Opinie o Daymaker Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Daymaker Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Daymaker Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Daymaker Sp. z o.o. w Warszawa

napisz gapcio1959@gazeta.pl

Ja tez

Tajemniczy Klient

No właśnie ja tez dzwoniłam i pisałam. Pewnie jak przejęła to inna firma to tych ludzi już tam nie ma, a szkoda.... ja napisałam wiadomość do tej nowej firmy, ale też nikt mi nie odpisał.

Klaudia

pracowałam jako audytor, mam dokładnie taki sam problem jak wy. Otrzymałam maila o rozwiązaniu umowy zlecenia bez podpisu. Czy ktoś ma taką umowę z was na piśmie? czy ktoś z was ma potwierdzenie na piśmie, jakie badania wykonał? też chce dochodzić zapłaty za badania.

@Klaudia

Umowę miał każdy. Trzeba było ją podpisać żeby pracować, a Co co byli już wcześniej musieli to zrobić w styczniu 2019

Klaudia
@Mkk

Zgadza się. Ja nie mam jednak potwierdzonej kopii umowy w domu z pieczątką Daymakera. Ty masz?

kostrz gwał
@Klaudia

A co to zmieni? Jak nawet pójdziesz do Sądu z umową taką czy inną i uzyskasz wyrok plus klauzulę wykonalności dla komornika to jak nie mają majątku to nie dostaniesz nic a poniesiesz tylko koszty, pytanie czy ma to sens? Udowodnienie roszczenia mając umowe to jedno a dostanie kasy to drugie..

Tomasz

Daymaker padł. Zbankrutował Daymaker w Szwecji i Better Business ma prawa do nazwy. Raczej nie zapłacą już nic.

Magdalena
@Tomasz

Skąd ta informacja?

Koord
@Magdalena

Z anglojezycznych stron. Stron o biznesie a nie forum. :(

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Daymaker Sp. z o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
gapcio

nie placa wykrecajac sie korona. Mam umowe, oddam sprawe do prokuratury

@gapcio

Formułujesz bardzo poważne oskarżenia względem pracodawcy. Doprecyzuj dokładnie dlaczego twierdzisz, że pracodawca nie płaci? Mimo podpisane umowy nie otrzymałeś wynagrodzenia w wymaganym terminie? Te informacje mogą być przydatne dla innych.

@Bożena

mam podpisana umowe, termin platnosci 20 marzec , przelozony na 20 kwiecien -powolali sie na korone-co jest bzdura, bo badanie wykonane w lutym , dzisiaj 2 maja kasy nie ma .Mam ochote zlozyc zawiadomienie o przestepstwie na policji

@gapcio

Najgorsze jest to że nie ma z nimi żadnego kontaktu i to jest najbardziej podejrzane, i to przekierowanie na inną stronę ciekawa jestem czy oni po prostu zostali wykupienie czy też coś dziwnego się dzieje. Ciekawa jestem czy ktokolwiek odbierze przesyłkę bo właśnie wysyłam im fakturę do opłacenia.

@Mysza

Brak wypłaty może być niepokojący dla pracownika. Czy próbowałaś się kontaktować z firmą mailowo, bądź też telefonicznie? Duże agencje badawcza nawet w czasach epidemii i ograniczeniach, działają zdalnie lub poprzez dyżury, Trudne też do wyobrażenia jest a by zniknęła strona tak dużej organizacji. ,może to błąd techniczny, który już naprawili?

@Bożena

Niestety pisałam i to wielokrotnie i mam zwrotki email, telefony albo są wyłączone albo nikt nie odbiera

@Mysza

Ale dobra może coś się dzieje tam choć nawet jeśli to moim zdaniem powinni as o tym poinformowac, dam im jeszcze chwilę czasu

@Mysza

Strona pracodawcy przekierowuje na inną stronę z informacją o przejęciu przez inny podmiot. Może spróbuj się skontaktować z tą nową firmą? Na górze są podane maile i telefon.

TTTAAKK super telefon do Szwecji

@gapcio

Tak kontaktowałam się, ale tak naprawdę bez skutku

Znajoma
@gapcio

Przecież ta firma od zawsze miała problemy z płatnościami. Zawsze trzeba było się prosić i upominac. Jedyne co potrafili to krytykować wykonane badanie i nie wypłacać pieniędzy w ramach oszczędności chyba. Rozmowa z niektórymi koordynatorami szczególnie z jedną Panią to była masakra. Szkoda że pozbyli się fajnych koordynatorów. Nie polecam zdecydowanie

pozdrowienia do więzienia
@gapcio

Prokuratura nie zajmuje się sprawami cywilnymi. Policja też. Wezwanie do zapłaty skutecznie doręczone, pozew do sądu lub EPU, komornik. Pamiętaj o art. 6 K.C.

