Opinie o Daymaker Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Daymaker Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Daymaker Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Daymaker Sp. z o.o. w Warszawa

Jakieś informacje o pracy, zarobkach mógłby ktoś zamieścić na forum?

Katarzyna

Widzę wasze rozczarowanie i roszczeniową postawę wobec pracodawcy, że spóźnia się z wynagrodzenie niem, co jest poważnym zarzutem. A może sądzicie, że dzieje się tak bo dotyczy polskiej filii firmy? Myślicie, że oddziałach w innych krajach Unii Europejskiej zdarzają się takie sytuacje? Czy sądzicie, że lepsze zaangażowanie w badania może na przyszłość zaprocentować terminowym wynagrodzeniem?

@Katarzyna

Nie sądzę tak ponieważ zawsze angażuje się w badania w 100%. Daymaker przegrał teraz sprawę w sądzie dotyczący umów. Dlatego zmiana na umowy z dziela na zlecenia a firma musi zapłacić duże pieniądze więc nie mają już na wynagrodzenia.

Elisabeth

Dobrze, że zanim podjęłam pracę u nich nie zaglądałam na to forum, bo bym się nie zdecydowała! Wszyscy oczerniacie firmę a i tak robicie badania, za "marne grosze" jak piszecie. Nie wiem jak wam, ale mi tyle samo albo i mniej płaci konkurencja. Ja akurat robiłam te badania galeryjne i wiecie co? Zarobiłam na nich 150zł spędzając nad tym może łącznie 5 godzin (łącznie z ankietami). Czy przeliczając 150zł na 5h, gdziekolwiek dostaniecie 30 zł za godzinę? Już wam odpowiadam: NIE. Ludzie w moim kraju tylko by narzekali i zawsze wszystko najlepiej wiedzą. Skąd macie doniesienia, że przegrali jakś sprawe w sadzie? Bo zmienili umowę na zlecenie? Po tym co tu się naczytałam, zadzwoniłam dziś do biura. Pani powiedziała mi, że zmieniają jakiś system i dlatego się spóźniają z kasą, ale czy to jest powód, żeby wypisywać takie rzeczy, organizować bunt jak dzieci? Ta praca jest dobrowolna przecież. Ja nie narzekam, bo dorabiam sobie miesiecznie do pensj czasem nawet i 500zł. Co do konkursu, to ja mam nadzieję że też wygram, bo w sumie w żadnej firmie nie ma takich prezentów, myślcie sobie co chcecie o mnie, ale fajnie by było iść na masaż albo kina, jak oni stawiają. Życzę wam miłego dnia i przestancie juz narzekać bo wszedzie placą tak samo, a to i tak jest dobra kasa:)

@Elisabeth

Mam takie doniesienia ponieważ byłam losowo wzywana jako świadek do sądu i musiałam jechać przez pół Polski. A badań już napewno dla nich nie zrobię i ostrzegam innych !. 150 zł i 5 h hmm biorąc pod uwagę to że za jeden sklep jest 8 zł netto, przebadać musiałaś ok 18 sklepów aby tyle zarobić. W każdym należało przeprowadzić rozmowę o produkcie, o zakupach online, udać się do przymierzalni. Rzetelne przeprowadzenie to ok 15 minut a więc już na samych wizytach jest prawie 5 godzin. Wpisanie ankiety to drugie tyle, no może mniej licząc 10- 15 minut na rzetelne wypełnienie ankiet z komentarzem. Do tego dojazd i czas pomiedzy sklepami na zapisanie szczegółów. Albo sciemniasz, albo po prostu zrobiłaś badania po łebkach pewnie nawet nie wchodząc do sklepu...

nigdy więcej

Czy Elisabeth to nie przypadkiem etatowy pracownik firmy? Broni ich jak lwica. Jakby czekała 2 miesiące na kasę to by takich głupot nie wypisywała. 500zł zarabia niby miesięcznie? Ciekawe jak?! Ja zgłaszam się do 10-15 badań a dostaję 5. Przy tych badaniach po 10 zł to faktycznie nieraz w sklepie nawet 30 minut trzeba było spędzić jak było dużo klientów. Dodam, że jednego dnia można było zrobić tylko 5 badań, więc ściemnia.

