Opinie o Solar Company S.A. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Solar Company S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Solar Company S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solar Company S.A. w Poznań

Xxx

Sklep Solar Koszalin.Ludzie jak mozna tak traktować pracowników! Klimatyzacja nie działa juz ze trzy tygodnie,a ma być naprawiona za miesiąc!!!! Manager sklepu ma to głęboko w ......! Pracownicy stoja w tym upale w sklepie i smrodzie z parkingu podziemnego 12godz ale kogo to obchodzi.

@Xxx

Pewnie chcą przyoszczędzić

@Xxx

To może zmian pracę skoro tak Ci źle w tej firmie, w tym miejscu. Znam firmę od lat i jestem pewny, że problemy z klimatyzacją nie są tylko problemem Koszalina a kierownictwo robi co może aby rozwiązywać problemy techniczne. Poza tym z tego co wiem kierowniczki też pracują jako sprzedawcy :)

Anonim2
@Anonim

Fakt klimatyzacja może być problemem technicznym i pewnie będą starać się to naprawić jak najszybciej. Co do kierowniczek pracujących jako sprzedawcy - w teorii tak jest, w praktyce menadżerka z Poznania jako sprzedawca pracuje może 1/8 swojego etatu...

Wiktoria

@Anonim, chciałam Ci przypomnieć o regulaminie forum GoWork.pl https://www.gowork.pl/regulamin Na forum nie podajemy danych osobowych pracowników firmy. Może warto było porozmawiać z przełożonym i znaleźć jakieś rozwiązanie tej sytuacji? Czy inni pracownicy firmy podzielają dotychczasowe opinie o firmie Solar Company? Uważacie, że są one zgodne z prawdą?

@Wiktoria

Ok za udostepnienie danych przepraszam, faktycznie zapomniałam że nie wolno podawać. Natomiast co do reszty wypowiedzi to porozmawiałam z menadżerka i jako że takie są ich standardy pracy jak opisałam to postanowiłam się zwolnić i poszukać zatrudnienia w godnych warunkach. Reszta pracowników podzieliła moje zdanie jednak nie wszyscy mieli możliwość rezygnacji z pracy.

zażenowana

Mogę dowiedzieć się, dlaczego Solar nie posiada dla pracowników chociażby jednego hokera przy ladzie? Czy wszędzie wszyscy stoją po 12h? Czy to jest normalne? Przecież za 5 lat, każdy z młodych pracowników nabawi się problemów i z nogami i kręgosłupem. Słyszałam kiedyś że niby były, ale sądzę że to jedna wielka plotka, żeby mieć wymówkę dlaczego ich nie ma. Jednego dnia masz 12h drugiego 10h i tego drugiego dnia o godzinie 13 nie czujesz już nóg, to jest chore.

zażenowana

No i praca po 12,5 h - bo nie, to nie jest 12 h tylko 12,5! 1. Firma traci stałych klientów przez nasze odgórne "naskakiwanie na nich, narzucanie się im" - ja wychodzę z założenia, że trzeba wyczuć klienta i po prostu być sobą a nie udawać nie wiadomo kogo! Wtedy klient wraca! 2. Co chwila się słyszy, że marka podupada "jakość jest tragiczna w porównaniu do poprzednich sezonów, kupuję u Was już z 20 lat i naprawdę widać, że wszystko chińszczyzna" 3. Plecy Cię bolą, nogi Cię bolą - nie ma że boli... szkoda tylko, że nie dbają o kręgosłupy pracowników.. 4. Żadnej opieki medycznej? w XXI wieku? kpina ..