@pozdrowienia do więzienia

Dzisiaj otrzymałem maila, że firma wypowiedziała wszystkie niewypowiedziane dotąd umowy zlecenie z audytorami z powodu braku toczących się projektów. Dość dziwne według mnie, bo ogólnie projektów obecnie i przez najbliższe pół roku myślę, będzie niewiele lub wcale. Ale audytorów mogli zachować, chyba, że musieli tak zrobić z powodu rodzaju umowy.

Tomasz
@Bożena

Oni nie zapłacą na 99%. Koordynatorzy również dostali wypowiedzenia umów i nie mają pewności że kasę dostaną. Mi zalegają jedna fakturę.

Jeśli do końca miesiąca nie wpłynie kasa (odpowiedzi na maila nie ma) proponuje pozew zbiorowy.

ja sie dopisuje

AK

Dlaczego strona pracodawcy nie działa, firma upadła? Pieniędzy za badania nie widać.

@AK

Mam ten sam problem

Co wchodzi w socjal Daymaker Sp. z o.o.?

mkk

Co masz na myśli pod pojęciem "socjal"?

Bożena

Przypomnę Wam, że Daymaker jest wiodącym ekspertem w dziedzinie obsługi klienta. Mierzą, analizują i pomagają wprowadzać zmiany, które pozwolą swoim zleceniodawcom poprawić jakość obsługi. Tak się składa, iż akurat teraz chcę podjąć współpracę z Tajemniczymi Klientami: https://www.daymaker.se/pl/o-daymaker/praca/ Nie powiem, to chyba dosyć ciekawa propozycja. Podpowiedzcie mi, czy warto spróbować tam swoich sił?

Pit

Czy będą pity ?

Praca jako TK jest zupełnie nieopłacalne. Badanie za 25 zł netto, gdzie spędza, się godzinę w salonie vision express badając po raz 10000 wzrok... Nie wspomnę o badaniu sieci super pharm za 30 zł netto gdzie - uwaga! nalezy udać się do apteki, zakupić produkt zgodnie ze scenariuszem (koszt około 15 zł), następnie na samie zakupić 2 produkty za min 35 zł.....zenada. Wydajesz własną kasę żeby komuś zrobić dobrze. Badania są nieopłacalne. Zdecydowanie jestem na nie

Mkk

Przecież się oddaje te zakupy i dostaje kasę spowrotem

TK

Zdecydowanie nie polecam współpracy z firmą Daymaker. Osobom zainteresowanym nawiązaniem współpracy szczerze polecam dwukrotnie zastanowić się nad podjętą decyzję. Pieniądze nie są wypłacane na czas, badania bardzo czasochłonne - nieadekwatne do wynagrodzenia. Prawie wszystkie badania są nagrywane, ankiety składają się z wielu pytań zazwyczaj opisowych. Koordynatorzy dzwonią i piszą kilkukrotnie z propozycjami, więc chyba naprawdę badania nie są dla nikogo atrakcyjne. Mam wrażenie, że wszystkie pozytywne publikowane są przez jednego pracownika firmy Daymaker, napisane w bardzo podobnym tonie :)

Tajemniczy Klient

Wynagrodzenia przed Świętami nie wypłacili, choć termin był do 21 grudnia. Kontakt kiepski. Mam wrażanie, że pozytywne opinie wypisują tutaj pracownicy etatowi Daymaker. Ciągle są problemy z tą firmą. Wymagania pod niebiosa, a kasa z tego prawe żadna. Żenujące jest to jak traktują osoby, które z nimi współpracują.

Filah

Dramat. Brak wynagrodzenia na czas, jak się człowiek upomina to nie odpisują na wiadomości. Przy trzecim mailu łaskawie odpowiadają. Nie wypłacają za wykonane rzetelnie zadania, na pytanie o powód brak odpowiedzi i 'spychologia' pod tytułem "proszę pytać koordynatora" na co koordynator "proszę pytać osobę z administracji". W innych firmach nie ma takich problemów. Stawki też marne aczkolwiek tu nie ma się co czepiać - zapisując się na badanie każdy stawkę widzi i decyduje się na nią dobrowolnie. Suma summarum cienko.

XXX

Wykonuje zadania we współpracy z kilkoma firmami. Daymaker ma największe wymagania - wszystko generalnie nagrywane. Jak coś nie tak, to nie płacą. Generalnie unikam zadań z tej firmy.

