Neapco Europe Sp. z o.o.

Opinie o Neapco Europe Sp. z o.o.

Operator

Dziękuję kierownikowi z odlewni że pozwolił odejść jednemu " głośnemu " operatorowi z braku kasy na kilka groszy podwyżki i zaznaczając że powrotu już nie ma .Dzięki niemu 6 osób jest zadowolonych z warunków w nowej firmie a kolejny czeka na odejście.A mówił ze odejdą inni ???? mówił to wyraźnie. Dyrektor tylko stwierdził pytająco : " a gdzie ty więcej zarobisz ? ". tu nie koniecznie chodzi o pieniążki :) tylko o warunki i klimat w pracy.O dyrektora i kierownika który ma zasady ,lecz potrafi ludzi szanować i traktować w sposób zachęcający do pracy.Najbardziej boli was jak ludzie z długim stażem przychodzą i dają wymówienie, bo to nie wy ich zwalniacie :) lecz oni sami rezygnują z tych świetnych i wszędzie trąbionych warunków pracy. Pozdrawiam i nie życzę powodzenia, bo od lat jest tylko gorzej.

Amt

W zakładzie panuje wyraźny podział na "roboli" i umysłowych. Ludzie z produkcji to tak zwane "bydło" do wszystkiego, przynieś wynieś, pozamiataj. Liderom też się już udziela okruch władzy, zapomnieli jak sami zasuwali na liniach, a teraz gnoją wszystkich jak śmieci. Brak pozytywnego podejścia do pracownika, przedmiotowe i śmieciowe traktowanie ludzi, niskie płace, zerowa atmosfera w pracy, brak perspektyw na przyszłość, poganianie i pomiatanie ludźmi "fizycznymi". Nie polecam tej firmy, robi się tu coraz gorzej. Liderom też można podziękować za ich podejście do załogi. Róbcie tak dalej a sami tam zostaniecie.

Mario

Firma niby z wielkiego świata,ale dyrekcja w firmie to zlepek rodzinno/układowych zobowiązań. . Za starych czasów Zbyszka G. był porządek i wszyscy byli trzymani w ryzach, nie było układu i klepania się po plecach. O związkach nie ma co pisać bo to tylko chorągiewka, jak dyrekcja dmuchnie tak się układa. To tylko moja subiektywna opinia. I nie polecam tej firmy bo albo masz charakter i nie dajesz się poniżać, albo udajesz że wszystko jest ok i dajesz sobą pomiatać... Im mniej narzekasz na warunki pracy i przytakujesz itd tym jesteś lepszym pracownikiem, liderem, kierownikiem, dyrektorem.

Ula
@Mario

Całkowita prawda stanowiska rozdawane po rodzinie ciekawe czy ktoś wkoncu zrobi z tym pozadek

Remek
@Ula

Widocznie dyrekcja (od lat w niezmienionym składzie) jest w stanie z zakładu wycisnąć oczekiwane przez (hamerykancki)zarząd zyski. Może taki stan daje dyrekcji wolną wolę w obsadzaniu i tworzeniu nowych stołków dla "swoich" . . .

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Neapco Europe Sp. z o.o.?

Maciek

Ogłaszana jest fikcyjna rekrutacja aby było wiadomo ze szukają kogoś,ale tak naprawdę to już mają kogoś z rodziny na to stanowisko jeśli chodzi o prace biurową (usunięte przez administratora)

Raul

Ogłaszana jest fikcyjna rekrutacja aby było wiadomo ze szukają kogoś,ale tak naprawdę to już mają kogoś z rodziny na to stanowisko jeśli chodzi o prace biurową tak jak to robi Stróżyk czy jego siostrzeniec/bratanek wiendłocha Tzw."specjaliści od Hr"

Dawid

Jaki obowiązuje tam strój pracowniczy?

