Opinie o Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, lecz też Klientów firmy. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Urząd Komisji Nadzoru Finansowego o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawa

Niestety przekazuję negatywną opinię o pracy w tym miejscu. Zarobki w przedziale netto 2.500-2.900 zł. Pewna część osób spoza układu zapewne nie osiąga tam nawet górnej granicy tego przedziału. Co innego tyczy się osób po protekcji, bo są zupełnie inaczej traktowane. Więc pod tym względem nie dziwię się, że ktoś się wypowiedział wcześniej, że zarobki jak w konsultingu. Bo jeśli jesteś człowiekiem bez protekcji to trafiasz w ww. przedział cenowy. Potwierdzam też, że ludzie tkwią tam bez podwyżki i awansu po 5 lat i dłużej. Nikt się nimi nie interesuje pod kątem rozwoju, a jedyną formą ich docenienia jest dokładanie pracy i nowych obowiązków. A praca trzeba przyznać, że jest skomplikowana, odpowiedzialna, wymagająca szerokich analiz, można powiedzieć też, że o charakterze naukowym. Więc nie wykluczone, że osoby z zacięciem naukowym mogą być zadowolone. Druga grupa osób zadowolonych to wspomniane osoby zatrudnione po protekcji. Więc jeśli nie jesteś w tych dwóch grupach, zdecydowanie odradzam rozpoczynanie przygody z tą instytucją. W szczególności mam tu na myśli osoby z rynku, które myślą, że jak pójdą do KNF to odpoczną (bo odpoczną tak, że się mocno zdziwią) oraz również osoby, które specjalnie przyjeżdżają do Warszawy, żeby poprawić swoją sytuację życiową (bo lepszego życia dzięki temu pracodawcy niestety nie znajdą). Na negatywną ocenę wpłynął również fakt, że panują tam tzw. feudalne stosunki pracy. Jest tam tzw. góra oraz tzw. dół, między którymi panuje przepaść. Więc możesz bez większych problemów zgadnąć, w której grupie będziesz oraz ewentualnie nawet odczuć skutki psychologiczne pracy w takim środowisku, takie jak np. spadek samooceny. Proponuję wziąć pod uwagę moją opinię, bo jak widzę prawie nikt nie decyduje się na jej przekazanie, pomimo że zawiedzionych jest naprawdę sporo. A mi również nie sprawia satysfakcji wystawianie negatywnej opinii oraz tym bardziej poświęcanie na to swojego czasu.

Monika

Pracuje w KNF od paru miesięcy więc wydaje mi się, że mogę się juz wypowiedzieć. Co do rekrutacji - przebiegła bardzo miła, ale podejrzewam, że to kwestia Departamentu do którego aplikujemy. Na odpowiedź czekałam dość długo, ale wynikało to głownie z wybuchu pandemii i zamieszania z tym związanym. Atmosfera - bardzo dobra, ale pewnie też zależy od Departamentu. Ja akurat mam super zespół. Godziny pracy bardzo fajne, wreszcie mam czas na normalne życie po pracy, chociaż czasem też pracuje trochę dłużej, ale zupełnie nie mam z tym problemu. Jestem w szoku co do opinii o zarobkach. Nie spotkałam się z takimi niskimi... ja jestem akurat bardzo zadowolona. Do tego fajny program socjalny. Dużo szkoleń, można się sporo nauczyć i wydaje mi się, że to naprawde dobre miejsce do wpisania w CV. Generalnie polecam.

Jurek

Uwaga premie czyli nagrody za q3 nie zostaną wypłacone. Prawdopodobnie za q4 też. Niestety jest obniżka naszych wynagrodzeń. Ciekawe czy 13ke utną?

Jurek

Ania
@Jurek

A skąd to wiesz ? Ja za q3 dostałam jakaś premie tyle ze niższa niż za q2 ? A skąd wiesz ze trzynastki nie będzie i premii za q4. tez nie będzie ? Chyba zdają sobie sprawę ze brak premii spowoduje odejście wielu osób ?

Jerzy
@Ania

Chyba Ty.

@Ania

Nie ma premii za Q4. Nic nie powiedzieli, że zetną. Bardzo to słabe, a miało być tak pięknie. Zero komunikacji w tej sprawie.

Adiadi
@Buba

W całym publiku teraz tak jest. Jest exodus z ministerstw i urzędów. Nikt nie chce za przysłowiową miskę zupy pracować

Szymon Nowy wpis
@Jurek

A kiedy wypłacane są premie za poszczególne kwartały?

