Opinie o Speedmail w Toruń

Speedmail
2 167 316 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Wziąłeś udział w rekrutacji? Daj znać, jak wyglądał ten proces.

pepe

brak wyplat na czas rejony takie ze caly dzien idziesz a torba z tymi niby listami wazy okolo 20 kg a sztuk jest od 100 do 200 nawet niewolnik to malo powiedziane

Ania Nowy wpis
@pepe

No i to fakt. Ja posialam gdzieś 2 przesyłki nie wiem jak gdzie ale pal szejsc kara nie wiem ile. Wypłata miała być 10 a tu szefostwo milczy. Jak się zatrudnia łam a była to 1 praca tego rodzaju obiecywał złote góry. Problem pojawił się już po 2 tygodniach pracy. Zaczęły szfankowac GPS rozumiesz zadupiasz po mieście, masz ok 180 listów, zamiast obiecanych 2 dzielnic masz 5.a na firmie się dowiaduję GPS nie zanotował transzy no szlak. Zawieszenie na 3 dni masakra co to było. Zainwestowałam w rower bo lżej. No to mam brak wypłaty, szefostwo nie odbiera telefonów, nie odpisuje na SMS. Zabawne idąc do pracy, która mi pasowała, poniosła koszty czuje ze o wypłacie mogę zapomnieć, i do tego mam dług u rodziny by miesiąc przetrwać. Ja akurwt miałam stawkę dzienna 50 zł. Śmiać mi się teraz chce z tego. Nigdy więcej pracy w takich firmach. Ba jeszcze szefostwo poinformowało bierzemy paczki i Orange ok 5000 listów. No 4 osoby. Pojechało ich. Stawka do (usunięte przez administratora) a zapierdziel na 10 ludzi a nie na 4. Ludzie różni czasem stoi się z 3 do 5 minut pod klatka i liczy że ktoś otworzy drzwi by dostarczyć ten 1 list, ludzie też różnie reagują niektórzy mili inni wolę nie komentować. masakra. Nigdy więcej.

Do Ani Nowy wpis
@Ania

Ale co to znaczy, że o wypłacie możesz zapomnieć? Ludzie, nie pozwalajcie się okradać! Byłaś w pracy, są Twoje dane w systemie, idziesz do punktu po swoje pieniądze i tyle. A jak ich nie otrzymasz to wzywasz policję do wyjaśnienia. Nikt nawet jednego dnia nie ma prawa pracować za darmo. Im więcej ludzi, którzy machną ręką tym dłużej trwa taki proceder, że roznosisz im listy bez należytego wynagrodzenia. Ustalajcie warunki pracy zanim do niej przystąpicie. Bierzcie 2 gps-y, na wypadek gdyby jeden nawalił. Jak gps zawodzi i straszą karą czy zawieszeniem to niech kontrol przeprowadzą i Wam udowodnią, że kara jest słuszna. Bo jeśli wina sprzętu a listy doręczone to wypłata należy się jak psu buda.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Jaka jest kultura pracy w Speedmail? Obowiązuje typowy dress code?

Nie

Chciałam ogólnie przetrzeć przed jaką kolwiek współpraca z ta firma. Wyzysk i oszustwo ludzi.wecej szczegółów podam na priv

Tak3Nie1
pała z życia!!!!!!!!!!!!
@Nie

Skoro to wyzysk i oszustwo w dobie ogólnego zatrudniania wszędzie, to albo jesteś niedorozwinięta (poszłaś do tej pracy na ładne słówka) albo masz komornika i chciałaś coś na lewo, ale źle obliczyłaś, ile zarobisz. Wstyd! po prostu wstyd! Pała z matmy, pała z życia!

Tak4Nie3
Ona
@Nie

Witam prosze o wiecej informacji na jakim stanowisku byla podejmowana wspolpraca ?