@nigdy więcej

Myślcie sobie co chcecie, ale w sumie faktycznie jestem etatowym pracownikiem. Robię dużo badań dla tej firmy i innych, więc w sumie jakby to podliczyć to wychodzi etat. Nie mam zamiaru wchodzić w dyskusję, ale nic "po łebkach" nie robiłam, jak ktoś napisał wyżej. Moje badania są rzetelne, a że teraz czekam dłużej bo zmieniają jakiś system to nie pierwsza i ostatnia firma.

Hahaha
@Elisabeth

To mało zarabiasz skoro 500 zł to dla Ciebie "etat" :D aaach nie przecież Ty mowilas o etacie odnośnie godzin które pracujesz a nie wynagrodzenia :D no to faktycznie możesz mieć etat :p

@Elisabeth

tu kasa taka średnia (20-40), tyle że w konkurencyjnych firmach dużo gorsza :| - nawet 10-15 zł za badanie

@mkk

Nie wiem dla jakich firm pracujesz, te z którymi współpracuje ja płacą normalne pieniadze i o czasie.

Zofia

Praca dla firmy stała się całkowicie nieopłacalna. Na nowej umowie -zlecenie za badania zarabia się grosze. Bardzo nie polecam.

zawiedziona
@Zofia

Zgadzam się z Tobą. Jak zobaczyłam wypłatę z nowej umowy-zlecenie, to skóra mi ścierpła. Jest dużo mniej pieniędzy teraz. Próbowałam najpierw, przed wykonaniem zlecenia, dowiedzieć się od pani Patrycji od finansów ile to będzie na rękę, ale powiedziała, że nie potrafi tego mi powiedzieć, bo to panie z księgowości naliczają każdemu indywidualnie na koniec miesiaca, bo każdy ma inną sytuację z zatrudnieniem. :(

@zawiedziona

niestety to prawda - każdy przypadek jest inny. W przypadku umowy o pracę gdzie indziej z pensją większą niż minium potrącali 15-17% (zaliczka na podatek jest zaokrąglona do 1 zł, a każde badanie jest liczone oddzielenie - jednak jeśli zaokrąglają w górę to przy PIT będzie nadpłata). Dziś potrącają mniej-więcej 27%. Faktycznie stawki zrobiły się słabe :(

@mkk

jeśli chcecie się dowiedzieć ile dostaniecie - można użyć kalkulatora on-line

koala

Zgadzam się z poprzednią opinią. Pracowałam dla nich kilka lat, ale obecnie oczekuję na wypłaty z marca (czyli 3 miesiące!) Rzeczywiście zmiana na umowy zlecenia mogła spowodować,że nie mają dla pracowników, ale niech nie rekrutują do badań! Niestety zakończyłam współpracę, nie ma szans na wynagrodzenie.

@koala

ja nie mam problemu - a robię sporo wizyt...zmiana umowy na zlecenie spowodowała dla mnie to, że kwota netto spadła o 10% w porównaniu do starej wersji

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Daymaker Sp. z o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Zaniepokojona

Jestem bardzo zaniepokojona działaniami firmy. Na profilu do którego tak naprawdę każdy może mieć dostęp widnieją imiona i nazwiska osób które mają być przebadane w Ikea. Jak to się ma do RODO ? Gdzie ochrona danych ? To tylko pokazuje jak nieprofesjonalna firmą jest Daymaker

@Zaniepokojona

Zaniepokojona nie pomyślałaś, że Pracownicy wyrazili zgodę?

Hahaha
@Elisabeth

Nie słońce nie wyrazili bo ja jestem jednym z tych pracowników.

@Zaniepokojona

Upewnij się, że NA PEWNO dostęp do tego profilu każdy może mieć i że NA PEWNO każdy zalogowany ma dostęp do tych danych, bo może to wyglądać na pomówienie jednej bądź drugiej firmy a regulamin go work zabrania tego. Proponuję zapytać inspektora od RODO jakiego ma Twój pracodawca zatrudnionego i na pewno Ci pomoże. Przypominam, że regulamin go work zabrania podawania danych osobowych i szczegółów umów o pracę. Proszę skupcie się na temacie dyskusji.

zaniepokojona.
@Katarzyna

Jestem pewna, ponieważ sama założyłam sobie 4 konta na fikcyjne nazwiska. Taka ot profesjonalna firma.

@zaniepokojona.