Pytanie Nowy wpis

Czy istnieje możliwość rozwoju w Urząd Komisji Nadzoru Finansowego?

Prośba Nowy wpis
Klient

Prosimy o pilne sprawdzenie 4 najbardziej zadłużonej firmy na świecie Toyota, Toyota Bank i Leasing- podkładają ludziom świnie na całe życie, płaczemy, na siłę leczą zdrowych pracowników w Wałbrzychu, dziennie 1 lekarz zarabia na nich 5 tys zł to jest chore, lekarze kupują testy na egzaminy studiow medycznych swoim bahorom aby ich też leczyli w przyszłości na siłę gotują z tych małp zupy Kanibale tak się chwalą co robią PILNE

Monika

Frodzia
@Monika

Czy to oznacza, że Twoje zarobki są tak niskie , czy tak wysokie ze jesteś zadowolona?

Pańcio
@Monika

To ja powiem jak to wygląda z perspektywy człowieka będącego w Urzędzie już 2 lata. Wszystko zależy od Departamentu gdzie traficie i oczywiście przełożonych. Szkoleń "dużo" nie ma - ja ich zaliczyłem 4, czyli średnio jedno na 6 miesięcy. Zarobki na tle branży nie są jakoś specjalnie wyrafinowane, ale coś za coś - potwierdzam: godziny pracy bardzo atrakcyjne, bo jak zaczniesz o 8ej (a możesz i wcześniej), to o 16ej całujesz klamkę - co istotne - przy braku pretensji/fochów/dziwnych spojrzeń przełożonych. Socjal przemilczę, bo nie istnieje. Chyba że uważacie za "fajny program socjalny" kilka stów rocznie (nie 9 a 3) z ZFŚS. Nawet opieka medyczna jest w 100% na Twój koszt. I teraz kremdelakrem - ludzie wokół. Pominę samą Komisję i wszelkich dyrektorów, bo z nimi raczej na początku większych zażyłości nie nawiążecie. Pozostaje kierownik (kierowniczka - u mnie) - i tutaj możecie trafić na niezłą galerię, począwszy od tych, którzy nie wiem po co tutaj są (ze względu na pozytywy na tle reszty - wiedzę, szacunek do innych i umiejętności menedżerskie) po tych, których nie wiem kto przyjął/awansował i trzyma (cechy odwrotne od tych pierwszych). Subiektywny nos mówi mi, że jest ich mniej więcej po połowie. Ludzie poniżej kierownika z mojej obserwacji dzielą się podobnie. Ale tutaj mamy też dodatkowe kategorie: przydupasów/lizusów (których nie ogarniam - za donoszenie długofalowo nic w zamian nie osiągniesz) oraz "dziwaków" - tutaj z kolei trudno o zamknięcie ich w jakichś ramach, bo odchyły są w przeróżnych kierunkach. Do zdecydowanych minusów zaliczam: - pracę w formule open space - jak dla mnie to dehumanitaryzm i kojarzy mi się z kurnikiem, - system premiowy, który jest totalnie uznaniowy. Nie masz żadnych parametrów do osiągnięcia, nie wiesz za co, czy i ile dostaniesz, a jedyny ślad jest na koncie. Dziwne, ale na ten temat nie ma z przełożonym żadnych rozmów, pytań, tłumaczeń, podziękowań (za pracę z jej strony i za kasę z Twojej :). O rekrutacji nic więcej niż Przedmówczyni nie dodam. Nie mam uwag. Było rzeczowo i sympatycznie. Jedno jest tutaj dziwne - ludziska potrafią pracować nawet po ok. 10 lat bez większych podwyżek czy awansów. Skąd to wiem? Bo mi mówią:) Dziwne dla mnie, bo przez ten czas rynek parę razy mocno chłonął i pytanie czemu nie zdecydowali się czegokolwiek zmienić. Może to kwestia przyzwyczajenia? Nie wiem, ale ja nadal tego nie rozumiem. Siedzą i narzekają i na tym się kończy. Podsumowując: szukasz ciekawego wpisu w CV, nie narażając się na przepracowanie i nadmierne zarobki? To miejsce jest dla Ciebie!

