Opinie o Klimor S.A. w Gdynia Bolesława Krzywoustego 5

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Klimor S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Klimor S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń i montaż instalacji wentylacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Klimor S.A. w Gdynia Bolesława Krzywoustego 5

Czy firma Klimor S.A. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Dyrektor ds Personalnych

W spółce KLIMR istnieje Kasa Zapomogowo Pożyczkowa - pracownicy mogą do niej przystąpić i skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach. O szczegółach - po zatrudnieniu i lekturze Regulaminu.

Bartek

Witam nigdy nie pracowałem w tej branży czy jest jakaś szansa na podjęcie pracy w klimat Gdynia czy trzeba mieć jakieś kursy najlepiej

@Bartek

dzień dobry, w każdym z publikowanych przez nas ofert pracy są informacje dotyczące wymaganego doświadczenia czy przygotowania kierunkowego do pracy. Zachęcam do zapoznania się z ich treścią. Wiele osób, po szkole średniej czy technikum chłodniczym zaczyna u nas pracę nie posiadając doświadczenia zawodowego. Zachęcam do odwiedzania naszych profili na Pracuj.pl oraz na stronie internetowej - w zakładce Kariera. Do zobaczenia na rekrutacji:)

Mateusz

Witam. Ostatnio na portalu trójmiasto.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Elektryk. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stawki, benefity, godziny pracy w firmie Klimor z siedzibą w Gdynii. pozdrawiam.

@Mateusz

Staramy się dokładnie opisywać naszą ofertę w ogłoszeniu. Powtórzę zatem informacje dotyczące funkcjonujących w firmie warunków. • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę • pakiet szkoleń na stanowisku pracy • atrakcyjne wynagrodzenie i jasny system oceny okresowej pracy zw. z uzyskaniem dodatkowych nagród finansowych (zgodnie z Regulaminem Wynagradzania) • bardzo dobre warunki pracy (zaplecze socjalne, pakiet dodatkowych świadczeń pracowniczych) • możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczenia medycznego Medicover i kart sportowych • udział w Pracowniczym Programie Emerytalnym, gdzie Pracodawca odprowadza składkę w wysokości 3,5% wynagrodzenia brutto na indywidualne konto emerytalne Pracownika, bez jego udziału finansowego W firmie KLIMOR funkcjonuje także Kasa Zapomogowo Pożyczkowa, można zatem opłacając składki skorzystać z pożyczek. Warunki wynagrodzenia, zależne od poziomu zarówno wykształcenia jak i doświadczenia zawodowego, posiadanych uprawnień i kwalifikacji są przedmiotem indywidualnej rozmowy z kandydatem - zachęcam zatem do udziału w rekrutacji i przesłania CV na podany w ogłoszeniu adres email.

Czy firma Klimor S.A. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Dyrektor ds Personalnych

W spółce KLIMOR istnieje kilka rodzajów finansowania szkoleń i nauki. Wszystkie szkolenia związane z tzw. kwalifikacjami obowiązkowymi jako np. uprawnienia elektryczne SEP, spawalnicze, uprawnienia do kierowania wózkami widłowymi itp są finansowane przez Pracodawcę. Szkolenia dla pracowników niezbędne do wykonania pracy i związane z np. aktualizacją przepisów - jak np. księgowe, podatkowe, kadrowe, informatyczne także. Istnieje w firmie także możliwość dofinansowania nauki na studiach czy dodatkowych kursach, na wniosek pracownika - odpowiedni wniosek z uzasadnieniem staje się podstawą do podpisania umowy o dofinansowanie nauki za skierowaniem przez firmę i Pracownik może uzyskać 50% finansowania np. nauki na studiach, jakie wybrał. Każdy kierownik ma także do dyspozycji tzw budżet szkoleniowy w swoim dziale, w który wpisane i realizowane są szkolenia dla danego zespołu np. z zakresu negocjacji zakupowych czy komunikacji w zespole, zarządzania projektami, ale także podnoszenia kwalifikacji w zakresie Md Excel czy inne. Liczę, że odpowiedziałam na zadane pytanie.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Klimor S.A.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Amazing HR

