Opinie o PGE Energia Ciepła w Kraków

Każdego dnia dziesiątki milionów ludzi korzystają z energii produkowanej przez Grupę EDF na całym świecie. To duża odpowiedzialność, która wymaga wspólnych wartości i zobowiązań etycznych.

Branże: Wytwarzanie energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PGE Energia Ciepła w Kraków

???

... dlaczego jest taka rotacja w EDF także w administracji gdzie siedzą i coś niby robią lub wyjeżdżają i też niby coś robią ?

ciekawy

Witam. Chciałbym się dowiedziec mniej wiecej jak wyglada praca w tej firmie jako PH. Rozumiem, ze trzeba pozyskiwac nowych klientow ale to co? jezdzisz po miescie i pytasz w sklepach czy sa zainteresowani?

początkujący

Witam wszystkich. Niedawno zaczęła się moja kariera w firmie EDF, wcześniej była u mnie praca z zupełnie innej branży niż ta. Mam podstawowe wykształcenie i sama w sobie nazwa "przedstawiciel handlowy" albo "przedstawiciel handlowy EDF" brzmi jak dla mnie bardzo strasznie. Boję się. Boję się tego stanowiska, boję tego, iż nie uda mi się coś osiągnąć w tej firmie, w tej branży. Bardzo proszę odpowiedzieć mi na następujące pytanie: ile mogę zarobić w EDF, jako przedstawiciel handlowy, którego praca polega w terenie? Za odpowiedź z góry dziękuję. PS: Jeżeli jest możliwość doradźctwa mi w wyborze pracy - byłbym podwójnie wdzięczny. Dziękuję serdecznie za uwagę.

fe

To jest tak zwana odpowiedzialność społeczna EDF. Powstał twór ekoserwis, który ma się zajmować tym czego się pozbywają, nawęglaniem odpopielaniem itp. Przyjmuje się ludzi z UP bez jakiegokolwiek doswiadczenia, wiedzy podstawowej. Parę -2 dekady temu to szukano ludzi na uczelniach, wydziałach energetycznych, w technikach, były szkoły zakładowe technika. Teraz trzeba mieć tatę, mamę, ciotkę, itp

Kamil deja, obecnie cieć w PGE - niegdyś kierownik działu ochrony w oszołomie bonarkowym, niepotrafiący nic ogarnąć na swoim stanowisku, prócz pisania notatek służbowych na pracowników i nakazywania innym pracownikom robienia tego samego. Podczas odpraw zatrzymywał swych podwładnych pojedynczo i kazał im donosić na wszystkich, w tym na siebie wzajemnie. Oczywiście nieuki robiły to bez wahania. On, jak i jego sługusy niepotrafili nigdy zadziałać w sytuacji faktycznego zagrożenia. Ataki klienta na pracownika, awantury różnego rodzaju i udzielanie pierwszej pomocy, pomimo że należało do ich obowiązków to misja niewykonalna. Poszkodowany musiał radzić sobie sam, ewentualnie pomocy udzielał mu inny pracownik bynajmniej nie z działu ochrony. Deja wtedy jeśli był na swoje nieszczęście na miejscu jedynie stał i się przyglądał. W auchan Bonarka za jego jestestwa awarii uległ system ostrzegania przed pożarem. Problem trwał miesiąc i ani on, ani jego przełożeni (m.in. rafał herc z dyrekcją) nie kiwnęli palcem by awarię usunąć. Takie zaniedbanie to przestępstwo. Taki właśnie jest deja nieudacznik. Deja twierdzi , że był manager'em ochrony w Auchan od roku 2009 do 2019. Nic podobnego. To stanowisko objął po znajomości jakieś 3 - 4 lata przed zakończeniem swej zawrotnej kariery. Przez wcześniejsze lata był podnóżkiem trzymanym na zasadzie protekcji, co z resztą jest dewizą skorumpowanej łapówkarsko firmy Auchan. Uważa również, że był tam zatrudniony do 1 grudnia 2019 i od 1 grudnia 2019 jest zatrudniony w PGE. Serio Deja? Kłamca, pomawiacz, donosiciel, manipulant iid...