Wiktoria

@Alicja, osiąganie porozumienia i uwzględnianie życzeń grafików wyróżnia przyjazne miejsca pracy. Harmonia pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym jest ważnym elementem dla każdego pracownika. Czy możesz napisać coś na temat zespołu? Czy w firmie Solar Company pracuje się w dużych zespołach? Czy istnieje szansa na rozwój w wewnętrznych strukturach firmy? Jak oceniasz dostępne narzędzia pracy, czy biurko jest dobrze wyposażone, a krzesła dostosowane do długiej pracy przed biurkiem?

bhp??
@Wiktoria

a krzesła dostosowane do długiej pracy przed biurkiem? - rozumiem że chodzi o krzesło na zapleczu?... Kpina z tego, że pracownicy którzy pracują po 12 h nie mają umożliwionego miejsca na tzw. odpoczynek spontaniczny. Przepis § 49 ust. 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) - dalej r.b.h.p. w sposób jednoznaczny nakazuje zapewnić pracownikom przy pracy wymagającej stale pozycji stojącej lub chodzenia możliwość odpoczynku w pobliżu miejsca pracy w pozycji siedzącej. - W pobliżu tzn. w miejscu wykonywania pracy a nie na zapleczu!!!

Sprzedawca

Telefoniczne umowienie rozmowy kwalifikacyjnej

-znajomosc obowiazujacych trendow i kolorow w danym sezonie -pytania o znajomosc kolekcji solar -pytania w jaki sposob doradze klientce -jak zasugeruje ze klientka zle wyglada w danej rzeczy -jak ponownie zwroce uwage klientki jesli odpowie ze nie potrzebuje pomocy -dalszy etap to przygotowywanie stylizacji w sklepie Solar na rozne okazje

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Wiktoria

@Lina, praca w obsłudze klienta jest pracą wymagającą, ale potrafi ona wiele nauczyć. Nie tylko w kwestii przydatnych na rynku kompetencji miękkich. Czy możesz napisać jak oceniasz pracę w firmie Solar Company? Czy jesteś zadowolona z warunków pracy? Czy to praca od poniedziałku do piątku czy również w weekendy?

Alicja
@Wiktoria

Ja szczerze polecam parce w Solar. Jestem studentką i pracuje na 3/4 etatu już od prawie dwóch lat. Fakt praca tutaj wymaga pełnej pracy z klientką, ale jeśli jesteś otwartą, komunikatywną osobą, to nie powinnaś mieć z tym problemu. Praca nie jest ciężka, a ciężko jest w momencie dużego ruchu, ale to też kwesta czy pracuje się w weekand czy w tygodniu. Wiadomo w tygodniu zawsze spokojniej jest. No i duży plus za to, że nie mam problemu z uwzględnianiem próśb grafikowych. Szczerze polecam !!!!

?

Hej, po pierwsze jak klient wejdzie do sklepu daj mu chwilę na obejrzenie kolekcji, następnie podejdź zapytaj "poszukuje pani czegoś konkretnego?" lub "jeśli będzie potrzebna moja pomoc lub rozmiary jestem w pobliżu". Jeśli pani chce kupić np. bluzkę zapytaj np.o kolor,tkaninę,długość rękawa - zaproponuj ze trzy modele żeby miała wybór,zaproś klientkę do przymierzalni. Po chwili podejdź i zapytaj jak rozm. czy fason odpowiada itp. najlepiej zachęć klientkę do wyjścia z przymierzalni i pokazania się. Do mierzonej rzeczy zaproponuj dodatki typu korale, bransoletka, broszka, to się nazywa sprzedaż komplementarna a firma tego wymaga. /bądź uśmiechnięta, nie stresuj się i życzę powodzenia :)

