Tomazz

Ja tez dostałem z sadu po 4 latach pismo o 5 tys moich dwóch znajomych tez chyba po 3 latach, odwołałem sie i zobaczymy co bedzie

Da się

Myślę że ci co tak narzekają to albo so życiowe pipy i nie potrafią nawet w ochronie pracować albo sam nie wiem... Pracuje w tej firmie już 4rok nie narzekam na nic kasa na czas za mundury mi nie nie potracają fakt jest taki że nie płacą nadgodzin zadań bywają premie ale bywają jeśli jesteś dobry w sensie robisz ujęcia a nie chowasz się za monitorem j stawka 15zl na rękę uważam ze nie jest taka zła.

Marek

Obecny prezes locus Security to Michał Durka. Prawnik tej firmy to Marta Sadzik-Durka. Ciekawe czy to przypadek czy dobrze zaplanowany rodzinny biznes polegający na pozywaniu do e-sądòw byłych pracowników o absurdalne kary umowne nie mające żadnego oparcia w naszym ustawodawstwie. Dlaczego więc sąd wydaje nakazy zapłaty? Otòż dlatego że w e sądzie i postępowaniu niejawnym sprawy rozstrzyga referendarz sądowy który wierzy powodowi na słowo. I w ten sposób Locus żeruje. Ale niestety mòj adwokat był bardziej przebiegły i skuteczny od nich i otrzymali ode figę z makiem nie pieniądze.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Wiecie, czy Locus Security udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Kononaminus Nowy wpis

Locus, najpierw dorwę ciebie, a potem moje pieniądze, które mi wisisz, chociaż miałbym ci je wyjąć z gardła!!!

Izabela Nowy wpis

Cześć, powiem od razu, że bardzo mi zależy, żeby poznać szczegóły pracy w Locus Security. Głównie chciałabym wiedzieć, jak pracodawca traktuje pracowników. Ciekawi mnie też to, czy oferuje im jakąś motywację za dobrą pracę pokroju benefitów i premii. Jak to jest, napiszecie?

Opinia Nowy wpis
@Izabela

Kierownictwo traktuje pracowników jak "zapchajdziure". Umowy śmieciowe. (usunięte przez administratora)firma co zatrudnia nie poważnych ludzi ale szukają naiwnych..

nowy aget
@Marek

to jak mozna zrezygnowac z tej pracy ? pracuje kilka miesiecy i chce odejsc ale po przeczytaniu opini innych pracownikow martwi mnie to ze moga mi wlepic kare 5 tys zl nawet gdy zachowam okres wypowiedzenia,co za firma masakra ,moze ktos mi poradzi ?

Lidia
@nowy aget

Dlaczego chcesz zrezygnować z pracy w tym miejscu? Mógłbyś napisać, które aspekty Ci nie odpowiadają? Na pewno są też rzeczy, które podobają Ci się w firmie, czy je także możesz wymienić? Czasem warto porozmawiać szczerze z pracodawcą - myślę, że da się wyjaśnić w ten sposób wiele kwestii.

nowy aget
@Lidia

Lidia 21.12.2018 21:26 @nowy aget 21.12.2018 20:56 Dlaczego chcesz zrezygnować z pracy w tym miejscu? Mógłbyś napisać, które aspekty Ci nie odpowiadają? Na pewno są też rzeczy, które podobają Ci się w firmie, czy je także możesz wymienić? Czasem warto porozmawiać szczerze z pracodawcą, myślę, że da się wyjaśnić w ten sposób wiele kwestii. dlatego bo firma locus traci obiekty a te ktore ma to pracuje sie tam 6-8 godz dziennie wiec sie nie oplaca jezdzic do pracy za taka stawke czyli 11 zl i pracowac przez tyle godzin,na obiektach sa ciete godziny i np ja zeby uzbierac liczbe godzin pracuje na kilku obiektach w miesiacu odmowa podjecia pracy wiaze sie z kara umowna 5 tys zl za porzucenie pracy ,gdzie zastraszanie taka kara jest na porzadku dziennym. Pierwszy raz sie spotykam z taka praktyka ze sa jakies kary umowne w oparciu o umowe o prace 5 tys porzucenie pracy ,2 tys palenie tytoniu i tys zl brak legitymacji A.O. czy to jest normalne ? prosze sobie opowiedziec na te pytania a najlepiej skontaktowac sie z wlascicielem firmy dlaczego tak postepuja z pracownikami i co ma to na celu ?