Wydaje mi się, że zakładając fikcyjne profile możesz narazić się na odpowiedzialność karną i dyscyplinarną ze strony swojego pracodawcy, bowiem pewne kwestie są do sprawdzenie po czasie. Czy próbowałaś pisemnie kontaktować się z przedstawicielem pracodawcy lub z zarządem firmy? Może warto zacząć od działu kadr. Przypominam, że dyskusja nie dotyczy badania pracowników firmy a warunków pracy w Daymaker. Proszę o trzymanie się wątku.

we

Wynagrodzenia za styczeń brak. Zbliża się termin wypłaty za luty. Nie pozostaje nic innego jak złożenie pozwu do sądu.

Gosia
@we

U mnie też płatności za styczęń brak, ciekawe, czy będą naliczać sobie odsetki ustawowe ?

mkk

Wypłata za styczeń miała być opóźniona 14 dni - termin minął wciąż pieniędzy brak. Statement za luty niby do 7.3 a uwagi należy zgłaszać do 12.3 - dziś 12.3 statmentu brak :| początki współpracy kiepskie

rs

Masakra. Nie dość że się spóźniają z wypłatą wynagrodzenia to w sumie nawet nie wiedzą kiedy je wypłacą. Do tego robią żenujące konkursy dla audytorów , w których zasady nie są nikomu znane. Czyżby nagradzali swoich znajomych, albo własnych pracowników?

gtre
@rs

Jak widać szwedzki rodowód (gdzie standardy są bardzo wysokie), zderzył się z polskimi parszywymi realiami. Spóźnienie się z wynagrodzeniami jest poniżej wszelkiej krytyki.

@rs

Dokładnie, zgadzam się z każdym słowem, ale kochani oni mają profil na facebooku może tam popiszemy i porobimy im wstydu jedna pani już się odważyła????

Ja też

proponuję również na google mapy

Ferrero

Poprawiło się na tyle, że jak się spóźniają z płatności, to piszą email,że się spóźnią. Duży postęp ! Ale co to mnie obchodzą ich problemy ?

Ikea Janki

Nie podoba mi się ostatnia fali badań, w którym trzeba porozmawiać z konkretnym pracownikiem, podawane jest jego/jej imię i nazwisko, w konkretnym dziale konkretnego dużego sklepu. Nie mogłem uwierzyć, że coś t5akiego w ogóle jest możliwe. a co dopiero taka duża międzynarodowa firma takie badania zleca. Czy tamci pracownicy o tym wiedzą ? Czemu ma służyć takie wyróżnienie ? Nie do wiary, ajednak prawdziwe.

Dudzioł

Cześć, robi ktoś te badania daymakerindex za 10 zł brutto ? o co w tym chodzi, jest tego w pip, ankieta długa a zapłata tak marna ?

Motek
@Dudzioł

Na bezrybiu i rak ryba.

dawid
@Dudzioł

10 zł brutto??????? proszę nie żartuj, że ktoś w takich czasach z taką stawką wyskoczy za jakieś badanie gdzie trzeba dojechać itd. , za tyle to można zrobić coś u siebie w domu na kompie poświecając z 5 min i nie ruszając się z domu hhehehhe

Sudor
@dawid

Wygląda na to, że takie badania znikają z panelu, bo wykonują je sami pracownicy firmy.

dudzioł
@dawid

No 10 zł brutto, tylko że np. jak sobie weźmiesz 10 to wszystkie mogą być w jednej galerii bo to takie "galeryjne" sklepy . Ale to nic, bo i tak trzeba iść do przymierzalni i jeszcze rozmawiać o sklepie internetowym... ankieta jest bardziej rozbudowana niż zwykle i trzeba sadzić po kilka rozbudowanych komentarzy :/ żal.pl Pytałem czy ktoś robi, bo może ja jestem jakiś ociemniały i nie dowierzam co oni dają.

@dudzioł

Widać, że sporo wiesz na temat tego, jak funkcjonuje Daymaker. To bardzo dobrze się składa, ponieważ z największą przyjemnością dowiemy się czegoś więcej o tym pracodawcy. Cały czas zatrudniają tam tak zwanych Mystery Shopper. Twierdzą, że praca w roli Mystery Shoppera to ciekawe, dodatkowe zajęcie, pozwalające na elastyczną organizację czasu – idealne dla osób ceniących niezależność. Możesz nam w związku z tym powiedzieć, jak dokładnie wygląda praca na takim stanowisku? Jakimi cechami trzeba się wykazać, żeby osiągać tam dobre wyniki?