Ja pracuję dla Daymaker trzeci miesiąc i cieszę się, że wcześniej nie zasugerowałam się tymi opiniami, chociaż je czytałam. Nie będę oceniać doświadczeń innych ludzi związanych z tą firmą, ale jestem pewna jednego - jeśli ktoś uczciwie pracuje wszystko jest w porządku ;) Ja studiuję i pracuję na dwa etaty jednocześnie, jednym z nich jest właśnie Daymaker. Bardzo sobie chwalę, sporo zleceń, pieniądze wydawane podczas audytów są zwracane i wypłata na czas. Polecam!

Bożena

Dzięki za opinię. Powiedziałeś, że jednocześnie pracujesz i studiujesz. Czy w Daymaker można dostosować grafik pod siebie?

@Bożena

Tam nie ma grafiku. Aplikujesz na zlecenia, a potem masz określony czas np. tydzień żeby je zrealizować w godzinach określonych w zadaniu np. 14-19 albo nie później niż godzinę przed zamknieciem

Daymaker to nie etat ;)

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Daymaker Sp. z o.o.?

mkk

nie ma rozmowy kwalifikacyjnej - jedynie wypełniasz formularz przez internet i robisz raport testowy

Były audytor

Zdecydowanie nie polecam współpracy z firmą daymaker. Praca za grosze, a wymagania ogromne. Kiedy trzeba jechać i ratować jakiś audyt to koordynatorzy dzwonią i są mili, jeżeli człowiekowi cos wypadnie to od razy nekanie telefonami a na koniec zero zapłaty za badania. Masakra ogólnie.

Dziś 25 i sytuacja się powtarza - brak wynagrodzeń i kontaktu...

audytor

U mnie to samo.(usunięte przez administratora)

ja dostałem normalnie

Artur

Mogę zapytać jak rozwiązała się ta sytuacja? Otrzymałeś ostatecznie swoje wynagrodzenie czy może zdecydowałeś się zrezygnować z pracy? Ciekawy jestem też z czego wynikał ten problem, może firma ma kłopoty finansowe?

xxx

W uzupełnieniu jn. - dodać należy, że u mnie z wyjazdami jest trochę inaczej, bo na pociągi mam 50% zniżki, a autobusy za darmo w całej Polsce. Wobec tego zarabiam na dojazdach, a jak wyliczyłem przy dojeździe samochodem zysk byłby połowę mniejszy z całości - i taki przejazd np. 300 km nie miałby sensu przy zwrocie kosztów jaki wyliczają firmy, bo tak kalkulują że to jest zwrot za paliwo a nie zarobek na przejeździe, chyba, że ktoś ma auto na .... gaz. Jak już jesteśmy przy tym Daymakerze to są stosunkowo wysokie wymogi - bo większość audytów jest nagrywana, a w innych firmach nie jest i wnikliwie to sprawdzają. Zatem ewentualne odstępstwa wyłażą. Tylko banki w innych firmach są zawsze nagrywane, a te banki to znowu tak mi dobierają, że nieraz w innym mieście na jednej ulicy jest np. 6 banków, bo tyle trzeba ich wykonać, żeby dostać zwrot za dojazd za 200 km w 1 stronę (a za bilet na kolej w 2 strony płacę np. 25zł). I tu znowu jest klucz żeby mniej płacić, bo jak się jedzie gdzieś jedną trasą a wraca inną to można pojechać na 1 bilecie, jako tzw. przejazd okólny - tylko trasa na żadnym odcinku nie może się powtarzać i pociąg musi być 1 firmy np. IC, a stacja początkowa i końcowa nie może być ta sama.

xxx

Ja mam umowy z kilkoma firmami (ogólnie pewnie z 10 firm) i ogólnie z każdej jestem zadowolony. U mnie kluczem jest jednak dyspozycyjność o czym byłem informowany wprost i firmy to doceniają (jak np. jestem chętny pojechać za 2 dni 100 km w jedną stronę). Sami do mnie dzwonią z propozycjami. Często zdarza mi się w tej samej lokalizacji tj. w centrum handlowym dobrać kilka zadań - ze względu na co mam jeden czas dojazdu, choćby w przyszłym tygodniu w 1 miejscu 4 audyty. Nieraz nawet da się łączyć zadania w 1 sklepie z różnych firm, albo pojechać do ok. 100 km do innego miasta i uzyskać zwrot za przejazd od 2 różnych firm. Odkryłem nawet, że te same zadania mają różne firmy w różnych stawkach, takie zagraniczne dają za to samo 2 razy więcej. Z żadną firmą problemów płatniczych nie miałem, a mies. nieraz ma ponad 2 tys. na czysto + zwroty za kina, restauracje albo jakieś zakupy. Jednak zajmuje się tym od 2 lat i mam doświadczenie.

Zostaw merytoryczną opinię o Daymaker Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Daymaker Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Daymaker Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Daymaker Sp. z o.o.?

Daymaker Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 80 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042