T1000
@Pańcio

Pańcio, sam sobie na swoje pytanie o tych zasiedziałych 10 lat w jednym miejscu odpowiedziałeś - siedzą i narzekają, ale siedzą, bo jak napisałeś, nie grozi im przepracowanie. Przyzwyczajenie skutecznie tych ludzi chroni przed zmianą, której niewątpliwie się obawiają.

karampuk
@Monika

"dobre miejsce do wpisania w CV." - czy aby na pewno? o ile chcesz dalej pracowac w sektorze publicznym pewnie tak, ale w sektorze prywatnym takie doswiadczenie do niczego się nie przyda. No chyba że nabedziesz takie znajomosci że bedziesz mieć wpływ na decyzje KNFu :)

Marcelina Nowy wpis
@Monika

@Monika, też jestem ciekawa wysokości zarobków i stanowiska. W mojej opinii wynagrodzenia są poniżej średniej rynkowej dla osób z wiedzą i doświadczeniem. Może w ostatnim czasie zmieniła się strategia kadrowa i zarobki dla nowo zatrudnianych znacząco wzrosły.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Urząd Komisji Nadzoru Finansowego? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Młodszy Kierownik ds. Projektu w Departamencie Informatyki; DIT/09/2021; wydawały Ci się najkorzystniejsze?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Nieprzyjęty
Kandydat

Sama rozmowa i przebieg procesu pozytywnie. Niestety deklaracje, ze odezwa się bez względu na finalna decyzje dot rekrutacji - zero odezwu. Duży negatyw za niesłowność, plus za przyjemny proces.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w Urząd Komisji Nadzoru Finansowego?

Weteran

Praca ciekawa, możliwość szkoleń i wyjazdów zagranicznych dla tych ambitnych i pracowitych. Zarobki niestety średnie. Duże możliwości rozwoju i dobre perspektywy zawodowe. Warto popracować pare lat. Są jednak różnice pomiędzy departamentami.

Były Pracownik
@Były pracownik

Ja również nie mam dobrej opinii o pracy w UKNF. Po pierwsze niemiła atmosfera, ale to raczej z powodu osób w departamencie. Ciągłe patrzenie na ręce, krytyka, czułam się tam bardziej jak intruz niż pracownik. Przepaść pomiędzy górą a dołem ogromna. Niektóre osoby z kierownictwa boją się góry (już od poziomu dyrekcji) jak diabeł święconej wody. Ogólnie szkoda czasu, który mogłabym lepiej wykorzystać na rozwój w innej firmie. Na etapie rekrutacji wybrałam UKNF, bo pomyślałam sobie prestiżowa instytucja ale to był mój ogromny błąd. Teraz pracuję w innej firmie, gdzie jest miła atmosfera a praca i tak jest wykonana więc da się bez zbędnych nerwów. Po pół roku w UKNF naprawdę siada samoocena, człowiek zaczyna wierzyć, że jest do niczego, gdzie w poprzednich firmach radził sobie bardzo dobrze. Może trafiłam na zły czas, może nie udało mi się nawiązać porozumienia z departamentem, ale przyznam, że po raz pierwszy tak żałowałam decyzji o zatrudnieniu.

Abn
Kandydat

Czy ktoś ostatnio wysłał aplikację i może podzielić się doświadczeniem dotyczącym szybkości rozpatrywania kandydatury? Moja aplikacja ma od 4 tygodni status "rozpatrywanie kandydatury" . Nie wiem czy taka prędkość jest typowa dla KNF, czy też któryś z pracowników obsługujących rektrutację zapomniał kliknąć "odrzuć"

Ewelina
@Abn

A jesteś tak dora że powinni zadzwonić :)

Adam

Czy urząd organizował jakieś praktyki czy przez pandemie niestety nie?

Martyna

@Monika a zdradziłabyś do jakiego departamentu się dostałaś?

Czy pracodawca Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Mon
@Pytanie

taaak, szkoleń jest dużo :)

Maciej
Kandydat

Rozmowa rekrutacyjna na żenującym poziomie, od razu "czarna" wizytówka firmy na dzień dobry, zero profesjonalizmu, zero informacji zwrotnej mimo zapewnien, że tak, tak poinformujemy na pewno...

Kiko

A za praktyki duzo placa?

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Urząd komisji Nadzoru Finansowego?

@Pytanie

Ja miałam w siedzibie UKNF.

mała
@Buba

chce sie starac o stanowisko specjalisty. zdradzisz jak wygladała rozmowa rekrutacyjna. docenie wszystkie szczegóły :)

@mała

Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi i wszystko zależy od tego na jakie stanowisko odbywa się rekrutacja. Ja nie starałam się o pracę na stanowisku specjalisty.

Natalia
@mała

Ja też szykuję się na rekrutację w KNF na stanowisko specjalisty w Zespole Petycji Skarg i Innych Wystąpień. Byłaś na rekrutacji? Poratujesz? Jakich pytań się spodziewać?

