Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Future

Niech mi ktoś powie czemu cały czas w Tenneco potrzebują ludzi nonstop są przyjęcia czy to dlatego że nieda się tam pracować czy jakiś inny czynnik wpływa na to że cały czas są przyjęcia.

qtas
@Future

Są przyjęcia non stop bo powoli nikt tutaj już pracować nie chce. Traktują ludzi gorzej jak niewolników. Jeśli chodzi o kase to jakaś masakra. Nawet Ukraińcy coraz częściej stąd uciekają. Chcesz to się przyjmij i sam zobaczysz. Perspektyw na to że będzie lepiej nie ma żadnych. To wygląda jak by tę firmę chcieli zamknąć. Nie polecam nikomu.

Kolik

Czy to prawda ,ze w jednej z parafi namawiano ludzi do pracy w Tenneco ?.Czy ktoś coś więcej wie na ten temat ? Może Paśmionka coś wie ?

Kolo
@Kolik

Tak to prawda na paruszowcu w tym małym drewnianym kościele ksiądz głosił

Ficek
@Kolo

A dobre wynagrodzenie bydzie w niebie.Tak padoł Faroż

creazy frog

nic się nie bójcie cesarz masorz wszystko uzdrowi..to już powoli pół kierownika na tej hali słyszałem. .dobrze że zwialem już z tej firmy na stanowice..

little boy
@creazy frog

a jutro dzień masorza w rybniku

Umi
@creazy frog

Kiery to je tyn masorz ?

karlus

Mam pytanie nie otrzymałem z tenneco PIT pracowałem rok temu w przełomie marca

qtas
@karlus

Pity dochodziły jakoś przedwczoraj, więc poczekaj jeszcze kilka dni i jeśli nie będzie to dymaj do Tenneco

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Nigdywiecej

Pracowałem w tym zakładzie wcześniej za 2200 z 3 sobotami... obecnie pod firmą na kopalni szczyglowice osiągam 2 krótnie większą wypłatę :D a robota jak ulał w porownaniu do tego jak musisz (usunięte przez administratora) w tenneco, naprawdę szanujący się człowiek powinien jak najszybciej znaleźć sobie lepszą pracę, pozdrawiam serdecznie :D

Doktor

Na dzień dzisiejszy to obawiam się o swoją pracę w Tenneco. Nie ma już starego szefa i dzieją się niepokojące rzeczy w firmie. Wprowadzają chore zmiany. Brakuje ludzi na produkcji i wymyślili żeby ludzi przenosić z tzw. działów pomocniczych na produkcję... Wdrożenia, Qrt, Utrzymanie ruchu. Ludzie zaczynają sami odchodzić. Ten Tytanic już powoli tonie.

@Doktor

Nie przenosić tylko wspomagać będą produkcję w ramach nadgodzin. Myślę że pomysł jak najbardziej dobry.

@Anonimowy

Pięknie sformułowane "wspomagać"... Firma powinna zachęcić ludzi do pracy w Tenneco a nie kombinować wewnątrz. To nie jest rozwiązanie.

jin
@Doktor

jak nie bedzie sensownych podwyżek to zostanie Pawlak światła gasić. .????????

Basia

To się zwolnij...

@Doktor

Prawda jest taka, że największym problemem w Tenneco, są członkowie rodzin lub inni znajomi starej władzy, których zatrudniali hurtowo i obsadzali ich na stanowiskach na które sie kompletnie nie nadają. Dlatego 80% biurowych i z nadzoru jedyne co robi to przegląda Facebook lub chodzi po hali i drapie się po tyłku, ledwo ogarniając co się wokoło nich dzieje. Szkoda, że nowa dyrekcja stara się nie zauważać problemu, bo tacy ludzie ciągną ten "Tytanic" na dno

@Marcin

Zgadzam się z Tobą w 100%.

@Basia

Ty to na pewno robisz w biurze... Może u S.Łuki? DMK? Taka jesteś pewna swojej pracy? Ja pracuje w tej firmie 12 lat a Ty? Co mozesz powiedzieć?

ProstaSprawa
@Doktor

Zamiast dać ludziom podwyżki konkretne po 3-4 zł na stawce, żeby naprawdę można było być zadowolonym z zarobków (17-18 zł za godzinę) ludzie by zarabiali, to sami by zaczęli przychodzić w weekendy i zostawać nadgodziny żeby uszczypnąć tego jeszcze więcej. Rozniosłyby się wieści po regionie że w Tenneco zaczęli płacić porządne pieniądze to i ludzie zaczęliby przychodzić, mając to świadomość że wyżywią rodzinę i utrzymają siebie pracując za godziwe pieniądze. Za to wymyślają jakieś akcje z przyniesieniem CV od znajomego, przerzucaniem ludzi z innych działów, ogłoszeniami w Kościołach. Banda idiotów tam robi. Rozwiązanie jest proste, zapłaćcie więcej ludziom to przyjdą i nowi. Za większe pieniądze ludzie będą się bardziej starać. Teraz większość pracowników zakładu robi za mniej niż minimalna krajowa która wynosi 13,70. Podwyżki po 20gr to jakaś kpina.

Jjjjjjjj
@ProstaSprawa

Brawo Trafiłeś w samo sedno

Arkadiusz

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe, które chcę przeznaczyć na moje starty w imprezach sportowych, głównie w biegach. Otrzymane pieniądze przeznaczę na pokrycie wpisowych oraz na pokrycie kosztów przejazdu i noclegu, jak i zakup sprzętu i odzieży do ćwiczeń. W zamian za wsparcie finansowe zobwiązuję się umieścić Państwa logo firmowe na koszulce lub spodenkach w postaci nadruku, które będę zlecał sam w drukarni lub otrzymam gotowy od Państwa. Jeżeli pozytywnie rozpatrzą Państwo moją prośbę o dofinansowanie, to wszelkie wpłaty proszę kierować na podany numer konta; 23 1160 2202 0000 0002 8507 6600. Z góry dziękuję za okazaną pomoc. Lub tel 724503104

@Arkadiusz

i takiego czegoś admin nie usunie, a posty na temat czyści - ciekawe

@Arkadiusz

Przyjmnij się na rury do tenneco.Będziesz mial dobry fizyczny trening przed biegami.

na DPR ważniejsza jest posadzka niż pracownik

super robota ale trzeba zwiększyć zarobki bo kraj idzie do przodu rozwija się a konkurencja nie śpi ,no i szacunek do pracownika a nie tylko normy normy że nie ma czasu nawet wyjść do wc

Wiktor

Szefie firma się wali.

jim beam

albo będą podwyżki konkretne dla pracowników ze stażem. .albo nowi z ukraincami będą gasic światła na tych halach...

Anonimowy

Dlaczego pracownicy tej firmy nie chcą założyć związków zawodowych? Wystarczy poczytać żeby wiedzieć że to nie wymaga zgody pracodawcy

Aton
@Anonimowy

A kto ci te związki założy ?

@Aton

Byle kto, wystarczy 10 osób żeby w świetle prawa założyć związki zawodowe. Tylko w tej firmie nikt tego chyba nie chce bo jeśli to strach to nie wiem przed czym

Dobra zmiana :)

Ukraińcy mieli wybawić firmę straszyli że nas nimi zastąpią a tym czasem nawet oni nie chcą tu pracować. Przyglodając się im widać zę migają się od pracy przy sprzątaniu stanowisk nie sprzatają, co ładniejsza Ukrainka jest zabawiana a to przez brygadzistów a nawet majstrów :) chłopaki mężowie od ukrainek biegają do nich w tym czasie nie produkując inni zaś siedzą na telefonie gdybyś my tak zrobili zaraz pozbylibyśmy sie premii. Nie wspomnę o ilości bubli które wyprodukowali. Co do zarobków to podwyżki są żałosne 50 gr??? co to jest??? Nowi pracownicy mają więcej niż starsi doświadczeni pracownicy!!! Firmę tworzą ludzie i dobra atmosfera a tu można sie na nich bardzo przejechać. Od obgadywania, wysmiewania( osobą siedzącym w biurze nie przystoi nabijać się z czyjiś problemów czy problemów zdrowotnych zawsze znajdzie się ktoś życzliwy który to doniesie osobie wyśmiewanej )Są tu także osoby które nie załatwiaja problemu bezpośrednio z prcownikiem tylko od razu leca podbier***** do przełożonego potem odpowiednio nagrody są rozdawane :):) Jakie wy macie odczucia jeśli chodzi o Ukraińców czy pieniążki bądź przełożonych :)??

@Dobra zmiana :)

No niestety ze smutkiem musze przyznac , ze to prawda.Sporo naszych kolego odchodzi.I to fajnych , kumatych pracownikow.Znajacych sie na robocie.Co do przyjaciol z Ukrainy i kobiet szczera prawda.Te ladniejsze, mlode to juz owinely kolegow brygadzistow wokol palca.Ciekawe co na to ich zony?/

Xxx
@Tomek

A skąd żony mają wiedzieć co tam się dzieje? Większość kobiet tam pracujących jest niewyzyta bez jakich kolejek zasad moralnych. Nie ważne czy ktoś zajęty czy nie w głowie flirty i nie tylko.

Lady M
@Xxx

Proszę nie obrażać kobiet pracujących w tej firmie. Nie można wrzucić wszystkich do jednego wora. Nie każda przychodzi tam żeby szukać bolca!

Kolik

Amerykanscy naukowcy z uniwersytetu Ohio potwierdzili ,że główną przyczyną zwolnień w rybnickim "la la la" są niskie zarobki i wysokie normy..

asw

Tenneco się kończy, ludzie się zwalniają, majstry panikują bo niedługo będą musieli sami na liniach jechać. W sumie nie ma się co dziwić skoro stawki są z tych najniższych. Nawet Ukraińcy nie chcą tam robić za te pieniądze. Daję góra 4 lata i będzie po firmie. Wspomnicie moje słowa

Ludzie wy zamiast się zorganizować ,zrobić strajk ,założyć związki zawodowe.To wolicie tu na siebie najeżdzać..

Edmundo

A przyszło ci do głowy że ten fajny socjal możesz mieć dzięki szefowi, który właśnie przechodzi na emeryturę? Przyjdzie nowy, nie będzie sobie radził i sobie wymyśli, że socjalu jest za dużo, bo trzeba gdzieś oszczędności i co? Dobrze było, jak było. Szkoda, że się zmienia.

Stefan G.
@Edmundo

Zapewne tak bedzie.Nowy szef juz mial pomysl: Ubrania robocze zamiast na rok jedno to teraz na poltora roku.A dlaczego? Bo taka rotacja.Tylu ludzi sie zwalnia.Ubran idzie masa.Do tego od kilku tygodni najazd z Ukrainy.I tutaj kilka slow.Niektorzy z tych chlopakow, dziewczyn sa ok.Chca robic.Sa chetni.Wiadomo bariera jezykowa spora.Do tego nie ukrywajmy inna kultura pracy.A naprawde widac iz im zalezy.Jedni jednak to dno i metr mulu.Sami wiecie o co mi chodzi.I boje sie tez iz oni nam moga zablokowac mozliwosc wzrostu stawek.Juz zarabiamy coraz mniej Coraz mniejsze sa podwyzki.Co wy na to?Moze cos powiem gornolotnego: sami musimy zadbac o nasz zaklad.Dbac o siebie i innych , pomagac .Szkolic kolegow. Dbac o maszyny , sprzet. Najbardziej mnie boli tzw. spychologia.Ale to juz inny temat.

Myszkins
@Stefan G.

Nie pij tyle zubrow

Puszja
@Edmundo

Na emeryture ? Odchodzi na emeryture bo go drapli na lewym przekrecie dlatego go (usunięte przez administratora) a ty mi tu gadasz ze na emeryture chlopie cale zycie opierdalal swoja. Firme pozdro

Heszkewmeszke

Najnowszy pomysł na ludzi do roboty , przyprowadź znajomego to jak przerobi 500godzin to dostaniesz bon sodexo 150zl Haha Widać że kierownictwo łapie się brzytwy.

Pyzio

Praca na linii - ciągle za mało i za wolno. Grożą zwolnieniem i przypominają o końcu umowy, gdy nie idziesz nadgodzin albo soboty. Wypytują czemu nie idziesz dziś na nadgodziny, bo przecież ktoś zawalił robote, a Ty musisz potem za tego kogoś zostać dłużej, bo nie masz nic do roboty w domu tylko w robocie zostawać przez jakiegoś ciula. Kiedy ktoś nie chodzi w soboty, bo ma szkołe i studia to kierownictwo mówi, że takich ludzi w Tenneco nie potrzebują i wolą Ukraińców zatrudnić.

Stary pracownik

Totalne dno. Robię już 9 lat a młodzi zarabiają tyle co ja...

Stary pracownik
@Stary pracownik

Kierownik P.T. dzieli tylko swoich pupilkow lepsza kasa i nie patrzy kto ma rodzine na utrzymaniu i kto ma jaka woedze

Marian
@Stary pracownik

Tenneco to nie zakład opieki społecznej matole,ani + 500..Spróbuj w innej firmie..Chyba ,że za słaby jesteś i wolisz tu narzekać.

Bylos
@Marian

Kup tej twojej pyzie kalendarzyk z niepłodnymi dniami.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 367.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 288, z czego 30 to opinie pozytywne, 112 to opinie negatywne, a 146 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska