Neapco Europe Sp. z o.o.

Opinie o Neapco Europe Sp. z o.o.

Koliber

Zakład obecnie hołduje zasadzie : mniej indian więcej wodzów.Skutecznie i szybko dogania najniższą krajową.Obecne zarobki przy fizycznej, ciężkie i odpowiedzialnej pracy na 3 zmiany są po prostu żenujące.Ktoś kto będzie pracował na kasie w sklepie, zamiatał chodniki czy pracował na zmywaku, po nowym roku dostanie tyle samo co pracownik zakładu "N"(usunięte przez administratora) na 3 zmiany.Atmosfera w pracy zerowa, mnustwo zakazów, nakazow, ostrzeżeń.Chaos jak i negatywne podejście do fizycznego pracownika, który jest traktowany nie jak ten co pracą zarabia na zakład (usunięte przez administratora).Ludzie z rożnym stażem się zwalniają, a w szczególności młodzi, bo nie widzą perspektyw. Kierownictwu nie zależy na zatrzymaniu wyuczonych pracowników.Zachorowałeś, przygotuj się na kontrolę i to częstą.(usunięte przez administratora).Plusy : wypłata na czas, odzież i buty robocze,darmowa herbata, bonus wakacyjny i skromne świąteczne.... To chyba tyle w temacie ogólnie 5/1O

Seweryn
@Koliber

Popieram twoje słowa Koliber, jak kierownictwo i dyrekcja nie zmienią swojego myślenia to w najbliższym czasie sami będą musieli zejść na hale produkcyjną i pracować , tylko niech wypłaty też sobie obniżą do poziomu zwykłego pracownika dobrze im się będzie pracować bo w końcu ludzie którzy żądzą tym zakładem to jedna wielka rodzina "mąż - żona , ciotka- wujek" itd. Stosunki dobre pomiędzy pracownikami na produkcji ale tylko do stopnia lidera bo wyżej już nie jest tak ciekawie. Kierownictwo-Dyrekcja gardą pracownikami z produkcji uważają zwykłego pracownika jak kogoś gorszego z niższych sfer i to bardzo często pokazują , tylko szkoda że wśród tych pracowników jest wielu mądrych i ambitnych ludzi którzy na starcie mają podcięte skrzydła. Wymagania dotykają nieba a zarobki ledwo odbijają się od ziemi. kiedyś może dobrze się tutaj zarabiało ale teraz nie bardzo. Ta praca to nie jest schwytanie pana boga za nogi jak było napisane w komentarzach niżej bardziej ją uważam za szkolenie nie ma co zagrzewać długo miejsca. Można przyjść złapać trochę doświadczenia i zmienić zakład na jakiś który bardziej nas doceni. Zarobki poniżej lub zbliżone 3000 zł to w tych czasach to jest stanowczo za mało żeby żyć skromnym życiem i coś odłożyć na realizację swoich planów i marzeń często nie wystarcza od wypłaty do wypłaty. Przed podjęciem pracy radzę dobrze to przemyśleć czy warto w takiej atmosferze marnować swój własny czas i zdrowie. Bonusu na święta i wakacje to w skali roku są tylko 3 lepszymi wypłatami są chyba tylko po to żeby ludzi było stać na to żeby godniej spędzić święta bo bez tych bonusów prze tych cenach z normalną wypłatą było by trochę BIEDNIE.

Koliber
@Seweryn

To co napisałeś to prawda.Niestety zakład powoli, ale skutecznie zmierza w kierunku dna.Stał się bardziej prywatnym folwarkiem i dojną krówką, niż rozwojową i przyszłosciową firmą.Czasy świetności tego zakładu mineły z końcem lat 90tych.Obecnie jest więcej ludzi niż pracy, a ma być jeszcze gorzej, więc znowu nie będzie szansy na jakieś podwyżki.Zresztą ich tak na prawdę nigdy nie było.Nie licząc co rocznych wyrównań minimalnych, aby ludzie nie uciekali masowo.Zarobki oscylują w granicach 2400/2600 to wynagrodzenie fizola ze stażem na 3 zmiany przy odpowiedzialnej pracy i przezucaniu paru ton dziennie żelastwa.Niestety jest to jedyny zakład w miarę sensowny, gdzie da się jeszcze jakoś pracować.Wielton, Protea, Marcegalia itp podobnie o ile nie gorzej.Niestery podejście dyrekcji do pracownika produkcji jest zerowe.Jeśli dświadczony i wyszkolony pracownik który potrafi obsługiwać efektywnie parę maszyn jest nic nie wart to jak to świadczy o zakładzie ??? Jedyny widoczny szacunek jak i odzwierciedlenie w wyższych zarobkach mają ludzie na stanowisku technologa w wzwyż.Reszta plepsu to tylko zwyczajni fizole.Moim zdaniem to dzięki tym właśnie fizolom zakład jeszcze funkcjonuje a produkcja idzie.Pomimo chaosu, nonsenow i paradoksów ludzie trzymają przytomne umysły i pchają ten "cyrk" do przodu.Można się żalić, płakać itp ale to nic nie zmienia.Mam tylko nadzieję że dożyje kiedyś takich czasów gdzie będę zarabiał na godziwym poziomie do tego traktowany z szacunkiem i po ludzku a nie jak człowiek drugiej kategorii we własnym kraju...W zakładzie raczej marne szanse aby było na poziome europejskim raczej wchodzimy w kraje afrykańskie z zarobkami.Przy obecnym systemie zarządzania, zakład raczej długo nie pociągnie.Wiadomo "D"Niemcy jest najważniejszy, a "N" Praszka to 3 świat...

