Opinie o Mentor S.A. w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Mentor S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mentor S.A. o rekrutacji.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mentor S.A. w Toruń

123xyz

W Mentorze pracuję od wielu lat. Zaczynałem jak była to o połowę mniejsza firma. Aktualnie wprowadza się wiele "korporacyjnych" rozwiązań, co nie każdemu się podoba. Mi ogólnie nie przeszkadza to specjalnie, bo do korporacji z prawdziwego zdarzenia - tej w złym tego słowa znaczeniu - jeszcze Mentorowi sporo brakuje. Kiedyś było według mnie za dobrze ;-) Ogólnie w firmie pracuje się dobrze, prezesi są bardzo w porządku, zasady pracy w jasne, socjal też w miarę, choć kilka lat temu był większy. Ogólnie wszystko ok.... jednak niestety jeśli chodzi o dyrektorów poszczególnych biur nie zawsze to można powiedzieć, a to niestety oni decydują o atmosferze pracy, bo z nimi jest się na co dzień i oni mają największy wpływ na to co robisz. W niektórych biurach szefowie są w porządku, dbają o swoich pracowników, angażują się w pracę. Miałem okazję kiedyś poznać inne biura "od podszewki" . W większości jest bardzo dobrze. Jest niestety kilka takich (niewiele, ale jednak), w których dyrektorzy mają w głębokim poważaniu pracę i pracowników, nie wiadomo dlaczego kierownictwo przymyka na to oko. Ja niestety mam dyrektora, który do zarządzania nie nadaje się kompletnie, do pracy jakiejkolwiek też niespecjalnie, a co najgorsze na słabszych charakterach wyżywa swoje frustracje. Bardzo nie po jego myśli są jakiekolwiek zwolnienia lekarskie (a zaznaczam, że nie biorę ich dużo, maksymalnie 8 dni w roku). Ostatnio nawet z grypą musiałem pracować - co prawda dostarczyłem zwolnienie, ale dla szefa było to zupełnie niepotrzebne zwolnienie (mimo prawie 40 stopni gorączki). Każde zwolnienie i prawie każdy urlop od kilku lat mam przepracowany - tylko, że w domu. Chyba coś jest nie tak? W większości innych biur nie ma takich sytuacji. Ale podkreślam, to jest po prostu bardzo kiepski dyrektor jednego z biur. Prezesi bardzo dbają o równe traktowanie pracowników. Niestety nie na tyle, by zdyscyplinować bylejakiego dyrektora, a domyślam się, że wiedzą o tej jego bylejakości.

Maja

@Pracownikchętnie dowiemy się więcej na temat tego jak obecnie wygląda praca w Mentor S.A.. Czy w firmie zaszły ostatnio jakieś zmiany?

kink

ale brokerów teraz nie szukają obecnie z tego co się orientuję, bardziej potrzebni są ludzie na takie stanowiska jak Software Development Engineer

Do @borek - agentów pewnie nie szukają ale jeśli jesteś brokerem (posiadasz uprawnienia) nie zaszkodzi, jeśli wyślesz aplikację.

Firma Mentor S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Asystent Brokera. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.

Mam prośbę - nie mylcie firmy Mentor S.A., która jest BROKEREM UBEZPIECZENIOWYM z firmą o identycznej/podobnej nazwie, która poszukuje fryzjerów, opiekunów do dzieci itp. itd. Ten wątek od początku był o MENTOR S.A. - BROKER UBEZPIECZENIOWY.

ona

firma dziad brak kompetencji co niektórym pracownikom po raz drugi się o tym przekonałam dlatego się nie dziwie ,ze tak dobrze płacą pracownikom bo mają z czego....

Pracuję w Mentor S.A. już kilka lat. Opinie które tu czytam są moim zdaniem przesadzone i zbytnio generalizujące. Co do znajomości - jest tak jak wszędzie, ale nie ma co się dziwić bo każdy pracodawca chce zatrudniać znane mu osoby (tym bardziej gdy mówimy o firmie prywatnej). Moim zdaniem nie można z tego robić zarzutu dyskwalifikującego firmę. Ja polecam pracę w Mentor S.A. ale prawda jest taka, że atmosfera pracy zależy od tego do którego biura się trafi. U mnie jest bardzo dobrze pod tym względem. Niestety są też biura w których już nie jest tak miło, bo dyrekcja traktuje pracowników w sposób delikatnie mówiąc niewłaściwy i wykorzystuje ich do załatwiania prywatnych spraw w godzinach pracy (każdy o tym wie a nikt z tym nic nie robi) - to jest moim zdaniem jedyny duży minus dla Mentora.

Aneta

Proszę o informaję czy obecnie prowadzona jest w Mentorze rekrutacja na stanowisko brokera lub specjalisty ds. likwidacji szkód? Czy są jakieś braki kadrowa?

...

Czy CV przesyłane na adres podany na stronie są przeglądane?

