Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

....

Gdy On wchodzi na wagę to waga wyświetla proszę wchodzić pojedynczo

...

W jego wypadku to graniczy z cudem .

KIK

chodza pogloski ze w tenneco maja dac 20zl/h brutto prawda to? ;o

@KIK

chyba 20gr do stawki hehe

Johny
@KIK

Przekonaj się na rozmowie. Ale krążą pogłoski, ze nadchodzi dobra zmiana :)

Bartek
@Johny

Tylko nie mów ,że wyżej cię awansowali ?W takim razie zmiana będzie dobra tylko dla ciebie.

Elżbieta

Skąpstwo i powierzchowny katolicyzm czuć niestety już od bramy. Benedyktyński zakład przetwórczy ,a nie międzynarodowa firma.

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Czysta Brudna Prawda

Siemka wszystkim chciałbym wyrazić opinie na temat ów firmy w której pracowałem kilka lat na dziale rur. Zacznę od tego ze wstydzę się ze pracowałem w takim zakładzie jak tenneco brak profesjonalizmu przestrzegania podstawowych zasad bhp wogole prawo pracy w tym zakładzie to legenda a kasa jaka można zarobić w ów firmie to znajdziesz takich dziesiątki :)) Jako ze są nadgodziny robisz do woli to kasę zarobisz ale czy warto? Przedstawię wam jak ja to widzę. Praca w teneco momentami nie należy do zbyt ciężkich jednak tępo i nacisk z góry jest straszny zero komfortu psychicznego. BRAK przerwy dla siebie spowodowany częstym gadaniem kierownictwa do wszystkich, śmieszne majstowe spotkania. BRAKi wielkie braki w zaopatrzeniu rękawice spodnie robocze itp. Jedna para gacu na półtorej roku oraz rękawice co parę dni hah. Ja w aktualnej pracy posiadam na start 3 pary nowek i dziennie wymieniam podstawowe rzeczy jak rękawice maski itp. Nikt mi tego nie rozlicza. BRAKI w kulturze osobistej kierownictwa i nie tylko. Każdy wyżej postawiony mimo że jest z tej samej gliny to cham i nawet czasem się przywitać nie potrafi. WSZYSCY gonią..... kierownik majster brygadzista a prawda jest taka ze nikt nie ma prawa powiedzieć Cu ze masz mało ,a tym bardziej poganiac czy wywierać presji. WEEKENDY często obowiązkowe a jeśli nie chcesz grożą papierami. Nikt nie ma prawa zmuszać Cię do wyjaśnień co robisz w sobotę.... TOALEYY czyste dno!! Kupy pod samą deskę w co drugiej łazience. Inwestują w posadzki i inne mało potrzebne rzeczy a nie potrafią pracownikowi zagwarantować dobrej służby co chociaż kibel wyczyści. Odechciało mi się pisać a mógłbym w nieskończoność. Ps. Wielka ilość wypadków pracodawca nie przestrzega norm ile możesz podnosić oraz wyposażenie pracownika nie jest adekwatne do wykonywanej pracy. Generalnie dno Młodzi trzymajcie się z dala.Większość ludzi tam pracujących nie wie jak powinna wyglądać normalna praca jest to przykre a tenneco na tym żeruje.... 2500 prawie ludzi brak związków mówi sam za siebie.

enteligent
@Czysta Brudna Prawda

Może warto napisać ile lat temu zakończyłeś pracę w Tenneco, bo firma bardzo zmieniła się i to na lepsze. A to, że jest pośpiech to jest wszędzie, na pensje trzeba zarobić. A co do kibli - jak srosz tak mosz.

@enteligent

Pół roku temu nic się nie zmieni gdy ręka rękę myje....

@enteligent

Aha i jeszcze jedno pośpiech. ... to się mylisz zmieniłem prace na również produkcję i mam czas by zamienić słowo z kolegą, napić się, kawę i kibel! No na wszystko no ale wiadomo swoje trzeba zrobić . Nie ma czegoś takiego jak pośpiech ty masz pracować bezpiecznie by Twoje dzieci miały coś z ojca a żona z chłopa; p

Pracowałem tam jeszcze niedawno
@enteligent

Nie. Wcale się nie zmieniło. W roku 2017 ciągle jest taka sama sytuacja. Może się zmieni jak wywalą ludzi odpowiedzialnych za przekręty.

