Opinie o Solar Company S.A. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Solar Company S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Solar Company S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solar Company S.A. w Poznań

lilia

W firmie Solar Company S.A zostałam zatrudniona na zastępstwo , o czym poinformowano mnie pierwszego dnia w pracy tłumacząc, że " nie masz się przejmować tym bo nigdy nie wiadomo co sie do tego czasu wydarzy" początkowo dostałam umowę na okres próbny.Pracowałam na cały etat.( 1500zł na rękę). Po okresie próbnym otrzymałam umowę do na rok(1700 netoo). Firma wymaga bardzo dużo- profesjonalne przywitanie klienta odniesienie mu rzeczy do przymierzalni,zasłonienie kotary,doradztwo w zakresie stylizacji) żeby nie było wymogi nie na tym się kończą -dwa razy w miesiacu test przeprowadzany przez kierownika salonu dotyczacy znajomosci kolekcji. Pracując tam bazujesz na katalogu.Musisz uczyc sie skladu ubrań, sposobu prania itp...Solar był moją pierwsza pracą jesli chodzi o branże odzieżowa. Dużo jest tez administracji,spraw papierkowych...Atmosfera ogólnie spoko. Bardzo szanowałam ta firmę.Po pół roku wrociła Pani kierownik ,ktora była na macierzyńskim, poprosila mnie do siebie i z dnia na dzien podziekowono mi ! Wszyscy wiedzieli ze jak ona wroci to ja odejdę, wszyscy prócz mnie !Gdybym przecież wiedziała, że mam tyle czasu to od razu zaczelabym szukac czegos innego-to logiczne! Dziś tylko ,cieszy mnie to ze mieszkam z rodzicami a nie wynajęlam czegos bo wtedy byłabym w (usunięte przez administratora)

Klaudyna

Pracowałam w Solarze 6lat, był to idealny czas żeby skończyć studia, ponieważ mogłam dogadać się z kierownikiem co do dni wolnych. Mając 19 lat i pierwsza prace zarabiałam 1500, pózniej 1600 a po roku zostałam doradca i tak otrzymałam 1800 zł, z roku na rok doradca dostaje 100 zł podwyżki i tak oto... Udało mi się zarabiać 2300 zł, czasami dochodziły premie czasami bonusy za wyrobione wskaźniki wiec w najlepszych miesiącach finanse przekraczały 3000 zl ale o to trzeba się mocno postarać i dzieje się to 2,3 razy w roku reszta to 2300 zl. Gdy odchodziłam z firmy zaczęło się złe dziadz, coraz wyższe wymagania, testy wiedzy z kolekcji, mnóstwo obowiązków, a zabierali profity takie jak lux med czy zmniejszali możliwość awansu na doradcę. Jeśli szukaliśmy kogoś to CV w 2011 czy 2012 było mnóstwo było w czym wybierać w 2016 nikt już nie chciał nawet CV składać... Młodzi ludzie idą do korpo bo tam na dzień dobry zarabiają ponad 2000 zł! Oceniam prace w solarze pozytywnie, mnóstwo dobrych wspomnień ale praca dla młodych i na pewno nie dla osób które same chcą się utrzymywać.... Aktualnie pracuje w branży kosmetycznej, a moje zarobki są nieporównywalne do Solara w pozytywnym aspekcie. Pozdrawiam

ala

Dla mnie nieporozumieniem jest ze menager sklepu ktory nic nie robi zeby pomoc wyrobic plan albo utarg zarabia 4 tys na reke a pracownicy 1700zl. Za co im tyle placa ?

Edzia
@ala

Ala, jesteś klasycznym przykładem na to, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Z takimi ludźmi jak Ty borykam się nieustannie w mojej karierze menadżerskiej. Zanim wypowiesz opinie powinnaś ja poprzeć przynajmniej swoim doświadczeniem w tej dziedzinie. Wszyscy sprzedawcy są zawsze tacy mądrzy, tacy poinformowani, tacy pełni umiejetnosci, ze ja się dziwię czemu sami nie są menadżerami? Przecież skoro menadżer nic nie robi to każdy by tak chciał pracować. A jak przychodzi co do czego to nie ma nikogo. Kiedy była rekrutacja na moja koordynatorkę na czas mojej ciąży i porodu to nikt z zespołu nie zgłosił swojej kandydatury.... Menadżerowie zarządzają zespolem, co właściwie sprowadza się do ciągłego pilnowania ich pracy, gdyż za ich błędy i niedociągnięcia surowo odpowiada się przed menadżerka regionalna. Tych ludzi trzeba szkolić, bo jak wiadomo na szkolenia jeździ wybrana osoba z zespołu a resztę trzeba wdrożyć z nowości. Próbowałaś kiedyś ułożyć grafik pracy uwzględniając prośby zespołu przy jednoczesnym pilnowaniu godzin i zasad kodeksu pracy? Ja raz poprosiłam o to osobę niezadowolona z układanych przeze mnie grafików i wiesz co? Poddała się po trzech godzinach. A próbowałaś pracować w tych samych warunkach i zgodnie z wymaganiami pracodawcy w zespole, który z powodów ekonomicznych uszczuplil Ci z 10 do 7,5 etatu? Nie zapominaj o dokumentacji tygodniowej i miesięcznej i wszystkich wymaganych raportów do biura które muszą być przesyłane co do godziny. I jeszcze w tym wszystkim przeprowadzaj rekrutacje nowych pracownikow, inwentaryzacje, rozmowy motywacyjne z personelem, weryfikuj znajomość ostatnich dostaw i kolekcji jak również półroczne oceny z pracownikami i to w sytuacji kiedy wskaźniki są robione a MSy wypadają dobrze i jest zerowa absencja chorobowa. Kiedy coś się sypie menadżerki nie mają własnego życia. Do różnych rzeczy się można przyczepić ale akurat do tego, że menadżerki nic nie robią to na pewno nie. Spróbuj, aplikuj, chciałabym zobaczyć zweryfikujesz swoje bzdurne opinie....