@Ona

Zamierzasz aplikować do pracy w firmie Speedmail? Widzę, że odwiedziłaś ten wątek, dlatego pozwoliłem sobie zapytać. Przeglądając oficjalną stronę internetową pracodawcy, zauważyłem, że poszukiwany jest obecnie pracownik administracyjno-biurowy oraz doradca klienta biznesowego. Moglibyście napisać cokolwiek o tych stanowiskach?

xz
@Nie

Chętnie poruszę też ten temat w prywatnej korespondecji. Proszę o mozliwośc kontaktu

tomasz
@Nie

przyjacielu a jak napisać na priv ? moj email to (usunięte przez administratora) Napisz czy otwierałeś punkt czy w nim pracowałeś ? Z góry serdecznie dziekuje

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
@ziutka

Witam. Pracowałam w speedmail Mysłowice. To jakaś katastrofa. Stawki śmieszne. Brak kodów do bram. Stoisz i prosisz się o wypuszczenie do klatki. Miała być stawka dzienna ale jakoś nigdy sie nie zgadzało przy wypłacie. Deszcz, śnieg, upał. Szefostwo bardzo bezczelne i ignorujące pracownika. Upomnij się o kasę to będą ignorować twoje tel czy smsy. Nie polecam.

Nazwa działu: Marketing

Olsztyn. Stawka 30gr od listu netto. W piatek szybkie szkolenie obietnica zlotych gor i umowy. Poniedzialek 150 listow do rozniesienia po calym Olsztynie od os. Generalow przez Dajtki,centrum,cale Pilsudskiego, Zolnierska , Dworcowa. Aby doreczyc 1 polecony stracilem 45 min. Aby wrocic sie rozliczyc kolejne 45min. Za te 1.5h teoretycznie zarobione 30gr. Po 7 godzinach jako byly listonosz i zarobieniu 42 zlotych szlak mnie trafil. Oczywiscie po powrocie dalej brak umowy. Brak gumek do sortowania listow, brak miejsca przystosowanego do dzielenia listow. Zapytalem o wozek aby nie dzwigac torby bez potrzeby to uslyszalem, ze na jutro mam tylko 150 listow (znow 45zl dniowka) i nie potrzebuje wozka. W tych 150 listach bylo ze 100 listow i z 50 ulotek formatu a4 opakowanych w folie i wazacych tyle co 5 albo wiecej zwyklych listow kazda. Po stwierdzeniu ze za 40 zl nie oplaca sie pracowac uslyszalem, ze dopoki bedzie mniej listow beda wyrownywac dniowke do stawki krajowej- oczywiscie minimalnej. Gdy wypomnialem ze na zleceniu musialem sam kupic sobie wode, dlugopis (dali ten najtanszy co to raz spadnie i nie pisze), bilety babka chyba stracila cierpliwosc wyjela 100zl dala mi i podziekowala za wspolprace. Moze to tylko ich trudne poczatki. Moze. Ale tylko moze bo od samej rekrutacji wiedzialem ze drugi listonosz mial juz obiecana robote. Gdy ja dostawalem 150 listow na caly Olsztyn za 45 zl to drugi gosciu dostal 380 listow dniowka ponad 100zl i 3 ulice obok siebie na blokowisku. Na nastepny dzien koordynatorka obiecala bardziej sprawiedliwy podzial. No i byl . Zamiat 150/380 listow kazdy mial po 150 listow/ulotek gdzie kazda ulotka jak 5 listow. xD Napisalem o olsztynskim oddziale partnerskim epaka na ul. Wilczyskiego. Nie polecam, chyba ze nauczyli sie juz szacunku do drugiej osoby oraz przestrzegaja podstawowych norm prawa jak chocby umowa...

