Opinie o Solar Company S.A. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Solar Company S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Solar Company S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solar Company S.A. w Poznań

Galiusz

Jak wygląda kwestia finansowa na magazynie w Poznaniu?

Lukas
@Galiusz

Witam jaką wyglądają zarobki na magazynie w Poznaniu ktoś coś wie?

Barbara
@Lukas

I Ciebie również interesują zarobki, na jakie można liczyć, zatrudniając się w Solar Company. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko czekać na odzew ze strony osoby, która aktualnie pracuje w tej firmie. Dowiedziałam się, że kandydatom na to stanowisko stawiają następujące wymagania: wykształcenie średnie, dyspozycyjność i gotowość do pracy 2-zmianowej, sumienność, zaangażowanie i umiejętność pracy w zespole, znajomość podstaw obsługi komputera, prawo jazdy i doświadczenie zawodowe na zbliżonym stanowisku - będą dodatkowym atutem. Czy spełniasz powyższe wymogi?

Salaw2

Praca w tej firmie to był koszmar. Pracowałam w outlet szadolki w Gdańsku. Moja przełożona była pełna kompleksów Pani Kasia. To ona wprowadzała w ten toksyczny klimat. Uważam że to (usunięte przez administratora). Na 12 h tylko 45 min przerwy. Siedzenie było złotem. Nogi puchly. Jak ktoś mógł usiąść to był luksus. Za te pieniądze takie wymagania, -kolor paznokci tylko jeden, idealny makijaz i włosy. I jeszcze ta obsługa- niby na wysokim poziomie Ale nic z tym nie miało wspólnego. Kobiety już robiły się czerwone jak obsługa do nich pochodziła. Czuły się osadzone. Pani K oczywiście to weryfikowala i wprowadzał własne kary. Zabawne i brak profesjonalizmu. Na szczęście są inne porządne dobrze płatne i doceniojace pracownika firmy;-)

KOCHAM SOLAR
@Salaw2

Chyba odwagi brak desperatko!! Najlepszy menadżer jakiego poznałam!! Chyba sobie nie radzisz sama ze sobą! Powodzenia!!

Nie zgadzam się
@Salaw2

@Salaw2 może więcej godzin snu potrzebnego niezwykle do zachowania równowagi wewnętrznej ostudziłoby emocje/urażone Ego(a tu podejżewam, że jest co ostudzać ;)) Pani Katarzyna - również moja przełożona nie jest odpowiedzialna za regulamin jaki obowiązuje wszystkich pracowników oraz ogólną organizację pracy(np właśnie kolor paznokci) więc na jakiej podstawie wiesza Pani(BEZ DOWODÓW)na niej psy?? Trochę więcej pokory I UŚMIECHU NA TWARZY takiego szczerego!!

...
@Salaw2

Czytając ten komentarz z każdym kolejnym słowem opanowywało mnie coraz większe niedowierzanie. Pani Kasia, o której mowa w wypowiedzi powyżej jest najlepszym, najbardziej kompetentnym i profesjonalnym menadżerem jakiego spotkałam do tej pory. Jest to osoba w pełni oddana swojej pracy i pracownikom i nie rozumiem, jak można wypisywać na jej temat takie rzeczy. Toksyczny klimat w zespole? Według mnie lepszego zespołu ani atmosfery jaka w nim panuje nie da się stworzyć. Klientki robią się czerwone, gdy obsługa do nich podchodzi? Na różnych klientów się trafia ale z taką sytuacją jeszcze się nie spotkałam. Wręcz przeciwnie, bardzo dużo klientek zagląda regularnie do outletu właśnie ze względu na obsługę. Niektóre klientki przychodzą wręcz bezpośrednio do Pani Kasi, która już od wielu lat pomaga im idealnie dobrać strój, a one są jej za to bardzo wdzięczne. Pani Kasia wprowadza własne kary? Jest po prostu wymagającym menadżerem, który potrafi powiedzieć pracownikowi co robi źle bądź co powinien zmienić, ale czy jest to karą? Raczej jej obowiązkiem, co z resztą przekłada się na bardzo dobre wyniki sklepu. Jako pracownika, który zna Panią Kasię bezpośrednio naprawdę boli mnie, że ktoś może tak kłamać na jej temat i próbować zniszczyć jej wizerunek. Jestem pewna, że wszystkie osoby które miały i mają nadal przyjemność pracy z Panią Kasią podpisałyby się pod moimi słowami bez zastanowienia, a takie pomówienia jak komentarz Salaw2 nic nie przyniosą, ponieważ Pani Kasia ma wokół siebie bardzo wielu przyjaciół, którzy stoją za nią murem i nie pozwolą jej złamać.

...
@Salaw2

Rano zła, 04.09 h a w południe 12.40 h zadowolona Wszystko jasne.

Zuzia
@Salaw2

Pytanie:czy firma dopłacała za te idealne paznokcie-pakiet kosmetyczka,wlosy-pakiet fryzjer i inne wymagania?Gdyz jak sie wymaga,to tez sie daje.na 12 h pracy 45 min przerwy to zdecydowanie malo.Ludzie w korpo pracuja 8 h i maja 30-40 min przerwy.Takze cos nie tak. Prawda jest,ze klientki nie zycza sobie podchodzenia do siebie i pytania.To normalne.Nwqeet chanel tak nie robi.

@Zuzia

Też nie rozumiem tego obowiązku podchodzenia do Klienta....czy zwyczajnie ekspedientka nie może być obok Klienta? moim zdaniem wystarczy być czujnym i otwartym, podejść gdy klient trzyma już coś w dłoni, bądź nawiązuje z nami kontakt wzrokowy. Oczywiście , że firma nie dopłaca za kosmetyczki, czy fryzjerów . To mnie zresztą nie dziwi, myślę , że kobiety w dzisiejszych czasach są zadbane i jest to norma. Ja natomiast nie rozumiem tego , że Solar narzuca nam jakie buty możemy nosić, a nie dostajemy na to j pieniędzy....np 50 zł na sezon. Nie każda z Nas nosi czarne buty i to jeszcze wyznaczone modele ;)

Aneta
@Ewa

obowiazek podchodzenia do klienta,obowizkiem.Odnosze wrazenie,ze pracujesz w solarze.Wiesz,ze"manager" mowi,ze trzeba dobrze wygladac i inne farmazony. Nie wszystkie kobiety w dzisiejszych czasach sa zadbne.Dbanie o siebie to wydatki.To wszystko kosztuje.Nie chce nikogo obrazc,ale jak popatrzy sie na niektore Panie,pracujace w solarze to daleko im do dobrego wygladu.I raz jeszcze podkreslam,ze moja intencj nie jest obraznie kogokolwiek. Solar kojarzył mi sie z luksusem,a luksus z kultura.Biorac pod uwage niektore panie pracujace w sieci solar nie maja ani dobrych manier,ani nawet checi reprezentowania marki premium w pracy.Mowie to zupełnie obiektywnie. Moj ocen tego jest taka:jezeli juz podjeło sie prace w solarze,marce premium,trzeba dobrze reprezentowac stanowisko.Słabo wyglad,jak manager nie zna jezyka obcego,ma tylko wymogi.Jezeli czegos wymagasz,dj cos od siebie. Po to jest to forum,zeby wlsciciel lub inne osoby z otoczenia Wlasciciela miały oglad sytuacji i sprobowaly chociaz zobaczyc,ze nie dzieje sie dobrze.Jest takie powiedzenie"raczka raczke myje".Tak tez dzieje sie w tej firmie.Mam tam sporo znjomych swiadczacych stosunek Pracy na rzecz solara. Szkoda mi Własciciela,ze wydaje ogromne pieniadze,tworzy marke premium,niby dba o atmosfere, ludzie sa dobrani fatalnie. Mam jednak nadzieje,ze Ktos z otoczenia Panstwa Zarzadzajacych zainteresuje sie prwdziwa atmosfera od kuchni w butikach.Moze warto posłuchc tego,co ludzie pisza,gdyz zwsze jest prawda w tym wszystkim. Podobno prawda jest,ze wymagaja butow dla pracownikow,nie daajac na to pieniedzy itp. Wspolczuje,za 50 zł na sezon kupisz buty u chunczyka,a nie dobre buty,w ktorych bedziesz pracowac@zuza. Na sezon powinno sie zmawiac buty wygodne,zgodne ze standrdami firmy.firma powinn za to zaplacic. Skoro dostajecie "stroj firmowy" to buty powinny byc takze jego nieodzownym elementem.Polityka firmy jest komplementarne ubiernie klientow.Miło byłoby tez ze strony mrki komplementarnie ubrac pracownika,wlaczajac w to rowniez buty.