Gośka
@Lidia

O jakiej rozmowie z pracodawcą mówisz? Jeden pracownik nie ma szans by cokolwiek zmienić. A kary rzeczywiście są, jak to powiedział nowy aget.

@nowy aget

Kare i tak dostaniesz 5000 zł. Tyle tylko że po kilku latach jej zażądają. Ja dostałem od nich kare po 3 latach od zakończenia wspòłpracy. Ale wziąłem adwokata który złożył skargę do sądu na wydany nakaz zapłaty i rozeszło się wszystko po kościach.

WesołyOchroniash
@Lidia

Czy ty serio czytasz z zrozumieniem to co ludzie piszą ? czy tak pytasz dla zasady ? Ludzie wypisują ze firma żeruje na pracownikach , pozywa ich do sądu, skandaliczne warunki, omijanie kodeksu pracy ... i twoje pytanie :"Mógłbyś napisać, które aspekty Ci nie odpowiadają? Na pewno są też rzeczy, które podobają Ci się w firmie, czy je także możesz wymienić? " Serio troszkę chyba nie na miejscu ? Lub też jak wielu podejrzewało jesteś pracownikiem LS.

Patrick

Podaj meila mam to samo

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Tomazz

byly
@Tomazz

Też to dostałem po 3 latach od zakończenia pracy. Bardzo dobrze że się odwołałeś. Ja też się odwołałem i wygrałem!

@Tomazz

Napisz za który punkt z umowy masz karę , bo przecież nie ma kary tak za nic .

@Tomazz

Napisz co zrobiłeś , kradłeś , pijany byłeś czy porzuciłeś pracę ? Wszyscy piszą ze karę dostali - ale nikt nie pochwali się za co dostał karę ! Ja pracowałem kilka lat temu , swoją karierę zakończyłem lata temu i żadnej kary nie dostałem . Więc przestań pisać o karach tylko napisz co zrobiłeś że karę dostałeś ! Ja chciałbym wrócić na dorabianie lecz nie mają miejsca . Polecam !

Ozzy
@Tomazz

Proszę napisz mi w jakiej formie zostałeś zwolniony? Bo ja zwolniłem się za porozumieniem stron.

@Ozzy

Z tego co pamiętam porozumiałem się i podpisaliśmy papiery więc udało mi się zwolnic szybciej niż okres wypowiedzenia. Pożegnałem się nie paląc mostów . Więc chętnie bym teraz wrócił nie na pełen etat tylko by dorabiać. dowiedziałem się że w wakacjach mogę mieć taką możliwość więc chętnie podejmę dodatkową pracę w locusie.

Czesiek
@ciekawski

A uważasz że te locusowe kary są zgodne z prawem? Mi adwokat powiedział od razu ze takich umów nie można wogóle z nikim zawierać. Poza tym słowa praca nie można używać w umowach cywilnoprawnych.

@Czesiek

To słabego adwokata pytałeś , może takiego po przyzakładowej wieczorówce . Mi znajomy adwokat mówił że jak się pod czymś podpisujesz to powinieneś tego dotrzymać . Czyli podpisałeś to znaczy zgodziłeś się na to .

Paweł
@Tomazz

Można się jakoś z Panem skontaktować??