Zorro
@Dawid

Jak praca na hali to zwykły strój dla robola i w dodatku za śmieszne pieniądze

R.Y

Dziwne cuda dzieją się w tym "cyrku". Teraz najlepiej robić 7 dni w tygodniu po 12h, takie to cuda. Wszyscy niezmiernie się radują, gdyż niedługo zakład dogoni " najniższą krajową". Praca tam obecnie przypomina " galery" za czasów "Cezara". Po 8h jak z krzyża zdjęty. A gdy znowu zrobi się licho, to ludzi wyciśniętych jak cytryna, do " kosza". 3 zmiany, 6 dni w tygodniu, tony żelastwa do przezucenia w zerowej atmosferze, za najniższą krajową i widmem zwolnienia. Mega robota !!!

Kiedyś to było
@R.Y

Kto robi w tym zakładzie za najniższą krajową. Pracuję tutaj trochę i nie słyszałem o tym. Nie pisz bzdur

Do pajaca wazeliny.
@Kiedyś to było

Koleżanka / kolega napisał że zakład dogoni najniższą, a raczej najniższa dogoni ten zakład miodem, mlekiem i szynką płynący... A to trochę to ile??? Wiesz ile zarabiają sprzetaczki?? One też pracują w zakładzie...

@Kiedyś to było

Wielkie G się zarabia w tym niby cudnym Neapco jakiś tu wyższy napisał

ann
@Do pajaca wazeliny.

Panie sprzątające nie są ,zatrudnione w Neapco. Masz złe informacje.

Były

Był już taki jeden który obecnemu emerytowi wchodził w.... I też go tutaj ładnie opisali. Sądząc po doświadczeniu kierowniczym to tylko liderowanie. Jak się jest liderem to przymyka się oko na to ile można zrobić ( tak jest na każdym wydziale!!! Tak tak, na każdym wydziale można więcej zrobić tylko liderzy siedzą cichutko ) hahahaha żeby dobrze żyć z chłopakami. No a teraz jako manager to już inaczej jest i bolą oczy, aż szczypią. Tyle tylko ze jest taka drobna niewidzialna linia przegięcia , i ludzie zaczną uciekać jeśli zostanie przekroczona.

Czy mógłby ktoś szczerze napisać czy warto tu aplikować na stanowisko inżyniera komponentu ? Jak wyglądają zarobki na tym stanowisku i organizacja pracy w biurze konstrukcyjnym ?

@Kandydat

Obowiązków max, chłopaki z produkcji lepiej wychodzili z nadgodzinami, dlatego poprzedni inżynier się zwolnił bo dostał zdecydowanie lepszą ofertę.

maciek

@Gosc czyli troszkę więcej niż najniższa da się wyciągnąć?

@maciek

Ale pamiętaj kolego.. Tam jesteś numerem zasuwający na tych z góry.

@Marcin

Jak rozumiem w innych firmach to ci z góry zasuwają na tych z dołu, Ciekawe ????

amad

jeden z przewodniczących związków z dniem ostatniego września wziął odprawkę i przeszedł na emeryturę, a z dniem 1 października został zatrudniony na pół etatu taka bajka tylko u nas w neapco

Gosc

W Ty zakładzie to nie ma co liczyć na uczciwe wynagrodzenie tony zelastwa do przerzucania i prawie najniższa nie polecam potencjalnym pracownikom chyba że ma się kogoś z rodziny wysoko postawionego

R

Komu jeszcze obiło się o uszy, że dyrekcja z pieniążków z Tarczy przyznała sobie jednogłośnie premię po 20 tysi PLN na głowę . . .

Ahahaha
@R

Mimo że nie pracuje w Neapco już... To słyszałem coś takiego, kto wie ile dyrekcja tam zarabia. Najbardziej mi szkoda tych którzy pracują tam ładne parę lat są fachowcami w swoim zawodzie i dalej myślą że gdzie indziej nie zarobią więcej. Pozdrawiam chłopaków z odlewni, dalej schylajcie karki i wzrok jak wasz dyrektor i kierownik z czerwonym nosem mówią co jest lepsze. Chyba nie macie krzty szacunku i dumy dla siebie i swoich bliskich że jeszcze tam pracujecie jako liderzy.

