Urząd do Spraw Cudzoziemców

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Urząd do Spraw Cudzoziemców

aktualny pracownik

Pracy sporo, zarobki nie najwyższe ale atmosfera jest świetna. Nie ma stresu, mobingu czy ciśnienia jak w korpo. W godzinach pracy można jeść, skorzystać z toalety ( nie muszę już przetrzymywać moczu, czego świetnie nauczyłem się u poprzedniego pracodawcy). Jadę do roboty na luzie i nie mam się czym stresować. Roboty w biurze sporo jest, trzeba się uwijać, odbierać telefony, przydają się języki, ale to wszystko na ASAP, a nie na yesterday

byłypracownik Nowy wpis

Pracowałem w Departamencie Legalizacji Pobytu i niestety spotkałem się z mobbingiem ze strony przełożonej. Są dwa zespoły, którymi koordynują dwie Panie. Zarówno jedna jak i druga Pani nie szanuje pracowników, przez co większość pracowników (starszych i nowych) zdecydowało się odejść. Nadmiar obowiązków, syzyfowa praca i wyzysk na ludziach. Mimo ciężkiej pracy, słyszy się tylko jak złym jest się pracownikiem i że nic się nie robi... Kobiety zmuszane są dźwigać i pracować na wysokości, przepisy bhp są notorycznie łamane. Inspekcja Pracy powinna skontrolować to co się tam dzieje bo to jest nie do wiary, aby takie rzeczy działy się w państwowej pracy. Niestety dyrekcja broni koordynujące Panie, ludzie mają zniszczone zdrowie psychiczne i fizyczne, przez co decydują się odejść. Ja również postanowiłem odejść i odradzam pracy w tym miejscu.

foreigner Nowy wpis
@byłypracownik

To coś niesamowitego.Dziękuje za informacje gdyż rozważałem aplikowanie.

Iza Nowy wpis
@byłypracownik

Syzyfowa praca? Co do tego traktowania to naprawdę mi przykro czy wszystkich to spotyka? Czy uwzięli się tylko na ciebie?

Nika12
Kandydat

Pomimo jak była mowa wcześniej nawalu pracy i braków kadrowych rozmowa na naborze zupełnie nie nastawiona na zatrudnienie kogokolwiek. Miałam wrazenie, ze stanowisko jest już obsadzone i kandydata trzeba sie jak najszybciej pozbyć. Przygotowywalam sie z ustaw zawartych w ofercie- pytania.... mialam wrazenie ze komisja czytala inne ustawy. Po braku odpowiedzi na 3 pytanie oswiadczenie jednego z czlonkow komisji ze nie osiagnelam 50% wymagane z kazdej ustawy i kontynuowanie rozmowy nie ma sensu, bo i tak nie bede zatrudniona...szkoda czasu i zawracania sobie głowy przy takim chamskim podejściu i pracy za marna kase.

Obiektywna ocena
@Nika12

Jak taka marna kasa, to po co się ubiegałaś o pracę? Na żadne pytanie nie odpowiedziałaś w przynajmniej 50% - byłaś więc nieprzygotowana.

Michael
Klient
@Nika12

Na żadne z 3 pytań nic a nic nie odpowiedziałaś? ???????????? To głąb z Ciebie konkretny.... Jak może ktokolwiek zatrudnić takiego głąba?? No sama pomyśl. A sorry, z myśleniem u Ciebie nie najlepiej ????????????????

@Michael

Starajmy się pisać merytorycznie i nie wyzywać innych użytkowników forum, każdy ma prawo podzielić się swoimi doświadczeniami. Możesz wyjaśnić, czego dotyczą pytania na rozmowie rekrutacyjnej w tym urzędzie?

Czytanie ze zrozumieniem
@Michael

Zauwaz, ze pytali z innych ustaw niz te do których kazano sie przygotować. Ale chyba z czytaniem nie najlepiej u Ciebie

Sara

Mam podobne doświadczenie

Xigi
@Nika12

Wierzę ci, ponieważ ja np.w wymaganiach na dane stanowisko miałem znajomość angielskiego w stopniu min.komunikatywnym - a na rozmowie, na kolejnym etapie, dostalem do przetłumaczenia na polski tekst prawniczy z typowo specjalistycznym słownictwem.

Irena Nowy wpis
@Xigi

Dosłownie nic nie wspominali o znajomości prawniczych słówek? Wiesz jeśli nie to najgorsze jest to, że pewnie stawiali na domyślenie się tego przez kandydata. Ale fakt faktem powinni to określić, żeby nie było żadnych nieporozumień. Czyli jak Ci właściwie poszło? :/

Uchodzca
Kandydat

Mam wrażenie że nabory są ustawione pod kątem określonych kandydatów którzy są zatrudnieni albo na podstawie zleceń albo stażu w tym urzędzie o czym świadczą wymagania dodatkowe w taki sposób aby zatrudnić konkretnego kandydata np certyfikat dostępu do info niejawnych, znajomość programu pobyt, praca z cudzoziemcami 2 mce, dowolne konstelację znajomości języków np obok ang niemiecki czy też studia podyplowe poltologi. Od kiedy do Polski napływają uchodzcy czy imigranci z Niemiec? Równie dobrze można wpisać znajomość węgierskiego, japońskiego lub łaciny. Jeżeli kandydat który ma wygrać zna łacinę to wpisać można znajomość łaciny na poziomie b2 bo wiadomo że inni kandydaci nie znają a rozmowa jest tylko formalnością. Trzeba dopuścić tych których można dopuścić a przyjąć tego który ma się dostać.

Pracodawca

@Uchodzca

Wymagania dodatkowe, są wymaganiami, które przy rozpoczęciu pracy nie są niezbędne, ale wskazują potrzebę ich posiadania, czyli w trakcie rozpoczęcia pracy, zasadnym jest pozyskanie wskazanej wiedzy i/bądź umiejętności. Wymagania niezbędne są konieczne, a wymagania dodatkowe są przydatne do optymalnego wykonywania zadań na danym stanowisku pracy. Nie wykazanie się na etapie rozmowy kwalifikacyjnej wymaganiami dodatkowymi, nie dyskwalifikuje kandydata/tki do zatrudnienia, zaś wykazanie się nimi zwiększa szanse na ewentualne zatrudnienie.

Jolka
@Uchodzca

I to jest akurat prawda :) kilka lat temu brałam udział w konkursie na określone stanowisko w służbie cywilnej, na liście już bylo kilku pracowników UdsC, bo listy były jawne, chwilę przed RODO,a że pracowałam kiedyś już w tej firmie, to nazwiska znałam. Stanowisko otrzymała już zatrudniona osoba, czego dowiedziałam się po fakcie od znajomych dalej pracujących w urzędzie, i było przygotowane specjalnie pod tą osobę. Tak że tak ;) tylko po co ten cyrk z konkursem i kilkustopniowa rekrutacja? Kiedyś do normy należało zatrudnianie na zleceniach, przy pracy mającej znamiona pracy stałej w ośmiogodzinnym trybie, umowy tylko po znajomości. Ręka rękę myla. Bezpośrednia praca z osobami pracującymi w dawnych czasach w służbach specjalnych też miała dreszczyk emocji - trzeba było bardzo uważać co się mówi i komu, nawet całkiem niewinne i neutralne rzeczy, bo mogły zostać wykorzystane przeciwko tobie w najmniej oczekiwanym momencie. (usunięte przez administratora)Sporo osób niekompetentnych, choć i sporo całkiem nomalnych - zauważyłam że tego typu urzędnicze stanowiska lubią przyciągać osoby niespełnione z parciem na zrobienie kariery w instytucji państwowej, osoby z nutką manipulanta w charakterze i taniego karierowicza(usunięte przez administratora)

Były

A ja tam polecam pracę. Owszem trzeba się sporo napracować, ale nigdzie nie dają nam pieniedzy za darmo. Może nie jest to praca marzeń, ale jak na budżetówkę jest całkiem ok.

mada
@Były

młodszy specjalista ile zarabia ?

Rozmowa kwalifikacyjna
Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Urząd do Spraw Cudzoziemców. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
Aga
Kandydat

Po jakim czasie takie podreferendarz może liczyć na podwyżkę? Jak mam doświadczenie w administracji to mogę mieć szansę w rekrutacji? Dodam że niestety studia mam ukończone w zupełnie innym kierunku.

Kasia
Klient

Przy każdym kolejnym wystąpieniu o kartę pobytu, wypełniamy te same wniski , po dwa egzemplarze. Czyli Urząd nie ma danych na temat cudzoziemca, który otrzymuje np. trzeci raz kartę pobytu? Konto, na którym cudzoziemiec może sprawdzać stan swojej sprawy, działa tylko w jedną stronę, nie można napisać chociażby pytania do Urzędu. Kolejne karty pobytu wydawane od nowa, zamiast przedłużania- niebywałe marnotrastwo pieniędzy. Papiery, papiery i jeszcze raz papiery.

@Kasia

Pewnie pomyliłaś forum. Forum dotyczy urzędu fo spraw cudzoziemców, który rozpatruje odwołania od decyzji urzędu wojewózkiego. To urząd wojewodzki i wydział do spraw cudzoziemcow i pobytow rozpatruje wnioski w I instancji o których piszesz.

Aplikowaliście na Pracownik Działu Księgowości w Urząd do Spraw Cudzoziemców i zostaliście zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami dotyczącymi bezpośredniego spotkania z przedstawicielami firmy. Wasza opinia może okazać się cenną wskazówką dla innych użytkowników.