Edi

Hej. Dostałem prace w UKNF ale nie wiem czy przyjąć ofertę. Aktualnie zatrudniony jestem w dużej korporacji za dość dobre pieniądze. Jak wyglada praca w Urzędzie i atmosfera pracy? Liczę na Państwa podpowiedzi.

Przemysław
@Edi

Możesz napisać na jakie stanowisko dostałeś ofertę pracy? Na stronie https://www.knf.gov.pl/o_nas/urzad_komisji/oferty_pracy widziałem kilka nowych ogłoszeń. Niestety nie znam wysokości wynagrodzenia, ale pracodawca oferuje atrakcyjny pakiet socjalny i możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w szkoleniach. Prowadzi także stronę na facebooku z najnowszymi informacjami dotyczącymi firmy. Napisz jeżeli zdecydujesz się na rozmowę rekrutacyjną.

@Przemysław

Nie chce sie roztkliwiac nad działem bo domyślam się, ze komentarze jak wszędzie są czytane przez działy hr :) wynagrodzenie już znam ponieważ oferta została złożona . Niemniej jednak interesuje mnie ogólna opinia na temat atmosfery w tym miejscu. Domyślam sie ze atmosfera w każdym z departamentów będzie inna. Mnie na ten moment interesuje ogół na temat atmosfery ogólnej w urzędzie. Czy atmosfera jest bardzo sztywna? Czy ciężko sie utrzymac w takiej pracy? Nigdy nie pracowałem w sferze budżetowej wiec z mojej strony rodzą sie dodatkowe pytania. Jestem bardzo skrupulatnym człowiekiem i nie boje się zazwyczaj wyzwań ale nie chce spaść z deszczu pod rynnę.

Bronek
@Edi

W urzędzie jak to w urzędzie. Nie liczą się kompetencje tylko znajomości. Zawsze może przyjść ktoś kto do pięt Ci nie sięga a będzie miał lepszą stawkę. Rozwój - tylko szkolenia, bo na awans nie ma co liczyć. Wiadomo tylko znajomości.

QL
@Edi

A długi czas po rozmowie kwalifikacyjnej czekałeś na informację czy Cię "chcą" ? Jestem w trakcie rekrutacji stąd moje pytanie.

mała
@Edi

Edi, przyjąłeś pracę w knf? chce sie staraś o stanowisko specjalisty. podpowiesz z czego się przygotować na rozmowę kwalifikacyjną? bardzo mi zależy na tej posadzie

@QL

W tydzień czasu wszystkiego się dowiedziałem :)

Luidzi

Jeśli ktoś jest początkującym pracownikiem to nie ma jeszcze doświadczenia i stąd niższe zarobki!

Klaudia
@Luidzi

Szanowny Panie, jak zerknie Pan na oferty pracy na stronie UKNF (przy których zamieszczaniu zapewne sam Pan uczestniczy), to czy widzi Pan ogłoszenie z wymaganiami bez doświadczenia czy bardziej jest tak, że wymagania wobec kandydata są duże lub bardzo duże? Jak to się ma do Pana wypowiedzi, że takie zarobki dotyczą kandydata bez doświadczenia? W ogóle są zatrudniane takie osoby w UKNF?

Hanna

@Urzednik Mało osób udziela się na tym wątku, dlatego trzeba Ci szczególnie podziękować za ten komentarz. Narzekasz na wysokość wypłaty - pamiętaj, że to jest zależna od potrzeb danego człowieka. A jak długi ma już staż pracy w Urzędzie komisji Nadzoru Finansowego? Skupiasz się zarobkach - a jak wygląda sprawa z rodzajem umów?

Urzednik

Atmosfera ok, co do zasady brak nadgodzin, praca czesto ambitna, stabilnosc zatrudnienia. Ale pomimo duzej odpowiedzialnosci wynagrodzenia to zenada, na poczatek nedzne 2500 netto (a podobno ma byc jeszcze mniej) i niestety nie ulega to szybkiej zmianie, a jesli juz to o jakies 200-300zl. Awans? Ludzie tkwia po 5 lat na stanowisku starszego referenta albo specjalisty z wynagrodzeniem 3000netto. Nie jest to problem tylko jednego departamentu, ani jednego pracownika.

Hanna

@Mateo to bardzo dobrze, że jesteś zadowolony. Co więcej możesz powiedzieć o pozytywnych aspektach pracy w tym miejscu? Co najbardziej Ci się podobało?

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Komisji Nadzoru Finansowego - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
2.9/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Piękna 20