Kuź z Pod pieca
@Ahahaha

Wiem, pomysły ich są zajefajne, budzą się gdy inne działy zawalają swoją pracę na innych, W końcu OPERATORZY ogarną robotę i ich tyłeczki, Liderzy, Kierownictwo i Brak Technologów (bo niby są a nic nie robią by poprawić proces) działy odpowiadające za swą pracę ich się nie goni tylko tych co robią na maszynach, nawet inne działy czują wyższość, Mechanik, Narzędziowiec, o Elektrykach nie wspomnę, 8H odbębnić i mieć spokój, nas mają na oku ale innych już nie... Ciekawe tylko kiedy zamkną ten zakład bo z działać stref wyższych dziwię się że za komuny to nie padło

Into
@Kuź z Pod pieca

Jak by nie poeratorzy sami nie potrafili sobie na wszystko zaradzić to już dawno by tego zakładu nie było. Na nikogo nie można w tym zakładzie leczyć tylko na siebie operator zostawiony jest sam sobie niech sobie radzi. A jak reklamacja przyjdzie to szukają haka na operatora. Biura godzinami siedzą i problem solving rozwiązują. A karzy na dole wie że jedyne co wymyślą to operatorowi 100% kontroli które i tak nie będzie sprawdzał no nie ma czasu na to.

MM

Kierujący działami szczycą się wysokim wykształceniem, a podstawowego nie posiadają, ale poniewierać to potrafią....

Remek
@R

Miała ona zrekompensować dosyć ryzykowny (z racji pandemii) manewr z wymianą w tym roku samochodów służbowych . . .

Z

To jest akurat FAKT

Nieznany

Witam jestem praktykantem w danej firmie niestety nic się nie nauczyłem przez 3 lata każą tylko sprzątać nic nie uczą i siedzieć 8 godzin nie polecam chodzić tam na praktyki

@Nieznany

Potwierdzam. Widziałem co robią młodzi. Najczęściej dostawali coś do mycia Karcherem i nosili jakieś duperele.. Firma gigant, więc jak młodzi mogą zostawać na dłużej

Podwyżek w Neapco nie będzie, są za to setki za nadgodziny. Najlepiej więc w tygodniu się nie wyrobić, wybrać odpowiednich ludzi I "straty" nadrobić w weekend, a tych niewygodnych oddelegować :)

Obiektywny

Firma pare lat temu na prawdę miała niezla renomę, ale to co dzieje się teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Uklady, układziki. Podwyzek brak - jak są to minimalne, zwiazki sa tylko z nazwy. Niestety jedne i te same osoby dostaja podwyzki indywidualne. Sa to przede wszystkim osoby o wysokiej umiejętności lizania (usunięte przez administratora) lub pokrewienstwo góry. Mała grupa nielizusow nawet nie ma co liczyc na awanse i podwyzki, a progres umiejętności jest zupełnie niedoceniany. Gdyby większość pracowników byla normalna mozna by było to spokojnie ujarzmić robiąc strajk, ale nie wiem czy chociaż 50% zalogi by się odwazylo... Smutne to...

PrawdePowie

Genialny zarząd chce dawać młodym, świeżo przyjętym pracownikom stawki wyższe niż mają aktualni pracownicy, jestem ciekawe kiedy to wszystko się załamie i skończy wiadomo w jaki sposob

Gabryś
@PrawdePowie

Czy to prawda że na odlewni brakuje ludzi?? Łysy wiesza formy, gruby koordynator Karchera etc. leje, koordynator jakości był tylko 2 dni koordynatorem???? Jeśli tak jest to skończyła się świetlana kariera ww. panów jak również wydziału, który kiedyś za czasów innego kierównictwa i dyrekcji był chlubą firmy. Jak związki klepną 12h to dopiero będzie miło... Gratuluję grubej podwyżki (usunięte przez administratora)

analizator_

Fajną opinię ma zakład w Praszce i okolicach. Nie dość, ze ludzi odchodzą, to i mało kto garnie się, żeby tam przyjść. Brawo zarząd. Kiedyś ten zakład miał renomę, teraz szkoda gadać.