Asia

Ogólnie nie polecam. Zarobki - 1800 netto pierwsze 2 miesiące, potem 1900 zł na stanowisku Sprzedawca. Starszy sprzedawca 2000 zł, a Lider Sprzedaży 2100 zł. Plus premie jeśli cały zespół wyrobi 100% planu (3% więcej niż utarg za ubiegły rok) - 200 zł. A jeśli wyrobi przykładowo ponad 30% planu to jest może dodatkowo 50 zł ;) Plus taki, że można nic nie robić, bo tej roboty często po prostu nie ma.

@Asia

W ogłoszeniach o pracę do Solar Company oferuje ona rozbudowany system motywacyjny. Między innymi istnieje możliwość przystąpienia do programu prywatnej opieki medycznej i grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie. Czy korzystałaś z takiego rozwiązania? Jak wyglądał on w praktyce?

@Wiktoria

W tej chili każda osoba może "wejść z ulicy" i wykupić sobie prywatną opiekę zdrowotną w Lux Med . Jest kilka pakietów, minimalna kota indywidualnego pakietu to ok. 80 zł z tego co pamiętam(już nie pracuję w Solarze). Jeszcze kilka lat temu ta kwota wynosiła 4 zł i wtedy był to rzeczywiście bonus. Ja pracę w Solarze wspominam naprawdę bardzo miło, tak jak wiele osób pisało, dużo zależy od menedżera i zespołu. Pracowałam w Solarze 11 lat, odeszłam, ponieważ znalazłam lepiej płatną pracę. Uważam, że w firmie powinno bardziej doceniać się finansowo długoletnich pracowników....a nie "żebrać " po tylu latach o 100 zł podwyżki.

Pracuję w firmie Solar juz 4 lata. Atmosfera w firmie jest bardzo przyjazna, każdy ma jasno określony zakres obowiązków i możliwość rozwoju na przestrzeni czasu. Ludzie pracujący w biurze są nastawieni na współpracę. Wszystkie zasady i regulaminy można zrozumieć i pojąć jeśli tylko się chce i jest zmotywowanym. Wynagrodzenie jest zawsze wypłacane na czas, a fakt bycia ciągle otoczonym przez modę to duży atut tej pracy.

Sprzedawca

Telefoniczne umowienie rozmowy kwalifikacyjnej

-znajomosc obowiazujacych trendow i kolorow w danym sezonie -pytania o znajomosc kolekcji solar -pytania w jaki sposob doradze klientce -jak zasugeruje ze klientka zle wyglada w danej rzeczy -jak ponownie zwroce uwage klientki jesli odpowie ze nie potrzebuje pomocy -dalszy etap to przygotowywanie stylizacji w sklepie Solar na rozne okazje

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood
Joanna

Miałam okazję brać udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalisty ds. Obsługi w sklepie intenetowym- niestety nie otrzymałam informacji zwrotnej po spotkaniu pomimo zadeklarowanego terminu. Rozumiem, że proces rekrutacji może się przedłużać, ale warto poinformować o tym kandydatów...

@Joanna

Powinnaś sie cieszyć bo wygrałaś życie. Juz kogoś zatrudnili.

Zawiedziona klientka

Jestem /niestety bylam/ klientką firmy Solar od bardzo dawna i nie miałam uwag do poziomu obsługi w sklepach stacjonarnych jednak po ostatnim zakupie w e-sklepie zmieniłam zdecydowanie opinię o firmie, poziom obsługi żenująco niski brak rzetelności, złośliwość do granic , niekompetencja , w e-sklepie klient to intruz , podobnie w dziale kontaktu z klientami, wysłano paczkę no ale oczywiście bez niezbędnych formularzy ..... No niestety taki standard ... A szkoda bardzo lubiłam tę firmę...czego firma Solar sama dowiodła....

skrrt

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: tak

Tinn

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy przy ul. Torowej w Poznaniu? Konkretnie w eccomerce?

