Opinie o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy ZG Janina. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ZG Janina o rekrutacji.

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

nowy#młody

Panowie mam pytanie czemu agregaty na poziomie 800 noszą nazwę Rafałówka? Mam pytanie jeszcze czy opłata się przepracować więcej jak 3 święta, więcej świąt to przecież wiekszy podatek ?

Hdbehehe
@nowy#młody

Na „czesc” głównego dzialu górniczego taki wymysł. 4-5 swiat jesZcze sie wmiare oplaca przy czym 4 czy 5 swieto nie jest juz tak zaplacone jak pierwsze trzy.

Matematyk
@Hdbehehe

Dobrze że wy ryle po milionie złotych nie zarabiacie bo z waszym myśleniem płacilibyście od tego kilkaset tysięcy podatku ! Tutaj na Janinie zawsze popularna ta legenda jakoby każde kolejne święto było mniej płacone. Tylko niby na jakiej podstawie by tak miało być, skoro wyższy próg podatkowy jest od dochodu rocznego a i podatek zwiększa się od kwoty przekroczonej a nie całości? Więcej na łopatę a mniej myślenia o głupotach panowie !

@Matematyk

I tu się mylisz, nie znasz zasad funkcjonowania funduszu płac w górnictwie. Na wynagrodzenie jest przeznaczona pewna kwota 100% jest to dzielone na poszczególne składniki wynagrodzenia od dni czarnych, świątecznych , barb, 14-ska jubileusze. odprawy emerytalne itd.I takie proste pytanie jak masz 100 zł i podzielisz na 10 dni to masz 10 zł.jak masz 100zł i podzielisz na 12 lub 13 dni to ile ci wtedy wyjdzie na 1 dzień ? i podatek tu nie ma nic do rzeczy. Czym jest więcej dni świątecznych przepracowanych przez jakąś grupę pracowników tym zostaje mniej dla tych co nie pracują w święta i proporcjonalnie mniej dla tych co pracują na max. Prościej nie da się wytłumaczyć.

Matematyk
@jo

Z Twojego wywodu wynika że pracując 13 dni zarabiasz tyle samo co pracując 10 bo łącznie tak czy siak wychodzi to Twoje "100%" tylko stawka się obniża. Co za bzdura. Fakty są takie że jak nie zrobię święta zarobię załóżmy 3000, zrobię jedno to zarobię 3200 a zrobię cztery to zarobię 3800. Tacy jak Ty nie zauważają że czasami miesiąc ma 19 dni czarnych a czasami 22 i zawsze gadka pod hakiem że " tera to zabierą nam bo czternastka bedzie" a nie pomyślisz że styczeń ma 19 dni czarnych a nie jak marzec 22 w tym roku.

@Matematyk

Czy ja napisałem że ja przepracuje 13 dni a może te 3 dni rozdzielisz na innych czy to zmienia postać rzeczy czy nie? Zrozum że wynagrodzenie w górnictwie jest ustalane z kwoty rocznej dzielone na 12 miesięcy. Przykładem jest jak na końcówkę roku jest jakiś niezagospodarowana kwota która jest rozdzielana na inne składniki.

iJAtuROBIE
@jo

Nie kompromituj się już wiecej bo nie masz pojęcia o systemie płac. Coś wiesz ale tak poprawdzie gó... wiesz. Każde świeto jest płacone tak samo czy 1 czy 10 owszem jest pula na święta ale płacone jest tak samo( udział/grupa+karta górnika+premia) z tym ze 100% za swięto to jest tylko twoja grupa. Także jak napisał kolega weź sie lepiej za robote a nie za liczenie. W przypadku przekroczenia puli rocznej ograniczona jest ilość ludzi w świeta.

@iJAtuROBIE

Ja się cieszę że są ludzie że tyrają na okrągło ja mam luzik a oczernianie innych to typowe jak przepracujesz powyżej 20 lat to masz dużą szansę coś zrozumieć lub nie.

Nierób
@jo

HAhaha no dokładnie, jak mozna robic 5,6 czy 8 świąt? Ludzie albo was w domu nie kochają albo żona juz nie daje, albo konar juz nie płonie ;)

Tulipan
@Nierób

Ja robię same niedziele a potem wybijam i do Twojej jeżdżę jak Ty w tygodniu na dole.

Turbo patos
@Tulipan

No do grubej żony gony Górnika w tygodniu? Tfu... Szczyt bezguścia. Rob te święta ale wszystkie....

Takisobie
@jo

Troche glupis. A jak glupis to posłuchaj mądrzejszego.

Co się patrzysz.?

Zagadka dla górników. 6:2(2+1)=? Jak nie zgadniesz to jesteś emeryt górniczy, prawdopodobnie pijący.

@Co się patrzysz.?

Oczywiście że 9.najpierw Nawias.potem dzielenie I na koncu mnozenie..ale ciekawe jak by to Japan policzyl

Co się patrzysz

Brawo Są jeszcze ogarnięci ludzie na kopalni, :) A kto to jest ten Japan?

ryl
@Co się patrzysz

Ulubieniec dozoru aspirant na Dyrektora

Każdy

Mam pytanie jak można dostać przepustkę żeby wjeżdżać na teren kopalni ? Widzę że dużo osób sobie wjeżdża od sztygarów po osoby z biur. Chętnie wyrobie sobie taką przepustkę żeby podjeżdżać pod sam budynek cechowni. Są jakieś zasady przyznawania czy kto ma znajomości ?

Rylek
@Każdy

Można sobie wykupić karnet

Nikt
@Każdy

Może ktoś napisać w końcu jak to jest z tymi przepustkami na wjazd na teren firmy ??? Wszyscy mogą wyrobić taką przepustkę czy nie ?

A nie można zrobić tak wymienić piece w domach na co kto ma ochotę, a elektrownie węglowe zostawić prace miako by ok 300 tys ludzi zamknąć cześć kopalń a resztę zostawić i mieć elastyczność energetyczną, a tak zamkniemy kopalnie gaz podrożeje i Polak znowu na łasce innych

@pracownik

Wszystkie kopalnie zamknąć węgiel z Rosji i po sprawie. wreszcie najwyższa pora aktywa węglowe odciąć od Tauron niech Tauron wydobycie sam na siebie zarobic

@Do pracownika

Mądre Słowaka pale 3 zimę z Rosji węgiel tańszy i lepszy jakościowo w życiu nie chce polskiego na piaście mieszają muł z ekogroszkiem (usunięte przez administratora) co nie miara to tylko Polak potrafi wolę rosyjski

Sss
@Do pracownika

Ja wiem że cześć ludzi to (usunięte przez administratora) ale myśle że każdy myślący człowiek powinien zrozumieć ze teraz węgiel z Rosji może być tańszy aczkolwiek jak My już swojego mieć nie będziemy to(usunięte przez administratora)takie ceny że wam kopara opadnie...Aczkolwiek rozumiem to jest ciężkie do zrozumienia bo trzeba pomyśleć a z tym widzę macie problem ;)

Do. Sss
@Sss

Wy się nie przejmujcie rosyjskim węglem polska nie chce polskiego my z Rosji , a jak pujdzie do góry to mamy gaz

Sss
@Do. Sss

Kolega pierw zapoznaj się ze słownikiem ortograficznym bo aż w oczy razi a potem się wypowiadaj na takie tematy ;) W sumie patrząc na Twój poziom ortografii to stwierdzam że masz IQ -70 i na kopalnię nie przyjęli to teraz ból (usunięte przez administratora) ;)

Gary Johnston

Sam jesteś muł????

