Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.
counter
3 32 70 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

TakNie

Na jakie benefity można liczyć w Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.?

Walcownia
@Pytanie

Kompletnie nie ma żadnych. Kiedyś była prywatna opieka zdrowotna w tym stomatolog, okulista. O jakiś karnetach na basen czy siłowni można zapomnieć. Jedynie kursy na wózki widłowe czy suwnice ale to zrobią tylko dlatego żebyś mógł być bardziej uniwersalny w pracy.

Stasiek Nowy wpis
@Pytanie

Na żadne..! Nie ma nic, za chwilę nie będzie posiłków ponieważ firma kończy współpracę z hutą... Jedyne na co możesz liczyć to ciężka praca, cicho siedzieć, i mówić wszystkim że w hucie to jest dopiero życie....! Hehehe Dopóki będzie stary zarząd dopóty będzie taki sam (usunięte przez administratora)

hutnik

przynajmniej te hamy w białych kaskach sie pochowały jak szczury a ludzie muszą na takich robić. Jak wszystko minie to znowu sie wielkie bhp obudzi i będą sprawdzać kaski zatyczki i okulary bo tylko do tego sie nadają.

Tak6Nie
Kowalski
@hutnik

Proszę Cię , jakie BHP. W tym zakładzie tylko się mówi o przestrzeganiu zasad. Wiele prac wykonywanych jest niezgodnie z przepisami po to by produkcję utrzymać. W zamian dostajesz kolejne obowiązki , a w momencie kiedy Ci się noga powinie to "sorry ale to Twoja wina". Co do reszty to ciekawą postacią w tym zakładzie jest kierownik działu PT (usunięte przez administratora)

Prawie emeryt Nowy wpis
@hutnik

Brawo, sama prawda, nieroby w białych kaskach tylko kontrolują i jedzą hehe a robole czyt. Ogry zapierdzielają hehe... Ale nie jest źle jeszcze tylko kilka lat i emerytura...

emeryt hutnik

Czy w Hucie istnieją jeszcze związki zawodowe? I kto nimi kieruje? czy Ci sami co 20 lat temu?

Stasiek Nowy wpis
@emeryt hutnik

Istnieją ale tak jak zawsze myślą tylko o sobie... Także nic się nie zmieniło...! W kwietniu zwalniali ok 30 osób teraz chcą żeby Ci ludzie wrócili ale każdy no może z wyjątkiem ich olewa bo przez 3 miesiące mieli w (usunięte przez administratora) To teraz nie spadają... Poza tym brud (usunięte przez administratora) układy, znajomości itd w tej kwestii nic się nie zmieniło....