Jak pracuje się w tej firmie we Wrocławiu?

Sprzedawca

Telefoniczne umowienie rozmowy kwalifikacyjnej

-znajomosc obowiazujacych trendow i kolorow w danym sezonie -pytania o znajomosc kolekcji solar -pytania w jaki sposob doradze klientce -jak zasugeruje ze klientka zle wyglada w danej rzeczy -jak ponownie zwroce uwage klientki jesli odpowie ze nie potrzebuje pomocy -dalszy etap to przygotowywanie stylizacji w sklepie Solar na rozne okazje

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
inne zdanie

Ja uważam że na takich forach udzielają się ludzie którzy chcieliby dostawać pensje co miesiąc za siedzenie i picie kawy. Solar jest rzetelnym pracodawca. Płaci na czas a kodeks pracy jest najważniejszy. Fakt odeszly benefity ale nic dziwnego skoro są spadki. Z pustego sie nie najele. Ale co tam narzekajmy bo to przychodzi lekko i łatwo a ciężka praca już nie.

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
@inne zdanie

"(...) kodeks pracy jest najważniejszy" - zależy od "kadry menedżerskiej" na jaką się trafi. Niektórzy nawet nie znają pojęcia KODEKS PRACY, a co dopiero zawartości.

kamila

Pracowałam w jednym z Solarów w Bydgoszczy. Trzeba przyznac ze firma przestrzega kodeksu pracy, mozna miec prosby do grafiku, które zostaja uwzglednione. Jednakze podziekowalam za dalsza wspolprace ze wzgledu na panujaca atmosfere. Nie uwazam ze koniecznym jest robienie testow po tygodniu pracy. Nie dosc ze wieczne odpytywanie ze znajomosci materialow to jeszcze jak sie pozniej okazalo rowniez ze znajomosci rozmiarów. Kompletnie nie rozumiem sensu tego drugiego jezeli i tak w momencie zainteresowania klientki dana rzecz sprawdza sie w programie magazynowym. Ponadto w salonie w ktorym bylam nakazywano nam caly czas meczyc klientki. Kiedy odczuwalam ze klientka chce sama dana rzecz przymierzyc badz czulam irytacje kiedy kolejny raz do niej podchodzilam nie mialo to znaczenia bo managerka i tak caly czas szeptala mi ze mam do niej isc i koniec. Zwykle w takiej sytuacji klientka zamiast zadowolona wychodzila zdenerowowana a sprzedaz i tak nie zostala zrealizowana. Na rozmowie kwalifikacyjnej warunki byly przedstawiane w inny sposob. Mialam miec czas na nauke, pomoc ze strony zespolu. A w gruncie rzeczy wszystkiego wymagano natychmiast. Kiedy odpytywano mnie z programu i systemu i czegos nie wiedzialam, odrazu pokazywano niezadowolnie. Ponadto dziewczyny caly czas szeptaja jedna na druga co takze nie sprzyja dobrej atmosferze. Dodatkowo poza progiem sprrzedazy ktory zostal wprowadzony odgornie dziewczyny postanowily takze zalozyc swoj wlasny raning ktory rzekomo ma je motywowac do pracy. Z moich obserwacji wynika ze powodowal tylko i wylacznie klotnie.

ola

A dlczego zabrano wam dodatki? kto na nie zasługuje? widzę ,ze szukaja spredawcy, a oferuja szkolenia i opiekę medyczną,wiec jak to jest? zazwyczaj w takich sklepach odzieżwoych posiadasz też zniżki pracownicze, wiec to tez jest sporo bo ubrania tam tanie nie są

AdAga
@ola

Ola Ty tak na poważnie z tymi zniżkami? Wow ...1700 zł i będę zachwycona ....sweter w normalnej cenie za 500 zł będę mogła kupić za 300 ! Zostanie mi całe 1400 na miesiąc...Po odliczeniu wydatków na życie i opłacenie zostaje tyle pieniędzy, że nie wiadomo co z tym robić ;) Szkolenia na najwyższym poziomie...równie dobrze możesz śledzić modowy blog i więcej wiedzy się z tego uzyska...A za pakiet medyczny Ty płacisz, pieniądze są pobierane z Twojej pensji. Wszystko idzie w górę ...opłąty za ubrania, żywność, życie ...tylko nie pensje w sklepach ...Przykre to jest, zwłaszcza, że w Solarze bardzo wiele zależy od sprzedawcy, szkoda, ze ludzie nim zarządzający tego nie dostrzegają..a jest coraz większa rotacja jeśli chodzi o pracowników.

