counter
2 99 62 5 1
Opnia
Kandydat

Wziąłem udział w rekrutacji na testera junior qa. Pierwsze zadanie wykonałem poprawnie i zostałem zaproszony na rozmowę do siedziby firmy. Sama rozmowa kwalifikacyjna prowadzona przez właściciela powiedzmy sobie szczerze niezbyt profesjonalnie, brak przygotowania, pytania wymyślane na bieżąco. Otrzymałem informacje o tym, że jeżeli nie będą zainteresowani otrzymam odpowiedź zwrotną lub możliwy będzie drugi etap. Po jakimś czasie otrzymałem zadanie do wykonania w drugim etapie. Ponownie wykonanie zadania według instrukcji i odesłane ale tym razem nawet się nie pofatygowali żeby dać odpowiedź. Łącznie na oba zadania i rozmowę kwalifikacyjną poświęciłem minimum 10 godzin swojego prywatnego czasu a Cogitech nawet nie pofatygowało się, aby poinformować w formie telefonicznej lub email o stanie rekrutacji. Po 2 tygodniach wystawiam opinię i proszę nie tłumaczcie się, minimum szacunku do człowieka powinno się należeć. Wszystkim potencjalnym kandydatom odradzam udział w tego rodzaju rekrutacjach i cieszę się bardzo, że nie trafiłem do Cogitech i otrzymałem szansę pracy w innej firmie, która szanuje kandydatów i pracowników.

Opnia

HR Cogitech Nowy wpis
@Opnia

Dziękujemy za Pana opinię. Zgodnie z naszą rozmową telefoniczną, ostatni etap rekrutacji się wydłużył, przepraszamy, że w wyniku błędu nie otrzymał Pan o tym informacji. Preferujemy rekrutację w postaci naturalnej i swobodnej rozmowy ponad poukładany skrypt i sztywną formułę, pozwala to nam więcej dowiedzieć się o sobie oraz spotyka się z generalnie dobrym odbiorem przez kandydatki i kandydatów. Dziękujemy za poświęcony czas na rekrutację do naszej firmy i życzymy powodzenia w realizacji planów zawodowych. Pozdrawiamy, Zespół HR

też kandydat na jqa Nowy wpis
@Opnia

Też brałem udział w tej rekrutacji ale zostałem odrzucony po pierwszym zadaniu rekrutacyjnym i teraz bardzo się cieszę bo przyznam szczerze, że pierwszy raz spotykam się z drugim zadaniem rekrutacyjnym, które jest przesyłane po rozmowie rekrutacyjnej. Porażka....

Hr Cogitech Nowy wpis
@też kandydat na jqa

Dziękujemy za opinię. Ze względu na pandemię proces rekrutacji ma formę głównie zdalną, podzieloną na etapy a spotkania ograniczone są do absolutnego minimum. Mając na uwadze bardzo duże zainteresowanie rekrutacją i wysoki poziom kandydatek i kandydatów, musieliśmy przygotować dodatkowe zadanie w celu wyboru odpowiedniej osoby do zespołu, uczestnictwo jest oczywiście zawsze dobrowolne. Życzymy miłego weekendu, Zespół HR Cogitech

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 77 dni.

Czy można liczyć w Cogitech na prywatną opiekę medyczną?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 108 dni.
Kandydat

Czy pracodawca Cogitech oferuje umowę o pracę?

Emilia

Cześć, widziałam, że ostatnio odbyła się rekrutacja do firmy. Może ktoś przybliży jak dokładnie wyglądała. Czy było parę etapów? Fajnie na przyszłość wiedzieć jak się do takiej przygotować. Być może można liczyć, że jeszcze jakieś będą w tym roku.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

kandydat na Junior QA
Kandydat

Czy ktoś dostał jakąkolwiek odpowiedź po wykonaniu zadania rekrutacyjnego?

@kandydat na Junior QA

Wyniki rekrutacji będą w przyszłym tygodniu. Trzymamy kciuki i pozdrawiamy, Zespół HR Cogitech

Użytkownicy czekają na odpowiedź 179 dni.

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Cogitech?

Krystian
Użytkownicy czekają na odpowiedź 250 dni.

Generalnie - mogę powiedzieć tyle, że warto. Rozmowa przyjemnej atmosferze, a jednocześnie rzetelnej. Atmosfera? Już w pierwszy dzień czułem się, niczym wśród swoich. Nie było żadnego dystansu i muru. Godzinę przyjścia do biura dopasowałem na dogodną dla mnie. Możliwość testowania indywidualnych koncepcji i pomysłów. Przeczytałem wszystkie komentarze i nie wiem jak było kiedyś. Kluczowe jest to, że firma jest przyjazna. A resztę zweryfikuje i tak czas. Więc póki co - zasłużony pozytyw. I nie, ten komentarz nie jest opłacony, ustawiony, napisany celowo etc.

Ciężko jest w systemie 12/12 w Cogitech?