Dzień dobry jestem zainteresowana pracą w Zespole HR. Mieszkam w okolicach dwóch zakładów produkcyjnych w Skowarczu i Pszczółkach. Z miłą chęcią dołączę do Zespołu Personalnego w firmie Klimor. Obserwuję Panstwa od dłuższego czasu. Czuję, że to może być miejsce dla mnie ????

@Amazing HR

Szanowna Pani, dziękuję bardzo za zainteresowanie naszą firmą i z pewnością bardzo ucieszyłabym się z rozrostu naszego działu w zakładzie w Pszczółkach czy Skowarczu, jednak aktualnie nie posiadamy żadnych wolnych wakatów. Nasz zespół jest w pełnym składzie. Gdyby jednak była Pani zainteresowana pracą w spółce w Gdańsku- zapraszam do przesłania zgłoszenia na adres: praca@klimor.com Pozdrawiam

Amazing HR
@Dyrektor ds Personalnych

Dziękuję ????

kuń

Stawki zamrożone, pandemia. Kryzys ,ale ciągle nadgodziny na produkcji. Jak chcesz robić jak koń za trochę owsa, to ok.

@kuń

Przykro widzieć takie komentarze i ciężko się z nimi zgodzić - w okresie pandemii wynagrodzenia w spółce nie zostały zredukowane, nikt z pracowników zatrudnionych nie zarabia tzw. minimalnego wynagrodzenia, nikt nie stracił pracy, ani nie pobierał zmniejszonego wynagrodzenia. Praca w nadgodzinach- jeśli się zdarza- wynagradzana jest preferencyjnie i ponad kodeksowo. Pracownicy produkcji otrzymują nagrody za postawę, jakość i zaangażowanie- co miesiąc w formie nagród kierowniczych. A aktualnie w sierpniu wszyscy pracownicy produkcji otrzymali nagrody kwartalne, a biurowi półroczne- zatem być może po prostu wspomniane przez Pana w komentarzu "trochę owsa" oznacza po prostu więcej niż wynika z Regulaminu Wynagradzania i być może będzie to trudne do spełnienia dla niejednej stajni?

SER
@Dyrektor ds Personalnych

Pracownicy produkcji otrzymują nagrody za postawę, jakość i zaangażowanie- co miesiąc w formie nagród kierowniczych no to ci smiech na sali.. docenienie? minimalne słowo dziekuje jest jedyna rzeczą ktorą mozna usłyszec za prace nad normatywną, premie kwartalne, półroczne owszem ale niezawsze są na poziomie wspołmiernej co do pracy wykonanej, oczywiście zaraz bedzie odpowiedz ze za duzo oczekujemy, a premie zawieszone rowniez zdarzaja sie w spółce oczywiscie przez pandemie a potem niewiadomo ile czekania a i najlepsze ze osoby ktore wypracowywały tą zawieszoną premie np jezeli zrezygnuja lub zakończa wspołprace sa zapominane.A i niezapominajmy ze niewazne ile było by pracy w pierwszym kwartale to premia i tak bedzie najnizsza bo plan załozenia firmy i plan niezostał zrealizowany.

Jaka atmosfera panuje w firmie Klimor S.A.? Są ogłoszenia na Trojmiasto.pl z 25 maja. Czy jest rotacja?

