Opinie o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Proponuję wszystkim którzy tak narzekają na pracę w Wabco , żeby się zwolnili i poszukali innej lepszej pracy. Ja właśnie tak zrobiłem i teraz nie muszę narzekać , bo jestem zadowolony że podjąłem tą decyzję

Były

Przez 3 miesiące pracy jako monter prawie codziennie szukali mi pracy, nie wiem po co zatrudniać ludzi skoro codziennie pracujesz gdzie indziej, a normy, których ponoć nie ma masz przestrzegać. Jeżeli nie musisz korzystać z toalety przez 8 godzin, bo normy nie wykonasz, picie wody to też starta na produkcji, to praca dla Ciebie. Ale nawet jak będziesz pracował podczas regulaminowej przerwy to i tak premii nie dostaniesz, bo jest naliczana na zespół, bardzo duży zespół, który oceniany jako jeden organizm nigdy normy nie wyrobi. Jak się policzy roczny dochód z przestojami to zarobki są mizerne, wszędzie tak płacą. Oczywiście zaraz ktoś się nie zgodzi z moją opinią, więc zapraszam w każdy poniedziałek i piątek na parking (wstęp wolny) to usłyszycie jak 99% pracowników mówi: znowu się ka zaczyna a w piątek: wreszcie k koniec k. To jest ciekawy model firmy wzorowany na japońskim. Wynika, że Japończycy strasznie klną, ordynusy jedne.

roma

nie taka nowa.. zw 3 lata ma

NANA

Na Kwiatkowskiego to jest jakas nowa fabryka Wabco? Jakie tam sa warunki?

Monter

szybko, kilka pytań, opis warunków - 2800 brutto, trzy zmiany, praca stojąca

standardiwe

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Leszno

Pracowałem w tej firmie 10 lat . Na początku było ok , ale z roku na rok coraz mniej szacunku do ludzi i coraz wyższe normy . Ciągle mało i mało . Zmianowym na Cb1 jak tylko zmienili umowę na kierowników produkcji , zaczęli ludzi cisnąć o ilości , zastraszać , totalny mobing . traktują ludzi jak maszyny . Jak to jeden z kierowników powiedział na zebraniu . Gnidy trzeba eliminować.Ciagła praca w stresie . Za plecami co troche chodzili z kamerami przez 8 godz a potem obliczali kosmiczne normy i wmawiali że da się to zrobić . Duża część pracowników którzy pracowali powyżej 5 lat , przeszła zabieg na Cieśninę nadgarstka.Ale firma oczywiście udawała że nie ma problemu. Pewnie że nie ma bo jak tylko ktoś zadługo był na L4 to zwalniali taką osobę.Ciesze się że uciekłem z wabszwic.A Kzp powinni szukać gnid ale w swoim gronie . Bo to oni swoją postawą zniechęcają do pracy w tej firmie.Czas pracodawcy już minął teraz to pracownik może sobie w ofertach wybierać .A jak się nic nie zmieni w tej firmie , to kzp będą sami na produkcji zapierniczac jak monterzy.

@były pracownik

normy za wysokie to jest problem że przyjmują inżynierków za 10 co nic nie potrafią chce się podlizać kombinują i dlatego macie te śmieszne podwyżki a tak naprawdę firma nic nie dała ograniczając zatrudnienie jeszcze zarobiła bo wcześniej na lince robiło się od 9 do 11 osób a teraz od 6 max do 8 zależy od linki gdyby faktycznie były by związki w zakładzie nie było by tego

ojoj
@były

ale jakie ograniczenie zatrudnienia, skoro z 2400 jest teraz 2600 pracowników?

Olek
@ojoj

No tak bo biuro cały czas się rozrasta, a potem chodzą po produkcji i wymyślają jak umilić pracę monterowi i dodają coraz więcej obowiązków które trzeba wykonywać w tak zwanym międzyczasie , a na lince coraz mniej ludzi a coraz większe normy i więcej obowiązków

@Olek

2600 chyba połowa to biurowych zobacz co było jeszcze 2 do 4 lat temu a co jest teraz a potem się wypowiadaj

ojoj
@Olek

Tylko że na samych siłownikach jest 150 nowych osób, i to nie w biurze.

Polak
@ojoj

Ilu z tych 150 nowych to Polacy?