Pogoda
@Koliber

Kto w Neapco pracuje, ten się w cyrku nie śmieje.

Popieram wpis kolegi Koliber. W ostatnim czasie narobiło się dużo stanowisk kierowniczych a ubywa ludzi do pracy. Jeśli firma nie zmieni swojej polityki to obawiam się że przyszłości pracowników fizycznych zastąpią właśnie ci kierownicy i dyrektorzy bo normalny człowiek nie będzie już chciał pracować w tym zakładzie , ale nie ma co się dziwić jak większość ważnych osób to 'wuje i ciotki" jedna wielka rodzina rączka rączkę... pracownik fizyczny jest traktowany przez kierownictwo z pogardą. Często można odczuć po traktowaniu przez kierownika czy dyrektora tą pogardę, uważają się za lepszych i myślą że im wszystko wolno. Brak szacunku dla zwykłego pracownika a przecież na hali produkcyjnej też pracują wykształceni, mądrzy i ambitni ludzie. Wymagania sięgają nieba a płaca ledwo odbija się od ziemi. Praca w zakładzie jest ciekawa i można się dużo nauczyć ale atmosfera do kitu. Zakład szczyci się tym że dynamicznie się rozwija tylko dlaczego tego nie widać po wynagrodzeniach. w tych czasach pensja 3000 zł to nie jest nic dużego. Często nie wystarcza od 10 do 10. Sytuację troszkę ratują bonusy świąteczne bo bez nich niektórym nie starczyło by na świątecznego KARPIA. Koszty życia się podnoszą , ceny wszystkiego też rosną tylko wypłaty się zatrzymały. Młodzi ludzie którzy wchodzą w dorosłe życie w tym zakładzie nie mają czego szukać bo będą klepać biedę. Pseudo związki zawodowe są za słabe żeby coś tym zrobić bo Dyrektor ma ich w kieszeni. Polecam bardzo mocno się zastanowić przed przyjęciem się do tego zakładu. Pracuje od kilku lat w firmie i od jakiegoś czasu rozglądam się za czymś innym. Bo wątpię że podejście do pracownika i wynagrodzenie się zmieni puki zakładem kierują ci ludzie. na ten czas więcej ludzi się zwalnia niż zatrudnia a to jest najlepszym dowodem na to że zakład czasy świetności ma już dawno za sobą.

Dariusz

Dzień dobry, czy ktoś posiada informacje na temat ewentualnych projektów rekrutacyjnych w Neapco Europe, które mogą pojawić się w najbliższym czasie? Zastanawia mnie tez poziom zadowolenia z pracy w tej firmie. Na jakie zarobki i benefity można tu liczyć? Zapraszam do dyskusji i pozostawiania opinii.

Fizyk :)
@Dariusz

Dariuszu nie licz na oferty zatrudnienia na poziomie produkcji, jest słabo na rynku ,ford słabnie itd. Ewentualnie inżynierowie są potrzebni bo oni są "trzonem.. " produkcyjności :) Nie wiem ile dostaje kadra inżynierska lecz na produkcji na dzień dobry i to nie jest "pewniak" to być może 16/17 brutto

Tomasz

A jak działają związki zawodowe?

Martin
@Tomasz

Związki zawodowe działają,ale tylko na korzyść zakładu.Jak mają działać związki zawodowe jeżeli przewodniczący otrzymuje zakładową pensję?