CO
@Pytanie

Jakim 12/12? Pracujemy po 8h dziennie, bez nadgodzin.

Czy zdarzają się nadgodziny w Cogitech?

Odpowiedź
@Pytanie

Nie pracujemy po godzinach. Nie ma takiej potrzeby.

Czy w Cogitech są szkolenia zewnętrzne?

Odpowiedź
@Pytanie

Nie organizuje się szkoleń zewnętrznych, wewnętrznych również.

Maciek

@magda a co szef takiego robi?

Angelika

W Cogitechu pracuje od pracu miesięcy i już od samej rekrutacji to miejsce zrobiło na mnie dobre wrażenie. Kolejne tygodnie i miesiące pokazały mi, że wystawione poniżej opinie nijak się mają do rzeczywistości. Lepszej atmosfery w firmie nigdy wcześniej nie miałam. Wszyscy są bardzo sympatyczni, pomocni i kontaktowi. Jeśli chodzi o warunki pracy to znajduję się tutaj wszystko czego do pracy potrzeba i jest klima! Szef jest przesympatycznym człowiekiem oraz jest bardzo przychylny jeśli chodzi o jakiekolwiek urlopy lub pracę zdalną. Dla osób które szukają doświadczenia, chcą się uczyć i doskonalić swoje umiejętności ta praca jest idealna.

Olek

Generalnie dobra firma dla pracowników i jeśli nawet są jakieś mankamenty to z całą pewnością warto je poprawiać, ja polecam.

Mateusz P.

Jestem byłym programistą firmy Cogitech Group. Poznałem tu wspaniałych ludzi, którzy stali się częścią wspólnych wspomnień. Praca przy projektach dla dużych firm była przyjemnością. Jeżeli jesteś młodym człowiekiem, który chce: uczyć się nowych technologii, zobaczyć jak wygląda praca w zgranym zespole, to jest to firma dla ciebie. Firma nie jest duża i nie jest to korporacja. I tak też wygląda praca. Mimo swobodnych żartów pomiędzy deweloperami i wspólnymi wypadami, wszyscy do swoich zadań podchodzą konsekwentnie i odpowiedzialnie. Mają świadomość, że wszyscy pracują na ewentualne podwyżki. Szef jest po prostu człowiekiem. Dużo rzeczy rozumie i najważniejsze jest dla niego zdrowie. Jeżeli ktoś tego nie wykorzystuje i jest szczery Pan Jakub Cichocki może być najlepszym przełożonym jakiego dotychczas miałeś. Wyjście do lekarza, praca zdalna i elastyczne godziny pracy nie są problemem jeżeli ktoś poważnie podchodzi do pracy. Takie są moje odczucia po 3 latach pracy w tej firmie.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 587 dni.

Jak jest z awansem w Cogitech?

Radek

@M. Bo nawet dobra firma jak Cogitech ma swoich maruderów!

M.

Pracuję od niedawna, ale jestem mega zadowolony. Nie wiem czemu jest tak wiele negatywnych opinii, bo już pierwsze tygodnie pokazały mi, że jest to fajne miejsce do pracy. Ze wszystkim można się dogadać, tak jak ktoś pisał można pracować zdalnie, jeśli jest taka potrzeba. W biurze niczego nie brakuje, no chyba, że ważniejsze od dobrej atmosfery jest dla Ciebie owocowy czwartek i poniedziałkowy dzień warzywniaka... Projekty są bardzo ciekawe i stawiają wyzwania. Co mi najbardziej pokazało, że faktycznie to fajne miejsce? Wskazałem kilka narzędzi, praktyk, które uważam za ciekawe. Już tego samego dnia je testowaliśmy, a z niektórych będziemy korzystać na co dzień. Sama rozmowa rekrutacyjna przebiegła bardzo szybko i przebiegała w miłej atmosferze. Jak ma ktoś pytania, to piszcie.

Tymon

Nie musi bo to bardzo dobra firma ale z pewnością nie dla wszystkich bo tu trzeba pracować.

Szymon
@Tymon

Musi bo to jest pracować znaczy być tutaj.

Czikita

Bardzo pozytywnie wspominam pracę w Cogitechu. Panuje tam rodzinna atmosfera, wszyscy są dla siebie pomocni i życzliwi (łącznie z szefem). Warunki pracy zmieniły się, obecnie nowe biuro mieści się na Grunwaldzie, dużo większe i jest klimatyzacja ;) Uważam, że jest to świetna praca na start, juniorzy mogą się sporo nauczyć przy projektach pisanych w Cogitechu. Wynagrodzenia zwykle na czas, nie ma problemów z braniem urlopów, a w nagłych wypadkach można też pracować zdalnie. Godziny pracy między 8 a 16.

chiquita
@Czikita

znowu szefo pisze sam sobie opinie, oj jakubie...

Czikita

Zostaw merytoryczną opinię o Cogitech - Poznań