Tak5Nie1
jaogoda pomorskie

Słuchajcie, jak ktoś gdziekolwiek obiecuje Wam złote góry - nie wierzcie - realnie u mnie w oddziale płaca netto 10 lub 12 pln za godz - niezależnie od wziętej ilości litów. Jest tylko jedno ale: jak bierzesz 150 listów i roznosisz to 5 godzin, to na co liczysz? A jak 450 to 6 godz! Od razu widać wałek - stąd od razu umowa, ze obcinka jest, jak ktoś się leni. Za godzinę płacą, bo i te 150 listów na dzielnice tez trza wynieść! Robota z doskoku, jak u mnie, pracuje po 12 godz - dzień potem noc to i raz, dwa razy w tygodniu na te 5-6 godz mogę isc w miasto dorobić te 150 pln tygodniowo. To nie jest praca na cały etat! Tylko jako dodatkowa! Koordynator nie ma prawa czegokolwiek nakazywać doręczycielom. Od tego masz szefa i to on nad tobą stoi. Jak koordynator punktu ma zastrzeżenia - wali do szefa oddziału, a nie do doręczyciela, to chyba jasne.

Listooonosz3k
@jaogoda pomorskie

Było się dogadać od sztuki i tyle, ile zrobisz tyle zarobisz. Ja codziennie wychodzę z przynajmniej 500 listami. W miesiącu robię około 10-12 tysięcy. Także pozdrawiam. Nie ma nic za darmo ;]

Tak1Nie2
jaogoda pomrskie
@Listooonosz3k

tak, tylko masz male pojecie o geografii - jesteś z dużego miasta, ja małego i ogólnie mi lepiej, jak płacą za godzinę... 12tysi to robi cały mój oddział.... także pomyśl, zanim coś napiszesz...

partner

Do zadań Partnera należy: - Organizacja Punktu Dystrybucyjnego - Rekrutacja osób zajmujących się doręczaniem listów - Szkolenie listonoszy - Przyjmowanie, sortowanie i nadzór nad procesem doręczania listów - Kontrola skuteczności doręczeń - Proces rozliczania i obsługa zwrotów - Wydawanie przesyłek awizowanych - PRACA ZA DARMO 24/7!!!!!! NIE MIEJCIE NADZIEI NA GODZIWĄ PENSJE!! NA MINIMUM SIĘ NIE WYCIĄGNIE!!

Dawid
Nazwa działu: Finanse
@partner

(usunięte przez administratora) !!! Jak się zatrudnialem to słyszałem że 75 zl jest na dzień, przerobilem 6 i dostałem 100 zl wypłaty!

Mariusz

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Speedmail widnieje informacja, że poszukiwany jest obecnie do pracy pracownik na stanowisku listonosza. W wątku nie ma żadnych opinii dotyczących tego stanowiska, dlatego zastanawia mnie, czy ktoś z Was pracował na tym stanowisku i może wypowiedzieć się, czy warto aplikować? @Nie, wspomniałeś coś o rzekomym wyzysku, jednak nie napisałeś, którego stanowiska dotyczy Twoja opinia? Czy jest to stanowisko listonosza?

Duży
@Mariusz

Wyzysk, robisz dziennie po kilkanaście km pieszo za 40 zl dniowke . Cisnienie ciągle , koordynatorzy cisną , nie majac pojecia o pracy. Wyplata 700zl za pracownaie 5 dni w tygodniu.

km.

Większość piszących nie odnosi się konkretnie do miast a punkty partnerskie prowadzone są przez partnerów (różne firmy). Piszący opinie zdają się nie zauważać takiego banału. Jaką wartość mają ich opinie?. Zamiast pisząc o prawach pracowniczych należałoby wygrać sprawę w sądzie i napisać tutaj,że zgodnie z wyrokiem sądu takim i takim. Ktoś takie widział? Łatwo jest pomawiać. Trudniej udowodnić. Kary w tej firmie są niczym w stosunku do konkurencji. Jak ktoś pracował w kilku firmach pocztowych wie o czym mówię. Jaka ignorancja jest w osobach, które uważają że kary są niesłuszne. Zamawiają Państwo paczkę kurierem, za którą płacą pieniądze. Rozumiem, że nie obchodzi Państwa czy paczka dojdzie. Prawda? Powracając do meritum. Praca raczej trudna. Są ludzie którzy dają radę i tacy, którzy nie dają. Dla jednych jest to ciężka praca dla innych nie. Pensje? różne - zależy od ustaleń z właścicielem punktu. Poprzednie lata pokazują, że za grudzień 2-2,5 tyś netto da się zrobić.