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Walcownia

Ja tu widze tak ten zakład: Pracuje tu 12 lat i mam 4200zl brutto. Osoby które maja podobny staż bądź większy napewno nie maja mniej. Dochodzi dodatek za zmiany około 250zl co w sumie na rękę wychodzi około 3200-3300zl netto. Niedosyt do zarobków będzie zawsze i ile by nie było to zawsze się będzie narzekać ze mało i mało. Jeśli chodźi o prace to jak wszędzie trzeba robić, jeśli ktoś myśli ze za siedzenie płacą to nic dziwnego ze narzeka, a szczekają najwiecej ci co najmniej robią. Nikt tu nikgo siłą nie trzyma, jak komuś tak tu źle to droga do drzwi wolna - proste. Latem na hali gorąco jak pod namiotem z pomidorami, zimą zimno jak na dworze. Posiłki około 50zl na miesiąc, odbierz robocza wydawana co roku, szatnia i łaźnia przyzwoita. Pełne badania okresowe co roku co tez jest plusem. Co do wymagań mistrzów to się ludzie nie dziwcie ze każą wam coś robić po to tu przychodzicie żeby pracować, a jakiejś ciężkiej pracy tu nie ma, są lepsze i gorze roboty ale wszytko do zrobienia tylko chęci. Był taki sobie jeden walcownik Wz4 spoko gość, awansował na mistrza i zmiana o 180* ale co mu się dziwicie? Myśli jeden z drugim ze kumple to będzie siedział 8h na krześle i kawkę spijał bo ten oko przymknie? On tez ma odgórne wymogi co do ilości pracy jak ktoś ma to gdzieś to się nie ma co dziwić ze chłopak zmienił podejście do ludzi bo inaczej „normalnie” się tu nie da. Zastrzeżenia mam jedynie do organizacji pracy, jest kiepsko można by to poprawić ale po co niech się ludzie męczą. Planowanie i kierownictwo jest słabe, zamieszania raz to raz tamto, tu wprowadzasz rulon scinasz złom po chwili zmiana programu wycofujesz wprowadzasz inny rulon taka operacja to godzina w plecy a na koniec zmiany czemu tak mało zrobiliście ? Glizda majster to ogólnie (usunięte przez administratora) jakich mało, nie ma podejścia do ludzi, w ogóle nie powinien zarządzać ludźmi bo nie ma do tego predyspozycji. Kolejna sprawa na minus to szef mechaników P.A przykład bardzo prosty urwało się koło przy wózku a facet nie wyraża zgody na zamównienia nowych części bo chyba uważa ze jak 3 zostały to można jeździć. Wózki bardzo często stoją w warsztacie z barku części do naprawy które blokuje właśnie Piotr. Narzędzi do pracy tez nie za wiele, maszynka do tasmowania nie raz była jedna na 3-4 urządzenia bo droga w naprawie i tyle w odpowiedzi. Zakład chce robić więcej i więcej ale czym maja to ludzie robić ? Każda brygada powinna mieć swoje narzędzia a nie wspólne na pół walcowni, wówczas podłożyli by o wiele dłużej każdy o swoje by dbał. Dodam jeszcze ze przez pierwsze kilka lat starałem się naprawdę się starałem dawałem z siebie 200% i po tym czasie pracy stwierdzam ze nie było sensu, nic z tego nie miałem ani lepszej kasy ani lepszego stanowiska ani uznania majstra, lepiej robić swoje nie wykazywać się nie wywyższać 8h odpukac i do domu. Możesz tu robić miesiąc i mieć najlepsze wyniki w brygadzie a będziesz miał gorszy dzień to już pretensje ze mało i mało. Po rodzinie i (usunięte przez administratora) maja więcej ale taki szary Kowalski jest tu nikim. Mógł bym tu książę o tej firmie napisać ale po co i tak się w tym zakładzie nic nie zmieni. Jeszcze z dwa lata i odchodzę z tej firmy brak możliwości rozwoju i kolejna podwyżka dopiero za 8lat gdzie w tym czasie wszytko pójdzie do góry 10 razy.

Tak4Nie4
A. R

Kiedyś szło coś (usunięte przez administratora) teraz ciężko za dużo kamer ????

Dawid

Nawet w taką wielką epidemie jaka jest teraz,calkowitego zakazu grupowania się ludzi,bos walcowni Jarosław R,grupuje w mistrzowce ludzi,dając pojedynczo przepustki.Człowieku tobie na życiu nie zależy,ale młodym ludzią tak.(usunięte przez administratora).

Tak12Nie
Korona
@Dawid

Takie cos to trzeba zglosic!!! Ten czlowiek juz nie wie co robi. Ja to podziwiam ludzi ze jeszcze nikt mu nie zasadzil porządnego kopa! Zwykły (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)

Tak4Nie
Coś wiem to się wypowiem
@Dawid

No masakra normalnie niby próbują zachować jakieś zasady ale to tylko na pokaz!wczoraj ludzie podostawali wypowiedzenia bez podania powodu wiadomo że będą się bronić bo koronawirus zwalniają dobrych pracowników bo mają najkrótszy staż ale robili dużo więcej od pociotków powujkòw i leserów niech wezmą się za białe kaski bo co niektórzy naprawdę nie nadają się do stanowisk zajmowanych

Cześć

Nie polecam nikomu tego zakładu. Praca cały czas w biegu na hali (usunięte przez administratora) mgła olejowa i wózki widłowe spalinowe diesle pracujące na hali. Po 8 godzinach pracy boli gardło. Wypłaty ok 2.5tys praca na zmiany

Tak2Nie1
Honorata
@Cześć

Dzięki za opinię, bo szukałam czegoś o Huta Aluminium. Czyli ciągle jesteście w biegu, tak? A na czym konkretnie polega ta praca?

Koninianin

Ludzie to czemu tam robicie za takie grosze.Wogole nie rozumiem tekstu "konińskie warunki".Przecież etam bezrobocia się skończył.Proponuje trochę dalej dojechać do pracy niż Konin, napr,yklad do Wrześni i już inny świat.I nie mówię tu o Volkswagenie bo jest tu mnóstwo firm.Sam dojeżdżam i pracuje.Praca na zmianach dla operatora z 2 letnim doświadczeniem 3500 netto to norma a nie 2500.Uwazam, że dla 1000 zł więcej warto te kilka km dojechać.

