Gränges Konin S.A.

Opinie o Gränges Konin S.A.

Salameje

Przez te je....ne swiatla w budzie na WZ nie idzie pograć na telefonie. A tak odnośnie pracy, śmiesznie małe premie są.

pracownik.

szkoda gadać wogule na temat tego zakładu. Same problemy, stanowiska po znajomościach. Szkolenia czysta ściema. Zgłoś jakiś problem do BHP to oni zaraz znajdą na to odpowiedz że tak musi być. Chociaż jeden kiedyś trafił na hale i nawet pół roku na niej nie wytrzymał i go wywieźli. Nie składajcie tu cv szkoda waszego czasu i zdrowia. Warunki straszne brak odciągów dym, mgła olejowa i opiłki aluminium w powietrzu, ale dla BHP to coś takiego nie istnieje. Jeszcze oświetlenie na hali które jest gorsze niż w kopalni, ciemno i pełno dymu w takich warunkach wymagają żebyś nosił okulary za 5zł przez 8godzin ha kpina. Odradzam prace w tym zakładzie chyba że masz jakiegoś pociotka w biurowcu wtedy koledzy ci coś załatwią!!!

Xxxxspawacz

No to w hucie miejsca do roboty a już mi na rozmowę po 2 dniach zaproszenie przysłali???? a za te dwa koła to mi się nieopłaci auta z garażu wyprowadzić ????????

zainteresowany

pytanie-czy ktoś ze starych pracowników odszedł ostatnio na emeryturę pomostową ?

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Gränges Konin S.A.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
zainteresowany

Mam pytanie i proszę o odpowiedz - ; czy obecnie na wydziale odlewni lub walcowni są stanowiska pracy w warunkach szczególnych. Za odpowiedz z góry dziękuje.

Debian
@zainteresowany

Chyba cała odlewnia i walcownia.

Jak wygląda podstawa w Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.?

1790 na reke,bylem widzialem,2500brutto,ucieklem

Daro

Panowie teraz i Panie. Pracowałem tu parę miesięcy. Co tam robią to nie można zostawić bez komentarza. Czujecie to że Ci "ludzie" nie otwierają okien w zakładzie pracy. Nigdy w życiu nie trafiłem na takie warunki. Rak płuc murowany. Nigdy nie tak nie chorowalem jak w tej Hucie. I na zmiany za 2.5tys. Chłopie spróbuj nakarmić rodzinę za 2.5 tys. Wszystko przechodzi z zachodu. Tylko nie tu. Rozumiecie to na zmiany za 2.5 tys zł. Zapomnijcie że będziecie pracować na swojej maszynie. Mistrzowie rzucają was po różnych maszynach. Masz pracować jak za czterech. Na Boga nie chcecie tam pracować. Kosze pełne śmieci brud i spaliny. Temperatura od 35 do 40 stopni. Nawet nie ma sprawnych wentylatorów. Firma która zarabia setki milionów nie ma wentylatorów w pracy i zamykają okna. Najgorszy koszmar mojego życia.

@Daro

2500tys brutto,na reke 1800 mi proponowali,pojechalem do domu

Frank Drebin

Tak czytam opinie szczególnie te dłuższe i odnoszę wrażenie że chyba koledzy byli nie docenieni w hucie, albo nie pracowali nigdzie indziej w rejonie Konina, albo się zwolnili i teraz tego żałują, a najpewniej to takie pidzeczki które nadal tam pracują, pyszczą się w internecie a w pracy ryja nie odezwą bo pewnie dwie lewe ręce na dobrych maszynach. Już było trochę takich gości co się zwolniło i wrócili po tygodniu bo myśleli że poza hutą to raj :D. Niestety tak nie jest. Warunki są jakie są, ale nie gadajcie że to kołchoz. Kołchoz to jest u prywaciarzy w Koninie co wyrabiasz 200 h lub więcej i się szczycisz że zarabiasz więcej niż w hucie. Niestety ale trudno o lepszą prace w Koninie.

Frank HR
@Frank Drebin

Oho chyba ktoś tutaj z biurowca zaczął pisać bo brakuje wiary na Hali :) Chyba nie wiesz o czym gadasz chłopie...