eve
@

Myślę, że ta chwila powinna być nieco dłuższa. Wyjaśnię w czym rzecz. Jestem klientką... od święta, choć niegdyś byłam... powiedzmy - klientką regularną (od kolekcji do kolekcji). Dałabym długą chwilę na obejrzenie, znacznie dłuższą. Za każdym razem wchodząc do sklepu, wyczekuję już pani z pytaniem niemal od chwili wejścia. Nie powiem, żeby to wielce drażniło, choć krępuje. Niektórzy naprawdę wchodzą by pooglądać... jedynie. Chcą być "anonimowi", bez zaangażowania się w rozmowę. To tylko moja drobna uwaga. Ja rozumiem tego rodzaju szkolenie względem klienta. A jako klientka zaznajomiona z tego rodzaju sytuacjami, zapewniam że taka nadmierna uprzejmość jest naprawdę niekonieczna. Dopowiem tylko, że moje zainteresowanie się konkretną ofertą, samą mnie skłania do szeregu pytań o produkt. Podchodzę zatem do pani z obsługi w celu zapoznania się ze szczegółami produktu; i jest to moment dla mnie pierwszy, w którym pani winna wykazać się wiedzą dla mnie niezbędną. Tak widzę obsługę, z której byłabym w pełni zadowolona - nie niezadowolona, gdyż pani nie zainteresowała się mną wcześniej. Nie oczekuję zainteresowania moją osobą:) Niemniej jednak, obsługa w sklepie Solar jest oczywiście bez zarzutu:) PS Moja taka jeszcze tylko drobna uwaga... odnosząca się chyba bardziej do prawie każdej z sieci sklepów, najprzeróżniejszej branży. By nie wodzić wzrokiem za klientem. Krępujące. Bądź czynić to maksymalnie dyskretnie, jak tylko można. To naprawdę widać. I w chwili, gdy w jakimś punkcie sprzedaży, kilka osób obsługujących wypatruje każdy krok jednego dajmy na to klienta, klient się płoszy.

Lina
@eve

Niestety ale to pochodzenie do klienta jest wymagane jak nie podejdziesz do chociaż jednej Pani to afera. Czasem widać że któraś z Pań chce znaleźć metke czy rozmiar to sie wtedy pomaga ale zazwyczaj wchodzą oglądają i nie chcą żeby im zadawać milolna pytań, ja to jako sprzedawca rozumiem firma i menager niestety nie i trzeba podbiegac do każdej Pani a to na prawdę może zniechęcić do kolejnej wizyty...

Obsługa w Solarze w Łodzi w Manu bez zarzutu. ;) Miło konkretnie z uśmiechem :) Pozdrawiam Solarki ????

K.

A ja byłam dziś w firmowym sklepie Solaru w jednej z galerii na Śląsku i nie jestem zadowolona z obsługi. Pani nieuprzejma, gadatliwa ponad miarę, mówi i nie słucha klienta. Chyba męczy się, pracując w sklepie...

Zniesmaczony

(usunięte przez administratora) firma, dziewczyny (usunięte przez administratora) za najniższą krajową a wymagania jakby uran rozszczepialy. Ale czego tu wymagać jak właścicielami są polskie cebulaki .. nawet w biedronce są większe zarobki .

Ze swojej strony szczerze odradzam pracę w Solarze, szczególnie mówię o pracy w punkcie Stary Browar w Poznaniu. Atmosfera wprowadzana przez menadżerkę tragiczna wręcz pochodząca pod mobbing. Inne współpracownice jak najbardziej na plus, atmosfera ok, ale jak przychodzi wielka Pani menadżer to niestety ale wprowadza spietą atmosferę. Wiadomo firma ma swoje wymagania, trzeba wyrobić wskaźniki, odpowiednie obroty, konkursy, i wiadomo że jako sprzedawca trzeba sprzedać jak najwięcej, ale zachęcanie przez Panią menadżer słowami: " trzeba wyssać klientki do ostatniego grosza, ale tak żeby chciały wrócić, żebyśmy znowu mogły wyssać je do ostatniego grosza" raczej nie działa motywująco. Słowa dosłowne. Jeśli to ma być motywacyja to polecam tam prace ludzią którym nie przeszkadza praca pod taką presją i nie mającym problemu z sumieniem. Ja osobiście wolę by klient wyszedł zadowolony, niż zarazić go do siebie przeprowadzając ścieżkę sprzedaży tak jak tego wymaga menadżera stojąca za drzwiami i nasłuchująca czy aby napewno wcisnełam klienthe jak najwięcej. Nie wiem jak jest w innych punktach natomiast podejrzewam że podobnie. Oczywiście nie zapominając o grafiku dla osób zainteresowanych pracą - trzeba liczyć się z tym że zapierdzielasz prawie kazda sobotę do pracy, jeśli niedziela pracująca to też, a menadżerka max jedną sobotę i to oczywiście nie na cały dzień.