Dyrektor ds Personalnych

Staramy się robić wszystko by dbać o stabilną i przewidywalną, przyjazną atmosferę - wdrażamy w tym celu wiele zasad organizacyjnych i reguł postepowania. Co kwartał i co pól rok odbywa się wzajemna ocena pracy, zatem można zgłosić swoje uwagi i inicjatywy dotyczące poprawy zarówno relacji, atmosfery jak i warunków pracy... Jestem zatem przekonana, że firmę tworzymy wspólnie z Pracownikami. W serwisach rekrutacyjnych i naszej stronie internetowej w zakładce Kariera publikujemy zawsze aktualne, na dany moment, oferty pracy. Zapraszamy do udziału w rekrutacji - która nie wynika zawsze z rotacji ale tak, jak w tym momencie, że zwiększonych potrzeb produkcyjnych (Gdynia) oraz dalszego rozwoju naszej firmy (zakłady produkcyjne w Skowarczu i Pszczółkach).

Maria

Cześć, jestem bardzo zainteresowana tym, jak aktualnie się pracuje w firmie. Przejrzałam starsze komentarze zamieszczone tutaj, no i niestety nie wszystkie są pozytywne. Zwłaszcza, jeżeli mowa o atmosferze i sposobie, w jaki traktowani są pracownicy. Czy ktoś może powiedzieć, czy od tamtej pory coś się zmieniło, jak jest teraz w Klimor?

@Maria

Zachęcam do zadawania pytań - co Panią interesuje. Chętnie odpowiem. Niestety takie miejsce jak go work działa także jak "rozlewnia żali" dla pracowników, którzy z różnych powodów nie byli zadowoleni z pracy- niektórym nie pasują przełożeni, innym wynagrodzenia, czy zasady przyznawania nagród (mamy system oceny pracy i premia jest zależna od indywidualnych osiągnieć i chęci do nauki, zaangażowania). Myślę, że wrażenia przekazywane w tym miejscu i wg pomysłu jaki ma na to go work (wszystko wszystkim wolno napisać) są bardzo subiektywne. O ile bardziej konstruktywna byłaby możliwość porównania poszczególnych aspektów funkcjonowania firmy na dostępnej skali (np. 1-5)- można by zobaczyć jakieś średnie wyniki.... i porównać Pracodawców między sobą. A tak co to za informacja "bardzo zła firma" :( ? Jako Pracodawca jesteśmy transparentni, zasady wprowadzone w firmie są konkretne i jasne dla wszystkich, zapisane w regulaminach. Wypłacamy wszystkie należne pracownikom nagrody i dodatki (nadgodziny). Szkolimy i umożliwiamy naukę i rozwój. W firmie stosujemy zasady jasnej komunikacji i "otwartych drzwi" u przełożonych. Oczywiście, z pewnością nie wszyscy związują się z nami na długo (szczególnie przedstawiciele młodego pokolenia, dla którego pewnie zakład produkcyjny nie jest łatwym doświadczeniem), wobec wszystkich jednak stosujemy te same uczciwe zasady. Wartość naszej firmy tworzą pracownicy, którzy w Klimorze rozpoczynali swoje życie zawodowe a teraz odchodzą na emerytury- ludzie Ci znają wartość pracy pomimo zmian technologicznych, jakich doświadczali, jak również różnej kondycji firmy (na przełomie tych 70 lat jej istnienia). Doceniam ich szczególnie i wiem, że do głowy im nie przyjdzie w ten mało konkretny sposób weryfikować swojego Pracodawcę. To jest ta różnica, przedstawiciele nowego pokolenia uważają, że lajkowanie stanowi o rzeczywistej wartości firmy czy ludzi. A to tak nie działa! Zachęcam zatem do jasnej komunikacji, zadawania konkretnych pytań a ja jestem chętna by wszystkie ewentualne wątpliwości rozwiać - szczególnie w momencie gdy rozważacie Państwo przyjęcie naszej oferty zatrudnienia jako nowi pracownicy. Pozdrawiam

Nik

Bardzo zła firma. Zaniechany stosunek do pracowników. Nie doradzę.

Krzysztof
@Nik

Witam Na jaką stawkę godzinową może liczyć operator na produkcji ? Na chwilę obecną poszukują do pracy o czym świadczy ogłoszenie na jednym z portali.