Tak1Nie2
@ frustrant
@km.

Piszesz głupoty. Skoro firma przemieszcza list polecony i chce za jego zgubienie, np. 200 pln, gdzie nadawcy listu wypłaca odszkodowanie 50 pln, to gdzie tu jest logika? Zatrudnia się oczywiście osoby nieroztargnione itd. Tutaj widać (nie znam szczegółów, a autor posta zamilkł), że ktoś chce się dorobić na garbie innych. Pracuję w punkcie partnerskim i nawet nie słyszałem o takich karach. Oczywiście, należy odpowiadać za swoje czyny, ale czy utrzymując jednocześnie kilki kierowników po drodze? Po drugie mylimy tutaj dostarczenie paczek (bo taka kara to zapewne za to) z np. zgubieniem poleconego, a to dotyczy konkretnie nas. Jak jest inaczej, to czekam na info.

X
@km.

Nikt tu o konkretach napisać nie może bo ma umowę lub miał i boi się. 2,5 to bonus musiał być typu Netia w dużym nakładzie że podbiła wynagrodzenie o 800-1000zl

JA ZAROBILAM 1000 ZIPRACOWALAM PO 15 GOGZ GZIENNIE NA SRUDMIESCIU WARSZAWIE

Brecha
@anonymous

no to chyba jesteś wolniejsza od żółwia xd

Tak2Nie2
asdf
@anonymous

(usunięte przez administratora) więcej nie zarobi... :D

@asdf

Czytając Twój komentarz, mogę odnieść wrażenie, że masz wiedzę na temat zarobków, które oferuje firma Speedmail swoim zatrudnionym pracownikom. Będziesz tak uprzejmy i przedstawisz, czy firma w Twojej ocenie sprawiedliwie wynagradza zatrudnione osoby? Jakie są możliwości otrzymania podwyżki po przepracowaniu określonego czasu? Bądź tak uprzejmy i podziel się z nami wiedzą, którą posiadasz.

TakNie

Jak dziś przedstawia się sytuacja Speedmail na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Toruń i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

@Administrator

bardzo zle bo listonosze placa kary za przeterminowane listy 50 zl 1 list my mamy 30 gr za list a rejony sa bardzo duze nie do wykorzystania robimy po ok 35 km ma dzien a potem trzeba satowac listy

Lena
@anonymous

Napisz o jakim mieście piszes. Bo w Toruniu od czasu jak działa Speedmail żaden listonosz nie zapłacił Kary. Nie wprowadzam ludzi w błąd.

Lidia
@Lena

A jak z Twojej perspektywy wygląda praca w Speedmail? Czym ten pracodawca wyróżnia się od pozostałych czymś konkretnym i jakie elementy pracy w firmie są satysfakcjonujące dla Ciebie? Jak wiadomo Speedmail to największy w Polsce niezależny operator pocztowy. Jak więc prezentuje się on z punktu widzenia pracowników?

:)))

Kiedyś jak był Superpharm to listonosze u nas na bazarku szamponami w saszetkach handlowali. Lepszy biznes jak to roznoszenie :-)

TakNie1

Bart

Czy to prawda że Speedmail oferuje osobie prowadzącej punkt 40 groszy za list? To ile dostaje listonosz?