Dariusz
@Martin

Pracujesz może w firmie Neapco Europe? Widzę, że masz wiedzę o tym, jak działają związki zawodowe w tej firmie, dlatego przypuszczam, że masz jakieś informacje o tym miejscu pracy. Chciałbym wiedzieć, czy pod względem oferowanego wynagrodzenia pracodawca jest godny polecenia?

bogunio guzek

dlaczego tak zle wypowiadacie się o pracodawcy? ta praca to jak złapanie pana boga za nogi a wy jeszcze narzekacie . Zmiencie pracodawce jak wam nieodpowiada ta praca. Pozdrawiam :D

Koles
@bogunio guzek

Pokaż mi druga firmę, gdzie po nockach masz pierwsze zmiany albo niedzielę płatne 50%.

@bogunio guzek

Bogunio, ale po co się tak gorączkujesz? Pana Boga to lepiej zostaw w spokoju.

@bogunio guzek

Bogunio po co się tak gorączkujesz? A Pan Boga to lepiej zostaw w spokoju.

Max
@Koles

Po nockach pierwsza zmiana, taka organizacja pracy jest niezgodna z kodeksem , proszę podać szczegóły .

Max
@Max

Kodeks pracy przewiduje określoną liczbę godzin odpoczynku tygodniowego więc łatwo określić czy sytuacja jest zgodna z kodeksem czy nie, jeśli ktoś nie potrafi się wyspać przez 35 godzin lub w szczególnych okolicznościach przez 24 godziny to niestety taki harmonogram pracy jest nie dla Niego.

Tomasz

A jak działają związki zawodowe?

ewe

Witam Czy mogę się dowiedzieć jak wygląda praca na tulipanach?

niko
@ewe

tez chetnie sie dowiem

Genowefa
@ewe

Odradzam tulipany się rozpadają już niedługo nie będzie tego działu najprawdopodobniej. Praca jak w biurze mnóstwo pisania zapisy co pół godziny oprócz tego na maszynach ciągle problemy z utrzymaniem parametrów wymaganych przez klienta. Co do przełożonych też mam pewne zastrzeżenia brak komunikacji małomówni brak reakcji jak coś idzie nie tak ale decyzja należy do was pozdrawiam

Cgggg

Ktoś wie, ile jest zakładów neapco w Polsce?

@Cgggg

Taka jak to w Praszce to tylko jeden, zwykła montownia na potrzeby niemieckiego zakładu w Dueren, bez perspektyw na przyszłość.

Janusz
@toto

Wiesz może, ilu obecnie pracowników pracuje w firmie Neapco Europe? Fajnie, gdybyś potrafił również opowiedzieć nieco o tym, jak wygląda praca w tej firmie. Z tego, co wyczytałem, jest to firma zajmująca się produkcją części samochodowych, dlatego zastanawia mnie, jak wyglądają warunki zatrudnienie pracowników produkcyjnych, którzy tam pracują? Wiesz coś na ten temat?

@Janusz

Portal Gowork po za opiniami udostepnia rownież Profil Pracodawcy. Znajdują się tam informacje na temat naszych Zakładów w Polsce i na świecie, film, oferowane Pracownikom benefity oraz informacja o liczbie zatrudnionych. Zachęcamy do przeglądnięcia Profilu : https://www.gowork.pl/neapco-europe-sp.-z-o.o.,582329/poznaj_neapco

vdfbfbsdf

Kiedy będą deklaracje urlopowe? Ja już w styczniu chciałbym sobie zaplanować na cały rok, proszę...

bolo

Kolego moli, "Po pierwsze operator cnc wiele w zakladzie nidm robi tylko stoi na danym stanowisku i pilnuje sztuk bo reszte robi maszyna", jestem operatorem na wałkach, to nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Często trzeba samemu usunąć usterkę a nie wspomnę już o pilnowaniu całej technologii, wymiarów oraz by detal nie posiadał wad. Więc jeżeli uważasz, że to takie łatwe i proste to zapraszam na dział i pokażesz jak to wygląda w praktyce.

bolo

Jesteś na chorobowym to spodziewaj się kontroli, nawet dwa razy w tygodniu. Nie jest ważne czy jesteś chory, ważne jest to aby podczas kontroli nie zastać Cię w domu. To jest nic innego jak nękanie...

moli

Nie wiem o co chodzi w tej firmie jakie wymogi należny spełnić aby dostać się do pracy ale na pewno nie umiejętności. Jestem po kursie cnc na wszystkie zadane pytania została udzielona poprawna odpowiedz. Wiem ze dostały tam prace osoby nie mające styczności z ta branża ale wydaje mi się ze wszystko odbyło się po znajomości. Jeśli się nie ma w środku ciotki, ojca, brata ,męża nie ma co liczyć na zatrudnienie w tej firmie takie jest moje zdanie.

