Opinie o komputronik.pl - Komputronik S.A. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Komputronik S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Komputronik S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Komputronik S.A. w Poznań

Pisior

Mała dobra rada dla Komputronika mocno bardzo mocno wejść w sprzedaż internetową tak fulll zrobić jeszcze większą konkurencję agencja ponieważ pracowałem w agencji i się tak strasznie wynudziłem przez 8 lat. Pilnować aby sprzęt zamawiany przez stronę internetowa nie był anulowany i sprzedawany jako towar zamówiony w agencji jest to nagminny proces.(anulacja =kara ) Prosty sposób Agencją wypłacać po 1zł za odbiór towaru nie ważne czy towar kosztuje 100zł czy 10 tyś. Byłem w 2 agencjach i w dwóch były nudy jak zaczniecie im mniej płacić to ruszy sprzedaż produktów powiązanych a tak to zbyt wiele kasy zarabiają na odbiorze towaru i myślą o głupotach. Więcej tajemniczych klientów wtedy to podniesie standard obsługi która niestety jest na fatalnym poziomie przynajmniej raz w miesiącu powinien być tajemniczy mnie osobiście to motywowało do pracy inaczej kładłem lachę na wszystko :).Ostatni okres wspominam bardzo dobrze i z uśmiechem w tej firmie (agencji) nie robiliśmy nic ponieważ nie było tajemniczych klientów nie było motywacji klientów obsługiwaliśmy na fochu i z żalem dosłownie jak by za kare przez 2 lata ślizgałem się i wielkim obciążeniem było dla mnie jak przyszedł towar raz na tydzień przypominam sobie te piękne czasy. Bardzo szanuje tą firmę i bardzo chce aby przetrwała ale zwrócicie uwagę na Agencje na anulowanie zamówień internetowych przez pracowników agencji wiem bo sam tak musiałem robić podnieście mocno standart obsługi bez tajemniczego klienta nic sie nie powiedzie musi być i chodzić minimum 1 raz w miesiącu w każdym sklepie!!Zwróćcie uwagę na produkty powiązane takie jak serwis naprawa komputerów też. bym bardziej uszczelnił bo u nas nie przechodziło to przez kasę komputornika. Czas wspominam bardzo dobrze nie żałuje tej pracy wyleżałem się na wszystkie czasy dziś śledzę losy komputornika mam nadzieje ze się podźwignie i będzie znów bardzo odorze prosperował tylko tak jak mowie mniej agencją więcej pracownikom internetowym oni daja z siebie bardzo dużo :)

Hyper
@Pisior

Pisior w samo sedno

zwykły klient
@Pisior

Po co tajemniczy klient, wystarczy zrobić porządny dział reklamacji i nielojalnych pracowników *** na zbity pysk. Ale co mnie to w końcu obchodzi jakaś firemka z tęczowego Poznania.

Mamba

Jak to teraz jest w Komputroniku, bo szukają ludzi do pracy w centrali? Konkretnie na PM i BM?

Teletubisie
@Mamba

Najpierw Cię zatrudnią, a po 2 tygodniach dowiesz się, że to bezpłatny staż.

Iza
@Teletubisie

Nie za bardzo rozumiem... Czyli po 2 tygodniach pracy nie dostaje się wynagrodzenia?? Jak w takim razie wygląda podpisywana na początku umowa z Komputronikiem?

Isolder
@Teletubisie

Nie ma takich sytuacji, to co uzgodnień to tak jest. Firma jest bardzo elastyczna

Isolder
@Iza

Umowa zawsze podpisywana w pierwszym dniu

Tańczący z Chińczykami

Widzę że średnia ocen jakości pracy w firmie jest niższa niż średnia w X-kom. Naprawdę - duży wyczyn. Dobrze że po fali zwolnień 2019/2020, pozostało to samo kompetentne kierownictwo, od BUMa w górę. Keep going, it is fine.

Jak wygląda sprawa grafiku w Komputronik S.A.. Czy pracodawca idzie na rękę?

ABC

O jaki dział pytasz ?

Kierownik Sklepu

Osoby rekrutujące spóźniły się ok. 20 minut przy czym opóźnienie wynikało z biegania na „papierosa” i zaledwie metr od czekającego w holu kandydata uskuteczniania luźnych rozmów z kolegami z innego działu (wtedy nie wiedziałem jeszcze, że te osoby będą prowadziły rozmowę) - wszystko można zrozumieć, ale nie brak szacunku na tym etapie i zero grzecznościowej informacji: "mamy małe opóźnienie, proszę chwilę jeszcze poczekać" i trochę dyskrecji. Dodatkowo jedna z osób prowadzących rekrutacje była ubrana jak na wieczorne party niż do pracy. Ponad połowa czasu rozmowy rekrutacyjnej była ukierunkowana na usilne dociekanie dlaczego odeszło się z poprzedniej firmy, oraz dlaczego wystąpiła luka w CV po x latach ciągłej pracy. Kolejna połowa to łapanie za słówka, przesłuchiwanie i dociekanie co kandydat wie lub co dowiedział się o firmie uzależniając od tego poziom zaangażowania kandydata, a może i nawet całej wiedzy. Atmosfera: - zimna w formie prawie przesłuchania, usilne ujmowanie kompetencji kandydatowi na każdym etapie. Nie zostałem zatrudniony, ale i tak by nic nie wyszło ze względu na bardzo słabe warunki zatrudnienia: Forma zatrudnienia: Podstawa – Umowa o pracę Premia – Działalność gospodarcza Jakość rozmowy rekrutacyjnej określiłbym jako: słaba, irytująca – ale jak bardzo wymowna jeśli chodzi o szacunek i kulturę pracy w firmie - przynajmniej w relacjach biuro-sklep

Pytania na ogół były przerywane kolejnym pytaniem, lub zmianą tematu i powrotem do początku. Trochę takie skakanie.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
KRÓLOWIE ŻYCIA

Niektóre osoby na kierowniczych stanowiskach myślą, że im wszystko wolno. Arogancja i buta. Masakra!!!

Kamil

Nie polecam rekruterzy nawet w czasie nie potrafią się wyrobić przy rekrutacjach. Totalnie nie ogarnięci, więc już wyobrażam sobie jak wygląda tam praca

Ivo

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej, gdzie już od początku zajeżdżało brakiem profesjonalizmu od rekruterow, na dodatek na końcu usłyszałem, że będą się odzywać albo telefonicznie albo w formie mejla do końca środy. I gdzie ten kontakt? Czy to jest poważne? Oczekujecie że będziecie mieć dobrego pracownika a tak ciężko poinformować nawet gdy nie jesteście zainteresowani.

potencjalny pracownik

Witam Chciałbym wysłać cv do centrali w Poznaniu Warto tam się ubiegać o stanowisko w dziale IT ?

Asia
@potencjalny pracownik

Duzo osób z działu IT szuka obecnie pracy by uciec z komputronika, wiec chyba nie warto...

potencjalny pracownik
@Asia

skąd masz takie informacje? I czym te ucieczki spowodowane ?

Jacek
@Asia

Pracujesz tam? Jaka panuje obecnie atmosfera w Komputroniku? Jak z zarobkami na początek? Jestem ciekaw czy warto obecnie tu aplikować, a nie ma nic lepszego niż opinia innego pracownika na temat firmy. :) Podpowiesz mi?

Edyta

Witam ubiegam się o prace w Komputronik czy warto na dzień dzisiejszy ?

No1Care

Zależy gdzie

@No1Care

To profil Komputronika dla Poznania, więc poradź, proszę, jak jest na tym stanowisku Junior Export Sales Specialist, bo to chyba aktualne: https://kariera.komputronik.com/oferty-pracy/junior-export-sales-specialist-poznan-119104-18801306 Jak zarobki? Szkolenia są tak często, jak to obiecują?

J

warto!

Asia
@Edyta

Nie warto, niestety słaba atmosfera, (usunięte przez administratora) i większość szuka pracy by uciec :-(

Kudłaty

Kiedy Agencje likwidują ?

Wujaszek

Najlepsze były szkolenia kolega podpisywał mi obecność a ja sobie z moja dziewczyna przegadałem cały dzień przez telefon :D , ale co się wyżarłem to moje :D

Mam pytanie

Panowie i Panie czy Komputronik upada ??

Byly pracownik
@Mam pytanie

Redukcja etatów, zamykanie salonów, zadłużenie, ogloszona sanacja... Tak, komputronik upada

Manolo
@Byly pracownik

Spokojnie ludzie. Firma nie upadnie. Za dużo jest warta i za dużo ma firm które obsługuje. Zwolnią w sumie 150 osób około i po pandemii wracamy do normalnej pracy. Teraz z domu zdalnie pracujemy.