.......................
@Polak

A ILU było kiedyś prawda jest taka że ci co mają mozg i coś potrafią zmieniają prace i uciekają jeszcze parę lat temu nie było takiej rotacji ludzie się trzymali bo było ok ci co się szanują już dawno odeszli i mają większa kasę i się tak nie natyrają o szacunku nie wspomnę

pracuś
@.......................

Spoko zwalniajcie się, te nieroby biurwy z LPO będą miały okazję wprowadzić swoje teorie w życie swoimi lewymi rączkami......

Czas opuścić firmę wabco,razem z kilkoma osobami,już biedronka płaci lepiej,po udanych podwyżkach ??,masakra,żegnaj PREV !!*!*

do tej pory aktywny i starajacy sie,teraz juz nie

Podwyżki najgorsze od kilu lat,brawo.Większość pracowników 100-200 zł,śmiech na sali

rozczarowany

Najgorsze negocjacje od lat,firma zrobiła sobie jaja z nas,w moim dziale grupa. 0-9. %,podwyżki na poziomie 2-3,5% ,to nawet połowa nie jest,od razu można było fax 0-30%,po co te widelki,zawsze tak samo ale w tym roku to już przegięcie.Już wiem że dwie osoby szukają roboty i na pewno się zwolnią,to jest kpina,czas wyzysku się już powoli kończy!!!!!!

Agata

@Markus dlaczego tak uważasz? W końcu długo tam pracowałeś. @zwalniam sie a próbowałeś aplikować w tej firmie na jakieś inne wyższe stanowisko?

uczciwy
@Agata

Śmiech na sali. Obawiam się że możesz wywołać u 1000 monterów chęć awansu i zaleją HR aplikacjami, może także na Twoje stanowisko. Demagogia- jakie monter może dostać inne, wyższe stanowisko ? Oczywiście Wabco rekrutując nowych pracowników podkreśla możliwość awansu ale tak na prawdę to pic na wodę.....

Czy Wabco ma w zwyczaju oddzwaniać do kandydatów po rozmowie kwalifikacyjnej nawet jeśli nie zostali przyjęci ?

zwalniam sie

No i aneks jest,100 zł brutto,obok mnie osoby również 100 zł ,masakra,po co te negocjacje,pierdolety związków,po kilku latach stawki 2600 itp.masakra,czas się zwalniać,niech ukraińcy napieprzaja za 3000 tys.Jak nowy pracownik może zarabiać kilka stowarzyszeń więcej niż doświadczony,pytanie do związkowców ,jak można na to pozwolić!!!!!

@zwalniam sie

Zacznijmy od tego, że nie piszesz prawdy. Nie możesz mieć stawki 2600, bo minimalna jest 2700. A jeśli tu jesteś niewiarygodny, to jak można na poważnie traktować Twoją wypowiedź?

@ja

Nie napisałem że po podwyżce 2600,tylko ze pełno ludzi ma takie stawki,no super po podwyżce 2700,2750,2800,po 3-6 latach tyrania.Przychodzi chłopiec do wabco ma 21 lat nic nie umie i dostaje 2800,2900 znam takich .brawo za udane negocjacje

@zwalniam sie

Gubisz się w zeznaniach. A w związkach jestes?

@zwalniam sie

związkowcy mają wyrąbane na was tak jest wszędzie a wy debile ich utrzymujecie znam wielu pobudowali se wille za nasze pieniądze ja od lat się nie zapisuje choć nie raz mi proponowano bo szkoda pieniędzy najlepszym przykładem jest bolek Wałesa z solidarności oni zawsze patrzą na siebie żeby się nachapać związki dziś nie istnieją bo jak mogą skoro bierze pensje od ludzi i od firmy czysta patologia wiadomo po czyjej stronie są

@były

Chłopie, czy Ty wogóle wiesz o czym piszesz??? Powtarzasz jakieś zasłyszane bajki i brednie, nawet nie starając sie tego weryfikować. To nie świadczy o Twojej inteligencji. Jeśli zabierasz głos w jakimkolwiek temacie, to przynajmniej sprawdź pewne fakty.

@ja

fakty sprawdziłem a oznakiem braku inteligencji jest płacenie komuś za nic nierobienie bo to ty płacisz związkowcą nie wiem za co chyba picie kawy przez 8 godz nie było by takich kołkozów i podwyższania norm kosztem pracownika gdyby pracowali skoro zwiększa się normę zwiększa sie też obsadę to jasne jak słońce

@były

Inteligent, słownik sobie kup, bo aż zęby bolą.