@moli

Po pierwsze operator cnc wiele w zakladzie nidm robi tylko stoi na danym stanowisku i pilnuje sztuk bo reszte robi maszyna. Po drugie na rozmowie kwalifikacyjnej jest sprawdzian podstaw tzn. Sówmiarka czyli umiejetnosc pomiaru i podstawowa znajomosc odnosnie materialu (chodzi o montaz polosi) z czego sie sklada kapletna i z jakiego materialu jest wykonana. Ci ktorzy pisza ze przyjecie jest tylko po znajomosci niech lepiej zamilcza bo widocznie nie maja pojecia o tym co mieli by robic

Pracownik damski :)
@moli

Nie prawda że znajomisci. Wszystkiego zależy od tego jak ci rozmowa kwalifikacyjna pójdzie

a
@0216

A ciebie nie pytali jak się pisze wyraz "suwmiarka" na rozmowie?

hj
@moli

No to troszkę moli pi... gadasz głupoty. Jako osoba "znikąd", bez znajomości i rodziny, normalnie przyjęli mnie do pracy (po 3 etapach rekrutacji). Zastanów się czy na pewno dobrze odpowiedziałeś na pytania, czy to Tobie się tak wydaje ;)

toto

kolejne opinie negatywne są usuwane, nawet, jeśli spełniają wymagania regulaminu, to działo się w Sierpniu, i dalej dzieje się we Wrześniu. Czyżby forma miała pełną kontrolę nad portalem? Bo inaczej to traci sens dalej to ciągnąć.

toto

dlaczego opinie prawdziwe o spółce są usuwane

Na
@toto

Widać zakład dogadał się z GW w tej kwestii.

toto

po co, jeżeli natychmiast jest usuwana

Na forum pojawiło się sporo negatywnych komentarzy o Neapco Europe. A czy ktoś posiada odmienne zdanie? Czy na forum jest jakaś usatysfakcjonowana osoba pracą w tej firmie? Zapraszam do wypowiedzi. Czy mimo negatywnych komentarzy, ktoś jest zainteresowany pracą w Neapco Europe? Czy są obecnie otwarte jakieś rekrutacje?

@Karolina

Ja jestem zainteresowany. Gdzie znajdę ogłoszenia?

@Tomek

Wszystkie aktualne oferty pracy dostępne są na stronie kariery Neapco: neapco.es-candidate.com

Toffler_usa
@Neapco Europe Sp. z o.o.

Czy ludzie przeskakują przez bramę?

Marcin23

Praca w systemie 1-2-3, to jest chyba ewenement. Jak pracownik ma się wyspać po nocnych zmianach, kiedy zaraz wskakuje na pierwsze? Organizm nie jest w stanie sie przestawić. Nie polecam.

Remek
@Marcin23

Za "komuny" bywało nawet tak, że normy na III zm. bywały nieco mniejsze (chyba każdy zdrowo myślący wie, że w nocy jest słabsza wydolność organizmu), natomiast w tym (usunięte przez administratora) ciągle mówi się pracownikom "mało", a to, że na konto przelewają nam "mało", to nieistotne . . . Ma być: dużo, tanio, szybko i na czas - czyli byle jak . . . Widocznie na reklamacje pieniążki są, po co dać je pracownikom . . . lepiej, jak podzieli się nimi kierownictwo wyjeżdżając na zakupy do Karolinki . . .

jancopaunco

kiedy na hali będzie normalna klimatyzacja??? bo od tych wiatrakow waszych śmiesznych do katar i gardło boli caly czas plecy i mięśnie również ,macie kase juz kit z tymi waszymi śmiesznymi podwyżkami ale zróbcie coś dla poprawienia warunkow pracy , stać was

Praszka to mała miejscowość, jedyny tak duży zakład w promieniu wielu kilometrów, dlatego ten zarząd wyczynia z ludźmi co chce.

Ptahil
@Marek

a kto się postawi?

nie raz pokazaliście ze młodzi musza zarabiać na innych i nic się nie zmieni, My będziemy zarabiać na was

Ptahil

A co Pan zrobił z tym? Tadak? @Tadek? miszczami klawiatury możemy być wszędzie

porąbało was?

Półtora funta na/h i wy mowicie że to dobre zarobki?

brazowooka25
@porąbało was?

To az 52,23 Hrywien

Zostaw merytoryczną opinię o Neapco Europe Sp. z o.o. - Praszka

• Jak się pracuje w Neapco Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Neapco Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Neapco Europe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 152, z czego 41 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 63 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Neapco Europe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Neapco Europe Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Neapco Europe Sp. z o.o.