TakNie4
Kasia

@salameje śmieszne premie ? Czyli ile wynoszą ?

Salameje
@Kasia

U nas na dwójce to tak 800zl +

TakNie

Jakie narzędzia pracy zapewnia Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Wut
@Pytanie

Czy Cię powalilo, na hali nie ma nawet przyrządów pomiarowych i innych niezbędnych rzeczy do pracy. A Ty pytasz o samochód?

Salameje

Przez te je....ne swiatla w budzie na WZ nie idzie pograć na telefonie. A tak odnośnie pracy, śmiesznie małe premie są.

pracownik.

szkoda gadać wogule na temat tego zakładu. Same problemy, stanowiska po znajomościach. Szkolenia czysta ściema. Zgłoś jakiś problem do BHP to oni zaraz znajdą na to odpowiedz że tak musi być. Chociaż jeden kiedyś trafił na hale i nawet pół roku na niej nie wytrzymał i go wywieźli. Nie składajcie tu cv szkoda waszego czasu i zdrowia. Warunki straszne brak odciągów dym, mgła olejowa i opiłki aluminium w powietrzu, ale dla BHP to coś takiego nie istnieje. Jeszcze oświetlenie na hali które jest gorsze niż w kopalni, ciemno i pełno dymu w takich warunkach wymagają żebyś nosił okulary za 5zł przez 8godzin ha kpina. Odradzam prace w tym zakładzie chyba że masz jakiegoś pociotka w biurowcu wtedy koledzy ci coś załatwią!!!

Tak5Nie
Xxxxspawacz

No to w hucie miejsca do roboty a już mi na rozmowę po 2 dniach zaproszenie przysłali???? a za te dwa koła to mi się nieopłaci auta z garażu wyprowadzić ????????

Tak4Nie1
zainteresowany

pytanie-czy ktoś ze starych pracowników odszedł ostatnio na emeryturę pomostową ?

zainteresowany

Mam pytanie i proszę o odpowiedz - ; czy obecnie na wydziale odlewni lub walcowni są stanowiska pracy w warunkach szczególnych. Za odpowiedz z góry dziękuje.

Debian
@zainteresowany

Chyba cała odlewnia i walcownia.

TakNie

Jak wygląda podstawa w Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.?

TakNie3

1790 na reke,bylem widzialem,2500brutto,ucieklem

Daro

Panowie teraz i Panie. Pracowałem tu parę miesięcy. Co tam robią to nie można zostawić bez komentarza. Czujecie to że Ci "ludzie" nie otwierają okien w zakładzie pracy. Nigdy w życiu nie trafiłem na takie warunki. Rak płuc murowany. Nigdy nie tak nie chorowalem jak w tej Hucie. I na zmiany za 2.5tys. Chłopie spróbuj nakarmić rodzinę za 2.5 tys. Wszystko przechodzi z zachodu. Tylko nie tu. Rozumiecie to na zmiany za 2.5 tys zł. Zapomnijcie że będziecie pracować na swojej maszynie. Mistrzowie rzucają was po różnych maszynach. Masz pracować jak za czterech. Na Boga nie chcecie tam pracować. Kosze pełne śmieci brud i spaliny. Temperatura od 35 do 40 stopni. Nawet nie ma sprawnych wentylatorów. Firma która zarabia setki milionów nie ma wentylatorów w pracy i zamykają okna. Najgorszy koszmar mojego życia.

Tak20Nie3
@Daro

2500tys brutto,na reke 1800 mi proponowali,pojechalem do domu

Tak7Nie
Frank Drebin

Tak czytam opinie szczególnie te dłuższe i odnoszę wrażenie że chyba koledzy byli nie docenieni w hucie, albo nie pracowali nigdzie indziej w rejonie Konina, albo się zwolnili i teraz tego żałują, a najpewniej to takie pidzeczki które nadal tam pracują, pyszczą się w internecie a w pracy ryja nie odezwą bo pewnie dwie lewe ręce na dobrych maszynach. Już było trochę takich gości co się zwolniło i wrócili po tygodniu bo myśleli że poza hutą to raj :D. Niestety tak nie jest. Warunki są jakie są, ale nie gadajcie że to kołchoz. Kołchoz to jest u prywaciarzy w Koninie co wyrabiasz 200 h lub więcej i się szczycisz że zarabiasz więcej niż w hucie. Niestety ale trudno o lepszą prace w Koninie.