Brak mózgu

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.

zdezorientowany_EDF

Witam, Mnie spotkało dokładnie to samo. Zapraszają na spotkania, przez telefon mówią, że kolejny etap to już rozmowa o konkretach, o terminach przejścia, itd. Człowiek staje na rzęsach, aby przyjechać i zastaje - cwaniactwo i buractwo. Co więcej, w tym samym czasie byłem na kilku rozmowach w innych firmach. Każda z nich wysłała odpowiedź, z kilkoma udało mi się nawiązać ciekawą współpracę. Dlaczego EDF nie stać na profesjonalizm ? Kiedyś myślałem, że to dobry i porządny pracodawca - teraz wiem, że o wielkości tej firmy świadczą tylko wielkie kominy. Żenada.

Wygrany

Długo zastanawiałem się czy wystawić komentarz, czy dać sobie spokój. Stwierdziłem jednak, że ludzie powinni mieć świadomość, gdzie aplikują oraz z kim będą w przyszłości współpracować. Niestety nic dobrego o tej firmie napisać nie mogę. Aplikowałem na stanowisko specjalisty ds. aplikacji biznesowych w EDF CUW Sp. z o.o. Rekrutacja była podzielona na dwa etapy. I etap to rozmowa z osobą z działu HR. Co do pierwszego etapu nie mam zastrzeżeń. Pytania raczej z kategorii umiejętności miękkich (konkretnie i rzeczowo). II etap rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Pełna inwigilacja. Na wstępie wypytywanie o imiona i nazwiska przełożonych z działów IT poprzednich pracodawców. Jeszcze tego samego dnia zauważyłem odwiedziny na portalu społecznościowym osoby z ukrytym profilem (Technologie IT, Kraków). W rozmowie rekrutacyjnej uczestniczyli m.in. Dyrektor Departamentu IT i jego zastępca, którzy nie potrafili nawet precyzyjnie sformułować pytania, co może świadczyć o braku dostatecznej wiedzy z zakresu zarządzania projektami IT oraz o braku skonkretyzowanych wymagań względem kandydata na stanowisko specjalisty. Na sam koniec spotkania dostałem zapewnienie od Pani z działu HR, iż zostanę poinformowany o przebiegu rekrutacji bez względu na jej wynik w przeciągu najbliższego tygodnia. Również na stronie internetowej EDF Polska http://polska.edf.com/edf-w-polsce/kariera-w-edf-polska/proces-rekrutacyjny-285138.html jest podobna informacja: "Informację o wyniku procesu rekrutacji otrzymasz od Specjalisty ds. Rekrutacji drogą telefoniczną lub mailową." Niestety do dnia dzisiejszego takiej informacji nie otrzymałem. Co więcej – próbowałem sam się skontaktować z osobą z działu HR, aby uzyskać informację o wyniku rekrutacji – niestety bezskutecznie. Zorientowałem się, że firma po raz drugi wystawiła ogłoszenie na to samo stanowisko, dlatego utwierdziło mnie to w przekonaniu, iż firma nie jest zainteresowana kontynuowaniem rozmów. Jak zależy im na osobie rekrutowanej to znajdą ją nawet na końcu świata, aby umówić się na spotkanie rekrutacyjne. Natomiast napisanie dwóch zdań w mailu lub telefon do osoby rekrutowanej z informacją o wyniku rekrutacji i krótkim uzasadnieniem to już niestety jest wyzwanie. Jaki z tego morał ? Ryba psuje się od głowy. Bardzo złe wrażenie wywarły osoby, które zarządzają IT w tej firmie. Na wstępie cwaniactwo, brak zaufania i pełna inwigilacja. Na niekorzyść firmy przemawia również brak przestrzegania zasad rekrutacji, które firma sama określiła i opisuje na swojej stronie internetowej. Oznacza to również brak szacunku do osób, które są jednak zainteresowane pracą w tej firmie, poświęcając swój czas na przygotowanie CV oraz czas na udział w spotkaniach rekrutacyjnych (nie wspominając o poniesionych kosztach podróży na miejsce spotkania). Cieszę się, że takie niuanse pojawiły się podczas rozmowy rekrutacyjnej (jeśli takie negatywne wrażenie firma wywiera na kandydatach podczas rekrutacji naprawdę nie wiadomo co by było później) i że jednak nie będzie dane mi tam pracować.