Tajemniczy Klient

Zarejestrowałam się we wrześniu i wykonałam ponad 50 różnych badań. W nieomalże każdym przypadku sytuacja na miejscu rozwijała się nie zgodnie ze scenariuszem i trzeba było improwizować na miejscu, i było to ciekawe. Zleceniodawca nie o wszystkim informuje Daymakera. Kasa jest podła, lecz prace może wykonywać każdy, bez żadnych szkół, uprawnień, kursow, znajomości jakiś skomplikowanych technik, bez ponadprzeciętnych talentów, zręczności, siły, itp. Można zacząć od razu. Na badanie można iść nawet w tym tygodniu jak ktoś chce. Godziny badań są w widełkach, więc można pójść zrobić badanie kiedy się chce. Największa wadą Daymakera jest, że musiałam reklamować do ich biura brak płatności w 5 przypadkach w całej mojej karierze. W końcu wypłacili mi i tłumaczyli się dlaczego, ale bezspornym faktem jest, że kasy w terminie nie było ! Ktoś doradził mi, że standard w Polsce to jest 10% się nie płaci i nie mam się czym przejmować, prawda ?

Gosha
@Tajemniczy Klient

Trafne spostrzeżenia, badanie może wykonać każdy zastanowicie się więc drodzy zleceniodawcy, czy badania przeprowadzone często byle jak, przez byle kogo a i nierzadko w ogóle nie wykonane tylko naściemniane są rzeczywistym odzwierciedleniem obsługi w Waszych sklepach. Może lepiej byłoby gdyby Daymaker zaczął inwestować w stałych, sprawdzonych ankieterów a nie dawać badania jak leci.

Zuza

Dzien dobry, zarejestrowałam się w lipcu. Wykonałam kilka badań i bez problemu dostalam pieniądze. Czy to nie jest przypadkiem działanie konkurencji? Nie zauwazylam, aby koordynatorzy byli opryskliwi. Jeżeli mam problem to dzwonię i wszystko mi dokladnie mi tłumacza. Wiecie moze czy bedzie wiecej badan we wrzesniu?

hannah
@Zuza

jak masz z koordynatorami dobre relacje to naprawde mozna bezstresu dorobic. jedynie trzymac sie deadlinow. ze zwrotem za jakies zakupy nie wiem bo takich projektow unikam. proste: praca- wynagrodzenie a nie jakies zwroty czy zak dla siebie

Ela
@hannah

To są opinie niezadowolonych pracownikow, co konkurencji do tego... przecież nie o pracownikow a o klienta trzeba walczyc. Ja rowniez nie jestem zadowolona ze wspolpracy I juz jej nie podejmuje. Poki jest ok to jakos idzie, natomiast pieniadze wyplacane sa coraz czesciej po 3 miesiacach. Do tego 20 zł za badanie gdzie trzeba isc do sklepu dwa razy I wypelnic bardzo dlugą I glupią ankiete to jakis zart.

@Ela

A ja uważam, że niektóre opinie są bardzo niesprawiedliwe. Może i nie współpracuje z Daymaker długo, ale mi badania i stawki odpowiadają. Nie spotkałam się jeszcze z żadnym badaniem, gdzie trzeba iść dwa razy do sklepu, ankieta jest bardzo długa i płacą tylko 20 zł. Teraz wszyscy najchętniej by chcieli nic nie robić, a zarobić.

@Zuza

Skoro Ci pasują to rób za idiote. Po przeliczeniu czasu na zrobienie i raportowanie badania wychodzi często 5 zl za godzinę ... dopóki mamy jeleni którzy za takie pieniądze pracują stawki nie wzrosną. Wiesz że za takie zwykłe badanie dostają 10 razy tyle co płacą Tobie ? Wiem, bo podszyłam się pod klienta i dostałam wycenę.

@Lusia

@Lusia, proszę nie obrażaj mnie i innych osób, nikt jeleniem nie jest! Tak się składa, że zawsze mam inne badania od Daymaker lub innej firmy i nie wychodzi mi 5zł za godzinę. Ale cóż, jedni są zaradni, a inni mniej i potrafią tylko narzekać.

patrico
@Zuza

W dużych miastach jak jednego popołudnia zrobisz kilka badan ma to sens to i z 200 zł wpadnie. Jak jesteś ogarnięta to ankietę dobrze zrobisz w 15 min. Tyle w temacie, To nie praca dla każdego nie mniej jednak ja tylko z samego Tk przez 5 lat na 1/3 ceny nowego auta z salonu dozbierałem:)

Tak się poprawili że badania mazda obcieli o 25 zł... żenada

@Lusia

A nie wpadłaś na to, że scenariusz jest dużo łatwiejszy i Obserwator nie ma już długiej ankiety do uzupełnienia?