JJ
@Krzysztof

Około 1600 na ręnke

Edek z fabryki kredek
@JJ

Ja mam 1900 na renke wienc nie klam

@Edek z fabryki kredek

Panie Krzysztofie, Panie Edku, to niestety nieprawdziwe informacje. Nie ma w firmie nikogo kto zarabia najniższą krajową! proszę zatem o nie wprowadzanie w błąd nikogo z obecnych tutaj na forum. Bo to nieprawdziwe informacje. Chyba, że mają Panowie potrącenia komornicze - wtedy na "rękę" może oznaczać Wasze prywatne obciążenia. Taryfikator płac w KLIMORZE jest jasny i takich stawek nie ma.

Magda

Jakie zarobki są przewidziane dla specjalisty ds ofertowania lub w dziale doborowym ? Jakieś widełki netto ?

@Magda

dzień dobry- niestety na takie pytanie na forum nie odpowiem. Kwestię widełek wynagrodzenia na każdym stanowisku reguluje Taryfikator Płac stanowiący część wewnętrznego Regulaminu Pracy. W trakcie rozmowy rekrutacyjnej te informacje zostaną przedstawione. Pozdrawiam

Czy pracodawca Klimor S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Dyrektor ds Personalnych

Oczywiście. Przede wszystkim niezbędne szkolenia związane z uzyskaniem czy odnowieniem posiadanych uprawnień, ale i inne wymagane na stanowisku- zgodnie z tworzonym przez nas planem rocznym szkoleń.

Były

Mimo dwóch lat pracy w firmie i zgłaszania chęci odbycia szkoleń z jednoczesnym wskazaniem jakie pomogły by mi w ówczesnej pracy, żadne się nie odbyły przez ten czas. Równolegle mogę potwierdzić, iż takie się odbywają w niektórych działach.

@Były

Bardzo proszę o rozmowę z tej sprawie z Pana przełożonym oraz polecam się do bezpośredniego kontaktu z Dyrektorem Personalnym- nie wiedząc o jakie szkolenia chodzi, nie umiem odnieść się do realności spełnienia tej potrzeby. Nie wiem także w jakim dziale Pan pracuje i jakiego rodzaju uprawnienia powinien Pan uzyskać jako niezbędne do wykonywania pracy... Zapraszam!

ART

Mi sie bardzo dobrze pracowalo na placowce na terenie Stoczni Komuny Paryskiej i Stoczni Gdanskiej jako spawacz super ludzie majstrowie kierownicy brygadzisci. Nie bylo pospiechu nikt pod nikim dolkow nie kopal. No nie wiem jak to terazvjest ale bym wrocil chetnie do tej firmy.

Majka

@zibi a dużo osób dostaje tę umowę o pracę czy większość odpada po tych 3 miesiącach?

@Majka

Trudno wdawać się w dyskusje, skoro widać, że Pan nie bardzo rozumie o czym Pan pisze. Umowa o pracę to dokument poświadczający formę zatrudnienia - dokument zostaje podpisany z każdym pracownikiem, w dniu zatrudnienia: I umowa bywa zawierana na okres próbny 3 miesiące, kolejna po okresie próbnym na czas określony lub nieokreślony- zgodnie z przepisami KP. Inną sprawą jest pozytywne przejście okresu próbnego (ocena pracy) czy też rezygnacja z pracy po okresie próbnym- odnoszę wrażenie, że Pan z uwagi na wyrażane w poście niezadowolenie podjął decyzję o zakończeniu stosunku pracy po okresie próbnym. Pozostaje mi życzyć Panu powodzenia w znalezieniu miejsca pracy adekwatnego do Pana oczekiwań.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

zibi

Umowe o prace dostajesz po 3 mieśiacach próbnych,nie polecam pracyw tej firmie wymagania duże placa mala

