Neapco Europe Sp. z o.o.

Opinie o Neapco Europe Sp. z o.o.

R

Hej a co w Neapco podfirmami będę przetrwają poleci ktoś jakaś aby się przyjąć do którejś

Neapco gratulujemy kierownika logistyki. Dobór kadr, jak widać, analogiczny jak w rządzie. Kultura osobista bijąca od tego człowieka jest wprost niesamowita.

Dlatego doświadczeni wózkowi się zwalniają:)

Alfa i Omega

Jeszcze można dodać że jest to człek encyklopedia, wszystko wie najlepiej, i robi najlepiej. Posiada niewiarygodną moc do upodlenia innych. Prawdziwy super, mega, extra Alfa i Omega.

@Marcin

Idziemy do Gorzowa do firmy lepiej płacą

Siedzimy kawkę pijemy w kllimie

Tunel

Firmowe motto..." Liczy się ilość ,a na jakość się liczy " tak jest również w biurowcu :))))

Zespół

"Jeden zespół, jedna Misja" co za finezyjne i wzniosłe hasło. Szkoda że w tym zakładzie brzmi to inaczej." (usunięte przez administratora). Wchodząc na halę automatycznie stajesz się tu zerem. Pomijając ten fakt można się też zniechęcić samymi stawkami. Tam gdzie się człowiek narobi jak koń, "np odlewnia, półosie" to stawki są śmiechu warte. Najlepiej jak by tam robiły same cyborgi, szybko dużo bez gadania. A wydziały gdzie robota sama idzie, kawka, pogawędki trzecie śniadanko i stawka większa, żenada. Wchodząc do biurowca w roboczym stroju każdy się patrzy na ciebie jak na "śmiecia". Dzień dobry nie usłyszysz, wszyscy się patrzą jak na kloszarda i obracają głowy, bo pewnie smród hali podrażnia szlachetne nozdrza. A jak się chcesz coś zapytać, dowiedzieć to z wielką łaską odp. Ogólnie panujące lizustwo, kumoterstwo i załatwianie po rodzinie i znajomości. Nic dziwnego że większość wyfiołkowanych "koszul" nie ma pojęcia o tym co i jak robi. Występuje tam też dziwna patologia, im dłużej tam pracujesz tym mniej zarabiasz. A czym więcej robisz i umiesz tym większym (usunięte przez administratora) się stajesz. Po xxx latach pracy, człowiek jest tam wyniszczony zarówno fizycznie jak i psychicznie. Oczywiście ktoś powie, że tu jest bajecznie bo u innych prywaciarzy jest gorzej. A tu jest to samo tylko zapakowane w piękne i błyszczące złotko.

Józef
@Zespół

Kolego trafiłeś w 10...

Jedziemy

Witamy nowych przyszłych pracowników na odlewni którzy już się chwalą że dostali 3500 zł. na łapę. Poczekajcie na pierwszą kasę i szybko zapłaczecie za starymi firmami. Obowiązków tyci tyci więcej niż w poprzednich zakładach hahahahah

MJ
@Jedziemy

Z tego co pamiętam to proponowali 4000 brutto ( podstawa i dodatki ,a dodatki to wszystkie premie łącznie z tym ochłapem co miesiąc z wyrobienia całej firmy,lecz to raz było a raz nie tzn. trzeba z miesiąca odjąć minimum 200zeta. 4000 brutto to jakieś 2680 minus 200 to już grubsza kasa w zaokrągleniu 2500,brak nadgodzin 100% ,jak dowalą robotę to grafik i 3 weekendy w miesiącu za odebrania 1/1 hahahahah ) jak będziecie tacy konsekwentni i za każdy wycięty numer zmieniać prace to w tej firmie nie porobicie długo bo tutaj dopiero będą Was walić po szynkach hahahaha. Mimo wszystko życzę wszystkiego dobrego kolegom o dużej bardzo dużej róży optymizmu.

Kiedy

Wie może ktoś, kiedy zakład dogoni najniższą krajową ???

Zzzz
@Kiedy

Nikt wam więcej nie da. Za małe miasto, mało zakładów pracy wokół i to wykorzystują.

sam swój
@Zzzz

Będziecie robić dalej za te same pieniądze, a jak się nie podoba to na wasze miejsce znajdzie się mnóstwo chętnych z ukrainy.

