Mentor S.A.
4 39 6 1

Opinie o Mentor S.A.

Maja

Firma Mentor jako broker ubezpieczeniowy działa od 1994 roku i zgromadziła już sporą ilość rekomendacji. Obecnie poszukuje dwóch osób na stanowisko Brokera w centrali w Toruniu- Biurze Współpracy z Zagranicą. Oferowany jest rozwój zawodowy, umowa o pracę, ubezpieczenie medyczne, wyjazdy integracyjne, pakiet sportowy, czy szkolenia. Jeżeli kogoś z Was zainteresowała ta oferta pracy, to dodaję do niej link: https://www.mentor.pl/var/pdf/Mentor_SA_Ogloszenie_O_Prace_01_2019__BWzZ.pdf Czy ktoś z Was zdecyduje się na złożenie aplikacji?

Pjoter Nosacz

Wstyd, firma obracająca milionami a nie potrafi dać najmniej zarabiającym podwyżki, która się z resztą ustawowo należy... Bo o premiach i prowizjach to już można zapomnieć...

Jeszcze pracownik

Witam, chciałbym podzielić się opinią na temat tej firmy, otóż można rzec iż jawnie (usunięte przez administratora)swoich pracowników, szczególnie tych na niższych stanowiskach, nie wypłacane prowizje czy premie to standard, brak określonych celów, codzienne zbywanie norma na porządku dziennym, oprócz śmiesznego profitu karty Multisport nie mają nic więcej do zaoferowania, śmieszna firma wymagają a jak przychodzi się rozliczyć to dostajesz gołą pensję i jeszcze ci się śmieją w twarz, szkoda czasu i nerwów na tą firmę, pozdrawiam

Maja
@Jeszcze pracownik 06.12.2018 07:07

Pytałeś może pracodawcę, dlaczego nie zostały wypłacane Ci wypracowanie prowizje i premie? Może jednak nie zrealizowałeś odpowiedniego planu, który był warunkiem do ich otrzymania? Jakie stanowisko zajmujesz w Mentor? Twoja wypowiedź zostanie dostrzeżona przez innych użytkowników, którzy poszukują rzetelnych i aktualnych informacji o tej firmie przed decyzją o aplikowaniu do niej.

Jeszcze pracownik
@Maja 07.12.2018 12:21

Nie raz nie dwa były zapytania czy do kierownika czy samych prezesów odnośnie planu i nigdy nie zostały sprecyzowane konkretne kwoty, na rozmowie o pracę było obiecane że prowizja będzie po 3 miejscach próbnych, że będą cele wyznaczone i kwoty, i jakoś po roku nikt nie kwapi się by cokolwiek ogarnąć, po za tym jak ma być jakikolwiek cel osiągnięty jak w grupie kilkoosobowej pracują tylko dwie osoby a reszta siedzi sobie na internatach i głupa udaje

Maja

@Em czyli po prostu osoba na stażu jest obserwowana i jeżeli dobrze pracuje to zostaje zatrudniona. Rozumiem, że wtedy już okres próbny jest za nią, bo była na stażu i może wnioskować o wyższą pensję, tak?

Maja

@Em to dobra informacja, że Mentor S.A. daje szansę stażystom na zatrudnienie. A możesz powiedzieć ile osób było na tym stażu, że po nim zostały 2 osoby? Czy tylko 2 osoby chciały zostać czy odbyła się jakaś ocena/test na koniec stażu do wyłonienia tych dwóch kandydatów?

Em
@Maja 14.12.2017 11:50

Nie am tu przerostu formy nad treścią. Jeśli ktoś się sprawdził na stażu, a jest miejsce, aby taką osobę zatrudnić, to się to robi. Nie wypełnia się żadnych testów ani nie uczestniczy w żadnych assesmentach.

Maja

@(usunięte przez administratora) najszybciej będzie jak skontaktujesz z firmą Mentor i dowiesz się jakie są warunki założenia oddziału. Czy ktoś z Was uczestniczył w Akademii Mentor? Widzę, ze firma oferuje możliwość odbycia płatnego stażu studentom kierunku prawo, ekonomia lub finanse https://www.mentor.pl/staze/?s=1 Czy warto odbyć staż w takim miejscu? Jest możliwość zdobycia wiedzy, która przyda się w nadchodzącej karierze? Czy ktoś został kiedykolwiek zatrudniony po stażu?

