Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Bartosz

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje?

K.
@Bartosz

Tak prowadzi, przynieś swoje cv lub wyślij mailem.

Tenneco stacza sie rownia pochyla w dol..coraz to bardziej i bardziej..brak rak do pracy..zatrudniaja juz ukraincow..indyjczykow..nepalczykow..slowakow a nawet bulgarow...na kazdym dziale jedno wielkie kolesiostwo!!! Panie Czapla..chce pan zmiany??? To niech pan zmieni kierowniko..majstrow i brygadzistow..ktorzy maja za nic zwyklego pracownika..szanujcie ludzi to nie beda odchodzic..takimi pseudo majstrami i brygadzistami tenneco zapracowalo sobie na taka a nie inna opinie..wyje...cie tych nierobow ze stanowisk a z czasem sie poprawi..bo nie o sama prace ale rowniez o atmosfere w pracy!!!

Sprawiedliwy
@1234

Smierdzisz chopie jakims niedojdą i nieudacznikiem i mazgaisz sie jakby ci pół pączka wzioni. Jak sie atmosfera nie podobo to sam sie wyje. ty na pewno wiysz jak dotrzec do pokolenia polskich pracowników nierobów co yno kombinujom zeby wy..ujac przelozonego (nie tyczy to wszystkich). Jak juz ktos napisol na tym forum: "jak w tenneco robisz swoje i za dużo nie fikosz" to wszystko jest ok. 1234 - Niepowodzynia życza wszyndzi i zawsze.

Heniu
@Sprawiedliwy

Pas....onka ty wiejski trollu.Jak wracosz na Glozyny to psy na rzić siadaja...

Lawstorant

I kaj te aneksy ?:P zas duzo godki...

DPP
@Lawstorant

Działy które zasłużyły, to dostały. Widocznie u Was panuje mentalność 'odjebać byleby było i nara'. Albo (usunięte przez administratora) albo lansujesz się przed kolegami że się opierdalasz. Tylko pamietaj, za lans przed kolegami rodziny nie utrzymasz...

@Lawstorant

Powiedział przecież dyrektor że dotrzymali słowa i że wypłata za czerwiec będzie już z podwyżką. Nie wiem po co taka głupia gadka tutaj.

Diego
@DPP

Pewnie nie masz kolegów. Haha

DPP
@Diego

Nie mam. Głodowej pensji też nie...

k

Na jakich działach pracują kobiety i w jaki sposób można złożyć CV (są jakieś kadry)?

Fonfel
@k

Są "jakieś kadry ". Cv mozna wysłać na mail do Gi Group lub zanieść na bramę.

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Piotrek

Od Michaliny, która jest od 3 lat w Tenneco brygadzistką widać tipsy na kciuku :)

Tyn_on
@Piotrek

No i co z tego że tipsy? Jest to jakiś problem dla Ciebie że kobieta ma tipsy? Twoja żona nie ma? Chyba że nie masz stulejo!

Bożenka
@Tyn_on

Pewnie solidnie przyklejone.

Fonfel
@Piotrek

To nie tipsy (usunięte przez administratora) tylko hybrydy, które posiada 90% kobiet pracujących w tenneco. Co nie zmienia faktu że pracując 3 lata przepracowala rok i robi reklamę a brygadzista już dawno nie jest.

Ktos

Czy ktoś wie kiedy będzie tygodniowa przerwa w tenneco?

@Ktos

A czemu miałaby by być ?

Jogobella
@Ktos

ostatni tydzień lipca na puszkach

jedna z najgorszych firm ever... słaba płaca, robisz jak niewolnik, maszyny co chwile się (usunięte przez administratora) jakieś usterki czy coś , ale nie... tempo tempo ! nadgodziny, przyjdz w sobote, normalnie tragedia, odradzam stanowczo chyba że jesteś urodzonym beduinem..

Borsuk
@pracownik

Fanatyzm ,popisy retoryki na niskim poziomie yyyyy,uuuu ,aaaa( patrz widowiska na stołówce),krecenie głowami w biurze..