Zbulwersowana Klientka sklepu

Nie wiem kto wymyśla stosowanie się do tak śmiesznych zasad. Jak można stać przy klientce i czekać aż przymierzyć daną rzecz a następnie wychwalac jak pięknie wygląda. Ludzie nie są tacy głupi i dobrze wiem, że Panie że sklepów będą mówiły wszystko by sprzedać towar. Hmm czyżby był a prowizja od sprzedaży. Drodzy Szefowie, takie zachowanie wręcz odstrasza klientki. Czujemy się napastowane zaraz po wejściu do sklepu. Każdy wolałby sam na spokojnie się rozejrzeć i przymierzyć bez osoby czekające po drugiej stronie pytając "I jak ten rozmiar? Pasuje" A jeśli chodzi o skład materiału to z całą pewnością wolałabym zerknąć na mękę. W głowie się nie mieści co na tym forum można przeczytać. Jak można tak traktować ludzi. 100 zł więcej na wypłatę? Co to Jest? W Niemczech to zaledwie dwie godz pracy a u Was trzeba robić na to cały miesiąc. Widzę że Polska pod względem wynagrodzenia nadal leży. Nie dziwię się że dziewczyny tak narzekają. Owszem towar macie Państwo naprawdę wysokiej jakości jednak każdy szanujący się pracodawca szanuje również pracowników a to pozostawia wiele do życzenia chociażby wynagrodzenie w stosunku do wymagań

Pracowałam w salonie firmy Solar przez 2 lata. Jako osoba studiująca, byłam w stanie pogodzić niepełny etat z uczelnią (duży plus). Praca pod względem finansowym jest neutralna - zarabia się ok. 2 tys złotych na pełen etat, w zależności od stazu i stanowiska, co w porównaniu z innymi sklepami jest dosyć wysoką pensją. Można liczyć na premie, jednakże są one zależne od wielu czynników - czy obrót był wystarczający oraz od "widzimisię" osoby przełożonej. Zgadzam się z przedmówcami - to nie jest praca na chwilę, gdyż wymaga dużo nauki - materiałow, fasonów, sposobów tworzenia, sylwetek itd itd - tak jak w ofertach piszą: jest się nie tylko sprzedawcą, ale równiez doradcą. Należy być zawsze uśmiechniętym, gotowym do doradzania i odpowiednio wyglądać (brak makijazu może zostać wypominany...). Trzeba pilnować stałych klientów, zachęcać nowych oraz uważać na licznych anonimowych. Nie przystoi w tej pracy rozmawiac między sobą, siadać, opierać się (mimo gorąca czy zmęczenia przy 12h zmianach, 3 dni pod rząd), wygłupiać, a także stać nieelegancko... Jeśli trafi się na dobrą i zgraną ekipę - gdyż praca jest zespołowa - moze ona być przyjemna, jednakże wciąż fizycznie męcząca. Benefity są, jednakże zalezą od stażu i obrotów, a liczne szkolenia zależą od układów z przełożonym - znalam osoby które kilkukrotnie uczestniczyły w szkoleniach oraz takie które w ogóle... Podsumowując, jest to praca dla osób silnych zarówno psychicznie jak i kondycyjnie - to nie tylko układanie towaru na półkach, jak większość wyobraża sobie pracę w sklepie.

Praca wydaje się być lekka, owszem, mimo wymagań nie jest źle. Ale za 1500, a potem 1700? To są śmieszne pieniądze. Płacą jakby byli jakąś niszową, praktycznie nie zarabiającą firmą. Każdy szanujący się magazyn zaczyna wypłatę od 2000 na rękę i to bez żadnych okresów próbnych czy innych dziwadeł. Do tego lokalizacja jest okropna dla kogoś, kto nie ma samochodu. Nie polecam, z łatwością znaleźć coś o niebo lepszego i do tego z lepszym, bezpieczniejszym dojazdem (brak pasów przy przystanku autobusowym na ruchliwej drodze? Masakra). Omijać jak ognia, chyba że jest się masochistą. Ewentualnie kimś, komu nie zależy na dobrej wypłacie.

Patrycja

Szczerze polecam pracę dla Solar Company! Uważam, że niepochlebne opinie, które można znaleźć o firmie są niesprawiedliwe. Owszem, pracodawca jest wymagający - nie jest to miejsce pracy dla leniwych i nie mających przyjemności z nauki ludzi. Ciężko jednak znaleźć na rynku pracodawcę tak uczciwego i dającego tyle benefitów. Wynagrodzenie płacone zawsze na czas, ubrania służbowe najwyższej jakości, prezenty świąteczne i zniżki pracownicze plus gdy dobrze sprzedajecie realna szansa na premię! W porównaniu z wieloma innymi firmami, które przedstawiają się teoretycznie jako wiarygodne, dla mnie Solar pozostaje taki w praktyce.

