Neapco Europe Sp. z o.o.

Opinie o Neapco Europe Sp. z o.o.

Bwrk

Ja bardzo popieram dyrekcje Neapco , sami sobie zapracowaliście na takie traktowanie waszą zgubną hipokryzją

fizyczny

Art. 9a. 1. W przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii: 1) honorowemu dawcy krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, przysługują uprawnienia, o których mowa w art. 9, z tym że wymiar zwolnienia od pracy oraz zwolnienia od wykonywania czynności służbowych przysługuje w dniu, w którym oddał krew lub jej składniki, oraz w dniu następnym; Niestety zakład Neapco stosuje swoje wewnętrzne przepisy i pracownik otrzymuje tylko jeden dzień, kierownik nie potwierdzi Ci wniosku na dwa dni, wszyscy o tym wiedzą, ale każdy boi się cokolwiek powiedzieć. ZZ w tym zakładzie to tylko FIKCJA, służą dyrekcji, sobie i swojej rodzinie, więc nie ma co też liczyć na nich.

fizyczny

xyz

Wcześniej napisałem opinię na temat dni wolnych za krew a są to dwa dni, ale moja opinia znikła. Więc pisze jeszcze raz. Za krew ustawowo należą się dwa dni, i Kierownictwo ma nic do tego. Każdy pracownik powinien poinformować Kierownika ze np. jedzie w czwartek oddać krew i ma dwa dni wolne, jak tu pisze-Fizol- że niby Kierownictwo na dwa dni nie wyraża zgody- kierownictwo ma nic do tego jedziesz i masz dwa dni wolne, co by to było gdyby pracownik zgłosił to do PIP to szefostwo miało by po (usunięte przez administratora) U nas na wydziale jadą osoby i mają dwa dni wolnego, no ale jak się ktoś boi, a nie wiem czego to jest stratny jeden dzień i tyle w tym temacie

Martin

W weekend każą robić a w tygodniu nie ma pracy, zarządzanie jak i klimat w pracy jest na bardzo niskim poziomie.

Proszę ludzi nie namawiać na szczepienia to indywidualna sprawa czy ktoś chce czy też nie...a te udogodnienia dla zaszczepionych to ogółem śmiech...

A ktoś kogoś namawiał?

@Marta

To po spacerują po wydziałach i wypytują, czy jesteś zaszczepiony?

Odp
@Marta

Zastrzepiony "beduin" jest dwa razy bardziej wydajniejszy. No i żeby można spokojnie pić kawę w klimatyzowanym pomieszczeniu. Inaczej wejdzie taki nie zastrzepiony brudas i wszystkich pozaraża.

Gucio
@Odpowiedz

Nie musisz odpowiadać każde go indywidualna sprawa takie prawo nie musisz masz prawo nie mówić tak lub nie

rick
@Marta

A łażenie po hali i pytania typu "czy się zaszczepisz" i ankiety to jak nazwać???

Kamil

I jak zwalniają nie zwalniają a biura

Donowan
@Kamil

Już zwalniają na umowach na czas okreslony

@JużBiurowy

Z tego co wiem, gdyby nie niska płaca, to jak nazywacie biurowy, nie zszedłby na produkcję. Takie są rzeczywistości.

Berk

Ludzie 36 stopni na hali , i każecie ludzią pracować fizycznie przewalając 8 godzin tony żelaztwa? Gdzie klimatyzacja , w tej waszej motoryzacyjnej potędze?

Kolega
@Berk

W biurach, bo tylko my ludzie wykształceni na nią zasługujemy, a was w każdej chwili można zastąpić kolejnym robotnikiem z ukrainy.

Kolegi
@Kolega

Racja szanowny kolego. Jesteśmy elitą, lata ciężkiej nauki i wyrzeczeń, zaprocentowały. A plebs ma to na co sam sobie zapracował. Z łatwością można go zastąpić bardziej pracowitymi i zaangażowanych w pracę ludźmi, ze wschodniej flanki.

@Kolega

Nie wiem kto i po co pisze takie durne posty. Równie potrzebni są i prości pracownicy i ci wykształceni. Jedni bez drugich nie istnieją. Takie wzajemne obrażanie się tylko podsyca złą atmosferę, a nie od dziś wiadomo, że tam gdzie się dobrze pracuje, pracuje się wydajniej. Zwykły pracownik z plebsu, szanujący ludzi wykształconych i tych prostych :)

NO
@Kolega

Ludzie czy wy nie widzicie że połowa tych postów jest pisana przez trolli abyście się podniecali i obrzucali błotem. Druga polowa to wypociny masochistów którzy mimo wszystko pracują w tej strasznej firmie choć w okolicy pełno jest innych firm gdzie płacą po 5000 tysi na rękę i nic tam nie trzeba robić.

Trochę popracowal
@NO

No żeby rozmawiać na takie poważne tematy a w poście walić takie błędy że w okolicy 5 mln zarabiają (polecam tabliczkę mnożenia 5000 x tysiąc)

Plebs
@Kolegi

Odnośnie tej wykształconej "elity" pomimo tego że skończyłeś studia to jesteś strasznym prymitywem. Szkoła nie czyni cię lepszym od innych!!! A po drogie nie nazywaj wyższej szkoły studiami. Teraz każdy może skończyć studia za pieniądze. A większość z tej elity właśnie kończyła takie studia żeby utrzymać się przy korycie. A tak naprawdę duża część tej elity utrzymuje się w zakładzie tylko przez znajomości bo jestem przekonany że nie do końca wiedzą co tutaj robią. Na hali jest dużo wykształconych ludzi którzy też skończyli studia ale nie mają znajomości. Wykształcenie można zdobyć ale inteligencji już nie i wpis kolegi świadczy o tym jakie wysokie macie mniemanie o sobie a tak naprawdę jesteście zwykłymi prostakami. Nie chcę w tym wpisie ubliżyć osobą które naprawdę zdobyły wykształcenie w dobrej szkole, a resztę zapraszam serdecznie na produkcję w celu pokazania i zaprezentowania swoich kwalifikacji. Bo moim zdaniem spory procent tej wykształconej elity nigdy nie powinien znaleźć się na wyższym stanowisku niż pracownik fizyczny. Chętnie bym zaprosił po nazwiskach te osoby ale na szczęście RODO mi nie pozwala. Jestem przekonany że Ci których bym zaprosił nie zaprezentowali by się najlepiej. Pozdrawia produkcja.

Bez studiów a z pojęciem
@Kolegi

Jaka elitą ?? Bandą dupowłazów walących w gacie jak usłyszycie o audycie zewnętrznym, wtedy idziecie do nas i włazicie w (usunięte przez administratora) żeby to i tamto nie wyszło bo nic nie umiecie ogarnąć sami zaraz przepisujecie papiery i procesy na zgodne z technologiami bo sami nic nie umiecie ustawić żeby szło dobrze. Taka to elyta z pierwszego tańszego studium zaocznego hahahahahhaah

On

Prości pracownicy są w tej firmie zbędnym balastem. O czym się już przekonał nie jeden.

A
@NO

Gdzie tyle płacą ????????????☺️????????5 to już idę podaj przyklkad

Yogi

Jak to jest że niby rekrutację a w biurach chyba też za dużo ludzi czy się myle ???????

Olek

Hej jak jestem na chorobowym to pracodawca może mnie zwolnić nawet jak likwidują miejsca pracy czy dopiero dostanę wypowiedzenie jak wrócę z chorobowego

Ktos

To kiedy zaczniecie wręczać wypowiedzenia osobom niezaszczepionym?

Ola
@Ktos

A w czym osoby niezaszczepione przeszkadzają pracodawca za to że zwolni niezaszczepione dostaje jakąś fajną kasę

Krzychu
@Ktos

Zacząłbym od biura ile tam jest nie zaszczepionych a zdrowych ???????????????? co to komu da dobrych pracowników zwolnią dlaczego w firmie chcą tak zaszczepionych w czym lepsi i tak zaczyna się podział

Dlaczego będą zwalniać ?????????????Jak nowe hale powstaną kiedy będzie większe zamówienia będą wogole większe

Ania Ania ydgifugigu

Dlaczego neapco bedziev zwalnić pracownikow bo podobno tak ma byc

Markus

Czy będą zwalniać w neapco czy nie czy tak jak ostatnio

Dziewczyna

Będąmoze przyjęcia do neapco dla kobiety

@Dziewczyna

Będą. Specjalizujemy się w przyjęciach urodzinowych, weselnych oraz rozwodowych.

Robol

Firma rodzina beż znajomości nie ma szans na awans.Dyrektorki robią co chcą nikt nad nimi już kontroli nie ma, lepsze posady tylko po rodzinie. (usunięte przez administratora)!

K

Hej ile zarabia kobieta na Neapco praca fizyczna na czysto ile może wyjść rozpatrzam przyjęcie nie wiem czy warto bo będzie miejsce do pracy proszę o opinie

@K

W Biedronce czy Lidlu zarobisz o wiele więcej.

M M
@K

Gdy ma pani układy i znajomości, a najważniejsze to że jest pani z rodziny, to ma pani spokojną pracę i dobrze płatną płacę do 6 tyś na rękę, i praca na jedną zmianę, a gdy tych wyżej wymienionych warunków pani nie spełnia, to praca jest ciężka kilka ton ,,żelastwa,, przerzuconych ręcznie na zmianę, praca na trzy zmiany, płaca po kilku latach, to 2,400 PLN na rękę, a w porywach to nawet 2,500 PLN, Po powrocie z pracy psychika takiej osoby jest doszczętnie ,, zorana,, . Pozdrawiam, a wybór pozostawiam Pani.

Hmmm
@M M

Nie róbmy sobie znowu takich jaj w komentarzach.. Każdy płaczek co mówi że ma 2500 wypłaty nie liczy tego że 700 zł miesięcznie mu odciąga na pozyki które są brane nagminnie w firmie. Ciągle słychać ludzi którzy mówią że mają 2500 a jak się ich zapytać ile im za pożyczkę odciągają w firmie to już dziwny sposób odpowiedzi nie ma..

Kabanos
@Hmmm

Jaj tu akurat nie ma. Osobiście nigdy nie brałem/am żadnej pożyczki. Po xx latach pracy, wypłata to 2500-2600.

Czy zasadne jest, aby w Neapco Europe Sp. z o.o. funkcjonowały aż TRZY Związki Zawodowe? Ile osób wypisało się ze Związków Zaw. po ostatnich (z sukcesem odtrąbionym przez co niektórych) negocjacjach płacowych?

Były_

To tutaj to nie ma nic wspólnego z definicją związków zawodowych. Z ciekawości, ile osób się wypisało, ktoś wie?

Robo

Tak, to straszne , w firmie działają związki zawodowe. O Matko Boska.To przecież nienormalne, w ogóle ta firma jest jakaś dziwna, brak pracy dla kilkudziesięciu pracowników od kilku miesięcy a nikt nie został zwolniony. Jak to wytłumaczyć? Na dokładkę pomimo braku pracy firma pod naciskiem tych niedobrych związków zawodowych wprowadza podwyżki płac. Naprawdę dziwne to wszystko. Wydaję się że każdy kto jest z tego powodu niezadowolony powinien sam się zwolnić i zatrudnić w innym zakładzie pracy gdzie tych niedobrych związków nie ma, gdzie będzie mógł decydować o wszystkim sam, zwalniać z pracy kierowników a nawet dyrektorów bo co tam oni nic nie robią. Na pewno będą tam mieli lepsze warunki pracy bogatszy pakiet świadczeń socjalnych itd. Życzę powodzenia.

Też były
@Były_

Może poprzednikowi chodziło o powołanie Jednego Naprawdę Konkretnego, bez spuścizny obecnych, Silnego Związku Zawodowego . . . Czy się mylę? Również ciekawy jestem ile osób zrezygnowało ze wspieraniem tego, co może kiedyś (co pewnie już mało kto pamięta) było ZZ?

R
@Robo

Nie pamiętasz pewnie czasów, gdy Zofia G. płakała, że nie ma pieniążków na odprawy dla odchodzących na emeryturę i przekonywała (z dużym poparciem ZZ), by załoga ofiarnie brała urlopy bezpłatne, by wspomóc pracodawcę? Przykład drugi, gdy przy aprobacie ZZ prezes ZG, wyłonił z TeDrive podfirmę TePra? Nie jestem przeciwny funkcjonowaniu ZZ, ale działalność obecnych, to jawna kpina z pracownika . . . Pozdrawiam

Wc
@R

Wtedy "klika" dostała spore pieniądze. Potem już nie było pieniędzy na nic. Z roku na rok skutecznie wszystko zostało obcinane. Jak na razie statek płynie pod wiatr a nie z nim. Kwestia czasu gdy marynarze będą zbędni. Cześć wyskakuje już za burtę, albo do szalup. Smutno patrzeć jak tak ogromny okręt, nabiera wody, odcina pokłady aby nie zatonąć. Trzymanie się tylko jednego portu, podczas sporego sztormu nie wróży nic dobrego..