Em
@Maja 17.11.2017 11:36

Staże są organizowane co roku. Ostatnio po stażu zostały osoby. Nigdy nie obiecuje się, że po stażu firma zatrudni, ale drugi rok z rzędu ktoś został. A na staż warto przyjść tylko i wyłącznie gdy się ma ochotę wykonywać taki zawód. Jak nie, to lepiej sobie głowy nie zawracać.

Medal

Mam pytanie z innej beczki. Rozważam otwarcie oddziału i chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda i czy warto? Może ktoś coś wie?

Maja

@Aga czy dyrektor kazał Ci robić rzeczy związane z życiem prywatnym , które przekraczały Twoje obowiązki? Czy to normalna praktyka w Mentor S.A.? Czy nikt nie próbował zwrócić na to uwagę, by zaprzestać takich praktyk? Powiedz jak to teraz wygląda.

Aga

123xyz pisząc o" nieprawidłowościach" masz na myśli np. wysyłanie pracowników do pralni lub po prywatne zakupy przez jedną z osób pełniących funkcję dyrektora??? :) i to służbowym samochodem... :D

Maja

@123xyzrozumiem, że sytuacja, o której wspominasz dotyczy specyfiki pracy w jednym z biur Mentor S.A. Piszesz, że prezesi wiedzą o tych nieprawidłowościach. Czy aby na pewno? Wspominasz o tym, że wprowadza się dużo korporacyjnych rozwiązań. Mógłbyś powiedzieć o nich coś więcej?

123xyz

W Mentorze pracuję od wielu lat. Zaczynałem jak była to o połowę mniejsza firma. Aktualnie wprowadza się wiele "korporacyjnych" rozwiązań, co nie każdemu się podoba. Mi ogólnie nie przeszkadza to specjalnie, bo do korporacji z prawdziwego zdarzenia - tej w złym tego słowa znaczeniu - jeszcze Mentorowi sporo brakuje. Kiedyś było według mnie za dobrze ;-) Ogólnie w firmie pracuje się dobrze, prezesi są bardzo w porządku, zasady pracy w jasne, socjal też w miarę, choć kilka lat temu był większy. Ogólnie wszystko ok.... jednak niestety jeśli chodzi o dyrektorów poszczególnych biur nie zawsze to można powiedzieć, a to niestety oni decydują o atmosferze pracy, bo z nimi jest się na co dzień i oni mają największy wpływ na to co robisz. W niektórych biurach szefowie są w porządku, dbają o swoich pracowników, angażują się w pracę. Miałem okazję kiedyś poznać inne biura "od podszewki" . W większości jest bardzo dobrze. Jest niestety kilka takich (niewiele, ale jednak), w których dyrektorzy mają w głębokim poważaniu pracę i pracowników, nie wiadomo dlaczego kierownictwo przymyka na to oko. Ja niestety mam dyrektora, który do zarządzania nie nadaje się kompletnie, do pracy jakiejkolwiek też niespecjalnie, a co najgorsze na słabszych charakterach wyżywa swoje frustracje. Bardzo nie po jego myśli są jakiekolwiek zwolnienia lekarskie (a zaznaczam, że nie biorę ich dużo, maksymalnie 8 dni w roku). Ostatnio nawet z grypą musiałem pracować - co prawda dostarczyłem zwolnienie, ale dla szefa było to zupełnie niepotrzebne zwolnienie (mimo prawie 40 stopni gorączki). Każde zwolnienie i prawie każdy urlop od kilku lat mam przepracowany - tylko, że w domu. Chyba coś jest nie tak? W większości innych biur nie ma takich sytuacji. Ale podkreślam, to jest po prostu bardzo kiepski dyrektor jednego z biur. Prezesi bardzo dbają o równe traktowanie pracowników. Niestety nie na tyle, by zdyscyplinować bylejakiego dyrektora, a domyślam się, że wiedzą o tej jego bylejakości.

Maja

@Pracownikchętnie dowiemy się więcej na temat tego jak obecnie wygląda praca w Mentor S.A.. Czy w firmie zaszły ostatnio jakieś zmiany?

kink

ale brokerów teraz nie szukają obecnie z tego co się orientuję, bardziej potrzebni są ludzie na takie stanowiska jak Software Development Engineer

Pracownik

Do @borek - agentów pewnie nie szukają ale jeśli jesteś brokerem (posiadasz uprawnienia) nie zaszkodzi, jeśli wyślesz aplikację.