@Zuza

Ankieta nie zmieniła się, nie była nigdy długa tak samo jak i sposób wykonania badania - nagrywanie całości na kamerę nie uległ zmianie.

Aleksandra W

Dzień dobry, wzięłam udział w rekrutacji. Moje konto zostało zaakceptowane i wykonałam już dwa pierwsze badania. Póki co, nie narzekam. Koordynatorzy do mnie dzwonią z ciekawymi propozycjami i już zaplanowali mi badania z nagraniami video za dobrą stawkę. 3majcie za mnie kciuki!

Emil

Coś się ostatnio poprawili. Płacą na czas. Stawki podobne jak u innych, ankiety długością też porównywalne. Ogólnie ostatnie 3 miesiące nie ma co narzekać.

Paulina S.
@Emil

(usunięte przez administratora), ja też zauważyłam że ostatnio wszystkie wynagrodzenia są na czas. Koordynatorzy mówili, że przez urlopy były opóźnienia. Mam nadzieję, że teraz będzie już w porządku, bo ostatnio zrobiłam bardzo dużo badań:)

Luzia

Czy komuś tak jak mi Daymaker nie zwrócił pieniędzy wylożonych na zakup w czasie badania, które było w maju ?????

Katarzyna M.
@Luzia

Cześć Luzia, ja dostałam zwrot pieniędzy, już dawno. Wiem, że w Daymaker trzeba odesłać oryginały paragonów wraz z produktami. Dzwoniłaś do biura? Może nie dotarła Twoja przesyłka?

Luiza
@Katarzyna M.

Oczywiscie, pani Patrycja nie odpisuje na maile, koordynatorka nie odbiera...

Katarzyna M.
@Luiza

Luiza, może wystarczy napisać do niej maila skoro nie odbiera? Ja tak zawsze robię, że wysyłam wszędzie maile, dzięki temu nic mi nie umyka.

Krzysztof śląskike

Cześć! Jestem z województwa śląskiego, wykonałem bardzo dużo badań dla Daymaker. Rzeczywiście kilka razy zdarzyło się, że były opóźnienia, ale jak dzwoniłem do Koordynatorów to informowali mnie o tym. Najczęściej wynikało to z tego, że ktoś był na urlopie. Ostatnio dużo badań jest z nagraniami - kasa nawet ok. Czy macie do polecenia jakiś dobry dyktafon?

maria

znowu nie ma przelewów... i biuro milczy zero konkretów...jak tak można...

sylwia
@maria

znowu nie płacą?

Zyza
@sylwia

No właśnie :( dziś coś weszło po 2 miesiacaxhcj czekania......ale u mnie są zaległe zwroty za zakup a pani Patrycja oczywiście nie odpisuje na maile...

Agata

@jaśmin, Twoja opinia jest niezwykle cenna jednak w momencie gdy nie jest poparta szczegółami niewiele wnosi do grupy. Zatem, czy mogłabym Ciebie prosić o bardziej szczegółowe wyrażenie swojego zdania na temat pracy w Daymaker? Pytanie swoje kieruje również do innych osób.

jaśmin
@Agata

Wykonałam kilka badań dla firmy, jednak zawsze miałam problem z kontaktem z koordynatorem, zwałszcza wówczas gdy trzeba było wyłożyć pieniądze na badanie (zakup). Pomimo że pisali, że zwrot nastąpi w ciągu iluś dni zawsze musiałam się o niego upominać kilkukrotnie. Ponadto wymagania dotyczące ankiet są neiadekwatne do wypłat. Wypłata po ponad 2 miesiącach, opryskliwość pani ANNY CH. i pani PATRYCJI gdy dowiadywałam się o termin zapłaty. Zgadzam się z moimi przedmówcami.

Zostaw merytoryczną opinię o Daymaker Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Daymaker Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Daymaker Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Daymaker Sp. z o.o.?

Daymaker Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 80 ocen.

Daymaker Sp. z o.o.