Franciszek
@Paweł

Piszecie w tym wątku o rzekomych karach, które są stosowane przez firmę Locus Security. Możecie napisać o co dokładnie chodzi w tym systemie kar? Jak są kary to może są również wprowadzone nagrody? Proszę o informację.

Studenciak
@byly

Do mnie tez przyszło pismo.... oni są nienormalni pandemia ich wykańcza to będą jakieś dziwne sprawy sprzed 3-4 lat wyciągać ... poza tym u mnie było ze porzuciłem stanowisko pracy ???? gdzie ten łysy (usunięte przez administratora) w Gdańsku przyjmował wypowiedzenie i sam je podpisal

Proszę o kontakt
@Studenciak

Proszę o kontakt z wszystkimi osobami, które otrzymały wniosek do sądu o nakaz zapłaty haraczu od tej firmy krzak. poniedzialekmarian5@gmail.com

Andrzej
@Tomazz

Można się jakoś z Panem skontaktować, ja również dostałem pismo po 3 latach pracy w Locus Security o zapłacenie kary w wysokości 5 tysięcy złotych, co jest dla mnie totalnym absurdem, skontaktowałem się w tej sprawie z prawnikiem, i tetaz czekam jak ta sprawa dalej się potoczy, widzę że jest nas tutaj wielu, o których sobie Locus przypomniał.

Andrzej
@Studenciak

Można się jakoś z Panem skontaktować ja również dostałem pismo po 3 latach że mam zapłacicie 5 tysięcy złotych kary co jest dla mnie dość absurdalne, zgłosiłem sprawę do prawnika, sprawa jest w toku , zobaczymy jak dalej to się potoczny .

Proszę o kontakt

Proszę o pilny kontakt z wszystkimi osobami, które dostały sądowy nakaz zapłaty od tej "firmy". poniedzialekmarian5@gmail.com

Da się

Mariusz
 Problem
@Da się

Nie klam,nie wprowadzaj ludzi w blad.ZADNYCH premii nigdy nie było i nie ma,ani za ujęcia,ani za chodzenie do pracy .W umowie jest napisane ile odtracaja za umundurowanie,więc piesku szczekasz nieprawdę.. Umowa o prace+zlecenie za te sama robotę,też przerobiony temat,ZUS był i sprawdzał ,nieprawidłowości wyszły.Zamilcz..

pracuś
@Mariusz

Dlaczego kłamiesz ??? Wyleciałeś za chlanie czy kradłeś ? pracowałem kilka lat i jak na pracę w ochronie ta firma jest jedną z lepszych. Wiem bo mam porównanie . A za mundur nie płacisz jeżeli przepracujesz okres na który jest mundur ! Po każdym przepracowanym roku dostawałem nowy mundur i nigdy nie płaciłem.

Wykidajło
@Mariusz

Premie były bo sam nie raz dostałem

Azir
@Da się

Człowieku ja też dostałem od nich pismo o odszkodowanie. Gdzie ja nawet nie kojarzę takiej firmy bym w niej praciwal

Ttw

To się do chusteczki nadajesz skoro tam 4 lata robisz xDDD

do
@Ttw

a ty do żadnej pracy się nie nadajesz tylko na forach wszystkich pracodawców krytykować potrafisz :))))

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Locus Security?

Kononaminus
Klient

Czy Locus Security wywiązuje się z zawartych umów, np. z umów o zakazie konkurencji i wypłaca z tego tytułu należne odszkodowania?

Poznań
@Kononaminus

Poczekaj miesiąc i zobaczysz czy zapłacą,pewnie jakieś 500 PLN miesięcznie przez jeden rok ,jak nie dostaniesz przelewu to umowa w świetle prawa jest nieważna nawet jak tylko raz były pracodawca spóźni się z zapłatą. Znam to z autopsji.Locus schodzi z media bo dwie firmy weszły do sieci . Myślę że nie będą robić problemów bo ich nie stać aby każdemu płacić co miał umowę o pracę ale mogę się mylić bo to zawistne ludzie są.:))

Czy rozmowa rekrutacyjna w Locus Security odbywa się również w języku angielskim?