Pracownik

Mam prośbę - nie mylcie firmy Mentor S.A., która jest BROKEREM UBEZPIECZENIOWYM z firmą o identycznej/podobnej nazwie, która poszukuje fryzjerów, opiekunów do dzieci itp. itd. Ten wątek od początku był o MENTOR S.A. - BROKER UBEZPIECZENIOWY.

ona

firma dziad brak kompetencji co niektórym pracownikom po raz drugi się o tym przekonałam dlatego się nie dziwie ,ze tak dobrze płacą pracownikom bo mają z czego....

Pracownik

Pracuję w Mentor S.A. już kilka lat. Opinie które tu czytam są moim zdaniem przesadzone i zbytnio generalizujące. Co do znajomości - jest tak jak wszędzie, ale nie ma co się dziwić bo każdy pracodawca chce zatrudniać znane mu osoby (tym bardziej gdy mówimy o firmie prywatnej). Moim zdaniem nie można z tego robić zarzutu dyskwalifikującego firmę. Ja polecam pracę w Mentor S.A. ale prawda jest taka, że atmosfera pracy zależy od tego do którego biura się trafi. U mnie jest bardzo dobrze pod tym względem. Niestety są też biura w których już nie jest tak miło, bo dyrekcja traktuje pracowników w sposób delikatnie mówiąc niewłaściwy i wykorzystuje ich do załatwiania prywatnych spraw w godzinach pracy (każdy o tym wie a nikt z tym nic nie robi) - to jest moim zdaniem jedyny duży minus dla Mentora.

Aneta
@Pracownik 31.08.2015 15:36

Proszę o informaję czy obecnie prowadzona jest w Mentorze rekrutacja na stanowisko brokera lub specjalisty ds. likwidacji szkód? Czy są jakieś braki kadrowa?

...

Czy CV przesyłane na adres podany na stronie są przeglądane?

pracownik

W mojej ocenie negatywne komentarze o Mentorze pochodzą (zapewne) od osób, które: a) nie dostały się do pracy w Mentorze (trudno zatrudnić wszystkich a wierzcie mi, że osób z minimalnymi kompetencjami lub chociażby "śladową ilością" ambicji "ze świeczką szukać" - na jakiej podstawie dać pracę: "na piękne oczy". Sorry - nie ten adres), b) zostały zwolnione/nie przedłużono z nimi umowy ze względów (np.) jak wyżej. Do Mentora dostałem się z zewnątrz - bez jakichkolwiek znajomości - firma ogłosiła rekrutację, złożyłem CV, list motywacyjny i zostałem zaproszony na rozmowę. Wcześniej nie znałem nawet żadnego z pracowników tej firmy. I co? I pracuję już kilka dobrych lat i jestem MEGA zadowolony. Takich pracodawców (podobnie jak pracowników - o czym pisałem powyżej) - ze świecą szukać. Atmosfera w firmie jest super - w niczym (podkreślę: w NICZYM) nie przypomina korporacji. Wielką wartością Mentora są LUDZIE - od szeregowego pracownika, po zarząd firmy. Firma ma naprawdę wielkie szczęście do ludzi, którzy naprawdę CHCĄ a nie MUSZĄ tu pracować. Jeśli chodzi o osoby, które aplikują do Mentora - nikt nikomu nie płaci za NIC i za siedzenie za biurkiem. W Mentorze nie jest inaczej. Nie ma jednak "wyścigu szczurów" ale Twoja egzystencja w firmie jest oczywiście zależna od Twoich wyników, choć nie każde stanowisko jest "przeliczalne na pieniądze". Często decydują również inne względy - jeśli jesteście AMBITNI, przebojowi, kontaktowi, macie CIEKAWE pomysły, potraficie wykazać się INNOWACYJNOŚCIĄ - to Mentor na 100% to doceni. Życzę więc powodzenia i jeśli chcecie pracować w naprawdę ŚWIETNEJ firmie - próbujcie!

A.

Czy ktoś wie jak można dostać pracę w Mentorze, czy kogoś teraz potrzebują. Chętnie się zaprezentuję.

kate

Prawda jest taka, że liczą się tu znajomości i nikt mi nie powie, że ta opinia jest wyssana z palca. Atmosfera - zależy w jakim biurze. Socjal? Wycieczki - jeżeli wyjazdy ktoś uważa za socjal to jest to żart - wiele firma organizuje takie wyjazdy, Mentor niczym się w tej materii nie wyróżnia. Obiektywnie muszę jednak potwierdzić, że w tej firmie liczą się znajomości i różnego typu układy. To że dobrze pracujesz i wywiązujesz się ze swoich obowiązków nie oznacza, że nie zostaniesz zwolniony - gdyż ktoś ma układy i znajomości z miłą chęcią może cię zastąpić.