Ala
@Patrycja

Mogłabyś wymienić te benefity?

Mania
@Ala

benefity nie są jakies porywcze, ale zawsze coś zniżka na odzież - 50 % od ceny z metki limit na sezon ok 3000 zł (jak się dogadasz z kierowniczką może pozwoli na raty kupić), ubezpieczenie grupowe ok 37 zł Alianz, ubezp zdrowotne luxmed ok 50 zł miesięcznie za pakiet, bony na święta 200 zł Wielkanos i BŻ wg stażowego od 100 do 500 zł, to tyle nic wielkiego, ale umowa o pracę bez wykrętów jasna i ucz\ciwa, pensja zawszze na czas, płaca na nadgodziny, wykorzystujesz urlopy, masz realny grafik na 2 tyg przed nowym miesiącem, możesz żyć i planować oczywiście zawsze są jakieś wypadki losowe, które mogą pokrzyżować plany ale to się może zdarzyć wszędzie, że ktoś zaciąży ale zachoruje i coś się zmienia, poza tym jest uczciwie i zgodnie z kodeksem pracy, nie ma bata, że jest inaczej, bo firma bardzo tego pilnuje, żeby nie było pozwów do sądu pracy itp, renoma przede wszystkim, jeśli byli tacy co chcieli oszukiwać i wykorzystywać to już ich nie ma :) a jeśli jeszcze są to wystarczy to zgłosić i jestem pewna, że polecą

Nowa
@Patrycja

"nie jest to miejsce pracy dla leniwych i nie mających przyjemności z nauki ludzi" - Jakiej nauki??? Jeśli dla kogoś nauka składów materiałowych, przepisów prania i rozmiarów dla każdej rzeczy w sklepie jest przyjemnością, to szczerze podziwiam. Nie mówiąc o tym, że nie wszystkie sklepy posiadają na stanie całą produkowaną rozmiarówkę, więc jest to zbędna wiedza. Wymysł i tyle!

@Nowa

Dokładnie, do tego trzeba znać właściwości każdej rzeczy ze składu a czasem nawet z czego i jak jest wykonane ???? nie jest to w ogóle przydatne, a tym bardziej potrzebne.

Wiktoria

@Mania, jak oceniasz atmosferę panującą w Solar Company? Jak wyglądały kontakty między pracownikami? Czy ułatwiały one Waszą pracę zespołową? Zachęcam Ciebie jeszcze do rozwinięcia swojej wypowiedzi, biorąc pod uwagę te kwestie.