Szok
@Pytanie

W języku zuluGula, szukają desperatów. Nie polecam.

Paweł

Nie polecam pracy w tej agencji. Na start przychodzi umowa z wieloma dostępnymi karami, nie jest fajnie żyć z wizja możliwości 10 tys kary gdy raz zaspie i zepsuje mi się telefon. Szkolenie jest bezpłatne a tak być nie powinno. Za każdy element umundurowania trzeba oddawać pieniądze. Nie ma żadnych możliwości premii ani rozwoju. (usunięte przez administratora)

adam
@Paweł

Kłamiesz ! Za mundur nie płacisz jak przepracujesz 12 miesięcy i w umowie nic o płaceniu nie ma napisane. Przestań kłamać -pewnie wyleciałeś bo się nie nadawałeś i pewnie do każdej pracy się nie nadajesz dlatego jesteś pipką która tylko kłamie i narzeka ! Jest sporo ludzi którzy pracują w tej firmie a ty ich obrażasz !

były pracownik

nie polecam pracy w te firmie

Natan

Proponuje aby zapoznać się z wyrokami Sądu Cywilnego Szczecin Prawobrzeże i Zachód dotyczących kar umownych o które Locus zakłada sprawy. Wszystkie te sprawy są przez tą firmę. Locus jedyne co otrzymuje to koszty postępowania do pokrycia. Sąd oddala ich powództwo z różnych uzasadnień. Najczęściej umowa jest niekorzystna dla pracownika a foworyzuje jedynie firmę.

Krosneo

Też dostałam zawiadomienie z ZUS ale jak zapytałam dyrektora Zębałe o co chodzi to nic mi nie powiedział, jak zwykle, nic nigdy nie wie.

Kononominus

Witam. Przykro mi, że większość zakładów, które Locus ochrania są zamknięte, ale chyba Locusowi nie wydaje się, że mogą wysyłać pracowników na przymusowe urlopy (oczywiście nie mówimy tu o urlopach zaległych), lub grozić zwolnieniem, gdy nie może zapewnić ani godzin pracy, ani żadnej pracy zastępczej.

Grzegorz

Trzeba byc "NIEŹLE PORĄBANYM" aby po przeczytaniu kilkuset opini w tym większość negatywnych , chcieć zacząć współpracę z firmą LOCUS , dziwię się niektórym a tym bardziej zleceniodawcom dla LOCUSA. Rozumiem jedna , dwie , dziesięć niezadowolonych osób ale setki to mała przesada , a umowa która jest niejasna i do tego pojawiają się kary i która faworyzuje tylko pracodawcę to tak myślę do zgłoszenia do Prokuratury i PIPu może coś z tym zrobią , chociaż wątpię.

bary
@Grzegorz

Wydaje mi się że tych nie zadowolonych jest co najwyżej kilku i to pewnie takich co wylecieli z hukiem a teraz zal im d.. ściska ... Pracy nie maja i piszą, piszą bo nie mają co robić. W internecie na każdą firmę źle się pisze i to bez znaczenia w jakiej profesji . Dla niektórych wszędzie jest źle a dobrze tam gdzie jeszcze ich nie było :) . Dlatego nie będę pisał ani źle ani dobrze , bo to nie ma sensu.

Dorota
@bary

@bary Jeśli jesteś pracownikiem Locus Security, to na pewno warto podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie pracy w tej firmie. Jak z Twojego punktu widzenia oceniasz tam warunki zatrudnienia? Dziękuję.