...

Mi się marzy praca w Mentorze :) wiele słyszałam złego od konkurencji, ale też wiele dobrego... Mam nadzieję, że ktoś kiedyś spojrzy na moje CV

oferta pracy

Aktualnie trwa rekrutacja na asystenta brokera do Biura Współpracy z Zagranicą. Wymagania podstawowe to angielski poziom C1, niemiecki będzie dodatkowym atutem.

OBIEKT NIE ODWIEDZANY

Bardzo zainteresowało mnie nowe ogłoszenie firmy Mentor S.A. Proponują ciekawe stanowisko pracy, ale się waham czy wysłać cv. Skomentujcie to proszę. Agencja Doradztwa Personalnego MENTOR HR Managament w Rzeszowie posiada certyfikat agencji zatrudnienia wydany przez Mar... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5715581?keywords=&region=

Ksawery

Chyba ze masz jakies tam wejscia, znajomosci, to mozesz miec prace ...hahaha Znam jedna , ktora tam pracuje po znajomosci! pzdrawiam

zuza
@Ksawery 18.11.2014 13:43

zastanawiają mnie te wszystkie negatywne opinie i wpisy o tym, że pracuje się tu po znajomości. Ja pracuję w tej firmie 8 lat, znaleźli mnie sami na portalu z ogłoszeniami o pracę. Też słyszałam, że tam tylko po znajomości, więc nie próbowałam - no i proszę - mnie przyjęli a nie znałam tam nikogo i nie miałam zupełnie żadnych znajomości. A plotkę o tym, że do Mentora to tylko po znajomości usłyszałam od kuzynki, której po prostu nie przyjęli do pracy (zamiast niej przyjęli dziewczynę, która też nie miała znajomości - więc może te wszystkie plotki tworzą właśnie tacy ludzie?) Mi pracuję się świetnie. Na początku może zarabiałam niewiele, ale to się zmieniło - myślę, że jak w każdej firmie, na początku zawsze jest niewiele. Porównując ze znajomymi po fachu, co skaczą między firmami, bo w każdej jest coś nie tak - ja jestem bardzo zadowolona. Co do rotacji pracowników - zastanawiają mnie teksty o dużej rotacji - może w oddziałach tak, ale w Toruniu, w centrali - poza nowymi dodatkowymi pracownikami przez te 8 lat zwolnionych zostało niewielu i niewielu odeszło samych. Ci co byli zwolnieni to w większości za bardzo poważne przewinienia. Z socjalu też jestem zadowolona - wyjazdy integracyjne za granicę, prezenty pod choinkę dla dzieciaków i jeszcze wiele innych.

Misiu
@zuza 09.12.2014 09:18

Zuza powiedz szczerze, przez kogo tam zalatwilas sobie prace :)

Marta

a może potrzebujecie pracownika ambitnego ??

Johny

Niezłymi zarobkami, świetną atmosferą i socjalem. Traktują człowieka jak CZŁOWIEKA a nie jak przedmiot.

hhhh

Pracuję od kilku lat w Mentorze i sądzę, że lepszego pracodawcy w Toruniu nie można znaleźć.

gość

czy mógłby ktoś podać orientacyjny przedział wynagrodzenia na stanowisku brokera/asystenta brokera? Czy warto podjąć pracę w tej firmie (chodzi mi generalnie o doświadczenie jakie można zdobyć)? Dzięki za informacje

były broker

Zgadzam się z przedmówcą...każdy chce się tu dostać, ale jak już jest, to żaluje, że w ogóle tyle sie stara i chce uciekać. Ci co pracują nadal, bronią firmy, choć nie wszyscy. Ci co odeszli, nigdy już by nie chcieli wrócić.

Zostaw opinię o Mentor S.A. - Toruń

 

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.
Każda rekomendacja jest motywacją i wyróżnieniem dla firmy. Pamiętaj, że Twoja opinia ma znaczenie.

Twój komentarz zostanie zweryfikowany pod kątem prawnym i poprosimy Cię o pisemne potwierdzenie opinii.

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO - wykonanie umowy) oraz gdy dotyczy, w celu weryfikacji udzielonej opinii o firmie (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadniony cel tj. kontakt w sprawie wyjaśnienia naruszenia) oraz wysyłki powiadomień na temat wskazanej firmy (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO - zgoda). Zgoda może być w dowolnym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Regulaminie.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mentor S.A.