Onion

Premie były.... Ale z względu na oszczędności zabrano pracownikom wszystkie dodatki. A wynagrodzenie 1600 na rękę

Mrowkojad

Jestem w szoku, jak łatwo można rzucać oszczerstwami bez przemyślenia możliwych konsekwencji swoich kłamstw.. Tak po prostu pluć jadem na lewo i prawo, bo przecież w internecie można być anonimowym... Nie mając odwagi podpisać się i nie mając żadnego dowodu na swoje zarzuty, niszczyć czyjąś pracę ot tak.. Dla zabawy? Czy może z chęci zemsty i podbudowania swojej urażonej dumy, bo nie spełniłaś podstawowych oczekiwań stawianych przez Firmę i dlatego już w niej nie pracujesz? Skąd te kłamstwa mrowko?

Onion

Poczytaj wpisy wyżej ! Firma właśnie zaczęła oszczędzać na pracownikach i zabrała wszystkie bonusy. Aktualnie masz gola wypłatę.

Miras

Kobiet na magazynie nie zatrudniają. Mimo iż praca lekka to chyba boją się ze będą ciuchy wynosić :) A weekendy są wolne :) Można na palcach jednej ręki policzyć ile było pracujących sobót w historii firmy. Praca od 6-14 i 12-20

Helmut

za wypłatę w solarze raczej życia sobie nie ulozysz

gyk

Szefowie/kierownicy tej firmy...zatrzymali się w rozwoju...na poziomie roku 2000. 1600zł za zasuwanie na magazynie, w trybie dwuzmianowym. Chyba kogoś przewiało...jak leciał helikopterem.

Janek

Praca na magazynie na torowej 11. 1600 na rękę na dwie zmiany. Taka informacja dla wybierających się na rozmowę!

Stachuuu!

Torowa 11! Zdała od tego miejsca. Firma nie szanuje pracowników, odbiera z dnia na dzień wypracowane dużo wcześniej premie, tłumacząc wszystko potrzeba oszczędności! A prezes przychodzi i mówi że firma jest w super stanie i nie mamy się bać o posadę bo nie mają zaległości i zobowiązań żadnych. Wszystkie bonusy jakie mieli pracownicy zostały zabrane bo oszczedzac trzeba! Ale chyba na Jaguary i śmigłowce!

S&S

Wiadomość dla zarządu: Ludzie w kryzysie...nie kupują prywatnych śmigłowców. Nie robi się z pracowników idiotów. . .. ... Jak już ostatni pracownik rzuci papiery...pozostanie wam zrzucić eleganckie ciuszki i zabrać się za prawdziwą robotę.

larka

Może nie jest tak źle, ale nie jest też dobrze. Wymagania coraz większe( od sprzedawcy, doradcy) ale nie idzie za tym nic w zamian. Sam sprzedawca nie jest w stanie uratować tej firmy. Ubrania muszą mieć jakość i się wyróżniać. Jest coraz większa konkurencja na rynku i Klientki mają w czym przebierać ,dlatego trzeba wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. To chyba oczywiste. Jak widać nie dla wszystkich. Lepiej całe zło zwalić na sprzedawce ( w końcu zarabia góry złota ;))

mg

To się nazywa strzał w kolano! Pozabierać ludziom wszystkie bonusy...tylko czekać aż "wdzięczni pracownicy" ujawnią z jakich szmat szyta jest markowa odzież SOLAR, opowiedzą o zagrzybionych kontenerach w których kolekcję przypływają...i innych wałkach finansowych.

yuy

Upadek firmy! Koniec szacunku dla pracownika! Zabierają wszystko, nie ma już prywatnej opieki medycznej, premię roczną zmniejszyli o połowę...pewnie dlatego że Prezes miał prywatne wydatki. Polityka jakości coraz gorsza...zaczęła się produkcja "szmat". Coraz więcej ludzi odchodzi...firma bez perspektyw.

dorotum

a ja się pytam, co stało się z jakością materiałów, z których szyje się ubrania SOLAR? wszystko wygląda tak, jakby głównym składnikiem były plastikowe butelki. Kiedys mój ulubiony sklep, teraz z koleżankami omijamy...

yuy

Torowa City: Firma notuj spadki, szarym pracownikom zabierają bonusy. Priv. opieka medyczna się skończyła, boss-owie obcieli premię roczną o połowę. W przyszłym roku nie będzie jej wcale. Podwyżek brak. Odradzam jakiejkolwiek współpracy. Zaczął się upadek! A wystarczyło zachować jakość sprzedawanych produktów, nie tylko wysoką cenę.

Zostaw merytoryczną opinię o Solar Company S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Solar Company S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solar Company S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solar Company S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 4 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solar Company S.A.?

Kandydaci do pracy w Solar Company S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solar Company S.A.