Opinie o Urząd Transportu Kolejowego w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Urząd Transportu Kolejowego. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Urząd Transportu Kolejowego o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Urząd Transportu Kolejowego w Warszawa

Warto zwrócić uwagę, że z powodu niżej opisanego zachowania pani dyrektor Departamentu Obsługi Prawnej, został zatrudniony w maju 2022 r. psycholog, w celu sporządzenia opinii, dlaczego w tym departamencie jest atmosfera jaka jest. Opinia psychologa miała być przekazana pracownikom do zapoznania się. Do dziś nie została udostępniona. Skandal. Czy UTK ma coś do ukrycia?

Iksik
@pracownik

Ma i to bardzo dużo, zachowania podchodzące pod (usunięte przez administratora) zamiatane są pod dywan. Rzecznik Praw Pracownika to stanowisko, które w żaden sposób nie pomaga ludziom którzy są "gnębieni". Wręcz przeciwnie nabiera wody w usta i unika kontaktu byle tylko nie zostać zamieszanym w aferę. Wstyd!! Państwowy urząd zamiast świecić przykładem to takie rzeczy promuje.

Witam. Czy ktoś wie ile może zarabiać Specjalista w Wydziale ds. Zdarzeń Kolejowych w Departamencie Planowania i Nadzoru? Jaka atmosfera? Warto pracować tam? Jakie są wymagania?

@Sunny

To sama podstawa? Do tego dochodzą dodatki w formie premii? A benefity? Powiesz co jest ciekawego?

Hanka Nowy wpis

Słuchajcie, na co angielski w Wydziale Obsługi Pasażerów i Nadzoru w Departamencie Przewozów Pasażerskich? Specjalista ds. skarg musi go znać na poziomie B1. Ani to nie wystarczy do samodzielnej obsługi skarg, ani nie sądzę, że specjalista ma na skargi cudzoziemców sam odpowiadać. Czy jednak tak?

Będę kandydowac na stanowisko Główny Specjalista ds. administrowania sieciami komputerowymi w Wydziale Wdrożeń Systemów Informatycznych, mam nadzieję, że to dobry wybór, bo miałem dwie oferty :) Wszedłem tak naprawdę tylko zapytać, czy to wyższe wykształcenie, którego wymagają, to musi być jakiś określony kierunek? No bo jak tak i mój dyplom im nie będzie pasował, to nie ma co marnować swojego czasu.

Anonim Nowy wpis

Wykształcenie wyższe,a atutem będzie wyższe informatyczne. Czytanie ze zrozumieniem ????

Anonim Nowy wpis

Urząd jak urząd. Lubisz pracować to będą Cię szanować. Daj denerwujące jest to że jedni pracują,a inni zamawiają jedzonko z dostawą i przesiadują w kuchni. Panie z kancelarii wścibskie i niemiłe. Odnoszą się tak, jakby niewiadomo kim tam były. Chamstwo i plotkarstwo na najwyższym poziomie,tylko że nikt tego nie widzi. Narzekają i wiecznie im źle ile to roboty,a tak na dobrą sprawę główne zajęcie to dogryzanie i plotkowanie. Ogólnie Urząd na duży plus ale warto się zastanowić czy wszyscy, którzy tam pracują powinni tam pracować.

Sylwia

Bardzo niepokojące są te doniesienia o sytuacji w DOP. Ponieważ trwa jeszcze nabór na stanowisko Główny Specjalista w Wydziale Obsługi Prawnej i Sądowej w DOP, chciałabym zapytać, jaki stosunek zależności ma ta pozycja wobec dyrektor, jak często następuje kontakt służbowy. Na jaki okres jest to zastępstwo za Głównego Specjalistę? Nie kryję, że Wasza odpowiedź przesądzi, czy w ogóle złożę aplikację.

sprawdzenie dokumentów, test wiedzy, test obsługi komputera, rozmowa kwalifikacyjna

nie pamiętam

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.

@pracownik

Jakie to było zachowanie że aż psycholog był potrzebny? Od tamtego czasu atmosfera się nie poprawiła? Pani dyrektor zmieniła swoje podejście do podwładnych?

tajemniczy donosiciel
@pracownik

Oczywiście że mają i to wiele do ukrycia a może i jeszcze więcej. Dzieją się dziwne rzeczy we wszystkich firmach kolejowych w Polsce które nadzorowane są przez NIEZALEŻNY Urząd. Tymczasem NIEZALEŻNY Urząd ma zamknięte oczy w momentach kiedy powinien interweniować, a otwiera je - w momencie kiedy wiadomo, że z wielkiej chmury będzie mały deszcz. Urząd ten jest całkowicie zbędny. Powstał jedynie po to by legalnie brać łapówy w garniturze i eleganckiej walizce a nie po to by faktycznie zająć się poprawą bezpieczeństwa. Wcale nie dziwne, że wewnątrz firmy jest taka a nie inna atmosfera. Na złodzieju czapka gore i nigdy nie wiadomo kto co gdzie komu. Zwłaszcza przy tak ogromnych pieniądzach. Za PKP-u była tragedia, ci co wtedy krzyczeli że PKP to zło - dziś siedzą na tych samych stołkach tylko, że w firmach o kolejowo brzmiących nazwach, siedzą przed komputerami, klepią tabelki i twierdzą że tabelki poprawiają bezpieczeństwo. BEZPIECZEŃSTWO to taka inna nazwa na łapówy. Łapówka to pejoratywne słowo i źle brzmi, ale co innego jak się powie "bezpieczeństwo jest dla nas bezcenne i najważniejsze". Zamiast zająć się faktycznym rozwiązaniem problemów związanych z wdrożeniem ETCS, GSM-R, to poważna firma zwana UTK - przewala miliony złotych na maskotkę rogatka i kolejne miliony przewala na reklamy maskotki w TV, a tymczasem kierowcy jak wpadali pod pociągi tak wpadają dalej, ludzie giną na torach i co najciekawsze - MASZYNISTA jest jako pierwszy podejrzany w takim wypadku, bo mógł trąbić, albo trąbił zbyt mało, albo zbyt późno albo coś tam jeszcze co wymyślą magistrowie ekonomii - a nikt nie zastanowi się nad tym że TORY to nie miejsce na spacery czy przebywanie ludzi. Trzasnął pociąg osobę postronną > zgłoszenie do dyżurnego > ewentualne oględziny pojazdu > jedziemy dalej albo żądamy podmiany i pociąg kontynuuje swój bieg z opóźnieniem godzinnym a nie 6 godzinnym bo samo oczekiwanie na przybycie prokuratora potrafi trwać wieki tylko po to żeby stwierdził jakieś formalności, które można stwierdzić zdalnie. Pan Maszynista z Intercity z Poznania, który narobił szkód zarówno dla PKP PLK jak i samego IC, siedzi obecnie w ośrodku szkolenia UTK i szkoli przyszłych maszynistów na symulatorach. Ale oczywiście nikt nic o tym nie wie, nikt nikomu koperty nie wręczył, związki zawodowe też nic nie wiedzą, ale ludziom ust nie zamknie UTK. Są dowody, są nagrania, są dokumenty z których ewidentnie wynika jak to dyspozycyjny w imię bezpieczeństwa jest UTK i jego pracownicy. IGNACY GÓRA - 30 marca 2017 został powołany na prezesa UTK na nowych zasadach. W czasie pięcioletniej kadencji Prezes UTK jest nieodwoływalny i podlega bezpośrednio Prezesowi Rady Ministrów. To mówi samo za siebie... 5 lat minęło 30 marca 2022, a NIEZALEŻNY PREZES namaszczony Prezesem Rady Ministrów - grzeje dalej stołek? Artykuł 11b Dz.U.2023.1786 punkt 4.4: Prezes Rady Ministrów odwołuje Prezesa UTK w przypadku zaistnienia okoliczności, które wpływają na niezależne sprawowanie funkcji. Już dawno tam powinna wejść Najwyższa Izba Kontroli.