M M
@Kiedy

Ja już dogoniłem najniższą krajową, po 42 latach pracy w firmie, moja wypłata na rękę to 2.600 PLN. To naprawdę sukces.

Gratulacje
@M M

Gratuluję sukcesu, oby tak dalej ;) grosz do grosza i będzie kokosza.

M M
@Gratulacje

Dzięki za gratulacje, to jeszcze 100 lat zbierania grosz do grosza, a kokosza nie będzie.

Maurycy
@M M

Wszyscy mamy to, na co pozwalamy. Mentalność chłopka z folwarku dalej siedzi w narodzie bardzo mocno.

Gratulacje
@M M

Niech się Pan nie martwi, jeszcze kolejne 42 lata pracy i będzie 5200 wypłaty. A to już pokaźna sumka. Więc nie ma co tak narzekać ;)

@Gratulacje

I chleb po 10 zł, ale to już nie jest wasza wina akurat.

Stary#
@M M

Pracy??? czy spania na nockach????

Bidon
@sam swój

Wątpię aby Ukraińcy byli chętni do pracy za takie grosze. Patrząc po okolicznych firmach, to tu są żenujące stawki. Zerowa atmosfera, kumoterstwo i lizustwo, dodatkowo zniechęcają do pracy w tej firmie. Nie polecił bym tu pracy nikomu, no chyba że ktoś chciał by przyciułać parę groszy na wakacje. Omijać szerokim łukiem bo jedyne czego można się tu dorobić to nerwicy i garba.

Remek
@Stary#

A pracowałeś kiedyś na TRZY zmiany? A może jak dyr. Edmunda ogarnęła ciebie amnezja. W sumie odniósł się do podobnych, twoim zarzutom, mówiąc: "ale to były inne czasy" . . . Pozdrawiam

Stary#
@Remek

Oczywiście że pracowałem. I fajnie się bierze wypłatę za przespane nocki???A w tym zakładzie to tylko chłopaki na odlewni zasuwają całą noc. Reszta śpi. Tworzę nie narzekajcie na kasę.

Trochę popracowal
@Stary#

No na odlewni cała noc się zasuwa po to żeby odlwey spowrotem przetopić ???????? każdy to powie ze na obróbce wałków 3/4 zmiany to jest spanie a reszta czasu poświęcona na konsumpcję kolacji...

Anka_nimfomanka

Hej, tutaj Ania, mam pytanie. Czy posiadając żółte papiery, również można korzystać na wejściu z bramki po prawej stronie? Pozdrawiam.

Hej co to Tan W Neapco się oddawa ford robi nie robi co to za postój czy do Neapco wchodzą nowe elektryczne samochody takie plotki mnie doszły to już nie będzie przeguby półosi ?

Henryk z Dearborn
@Ania

Za kilka lat na drogach będą już tylko samochody z silnikami elektrycznymi zintegrowanymi w piastach i półosie oraz wały napędowe w samochodach nie będą już potrzebne. Mimo iż zwiększy to masę nieresorowaną to pozwoli zwiększyć możliwości zabudowy przestrzeni pasażerskiej, co jest ogromnym plusem. Z masą nieresorowaną i jej wpływem na dynamikę jazdy producenci poradzą sobie za pomocą zawieszeń aktywnych. A wy będziecie walczyć o byt z chińczykami pracując za miskę ryżu, by udało wam się wygrać kontrakt na dostawę półosi do chińskich dongfengów nieznających norm emisji spalin sprzedawanych do kraju Kima. Albo będziecie produkować osie do kół pasowych do młocarni kieratowych hahaha. Z drewna rzecz jasna :) bambusowego naturalnie, bo przypomina wasze półosie i wałki drążone :) a rolnik sam sobie już wyważy paznokciem :) proponuję wam przerzucić się na produkcję spławików, bo obserwując proletariat z praszki ostro walczący w szuwarach, domniemam, iż rynek zbytu jest na to ogromny tak jak wasze ambicje :)

@Ania

Elektryczne samochody dla Deutsche Post miały powstawać w Dueren, ale czy tam coś się dzieje w tym temacie, to (powtórzę po wpisie wcześniejszym) tylko wróżbita Maciej wie . . . Pozdrawiam

Max
@Henryk z Dearborn

Myślę że max 10 lat i będzie po zakładzie. Nierentowna produkcja, zanikające i zbędne technologie, spadająca ilość kontraktów, to bedzie gwóźdź do trumny. Ratunek to przekfalifikiwanie produkcji na przyszłościowy tor w motoryzacji, albo całkowita zmiana kierunku. Ostatecznie można otworzyć tu tor dla gokartów, ale spławiki to też jakiś pomysł ;)

@Henryk z Dearborn

Przy obecnym zasięgu aut elektrycznych oraz czasie i kosztach ich ładowania rozsądnym wydaje się zakup hybrydy, która półosi "bambusowych" będzie wymagać . . Poza tym istnieje jeszcze rynek części zamiennych . . . Dlatego prośba, by snucie pesymistycznych wizji tego typu zostawić ludziom kompetentnym . . . Pozdrawiam

Specjalista

czemu nie robita dalej hamulcy dla kamaza ? Kiepskiej jakości były tak jak pół osie ?

Wogóle wiecie coś co zakład ma w planach dlaczego ford nie idzie jak szedł do tej pory dlaczego takie postoje kiedy to ruszy

@Ania

Tego nawet wróżbita Marian nie wie ;)

Donowan
@Ania

Brak chipów z elektroniki w montażu aut ,a szczególnie ze strony forda, To się odbija na podostawcach podzespołów i przez to takie przestoje.

@Donowan

Chipy osiągają lepsze pieniądze (wyższe marzę przy sprzedaży) od producentów laptopów, tabletów, czy smartfonów (przydatnych przy lockdownie (praca i nauka zdalna)), niż od firm motoryzacyjnych .... Ot i historyja cała . . . Pozdrawiam

Młody

Witam. Czy polepszyla się sytuacja w firmie? Widzę sporo negatywnych opinii. Stawki chyba wyzsze? Polecacie czy odradzacie pracę na produkcji - Montaz półosi? Jaka panuje atmosfera w firmie? Jakie jest podejscie przelozonych? Pytanie do pracowników produkcji.

@Młody

Mimo kilku niedociągnięć polecam pracę w Neapco. Tam najwiecej narzekają Ci, którzy nigdzie indziej nie pracowali. Choć czasem stawka mogłaby być wyższa, to jest dobry socjal. Tzw. "góra", choć mocno krytykowana, i tak jest bardziej ludzka niż niemal w każdym innym prywatnym zakładzie.

No tak

Zgadzam się w 100%.Kokosów nigdzie i nigdy nie będzie, ale zakład w stosunku do innych naprawdę trzyma przyzwoity poziom.A brak pokory, szacunku do siebie i innych sprawia że ludzie szukają kwadratowych jaj!Ale jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim ludziom dogodził!!!

Hubb
@No tak

Brak szacunku do siebie to maja osoby ktore tam pracują, szczególnie na polosiach czy odlewni - za takie pieniądze i w takiej atmosferze...

@Młody

Wystarczy poczytać a odpowiedź się znajdzie. Praca jest, ale nie tu....

max

Zapewne jesteś na jakimś stanowisku kierowniczym skoro tak twierdzisz, bo jesteś w bardzo dużym błędzie.

Kiedyś to były związki, byl postój 6mcy i otrzymywaliśmy 85% wynagrodzenia.

KQ

Witam, Jak wygląda w tej chwili kwestia rekrutacji ? Na jaki dział najlepiej aplikować ,jak wyglądają zarobki,atmosfera,ile godzin pracy ,weekendy pracujące ?

Jaki jest wkład kierownictwa Neapco Europe Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Zerowy ?

Gj
@Odp

Kolego nie przesadzaj... Mniej niż zerowy ,a raczej spadający poniżej zera.

Remek

Swoim zachowaniem (megalomania) brakiem podstawowej wiedzy tech., nietrafionymi i często bzdurnymi decyzjami, używaniem anglojęzycznych zwrotów i pustych frazesów, częstymi spotkaniami, które są tylko stratą czasu i zrzuceniem odpowiedzialności na liderów pokazują załodze, że mają na wszystko wywalone . . . 40 lat doświadczenia w odlewnictwie to chyba nie w tym zakładzie - kierownik odlewni wykazuje wyrobienie, ale obróbka odlewów już nie, bo odlewy porowate . . . Powtarzające się reklamacje od klientów - inżynierowie nie potrafią doprowadzić procesu do stabilności, narzędziownia odwala cyrki z formami i okrojnikami . . . Brak osób ( na stanowiskach) odpowiedzialnych za cokolwiek . . . Wszystko jest grą pozorów i grą na czas . . . Motywacją jest sugestia zmiany wydziału . . . Podwyżki płac takie, że je zżera inflacja . . . Ale na tworzenie bzdurnych stanowisk (od nicnierobienia) ałta słórzbowe i srajfony i laktoki pieniążki są . . .

@Remek

Kolego trafiłeś w 10 mimo że to wszystko ująłeś w sposób bardzo kulturalny i bez epitetów. I tak myślę czy to kot z odlewni ???

jjjjj

za duzo tych koordynatorow na odlewni . trzeba wiekszy czajnik na wode kupic .

Xyz

Mogło by być lepiej

buba

Nie polecam nikomu , nawet jakby to miałabyć wasza ostatnia deska ratunku. Nie chce tuttaj nikomu nic ujmować ale kadra produkcyjna(półosie) pozbawiona jakiejkolwiek moralności i szcunku dla własnej osoby przeżucająca tony żelastwa za marne 2800netto . Przegraliście, to tyle .Pozdróweczki

Kisiel
@buba

Jak już bierzecie się za komentowanie, to ze słownikiem.

nowy

Jak wygląda praca na montażu półosi? Proszę o opinie.

@nowy

Sporo opinii jest tu podanych. Ogólnie praca na montażu to, szybko, dużo bez gadania. No i musisz być mega elastyczny bo wszystkie linie musisz opanować błyskawicznie. Praca lekka, przyjemna, dobrze płatna i bezstresowa :)

Trochę popracowal
@nowy

Montaż to chyba jeden z niewielu działów gdzie można jakoś spokojnie żyć i pracować, z liderami i kierownikami można się dogadać i nie są tacy jak niżej podani kierownicy logistyki i odlewni.

Hahahah
@Odp

To kolega z pewnością firmy pomylił...

Xyz
@nowy

Montaz to chyba najgorszy wydzial. Trzeba sie narobic jak "glupi osiol" , a rece odpadaja. Linie sa "udoskanalane" przez technologów w taki sposob ze operatorom jest tylko gorzej. Nie bez powodu dużo osob pouciekali do innych obszarow lub innych firm, podobnie zresztą jak z odlewni. W mojej ocenie 2 najgorsze wydzialy - Odlewnia i Montaz - w sensie uciążliwości pracy. Pozdrawiam

Operator

Dziękuję kierownikowi z odlewni że pozwolił odejść jednemu " głośnemu " operatorowi z braku kasy na kilka groszy podwyżki i zaznaczając że powrotu już nie ma .Dzięki niemu 6 osób jest zadowolonych z warunków w nowej firmie a kolejny czeka na odejście.A mówił ze odejdą inni ???? mówił to wyraźnie. Dyrektor tylko stwierdził pytająco : " a gdzie ty więcej zarobisz ? ". tu nie koniecznie chodzi o pieniążki :) tylko o warunki i klimat w pracy.O dyrektora i kierownika który ma zasady ,lecz potrafi ludzi szanować i traktować w sposób zachęcający do pracy.Najbardziej boli was jak ludzie z długim stażem przychodzą i dają wymówienie, bo to nie wy ich zwalniacie :) lecz oni sami rezygnują z tych świetnych i wszędzie trąbionych warunków pracy. Pozdrawiam i nie życzę powodzenia, bo od lat jest tylko gorzej.

Zostaw merytoryczną opinię o Neapco Europe Sp. z o.o. - Praszka

• Jak się pracuje w Neapco Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Neapco Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 171.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Neapco Europe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 151, z czego 41 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 62 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Neapco Europe Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Neapco Europe Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Neapco Europe Sp. z o.o.