Hans
@Borsuk

U sąsiadów w Rettigu jest to samo. Dwa popularne imiona na hali: Teee i Ejjj. Potem non stop pytanie: Ejjj, Teee: a ile Ci dał dyrektor za godzinę? Dorośli ludzie ale spora część zatrzymana w rozwoju na etapie gimbazy.

Dominika

@CccccccC, rozumiem, że jesteś zainteresowany pracą w Tenneco Polska. Jakie stanowisko i warunki Cię interesują? @Tyn_on, @Piotrek, takie komentarze są stanowczo nie na miejscu i niewiele wnoszą do dyskusji. Jeśli macie do powiedzenia coś merytorycznego i rzeczowego o pracy w Tenneco Polska - zachęcam.

Kazimierz
@Dominika

DOMINIKA - cuchniesz z daleka osobą z administracji Tenneco, która ma tutaj prowadzic nadzór nad tym forum.

CccccccC
@Dominika

Pracuje juz w tenneco ale umowa rtmczasowa pod agencja ale nie wiem czy jest szansa przejść potem bezpośrednio pod firmę

Weronika
@Dominika

Zachęcaj szefa do podwyżek.

Niko
@Kazimierz

Dokładnie. Kto mówi tenneco polska? Haha . Już wam sie oczy otworzyły , po zmianie 30% na 15% ?

Egon
@Dominika

@ Dominika ,Dziewczyno skończ już przynudzać i naśladować Eko - Okna.

Andrew

Czy ktoś podpisał już aneks do umowy zmieniający % premii? Jakieś wieści odnośnie tych czerwcowych podwyżek ?

@Andrew

Z ta premią to słyszałem że odbędzie się to bez aneksów, zmienił się regulamin i tyle.

Biedny pracownik tenneco
@Anonimowy

Są aneksy. Cudów nie ma. Stawka ta samo tylko zamiast 30 % jest 15%. Jest to zmiana kosmetyczna. Głównie marketingowo- psychologiczna. Patrz paczka papierosów kosztuje 15 zł a procownik zarabia 12.13.14 zł na godzinę czyli mało za taką robotę... A tak jest 14, 15 i 16 zł plus 15% premii. Czyli jest lepiej. Znaczy się wypłata na koniec miesiąca ta sama jednak dla nowych czy niekumatych jest lepiej... Na papierku

Andrew
@Biedny pracownik tenneco

Ciekawe czy te obiecane podwyżki też będą.

CccccccC

Jak długo się pracuje pod agencja żeby przejść pod tenneco

Tenneco Automotive Deutschland Jako wykwalifikowany pracownik w sensie jego wykształcenia zarabia średnio ok. 28.500 EUR brutto rocznie. Aby uzyskać tę pensję, pracownicy pracują w firmie od prawie 10 lat i mają około 10 lat doświadczenia zawodowego.Na przykład osoba wykwalifikowana w Tenneco Automotive, która jest pracownikiem w firmie od około 10 lat i ma około 10 lat doświadczenia zawodowego, zarabia 2375 euro.Ogólnie niemieckie Tenneco ma bardzo przychylne komentarze.Brak jakiegokolwiek cisniena i presji w zakładzie na produkcje i na nadgodziny.Godziwy zarobek i to przy boku konkurencji : Feldbinder Spezialfahrzeugwerke, GETRAG i Cie KG WABCO, Fahrzeugsysteme ,Valeo ,IMS Gear, TAKATA-PETRI. Stawki w niemieckim Tenneco : Praktykant 10 euro ( na godzinę) Inżynier procesu 53 tyś euro na miesiąc. Kierownik zarządzania projektami / sprzedaż 130 tyś euro na miesiąc. Ogólnie w opinii ankietowanych pracowników praca w niemieckim Tenneco nie jest zbyt ciężka . Albo ktoś celowo nas robi w bambuko.Albo taka polityka jest tej firmy na wschód. Wykorzystać i płacić marne grosze i spełniać ambicje dyrekcji nabijając za wyniki kieszenie od majstrów,kierowników,planistów wzwyż.