Remek
@R

Tobie chodziło o Marię G., której mąż był wtedy dyrektorem IT (nomen omen fajny gość), ale cała reszta jest PRAWĄ!!! Jak to powiedział JPII, po obejrzeniu filmu Mela Gibsona pt. "Pasja": - Tak było!.

niezrzeszony
@Robo

Brawo za odpowiedź! Nikogo na siłę nikt tutaj nie trzyma ani nie przymusza do zapisania sie do ZZ. Jeśli ktoś jest taki mocny, (nie tylko w gębie) że potrafi zdziałać wiecej to niech pokaże! Krytykować łatwo, ale już zrobić coś konkretnego to już nie!

OMG
@Robo

(usunięte przez administratora) na tej stronie każdy może sobie sprawdzić ile zakład Neapco dostał pomocy. Od 2020 r zakład dostał 6583184.66 PLN na rzecz walki ze skutkami pandemii. Pracownika skrócono etaty do 80% i zabrano 7 dni urlopu. Na co poszły pieniądze z tarczy? Na te śmieszne tablety którymi są robione audyty i na budowę sprężarkowni. Im dłużej trwają negocjacje płacowe tym bardziej pracownicy na tym tracą. 100 zł podwyżki w tych czasach gdzie wszystko jest takie drogie to wielki(usunięte przez administratora)!!! Ale przedstawiciele ZZ tego nie zrozumieją bo ich wynagrodzenia trochę odstają od reszty pracowników.

@Robo

Jest wspaniałe wręcz, firma mlekiem i miodem plynaca, zamiast sie cieszyc ze praca jest to ludzie tylko narzekaja ???? A tak na powaznie to tutaj nie musisz wchodzic do tyłków swoim przelozonym, wystarczy ze robisz to w pracy...

kis
@Robo

Zapewne jest to wypowiedż jednego z przewodniczących związków zawodowych:)

Martin
@Robo

Straszne to jest, ale to co tu wypisujesz!

@Robo

Niby nie ma pracy, a ludzi nie zwalniają ok. Ale wytlumacz mi jedna rzecz, skoro zarząd nabrał tyle kasy z tarczy, to dlaczego nie zatrzymuje pracowników - fachowców o dużym stażu w firmie, tylko rzucają haslem, nie zatrzymuje, albo nie ma powrotów, nie proponując przy tym grosza podwyzki? Ludzie traktowani są karygodnie. Nie mówię juz o mlodych z malym stażem, ale tych wieloletnich, dawaja wypowiedzenia, A zarzad mówi idzcie i krzyzyk na drogę, myślą ze znajda pierwszego lepszego a czlowiek to robot - bledne myslenie. Mam tylko nadzieję ze ktoś się za to weźmie. Tu wszystko jest ustawiane pod górę - kosztem robola - który jest nikim w tej firmie. Taka smutna prawda...

Hmmm
@Cdg

Kto powiedział, że staż czyni pracownika fachowcem? W wielu przypadkach raczej leniem...

@Cdg

Twierdzisz że, firma nie próbuje zatrzymać "prawdziwych" fachowców. Hmmm jeśli ci " fachowcy" wytwarzali by skomplikowane podzespoły dla np. "NASA". To wtedy firma by nawet walczyła o takich "fachowców".

Cdg

Chcesz powiedziec ze praca w Neapco jest prosta i nie skomplikowana? Uwierz mi czy to Odlewnia czy montaż czy obróbka trzeba się trochę znać na rzeczy zeby zrobic jakosc i ilosc a nie tylko ilość. Mysle ze pracownicy produkcji się ze mna zgodzą w 100%, czesto, bardzo czesto bywa tak ze pracownik przewyzsza swoją wiedzą nawet technologa czy automatyka, ale skoro twierdzisz ze pracownik ma latwa, lekka i prosta prace to zostan dalej przy swojej racji...