śmieszek
@Grzegorz

Gdzie ty widzisz setki opinii ? ja przeliczyłem kilka negatywów a setki to chyba pozytywnych ? Widzę że jest tu jeden lub co najwyżej kilku niezadowolonych którzy za wszelką cenę chcą innym wmówić swoje racje. Proponuję wszystkim myślącym samemu spróbować. Hejt jest wszechobecny w całym internecie !

andy
@bary

jak nie ma sensu to po co piszesz

Kononominus

Witam. Ile osób otrzymało zawiadomienie z ZUS, w którym poinformowano o kontroli w firmie Locus i jej nieprawidłowościach? I co to oznacza dla nas, zwykłych zjadaczy chleba?

Ja
@Kononominus

Ja tez dostalem pracowalem tam 3 lata wreszcie sie wzieli za firmy ochraniarskie

Ja
@Kononominus

I co jeszcze pracujemy na umowe o prace i umowe zlecenie mamy te same obowiazki przelozonego wykonujemy ta sama czynnosc jaka to u mowa zlecenie smiech. Wreszcie sie biora zanich

Marek

Witam Napisałem do programu Kasta TVP o sytuacji jak Locus pozywa byłych pracownikòw o kary umowne. Czas głośno o tym powiedzieć

Marcysia
@Marek

Przecież to nielegalne pozywać byłych pracowników, chyba że sie mylę, ale dla mnie to chore to co oni robią

@Marcysia

Ale to robią. Ja walczyłem w sądzie i wygrałem. Ale myślę że wiele osòb nie walczy o sprawiedliwość i toną w długach. Dlatego czas podać to do opinii publicznej. PS A wszystkim ktòrzy chcą podejmować u nich pracę mòwie nie ròbcie tego.

@Marek

tak kary sa ale przecież nie za dobra i uczciwą pracę ! Może ci co dostali kare napisaliby za co firma nałożyła karę ? Pracowałem kiedyś, wyjechałem za granicę i przez ostatnie 2 lata nie otrzymałem kary.Ddodam że zwolniłem się z dotrzymaniem okresu wypowiedzenia, nigdy nic nie ukradłem i nigdy nie byłem w pracy pijany- może dlatego żadnej kary nie dostałem ?. Teraz poszukuje pracy i zastanawiam się czy wrócić tylko w mojej miejscowości chyba już nie ma Locusa .

Byly
@Marek

Locus wzywa a sam nie placil skladek do ZUS

Franciszek
@Byly

Chciałbym wiedzieć, za co rzekomo firma ta, pozywa swoich byłych pracowników? Pisaliście na ten temat, ale nikt nie uzasadnił, o co tak naprawdę chodzi. Czy mogę liczyć na sprecyzowanie?

@Franciszek

na umowie są napisane kary za kradzież , picie alkoholu, porzucenie pracy itd. Ci co okazują się nieuczciwi to pewnie zgodnie z tym pod czym sie podpisują dostają kary . No i chyba o to chodzi by pracowali uczciwi ludzie . Ja gdy kiedyś pracowałem też podpisałem się pod tym , minęło jakieś dwa lata i nic nie dostałem - bo niby za co jak byłem uczciwym pracownikiem a umowę rozwiązałem zgodnie z okresem wypowiedzenia . Wypłata zawsze była na czas.

Czym Locus Security zachęcają? Jakie mają dodatki?

xxx
@Pytanie

Zachęcają umową zlecenie i głodową stawką. Zero podwyżek, zero socjalu. (usunięte przez administratora)

xxx
@xxx

Zachęcają umową zlecenie i głodową stawką. Zero podwyżek, zero socjalu. Brak szacunku do pracowników. A administratora prosiłbym o nieusuwanie opinii. Gwarantuje mi to konstytucyjna wolność wypowiedzi

Tom

Co się dzieje w firmie czy też wam proponują żebyście się pozwalniali na własną prośbę za porozumieniem stron.i co wam w zamian proponują umowę zlecenie? Czy niby na starych warunkach..Bo mi to brzydko pachnie

Zostaw merytoryczną opinię o Locus Security - Szczecin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Locus Security