

Jacek
@Poznań 04.02.2015 18:45

150 listów dziennie to w szczycie przewozowyn czyli jakieś 2 - 3 dni w miesiącu a tak to średnia 40 - 50 listów dziennie i to na róznych rejonach takie są realia.

zaremba

dostaliście wypłate za grudzień bo 20 mija i ani widu ani słychu ?

mela
@zaremba 20.01.2015 15:05

Zgadzam się z Tobą w 100%, płaca jest poniżająca, 20 gr od listu, czasami jest 70 listów dziennie, na różnych ulicach co zajmuje 4-5 godzin, w tym czasie przejde 20km, odciski gwarantowane, zarobie 14 zl, to poniżej 3 zł za godzinę, ale jak ktoś nie ma wyjśćia to morduje się za 15 zł dniówki

zik

średnia krajowa dotyczy umowy o pracę tutaj takiej nie uświadczysz. Pracowałem w Poznaniu - praca dla desperatów. Ludzie mili atmosfera na bazie fajna , ale co z tego jeśli zarabiasz na poziomie stróża a nałazić się trzeba dziennie po 20 km.. Jeśli nie zdychasz z głodu daj sobie czas na znalezienie czegoś normalnego. Pracując za taką kasę traci się szacunek do siebie i po jakims czasie sam zaczynasz wierzyć że jesteś tylko tyle wart.

storch

ja powiem tak: dajcie sobie spokój z pracą u nich,wysokość wypłat to,w zależności od ilości listów,przedział 1000-1300(podaję swój przykład,to akurat mogłem wytrzymać) ale obecne stawki są głodowe,trzeba roznieść ok. 5-6 tyś listów żeby zarobić 1200-1300 zł. tylko że nie ma z czego tyle roznieść,a jak jest (np. teraz,bo przed świętami jest nawał roboty)to z kolei masz roznieść wszystko,co dostaniesz,nie ważne jaki masz obszar,a nawet nosisz na nie swoim,masz czas do 22:00,od ok.7-8 rano(!)inna sprawa wypłaty,termin wypłat teraz to 20 w miesiącu,jak wypada w święta,soboty itp. to MIAŁO BYĆ dzień wcześniej,a jest przelewane po terminie,piszę to w piątek 19 grudnia,zbliżają się święta,więc sami rozumiecie,przelew będę miał w poniedziałek 22 grud. ogólnie zatrudniajcie się w inpoście,PGP (ja tak zrobiłem)na pewno tam będzie lepiej,normalniej

Wkurzony
@storch 19.12.2014 17:07

A jak podchodzą do tych co mają orzeczenie jeszcze gorzej

Guest

Praca programisty jest naprawdę ekscytująca. Miła i sympatyczna atmosfera, ciekawe i twórcze projekty. Jeśli lubisz programować, powinieneś być zadowolony.

king size
@Guest 15.10.2014 15:31

Przy tej atmosferze zaliczona gleba... Taki jeden spec od komunikacji międzyludzkiej zakomunikował 2 dni przed wigilią, że jestem do zwolnienia taka to sympatyczna atmosfera. Zatrudnić, zapamiętać, omijać.

fifik

Witam, pracuję tam od pół roku w jednym z większych miast. Dzięki współpracy z inpostem troche sie ta firma ruszyła i mozna fajnie zarobic. Jestem studentem więc dla mnie kasa jest ok i atmosfera również. Nie bedę ściemniał, przedział to 1100-2000. Ja miewam pośrodku. Za sieciówke zwracają. Wiadomo czasem dostanie sie fajny mały rejon i dużo listów, czasem ma to ktoś inny dla wyrównania i wtedy lepiej miec rower . Zwykle praca od 9 do 15-16 także godziny optymalne. Ostatnio jednak inpost nie daje listów więc i mniej się zarobi. Ale jak mówię jestem studentem i mnie takie finanse wystarczą. Zgodzę się natomiast, że nie jest to praca dla osoby która musi utrzymac rodzinę. Z tego co czytuję tutaj większośc ludzi chciałaby miec po 3 tysiące za siedzenie na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ale niestety tak się nie da. Nie chcę tutaj pouczac starszych, ale taka prawda. Patrząc na oferty pracy to jedna z lepszych zleceniówek nielicząc magazynów czy tam jakichś ubezpieczalni.

mgunia

Co do punktu dystrybucyjnego to zależy oczywiście od miasta i chęci do pracy. Ja z tego utrzymuję rodzinę i nie jest źle. Każdy oddział jest inny...

migomat

Czy warto być ich punktem dystrybucyjnym? miał ktoś lub ma doświadczenie w tym rodzaju współpracy ze Speedmailem?

Ryszard
@migomat 26.05.2014 10:59

Nie warto, szkoda czasu i pieniedzy które sie straci.

Bogdan

Kiedyś pracowałem w Speedmaili jako kurier PDC ale usługa ta się skończyła, czy ktoś się orientuje czy zgodnie z zapowiedziami powróciła czy nadal jej brak ?

maryjan

czekam na aktualne opinie

d

można wyciągnąć --nogi

d

można wyciągnąć --nogi

zainteresowany

prośba , jeśli ktoś pracuje lub pracował w tej szczera odpowiedz ile można wyciągnąć i jaka jest atmosfera

Zostaw opinię o Speedmail - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Speedmail