Pracowałam w Solarze w Galerii Bydgoszczy około roku jeszcze w czasie studiów. Na początek umowa na czas próbny na 2 miesiące później na 33 miesiące. Wypłata to 1500zł po okresie 1700zł. Wypłata zawsze na czas, dodatkowe premie za wyrobiony plan miesięczny lub sezonowy za wskaźniki. Prezenty na święta. Nie mniej jednak uważam, że to niskie zarobki jak na takie wymagania. Znajomość materiałów z czego dana rzecz się składa, dodatkowo przepisy prania i nieszczęsne rozmiary, które po zeskanowaniu i tak są w programie magazynowym (nie wszystkie ubrania występowały w całej rozmiarówce). Bardzo duże wymagania co do obsługi klienta. Zaczynając od noszenia ubrań do przymierzalni po staniu z Klientem przy przymierzalni zasypując go masą pytań odnośnie ubrań i mówieniu jak dobrze w tym wygląda i zachwalaniu zalet materiału. Ale idąc do pracy do sklepu z obsługą musimy się z tym liczyć. Gdy ja pracowałam nie było już testów wiedzy. Menager przelotnie sprawdzał wiedzę z kilku pierwszych wejść sezonu. Dodatkowo zajmujesz się innymi sprawami administracyjnymi więc najlepiej żebyś umiała wszystko, bo jak Menager nie zrobi to zrób za niego. Jeśli chodzi o atmosferę to koleżanki z którymi pracowałam były mega towarzyskie i sympatyczne. Były jednym powodem dla którego szkoda było mi odchodzić. Główny problem robił menager, który ustalał swoje złote zasady do których sam się nie stosował. Wymyślał tabelki sprzedaży które rzekomo miały motywować do pracy, bo dawały "nagrody" (litościwe 3 dni wolne z rzędu w grafiku ustalane przez Menagera) po czym gdy wyrobiło się plan w następnym miesiącu był nierealny do zrealizowania. Menager pracuję 1 weekend w miesiącu, bo takie są zasady firmy. Wiec jak nie ma komu przyjść do pracy to najlepiej siedź pod telefonem, bo ta praca to Twoje życie. Wielokrotnie rezygnowałam ze studiów na rzecz pracy, bo ciągła rotacja powodowała brak ludzi do pracy, "bo nikt się nie nadaję" . Menager nieprofesjonalny i niekompetentny z powodu braku wiedzy na temat kodeksu pracy. Praca niedoceniania, na słowo "dziękuje" bym nie liczyła. Grafik mało elastyczny. Pracując w systemie 12h pracowałam praca/wolne/praca/wolne nie mogąc nic zaplanować, bo na drugi dzień trzeba iśc do pracy. Dwa dni wolne z rzędu raz w miesiącu i ciesz się że masz dwa weekendy całe wolne a nie rozbite. Liczba godzin w tygodniu często wynosiła około 55h przynajmniej 2 razy miesiącu. Przeglądanie kamer przez Menagera czy przypadkiem nie opierasz się o ladę. Brak możliwości wyjścia ze sklepu nawet po jedzenie, bo Menager "nie ufa" pracownikom... Podsumowując.... Nie wiem jak wygląda praca w innych salonach w Solarze być może kwestia zmiany Menagera rozwiąże problem, gdyż tutaj daje to duży minus. Scieżka kariery raczej mało ambitna 100zł więcej do wypłaty po latach pracy. A co do samej obsługi można się do tego przyzwyczaić, a przy tym nawet nauczyć cennych trików sprzedażowych. Jeśli ktoś szuka pracy by zarobić dodatkowe pieniądze to polecam jednak praca dla osób z rodziną i dziećmi to to nie jest, bo nie masz ani czasu ani pieniędzy.

Bez przesady!

Szanowny Pracowniku! Nie ma jak zamieszczać dane prehistoryczne! Podane przez Ciebie stawki wynagrodzenia zmieniły się już kilka lat temu. Sądzę, że Menedżer też! Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zawodowej !

Wielka bzdura!!!
@Bez przesady!

Jakie prehistoryczne czasy! Takie są realia jeśli chodzi o wynagrodzenia.

@Bez przesady!

To są kwoty z tamtego roku. A w 2017 r minimalne wynagrodzenie krajowe wzrosło więc i pensja w Solarze wzrosła o 100zł na okresie próbnym, po okresie zostało bez zmian. Więc nie wiem o jakich prehistorycznych pensach Pan/Pani mówi. Co do Menedżera jest ten sam :)

szczera

to czemu na okresie próbynm wzosła a tym co pracują dłuższy czas nie ?? No ludzie na takie wymagania jak ma ta firma to te pieniądze są śmieszne :)

ania

Pracuje w Firmie Solar od dwóch lat. Fakt, wymagania duże ale pracuje w liczącej się na polskim rynku marce modowej, więc nie będzie mi wstyd zamieszczać to w CV, gdy po studiach będę szukała innej pracy. Koleżanki ze studiów pracują w innych „odzieżówkach ” nikt nie płaci za stanie czy siedzenie, zarabiamy podobnie. Wiele zależy od tego jak się starasz, jeżeli komuś zależy może awansować na stanowisko Starszego Sprzedawcy, Lidera Sprzedaży czy Doradcy Klienta, Menedżera -wynagrodzenia są wiadomo wtedy większe. Możliwości są, wystarczy chcieć i się przyłożyć do pracy. O pieniądzach można porozmawiać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jeżeli nie odpowiada – po co się zatrudniać a potem narzekać?

@szczera

Firma przyciąga tym, że nie płaci najniższej krajowej, a pracownicy którzy pracują dłużej na wyższą pensję muszą sobie zapracowac latami na awans wart 100zl wiecej...