@Pracowałem tam jeszcze niedawno

Uhm to teraz czekaj co będzie się działo z dnia na dzień... powodzenia dla tych co tam pracują bo teraz to się zacznie...

Dominika

@nicky jesteś pracownikiem Tenneco Polska Sp. z.o.o? Jak długo pracujesz w firmie i co powoduje, że ciągle w niej pracujesz? Praca w każdym miejscu ma swoje plusy i minusy, możesz opisać jak to wygląda tutaj z Twojego punktu widzenia?

@Dominika

Najlepiej idz złóż CV i zobacz bo wypowiedzi tych ludzi są różne ja tam robilen krótko bo mi sie nie podobało ale w sumie nie jest ciężka robota zależy gdzie cie dają l.pozdro

nicky

Firma to totalne dno. Wysokie normy, chamstwo liderow, zarobki żenujaco niskie.

Niech jeszcze ktoś napisze że chodzą liderzy po chali i biją pracowników i obrażają haha takie pierdoly tu ludzie sują .

Ciepła woda jest dla tych,którzy naprawde chcą pracować.

HEHE
@Marek

Jak ktoś naprawdę chce pracować to woda mu niepotrzebna nawet zimna.

@Marek

To ty masz w pracy wodę na kartę?

@HEHE

A ty pracujesz i się nie myjesz?

HEHE
@edzio

Do pracy przychodzę pracować a nie się myć, jeść czy zarabiać, a pracodawcy należy dziękować że ma takie dobra serce i pozwala pracować u siebie na zakładzie. ;P

@HEHE

Do pracy przychodzisz nie zarabiać, nie coś zjeść no i nie myjesz się dobrze się czujesz czy wszystko o.k?

Wiktor

Wiesz ile kosztuje 1m3 gorącej wody ? Teraz pomnóż sobie to przez 2000 pracowników.

@Wiktor

Czyli bez zmian ...

@Wiktor

Śmiech na sali tenneco niestać na ciępłą wodę

zrobili już prysznice w tym chlewie ? czy dalej chłopaki z polerni myją się w umywalkach ?

Ralf

Mam ofertę pracy w tenneco w czechach jako spawacz czy ktoś może mi napisać jakie tam są realne zarobki i warunki zakwaterowania dzięki

Wystarczyło napisać że gdzies indziej daja 3200zł na start i już zaczęły się pojawiać komentarze ocieplające wizerunek Tenneco. Pszypadeq? Nie sondze.

Mateusz

!!! Ludzie nie czytajcie opinii tych głupców !!! Warunki pracy zależne są od działu na którym pracujecie. Najlepiej jest na Dziale montażu końcowego. Wasza praca polega głównie na operowaniu robotem spawalniczym. Nie trzeba aż tak zasuwać, żeby się ze wszystkim wyrobić. Spokojnie możecie się napić czy iść do toalety (nawet 10 razy dziennie), ale to wszystko zależy od Was. Jeżeli jesteście chętni do pracy to spokojnie szybciutko wykonacie swoją pracę, a w międzyczasie możecie pogadać z kolegą czy tak jak wspomniałem wcześniej, napić się czy iść do ubikacji. Z przełożonymi da się pogadać jak z kolegą z linii. Każdy jest chętny do pomocy. Oczywiście jest kilka wyjątków, ale można ich policzyć na palcach jednej ręki. :P Co do zarobków to na starcie macie 10 zł brutto + 30% premii, a więc można to liczyć tak jak byście mieli te 10 zł netto. Premie można stracić, ale trzeba się na to bardzo postarać. Łatwiej dostać plusa za dobrze wykonaną robotę niż minusa (który obniża premię) za źle wykonaną pracę. Po miesiącu stawka zwiększa się o złotówkę, a po trzech o kolejną. Po trzynastu miesiącach przechodzicie z Mastersów (agencja pracy, o której zapomniałem wspomnieć na wstępie, sorry) pod Tenneco i stawka znowu zostaje Wam zwiększona, ale tym razem jest ona zależna od waszych wyników pracy przez cały jej okres. Dodatkowo możecie zrobić kusy na spawacza i mieć fajne dodatki. !!! Uwaga !!! Nie wiem co to za ludzie piszą te negatywne wyssane z palca opinie na temat Tenneco w Rybniku. Może trafili oni na jakieś daremne działy gdzie praca jest bardzo monotonna, albo pracowali w tej firmie dawno temu i nie wiedzą, że teraz dużo rzeczy zmieniło się na lepsze. Ale polecam Wam samemu spróbować. Najwyżej po pierwszym miesiącu nie przedłużycie umowy. Ja też kilka lat temu byłem negatywnie nastawiony do pracy w Tenneco przez właśnie takie głupie komentarze i opinie moich znajomych czy ludzi z takich forum, ale spróbowałem i nie wyobrażam sobie, żebym się zwolnił z tej firmy. ps. Nie wierzcie w każde słowo napisane w internecie przez ludzi. Uważam, że wiele z tych negatywnych komentarzy jest podstawionych. Jestem ciekaw czy ten mój komentarz utrzyma się tutaj długo, czy jednak zostanie szybko przez kogoś usunięty. Pozdrawiam ciepło i zachęcam do spróbowania Tenneco zwłaszcza na dziale DMK. ;)