Nie
@Bart

Netto czyli odejmij podatek, oraz odejmij opłatę stałą którą partner musi płacić jako haracz dla firmy centrali. Odejmij lokal prąd.... Jest bomba

@Bart

listy sa przeterminowane a rachunki przychodza po terminie musze placic zwloke gdzie sa te kary klore piacza lisztonosze za racunki telefoniczne i ktos zlozy donieszenie na lisztonosza ze bardzo odniusz na lokatora to placze kare 500 zl jak mi nie wierzysz to przezywasz lokatora zobasz jaka kare dosztaniesz lokator morze cie przezywacz i rozne rzeczy na ciebie powie do firmy a ty nie podaj tel to ci udowodniem

@Bart

przyszedl domnie pan listonosz i wreczyl awizo bo tej przeszylki nie dostarczaja wczale a firma pracuje dlaczego ja mam jezdzic do firmy z jednego konca na drugi koniec

pepol
@anonymous

chlopie do szkoly uczyc sie ortografi

były partner

Zgadzam się z opinią wyżej. Nie wiem co mnie trzymało w tej firmie tyle czasu ale to mój życiowy błąd, którego długo sobie nie wybaczę. Współpracowaliśmy z tą firmą długo i na koniec jak złożylismy wypowiedzenie potraktowano nas jak oszustów. Zabrano nam wynagrodzenie za trzy miesiące i kar nie ma końca...

Tak10Nie

speedee gonzales
@były partner

były partnerze a za co tak tam naliczają te kary przy rezygnacji , proszę o szczerą wypowiedź bo zastanawiam się właśnie nad prowadzeniem takiego punktu w Warszawie ??

Odradzam
@speedee gonzales

Odradzam. Mydlenie oczu i piękne spiewki. Potem lekkie baty. A jak jesteś na uwiezi to jazda bez trzymanki

Milena45
@Odradzam

powiedz mi, z jakich firm przesyłki polecone są obsługiwanę? Czy sądowe też

ukraiński parobek
@Milena45

Sądowki nosi tylko Poczta Polska! Speedmail nosi podobna korespondencję, jak kiedyś InPost!

markopolo
@były partner

zastanawiam się nad tematem zasadności kar umownych naliczanych przez speedmaila, ktoś coś o tym wie? Mi wychodzi po amatorskim wdrożeniu się w prawo w tym zakresie, że pobierają te kary bezpodstawnie, więc można żądać ich zwrotu.....

speedee gonzales
@markopolo

Masz racje, w umowach ich nie ma. PO wypowiedzeniu Umowy można żądać ich zwrotu.

@speedee gonzales

ZASTANOW SIE CO ROBIS JAKA UMOWE PODPISZE Z KARAMI PODAJ TELEFON

tomasz
@były partner

przyjacielu a możesz mi cos wiecej napisac Jutro mam się spotkac z przedstawicielem Za co kary są itp Bardzo prosze moj email(usunięte przez administratora) Dziekuje

TakNie

Czy w Speedmail jest możliwość wewnętrznej rekrutacji? Czy zdarzają się podczas takiej rekrutacji awanse pracowników?

niepewny
@Administrator

Awanse watpie w to teraz niby jest najnizsza krajowa w srugim miesiacu umowa o prace i bilety daja zobaczymy ja tam nie narzekam ale rejony ogromne jeszcze nie wiadomo czy nie bedzie rozczarowania przy wyplacie zobaczymy

@niepewny

zobaczyc jaka dostanies wypiate zdziwis sie i ci obetna wyplate ile godzin chodziles mazna zarobic nawet 4 zl za godzine i 30 kg i LISTY BIERZE SIE DO DOMU I SIE SORTUJE PRACUJE SIE NA CZARNO

Karolina

@niepewny czy od czasu ostatniego wpisu z Twojej strony zmieniło się coś w firmie Speedmail, jeśli chodzi o kwestie związane z rekrutacją? Jak obecnie wygląda sprawa z zarobkami, czy oprócz biletów możesz liczyć na coś ekstra? Wiemy, że rynek dynamicznie się zmienia, także niesie to ze sobą częste zmiany wynagrodzeń w przedsiębiorstwach.