Tak2Nie7
Frank HR
@Frank Drebin

Oho chyba ktoś tutaj z biurowca zaczął pisać bo brakuje wiary na Hali :) Chyba nie wiesz o czym gadasz chłopie...

Tak7Nie
@Frank Drebin

1790 na reke ,3zmiany,np sob i nd na po poludniu za 1800pln,naprawde kozacki zaklad

Tak4Nie
krokodyl

Parę słów o kołchozie zwanym obecnie Aluminium Konin Impexmetal, dawniej Huta Aluminium Konin, miałem okazję pracować tam kilkanaście lat, dawniej oprócz nazwy chciało się iść do pracy, obecnie jak się tam idzie to nie wiadomo czy się wróci. Ostatni przypadek otwierania okien dachowych to pięknie podkreśla, wstyd tylko że za swoje błędy po ludziach zbiera się za zadośćuczynienie rodzinie. Zarobki są tak niskie że święty pan Piotruś A kierownik wielki na wieki, rozkręca swoją firemkę na boku i bierze ludzi z AKI, bo chyba budowę chałupy w Rożku musi dokończyć. Tylko jak wieść gminna niesie, ma za wielkie wymagania a za mało daje w łapę (dokładnie tak jak zarządza swoją tonącą łajbą, czyli działem technicznym), ludzie na potęgę mu uciekają. Na produkcję zatrudniają po zawodówkach i już nawet kobiety, na utrzymanie ruchu do wielkiego działu technicznego po technikum a nawet po studiach, tyle że tam jest niższe uposażenie i mniejsze premie, jak w ogóle są a większe wymagania, prawie kosmiczne i zawsze znajdzie się powód do zjebki. Na hali jak wspominali koledzy (usunięte przez administratora) kiła i mogiła, oddychać nie ma czym. Na wszystkim oszczędzają, wszystko łatane na sznurki byle szło. Omijać ten szajs szerokim łukiem, póki życie wam miłe. Zakończyłem tam pracę po bardzo długich przemyśleniach i widzę że tam się nic nie zmieniło i nie zmieni, póki ta banda średniego szczebla nie opuści swych stołków lub nie przyjdzie nowa miotła i nie zmiecie tego dziadostwa. Tak naprawdę to wina rządzących tam że jest tak źle jak jest. Powodzenia dla rządzących w realizacji ambitnych planów produkcyjnych, niechaj premia kwartalna będzie bez was..

Tak20Nie1
Czarny
@krokodyl

Zapomniałeś dodać jeszcze jednego (usunięte przez administratora)mistrza mobbingu. Niejakiego (usunięte przez administratora) Ludzie uciekają z jego zmiany, chodzi stresuje człowieka i psuje całą i tak już beznadzieja atmosferę. Ciekawe dlaczego jeszcze jest tak cicho o tym że poniekąd przyczynił się do śmierci człowieka. NO WŁAŚNIE! Mowa o (usunięte przez administratora), który zmarł po tym jak wysłali go na dach otworzyć parę okien bo ludzie by pozdychali na hali. Hute z milionami na koncie nie stac na odciąć. Zacząłem robić prawko c+e I (usunięte przez administratora) z tego chorego zakładu.

Tak7Nie1
RB
@krokodyl

Pierdoli.z typie. Masz żal do huty choć w niej już nie pracujesz, wyjmij kija z (usunięte przez administratora) Młody pracownik po pół roku w hucie ma przynajmniej 2500-2800 na rękę.

Tak1Nie16
Frank HR
@RB

Ciekawe czy robisz jak chłopaki na pakowaniu, albo innej śmieciowej maszynie. Za taką samą tyre otrzymasz nawet u prywaciarza więcej. Chyba nigdy zje..ny po pracy nie wracałeś do domu. Tylko guziczki na maszynie wciskasz czy inne gó..no.

Tak3Nie2
Zoorientowany
@RB

Haha 2800 na rękę po pół roku to chyba nie w tym oddziale impexmetal!!!i też bulwersująca jest sprawa ostatniej sytuacji gdzie wysłali wieloletniego pracownika na dach otwierać okna i popełniono szereg błędów włącznie z akcją ratunkowa i człowiek zmarł ale o tym cisza bo wychodzą z założenia ze wszystko rozejdzie się po kościach i sprawa ucichnie i stołki będą uratowane!!!

Tak14Nie1
@RB

Prosze Cie ,nie gadaj glupot ,na poczatku masz 1790na reke,bylem ,widzialem,ucieklem

Zostaw merytoryczną opinię o Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A. - Konin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Huta Aluminium Konin Impexmetal S.A.