GMO
@OMG

Związki tu są po to, bo tak prawo dopuszcza. A to jak działają lub nie to każdy wie. Dzięki tym cudnym związkom, będziemy zarabiać najniższą krajową, a tłumaczenie będzie takie że albo tak albo zwolnienia. Zawsze wszystko cudownie załatwiają w imię tego biednego pracownika. Niedługo klepną to że bedziemy

R
@GMO

Swoją nieudolność (a w stosunku do pracodawcy służalczość) kwitują stwierdzeniem: "Cieszcie się, że macie pracę" . . .

xxx
@Były_

1500 100 900

Y
@Robo

Dużo odeszło do Gorzowa śl ????????????????????????????????????????????????????????POWÓD LEPSZE ZAROBKI

MJ
@Y

Ja też odszedłem i Nigdy nie wróciłbym do kołchozu z korbolem i Fruuugo stolarzem hahahaha

basia
@GMO

U nas w zakładzie są ZZ, ale w wielu ościennych małych zakładach pracy takich organizacji nie ma! Na propozycję pracowników o utworzenie ZZ pracodawca powiedział tylko jedno zdanie: NO TO SOBIE UTWÓRZCIE........ Ludzie! popracujcie w innych małych zakładach i spróbujcie tego miodu a dopiero potem piszcie głupoty w internecie

NO
@Y

A niektórzy to nawet wracają z tego z tego Gorzowa bo takie tam mają dobre zarobki że przejść nie mogą :) a atmosfera to wręcz cudowna. No tylko czekać aż masarze będę w pracy robić i chłodne piwo podawać.

Hahaha
@basia

Pracujemy i mamy wasze pseudo związki w (usunięte przez administratora) Związki to były 20 kilka lat temu ,teraz to układ ,ręką rękę myje.

Hubb
@basia

A dlaczego ludzie maja pracowac w malych zakladach? Ludzie odchodzą do duzych zakładów, a o powrotach nawet nie myślą... Jak myslicie ze nie ma dobrych zakladow w okolicy to się mylicie, wystarczy się rozejrzeć, i atmosfera i pieniadz lepszy, nie wszedzie - wiadomo, ale jest juz teraz w czym wybierać...

Stary
@Hubb

Tu jak chcesz odejść to się zwolnisz z pocałowaniem w rękę. I nikt nie będzie nawet dochodził czemu chcesz odejść. Od krzyżyk na drogę i nie wracaj. Dziwi mnie że dyrekcja jak i kierownictwo nie widzą lub nie chcą widzieć jaka jest smętna i beznadziejna atmosfera na zakładzie. Brak jakichkolwiek relacji pomiędzy pracodawcą a pracownikami. Zerowy dialog jak i brak zainteresowania ze strony dyrekcji problemami załogi, przeradza się w irytację jak i spadkiem wydajności i chęcią do pracy w owym zakładzie. Zresztą szkoda gadać, w końcu będzie taki moment że to wszystko klęknie, albo na siłę będą brać ludzi z łapanki, byle kto, byle był. Moje gratulacje.

Gibon
@OMG

Pieniążki poszły na firmę. Jak zawsze firma jest w ciężkiej sytuacji, wręcz bardzo ciężkiej. I nie ma pieniędzy dla szeregowego pracownika. Trzeba za to dobrze zapłacić pracownikowi umysłowemu, bo to filar i niezbędne ogniwo w tym "cyrku". I super że się tu już wszystko szeregowemu zabiera. Nawet sok do wody zabrali, jak były upały po 36 stopni. Niedługo będzie do picia tylko woda z kibla, bo z tych dystrybutorów powoli grzybem zalatuje. To i niech herbatę ze stołówki też zabiorą, dać jeden czajnik na wydział i niech "bydło" się o niego bije. To co się tam teraz wyprawia to "cyrk Monty python". No i tradycyjnie że firma jak zawsze jest w bardzo ale to bardzo ciężkiej sytuacji. I jakie negocjacje płacowe ???. Wiadomo że te ochłapy co ZZ zawsze podpisują to tylko zasłona dymna. Albo te śmieszne co roczne wyrównania po 30 groszy. Szkoda że tego zakładu nie przenieśli do Wieluniu. Jest tam większa konkurencja. Wtedy była by większa rotacja i bez żalu by się ludzie zwalniali, bo tam pracy od groma. A tu Ci dadzą śmieszne pieniądze i wpierają że trzeba się z tego cieszyć że ma się pracę w tak światowej firmie. Nawet Ukraińcy więcej zarabiają.

Roki

Czy wartości tam przyjąć do pod firm podobno jakieś są ile zarabiają

Zostaw merytoryczną opinię o Neapco Europe Sp. z o.o. - Praszka

• Jak się pracuje w Neapco Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Neapco Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 171.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Neapco Europe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 151, z czego 41 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 62 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Neapco Europe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Neapco Europe Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Neapco Europe Sp. z o.o.