@Karolina

ceny sie nie zmienia od 4 lat tylko kary sie placi za przeterminowane listy

Xd

Poslucham nowych opinii

seba

Dlaczego są przemieszane daty wpisów ?

bolo

czy to prawda, że ma być we wszystkich oddziałach redukcja dla pracowników biurowych w punktach dystrybucyjnych do 1/2 etatu???

Jerry
@bolo

Nie, do 1/4

rysio
@Jerry

A co z etatamo koordynatorów ?

Karyyyy
@rysio

Etatowych zlikwidowano już dawno. Lepiej mieć jelini z firmą na umowie i z karami

Tak5Nie

Kermit

Coś kręcisz kolego,nie rentowny ? dla kogo , dla ciebie czy speedmail ? Przecież wszystkie koszty ponosi partner ,oni nic nie tracą ,wręcz przeciwnie ,zatrudniając partnera zwiększają sobie zasięg. Pewnie cię zwolnili bo słaby byłeś, a tych partnerów to tam trochę więcej jest niż praktycznie 100 . pozdro

Niexxx
@Kermit

Nie masz racji kolego. Ja miałam j a k każdy opłatę którą dla firmy musiałam płacić. Tzn była potracana.

oramge

Jak tam roznoszenie Orange, myślicie, że będzie tego więcej od stycznia?

Ora i bez ora
@oramge

Z miesiąca na miesiąc mniej Orange

próbuj,

Serio? Gdańsk możesz brać, tylko dowiedz się, dlaczego poprzedni ajent zrezygnował lub mu wypowiedzieli umowie, bo to może być kluczowe. Stawka? Mhn, są kary za takie informacje, ale nie odbiega od tego, co płacił in post ajentom. Próbuj. Zawsze możesz wypowiedzieć umowę, jak coś pójdzie nie tak. Jak coś niejasne, to pytaj.

Trójmiasto jest piękne
@próbuj,

W 100% zgadzam się

bez rewelacyi

Wolumen przesyłek wzrósł o jakieś 30%, czy to rewelacja? Raczej nie...

Przemek
@bez rewelacyi

Dojdzie Santander plus trochę pomniejszych pierdół, wróci po Nowym Roku Selgros. Będzie co robić. W tej chwili z samymi tylko Suezami i UPC ciężko sie powyrabiać z terminowiścią. W rejonach "szpitalnych" dodatkowo roznosi się całe kilogramy medycznych bzdetów - jakieś czasopisma, oferty, ostatnio glukometry.... Nie jest źle naprawdę.

Bez komentarza
@Przemek

Bredzisz lub liczyć nie umiesz

prawda
@Bez komentarza

ktoś tu ma duży problem, nie ma co robić tylko komentuje posty sprzed nawet 4 lat. czyżby kara poszła za oszustwa? xd

bez rewelacyi

Nie każdy ma te firmy, o których piszesz. My mamy tylko Vectrę oraz Orange i niestety jest lipa. Na waciki tylko starcza.

Śląsk
@bez rewelacyi

A reszta to pojedyncze odpadki które trzeba doreczac żeby termin był i dokładać na nich, czyli zysk na jednym, strata na innym i tak to jest

piotr

Zapisałem sobie ofertę tej firmy kiedyś na Bydgoszcz. Chyba już nie szukają. Fragment: Zarobki Stałe wynagrodzenie miesięczne- 500 zł (netto)+ prowizja za doręczone listy. Kwoty netto- + podatek vat (23%). Jest możliwość współpracy dla firm bez vatu. Prowizja za doręczony list- od 34 gr do 60 gr. Średnio około 40 gr. Dodatkowo można zarobić na odbiorze przesyłek od Klientów, oraz realizowaniu usług- np czynności nadawcze. kwoty netto. Razem około 2300zł do 2800 zł netto na fv. Do tej kwoty dochodzi dodatkowo 23% vat Od 2300 odjąć jakiś lokal za 400 złotych to daje 1900 zł czyli praca na 3/4 etatu za minimalną stawkę tj. 6h a w ogłoszeniu gość pisał że szacowana czasochłonność to 6h. Przy płacy za 1100 zł miesięcznie netto (chyba, że ktoś "dodatkowo" za przychód uznaje VAT) na dworze w deszcz, śnieg, chłód naprawdę trzeba lubić taką pracę, żeby ją wykonywać i jeszcze umieć żyć za tą kwotę. Finalnie odpuściłem