Iksik
@pracownik

W sieci pojawiła się oferta pracy na stanowisko głównego specjalisty ds. administrowania sieciami komputerowymi. Firma umożliwia możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie i programu sportowo-rekreacyjnego (Multisport). W jakiej części te benefity są opłacone, jak to w ogóle wygląda? Bo nigdy nie miałem czegoś takeigo. Widzę, że pracuje się tutaj na umowę o pracę. Na jak długo się ją otrzymuje?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Hej, wiecie jakie są zarobki w 2024 r. na stanowisku specjalisty w biurze dyrektora generalnego? Na czym polega zadanie komputerowe sprawdzające umiejętności? Chodzi o Excel, Outlook itd.? Jak przebiega rozmowa? Na co jest kładziony największy nacisk? Z góry dzięki za pomoc.

Pani

To prawda, że specjaliści zarabiają tutaj ok. 4.000 zł netto? Tak wyczytałam z forum :) Chciałabym aplikować na stanowisko związane z analizami finansowymi i niestety taka kwota to dla mnie niewiele:( Wiem wiem, przecież mogę nie wysyłać cv, jeśli coś mi nie pasuje, ale może warto? Podobno jest tu wiele szkoleń i możliwości rozwoju. Dla specjalistów ścieżka kariery też jest otwarta? Jak u was wygląda struktura w firmie? :) Refundują koszty kształcenia, a w ilu procentach? Studia podyplomowe również brane sa pod uwagę?

@Adam

Właśnie też widziałem ogłoszenie że szukają na to stanowisko. Wymagania to wyższe wykształcenie i doświadczenie zawodowe co najmniej 6 miesięcy w zakresie administracji publicznej. Ty masz tyle? Ja myślę żeby wysłać CV tylko nic nie podali o zarobkach. Jakbyś był na rozmowie to napisz ile proponują. Pewnie nie kokosy ale zawsze warto wcześniej wiedzieć, nie?

Sunny

Nie wiem, czy na rozmowie powiedzą. Specjaliści zarabiają ok. 4.000 zł netto. Nie wiem czy są różnice (ew. jakie) między departamentami. Wydaje mi się, że nie. Na pewno większe zarobki są w Biurze Prezesa, Biurze DG...

@Sunny

Urząd Transportu Kolejowego poszukuje pracownika na stanowisko Sekretarka. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji? Podzielcie się swoimi wrażeniami.

iksik

Normalna rekrutacja, najpierw weryfikacja dokumentów, później test wiedzy, test znajomości komputera i na koniec rozmowa kwalifikacyjna .. ale ja akurat nie na sekretarkę.

@iksik

Trudny ten test wiedzy? Czy nie nie ma problemu żeby go przejść pozytywnie? Ty dotarłeś do rozmowy kwalifikacyjnej? Na jakie stanowisko aplikowałeś?

Grzybek

Pan Dyrektor czy jak mu tam (łysy w okularach) robi przepytywankę z wiedzy o Urzędzie, z wiedzy o aktach prawnych, z nazw pociągów, z długości linii kolejowych, itp. na stanowisko UWAGA sekretarskie za psie pieniądze ???? hit!

@Grzybek

Naprawdę? A skąd wiesz? Sam byłeś na rekrutacji że znasz pytania? Wiadomo że to dość niekonwencjonalne podejście pytać o długość linii kolejowych ale co kto lubi. Może potem taka wiedza się przyda. Przyjęli już kogoś do sekretariatu?

Jojo

Jak ktoś ma chce być (usunięte przez administratora) to praca idealna. Większość to (usunięte przez administratora) którzy nie znają podstaw kolei ale mają papier. Cała ta instytucja to szajka...wystarczy zobaczyc kogo przyjeli na stanowisko dyrektora z pewnej dużej firmy która świadczy usługi przewozowe ludzi... Ale najpierw trza było walnąć semafor i rozwalić lokomotywy za kilka baniek by być dyrkiem do spraw szkoleń i egzaminowania maszynistów więc i czym świadczy to (usunięte przez administratora) jakim jest utk..

Racjonalista

Urząd jest wyjątkowo dobry i uczciwy. Można powiedzieć, że z misją. Zmienia Świat na lepsze, a przynajmniej polską KOLEJ. Niemniej jednak pewnie od pracowników się czegoś wymaga, skoro tak dobrze pracują i ja jako Klient ten Urząd ciągle chwalę.

Olek

Bardzo duża rotacja ludzi jak na urząd państwowy - to już powinno dawać do myślenia...

Ex utekowiec
@Olek

Radzę gdzie indziej, tylko nie tam.

@Ex utekowiec

Aż tak źle? Właśnie jestem w trakcie rekrutacji :(

@Sunny

No i co tam w końcu wyszło? Jest źle czy nie, bo raczej na bank jesteś już po. Pracujesz? ;)

kasia

Zarobki w okolicach 3200-3300 na rękę, ewentualnie 13 wpadnie. Nie ma co się dziwić że młodzi odchodzą jak na rynku dostaną 6 tys to dla nich szok. Na plus praca hybrydowa i jak to urząd wszystko odprowadzają. Dobra praca dla kobiety jeśli chce zarobić na waciki bo na życie lepiej zarobi w Lidlu

Elżbieta
@kasia

To kobiety zarabiają tylko na waciki? Ciekawa teoria, ale mniejsza ;p Co to jest ta cała praca hybrydowa?

@kasia

Ewentualnie 13? a to nie jest norma?

gość

pensja na stanowisku specjalisty mnożnik 2,1

Izabela
@gość

Czyli jaka konkretnie? Możesz doprecyzować?

Robert

Nie podają zarobków w treści ogłoszenia. Gdy próbuję się dowiedzieć mailowo, to dostaję odpowiedź, że decyzję o wynagrodzeniu podejmie dyrektor generalny urzędu. Raz tylko telefonicznie udzielono mi przybliżonych wyjaśnień, że na tym stanowisku (to był główny specjalista) mnożnik kwoty bazowej powinien wynieść co najmniej 2,2, co daje ok. 4500 zł wynagrodzenia zasadniczego i dodatek stażowy 5-20 %, jeśli ma się staż pracy co najmniej 5-letni. Czyli na tle innych urzędów to dość mało.

Aleksandra

UTK szuka audytora wewnętrznego https://www.utk.gov.pl/pl/praca-w-utk/oferty-pracy-w-sluzbie/17692,Audytor-Wewnetrzny-w-Wieloosobowym-Stanowisku-ds-Audytu-Wewnetrznego.html Jest też jeszcze nabór na Starszego Specjalistę w Wydziale Planowania i Gospodarki Przestrzennej w Departamencie Obsługi Prawnej. Szczegółowo wszystko piszą, a co powiecie o pensjach? Która to kategoria zaszeregowania?

Pop

Coś wiadomo o zarobkach , jakie tam są ?

Sebastian

@Dami czyli nie ma okresu próbnego i od razu jest umowa na 12 miesięcy ?

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Transportu Kolejowego - Warszawa

• Jak się pracuje w Urząd Transportu Kolejowego?

Zobacz opinie na temat firmy Urząd Transportu Kolejowego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Urząd Transportu Kolejowego?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Urząd Transportu Kolejowego?

Kandydaci do pracy w Urząd Transportu Kolejowego napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Urząd Transportu Kolejowego
2.6/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Aleje Jerozolimskie 134
    02-305 Warszawa