@ja

Tak ,ale tracę wiare,jak widzę was spacerujacych z uśmiechem ,a podwyżki (pożal się Boże)nie widziałem zadowolonego. A o nowo przyjmowanych ze stawkami większymi od pracowników ze stażem 5 lat,super brawo.

..................
@ja

mózg którego nie masz se zmień

Markus

W Wabco nie pracuję od 3 lat, a pracowałem 8 lat na produkcji i próbuje sobie przypomnieć jakieś dobre momenty i nie jestem w stanie. Wabco to kołchoz, tania siła robocza. Oszczędźcie sobie życia i nerwów - znajdźcie inną pracą no chyba, że nie macie ambicji.

KJ

I tak właśnie 3/4 osób uważa że cel godzinowy(ustalony często przez inżynierów którzy coś tam sobie policzą; zapętlą czasy montażu) który monterzy mają starać się osiągnąć z uwzględnieniem i odnotowaniem każdego problemu i sytuacji, na tzw. "godzinówce", przez które nie udało się tego celu zrealizować, uważają to za normę godzinową którą muszą za wszelką cenę zrobić zatem omijają procedury, oszukują system poka - yoke (system zapobiegający powstawaniu błędów montażowych), ignorują wadliwe działanie maszyn, ignorują problemy jakościowe a i tak na niektórych liniach okazuje się że cel jest prawie nie osiągalny oczywiście pracując normalnym tempem. "Liniowi" boją się odnotować zaistniałe problemy,bo przyjdzie dyrektor/ka i nakrzyczy na nich, przez co poganiają współpracowników i tak wszyscy, prawie wszyscy, biegają z wywalonym jęzorem żeby na koniec kwartału dowiedzieć się że zabrakło do pełnej premii kilku setnych procenta :) no i oczywiście efektywność finansowa(zmontować więcej mniejszą ilością monterów). Do tego wszystkiego dodam że nie ma jasno określonych, przypisanych ani zapisanych nigdzie chyba? obowiązków dla koordynatora lini montażowej, water spidera, montera, kierownika zmiany produkcyjnej, przez co często zwykli monterzy otrzymują polecenie wykonywania obowiązków osób które pobierają dodatkowe wynagrodzenie za pełnioną funkcję a to chyba możemy nazwać już dyskryminacją pracownika?

Juras

Hej powie mi ktoś czy zmiany nocne zaczynają się w niedzielę czy w poniedziałek ????

kljk
@Juras

Poniedziałek

Chorson

Ile zarobi sie na wozku widlowym!?

@Chorson

Witam od 3000 do 3300 pln

..................
@Paweł

tak chyba na wózkowego nie ściemniaj tyle nie mają ludzie co 10 lat tam pracują

Margot

Pracuję w Wabco od 4 lat. Mam checkliste na 6 różnych liniach i moja stawka jest niższa od Ukraińca który pracuje od roku tylko na jednej linii i nawet nie może wypełnić dokumentów bo nie pisze po polsku. Paranoja! Trzeba chyba się rozglądnąć za inną praca!

obserwator

JEDNYM SŁOWEM SZAMBO,BO CIĄGLE SĄ REKRUTACJE,W POŚREDNIAKACH PRZEZ RANSZTAD. NIE MA CO TAM WIDAĆ SIĘ PCHAĆ.

josjoif

podwyżki w tym roku są nędzne patrząc na otwarty rynek pracy, czekam do podwyżki , ale nie ukrywam żę już chodzę na rozmowy, jest okazja coś zmienić finansowo to trzeba korzystać, nie ma co patrzyć na innych

W 3-M 15zł na rękę.

K-O

Jeśli chodzi o rozwój, to wszystko zależy od Ciebie. Jeśli chcesz się szkolić to baza szkoleniowa jest dostępna. Możliwość zmiany stanowiska także. Tak, co roku są podwyżki.

@K-O

ta podwyżki 50 zł brutto jak coś to podwyżki normy co roku coraz mniej ludzi pracuje a norma wzrasta a pieniądze śmieszne bo jak se przeliczysz że tyrasz za trzech to tak naprawdę zarabiasz 1200 brutto a nie 2600 czy 2700 prosta matematyka

Zostaw merytoryczną opinię o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) - Wrocław

• Jak się pracuje w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Zobacz opinie na temat firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Kandydaci do pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)