Szkoda, że tak rzadko piszecie. Mam zamiar aplikować i szukam informacji jaka się tu pracuje?

obłęd

...a przypadkiem czy Wigilia to nie jest czas kiedy powinno się spędzać czas w gronie rodzinnym a nie biegać po sklepach ...tak to czytam bo sama chcę podjąc pracę w Solarze...i dziwi mnie zachowanie ludzi...Pani napisala komentarz pełen zjadliwości 26 grudnia...czyli w Święta Bożego Narodzenia kiedy to jest czas miłości....ludzie opanujcie się.......myślę, że Wigilia to nie jest czas kiedy trzeba koniecznie kupić bluzkę, mieć pretensje do ekspedientek ,że nie sa miłe, bo w tym dniu muszą tam siedzieć, w dodatku naprawdę rości sobie Pani pretensje do ekspedientki, że nie zajęła się Pani dzieckiem???? ...Boże widzisz i nie grzmisz....

Aniania

I jak trzeba być sfrustrowanym i skupionym tylko na sobie by od razu po przyjściu do domu czuć potrzebę wylania hejtu w sieci ;) Jesteśmy tylko ludźmi...czasem lepiej wziąć głęboki oddech i się uśmiechnąć:) aaaa i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

@obłęd

Pani "przyszla " a moze jednak one na ekspedientko nie roszcze do Pani pretensji, prosze czytac ze zrozumieniem: nie prosilam o zajmowanie sie moim dzieckiem! Jeszcze raz powtarzam, prosilam o doradzenie mi w kwestii bluzki, a poza tym jezeli nie chce Pani pracowac w Wigilie to moze warto pomyslec o zmianach... a kwestie tego co kto powinien robic w ten dzien pozostawilabym jednak kazdemu do jego wlasnego wyboru. Jezeli sklep byl czynny to dlaczego nie mozna w nim nic kupic? Zabawna Pani jest, najpierw nazwala mnie Pani cebula, ktora zamiast w domu przy garnkach w Wigilie siedziec , chodzi po sklepach ( post zostal usuniety pewnie ze wzgledu na arogancki ton )a teraz probuje Pani byc sprytna i udaje, ze szuka pracy w tym sklepie? No to po co Pani zdradza pracodawcy, ze lepiej aby klientek w Wigile nie bylo? Jako " przyszly pracownik " Solara powinna Pani zachecac do kupowania w tym sklepie, a powyzszy post sugeruje stanowisko niezbyt przychylne klienteli....

Pola
@obłęd

A poza tym to chyba nie ma znaczenia czy Wigilia czy inny dzien , dlaczego Pani ekspedientko z Solara ma Pani taki zal ze pracowala Pani w Wigilie. Ciekawe co teraz ekipa z Solara wymysli i odpisze z nienawisci za to ze ktos nie musial pracowac a po prostu byl po tej drugiej stronie kasy... Narodzie smutny, zawistny, niezyczliwy. Nie daj Boze zeby komus lepiej sie wiodlo..... Oj jaki zal do innych za to ze chcieli kupic bluzke 24 grudnia, i ze opisali sytuacje ( bardzo nieprzyjemna zreszta) 26 ? Czyli Pani ekspedientko, ktora jak widac mnie nienawidzi za to ze przeszkodzilam 24 grudnia , wchodzac do sklepu w ktorym, jak za kare musiala Pani pracowac, wiecej zyczliwosci zycze w 2018 . Pozytywnego podejscia do ludzi , a wszystko samo sie ulozy. Moze w przyszlym roku bedzie Pani ten dzien obchodzic tak jak Pani sobie wymarzy.

