PZL Sędziszów S.A.

Opinie o PZL Sędziszów S.A.

Jak się pracuje z ludźmi z PZL Sędziszów S.A.?

STASZEK

Pracownicy są pomocjin. Ale też zależy na jakich liniach MALRAINIA LUDZIE SPOKO TYLKO AKORT Ia inne linie to różnie 14 to rywalizacjia 5 Bardzo dfajni ludzie UFI ZALEŻY OD ZMIANY narzędziownia i Cnc to %%%%%%%%

MARCIN

Witam pracuje w Pzl od kilku lat zaszyły spore zmiany. Został zwolniony dyrektor zakładu a kierownik produkcji zdegradowany (osoba która była dyrektorem i kierownikiem i to ona była decyzyjna osoba) teraz siedzi grzecznie od czasu do czasu wyjdzie z dziupili i jak to za strych czasu stara coś po swojemu aby skupili się zgadzały a jakość to nie jest ważne. NIE WAŻNE ŻE MASCZKI SA chińskie materiały bez atestu,ze z fitrow sypia się opilki metalu. Więc teraz jest osoba nowa kierownikiem. I jest nowy dyrektor po miesiącu mogę napisać iż idą dobre czasy dla produkcji Filtrów. Co do obróbki mechanicznej i bateria to wielka niepewna. Dział BqR bez komentarza. Co do zarobków są 2 rodzaje osób. JEDNI NAJNIŻSZA KRAJOWA A 2 tak zwana klanow to po 5000-8000 zarabiają ale to są z 30 osób na 260 osób. A RESZTA to od 2800 do 3100

Fossik
@MARCIN

Dzięki za info. To wolę omijać firmę

CNC Operator

Witam. Jestem byłem pracownikiem PZL Sędziszów. Pracowałem dość krótko, bo jedynie 6 miesięcy i gdyby nie propozycja pracy w lotnictwie zostałbym na dłużej. Ogólnie bardzo dobra atmosfera na wydziale CNC, kierownik z którym idzie się dogadać, koledzy z pracy chętni przekazać wiedzę, technolodzy i programista bardzo pomocni i otwarci na współprace i pomysły. Prace na wydziale jak i zakres obowiązków można bardzo pozytywnie ocenić. Maszyny nowe, trochę brak narzędzi ale wspólnymi siłami zawsze coś udało się znaleźć. Brak poganiania pracownika, jedynie na produkcji filtrów gdzie czasami operatorzy są wysyłani jest gorzej.

Krystyna
@CNC Operator

To miłe, że pozytywnie wspominasz pół roku pracy w firmie PZL Sędziszów i fajnie, że podzieliłeś się opinią tutaj. Rozumiem, że na atmosferę nie można narzekać, podobnie jak na ilość pracy - a jak oceniasz wysokość wynagrodzenia?

CNC Operator
@Krystyna

Wynagrodzenie 2800 i o podwyżkę można strać się po jakiś 3 l moze 4 :) oczywiście latach wiec tu jest minus. Mój kolega starł się po 3 miesiącach. Został wyśmiany i powiedziano mu ze rynek obróbki mechanicznej jest w zapaści i aby cieszył się ze zarabia 1900 netto wiec polecam firmę

OperatorCNC
@CNC Operator

Mała pomyłka osób w odpowiedzi wyżej. Na pieniążki narzekać nie mogłem, na kierownictwo mojego działu również nie. Jedynie przeszkadzała rotacja na stanowiska produkcyjne filtrów. Lata pracy robią swoje, nie wiem jak maja młodsi stażem koledzy.

OPEROR AEROSPACE
@OperatorCNC

Witaj jaki miałeś staż pracy? Byłeś najstarszymi operatorem jeśli piszesz ze lata pracy robią swoje Dlaczego Cię nie zatrzymali. Branża lotnicza teraz słabo... Jak wygląda praca praca seryjna czy jednostkowa Ja będąc na rozmowie proponowali mi koło 4000 ale po okresie próbnym, jeśli będę obsługiwał kilka maszyn. Mam staż lotniczej pond 15 lat i same inflacyjne.... zastanawiam sie czy warto próbować w PZL Sędziszów- prestiż ma w dolinie lotniczej, Tylko nigdy nie słyszałem abyście jakiś komponent do silnika lotniczego produkowali możesz mi napisać jaka dożo produkujecie dla lotnictwa a czy w AS9100 posiadacie BENEFITY są jak w każdej firmie PRYWATA OPOIEKA ZDROWTNA? UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE? KARTA MULITISPORT ? DOFINANSOWANIE DO POSIŁKÓW-Zapewne macie stołówkę? ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH?

@OPEROR AEROSPACE

Benefitów żadnych, czesci do samolotów nie robimy, poza filtrami których jakość jest jak loteria. Warunki pracy pracy i atmosfera pracy bardzo dobre. Szkolenia na maszynach wykonuje sam kierownik działu technologicznego, maszyny nowe, brak jedynie narzędzi. Warto próbować, napewno lepsza opcja niż Safran.

HOPFE

Napisze tylko tyle w przeciągu niespełna 2 lat było 10 operatorów czego dwóch stałych a nawet jeden a drugi pracuje na linii filtrów z doskoku pracuje na Frezarce 5 osiowej. Wiec nie wiem gdzie leży problem czy po stronie zleceń czy po stronie operatorów ze tak szybko uciekają. Chodzą słuch ze ten drugi tez zwalnia się ale nic pewnego. Operatorzy fajni i pomocni pracowici . Programista również fajny chłop

Zbyniu

,,Za te piniondze" to ja mogę jedynie wózek obsługiwać ????

Zbyszek Menadżer
@Zbyniu

Rozumie ze 8k za pchanie wózka to trochę mało ? Programista z operatorem cnc razem tyle nie maja a pchanie wózków w pzl jest bardziej opłacalne jak kadra dyrektorska.

KONDZIO
@Zbyszek Menadżer

Nowe wózki trafiły do firmy to pewnie będzie więcej Menadżerów może załapie się tylko Nie wiem na co aplikować na ??????? -Production leader -Shift Supervisor -Shift Manager -Shift leader operator -Lider produkcji -Kierownik zmiany -Kierownik zmiany - Operator lidera zmiany Pewnie bardziej płatne są te angielskie nazwy

Menadżer po zawodówce
@KONDZIO

Hmm.. musisz w cv załączyć świadectwo ukończenia szkoły zawodowej lub wcześniejsza prace na maszynie do przewijania papieru. To są konieczne wymagania aby zostać menadzerem wysokiej rangi i zdobyć uprawnienia na żółty wózek.

Operator Cnc

konkretnie i jasno, cele,

doświadczenie, staż pracy całej,znajomość maszyn

Jako były pracownik tej firmy nie polecam nikomu tej pracy, w zakładzie jest bardzo duży bałagan, nikt nad niczym nie panuje, kadra kierownicza ma bardzo lekceważące podejście do pracowników. Pracownicy w większości są codziennie rzucani na inne stanowiska lub linie produkcyjne( a czasami się zdarza, że kilka razy dziennie), pomimo tego, że nie przeszli żadnego przeszkolenia, również operatorzy nie tłumaczą i nie pokazują jak poprawnie coś zrobić(i to pomimo zgłoszenia tego problemu do kierownika). Dlatego też nie ma się co dziwić, że produkty mają nie za wysoką jakość. Wielu pracowników nie dostaje nawet odzieży roboczej(a nawet jeśli dostanie to w złym rozmiarze, co utrudnia pracowanie). Jeśli chodzi o pensję dla monterów filtrów to można liczyć tylko na najniższą krajową(nawet po kilku latach pracy). Problemem jest również zatrudnianie pracownika na stanowisko monter filtrów, pomimo tego, że wymaga się od niego pracy jako operator(operatorzy mają wyższą stawkę niż monterzy, więc osoby w takiej sytuacji wykonują taką sama pracę jak operatorzy, ale za niższą pensję). Jeśli ktoś ma zamiar tutaj pracować to niech się poważnie zastanowi. PS. oczywiście zjawiska takie jak: seksizm, ksenofobia, homofobia, itd. są bardzo powszechne wśród pracowników i są lekceważone przez kadrę kierowniczą(ale z drugiej strony to Polska, więc to żadne zaskoczenie).

NICK

to po co ciągle pracujesz i płaczesz przecież z Twoim "doświadczeniem" to możesz przebierać w ofertach?

Pomocny

Po pierwsze firma dopiero szuka operatorów a nie "guzikowców" którzy nie potrafią nawet na suwmiarce pomierzyć a roszczenia mają ogromne,a po drugie krytykę zacznij od siebie a potem leć po innych

XYZ CNC
@Pomocny

Po pierwsze firma miała już trzech operatorów, których się pozbyła lub odeszli sami z przyczyn wiadomych i kolejnych dwóch chce się pozbyć. A po drugie firma powinna najpierw zacząć szukać dobrego technologa i programisty a nie ,,guzikowca'', który nie potrafi odróżnić freza od gwintownika ;) .

BYŁY PRACOWNIK CNC HENIO

OBAJ PANOWIE MACIE RACJIE -PRACOWNICY CHCA [RACWAC ALE NIEMJA CZYM BO NIEMA NARZEDZI -"PROGRAMISTA I TECHNOLOG " NIE JEST ODPOWIEDNIA OSOBA DO WDRAŻANIA. MA MNIEJSZA WIDZE NIZ PRACOWNICY A KIEROWNIK TEGO (usunięte przez administratora) TO JEST TYLKO NA PAPIERZE KIEROWNIKIEM NIEMA POJĘCIA O FILTRACH O CNC w FIRMIE BRAKUJE: -PODSTAWACH NARZĘDZI DO PRACY -NARZĘDZI POMIAROWYCH -KONTROLI WYROBU GOTOWEGO -JAKIEGOS CETRUM POMIAROWEGO A zlecenia bierze skomplikowane i wymaga jace wiedzy operatorów programisty i narzędzi do racy a tego brakuje na kazdej pozycji

Operator safran
@BYŁY PRACOWNIK CNC HENIO

Zgadza się ja pracowalem kilka dni. Nie da się zrobić czegoś bez narzędzi specjalistycznych. A POMIAR SUWMIARKĄ TEZ JAUZ TROCHĘ NIE DOLADNY. ALE PIERWSZE WRAŻENIE ROBI DOBRE. KADRA ZARZĄDZAJĄCA NIE MA POJĘCIA O OBRUBCE SKRWANIU

Bezrobotny
@Operator safran

Chciałbym zapytać w jakim okresie Pan pracował? Z wpisu wyżej wynika raczej że nie warto aplikować na operatora?

Witam. Jaka jest obecnie sytuacja na produkcji? Czy jest zapotrzebowanie na operatora cnc? Na jakie zarobki na start można liczyć?

Iza

Jak jest tutaj w urlopami? Narzucany jest termin czy można samemu jakoś wybrać?

KORBANEK

Mieliśmy kilka poważnych zleceń na naprawę ciągników Fendt i Massey Ferguson. Gdy nasi klienci zastosowali filtry z Sedziszowa nastąpiły nadmierne zbyt wczesne zużycia - a z tego jednak nie powinniśmy się cieszyć. Takie sytuacje spowodowały, że przestaliśmy stosować filtrów tej marki ponieważ nie chcemy ryzykować kolejnych reklamacji że strony naszych klientów.

Stefan

Firma z ogromnym doświadczeniem, mająca dobre opinie więc nie rozumiem po co te oskarżenia bezpodstawne?

XYZ CNC
@Stefan

Proszę czytać ze zrozumieniem mowa o CNC a nie o filtrach. To nie są oskarżenia tylko opinia.

Jeżeli ktoś z Was poszukuje pracy, to PZL Sędziszów prowadzi obecnie rekrutację na stanowisko Technologa. Osoby zatrudniona na tym stanowisku będzie musiała między innymi prowadzić dokumentację i nadzór w zakresie wykonawstwa prototypów i serii informacyjnych. Dla ułatwienia poszukiwań dodaję link do ogłoszenia: https://pzlsedziszow.pl/kariera/technolog/ Co sądzicie?

Normalny

Pracowałem tam dwa razy. Szefowie to tylko by cięcia robili a potem znów ludzi przyjmują. Jak ktoś nie podpierdziela innych jest nikim w tej pracy. Obiecują dużo a potem o tobie zapominają. Prawda jest taka ze naprawdę ludzie nie zatrudniajcie sie tam zostawią was na lodzie taka jest prawda.

Kamil

Powiem tylko, że firma ma świetne opinie na Facebooku więc resztę można sobie dopowiedzieć.

Maja

Jak wyglada sytuacja w firme aktualnie ? Rozwija sie warto isc tam do pracy czy coraz gorzej ? Bo otoczenie nie zachwyca

admin

Traktuje się ludzi jak zwykłych śmieci. Dyrektor i Prezes robią "porządki" -zwalniając ludzi, którym umowa się kończy, są na grupie czy są na chorobowym. Tym jest karygodne, że do człowieka który przepracował prawie 40lat jako operator potraktowali jako zwykłą padlinę. Ta firma się nie liczy z pracownikami, cały czas się ich okłamuje jak w przypadku, np. gdy pan T. obiecywał premie dla wszystkich za charowanie po 12 h/5dni dzień i noc, to wysokie premie dostali pupile władzy. Pracownicy są traktowani jak śmiecie, tym samym podglądywanie władz na kamerach jak pracownik pracuje non stop to jest chore, nie mają zaufania do pracownika, a tym samym władza praktycznie tonąc w długach likwiduje kolejne stanowiska pracy. Tylko pasuje audyt finansowy.

@admin

A czy dużo osób zostało zwolnionych? Wspomniałeś, że są to pracownicy, którym kończy się umowa lub też byli na zwolnieniu. Sądzę, że nie wynika to ze złej woli pracodawcy, lecz stara się zatrudniać osoby, które są bardziej zaangażowane, czy pracują dłużej. Piszesz, że pracuje się również w nocy, czy stawki są wtedy wyższe?

.@.

Biała armia i biała rewolucja

Ulka

Jeśli ktoś zaczyna swoją karierę zawodową to norma, że od najniższej!!!

witam dlaczego zosstają usunięte opisy pracowników na w/w firme , Czy kogoś prawda w oczy kłuje jak wywalili kawe na ławe ???. Pisali szczerą prawdę potwierdzam to w 100% bo też byłem pracownikiem tej firmy i widziałem co tam się dzieje nie chodzisz do przełożonych i nie nadajesz na innych to jesteś na pozycji przegranej i za brame za Ciebie wezmą innego z długimjęzorem a tacy im pasuja...

Krzysiek
@były pracownik

Z zasady praca na tym polega i odpowiedzialność przełożonych, że odpowiadają za jakąś część pracy firmy, wiec mają prawo dobrać sobie pracownika, który w największym stopniu będzie pomocny dla nich i firmy. To żadna nowość i standard czy to w Sędziszowie czy każdym innym mieście.. Trochę dystansu. Obiektywnie to ostatni aspekt, który powinien wpływać na oceny firmy.

Ten kto to napisał trafił w sedno. Jestem jednym z tych młodych ludzi którzy pracują nadal w tej firmie ale na szczęście na rynku pracy sytuacja się zmieniła, praca teraz szuka pracownika i już niedługo dużo osób odejdzie tak jak ja. Tak jak ja i inni młodzi na nawet starsi ludzie którzy tu przychodzą nie widzą przyszłości w tej firmie, bardzo duża rotacja jest a nie ma poszanowania dla pracowników... (usunięte przez administratora)nawet trudno dorobić się tej "bardzo" dużej podwyżki. Zarobki są marne i(usunięte przez administratora). Jako nadal pracownik tego zakładu odradzam przyjścia tu pracować bo dzieje się coraz gorzej z miesiąca na miesiąc!!!

magazynier

Witam jest oferta pracy na magazyniera może mi ktoś powiedzieć jak wygląda tam praca jaka atmosfera bo ile ludzi tyle opinii. Za jakieś informację z góry dziękuje i pozdrawiam.Ps każda informacja będzie pomocna.

Zostaw merytoryczną opinię o PZL Sędziszów S.A. - Sędziszów Małopolski

• Jak się pracuje w PZL Sędziszów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PZL Sędziszów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PZL Sędziszów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PZL Sędziszów S.A.?

Kandydaci do pracy w PZL Sędziszów S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PZL Sędziszów S.A.