Obecnie warunki finansowe się zmieniły to prawda - 1800zl na okres próbny potem 1900zl, natomiast cała reszta jak najbardziej aktualna i trafna. To samo dzieje się w Starym Browarze w Poznaniu. Menadżer psuje cała atmosferę w pracy. Wiadomo, każda firma ma wymagania i standardy natomiast menadżer sprawia że odechciewa się pracować w tej firmie.

Klaudyna
@Anonim

Ja w firmie Solar w 2017 r samej podstawy miałam 2000tys netto z premią można było mieć całkiem przyzwoitą pensję.

Kkk
@Klaudyna

A w jakim mieście pracowałaś? na jakim staowisku? Bydgoszcz 1700 podstawy w 2017 potwierdzam :)

Wiktoria

@Klaudyna, jakie wymagania należy spełnić aby otrzymać premie? Czy oprócz niej, Solar Company zapewnia pozapłacowe benefity? Mam tu na myśli między innymi dofinansowania do karty sportowej lub dojazdy do pracy. Zachęcam Ciebie do odpowiedzi na powyższe pytania, gdyż pomogą one osobom zainteresowanym firmą w decyzji o podjęciu pracy.

Wiktoria

@Ala, dziękuję za Twoją wypowiedź, myślę że, okaże się ona pomocna dla wielu osób zainteresowanych pracą w Solar Company. Czy ktoś jeszcze z obecnych na forum brał ostatnio udział w rekrutacji do firmy? Jak oceniacie jej przebieg? Jaka atmosfera panowała na Waszej rozmowie o pracę?

Wiktoria

@Ala, użytkownik @Patrycja wspomniała na przykład o premiach świątecznych i zniżkach pracowniczych. Nawet najdrobniejsze dodatki warto doceniać, współcześnie nie wszystkie firmy oferują takie benefity. Czy pytałaś o benefity, ponieważ zastanawiasz się nad aplikacją do firmy Solar Company? Jakie stanowisko wzbudziło Twoje zainteresowanie?

Ala
@Wiktoria

Zniżki pracownicze i premie świąteczne są jak najbardziej zachęcające, ale z tego co widziałam i słyszałam na rozmowach kwalifikacyjnych sa w tej chwili w większości firm i znanych, prestiżowych marek. Patrycja wspomniała o "tylu" benefitach, dlatego myślałam , że Solar ma coś szczególnego do zaproponowania. Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i na godzinach próbnych w jednym z Solarowych sklepów. Bardzo miła kierowniczka jak i pracownice, jednak stawka jaką mi zaproponowano jest dla mnie zbyt niska, szczególnie, że mam spore doświadczenie w handlu i wiem, że Doradcę (a w Solarze sprzedawca jest zdecydowanie doradcą ) powinno się bardziej doceniać finansowo. Tak jak napisałam, bardzo pozytywne wrażenie, tym bardziej, że ja osobiście bardzo lubię aktywna pracę z Klientem, a taka w Solarze jest. Gdybym była studentką, która chce sobie zarobić i nie musi opłacać wielu rzeczy z pewnością na taką pracę bym się zdecydowała.

Wiktoria

Czy ktoś z Was zatrudnił się w ostatnim czasie w firmie Solar Company? Może zastanawiacie się nad pracą dla tej firmy? Czy firma aktualnie poszukuje nowych pracowników? Czy zgadzacie się z dotychczasowymi opiniami na forum? Przydałyby się na forum aktualne informacje o firmie. Na pewno zaglądają tutaj od czasu do czasu potencjalni kandydaci.

Gocha
@Wiktoria

Praca jest wymagająca, musisz być zaangazowana w obsługę klienta nie ma zmiłuj każdy klienta na wagę złota, są standardy obsługi których trzeba przestrzegać, są anonimowi klienci, którzy weryfikują czy właściwie obsługujesz, ale to nie jest nierealne i nie do zrobienia, po prostu nie lezysz na ladzie jak w wiekszopści sklepów i bawisz się komórką, jak chodzisz do douglasa to tam tez tak jest z tym, że oni mają indywidualne plany w Solarze pracujesz zespołowe, poza tym praca jest spoko dużo uczy , naprawdę, są fajne szkolenia, ale trzeba znać asortyment i mieć wiedzę o towarze, więc nie jest to praca dla leniwych i tyle, płącą przyzwoicie, są premie od utargu miesięcznego, dostajesz strój do pracy, masz znizki pracownicze po okresie próbnym ( 3 miesiące próby), to nie jest praca sezonowa lub na pół roku, bo sporo trzeba się nauczyć , szkoda pracy i czasu żeby zaczynać tam pracować na chwilę