Kamil
@anonymous

Ta, najlepiej, żeby siedział jeszcze 24h w sklepie, bo nowobogakie cwaniaki muszą być obsłużeni.

Sandra

Szczerze polecam pracę w tej firmie. Praca wymagająca ale ładne rzeczy dobrze się sprzedaje. Płatności zawsze na czas o jasno określone jak zdobyć premię. Ja pracowałam 2 lata w czasie studiów i uważam że było to dovrze przygotowanie do mojego docelowego zawodu

studia

Ja pracowałam w Solar w okresie studiów . To był bardzo fajny okres mojej pracy bo mogłam spokojnie łączyć studia z pracą zawodową W Solar poznałam masę świetnych ludzi z którymi mogłam pracować i uczyć się od nich wielu rzeczy. Praca z Klientem nie jest łatwa bo są ludzie normalni ale było też wielu "dziwakow" i z cyklu "jestem panem". Życzę koleżanką jak najwięcej tych normalnych bo świetnie pracuje się z ludźmi którzy Ciebie traktują jak równego sobie.

była

Ja jestem byłym pracownikiem firmy i uważam że Solar jest bardzo rzetelnym pracodawcą . Przede wszystkim daje każdemu umowę o pracę co sobie kombinowania przed polskich przedsiębiorców z umowami zleceniami jest niezwykle ważne . W kwestii wynagrodzenia tyle ile jest na umowie tyle faktycznie się zarabia. Pensja uważam że jest adekwatna do wymagań a można jeszcze zdobywać premie czy to miesięczne czy to kwartalne. Polecam

Grażyna

Słyszałam, że Solar Company to dobry pracodawca. Dziwią mnie niektóre wpisy

nikt

Witam. Mam pytanie jak wyglądają zarobki na magazynie

Ludek
@nikt

Na start masz 1,7 a po 3 miesiącach okresu próbnego 1,9. Co jakiś czas jakaś premia w wysokości 100 zł miesięcznie ;)

@Ludek

Premia 100 zł ha ha przyznawana z kapelusza bez żadnych (oficjalnych) zasad najczęściej ją otrzymujesz jak nie ciśniesz asystentom kierowniczki którzy notabene siedzą na "grzędzie" i marudzą jak to im ciężko

Małgorzata

Jakieś opinie o pracy w biurze na ul Torowej 11? Jaka atmosfera, wynagrodzenia na czas?

Szejka

Pracowałam niedługi czas we Wrocławiu i jestem zadowolona, wypłata jak na zakres obowiązków przyzwoita i wypłacana na czas. Atmosfera przyjazna, chociaż wszystko zależy od współpracowników i kierowniczki. Ja trafiłam na świetny zespół. Co prawda szkoleniem obiecywanym na rozmowie i ofercie pracy nazywana była pomoc koleżanek z dłuższym stażem na temat materiałów i obsługi systemu, miałyśmy również do dyspozycji "podręcznik" z wieloma przydatnymi informacjami. Praca przyjemna ale niestety wiele razy usłyszałam od klientek, że standard Solara znacząco spada, większość ubrań składa się obecnie z poliestru. Ale co do samej pracy nie mam zarzutów, polecam :)

Rikita

Życie to nie bajka :)

Gusia

Hej, mam pytanie o zarobki managera salonu, czy mógłby mi ktoś napisać?

Były menager
@Gusia

2300 zaczynaja sie stawki- jest to podejście indywidualne (zależy od Twojego doświadczenia) ale wiem ze inne kierowniczki z mojego miasta miały 2800,- na reke

Zostaw merytoryczną opinię o Solar Company S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Solar Company S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solar Company S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solar Company S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 4 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solar Company S.A.?

Kandydaci do pracy w Solar Company S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solar Company S.A.