Myśliwa z Bankiera
@Manolo

Wyjaśnij, co jest wartością firmy? Te wynajęte lokale pod sklepy? Cały majątek Kompa jest zastawiony w bankach. Wszystkie banki wypowiedziały umowy kredytowe. Wiele wskazuje, że Komputronik nie ma kasy na zakup nowego towaru. Prezes Buczkowski żalił się dzisiaj w raporcie giełdowym, że banki zaksięgowały wpłaty od klientów na poczet zadłużenia Kompa. Więc?

x
@Mam pytanie

Dlaczego miałby upaść ? Sanacja nie oznacza końca firmy. Pewnie zwolnią sporo ludzi. "Byly pracownik" napisał o zadłużeniu, coś więcej ?

xD
@Mam pytanie

Tak i nie. Komputronik nie upadnie bo ma sanacje która mu uratowała życie ale prawda jest taka że cofną sie o kilka albo i kilkanaście lat wstecz. Salonów będzie o wiele mniej. Garstka osób która została będzie robić za dwóch albo i trzech. Pewnie powieszchnia magazynowa i produkcja znacząco się zmniejszą nie tylko o ilość osób ale też o miejsce jakie zajmują. Do tego będą pewnie problemy z wieloma towarami. Najpewniej też nie zobaczymy produktów komputronika jak np Accura czy California Acces która oni tak chętnie wciskali klientom. Do tego zapewne komputronik Biznes też nie będize wyglądać jak wyglądał. Także Prezes Buczkowski spowodował swoim błędami że firma która była jedną z liderów na rynku pozostanie już tylko nazwą. Także Komputronik pewnie nie upadnie przez jeszcze parę najbliższych lat ale z wielkiej firmy stanie się znowu małym graczej na rynku bo w tym czasie taki X-kom czy RTV ich po prostu prześcigną o 2 długości

Tym
@xD

Będzie dobrze. Spokojnie ludzie.

Byly pracownik
@Manolo

Widac ze nie pracujesz na salonie...

Maaaaks
@xD

x-kom to jest porządny sklep a nie jakieś (usunięte przez administratora) nie porównujmy porządnej firmy (usunięte przez administratora).

obserwator z ramienia
@xD

"cofną sie o kilka albo i kilkanaście lat wstecz" i tyle jest warta twoja opinia.

Dobre
@Tym

Będzie dobrze powiadasz :) dobre ... Kolejny tydzień nie działają salony, a koszta lecą Banku wypowiadają umowy, skarbówka bada kolejne miesiące ! Duża firma ma większy problem niż małą firma, bo w małej ktoś wywali 5 osób, zmniejszy lokal, sam zacznie dłużej pracować i jakoś kryzys przetrwa. Zauważcie, iż tarcza antykryzysowa, kierowana jest do małych i średnich ... o tych dużych jak komputronik nikt nie wspomina ! Ja im źle nie życzę, ale realnie patrząc, to kiepsko widzę ich przyszłość w dobie koronawirusa ! Jak takiej firmie spadną obroty o 40-50% to może być po nich ... a powoli się do tego to sprowadza. Pytanie ile jeszcze firm pociągnie pandemia ! Kto przejmie gwarancje gdy padną te duze firmy !

Magazynier
@Mam pytanie

Coś jest na rzeczy grupa Ukraińców jednej z agencji nie dostała pieniędzy za pracę za marzec. Z tego co wiem szykują jakąś większą akcję pod magazynem radio telewizja zaraz po Świętach.

Miki
@Magazynier

W zależności od skonstruowanej umowy. Brak wypłaty może być po stronie agencji.

Myśliwa z Bankiera
@Miki

Komputronik nie reguluje swoich zobowiązań z tytułu różnych umów, bo ma do zapłaty prawie 60 milionów niewykazanego podatku VAT wraz z odsetkami z tytułu karuzeli przez spółkę Tradus (łatwe do odszukania informacje w internecie). Prezes Komputronika (usunięte przez administratora)zażądał w planie restrukturyzacji umorzenia 40% wszystkich zobowiązań (długów) Komputronika oraz wszystkich kar, odsetek itp! Myślę, że Komputronik mógł nie zapłacić agencji pracy, która nie zapłaciła Ukraińcom. Protest Ukraińców pod siedzibą Komputronika będzie doskonałym podsumowaniem tej rodzinnej firmy (usunięte przez administratora)

Myśliwy
@Myśliwa z Bankiera

Nie sądzisz, że nawet gdyby to była prawda jest to absurd... Zakładając, że posiadam firmę remontowa po skończonym remoncie w Twoim domu nie płacę swoim pracownika... Oni natomiast przychodzą z pretensją, oczekiwaniem do Ciebie ?