Szok
@Andrzej

53tys euro na miesiąc?! 130tys euro na miesiąc?!

@Szok

Rocznie a nie na miesiąc.

Biedny pracownik tenneco
@Piotr

Wyjaśnie Ci to na najniższym poziomie Bo to niemiecki pracodawca a to polski. Nawet ludzie pracujący za granicą którzy zostali oszukani... Zastali oszukani przez polskich pośredników. Polski pracodawca to generalnie gn.j.

Ile się pracuje w tenneco pod agencja żeby przejść bezpośrednio pod firmę

Dominika

@Piotrek, co ma na celu Twój komentarz? Jeśli jesteś pracownikiem Tenneco Polska to bardzo Cię proszę abyś powiedział coś na temat sytuacji pracowników w tej firmie. Czy praca w Tenneco Polska jest rozwojowa? @Klaudia, dziękuję za Twoją odpowiedź. @Sasas, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że też pracujesz w tej firmie. Masz inne zdanie na temat pracy w tym miejscu niż @Klaudia?? @Andrzej, długo już pracujesz w Tenneco Polska?

Gyku
@Dominika

Książke piszesz. Zatrudnij się . Sama sprawdź.

cyklista

Zrobcie w koncu porzadek z parkingiem na rowery! To jest jakas porazka ze pod zakladem w ktorym pracuje 2 tys osob, jest miejsce na 40! rowery i to wcisniete w kat parkingu dla wazniakow. Dziwicie sie ze pracownicy uciekaja z zakladu a nie ma nawet gdzie roweru postawic. Wstyd i ganba

Dominika

@Tom, jeśli ktoś chce pracować, to czemu mu tego nie umożliwić? Widzisz w tym coś złego? @Adam, a czy Ty pracujesz w Tenneco Polska? Jak oceniasz tego pracodawcę? Jaki rodzaj umowy oferuje? @Klaudia, długo już pracujesz w Tenneco Polska? Jakie widzisz plusy i minusy pracy w tym miejscu? @nbbfjdkssh, skoro jesteś dość "świeżym" pracownikiem firmy, to może powiesz nam coś na temat przebiegu Twojego procesu rekrutacyjnego?

Klaudia
@Dominika

Pracuje od pół roku w Stanowicach i nie narzekam. Jest mnóstwo roboty i w weekendy ale w doma tego nie wysiedza a ludzie są zaj***** Brutto za godzine mam 17,5 a jak zrobia kolka sobót to moga lecieć na zakupy. Wam się po prostu robić nie chce i to właśnie te marudy i lenie psują atmosferę i wiecznie węszą zwady i układy. Walnijcie wy się w łeb w weźcie w końcu do roboty bo baby na produkcji są lepsze od niejednego z wos...

Sasas
@Klaudia

Tobie się 7 z 2 pomyliło.

Diablo

Co sie stało z czarnulka z dpr? Wcześniej robila w formelach?

czeski_marynarz

Co się stało z Januszem? Gdzie się podział naczelny?

Pracuje może ktoś z Pawłowic w tenneco w Rybniku ? Samemu mi się nie chce jeździć samochodem .

Hansso
@Nowy

Spytaj na Spotted Pawłowice.

Rybniczanin

Ktoś wie co dzieje się w Stanowicach ? Tam ponoć takie (usunięte przez administratora) że dyrektor regionalny Janusz zwinął żagle a dyrektora zakładu Tomasza odwieziono bo miał zawał...

Fred
@Rybniczanin

Sobą się interesuj .

Dojeżdża ktoś z żor albo okolic do tenneco w Rybniku na przemysłową 2c . są może autobusy ?

Bolek
@anonymous

Ja są autobusy codziennie dwa pełne.

Kolo
@anonymous

Przenieś sie do Stanowic. I żadne autobusy nie jeżdżą z żor .

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 376.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 296, z czego 29 to opinie pozytywne, 116 to opinie negatywne, a 151 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska