Mateusz

Wiem, że to miejsce na wypisywanie żali to jedna wielka beka ale muszę dodać coś od siebie. Ludzie w tej firmie mają w głębokim poważaniu to czym się zajmują, głównie z powodu podejścia managementu, a nawet nie managementu tylko jednego dzbana który się w tej firmie panoszy. Typ odpowiedzialny za najmniej pod względem wartości dodanej działem, kręci całą fabryką. Cokolwiek ktoś nie wymyśli jest słabe, jakiekolwiek ktoś ma plany, są słabe bo wg (usunięte przez administratora) wszystko nie jest do końca przemyślane i nie przewiduje wszystkich scenariuszy. Gdyby ludzie się zebrali w kupę w końcu i napisali jakiś kwit żeby wyrzucić Vlada Browarnika z tej firmy to żyliby wszyscy jak paczki w maśle. Przemyślcie to :)

Byłem tam

Słaba kadra zarządzająca,ryba psuje się od głowy. Brak rozwiązań. Powtarzające się problemy. Polonista pracuje jako inżynier :) Dyrektor zaniedbany i jakby wczorajszy.Fabryka brudna i staroświecka. Mają wielkie ambicje i napoleońskie plany.Olbrzymia rotacja pracowników, którzy uciekają z tego bagna.

Były kajzenowiec

Szkoda ze droga doswiadczenia przemienia sie w droge, pleców,... Doswiadczenue zawodowde i chec mija sie z celem... Klepiesz Pana. B.po plecach i jest ok.. Nie klepiesz a inaczej masz swoje wizje, pomysły,udoskolenienia...i tak jestes zerem.. Nie jeden na wyższym stołku robil przekrety... Moża?.. Można bo to pan B... Tylko jak tobie raz.cos nie wypali... Juz wypadasz z gry... A oni i tak robia swoje... NIE POLECA.. TENNECO GLIWICE.. Byly..

Romek

Ja pracuję już prawie 15 lat i wiem że jak ktoś będzie chciał pracować to nie będzie z tym problemu. Na zakładzie są pracownicy nawet produkcyjni, którzy pamietają początki tego zakładu. To jest zakład produkcyjny więc pracuje się typowo na linii, nie każdy lubi tego typu pracę dlatego ta praca nie jest dla każdego. Zarobki są ustalane przy przyjęciu więc wiadomo za ile sie będzie pracowało. Jeżeli są problemy z chamskim zachowaniem przełożonych to należy je eskalować wyżej i nie bać się tego. Tacy ludzie są wszędzie i należy ich eliminować. Osobiście pracowałem w kilku firmach na strefie i możecie mi wierzyć że Tenneco nie jest takie złe.

adam Nowy wpis

Horror w Czerwionce. Kobieta zostawiła w domu małe dzieci i udała się na wielodniową seksualną orgię. Oddawała się fizycznym rozkoszom tak długo, że jej synek ZMARŁ Z GŁODU. Sąd właśnie zaostrzył karę dla Marty Buczmy..

Onomatopeja Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.
Kandydat

Jak wyglądają zarobki, powie mi ktoś coś więcej jak wygląda praca na techniku malowania i jakie zarobki?

Pracownik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Ile wyszarpie teraz parobek na produkcji?

adam

Jeśli chcesz mieć prezenty dla rodziny na święta Bożego Narodzenia, już dziś zacznij robić zakupy. To nie żart – porty na południu Chin są kompletnie zatkane. Rozładowanie kolejek, jakie się przez to utworzyły, potrwa miesiącami. . Poczytajcie o tym, zamiast mecze czy pożar w białej, to już koniec, teneco i amazona, takie firmy za 2 tygodnie przestaną istnieć.

No
@adam

Synek ty juz nie ćpaj lepiej bo sagan zryty 100%

bieda Nowy wpis
@No

prąd ,paliwo,śmieci żywność uderzają tam gdzie zwykły człowiek musi to kupić.niedługo spodziewam się że żeby mieć zimą chleb trzeba będzie już dziś zapisać się na listę chętnych na zakup zboża zanim to wo całe zboże nie wyjedzie za granicę a rząd ogłosi rekord eksportu a nw wiosnę to samo zboże będzie 50% droższe. spekulacje i zmowy cenowe to pandemia najgorsza,dlaczego politycy nas w żaden sposób przed tym nie chronią??

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Były kajzenowiec

G+
@Były kajzenowiec

Piotrek jesteś mistrzem :) Wychodzisz z założenia że inni kradną to tobie też się należało. Złapano cię na zlodziejstwie i piszesz że raz ci nie wypaliło ...hahaha... co za luj...

Doświadczony
@G+

G+ dlaczego snujesz domysły że to Piotrek ? Napisał swoje imie ? W jakiś sposób pokazał że to on ? Więc przestan (usunięte przez administratora). Potraficie zwalic wszystko na tego co nie robi lub juz nie robi. Jesteś totalnie prymitywny i prosty jak budowa cepa. Pilnuj lepiej roboty bo widze że za mało jej masz tak jak były brygadzista z finala2 który podpierniczył z nudów swojego poprzednika (usunięte przez administratora). Same (usunięte przez administratora)

Doświadczony
Kandydat

Po pierwsze dwa razy przeczytaj co napisalem. Bo wlasnie tacy jak ty czytaja bez zrozumienia i pozniej piszą i tacy tu wlasnie sie zatrudniają. Nie pochwalam ćpania i wyżywania sie na operatorach. ALE TEZ NIE POCHWALAM PODPIERNICZANIA DRUGIEGO A TAKICH NA FINALACH NIE BRAKUJE.Delikwent kazal przyjsc pracownikowi do roboty z gorączką i kazal mu sie nie pucować a ten na szczescie to zglosil. Oby takich operatorów bylo wiecej co beda brygadzistów zglaszac z takimi sytuacjami. Brawo Ty

Rtv
@Doświadczony

Gościu sam sobie przeczysz a piszesz coś o czytaniu ze zrozumieniem. Nie pochwalasz ćpania? To jest karygodne zabronione, ale nie, ty tego tylko nie pochwalasz :) Tak jak piszesz o podpieniczaniu, że jesteś na nie, a w następnym zdaniu piszesz, aby więcej takich operatorów. Bez odbioru prawilny ziomeczku, co na pewno pierwszy z podjebka leci.

Mefedron
@Rtv

Przeciez dilerów w h.j w tym zakładzie w śród liderów 3 lataz towarem! HR ślepi

Magazynowy

Strasznie mnie drażniła super dyscyplina jakiej wymagali w tej firmie, fajki od tej do tej godziny, bo dyrektorek się czepia. Przerwa o tej czy o tamtej. Wyciągniesz telefon, żeby sprawdzić czy jakiś ważny SMS i od razu groźby, chore. Tego nie wolno tamtego nie wolno nawet wymuszają noszenie stoperów a tej firmie daleko z hałasem do wielu innych podobnych firm w tej branży. Kurde dobrze, że jeszcze ścisłych godzin na sikanie i dwójeczkę nie wyznaczają, bo jeszcze z pampersem bym musiał latać. Jest tam też zbyt wiele kapusiów karierowiczów co za parę stów więcej godność sprzedali, ciężko wytrzymać z takimi idiotami. Raz stałem obok group lidera z produkcji jak gadał do młodego szczyla lidera z malowania i z radością mu sprzedał pomysł, że trzeba chłopakom z malowania dołożyć jakiejś roboty, żeby ci na pakowaniu potem mogli szybciej pakować i lepsze cyferki wyciągać. Oczywiście młody ambitny przytakiwał i "no problemo da się zrobić panie prezesie kierowniku dyrektorze". Tak się właśnie wyciska maksimum z roboli w gównianych korporacjach. Zobaczą że masz parę sekund wolne ręce, to od razu coś ci dołożą do roboty. Produkcję pozdrawiam - szacunek, że wam się tak chce tyrać, jak się na niektórych z was patrzy, to jakbyście na maratonie byli, zwłaszcza ci na pakowaniu. Ciekawe czy wam wyrównają kiedyś stawki z magazynem, bo to niepoważne, że logistyka ma stawki o parę zł wyższe przy lżejszej pracy. Posiadanie uprawnień UDT na wózki które każdy pajac może zrobić za 180zł, to nie jest argument za nierównością płacową. Właściwie, to dla ludzi z produkcji taki Amazon, to pewnie byłby spacer przez park i przynajmniej robota czysta za lepsze pieniądze. Powodzenia w szukaniu lepszego zajęcia, nie warto marnować sobie życia w tym smrodzie. Typowe korpo gdzie liczą się cyferki a robol jest nikim i nie ma wpływu na nic. Jak to rapował kiedyś Wojtek Sokół "Nie bój się zmiany na lepsze" Powodzenia.

Ja
@Magazynowy

Brawo ty!!! Nic dodac nic ujac. Poprostu w punkt!!!!!

Marek
@Magazynowy

Przepraszam bardzo ja robiłem w amazonie i to jest (usunięte przez administratora) jakich mało. Tenneco 100x lepsze.

Jebackurwy
@Magazynowy

Kozak w necie (usunięte przez administratora) w świecie! Trzeba było wyrobic uprawnienia utd to bys zobaczył jaką wiedze trzeba mieć aby zdać egzamin z praktyka na wózki wtedy bys zobaczył kto jest pajacem ułomie zyciowy

HWDPIS
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.
Klient

Jak wyglada praca na magazynie jakue zarobki jest sens sie przyjmować? Dzięki za info

koniec

Kryzys na rynku półprzewodników odciska się coraz głębszym piętnem na motoryzacji. Odczuwają go również pracownicy polskich zakładów. Dziś stanęły linie montażowe w obu polskich fabrykach Volkswagena.

Begin
@koniec

Jest jeden taki wieloryb, szlachcic opasły co zajmuje sie wszystkim tylko nie tym co ma. Jego ludzie nie wyrabiają, ale według niego winni wszyscy na około. Na palarni słychać te jego żygowiny, nie umie sie swoją robotą zając tylko błysnąć (usunięte przez administratora) głubotą prubuje. Facjata jak pingwin.

adam

Ja już mam 6 lat do emerytury , ale doskonale rozumiem że przy tych stawkach jaki proponuje rynek pracy , młodzi ludzie nie mają innego wyjścia jak wyjazd za granicę. Właśnie jak się ma między 25-30 zakłada się rodziny , buduje się swoją stabilizację , a tu po prostu nie ma z czego. Potem wielkie larum rządzących że się rodzi mało dzieci , że młodzi są zblazowani , że nie chcą pracować za marne stawki. Popieram młodych , to my byliśmy frajerami którzy uwierzyli Balcerowiczowi i pozwoliliśmy sobie zacisnąć pasa. Jak studiowałem w połowie lat 80 i nadstawiałem karku dla Solidarności to wierzyłem ,że jak skończę studia to będzie lepiej. Potem przełom 89/90 , o teraz na pewno będzie lepiej. Potem wejście do Unii i moja naiwna wiara że w ciągu 10/15 lat w zarobkach , świadczeniach czy emeryturach osiągniemy poziom starej Unii . Jest już 2021 i teraz nasze dzieci koło 30 , słyszą to samo co my .........Ja nie narzekam , przez 11 lat pobytu w Skandynawii ustawiłem sobie przyszłość , ale mi bardzo żal młodego pokolenia i jestem zdegustowany tym krajem. Winne są wszystkie rządy , powtarzam wszystkie od 1989 , gdyż zamiast kapitalizmu typu skandynawskiego wprowadzili do Polski najgorszą odmianę liberalizmu gdzie pareto 80/20 wygląda następująco- 80 % dochodu narodowego konsumuje grupa wybrańców a 20% resztka narodu , ale statystycznie wychodzi po 5,5 tysiąca na pracownika miesięcznie

Andrzej

Pracowałem Swarzędzu zwolniłem śię z firmy która miała perspektywy rozwoju zawodowego dostałem ćiut więcej niż miałem po 2mieśiącach słyny (usunięte przez administratora)Piotr Wencel mnie zwolnił i jeszcze jednego chłopak a i proponuję aby iść na chorobowe (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)po prostu (usunięte przez administratora) mało powiedziane każdemu odradzam tom firmę

Andrzej M.
@Andrzej

Gdybyś miał odrobinę honoru to podpisałbyś się swoim imieniem.

Andrej
@Andrzej M.

Ty wiesz chociaż co to honor? Czy tylko w filmie słyszałeś i próbujesz zaistnieć?

Marcin
@Andrej

Nie widzisz dzbanie ze piszesz opinie na temat firmy z Gliwic a pracowałeś w swarzedziu?

Pietrek

Zaczynając od początku, wiadomość jest skierowana do oddziału Tenneco w Swarzędzu, a w szczególności do "najbardziej uczciwej i honorowej osoby, dyrektora zakładu" W pierwszej kolejności chciałbym poruszyć samo przyjęcie się do pracy. Mnóstwo kłamstw już na samym starcie, a mianowicie stawka początkowa, nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, po 3 miesiącach można pomarzyć by zobaczyć tą stawkę z pierwszych rozmów. Dyrektor zakładu, w pierwszej minucie rozmowy pyta o własne ciuchy. Ludzie po pare miesięcy chodzą w swoich ciuchach prywatnych. Nie mają zapewnionego odpowiedniego ubioru do wykonywanych prac. Kolejna kwestia to uprawnienia, pracownicy spawają bez uprawnień spawalniczych. Są zdejmowani z tego obowiązku w jednym momencie, gdy jest Audyt... Porażka. Wielmożny Szef czuje się jak na dzikim zachodzie. Zatrudnia ludzi duzo im obiecuje po czym zwalnia bo mu się kolokfialnie nie podobają. Z ludzi wyciska resztki sił, rotowanie się zmianami np: człowiek pracuje na zmianę popołudniowa, kończy o 22 prace, a następnego dnia ma na 6 do pracy... Wszelkie dodatki jakie były w tej firmie zostały ukrócone. Kamery w zakładzie zostały zamontowane do bezpieczeństwa, a nie do inwigilowania czasu pracy do ciągłych kontroli i czepiania się o 2 wyjścia do toalety w ciągu 8h. Brak kadr w zakładzie, brak bhp tam można powiedzieć, że jest brak wszystkiego. Z pewnością ten kowboj, kiedyś potknie się za te nieszanowanie ludzi. Pracownicy między sobą się dogadują na swój sposób. Ale oczywiście pikanteri musi dodać szef, knuc obgadywać, wyśmiewac się z pracowników, nadawać im żenujące przezwiska i poniżać. Dużo mógłbym jeszcze tutaj napisac, pytanie po co? W skrócie chciałbym dać ludzia do myślenia zanim podejmą się tam pracy. Oferta na portalach z ogłoszeniami pracy widnieje dość długi czas. Dlaczego byście zapytali? A dlatego, że kto dołączy do tego zespołu po otrzymaniu pierwszej wypłaty za ta "męczarnie" i za tą cudowna atmosferę, która buduje sam dyrektor odrazu odchodzi. Zostają tam tylko te osoby, którym na obiecywał bóg wie czego. Podwyżek, awansu, uprawnień sprawalniczych, ciuchów. Finalnie niczego nie ma. Nowi szkoła nowych, jedni się zwalniają badz sam ich zwalnia i tak od dłuższego czasu. Jeżeli ktokolwiek to przeczyta zastanówcie się nad pracą w tym zakładzie. Nie ma nic wyssanego z palca, pracowałem tam widziałem to wszystko od środka. Trzymam kciuki by coś się zmieniło i chłopaki mieli lepiej, bo duzo pozytywnych osób ram robi, a są wykorzystywani przez szefa.

Marcin
@Pietrek

To strona tenneco w Gliwicach, polecam taka opinie napisać na stronie odpowiedniej jednostki. Kij nas obchodzi jakiś Swarzędz

Rekrut
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.
Klient

Czy autobus pracowniczy odbiera z placu Piastów?

emigrujcie

Polska dodrukowała w 2020 roku blisko 35 proc. nowych banknotów a to wywołało najwyższą inflację w UE. Z powodu inflacji w 2020 roku, człowiek zarbiający 3000 zł traci miesięcznie ponad 120 zł bo może kupić mniej towarów za swoją pensję. W tym roku i kolejnych latach z powodu inflacji jego pensja będzie warta jeszcze mniej. Przy 5 proc. inflacji w 2021 roku wartość pensji wynoszącej 3 tys. zł zmniejszy się o kolejne 150 zł. To jest inflacyjna polityka stosowana w takich krajach jak Turcja. Władza ciągle przekupuje obywateli a jednocześnie wywołuje inflację w skutek której poziom życia spada pomimo transferów socjalnych i różnych prezentów. Pierwsze skutki w Polsce sa już widoczne bo Polska zrównała się w poziomie zżycia z Rumunią, która rozwijała się w ostatnich latach szybciej niż Polska. ZWIŃ

prezerwatywa

Może i coś tam drgnęło w rajstopach, może i coś tam rośnie... Ale zależy komu i zależy na jakich fundamentach ten wzrost jest oparty. Zamki na piasku, jazda po ekonomicznej bandzie, przyśpieszanie na wirażu. Tylko patrzeć, jak ten bałagan wypadnie z drogi z hukiem. Początku kłopotów upatruję w nieruchomościach i kredytach hipotecznych. Potem już nie będzie co zbierać.

Romek

xyz
@Romek

Ile można zarobić na poczatku bez nadgodzin ??

czerwionka

Krzysztof Inglot odszedł z tego świata... przygnieciony potężnymi pośladkami żony. 45-latka jest w tym momencie podejrzana o zabójstwo i sprawa ta z całą pewnością szybko się nie zakończy. Okazuje się, że do dramatu miało dojść, kiedy podczas sprzeczki kobieta usiłowała obezwładnić męża.

Non
@czerwionka

Co chodzi z tym ogniem ?

anka

Dania domaga się od Komisji Europejskiej wprowadzenia w 2030 r. zakazu sprzedawania nowych samochodów z napędem konwencjonalnym. Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM alarmuje, że to może mieć zasadnicze konsekwencje dla sektora motoryzacji, w tym w Polsce. Obawia się likwidacji wielu przedsiębiorstw, a co za tym idzie - miejsc pracy.

anka

W przedstawionym do konsultacji społecznych dokumencie czytamy, że sytuacja polskiego systemu elektroenergetycznego bardzo skomplikuje się po 1 lipca 2025 r., kiedy zacznie obowiązywać limit emisyjny 550 g CO2/kWh dla źródeł dostaw mocy. To oznacza że prąd w 2032 roku będzie 3 razy droższy niż w 2020 roku, zakład jest na skraju bankructwa, szukajcie innej pracy.

maarcin

Czesc Mam oferte do pracy do tenneco w rybniku, jak obecnie atmosfera i czy sa nadgodziny i ile na poczatku jako operator na reke?

Adam
@maarcin

60 zł więcej niż najniższa krajowa, przy takiej inflacji to głód i nędza, to nie praca tylko wyzysk.

andrzej

ostatnio w restauracji koledze z mieloniaki wypadły resztki kaganca...

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Polska Sp. z.o.o - Gliwice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Tenneco Polska Sp. z.o.o