Jzka
@pracownik

Pomysł sobie że prąd z węgla jest najtańszy i tak, ale unia na każdą tone węgla w elektrowni tj. podatek CO2 narzuca teraz taki i co ma rosnąć że jak elektrownia kupuje węgiel za 200 zł to spalenie go z podatkiem kosztuje 450 zł. Chcemy być w Unii musimy płacić.

Górnik

Ile pracowales na dole? Ja mowie ze wogule a prezes do mnie,pojdziesz do sugu 2 tam zarobisz i nauczysz sie pracy w trybie przyspieszonym. Flachy nie mialem bo nie wiedzialem???? a szkoda bo dostalem stawke 22zl/h a pewnie z flacha wiecej by bylo tak mi chlopaki mowili. Szkoda ze janina jest zaniedbana bo praca po 2 tygodniach sie podoba

Palisz? To uwazaj bo kara jest ktora podpisales. Nie pracowales na kopalni to wiecej pytan nie mam. Wyjdzie na dole co potrafisz

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
Leszno
Tadek

Witam Panowie jakie są u was zarobki na oddziale ścianowym G ? Posiadam 10 lat pracy pod ziemią, myślę o przyjęciu się pozdrawiam.

Jzka
@Tadek

Średnio 7 tys bez świat. Przodowi mają po 9 bo kierownik ich lubi.

kjhg

darmozjady lenie to zobaczcie w jakich warunkach ludzie robia gdzie w jakiej pracy pracujecie w takich warunkach powiedzcie w blocie, mokrec ciuch rekawice czlowiek u pocony umorusany w blocie takie gadanie a jeszcze zapylenie wilgotnosc temperatura ludzie ktorzy najwiecej krzycza jakimi to jestesmy leniami i darmozjadami nigdy nie przerobili zadnej dniowki na dole poprostu kpina ze tacy ludzie poprostu zabieraja glos na tym forum kpina i jeszcze raz kpina zastanowcie sie i troszke przemyscie swoje slowa ciagle zagrozenia na porzadku dziennym szczesc boze panowie

Do kghj
@kjhg

A kto wam tam kasuje robić jest wiele lepszych i płatnych robiut na terenach Tychy. Praca 8 godz. 3 tys 800 na rękę sobota niedziela wolne , ale czeba średnie wyksztacenie

Ryl
@Do kghj

,,Robut, czeba, kasuje" no powiem ci przyjacielu że byś sie właśnie na taką robote nie załapał bo ktoś ze średnim wykształceniem nie strzela takich ortografów. Szacunek należy sie tym co pracują tylko w przodkach i ścianach i ewentualnie zbrojeniu i przenośnikach gdzie całą dniówke jest łopatowanie. Reszta to prawda ściemniacze i nieroby a takich jest wielu na kopalni i dlatego w społeczeństwie jest taki stereotyp że jesteśmy nierobami i darmozjadami. To prawda bo wielu jest takich ale nie na ścianach i przodkach gdzie trzeba sie naprawde utyrać. Ktoś kto nigdy nie przerobił dniówki w ścianie lub przodku nie ma pojęcia jak to jest i nigdy nie będzie miał jak nie poczuje na własnej skórze

Do ryla
@Ryl

rylale za nie długo dychniecie. bo bankrutów zamykają do 2030 12 kopalń do zamknięcia na piaście jest głośno o tym

@Do ryla

Kogo tutaj interesują plotki, bo widzę że chyba tylko Ciebie? Daremny jesteś serio...

@Pewniak

Bardzo dobra informacja obiegła Polskę że zamykają Śląsk wszystkie kopalnie do 2030 tylko bogdanka i 2 kopalnie row i i 5 elektrowni jądrowych 1 w Małopolsce 1 Śląsk. I 3 w głąb kraju to chłopy po kopalniach ale wszyscy górnicy mają znaleźć pracę fotowoltaika na Śląsku ma być zakład z turbinami do wiatraków koło 2 tys ludzi

@Do pewniaka

No wreszcie rząd modrze myśli jednym słowem wyeliminował Śląsk kopalnie wraz z (usunięte przez administratora)są niepotrzebni

@Do pewniaka

(usunięte przez administratora) To już wiemy gdzie pracujesz i ile to jest dużo dla cb haha :)

@Pewniak

Tepaku to ze parę błędów mu się zdarzyło moze byc wina klawiatury jak szybko się pisze a nie oznacza to że nie jest dobrym pracownikiem. Wiem ze do was nie dociera ze nie trzeba robić jako ryl na kopalni zeby dobrze zarabiać na czystej hali i normalnych warunkach. No cóż zostaliście mentalnie w średniowieczu. Gornik to jednak stan umysłu.

@obiektywny

Widzę, że coś o kopalni wiesz? Pewnie coś czytałeś jak chciałeś się dostać, ale coś poszło nie tak i nie przyjęli? Idzie się uśmiać... haha :)

@Do kghj

A kto im zabrania tam pracować? Skoro tam ktoś pracuje to nie wyśmiewaj się z niego, ale się ciesz, że ty tam nie musisz robić. Skoro jest praca i były przyjęcia to ktoś kto szukał zajęcia się tam przyjął. Tak samo ktoś poszedł do Sejmu czy urzędu, albo do policji. To jest życiowy wybór każdego człowieka i nie wolno mieć za złe komuś, że poszedł pracować. Jak masz problem to zajmij się tymi którym nie chce się nigdzie pracować i wyciągają rękę po socjal. Nie wiem co się z tym społeczeństwem dzieje. Mają ludzie pretensje do kogoś kto pracuje i utrzymuje rodzinę, a nie do darmozjadów na utrzymaniu innych. Potem przychodzą wybory i lud rzuca się na "darmowy" socjal i trwa licytacja kto mi da więcej. Nikt nie myśli, żeby samemu do czegoś dojść.

@pol21

Gornik co miesiąc bierze social bo kopalni juz nie stać na wyplaty. Skacz bredzić człowieku. Jak coś jest nierentowne to się to zamyka. Ekonomia i prawo rynku.

@Elfz krainycudow

Człowieku, zależy która kopalnia..

@Pewniak

Wszystkie to bankruty a w nich siedzą (usunięte przez administratora)

@Do pewniaka

Pojęcia brak, idź stan w kolejce po węgiel.

Z Rosji przywieźli 3 4 dni w kolejce same tiry z Polski że slaska

@Do pewniaka

To tylko tiry produkowane w Polsce

@Pewniak

Wszystkie polskie prywatne firmy nie są takie grupie aby kupować polski węgiel tylko jest nacisk na rosyjski ekonomia się liczy dobrze że górnictwem zajmuje się Sobon ekonomista do 2030 14 kopalń do likwidacji nie czytasz że elektrownie jądrowe maj 2033 6 w Polsce bardzo mądry facet cała Warszawa go chwali

@Do pewniaka

Jeszcze chwila i sam poda się do dymisji, także co on mówi to puszczamy bokiem..

@Do pewniaka

Kolego nie ciesz się z tymi elektrowniami jądrowymi. Niemcy ze strachu po katastrofie w Japonii zlikwidowali wszystkie. Kiedyś podano informację, że klasyczna węglowa elektrownia zostałaby przywrócona do ruchu po takim tsunami po dwóch miesiącach,a tymczasem po takim wybuchu, na ten teren nikt nie wejdzie w miarę bezpiecznie wcześniej niż za dwieście lub więcej lat. Niemcy budują elektrownie węglowe, Chiny i USA też tylko głupim i biednym Polakom daje się wcisnąć tą podłą agendę NWO. Wiedzcie o tym, że żadnego globalnego ocieplenia wywołanego działaniem człowieka nie ma. Te zmiany klimatu są zupełnie naturalne i związane z tzw. ruchem precesyjnym osi Ziemi. Poczytajcie sobie o cyklach Milankovicia, a zrozumiecie co tu jest grane i przestaniecie się zachwycać uzależnieniem Polski od zewnętrznych dostaw nośników energii. Dodatkowo dla zrozumienia świata poczytajcie sobie co to była "mała epoka lodowa" i o tym, że zakończyła się w połowie XIX w i ten fakt wykorzystuje się propagandowo do powiązania rozpoczynającego się naturalnie ocieplenia z wzrostem zużycia węgla. Dodatkowo przeczytajcie sobie co to było "średniowieczne optimum klimatyczne" kiedy temperatury średnie były dużo wyższe niż teraz, kiedy zgodnie z danymi historycznymi nikt jeszcze masowo nie stosował ani ropy ani węgla w energetyce, której nie było, a przestaniecie wreszcie głupio i naiwnie reprezentować, a także reklamować interesy obcego kapitału. Poczytajcie sobie o tym jak trudno zutylizować łopaty z wielkich wiatraków, a my te śmieci sprowadzamy masowo z Niemiec itd itp.

Do pieszczocha60
@pieszczoch60

Wolę węgiel z Rosji i gaz a polski wegiel drogi i złej jakości dobrze że do 2030 14 kopalń do likwidacji

@Pewniak

Dobrze że Sobon nie kasuje prywatnym firmom i spoleczen kupować polskiego węgla tylko niestety. Polskie elektrownie niby są zmuszone , ale w rzeczywistości inaczej to wygląda z Kolumbii lub Rosji a Polski na samym końcu do kupna

Q
@pieszczoch60

Tak bo tajfuny w Niemczech to codzienność XD

Toooorooeoeo
@Do kghj

Kolego teraz na kopalni pracują bardziej wykształceni ludzie niż u Ciebie w Tychach na produkcji... To nie są lata 80, że na kopalnie szedł każdy kto ino chciał pracować.

@Q

A konto czego ta gadka ? Bo nie rozumiem ironii.

@Do pieszczocha60

Drogi. Zgadzam się. Każdy patrzy na cenę i rzeczywiście trudno jest wymagać od kupującego, aby decydował się na zakup znacznie droższego towaru oraz nie obchodzi go to, że producent ma fatalną organizację na zaczynając od góry piramidy zarządzania, potwornie rozbudowaną biurokrację i zaporowe opodatkowanie towaru, który oferuje !!!!!?

kaz
@kjhg

Po co piszesz do osób, których jedynym osiągnięciem jest anonimowe wypowiadanie się na forach internetowych. Oni żywią się tm, że ktoś im odpisze, bo niestety ich życie nie jest już takie fajne. Nie oszukujmy się, ale w realu nikt z nimi nie chce mieć nic do czynienia. Nikt ich nie słucha, bo patrząc na ich pisownię to można się domyślić jaki mają styl wypowiedzi. Trochę nawet mi ich żal, ale niestety wszystkim nie jesteśmy w stanie pomóc. Szkoła im nie pomogła to co my możemy?

kaz
@Elfz krainycudow

Czyli wszystkie hotele, restauracje i wiele innych firm prywatnych trzeba teraz od razu zlikwidować. Przecież nikt tam nie chodzi. Zaraz napiszesz, że to przez coronawirusa. Ale węgiel też ma problemy przez opłaty od CO2. Czyli to i to jest spowodowane decyzją polityczną. A co obchodzi pracownika każdej jednej firmy skąd ona bierze pieniądze na wynagrodzenia. Pracownik ma wykonywać swoje obowiązki i za to pobiera wynagrodzenie. Nie obchodzi go czy firma produkująca samochody sprzeda wszystkie i zarobi. Każdy pracownik ma otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę w takiej wysokości na jaką się umawiał. Od myślenia, zarządzania, sprzedaży są ci którzy biorą za to pieniądze. Od sukcesów lub porażek reprezentacji Polski też jest selekcjoner, a nie zwykły kibic któremu się wydaje, że sam lepiej by tym pokierował. Tak samo od polityki energetycznej państwa są inni i biorą za nią odpowiedzialność. Ty czy ja możemy sobie tylko popisać na jakimś forum.

Odejdziemy od węgla i co potem gaz fotowoltanika, gaz zdrożeje fotowoltanika ledwo wchodzi na rynek polski a już są problemy jakie np rozliczenia kwartalne chcą wprowadzić co spowoduje i tak dopłatę do prądu bo w zimie mało grzeje ale nie będę sie rozpisywał, unia śmieje sie bo Polaków będą mieli w garści

@pracownik

Ważne abyśmy szybko odeszli od węgla społeczeństwo nie chce kopalń ani darmozjadow ani wegla

@Do pracownika

Społeczeństwo? A co to takiego? Społeczeństwo nie chce wielu rzeczy, a je ma. Od węgla to jeszcze 20 lat nie odejdziemy. No, chyba, że będziemy importować prąd jak podkoszulki i majtki, bo nawet tego u siebie nie potrafimy wyprodukować.

Do pół 21
@pol21

Węgiel z Rosji nie widzisz co się dzieje ciężarówka za ciężarówka węgiel na Śląsk przyjeżdża 350 zł ekogroszku a na zimowicie wydobywają sam kamien

Dobrze mowisz.

@Do pół 21

Zimowit to sam kamień nie ma po kupować szkoda tylko kasy niech sobie sami darmozjady sobie kupią wolę rosyjski jest dużo lepszy i tańszy , a teraz tylko ekonomia

Do pewniakana pol21
@Do pol21

Na zimowit nie ma co jechać po węgiel zamiast węgla przywieziesz kamien lepiej , kupić ze składu rosyjski jest więcej kaloryczny i tanszy

on

Panowie Panie co obrażają rodziny górników, fakt ja mam wykształcenie średnie z maturą, żona wyższe dzieci uczą się a ten co pisze i obraża widać podstawówka narzeka i zazdrości siedzi na garnuszku mamy i tylko płacze jak mu źle

Do on
@on

To po maturze i taki ciemny teraz w Polsce liczy się ekonomia

Do on
@on

Chłopy ale jaja poszłam wczoraj do banku o udzielenie pożyczki bo mnie czeka remont dachu kobieta w banku pyta mnie gdzie pracuje ja że na kopalni piast w pgg umowa na stałe 1 0 lat a ona do mnie że nie udzieli mi porzeczki bo nie jestem wiarygodny bo kopalnie to bankrut zakład który nie przynosi zysków mówi a żona gdzie pracuje ja jej że na kasie w Lidlu to niech , ona przyjdzie po pożyczkę byłem zszokowany , przyszłemu do domu , aż się rozpłakałem szok to wszyscy o tym wiedzą tylko nie gornicy

@Do on

Zaczyna zdanie od "poszłam" a kończy "przyszedłem". Znowu ten (usunięte przez administratora) bez roboty co polskiego nie zna... Haha

Do pol21

Bardziej to wygląda z wpisu na średniowiecznego ryla

kjhg

TAK KRZYCZCIE WEGIEL Z ROSJI I TAK WLASNIE DBACIE O SRODOWISKO TU WIATRAKI CHCECIE STAWIAC FOTOWOLTANIKE ZAKLADAC A CO CHWILE KRZYCZYCIE WEGIEL Z ROSJI PRZEMYSCIE SOBIE TO TROSZKE ALBO ZAMYKACE KOPALNIE I CHRONICE SRODOWISKO ALBO SPROWADZACIE WEGIEL Z ROSJI NIEROZUMIEM TOKU ROZUNMIENIA CO PO NIEKTORYCH LUDZI NA TYM FORUM NIBY CHCA ODYCHAC SWIEZYM POWIETRZEM ALE WEGIEL Z ROSJI BY SPROWADZALI MILIONAMI TON O CO TU CHODZI DLACZEGO NIE POLSKI WEGIEL TYLKO ROSYJSKI CO MNIEJ KOPCI BEDZIECIE ZDROWSI NIEROZUMIEM DLACZEGO CHCECIE NABIJAC KASKA MILARDEROWI PUTINOWI POLSKI WEGIEL BE LEPIEJ PRZECIEZ RATOWAC ROSYJSKA GOSPODARKE A W POLSCE WSZYSTKO ZAMKNAC SPRZEDAC TACY Z WAS PATRIOCI LUDZIE ZASTANOWCIE SIE CO PISZECIE POLSKA POWINA IWESTOWAC W SIEBIE SWOICH RODAKOW ZEBY ZYLO SIE NAM LEPIEJ ZAKNIJMY WSZYSKO SPRZEDAJMY BEDZIE DOBRZE BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SZCZESC BOZE WSZYSTKIM GORNIKA SZACUNEK Z WASZA PRACE SIE NALEZY

Do kghg
@kjhg

Dlatego chcemy rosyjski węgiel a nie polski bo jest tańszy a nie jak polski (usunięte przez administratora) może wszystkie kopalnie w polskie , wykupią Niemcy. i wtedy może polska będzie kupować od niemcow

Do kghg
@kjhg

W. dzisiejszych czasach liczy się ekonomia tam się kupuje gdzie jest tani a z Rosji jest tanszy

@Do kghg

Wcale nie jest tańszy. Policz wartość rynku wydobywczego, ile dzięki temu działa firm, ile osób jest przy tym zatrudnionych. Ile gminy mają podatków od kopalń i firm współpracujących i jakie są wpływy z podatku dochodowego. Policz ile państwo ma dochodu od dopuszczeń urządzeń i narzędzi. Uświadom sobie, że możemy zlikwidować wszystko co jest uciążliwe dla środowiska. Wszystkie elektrownie, zakłady chemiczne, kurze fermy, rafinerie. Przecież możemy wszystko tanio kupić od innych. Tylko, że czym zapłacimy jak zlikwidujemy wszystko. Wiesz które kraje teraz mają największe spadki gospodarcze? Otóż te w których udział usług jest najwyższy. Przemysł też zanotował spadki, ale to usługi przez długi czas były najdłużej zamknięte. Zamknięcie kopalni w Polsce nie poprawi stanu powietrza. Nawet go pogorszy, bo wzrośnie transport węgla. Trzeba będzie przywozić miliony ton. TiR-y to rozjadą kraj jeszcze bardziej. Druga sprawa to czym przewieziemy takie ilości węgla? Koleją? Już od dawna brakuje wagonów i niekiedy trzeba czekać na nie tygodniami. Już nie mówię o remontach tras kolejowych, które powodują gigantyczne opóźnienia. To nie jest więc tak łatwo coś zamknąć, bo trzeba mieć gotową alternatywę. Inna sprawa, że mamy za dużo takich prezesów firm, którzy niewiele potrafią, bo awansowali dzięki "wujkowi". No i doradców twojego pokroju, którzy potrafią tylko rzucić jakieś hasło na forum i marzyć, że to samo się zrealizuje nie myśląc jak to zrobić i jakie to ma konsekwencje.

Gazem będziemy grzać i tak już 60 procent spolecz grzejale domy gazem

Mokry

Co za (usunięte przez administratora) puszcza pociąg na ł pod strugą wody. Dojechałem cały mokry i jak tu pracować w takim ubraniu. Szkoda że wam tych maszyn nie potopiło.

Elektro
@Mokry

I tu się myliisz zalało poszły na remizę do naprawy. Woda bokami się wylewała.

@Elektro

Chłopie już nikomu na kopalni nie zależy po kopalniach chwila moment i po nas kierownictwo ma nas gdzieś wszyscy wiedzą że po kopalniach już pozamiatane to po mały zalewaja

Kopalnie jeszcze długo będą istnieć.. Szczęść Boże

@Do elektro

Pa jedziesz po węgiel do Rosji to w kolejce czekasz 3 4 dni same patelnię po węgiel z Polski ekogroszek 350 zł a na zimowicie sam kamień wszyscy o tym mowia

@Do elektro

Największy bankrut w historii Polski , przejdzie do historii jako bankrut 21 wieku górnictwo

piszczoch60

Do tych wszystkich co na forum dla górników węgla kamiennego wypisują idiotyzmy z agendy wrogiej rozsądkowi, za przykład powrotu do rozsądku, niech posłuży przykład ostatnich wydarzeń z Hiszpanii. Tu macie link (76 % energii elektryczne ze źródeł odnawialnych w tym fotowoltaiki): https://www.gramwzielone.pl/energia-sloneczna/102793/najlepszy-miesiac-fotowoltaiki-w-hiszpanii I katastrofę jaką w tym kraju wywołała odrobina zimy, bo brakło wszystkiego. https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/chaos-w-hiszpanii-pl-c4-85druj-c4-85-i-grabi-c4-85-transporty-z-c5-bcywno-c5-9bci-c4-85/ar-BB1cID7A I co wtedy, gdy przez 2 do trzech tygodni będzie pochmurno i na dodatek nie będzie wiało lub będzie słabo wiało, a także nie będzie niezależnego ogrzewania z osobnych wytwórni zwanych kotłowniami, które, aby dostarczyć ciepło potrzebują prądu. Na dodatek ostatnio bardzo uaktywnił się taki jeden głupek BG (głupek według Elona Muska), który ogłosił, że będzie zasłaniał słońce opryskami z samolotów. To co z fotowoltaiką w takich opryskanych regionach ? To jest pijany sen chorego (usunięte przez administratora) - jak powiedział jeden znany kabareciarz opisując sytuację zakupu licencji Fergusona na wymiarach calowych przez syna ówczesnego premiera Jaroszewicza. Kiedy wystarczyło przeczytać kontrakt i dostarczyli by dokumentację i licencję na wymiarach metrycznych.

szczupły Marek

Proszę wszystkich onie wypisywanie się z związków zawodowych(biur podróży) ja też mam rodzinę i chcę zarabbiać

kjhg

koledzy nikt tu sie nie skarzy na warunki czy na ciezka prace coz kazdy wybral sobie to co robi tylko naprawde nipozwole wszystkich gornikow nazwac dormozjadami bo tak jak kolega pisal sa odzialy wydobywcze,przodki,Gzl.. gdzie trzeba niezle naginac zeby zarobic ale wiadomo jak w kazdej pracy sa tez ludzie ktotrzy maja lekko ale bez ktorych kopalnia by nie fukcjonowala taki ludziom taz nalezy sie szacunek bo nie mowie o tkich ktorzy gdzies kryja sie po kontach tez tacy sie zdarzaja jak wszedzie i w kazdej robocie takze NIE KAZDY GORNIK TO DARMOZJAD I LEN NIEKTORZY NA SWOJE PIENIAZKI CIEZKO PRZCUJA I TAKIM LUDZIOM JESZCZE RAZ SZCZESC BOZE TYLE SAMO ZJAZDOW CO WYJAZDOW DZIEKUJE

kjhg

a wszystkim ktorzy zazdroszcza nam tych przywilejow to mowie trzeba bylo sie przyjac na kopalnie a niev krzyczec jak to gornicy maja dobrze 25 lat pracy barborki czternastki nalezy sie nam panowie za nasza ciezka prace i narazanie codzienie zycia za to zeby luudzie mieli energie elektryczna i cieplo w domach kto niebyl nigdy na dole to moim zdaniem niepowinie zabierac glosu ttylko powidziec DZIEKUJE a nie drzec ryja codzienie jakim to gornicy nie sa darmozjadami BOHATETRZY DNIA CODZIENNEGO DZIEKUJE WSZYSTKIM

@kjhg

Twoje zdrowie! Szczęść Boże!

Do. Kghj
@kjhg

Górnicy bohaterami to żeś pojechał kabaret wszyscy wiedzą że Śląsk i Małopolska słynie z lenistwa darmozjadow teraz to wstyd że się jest górnikiem resztą społeczeństwa nazywa was darmozjadami

@Do. Kghj

Byliśmy, jesteśmy i będziemy jeszcze długi czas a Ty możesz tylko pozazdrościć...

Do sss

Świeczkę to. całe górnictwo dostanie na 1 listopada jak cały burdel padnie KE nie podpisze i jesteście w czarnej dupie z całego serca życzy wam społeczeństwo zwłaszcza warszawa

@Do sss

Ja życzę Warszawie dużo zdrowia i wyrozumiałości..

@Pewniak

Żeby. w ciągu 5 lat wszystko bankruty zamknąć temu życzymy Warszawie aby otworzyli oczy polska , nie chce kopalń ani darmozjadow. tg gornikow

@Pewniak

Lepiej jak by Polski rząd. Zainwestował tą kasę co w bankrutów bez przyszłości. to lepiej. w służbę zdrowia a kopalniom dajmy spokojne odejść z tego światu średniowiecznemu bankrutowi

popek
@kjhg

Cześć i chwała polskiemu górnikowi za jego trud

Pekin
@kjhg

Jaki się szacunek górnikom należy? Oni nie szanują samych siebie. Poczytaj forum gowork Sobieskiego, albo PGG. Piast jedzie na Ziemowit. Ziemowit jedzie po Piascie. TAURON jeździ po PGG i odwrotnie. Górnicy nie lubią siebie nawzajem a już na pewno nie szanują innych ludzi pracującym u prywaciarza. Ryle twierdzą że im się coś należy, ale przeciez są w takiej sytuacji że powinni zrezygnować z dodatków i wpuścić łeb. Węgiel powinniśmy sami wydobywać i mieć niezależność energetyczna. Lata zaniedbań rządu, kierujących kopalniami oraz samych roszczeniowych górników zwłaszcza tych przyjętych na początku 21 wieku doprowadzilli do tego co mamy. Sami jesteśmy sobie winni.

Do popek
@popek

No wreszcie koniec ery darmozjadow które leżą w bankrutach

@Do popek

Masz rację, jeszcze ok 30lat i będzie po wszystkim.. :)

@Pewniak

Chłopie to już schyłek bankructwa

@Do pewniaka

Słyszę to już 20 lat, więc nie podniecaj się..

@kjhg

Przecież oni i tak tego nie zrozumieją bo mają tylko średnie wykształcenie. Od zawsze tak był najwięcej wypowiadają się Ci co na kopalni jednej dniówki nie przerobili, (usunięte przez administratora) w internecie w realu wiadome.. :)

kjhg

panowie same glupoty pomyscie zamykaja kopalnie jankew libiazu co sie dzieje z regionem libiaz okolczne wsie przeciez to nie tylko kopalnia sklepy wszystkoo dostaje w leb przeciez to jest najwiekszy pracodawca w regionie zastanowcie sie co piszecie nic tylko zamknac i zamknac przemyscie to czy po zamknieciu kopalni libiaz i region nie straci moim zzdaniem bardzo wiele wiec niech kopalnia fedruje jak najduzej zdrowia i szczescia gorniczego wszystkim gornikom

Do kjgh
@kjhg

Przecież są inne branże jedz na Tychy to gdzie złożysz papiery to masz robotę , kopalnie wszystkie zamknąć i dać Polsce oddychać od niepotrzebnych bankrutów

@Do kjgh

Ale tam nie ma barborek 14 węgla i 15 innych bonusów No i robic trzeba po 8 godz a nie po 4. To za dużo dla tepych ciemniaków.

@obiektywny

Zazdrość? Trzeba było się uczyć ośle :)

@Pewniak

Zrozum tepaku zeby dobrze zarabiać nie trzeba być rylem na kopalni. A moja firma nie przynosi strat wiec mam premie ale wam bankruci nic nie powinni wypłacać bo kopalnie straty przynoszą. Ale Ty za glupi jestes zeby to zrozumieć.

@obiektywny

(usunięte przez administratora) Chcesz wiedzieć ile dostanę 14stki? :)

@Pewniak

A chcesz wiedzieć ile zarabiam miesięcznie i jakie premie dostaje co kwartal? Plus premie za wyniki za frekwencje i brak l4 co miesiąc?

@obiektywny

Słucham, chętnie się posmiejemy :) przestań już patrzeć na swoje buty to obrzydliwe :)

@Pewniak

No to dziś w wywiadzie Artur Sobon powiedział że kopalnie nie rentowne idą do zamknięcia , a po za tym przypomina że elektrownie w tym roku chcą mniej węgla 7 Milan ton to co najmniej 4 kopalnie do zamknięcia , teraz liczy się ekonomia powiedział że trzeba na to wszystko patrzeć ekonomia gruba linia podkreslil. także warszawa już określiła się nie chce węgla ani kopaln a ci górnicy co odejdą znajdą pracę. w energetyce odnawialnej nasz żywot jest już przesądzony chlopy

@Do pewniaka

Jeśli jest w tym chociaż odrobinę prawdy, to i tak będzie to trwać latami...

@Pewniak

Chłopie to już wasz koniec kopalnie sprzedane a w marcu się rozstrzygnie czy KE pozwoli bankrutów dać kasy bo darmozjady nie będą mieć na wypłaty już cała Polska z was się śmieje że nie umiecie na siebie zarobic

@Do pewniaka

Niech wszystkie kopalnie i górników piekło pochłonie ament myślę że na drugi rok was już nie bedzie

@Do pewniaka

Dzieciaku idź stan w kolejce po węgiel bo jeszcze za nim zaplaczes :)

@Pewniak

Nie chce widzieć tego (usunięte przez administratora)tg węgla ja wolę gaz 3 zimę grzeje a na was mam wywalone jak większość spolecenstwa

Hak
@Do pewniaka

Ogrzewają sobie gazem nikt Ci nie broni ale odwal się od kopalń . Tylko żebyś nie płakał za kilka lat że Putin podniósł cenę gazu . Kiedyś co niektórzy brali kredyty w frankach bo było tanio teraz płaczą i do rządu mają pretensje żebyś Ty nie lamentował

rylec
@Hak

Jak mi zamkną moja ukochana Jankę to sprzedaje Dom i zdupiam do Wałbrzycha , tam sobie będę w biedaszybie rył i zaden przygłup nie będzie mi (usunięte przez administratora)ze dokłada do mnie i bla bla bla

Do rulca
@rylec

Myślę że to nie dużo nastąpi wszystkie kopalnie znikną i po problemie polskiego bankruta wreszcie polska nie chce kopalń i węgla

Do haka
@Hak

Nie czytałeś. węglem do 2025 nie wolno palić węglem także to przesadzone kopalnie pod młotek a darmozjady do pracy a nie plażowania my was nie chcemy wyście nam Polsce nie są potrzebne tylko jak kopalnie umrą to żeby nie śmierdziały jak węgiel i wy

Do rylca
@rylec

Żeby polska tak spadła rylow mają za nic koszmar po prostu nasza era jest ku końcowi daje 4 5 lat i po nas żadnego poparcia od panstwa

@Do rylca

Spokojnie osły, jeszcze macie 30 lat płakania i narzekania, bo tyle będziemy istnieć. Szczęść Boże :)

@Pewniak

Jak UE się nie zgodzi co na to wychodzi bo węgiel śmierdzi. to po was szybciej niż 4 5 lat elektrownie nie chcą waszego węgla tylko gaz bo UE daje na to i zamykanie kopalń dla UE jest to portretem i dla Polski my nie chcemy węgla smiersziele

Pimpo

Czy to prawda że rodziny górnicze są niedouczone i bez wykształcenia? Bardziej chodzi mi o pokolenie dzieciaków z przełomu lat 80-90.Poobnonic nie umieją bo nie trzeba bo rodzice dadzą. To prawda że rodziny górnicze są zacofane, bez ambicji i potwornie leniwe? Prawda to ryle? Co się stanie z Libiążem jak zamkną Janinę ryle?

Atu
@Pimpo

Prawda to. Smutna ale prawda.

@Pimpo

Wreszcie nie będzie kopalni i śmierdzielow. , wreszcie koniec kopalń będzie czym dychac , a my całe społeczeństwo modlimy się aby wszystkie kopalnie padly bo reszta Śląska i Małopolska nie chce nazywać się smierdzielami bo taka opinia nad morzem jest że to leniwi śmierdziele , i czeba się tumaczyc że nie ma się nic wspólnego z górnictwem bo to wstyd

@Pimpo

Bierzesz przykład ze swojej rodziny? a mówią, że rodziny się nie wybiera, to przykre że tak o nich mówisz... Jeśli by mieli zamykać kopalnie, to Janina będzie ostatnia w kolejności. Szczęść Boże :)

@Do pimpo

Górnictwo zachlysnelo się swoją pycha i przespało najlepszy czas na modernizację czyli koniec lat 90-tych 20 wieku. Znam trochę górników, naprawdę na palcach jednej ręki mogę policzyć ludzi którzy coś poza swoją pracą robią i umieją. Większość to leniwi ludzie, pijacy piwo i opowiadający jak to na kopalni było. Ci co mają dzieci to nie nauczyli ich prawie nic. Wielu 30 latków to osoby bez matury, ambicji i wykształcenia. W Katowicach to jeszcze bardziej widać zwłaszcza na zawodziu albo Gliwickiej.. Młode chłopy albo się bawią w chuliganke albo chwytają się roboty na budowach i nieraz to ich pierwsza praca. Rodziny górnicze to nieraz są straszni bałaganiarze. Nie wierzycie to zobaczcie na ich posesję, przejedźcie się po libiazu zobaczcie. Dużo dzieciaków górników mieszka z rodzicami, domy są wielorodzinne. Nie potrafią o siebie zadbać. Górnicy nie szanują emerytury tylko wracają do roboty matoły. Po co wam te przywileje?

@Pewniak

Jak przyjdzie moment to zamkną wszystkie po kolei i nie będzie miało znaczenia że Janina ma duże pokłady węgla i eksportuje go do Elektrowni. Tu w grę wchodzi polityka i nacisk UE. Wy ryle też się przyczyniacie do szybszego jej zamknięcia. A wiesz czemu? Nie pozwolicie sobie zamrozić dodatków wtedy gdy kopalnia jest nierentowna w danym okresie. Zrzekłbyś się ich co? Związku też was niszczą i klłamia w żywe oczy. Poczytaj to czemu nas węgiel jest nierentowny. https://wysokienapiecie.pl/28608-dlaczego-importujemy-wegiel-z-calego-swiata/

@Pimpo

Przywileje się należą, tyle w temacie. Jeśli nie wiesz z czego one się biorą to doczytaj..

@Do pimpo

Wstydem to jest skończenie gimbazy i pisanie ,,,,,,,,czeba...... szkoda że matka sobie ci.....sko darła że takiego bałwana urodziła.

Poul
@Pimpo

Przecież jest już ustalone, że łączą Janine z Sobieskim. Będą dwa ruchy a za chwilę zostanie jeden

@jo

Matolenie umiesz czytać ze zrozumieniem Napisałem,, trzeba,, a nie,, czeba,,. Przywileje się wam należą? Pff człowieku z takim podejściem jesteś idealnym przykładem czemu wasze kopalnie nie są rentowne. Wam się nic nie należy.

Pewniak

Gdzie masz swoje forum o jakiś pompkach ciepła i zimna? Pewnie takiego niema bo ludzie w takie wadliwe (usunięte przez administratora) nie chcą inwestować. Teraz do moich: Panowie w Mysłowicach będą budować nową kopalnie także górnictwo rośnie w siłę :) szczęść Boże

Poul
@Pewniak

Tylko że z Mysłowic jest bliżej do Elektrowni w Jaworznie niż z Libiąża... Więc nie wiem czy to dobra wiadomość...

@Pewniak

Górnictwo to schyłek średniowiecza w Polsce nikt nie chce w was inwestować banki się od was odwracają rozpoczyna się budowa farm wiatrowych. na Śląsku i Małopolsce na byłej kopalni Brzeszcze. będzie budował Tauron PGE i Enea ale cczeba pozbyć się aktywów weglawych bo to kulą u nogi całej Polski rząd tym zajmuje aby was oddzielić bo jestesc Polsce niepotrzebni tak jak was nazywa cała Polska śmierdziele małopolska i slask

Kazimierz
@Pimpo

Po twoim wpisie widzę, że ty na pewno masz jakiś problem emocjonalny. Najlepsze jest to, że zaznaczyłeś sobie, że jesteś pracownikiem tej firmy, a piszesz w taki sposób jakbyś nie miał z tą firmą nic wspólnego. Cieszę się tylko, że dzięki tym wpisom "dowartościowałeś" swoje marne ego. To takie typowe dla ludzi z ograniczeniami umysłowymi, że atakują w internecie jakieś grupy czy jednostki. Fajny przykład dała ostatnio pewna kobieta najeżdżająca na polskiego skoczka, któremu skok nie wyszedł, że do niczego się nie nadaje, mało się stara itp. Najlepsze było to, że jej profil na FB świadczył, że to ona nic nie osiągnęła i niewiele potrafi. No, ale jej intelekt potrzebuje widocznie posilać się pouczaniem innych. "Fajni" są ludzie którzy od innych wymagają perfekcji, a sami nie należą do najbardziej pracowitych i inteligentnych. Nawet mi Ciebie trochę żal, że tyle czasu poświęciłeś na durne wpisy na jakimś forum dla "zacofanych" ryli, którzy twoim zdaniem może nawet czytać nie potrafią. Przecież skoro jesteś taki wykształcony i mądry to lepiej poczytać coś mądrego. Polecam, np. "Byłem żałosnym dupkiem czyli jak żyć z sensem" autor Kim John.

@Poul

Oczywiście, pod warunkiem, że się fedruje.. Skoro tak napisałeś to twoja wiedza jest naprawdę marna :)

@Pewniak

To te tyle to samo sredniowiecze

@Do pewniaka

A pali jeszcze ktoś węglem bo te nowe domy???? to ogrzewanie na gaz najwięcej ludzi średniowiecznych co pała węglem to Śląsk i Małopolska zacofani ludzie

@Do pewniaka

No wreszcie polska nie chce kopalni wraz z darmozjadami ja proponuję jak niechciane darmozjady zjada do kopalniom zamknąć i zalać wodą pozbędziemy się nie chcianego polskiego towaru a polska odsapnie

Maniek
@Do pewniaka

Pewnie Ty wolisz albo ruskie albo gaz też nie swój prawdziwy Polak z Ciebie .Ty wolisz płacić obcym super gość z Ciebie .

Do manek
@Maniek

Większość Polaków tak robię ruski węgiel ale większość ludzi woli grzać gazem

@Pimpo

Ludzie czy to prawda 30 wiatraków ma powstać do 2025 w Małopolsce. Przede wszystkim zator UE daje kasę na nowe linie energetyczne i wiatraki najpóźniej mają działać od 2027 to w takim wypadku co z kopalniami

@Do pimpo

Bankruty i darmozjady Polsce są niepotrzebni teraz liczą się wiatraki fotowoltaika gaz pompy ciepła a pytanie gdzie pracujesz na kopalni to w bankrucie jestem górnikiem to znaczy darmozjadem

@Do pimpo

Znowu ten daremny przyszedł :)

Lolo
@Do pimpo

Masz racje: teraz się liczą. Za nim My polaczki przebudujemy się na wiatraki, pompy ciepła i inne tego typu ustrojstwa, cała europa uświadomi sobie, że trzeba wracać do węgla.

Trop
@Do pimpo

Wstydzić to się powinieneś tego, że jesteś analfabetą i nie potrafisz pisać. A jak nie masz nic wspólnego z górnictwem to po co się tutaj udzielasz?? Próbujesz podnieść swoją samoocenę zakompleksiony pryszczaty (usunięte przez administratora)

Do lolo
@Lolo

No tylko tak myślą darmozjady że to (usunięte przez administratora) co nazywa się węglem to wróci śmiech na sali no ale to co oni nazywają się górnikami. nic nie umiał szkół nie ma niektórzy nawet podstawówki nie skończyli to nie wiedzą co dzieje się w Polsce i na świecie nikt nie chce kopalń z nie chcianym towarem tg gornikami

Do trop
@Trop

Ale komu mamy fedrować węgiel jak nikt go nie chce gaz tylko. a tyle co potrzeba to z Rosji przywiozą. tak czeba się pogodzić z odejściem węgla bo to już jest przesadzone

@Do trop

Węgiel jeszcze długo będzie , pogudzcie się z tym a nie wylewacie żale jak dzieci :)

No ale rosujski

@Pimpo

Wiecie o co chodzi z likwidacją węgla? Wyjaśnię. Przede wszystkim czy zauważyliście, że w tym roku mamy normalną zimę? A czy wiecie, że ruch lotniczy na świecie w wyniku Covida zmniejszył się o 75%?. Spalanie węgla to ,,zasłona dymna". Słyszeliście o ,,chemitrialsach"? To też bzdurna teoria mająca zasłonić rzeczywistość. Wymyślona na potrzeby zdyskredytowania prawdy. A jaka jest prawda?... Samoloty latają na wysokości 10000 metrów. To tam jest spalane paliwo lotnicze (czyli węglowodory alifatyczne). W wyniku tego spalania, czyli zwyczajnych reakcji fizyko-chemicznych dochodzi do uwalniania szeregu związków chemicznych, przede wszystkim dwutlenku węgla. Nienaturalnego uwalniania, bo przecież naturalnie dwutlenek węgla wydalany jest do atmosfery na poziomie ziemi. Dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza i ten wydzielony na wysokości 10000 metrów zaczyna opadać w kierunku ziemi. W wyniku tego dochodzi do nienaturalnych ruchów powietrza od powierzchni ziemi do wysokości kilkunastu kilometrów. I to jest rzeczywista i jedynie prawdziwa przyczyna zmian klimatu. Dlaczego nie usłyszymy i nie przeczytamy o tym w mediach? A kto przede wszystkim korzysta z samolotów? Biznes, politycy i celebryci...

dasd

" Od wtorku zaczynają obowiązywać przepisy, zgodnie z którymi osobom, które oddały krew lub jej składniki, w tym osocze po przebytej chorobie COVID-19, przysługują dwa dni wolnego. Ozdrowieńcy i krwiodawcy mogą skorzystać z wolnego w dniu, w którym oddali krew lub osocze i w dniu następnym. Przepisy znajdują się w ustawie z 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Jej art. 3 zmienił ustawę o publicznej służbie krwi, wprowadzając w nowym dodawanym art. 9a, dodatkowy dzień wolny od pracy dla honorowego dawcy krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19 – przypomina serwis Prawo.pl. "

kjhg

panowie przemysl cezki czym zasilcie watrakami czy moze sloncem nierobcie sobie jaj no jeszcze zostaja elektrownie wodne ale jak narazie to wszystkie te zrodla energi sa bardzo niestabilne takze gornictwo jeszcze dlugie lata pozostanie i nic z tym niezrobicie takze fedrujemy i tyle w tym temacie ha ha ha

Do kghj
@kjhg

Z Rosji węgiel a kopalnie i huty Niemcy niech kupią i zapłacą nasze drugi

Wojtek

"Projekt zawiera też propozycje świadczeń dla górników. Umowa gwarantuje pracę górnikom dołowym i pracownikom zakładów przeróbki węgla do emerytury, z zastrzeżeniem, że byli zatrudnieni w kopalniach w dniu 25 września 2020 roku. To oznacza, że osoby, które po tym okresie przyjmą się do pracy na kopalni PGG, Taurona, Węglokoksu czy Bogdanki gwarancji pracy do emerytury mieć nie będą." Czyli, pracownicy SUGu i innych firm, raczej nie dorobią.

Do Wojtka
@Wojtek

Kopalni to jest końcówka. 2030 i po kopalniach mogą fedrować , ale nikt węgla nie chce

Do wojtka
@Do Wojtka

Dobrze zaczyna się rok wreszcie likwidacja bankrutów i nie chcianych darmozjadow myślę że to szybko padnie

sarkastyczny
@Do wojtka

Masz rację. Już padają takie bankruty jak stoki narciarskie, które niszczą nasze góry; restauracje które często serwują marne jedzenie; hotele itp. Teraz taki rok przyszedł, że niemal wszystko jest bankrutem. Kopalnie nie są tu wyjątkiem. Dobrze, że wszystko zniszczą, bo może zaczniemy żyć bliżej przyrody.

Kondor
@sarkastyczny

Nie ma się co rozczulać nad marnymi wypocinami prowokatorów. Władza to czyta, a potem wykorzystuje. Jeżeli to piszą pracownicy ZG Janina to strzelają sobie w kolano sami. Ponad 2 mln wyfedrowane. Ponad plan. Czy za Sobieskiego czy za Brzeszcze- nieważne. Móc pracować w takim zakładzie to dla mnie duma. Nie chodzi o to kiedy nas zamkną, bo pewnie zamkną. Pokazać NIEDOWIARKOM, że potrafimy fedrować- bezcenne. Dozór górniczy, pracownicy ZG Janina na najwyższym poziomie. Braki kadrowe, braki materiałów, brak łopat, śrub, lemów, szyć, kluczy, łańcuchów, sztyli, rolek... Tak zawsze było. Grunt to chcieć zrobić robotę. Pozdrowienia dla lamusów co podszywają się pod Nasz zakład.