@Frank Drebin

1790 na reke ,3zmiany,np sob i nd na po poludniu za 1800pln,naprawde kozacki zaklad

krokodyl

Parę słów o kołchozie zwanym obecnie Aluminium Konin Impexmetal, dawniej Huta Aluminium Konin, miałem okazję pracować tam kilkanaście lat, dawniej oprócz nazwy chciało się iść do pracy, obecnie jak się tam idzie to nie wiadomo czy się wróci. Ostatni przypadek otwierania okien dachowych to pięknie podkreśla, wstyd tylko że za swoje błędy po ludziach zbiera się za zadośćuczynienie rodzinie. Zarobki są tak niskie że święty pan Piotruś A kierownik wielki na wieki, rozkręca swoją firemkę na boku i bierze ludzi z AKI, bo chyba budowę chałupy w Rożku musi dokończyć. Tylko jak wieść gminna niesie, ma za wielkie wymagania a za mało daje w łapę (dokładnie tak jak zarządza swoją tonącą łajbą, czyli działem technicznym), ludzie na potęgę mu uciekają. Na produkcję zatrudniają po zawodówkach i już nawet kobiety, na utrzymanie ruchu do wielkiego działu technicznego po technikum a nawet po studiach, tyle że tam jest niższe uposażenie i mniejsze premie, jak w ogóle są a większe wymagania, prawie kosmiczne i zawsze znajdzie się powód do zjebki. Na hali jak wspominali koledzy (usunięte przez administratora) kiła i mogiła, oddychać nie ma czym. Na wszystkim oszczędzają, wszystko łatane na sznurki byle szło. Omijać ten szajs szerokim łukiem, póki życie wam miłe. Zakończyłem tam pracę po bardzo długich przemyśleniach i widzę że tam się nic nie zmieniło i nie zmieni, póki ta banda średniego szczebla nie opuści swych stołków lub nie przyjdzie nowa miotła i nie zmiecie tego dziadostwa. Tak naprawdę to wina rządzących tam że jest tak źle jak jest. Powodzenia dla rządzących w realizacji ambitnych planów produkcyjnych, niechaj premia kwartalna będzie bez was..

Czarny
@krokodyl

Zapomniałeś dodać jeszcze jednego (usunięte przez administratora)mistrza mobbingu. Niejakiego (usunięte przez administratora) Ludzie uciekają z jego zmiany, chodzi stresuje człowieka i psuje całą i tak już beznadzieja atmosferę. Ciekawe dlaczego jeszcze jest tak cicho o tym że poniekąd przyczynił się do śmierci człowieka. NO WŁAŚNIE! Mowa o (usunięte przez administratora), który zmarł po tym jak wysłali go na dach otworzyć parę okien bo ludzie by pozdychali na hali. Hute z milionami na koncie nie stac na odciąć. Zacząłem robić prawko c+e I (usunięte przez administratora) z tego chorego zakładu.

RB
@krokodyl

Pierdoli.z typie. Masz żal do huty choć w niej już nie pracujesz, wyjmij kija z (usunięte przez administratora) Młody pracownik po pół roku w hucie ma przynajmniej 2500-2800 na rękę.

Frank HR
@RB

Ciekawe czy robisz jak chłopaki na pakowaniu, albo innej śmieciowej maszynie. Za taką samą tyre otrzymasz nawet u prywaciarza więcej. Chyba nigdy zje..ny po pracy nie wracałeś do domu. Tylko guziczki na maszynie wciskasz czy inne gó..no.

Zoorientowany
@RB

Haha 2800 na rękę po pół roku to chyba nie w tym oddziale impexmetal!!!i też bulwersująca jest sprawa ostatniej sytuacji gdzie wysłali wieloletniego pracownika na dach otwierać okna i popełniono szereg błędów włącznie z akcją ratunkowa i człowiek zmarł ale o tym cisza bo wychodzą z założenia ze wszystko rozejdzie się po kościach i sprawa ucichnie i stołki będą uratowane!!!

@RB

Prosze Cie ,nie gadaj glupot ,na poczatku masz 1790na reke,bylem ,widzialem,ucieklem

Pracownik_Specyficznej_Huty

Powiem tak... omijać szerokim łukiem. Jako wieloletni pracownik mam coś do dodania. Zarobki na zmiany to na początek 2,2k pozniej można sięgnąć co najwyżej 2,5k. W moim przypadku jest inaczej... inne stanowisko jako brygadzista to ledwo 3k i nie ma żadnych dodatków funkcyjnych. Cały czas zwiększają plan a podwyżek to tyle co nic 100-200zł. Takie zarobki w systemie to kpina. Hala brudna i stara jak z komuny. Wiecznie dusimy się spalinami z wózków widłowych ponieważ nie ma żadnych odciągów a jedynie w niektórych miejscach są bramy. W lato za gorąco w zimę za zimno. Latem w niektórych miejscach ponad 40 C. Czasami jak słońce prześwituje przez wybitą szybę to aż widać opiłki aluminium i cały ten (usunięte przez administratora) Fakt niektóre maszyny mają klimatyzowane pomieszczenia. Można spojrzeć na filtry od silników. Z białych filtrów robią się dosłownie czarne. Kupili niby jakieś wentylatory, ale po tygodniu nie widać na nich chromu. Taki wentylator to w sumie jak wentylatorek w piekarniku Trzeba mieć dobre tempo i silną psychikę, żeby ogarnąć cały bałagan szczególnie szukanie rulonów, brak skrzyń, w święta do roboty i inne takie. Problemów można zgłaszać można by nawet książkę napisać a nie są rozwiązywane. Tylko częściowo. Dyrekcja można powiedzieć, że traktuje pracownika z hali jak zwykłego psa. Był okres, że potrafili nawet ze złości zamówić wodę, której nikt nie pije bo jest ohydna. Stołówka niby ok, ale w kółko to samo i są dania że zgaga jest pewna. Atmosfera ogólnie ok, ale jedn drugiego podpier.... i robi coś po złości. Zakłada myśli że tutaj jest taki rynek "Koniński" i że ludzie młodzi szczególnie będą pracować za grosze. Podczas gdy "starsi" pracownicy mają trochę większe pieniądze. Nikt głupi nie jest i nie będzie robił za taki ochłap szczególnie w systemie gdzie w nocy serio pracuje się całą noc. Tylko nieliczni mają możliwość zamknięcia oka 2min. Dużo też zależy gdzie trafisz bo są "Majstry" że ścigają Cie jak w (usunięte przez administratora). Jedynym plusem w całym tym gąszczu nieporozumień to to że chorobowe jest w miarę akceptowane i nikt nie robi z tego powodu większego problemu. Powoli wchodzi w życie robienie Prezesa Prezes Prezesa. Szkolenia BHB to totalna porażka. Mówią o problemach... pracownik podaje rozwiązanie a oni mają to w (usunięte przez administratora) i w sumie rozmowa donikąd. Praca bywa niebezpieczna, wózki nie wiem skąd wgl maja nr UDT. Wiecznie się psują i nie kupują nowych. Aż do czasu gdzie ktoś wpadł na pomysł kupienia elektrycznych. Najgorsze wózki na hali wolne, bateria szybko pada, można ją zajechać nawet w 2h a wymaga się takiej samej prędkości jak spalinowe smoki. To prawda spalinowe są szybsze lecz trują nas niemiłosiernie. Maszyny są na tyle niebezpieczne ze było już sporo wypadków. Bo chcą BHP ale gdyby każdy miał ich przestrzegać to w kolejny dzień mielibyśmy pluton egzekucyjny. Trzeba czasami wkładać palce między pracujące rolki. Kiedy staramy się o podwyżkę mistrzowie lubią zwodzić tym, że już zostało pismo wysłane do dyrektora i że już nad tym pracują. Chyba do dyrektora w Kambodży. Tempo jest na tyle duże i tak bardzo robione wszystko po kosztach że w ostatnim roku były bodajże 3 pożary walcarek. Mógłbym sporo pisać jeszcze... z tego zakładu jedyne co możecie wynieść to depresje i pogorszenie stanu fizycznego ciała i inne choroby. Trzeba mieć trochę szczęścia, żeby trafić na w miarę dobrą maszynę i brygadę. Bo są tacy hapacze, że można odnieść wrażenie ze jest się w Auschwitz. Najlepsze jest wydawanie przepustek. Bo na koniec zmiany szykujemy maszynę dla kolejnej zmiany. I kiedy wszyscy są w mistrzówce to majster wydaje dopiero o równej, albo nawet 5 po! Przepustki. Zanim się umyjesz i wyjdziesz to jest prawie pół godziny po czasie. Tylko część osób z hali dostaje przepustki wcześniej np. szlifiernia. A najlepsze że przecież każdy pojawia się na maszynie dużo przed czasem pracy. Sa nawet tacy co na pół godziny przed. Kamery to już teraz żadna nowość. Co ciekawe niedawno była sytuacja, gdzie po stołówce chłopaki wracali dworem, prawie ta sama trasa co przez hale, i gdy wracali tym dworem żeby złapać powietrza przy maszynie czekał na nich majster. Szybko pożegnali się z premiami. Podsumowując BARDZO ale to BARDZO odradzam pracy w tym zakładzie. A w tym momencie szykuje się kolejna fala zwolnień. Ludzi brakuje a póki maszyna się jakoś kręci i ludzie w pocie czoła robią co mogą żeby się jakoś wykazać to kolejnych nie przyjmują. A na kasę nie licz. Ciężko mi za coś chwalić ten zakład, chyba tylko za to że można otrzymać uprawnienia na suwnice i wózki widłowe. Wszystko co pisałem było o walcowni. O odlewni zapomnijcie bo już chyba lepiej być bezdomnym. Nawet Ukraińcy nie chcieli tam robić i poszli do elektrobudowy. To tyle. Pomyśl zanim złożysz tam papiery.

zzzzzzzzzzzzzzzzz
@Pracownik_Specyficznej_Huty

zgadza się to wszystko prawda

Pracujacy w syfie na walcowni
@Pracownik_Specyficznej_Huty

Ło panie ale sie rozpisales :D Pracuje w hucie juz ponad dziesiec lat i zgadzam sie z przedmowca. Tak w skrocie: na odlewni nigdy nie pracowalem wiec trudno sie wypowiedziec, ale skoro ukraincy zawineli sie z tamtad to mowi samo za siebie. Co do walcowni, coz.. naprawde zalezy jak sie trafi. Sa stanowiska i brygady ze pol zmiany sie przesiedzi i spokojnie zdrzemnie na nocce, ale tez takie ze ze po paru latach garba sie dorobisz. Tych lepszych stanowisk jest mniej bo oczywiscie stare pierdoly i pociotki je pozajmowaly, a w tym (usunięte przez administratora) jak np lcw1, czy lca caly czas brakuje ludzi. Wiec raczej nie liczcie ze traficie na dobre stanowisko. No i zapomnijcie o wolnych weekendach czy swiatech, praca w systemie, aha i jak uslyszycie ze waszym majstrem bedzie pan Jaroslaw R. To badzcie pewni ze nawet na dobrym stanowisku sie narobicie :) ogolnie srednio wam polecam szczegolnie za 2,2k brutto, sam szukam innej pracy mimo ze pracuje tam ponad 10lat.

Pracownik fizyczny
@Pracownik_Specyficznej_Huty

W wiekszosci sie zgadzam ze wszystkim,bardzo duży wyzysk. Sam tam pracuje od 6 lat,teraz jestem na etapie szukania innej pracy. Było by ok gdy zarobki duzo wzrosły ale w tym momecie w tym systemie pracy za te pieniadze to duży WSTYD DLA IMPEXMETALU by pracownicy mieli ciezko wyzyc z pensji. Jeszcze troche i Huta upadnie,starzy odejda na emeryturk a Ci co robia po 10 lat sie zwolnia zostana im Ci co nic nie potrafia. Powodzenia w realizacji planów rocznych

Hutnik
@Pracownik_Specyficznej_Huty

Tak to wszystko prawda. A na odlewni jeszcze gorzej. Oddychasz cały czas dymem z pieców, latem temperatura 50 stopni a ty brechami i łomami stalowymi o dlugości 6m czyścisz rozgrzany piec. I ciągle mało i mało a kadra tylko sieci i przez kamery obserwuja kogo by tu ukarać. Ludzie mdleją są wypadki . Zlecaja ci zadanie a nie masz czym tego wykonać i radź se sam. BHP jest tylko na papierku. Jak są jakieś wizyty czy audyty zew to sprzątanie i chowanie wszystkuego żeby było na pokaz a tak to (usunięte przez administratora) niemiłosierny. Wszystko ociera się o mobing i znajomości. I zawsze tak jest że na weekend i święta wymyślają najgorsze roboty. Zarobki rak jak poprzednicy piszą. Eeetam szkoda gadać...

Szakal
@Pracownik_Specyficznej_Huty

Jakie 2,200 ? proponują 1790... chyba ze liczysz sobie brutto...

Olgierd

@krokodyl Uważam, że wystarczy być zaangażowanym i sumiennym pracownikiem a z całą pewnością będziesz zadowolony z pracy w firmie.

Wtf
@Olgierd

Haha brzmi jak reklama! Prawdopodobnie kadry próbują ratować tyłek. Bo bez walcowni oni też wyleca. A może pójdą na produkcję. Wstyd za takie kłamstwa. Na walcowni nie "wystarczy". Dlaczego ucichła sprawa o tym że zmarł pracownik, który był sumienny i zaangażowany. A to wszystko przez winę Mistrza oraz Kierownika?

Jestem pracownikiem walcowni i tak się zastanawiam...dlaczego jeszcze się nie zwolniliście z huty skoro wam tak źle hejterzy??? Ofert pracy jest dużo np na lm konin, droga wolna. Młodzi przychodzą i odchodzą, a wy januszki internetowe i tak będziecie pracować dalej :)

Brak słów

Taki zakład A opinie straszne,brak słów wstyd i hańba.

Jola

Czesc ile zatrudniacie osob w dziale ksiegowosci lub w controllingu? Czy poszukujecie osob do tych dzialow?

Kadrowa hutowa
@Jola

Jest tu troche osób ale żeby tam pracować musisz mieć tylko znajomości.

Szczery

Ktoś wie czy potrzebują nowych pracowników ?

Hutnik
@Szczery

Co jakiś czas są nabory bo dużo ludzi przychodzi i ucieka. Masz szansę ale po miesiącu i tak uciekniesz jak 99 procent.

Waldek

Niepokojące są niektóre opinie. Miałem zamiar składać cv i nie wiem co robić.

Hutas
@Waldek

To co tutaj ludzie piszą o hucie to prawda

Frank Drebin

Piotrem

Huta zebrała kolejne życie człowieka,przez jedną błędną decyzję kochanego majstra,odszedł jeden z najlepszych pracowników w tym zakladzie.

Na szczęście były pracownik

Co tu dużo mówić, zakład się stoczył. To śmiech w jakich warunkach i za jakie pieniądze muszą pracować ludzie. Niestety jest to miejsce, gdzie na wyższych szczeblach nadal obowiązują ZNAJOMOŚĆI. Konin to jedno wielkie miasto znajomości. Każdy kierownik to jakiś pociotek kogoś lub syn/córka kogoś kto pracował w dawnej hucie. Młodzi nawet nie infrmują mistrzów, że odchodzą z pracy. A starzy pracownicy są bo kasa zapomogowa. Na produkcje mówia kołchoz a na handel patologia, więc chyba więcej mówić nie trzeba. Do tego brak szacunku do pracownika powszechny. Spóbuj popracować i sam odejdziesz po czasie.

Odradzam pracę w Hucie

Zostaw merytoryczną opinię o Gränges Konin S.A. - Konin

• Jak się pracuje w Gränges Konin S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Gränges Konin S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gränges Konin S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gränges Konin S.A.