emeryt
@Wygrany

Wywalają pracowników ruchu do firm zewnętrznych (cały wydział -kolej ,odpopielanie ,naweglanie) - wydział który zajmował sie odbiorem węgala dostarczniam go do kotłów i odprowadzaniem [popiołu- to już nie są pracownicy elektrociepłowni.pozbawiono ich dopłat socjalnych wypracowanych z zysku itd.Pozostała tylko obsługa blków energatycznych, która i tak wcześniej czy później będzie pracowała bez dfodatków z prace w ruchu ciągłym .

Zenek
@Wygrany

Tu się zatrudnia znajomych wyłącznie, rodziny, szwagrów, wujków........... nie jakies aplikacje i konkursy. To pic na wodę !

Michał Bajerski, rekruter w EDF Polska
@Zenek

Rekrutując pracowników na dane stanowisko, kierujemy się kompetencjami i umiejętnościami kandydatów oraz ich doświadczeniem zawodowym. Proces rekrutacji jest kilkuetapowy i zawsze bierze w nim rektruter i przełożony. Czasem w rozmowach uczestniczą też przełożeni wyższego szczebla. Staramy się w ten sposób dopasować odpowiednich kandydatów do zadań i stanowisk, które mamy w firmie.

olo

Chwila jakie pracował?Tam pracują tylko firmy zewnętrzne a i to nie wszystkie.z edf nikt tu nie napisze słowa bo się kazdy boi o posadke.A co wyprawia zarząd elektrowni to przechodzi ludzkie pojęcie,parking ³ razy w roku przerabiać to szczyt bezmuzgowia ,pytam gdzie Właściciel i czy napewno wie jak tutaj są trwonione Jego pieniądze? Behapowcy których pomysły są zrodzone w umysłach na gliwickiej.Brak słów.

geronimo76

Tak się robi biznes. Niestety akcjoanriuszy ineteresuje tylko zysk. Nie ma ludzi niezastąpionych.

miś

to normalne działanie (usunięte przez administratora) i [usunięte przez moderatora] z edefu

chetny

Ile mozna zarobic w utrzymaniu ruchu w krakowskiej elektrocieplowni prosze o odpowiedz

dziad

w dniu dzisiejszym firma Dozorbud która wygrala przetarg na ochronę Elektrociepłowni Kraków, przywiozła busem 20 osób z ochrony Elektrowni Połaniec,. EDF woli wywalić całą ochronę, która ma doświadczenie i ściągać takie firmy. Firma Dozorbud zaoferowała 1100 zł na rękę za miesiąc pracy. Tak oto firma Dozorbud -stać ją na przywożenie ludzi 120 km od Krakowa,wszystko po to żeby pracownik zarabiał marne grosze i miał grupę inwalidzką, wtedy Dozorbud dostanie dofinansowanie z PFRONU 1350 zł. EDF oszczędza na najbiedniejszych

Pod koniec ubiegłego roku sprawy wyglądały optymistycznie, ale konkurencja zadziałała i ENION dla klientów o większym zużyciu energii obniżył ceny o 10% więc nasza oferta to tylko 4% taniej a to już prawie nikogo nie interesuje i biznes się skończył. Tylko strata czasu.

Zostaw merytoryczną opinię o PGE Energia Ciepła - Kraków

• Jak się pracuje w PGE Energia Ciepła?

Zobacz opinie na temat firmy PGE Energia Ciepła tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PGE Energia Ciepła?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PGE Energia Ciepła?

Kandydaci do pracy w PGE Energia Ciepła napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PGE Energia Ciepła
1.8/5 Na podstawie 103 ocen.

PGE Energia Ciepła