Magik
@Kondor

Brak to ty masz ale oleju w głowie. Jak jesteś dumny że przebywasz na robocie gdzie nie masz czym robić albo kombinujesz żeby coś zrobić z niczego bo przeciez nie podasz ze nie zrobiles bo przeciez plan! Fedra! Jadymy! ... brak śrub, łańcuchów i elementów mechanicznych w urządzeniach i maszynach? I brak kluczy do dokręcania tych elementów to pewnie palcami poskręcane? To pracuj dumnie w tym BEZPIECZNYM otoczeniu i powtarzaj że przeciez zawsze tak bylo wazne ze plan mamy! Życzę calym sercem dorobienia w calości do emerytury a nie do renty.

Kondor
@Magik

Kto szanuje narzędzia ten ma, a taki magik jak ty to pewnie czaruje.

Do kondora
@Kondor

Wreszcie koniec niechcianych kopalń i niechcianych nierobów lista jest 13 kopalń do likwidacji 2030 roku i tak 3/4 społeczeństwa grzeje gazem pompami ciepła a wasz węgiel nieroby wsadźcie sobie , do (usunięte przez administratora) tyle co polska potrzebuje to z Rosji przywiezie lepszej jakości i tanszy

Do. magika
@Magik

Myślę że większość z was przejdzie na renty bo kombinują nie chce się robic a tu wygaszanie kopalń bardzo dobra informacja z nowym rokiem bardzo dobrze zaczął się nowy rok

Do wojtka
@Wojtek

Ci którzy pracują pod firmą i to oni nie wchodzą do tego tylko bezpośrednio pod Tauron. Pgg

Do pewniakado magika
@Do. magika

Też tak myślę że nieroby pod jakim kolejek pretekstem pójdą na rentę. Zakład im zamkną oni są nie potrzebni nie nauczeni pracy to tg renta lenia społecznego , całe społeczeństwo wam tego życzy nieroby taka macie ksywę w spoleczenstwie

Ryl
@Do pewniakado magika

Tylko sie nie popłacz

Do ryla
@Ryl

Przecież oni do niczego innego się nie nadają tylko robić dzieci a teraz siedzieć na rencie kopalnie się kończą a patologia , się będzie rozwijać myślę że 20 30i po kopalniach słyszałem że wiatraki mają montowac

Pewniak

Wiatrak to ci w pokoju stoi, sam jeszcze palisz węglem a będziesz tu żale wylewał. Weź się za robotę leniu

@Pewniak

Mało kto już pali węglem. Ja pompa ciepła i fotowoltaika a ludzie masowo przechodzą na gaz to tylko mówią że Śląsk i Małopolska. Pała węglem co poradzić jak tam najwiej patologi. I fzieviorobow

IQ
@Do pewniaka

co oznacza (usunięte przez administratora)twój wyraz fzieviorobow ??? Możesz to z greckiego czy może ze skandynawskiego przetłumaczyć ????

Do oldi lo
@IQ

Górnicy Polsce są miepotrzebni

@Do oldi lo

Gadka ze gaz mrozów nie wytrzyma. Boją się o swoje 4 litery żałosne ryle ich praca jest niepotrzebna a mrozów juz nigdy nie będzie takich jak za PRL-u im szybciej to dotrze do pustych główek tym lepiej. Co maja gadac ze wegiel zly?. Beda go bronić i swoich nieuzasadnionych przywilejów które dawno powinni zabrać jak spółka straty przynosi i wegiel jest na zwalach. No cóż kończy się eldorado im szybciej tym lepiej dla wszystkich.

@IQ

Zdanie zaczyna się z dużej litery Panie znawco. Po co dowalać klawiatura splatala figla i wielkie hallo. Żałosne.

Do oldi
@Do oldi lo

Też jestem z rodziną tego zdania że kopalnie i tg darmozjady są niepotrzebne. Teraz gaz a nie śmierdzący wegiel

Urzednik
@Do Wojtka

Ja chce węgiel i zaraz idę położyć do pieca :D Ty małolacie się bujaj. Wykonuj dalej zawód syn i siedź na garnuszku u Mamy. Musisz być bardzo smutny kolego ze swego życia :D

Atu
@Urzednik

Acha znasz to z własnego doświadczenia? Zalosny trollu. Isz pobaw się zabawkami a jak będziesz grzeczny moze mama da Ci lizaka.

Barr
@Do wojtka

Heheh... Oj widac trzymaja sie ryle kopalni niczym Di caprio drzwi z titanica jak dryfowal w wodzie niestety i tak poszedl na (usunięte przez administratora) Tak jak wy pojdziecie razem z tym gornictwie ktore juz dawno zdechlo a prawda jest ze sug bankrutuje ?

Do urzędnika
@Urzednik

Tos taki biedny żeby palić węglem kto to jeszcze pali węglem teraz na topie jest gaz a węgiel to przezytej

Beata
@Do urzędnika

Wiec się przeprowadź do porządnego mieszkania !!!

Libiążak
@Beata

Stary to już nawet płeć w tych nickach zmieniłeś? Już źle z tobą rozumiem narzekanie na wszystko ale żeby tak nisko spaść? Współczuję

Do. urzednika
@Do urzędnika

Jak już raz będziesz grzał gazem to do węgla nie wrócisz bo to jest szok wygoda wygoda w dzisiejszych czasach się liczy a większość ludzi na to patrzy a tym bardziej małe domki się buduje ekonomiczne i przede wszystkim na gaz bez piwnic a kto by z młodych palił węglem chyba że sredniowiecze

Do kretyna co pisze 9 zamknięciu kopalń jesteś małolatem bo wiedziałbyś ze Niemcy otworzyli największą elektrownie węglową w Europie a oropo Francja otwiera 4 kopalnie bo zielony lad nie dostarcza tyle Energi Unia zamknie nam kopalnie a za 50 lat otworzą ja prywatne spółki zagraniczne jejku co za muły tu piszą małolaty zero pojęcia, a jak tak nam dobrze to zapraszam

Eryk p.
@pracownik

Cale szczęście ze otworza je prywatni przedsiębiorcy. (usunięte przez administratora) związki,pisarzy i te zgraje nadsztygarow z bożej łaski i okaże się od razu ze wydobycie węgla w Polsce zacznie się oplacac i niczego nie trzeba sprowadzać. Pozdrowienia dla fizycznych

Były ryl
@Eryk p.

Dobrze piszesz, sprywatyzować, zabrać wszystkie dodatki, wtedy będzie się opłacało wydobycie. A Ci co tam pracują i tak zostaną, bo gdzie znajdą pracę, są tylko do robienia pod ziemią i już, nawet za mniejsze pieniądze. Kto bardziej kumaty, już się ewakuował z tego bajzlu.

@pracownik

Kopalnie powinny być wszystkie prywatne bo polska nie chce kopalń dużo lepszy węgiel jest z Rosji bardzo dużo ludzi pali rosyjskim węglem a teraz jest moda przechodzić na gaz

@Do pracownika

Myślę że wykupią nas Niemcy Śląsk i Małopolskę. Spłaca długi polskie i pozbędziemy się problemu

@pracownik

Myślę że więcej kopalń padnie do 2030 10. 14 coraz to mniej potrzeba węgla wszyscy się odwracają od węgla

Zostaw merytoryczną opinię o ZG Janina - Libiąż

• Jak się pracuje w ZG Janina?

Zobacz opinie na temat firmy ZG Janina tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1164.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZG Janina?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1080, z czego 271 to opinie pozytywne, 123 to opinie negatywne, a 686 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZG Janina?

Kandydaci do pracy w ZG Janina napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZG Janina
3.6/5 Na podstawie 2723 ocen.

ZG Janina