Jurij
@Magazynier

Prawda, nie zapłacili nam za dwa miesiące. We wtorek mamy protest pod centrala. Zapraszamy.

Poznan
@Jurij

I dobrze robicie.

olgierd
@Manolo

Firma zawsze jet warta tyle co ludzi w niej pracujący.a ludzie zamiast budować dobry wizerunek firmy zajmują się pisaniem dobry opinii o firmie po nocach ,żeby zdobyć zaufanie szefów,tak jak pracownicy serwisu,zamiast zająć się usuwaniem wad.A złe nastawienie pracowników do pracy zawsze doprowadza do upadłości firmy.Gdyby pracownicy wykazali się profesjonalizmem firma by nie sprzedawała śmieci elektronicznych i nie oszukiwała swoich klientów a sprzęt nie wysyłała do serwisu firmy sprzątającej.Ignorancja pracowników doprowadziła do zaistniałej sytuacji a skargi i płacz to błaganie o zasiłek.Kara jest nieuchronna i sprawiedliwa musicie zapłacić za krzywdy wyrządzone swoim klientom

Tańczący z Chińczykami
@xD

Kolego, od marki CA oraz ACCURA się ... odczep, nie wiesz jak mocno ta marka była budowana WBREW decydentom z centrali w P. Decydenci wolą obrócić marką kupowaną w kraju, niż kreować własny produkt. Nie masz pojęcia jaka to była harówka.

Wojtek Buczowski

Tak

@Mam pytanie

Komputronik jest w sanacji (restrukturyzacji) jest to pojęcie często mylone z upadłością. Prawda jest ze spółka Komputronik ma problemy finansowe związane z niesłusznie nałożona kara przez US. Jednak działa nadal i ma się dobrze, towar kupuje za gotówkę a nie tak jak zawsze za kredyty kupieckie. Wypłaty zawsze są na czas.

Wściekły klient
@Manolo

Upadnie z hukiem i to już niedługo, reklamacje przeciągane tygodniami, unikanie kontaktów z klientami, zamówienia ze sklepu internetowego realizowane z 5 dniowym i dłuższym opóźnieniem mimo, że zapewniają że towar mają na stanie, co Ci to przypomina ? Tak, utrata płynności.

Rumcajs

3 fala korono wirusa mnie jedynie czego szkoda to jak sobie gazy puszczałem przy kliencie (cichutkie) nastawała taka niezręczna cisza i delikatny uśmiech na twarzy dzis siedze sobie za biurkiem juz nie na salonie i też sobie mocno pierze :)

Hyper
@Rumcajs

4 idzie żbiku

Pisior

z nieba mi spadł ten covid dziękuje ci Boże :)

onax

Ludzie co wy wypisujecie. Tu się nie da zarobić. Masz chore targety - nie ma szans na zrobienie. Traktują pracownika jak rubryka w exelu. Chcesz cierpieć - pracuj u nich.

Xlsx
@onax

Wierzę że nie jesteś wstanie zarobić... W Excelu są komórki nie rubryki...

Witam warto ubiegać sie w komputroniku o prace własnie straciłam prace i szukam

rumik

panowie jak sytulacja w agencjach bo słyszałem ze straszna lipa?

Arkadiussssss

DROGI KOMPUTRONIKU TAJEMNICZY KLIENT W SKLEPACH AGENCYJNYCH MINIMUM RAZ W MIESIĄCU TO ZWIĘKSZY STANDART OBSŁUGI KTÓRY JEST NA ZEROWYM POZIOMIE , TOWAR ZAMÓWIONY PRZEZ INTERNET 0,00ZŁ DLA AGENCJI I KOMPUTRONIK STANIE NA NOGI

Czy Komputronik S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Luke

Umowa o pracę :)

Stary Pracownik

Czy normalnym jest że osoba na która pisze się skargę o mobbing po miesiącu ma z tobą przeprowadzać rozmowę oceniająca mająca wpływ na twoje zarobki..? Dzień dobry, Komputronik....

aloj
@Stary Pracownik

O (usunięte przez administratora) skarżysz firmę nie osobę...

Zostaw merytoryczną opinię o Komputronik S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Komputronik S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Komputronik S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Komputronik S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 9 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Komputronik S.A.?

Kandydaci do pracy w Komputronik S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Komputronik S.A.
2.2/5 Na podstawie 227 ocen.

Komputronik S.A.