Ilo

Praca w Solarze zawsze była lepiej płatna niż w innych markach odzieżowych, na dzień dzisiejszy to jest chyba 1800 zł na początek, przestrzeganie zasad kodeksu pracy jest obowiązkiem każdego kierownika, nie ma zmiłuj, jeśli tego nie robi to oszukuje regionalnego, wówczas możecie pozwać ich do sądu pracy, ale szczerze wątpię, że tak jest. Wymagania są wysokie bo ubrania są drogie więc ma być ekskluzywnie, wysoka kultura osobista bogaty język sprzedawcy, zaangażowanie i pracowitość to szansa na wyrobienie planu, więc każdy musi dawać z siebie wszystko bo inaczej marne szanse na premię, nie widzę w tym nic złego, oczywiście najlepiej jest pójść do pracy gdzie nic nie trzeba robić i jeszcze zarobić 2500 zł jasne typowe dla młodego pokolenia :) no to niestety w Solarze się tak nie da, trzeba znać standardy obsługi, znać towar i cisnąć cisnąć i jeszcze raz cisnąć na klienta, ale taktem i kulturą, na tym polega handel i sprzedaż, szczególnie w dobie dużej konkurencji i ciągłych wzrostów cen - więc musicie się nastawić na pracę, zmiany są różne zależy od kierownika, pracowałam 12 jak i 6 czy 8 bardzo różnie. Grafik robiony jest na 2 tyg przed końcem miesiąca w trakcie miesiąca nie powinien się zmieniać chyba że l4 na co nie ma się wpływu lub wypadek losowy, zawsze się można dogadać jak nam coś wypadnie na czym nam zależy i pogadać z koleżankami czy się zamienią, zależy od kierownika czy się zgodzi, są różni ludzie ale jeżeli ktokolwiek jest w pracy gnębiony lub źle traktowany uważam, że powinien to zgłosić bo jak będziecie cicho siedzieć a potem pisać na forum że był mobbing to nikomu nie pomoże, ogólnie rzecz mówiąc pracę polecam, bardzo rozwija i dużo uczy, w Słupsku jest super menago :) mundurek do pracy od firmy na sezon na cały etat to będą jakies 2 doły 3 góry i sukienka, po sezonie twoje, zniżki pracownicze - 50 % od ceny limit ok 3000 tys na sezon, za drogo dla was to poproście w ratach wielu kierowników się zgadza na spłatę na 3 raty, ubrania z tej firmy ma się naprawdę wiele lat, czasem warto coś kupić lepszej jakości co jest ponad czasowe, a jak Wam nie pasuje to nie kupujcie nikt Was nie zmusza, można przyłączyć do ubezp grupowego po roku pracy, jest też dodatkowe ubezp zdrowotne ok. 50 zł miesięcznie luxmed, bony na święta : Wielkanoc 200 zł, BN wg stażu pracy od 100 do 500 zł, za tą kwotę wybiera się coś z kolekcji - to wszystko

Wiktoria

@Anonim, rozumiem, że Twoja decyzja o odejściu z firmy Solar jest już ostateczna? Może warto było jeszcze poczekać z ostateczną decyzją, czasami firmy potrafią się zmieniać z miesiąca na miesiąc. Jak oceniasz procedurę odejścia z pracy? Czy wszystko przebiegło sprawnie i w profesjonalnej atmosferze? O profesjonalizmie firmy świadczą także procedury odejścia pracowników, nie tylko procedury rekrutacji.

@Wiktoria

Tak, decyzja podjęta ostatecznie. Raczej nie sądzę by firma zmieniła podejście do pracownika i reguły jakie wyznaczają a przede wszystkim pewnie nie zmienia menadżera. Hmmm można powiedzieć że wszystko poszło sprawienie, fakt żadnych problemów nie było po drodze, aczkolwiek po podjęciu decyzji właściwie nie widziałam się ani nie kontaktowałam się z menadżerka (z którą miałam największe problemy) więc raczej nie było szans żeby coś poszło nie tak.

Zostaw merytoryczną opinię o Solar Company S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Solar Company S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solar Company S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solar Company S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 4 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solar Company S.A.?

Kandydaci do pracy w Solar Company S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solar Company S.A.