@piotr

Masz racje co do wyliczenia, ale Bydgoszcz jest dość dużym ośrodkiem i listów teraz jest więcej. Jak ktoś nie jest leniwy, to te 3000 na łapkę powinien mieć. ale kluczem jest właśnie ta czasochłonność. Jak jesteś żółwiem, nie zarobisz, bo średnia godzinowa ci wyjdzie fatalna.

"Karolinka"
@ukrainski parobek

3000 to w Takim mieście jak Bydgoszcz to po 12h robić musisz , 5 dni w tygodniu plus soboty po 6h ;D nadrabiasz co zostało z tygodnia Znam z autopsji jako agent Listonosz ma za tyle godzin 2000

hubert

3000 ? do tego dolicz zus z działalności 1200 zł to mamy 4200. 4200 przez 0,40 zł to daje 10 800 listów. W Polsce Poczta Polska dostarcza ponad 1 mld listów i już bez inpost obsługuje z 95% rynku. (dane z PP). Przyjmijmy, że zostaje z 5% tj. około 50 mln sztuk czyli miesięcznie 4 mln listów przesyłek do 2 kg (tak pod hasłem list rozumiemy przesyłkę do 2 kg). W Polsce jest 15 mln gospodarstw domowych czyli w miesiącu do co 4 gospodarstwa trafia list. Ale Speedmail ma termin doręczenia D+3 więc listonosz wychodzi co 3 dni czyli idzie 10 razy w miesiącu na ten sam teren. Oznacza to,że przesyłka czy list trafia statystycznie do co 40 gospodarstwa. Żeby roznieść 10 800 listów, przesyłek poświęcając 1,5 minuty na dostarczenie trzeba pracować 270 godzin. W tym 1.5 minuty liczę dojazd do co 40 domku (rowerem lub samochodem, światła, korki itp), dalej czas grupowania i dostęp do skrzynki na blokach. Gro domofonów to stare domofony i jak widzę listonoszy z PP czasami sobie "postoją" trochę przy drzwiach. Speedmail obsługuje tylko miasta więc teren się zacieśnia ale nie do przesady. Dziennie listonosz z PP nie nosi 500 listów a dla takiego wynagrodzenia trzeba by. Pytanie też jak duży jest obszar. Listonosze Poczty Polskiej mają obszary 500 metrowe... A jak to w Speedmailu wygląda?

@hubert

Źle to liczysz, największe wolumeny robią listy masowe od pojedynczych nadawców, które już tu opisano! W moim mieście 2 nadawców odpowiada za 50% całego wolumenu miesiąca. Robota na 6 dni. Czy zrobisz to sam, czy z kimś dodatkowym, to twoja broszka. Reszta? D+3 to tak z przymrużeniem oka, ale o szczegółach nie mogę pisać. Jak znasz ten rynek, to częściowo się domyślisz, o co chodzi. Jak ktoś jest zainteresowany, to odpowiednie osoby z tej firmy przedstawią ofertę. Nie jest rewelacyjna, ale jakoś bardzo źle tez nie jest! Praca ciężka, ale jak przychodzi przelew, to gęba się cieszy!

bzdury
@hubert

same bzdury. ja na poczcie polskiej miałem rejon 14kilometrowy. oczywiście są rejony malutkie ale to coraz większy przypadek na taki trafić. a na dane z pp to po takiej informacji od razu reaguję że trzeba wziąć duże sito. gdyby nie to że tam jest umowa o pracę to nikt by się nie zastanawiał czy pracować w pp czy w speedmailu. u nas jest ok.