@zibi

Proszę o anulowanie tego komentarza niezgodnego z prawdą - lub wystąpię do administratora o usunięcie nieprawdziwych informacji- nie ma możliwości zatrudnienia w firmie KLIMOR bez umowy o pracę lub umowy zlecenia ( w przypadku pracowników tymczasowych)! Zatem, zwyczajnie mija się Pan z prawdą. Co do warunków zatrudnienia w umowie o pracę i każdej innej umowie są podane warunki zarówno czasu pracy jak i wynagrodzenia za pracę, nie ma zatem możliwość by pracownik nie wiedział na jakich warunkach pracuje czy nie wyraził na nie zgody. W firmie są także Regulamin Pracy i Regulamin Wynagradzania, zgodnie z którymi ustalone są i podane do wiadomości warunki wypłaty premii jak i nadgodzin. Dziwię się zatem obecnej Pana ocenie, skoro był Pan świadomy warunków zatrudnienia, otrzymał je Pan z pewnością na piśmie jak i potwierdził zapoznanie się z nimi swoim podpisem.

niemiec-german-das adolf hitla

nie polecam pracy na produkcji w zakladzie w pszczolkach , haos i czeski film , a po tygodniu na hali beda sie pytac czy juz wszystko umiesz i kiedy odchodzisz , stara ekipa produkcja rulezzzz -niezastapieni :) , stanowczo odradzam , bo bez sensu , zadnej optymalizacji , zapomnij o wsparciu przelozonych , kadry i rozmowa i wszystkie te sprawy bardzo dobrze i stoj na nogach nawet jak nie musisz- pozdrawiam

K

Pracowałam w Klimorze w zakupach. Gdyby nie pewne zawiłości życiowe z wielką chęcią bym powróciła po macierzyńskim. Życie jednak ułożyło się inaczej. Szef świetny, normalny człowiek, empatyczny. Praca była przyjemnością, bez stresu co rano.

Bee
@K

Zawsze, gdy czytam to czytam to staram się w połowie skończyć by mnie nie zabił własny śmiech, który ten oderwany od rzeczywistości komentarz u mnie wywołuje.

Ile jest zmian w Klimor S.A.?

Dyrektor ds Personalnych

Aktualnie pracownicy bezpośredniej produkcji pracują w systemie jednozmianowym. Zdarza się praca w nadgodzinach, w przypadku dużej ilości zleceń.

Dominika

Nie dostałam pracy, ale samo podejście osoby rekrutującej na najwyższym poziomie. Jedna z lepszych rozmów o pracę, na jakiej byłam. Pani po rozmowie, powiedziała, że się odezwą z informacją zwrotną. Tak też było. Bardzo pozdrawiam Panią Anię. ( rekrutacja stanowisko biurowe)

@Dominika

Bardzo dziękuje za miłe spotkanie, udział w rekrutacji i zainteresowanie naszą firmą oraz miłe słowa!

Czy w firmie Klimor S.A. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Magazynier, na które poszukują na Gratka.pl to dość istotna kwestia.

nick

nie w tym roku, może będą premie w styczniu 2021

Dyrektor ds Personalnych

Premie / nagrody finansowe są zapisane w naszym firmowym Regulaminie Wynagradzania, uzgodnione z przedstawicielami związków zawodowych - połączone są z indywidualną oceną pracy dokonywaną raz na kwartał ( w przypadku stanowisk produkcyjnych) i półrocznie (dla pracowników biurowych). W sytuacji gdy realizowane są cele biznesowe firmy czyli pojawia się zysk premie są wypłacane zgodnie z zasadami zapisanymi w regulaminie.

Kostek

Ostatnio sporadycznie zamieszczacie tu opinie. Czy jest ku tumu jakiś powód? Mam zamiar aplikować czy warto?

Zostaw merytoryczną opinię o Klimor S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w Klimor S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Klimor S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Klimor S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Klimor S.A.
2.7/5 Na podstawie 19 ocen.

Klimor S.A.