Mentos

Większość opinie jest na temat odlewni. To już wiadomo że obecny kierownik nie szanuje pracowników i prowadzi wydział tylko do likwidacji a w tym ma potężne doświadczenie dwa wydziały już zlikwidowane czas na trzeci. Może ktoś się wypowie na temat innych wydziałów? Może chłopaki by się chętnie wydział zmienili.

CYWIL

Po pierwsze uważam że związki zawodowe które siedzą w kieszeni dyrekcji mają ograniczone możliwości bo nie są niezależni, po drugie przewodniczący tych z związków nie będą narażać swoich ciepłych posadek w imię pomocy pracownikom żeby żyło im się lepiej. Wystarczy że oni moja dobrze. Pracownicy fizyczni powinni się zjednoczyć i postawić sprawę na ostrzu noża. To my pracujemy na zarząd A nie odwrotnie. Jedność pracowników i możemy bez związków zdziałać bardzo dużo. I olac uklad zbiorowy on tylko chroni dyrekcje. Nasza mobilizacja i nie jeden by stracił ciepłą posadę????

R
@CYWIL

Trudno będzie zrobić taki przewrót. Nie ma jedności wśród załogi (kto wie, czy czasami nie jest celowo skłócona), a sporo osób przekupionych przysłowiowymi paroma groszami da sobie ogolić pewne części ciała na sucho . . . Na razie można by zagrać na nosie ZZ poprzez wypisanie się z nich, gdzie ich brak rozwiąże UZP . . Pozdrawiam

Olo
@CYWIL

Dokładnie. Pracownicy razem więcej mogą zdziałać niż związki a raczej podwiązki. Składać wypowiedzenia masowo i dyrekcja każdemu podwyżkę da bo nie stać ich teraz na stratę pracownika z produkcji. Każdy teraz jest cenny.

Numer jak inne w Neapco

Pozdrawiam kierownika i dyrektora odlewni. Nagle panowie staliście się mili dla operatorów?? (jak brakło rąk do lania) klepiecie po plecach pracowników bo nie wiecie kiedy odejdą? Tak jest jak się myśli że Firma jest pępkiem świata i nigdzie indziej nie jest lepiej pod względem normalności i pieniążków. Tak jest jak doświadczenie ma się w (usunięte przez administratora) I nie potrafi docenić kogo się ma do produkcji. Poklepujcie bo niedługo nie będzie nikogo do klepania przez waszą chorą strategie ( nic nie dać, lub 1 zł.) trzymać ręce w kieszeni i chować się za maszynami z myślą " może ktoś coś zrobi źle to pyknę zdjęcie i zabłysnę przed kimś z góry" może ktoś telefon weźmie i będzie chciał coś szybko odpisać lub oddzwonić, .to jest zajęcie managerów, Bo jest zakaz używania telefonów ma hali produkcyjnej i innego sprzętu elektronicznego. Niech ewentualni przyszli operatorzy zrobią rozpoznanie u znajomych bo takich rzeczy nie ma w filmie na YT. Weekendy też są robocze ( nie wszystkie) bo jeden misi być wolny... Liderzy dalej mają szkolenia u Pana DOKTORA??? Jak gnać ludzi żeby nie było przypału???

Stary
@Numer jak inne w Neapco

To są lata zaniedbań i słuchania tych co się nie znają na robocie. A na odlewni to akurat trzeba mieć pojęcie i doświadczenie bez tego robota nie pójdzie do przodu. Dziwić się że operatorzy już tam nie chcą pracować.

Zostaw merytoryczną opinię o Neapco Europe Sp. z o.o. - Praszka

• Jak się pracuje w Neapco Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Neapco Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Neapco Europe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 152, z czego 41 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 63 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Neapco Europe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Neapco Europe Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Neapco Europe Sp. z o.o.