Ania.k
@ukrainski parobek

Musisz robić wioskę do 50.000 mieszkańców. Duże miasta to około 50 rejonów. I roboty jest dla 7 listonoszy żeby wychodziło 2000 dla listonosza. Ale tych 7 nie da rady zrobić terminów. I tu jest problem

prawda
@Ania.k

stary, pierdolisz jak potłuczony xd

hubert

jeżeli zależy to od poszczególnych nadawców to znaczy że różne miasta mają różnie. Czyli taka loteria. Masz duże zlecenia to zapierniczasz i masz. Nie masz to waciki zostają jak wyżej. Tak wnioskuję. Zdecydowanie wybrałbym lotto :-)

@hubert

Jeżeli bierzesz miasto po kimś do pracy, to wolumen listów jest znany. Graj w lotto, leserzy w tej pracy się nie sprawdza. Umowę zawsze możesz wypowiedzieć, jak coś jest nie w znaczki.

Laserowa
@ukrainski parobek

Znany i nie. To ruletka. Jest nie ma. Zmiany. Przesunięcia. Widzimisię nadawców. Duże strzały gdzie jest kupa roboty i nie dajesz rady bo wszystkich jest za mało , a potem posucha i brak listów i za co żyć bo wtedy jest lipa

hubert

@ukrainski parobek - jeszcze jedno. To przymrużenie oka wpisane jest w umowie czy na widzi mi się, które zawsze można zmienić? Pamiętam z innej firmy co było na szkoleniu a co potem. Niektórym wychodziły dopłaty za zaszczyt pracy w tej firmie...

2000
@hubert

Dokładnie TAK. Albo agent pracuje po 10-12h a po rozliczeniu ludzi i wszystkiego zostaje mu 2000.

ukrainski parobek

W umowę masz wpisane d+3, czas doręczenia niektórych przesyłek może być dłuższy, bez konsekwencji. Jak firma zaczyna nagle wyciągać konsekwencje, to wypowiadasz umowę. Co do inpostu, to jak firma zmusza ciebie do zakupu bezsensownych rzeczy to już wtedy powinna się tobie zapalić czerwona lampka. Speed to nie inpost, jest normalniej, choć niektórych przeraza rozliczanie gpsa. To nie inpost, tu dbają o jakość doręczania. Speed nie istnieje, aby golić ajentów. Speed istnieje, aby z nimi współpracować, choć potrafi przywalić w ryj, jak potrzeba ;)

Tak8Nie

Wolę nie
@ukrainski parobek

Gdzie w umowie jest wpisane d+3??? Pokaz mi to. W umowie masz termin doręczenia wg regulaminu. A regulamin mówi że speed doręcza w ciągu 4 dni, przy czym termin może być skrócony. Tylko agenta nikt się nie pyta tylko nakazuje się... Nie ma czegoś takiego jak dłuższy termin doręczenia bez konsekwencji. Do tego dostajesz listy z opóźnieniem i masz to nadrobić ty. Nikogo nie obchodzi reszta Wypowiadasz umowę i czekasz na kary w okresie wypowiedzenia.

ukraiński parobek
@Wolę nie

Nie znasz realiów tej firmy lub pracujesz w innym regionie, niż ja. Sa listy, np. Vectra czy Orange gdzie się srają, ale są listy, które możesz doręczyć do 9 dni bez konsekwencji, Choć tego jest mało. I piszesz głupoty... za niewłaściwy sort odpowiadasz Ty? Skoro list zamiast do Gdańska pojechał 18go do Zakopanego, doręczyć masz do 21go, i ten list przyjechał na właściwy oddział 22go to Ty płacisz za nieterminowość? Gdzie Ty masz łeb? U mnie tak nie ma... Skoro regulamin d+4 to olej listy przeterminowane lub błędny sort i odeślij, bo tak jest wg Regulaminu ;) Chyba nowy jesteś w Speedmail-u!

dulka

dobrze by było ,gdyby płacili a niestety wypłaty na raty

...a
@dulka