W mojej ocenie negatywne komentarze o Mentorze pochodzą (zapewne) od osób, które: a) nie dostały się do pracy w Mentorze (trudno zatrudnić wszystkich a wierzcie mi, że osób z minimalnymi kompetencjami lub chociażby "śladową ilością" ambicji "ze świeczką szukać" - na jakiej podstawie dać pracę: "na piękne oczy". Sorry - nie ten adres), b) zostały zwolnione/nie przedłużono z nimi umowy ze względów (np.) jak wyżej. Do Mentora dostałem się z zewnątrz - bez jakichkolwiek znajomości - firma ogłosiła rekrutację, złożyłem CV, list motywacyjny i zostałem zaproszony na rozmowę. Wcześniej nie znałem nawet żadnego z pracowników tej firmy. I co? I pracuję już kilka dobrych lat i jestem MEGA zadowolony. Takich pracodawców (podobnie jak pracowników - o czym pisałem powyżej) - ze świecą szukać. Atmosfera w firmie jest super - w niczym (podkreślę: w NICZYM) nie przypomina korporacji. Wielką wartością Mentora są LUDZIE - od szeregowego pracownika, po zarząd firmy. Firma ma naprawdę wielkie szczęście do ludzi, którzy naprawdę CHCĄ a nie MUSZĄ tu pracować. Jeśli chodzi o osoby, które aplikują do Mentora - nikt nikomu nie płaci za NIC i za siedzenie za biurkiem. W Mentorze nie jest inaczej. Nie ma jednak "wyścigu szczurów" ale Twoja egzystencja w firmie jest oczywiście zależna od Twoich wyników, choć nie każde stanowisko jest "przeliczalne na pieniądze". Często decydują również inne względy - jeśli jesteście AMBITNI, przebojowi, kontaktowi, macie CIEKAWE pomysły, potraficie wykazać się INNOWACYJNOŚCIĄ - to Mentor na 100% to doceni. Życzę więc powodzenia i jeśli chcecie pracować w naprawdę ŚWIETNEJ firmie - próbujcie!

A.

Czy ktoś wie jak można dostać pracę w Mentorze, czy kogoś teraz potrzebują. Chętnie się zaprezentuję.

kate

Prawda jest taka, że liczą się tu znajomości i nikt mi nie powie, że ta opinia jest wyssana z palca. Atmosfera - zależy w jakim biurze. Socjal? Wycieczki - jeżeli wyjazdy ktoś uważa za socjal to jest to żart - wiele firma organizuje takie wyjazdy, Mentor niczym się w tej materii nie wyróżnia. Obiektywnie muszę jednak potwierdzić, że w tej firmie liczą się znajomości i różnego typu układy. To że dobrze pracujesz i wywiązujesz się ze swoich obowiązków nie oznacza, że nie zostaniesz zwolniony - gdyż ktoś ma układy i znajomości z miłą chęcią może cię zastąpić.

...

Mi się marzy praca w Mentorze :) wiele słyszałam złego od konkurencji, ale też wiele dobrego... Mam nadzieję, że ktoś kiedyś spojrzy na moje CV

oferta pracy

Aktualnie trwa rekrutacja na asystenta brokera do Biura Współpracy z Zagranicą. Wymagania podstawowe to angielski poziom C1, niemiecki będzie dodatkowym atutem.

OBIEKT NIE ODWIEDZANY

Bardzo zainteresowało mnie nowe ogłoszenie firmy Mentor S.A. Proponują ciekawe stanowisko pracy, ale się waham czy wysłać cv. Skomentujcie to proszę. Agencja Doradztwa Personalnego MENTOR HR Managament w Rzeszowie posiada certyfikat agencji zatrudnienia wydany przez Mar... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5715581?keywords=&region=

Ksawery

Chyba ze masz jakies tam wejscia, znajomosci, to mozesz miec prace ...hahaha Znam jedna , ktora tam pracuje po znajomosci! pzdrawiam

zuza
@Ksawery

zastanawiają mnie te wszystkie negatywne opinie i wpisy o tym, że pracuje się tu po znajomości. Ja pracuję w tej firmie 8 lat, znaleźli mnie sami na portalu z ogłoszeniami o pracę. Też słyszałam, że tam tylko po znajomości, więc nie próbowałam - no i proszę - mnie przyjęli a nie znałam tam nikogo i nie miałam zupełnie żadnych znajomości. A plotkę o tym, że do Mentora to tylko po znajomości usłyszałam od kuzynki, której po prostu nie przyjęli do pracy (zamiast niej przyjęli dziewczynę, która też nie miała znajomości - więc może te wszystkie plotki tworzą właśnie tacy ludzie?) Mi pracuję się świetnie. Na początku może zarabiałam niewiele, ale to się zmieniło - myślę, że jak w każdej firmie, na początku zawsze jest niewiele. Porównując ze znajomymi po fachu, co skaczą między firmami, bo w każdej jest coś nie tak - ja jestem bardzo zadowolona. Co do rotacji pracowników - zastanawiają mnie teksty o dużej rotacji - może w oddziałach tak, ale w Toruniu, w centrali - poza nowymi dodatkowymi pracownikami przez te 8 lat zwolnionych zostało niewielu i niewielu odeszło samych. Ci co byli zwolnieni to w większości za bardzo poważne przewinienia. Z socjalu też jestem zadowolona - wyjazdy integracyjne za granicę, prezenty pod choinkę dla dzieciaków i jeszcze wiele innych.

Misiu
@zuza

Zuza powiedz szczerze, przez kogo tam zalatwilas sobie prace :)

a może potrzebujecie pracownika ambitnego ??

Johny

Niezłymi zarobkami, świetną atmosferą i socjalem. Traktują człowieka jak CZŁOWIEKA a nie jak przedmiot.

hhhh

Pracuję od kilku lat w Mentorze i sądzę, że lepszego pracodawcy w Toruniu nie można znaleźć.

gość

czy mógłby ktoś podać orientacyjny przedział wynagrodzenia na stanowisku brokera/asystenta brokera? Czy warto podjąć pracę w tej firmie (chodzi mi generalnie o doświadczenie jakie można zdobyć)? Dzięki za informacje

były broker

Zgadzam się z przedmówcą...każdy chce się tu dostać, ale jak już jest, to żaluje, że w ogóle tyle sie stara i chce uciekać. Ci co pracują nadal, bronią firmy, choć nie wszyscy. Ci co odeszli, nigdy już by nie chcieli wrócić.

Zostaw merytoryczną opinię o Mentor S.A. - Toruń

• Jak się pracuje w Mentor S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mentor S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Mentor S.A.