Kandydat

Jak wygląda postępowanie rekrutacyjne i jakich pyań można sie spodziewać ?

wex
Kandydat

Dzień dobry. Czy posiadając spore doświadczenie w pracy na infolinii i aplikując na ostatnią ofertę z infolinia związaną, czy można liczyć na jakieś dodatki do pensji? Z góry dziękuję za odpowiedź

Szukam pracy w mieście Warszawa. Zainteresowała mnie oferta firmy Urząd do Spraw Cudzoziemców. Czy ktoś wie, jakie warunki zatrudnienia oferują? Czy można liczyć na zarobki rzędu 3400 PLN?

aktualny pracownik

Dawid

A urząd teraz ma otwarte czy nadal zdalnie?

piątas
Kandydat

Mam pytanie do kolegów, czy to prawda że nabory są wstrzymane do Urzędu do Spraw Cudzoziemców w Warszawie, chodzi o słuzbę cywilną. Nadal jest ruchomy czas pracy (rozpoczęcie)? Jaka jest atmosfera w tym Urzędzie?

Hanka
@piątas

Tak, jest ruchomy czas pracy. Atmosfera jest bardzo dobra.

Natalia

Czy w tej firmie mam szanse się rozwinąć ?

Justyna

A jak sądzicie czy są jakieś szanse na poprawę finansów? Myślę złożyć dokumenty ale uzależniam od zarobków.

Anonim

Dobra praca na zdobycie doświadczenia w administracji. Uczy cierpliwości, pokory oraz umiejętności patrzenia na pewne rzeczy z dystansem. Średnie możliwości awansu, sama praca jest do znudzenia powtarzalna i montonna. Na początku wydaje się ciekawa, ale z czasem dokumenty można recytować z pamięci, wstawiając tylko dane cudzoziemca. Pracy jest mnóstwo, pracowników mało i póki będą zarobki takie, jakie są, nic się nie zmieni.

Anonim

Jesli ktos jest zainteresowany praca w Urzedzie to zarobki zaleza od stanowiska, najczesciej najnizsza krajowa w przypadku umow zlecen, staze z urzedu pracy ponizej tysiaca zlotych, umowa o prace tylko w przypadku wygranego konkursu. Stanowiska kierownicze po znajomosci. Duzo obowiazkow malo pracownikow. Nie jest to atmosfera korporacji ale na wszystkim I wszystkich sie oszczedza.

Anonim2
@Anonim

Zgadzam się z Anonimem. Miejsce dobre żeby zdobyć trochę doświadczenia, ale zarobki są nienajlepsze, w urzędzie panuje ogólny brak organizacji, lokalizacja na dalekim służewcu. Jedyny plus to ruchome godziny pracy między 7 a 10.

Anna

Wszystko się zgadza

@Anonim

Zainteresowało mnie stwierdzenie, że stanowiska kierownicze nabywa się "po znajomości". Dyrektorzy w Urzędzie nie zmieniają się od 10 lat, Naczelnikami w 99% przypadków zostają długoletni pracownicy Urzędu więc co rozumiesz pod pojęciem "po znajomości"?

@Były pracownik

Dziękuję za informacje o pracy w Urząd do Spraw Cudzoziemców. Czy firma oferuje jakieś możliwości rozwoju pracownikom? Mam na myśli chociażby szkolenia.

Hanna

Praca jak praca, nie ma powodu do narzekania chyba, że ktoś nie lubi pracować!!

Czy ktoś ma jakieś ciekawe informacje o Urząd do Spraw Cudzoziemców? Zawsze warto dzielić się z użytkownikami fajnymi ciekawostkami z życia firmy.

Janina
@Administrator

Nie polecam. Ilość pracy przekraczająca fizyczne możliwości jej wykonania. Ciągłe naciski że strony przełożonych. Stanowiska kierownicze po znajomości. Organizacja pracy właściwie nie istnieje. Spychanie odpowiedzialność na szeregowych pracowników. Nikt nie kontroluje co kto robi. Zarobki marne, niecałe 2000 na rękę na początek na mowę zlecenie a pracujesz jak pracownik na etacie. Wszystko pilne i na wczoraj. Pretensje że praca nie wykonana, jak nie ma kiedy jej zrobić bo jest jej za dużo a za mało ludzi.

@Janina

Jakie stanowisko zajmujesz lub zajmowałaś w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców? Na czym konkretnie polegały Twoje obowiązki? Czy pracodawca zapewniał Ci jakąś premię? Proszę Cię o uściślenie kwestii, o które Cię zapytałam. Zainteresują one innych użytkowników forum.

Możecie opisać świeżą sytuację Urząd do Spraw Cudzoziemców? Przyda się to wielu osobom zainteresowanym pracą tam.

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd do Spraw Cudzoziemców - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Urząd do Spraw Cudzoziemców?

Zobacz opinie na temat firmy Urząd do Spraw Cudzoziemców tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Urząd do Spraw Cudzoziemców?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 3, z czego 2 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Urząd do Spraw Cudzoziemców?

Liczba opinii klientów firmy Urząd do Spraw Cudzoziemców, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Urząd do Spraw Cudzoziemców