Janusz
@Mateusz

Chciałbym jeszcze uzupełnić Twoją wypowiedź. Pod Tenneco przechodzi się często szybciej niż przed upływem 13 miesięcy, to jest maksymalna granica, sam przeszedłem po 9 miesiącach. Odnośnie kasy- w Tenneco można pracować w nadgodzinach, soboty i nocki są płatne x 2, czyli jak ktoś ma stawkę powiedzmy 12 zł + 30 % premii, to dostaje 24 zł + 30 % premii za godzinę pracy. Mają też bardzo dobry socjal, dopłacają do wyprawki szkolnej, można ubiegać się o jednorazowe zapomogi. Mają super tanią ofertę wczasów w takich ośrodkach jak Sandra SPA w Pogorzelicy czy Karpaczu. Na święta dostaje ok. 1000 zł "na karpia".

Robot do Roboty

A w NGK Ceramics w Gliwicach od Lipca nowy pracownik 3200 brutto plus 10% premii, do tego premia na świeta 1000 i dwa razy w roku za brak L4 po 500 zł brutto. I social. Ludzie już teraz walą drzwiami i oknami jak ktoś chętny to niech się pospieszy bo może miejsc nie styknąć.

Ciekawy

To chyba już pod Tenneco ta stawka.

Ciekawy

Jakie są faktyczne zarobki spawacza na dziale puszek dokładnie na wkładach ?

@Ciekawy

15,69 gr brutto

lech

Taką ofertę znalazłem: OPERATOR MASZYN Wymagania stawiane kandydatom: - ogólna orientacja w technice motoryzacyjnej - chęć i motywacja do pracy - precyzyjność i dokładność wykonywanej pracy - dyspozycyjność - umiejętność pracy w zespole Oferujemy - stabilną pracę w systemie trzyzmianowym - możliwość rozwoju zawodowego - szkolenia Mam pytanie o ten system trzyzmianowy - czy mozna pracować tylko na 1 zmianę np 6-14? Popołudniami sobie dorabiam więc z trzyzmianówką mi nie po drodze.

ppp

Wiecie czym się różni Tenneco od balkonu? Tym że Tenneco nie utrzyma rodziny trzy osobowej. I wszystko w temacie zarobków :) Nie polecam. Lepiej NGK w Gliwicach lub Czechy. Praca spokojniejsza i zarobki bez porównania.

Sajmon

Panowie i Panie gdzie bardzoej warto iść? Do Rybnika czy do Stanowic? Na starcie ile mógłby dostać spawacz z papierami? Pozdrawiam i czekam na info.

Bywa i Tak
@Sajmon

Spawacz z papierami czy bez to właściwie bez różnicy w tej firmie dostaniesz stawke taka sama jak inni.... Już lepiej się nie przyznawać do tego że sie umi spawać: )

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 353.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 277, z czego 27 to opinie pozytywne, 110 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska