Opinie o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Cxz

Niestety dzisiaj w wabco podwójna a czasem potrójną robotę ma osoba z doświadczeniem,dlaczego?wiadomo że nikt nie pójdzie do osoby która nie pomoże.szkoda tylko że przełożeni tego niedoceniają

stary

W Wabco akcja Świeżaki :) Poleć Świeżaka, dostaniesz po miesiącu tysiaka. Że też nikt nie wpadnie na pomysł żeby po prostu zacząć lepiej płacić, stworzyć normalną atmosferę w pracy i ludzie sami przyjdą z ochotą. Ale po co? Lepiej wymyślać dziwne akcje. Drukować ulotki, koperty itp.

OoOo
@stary

To ciekawe co piszesz, bo programy poleceń działają we wszystkich branżach, także w takich z bardzo wysokimi zarobkami, np. w IT. Jest taki rynek pracy, że każdy pracodawca szuka pracowników jak tylko może.

@OoOo

A Polacy wybierają pracę z granicą bo im klimat w Polsce nie odpowiada :) Moim zdaniem tam gdzie są odpowiednie pieniądze i kultura pracy nie potrzeba takich działań. Ale może się mylę.

biurw
@stary

stary masz racje ale dlaczego wyrazasz zdziwienie ? jednorazowe wyplaty pieniężne zawsze bardziej oplacaja sie pracodawcy niz podwyżka, tylko glupki nie potrafiący dodawać 1+1 ciesza sie ze wpadlo jednorazowo xxx zl. policzmy: polecasz świeżaka, dostajesz 1000zl, czyli firma wydaje 1000zl, przyjmijmy, że tym sposobem firma pozyska 100 pracowników. koszt dla firmy - 100 000zl. tylko 100 000zl i to JEDNORAZOWY koszt. dlaczego tylko? jesliby podnieść każdemu pracownikowi pensje chociaż o 50zl to już jest to grubo ponad 100 000zł, i to CO MIESIĄC a nie jednorazowo

kolo
@OoOo

Jeśli firm a jest porządna, to w takim mieście jak Wrocław, takie akcje są zbędne. Ludzie omijają takie msc pracy szerokim łukiem. Za taką kasę, niech sobie robią sami. Niebawem kadre wygryzie sama Ukraina. Idzcie tym tokiem, brawo!

nie obecny

Witam nie pracowałem ale poznałem opinie ludzi którzy mieli styczność z tą firmą a prawda jest taka że większość omija ja niczym AMAZON z daleka nic nie ma do zaoferowania powodzenia tym którzy pracują na zmywaku można więcej zarobić

Meeee
@nie obecny

Łaaaał, jaka pomocna opinia, a ja od ludzi słyszałem że tupolew leciał po wybuchu jeszcze równo kilkaset metrów komunikując się z wieżą, gdzie konkretnie na zmywaku tyle placa?

wypychaczka
@nie obecny

a ja pracowałam 16 lat....zwolniłam się i nie żałuję ...pomimo wszystko że mniej zarabiam.PIENIĄDZE to nie wszystko!!!! Człowiek jest tak skonstruowany, że chce nim być...chce czuć , że jest człowiekiem a nie robotem do wypychania nierealnych ilości . Żal mi zdrowia , które tam zostawiłam ...poza tym za niczym nie tęsknię.

Agata

@pracownik z 15 letnim stazemczy jesteś pewien, że chodzi o mobbing? Pamiętaj, że mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników. Czy ktoś też odczuł mobbing w firmie Wabco? @...czy możesz coś powiedzieć o warunkach pracy w firmie?

dziadek
@Agata

Agatko,ty podalas regulke z ustawy o mobbingu,na produkcji zdarzały się dużo gorsze sytuację mobbingu i zastraszania pracowników.Aby dostać urlop u niektórych pseudozmianoowych trzeba uzbroić się w cierpliwość i zacisnąć zeby,ciągle szantaze,teksty tylko na żądanie,nawet jak koleżance dziadek umarł,jeden ze zmianowych nie wyraził zgody-tekst- a musisz jechac,musiała na żądanie brać,na jednym z vs,sławny teks dostaniesz jak wejdziesz pod biurko do jednej pracownicy.Szantaże typu sobota tylko dla wybranych,tych co będą na każde zawołanie zostawać na nadgodziny w tygodniu,ale niektórzy nie mogą bo mają dzieci,inne obowiązki,brak dojazdu itp.Zieloni To już nie wspomnę,tam to się ich teroryzuje,teksty typu ,pamiętaj jaki masz kolor koszulki,chcesz na niebiesko to musisz robić wszystko i nie możesz odmówić .Układy zmianowych z niektórymi pracownikami(kolegami,koleżankami)oni Mają zawsze urlop,nadgodziny,soboty ,drugi choć by się starał i na drzewo wchodził to i tak będzie tym w dalszej kolejności,kiedyś tak nie było,była inna atmosfera,było rodzinnie,teraz to kolchoz pracy,mówię o produkcji.

były
@Agata

Agatko a mobing to nie jest według ciebie praca za trzech za te same pieniądze czyli podzielić te 2600 brutto na trzech to zarabiam 1200 i tyle płaci na prawdę wabco dlatego jest taka rotacja pseudo inżynier powinien zrozumieć ze z pustego nawet Salomon nie naleje a ludzie nie przychodzą do pracy siedzieć tylko pracować ale w normalnym tempie chcecie oszczędzić wystarczy redukcje biurowych zrobić jest ich prawie tyle co fizycznych mniej więcej 60 do 40%

Jak najbardziej!!!

Monter

szybko, kilka pytań, opis warunków - 2800 brutto, trzy zmiany, praca stojąca

standardiwe

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Produkcja

Pracuję w tej firmie kilkanaście lat i dobrze pamiętam rządy starej ekipy,atmosferę pracy i co najważniejsze,że można było się rozwijać,dodam że nie chodzi o szkolenia po prostu młody człowiek uczył się od starszych kolegów.Włożyłem w tą firmę mnóstwo i zawsze dawało mi to satysfakcje do mniej więcej roku 2012 kiedy nowy prezes swoim dyktatorskim podejsciem wszystko zmienił. Panie Pawle i Pani Mirello liczymy na Was i jesteśmy z Wami,zacznijcie proszę od posprzatania po poprzednikach,którzy zespsuli reputację i dobre imię naszej firmy

lol

Wszystko Było w miarę normalnie - aż do momentu kiedy to POLACZEK przejął stanowisko Dyrektora. Tak Pan SROKA wyciskając z ludzi i normując słupki wysoko coraz wyżej , a wszystko to dla szefostwa Brukseli .Dzięki grupie ludzi z LPO , którzy podkręcają wyniki czyli np z czegoś co trwa 1m 20 s oni robia 60 sztuk na godzinę i wiecznie dlaczego , dlaczego, dlaczego nie ma wyniku.przecież matematyka nie kłamie.Podczas wykonywania pomiarów zatrzymują stoper aby wynik był niski. Tak jest jak przychodzi jakaś praktykantka po AWF - pani mgr używania stopera :) Teraz pan Sroka zrobił wielkie (usunięte przez administratora) jeśli chodzi o opinie wewnątrz firmy jak i na zewnątrz. A bruksela daja mu nowy stołeczek za granicą . Ten scenariusz jest nam wszystkim znany. CZYŻ NIE ZROBIŁ TO PODOBNIE TUSK. Zrobił gówno wokół siebie i wyjechał . :)

Aligator
@lol

Lata pracy przekonały mnie ze to nie wina działów. Kiedyś takimi działami jak CB1 i CB2 kierowali fajni liderzy. Potem przyszedł Pan elegancik (cb2), i pan bubu (cb1). Jeden i drugi wprowadzili chore atmosfery, obsadzili się swoimi ludźmi, którzy wcześniej zajmowali się filozofią bo napewno nie produkcja i tak kolo się zamyka. pościągali ich hu* wie skąd a ci wiedzieli że mają plecy byli bezkarni i ordynari (zresztą dalej są). Jeden i drugi żeby coś udowonic jaki to nie jest fachowiec w swojej dziedzinie odgrywazli się na wszytskich którzy robi naprawdę dobra robotę, w obawie ze ktoś może im zagrozić. Wszytsko to jest teraz standardem czyli cele wyniki niemal w 99procentach są nadludzkie tylko po to żeby jeden z drugim chwalił się jaki to dobry nie jest

penetrator

Widzę że niektóre niewygodne komentarze są usuwane,kilka zniknęło z ostatniego czasu,nieładnie????

@penetrator

dokładnie pisałem o " motywacji "za prace w letnie miesiace i oczywiscie juz nie ma tego . smeich na sali 200 zl bo inni chorowali to kazdy poniesie kare

K-O

A kto powiedział, że Agata to Agata, prawda panie Piotrze?

@K-O

prawda jest ze ta firma to ściema inżynier powinien sam po pracować tą normą przez mieś to by mu się odechciało podwyższać bo nie mam już jak jak ludzie pracują ponad siły inżynier pracuje niby tydzień na produkcji na początku kariery żeby poznać maszyny ale to ściema bo stają na najlżejsze stanowiska

AjWaj

W HR nie pracuje żadna Agata

Agato - może po prostu napisz jakiej odpowiedzi od nas oczekujesz, gdyz widzę, że niewygodne dla firmy po prostu zlewasz i oczekujesz takich ktorym latwo sprostac. Tak ciezko pojąć że wolimy na przyklad wyższą stawke za prace niz kolejną huśtawkę na boisku która tak nam pomaga w montażu jak umarłemu kadzidlo?

Agata

@Juras czy coś jeszcze oprócz atmosfery pracy nie podoba Ci się pracując w firmie Wabco? Niestety nie mamy wpływu na to z jakimi ludźmi pracujemy. Czy macie jeszcze jakieś doświadczenia związane z pracą w tej firmie?

Eryk

Nowy główny szef, nowy na Vcs1 który przeszedł z innego obszaru[zajezdni] i już zaczyna się pokaz siły... ile i jak szybko zwiększy się cyfra na produkcji. TO jest najważniejsze :) Kupujecie nowe testery za mln zł a pracownika dajcie po 100zł podwyżki, po co o nich zadbać, wyciskajcie z nich ostatnie kropelki i niech dalej się zwalniają.

Kaczy
@Eryk

Każdy nowy szef chce pokazać że jest najlepszy. Że ma wzrost produktywności, mniejsze koszty..... A że po poprzednim słupki zostały wysokie..... Życzę duużo zdrowia.

Juras

Fatalna atmosfera pracy nie polecam nikomu stanowiska monter/produkcja

...

4brygadowka od nowego roku ?

pracownik z 15 letnim stazem

O tym jak źle jest obecnie w firmie,atmosfera,mobing i układy zmianowych z niektórymi pracownikami,świadczy to że ludzie tu nie chcą pracować,a nowi nie chcą się zatrudniac.Miejmy nadzieję że nowy dyrektor na którego liczę Paweł P.,poprawi sytuację wewnętrzną,głównie na produkcji,oraz wsparcie produkcji. Dodatkowo stawki osób które pracują kilka lat nie mogą być niższe lub rowne od nowo zatrudnianych,tu trzeba coś zmienić,bo ludzie będą odchodzić,doświadczeni pracownicy.Paweł działaj!!!

@pracownik z 15 letnim stazem

TAK tylko ci ludzie co robią dłużej mają lżejsze stanowiska owszem odpowiadają za nowych ale nowi robią na najcięższych i tak jest na prawie każdej lince nie idzie się od lewej do prawej stanowiska chyba że brakuje ludzi to stary musi zapierdzielać a nowi często pracują lepiej od starego wiem coś o tym bo robiłem parę lat wiadomo są wyjątki

rozmary
@.........................

Cztery razy czytałam i nie wiem o co ci chodzi....

Eryk

Niestety nie jest tak różowo w firmie, nie liczy się jakość tylko ilość, cały czas próbują dokręcić śrubkę. Podwyżki najgorsze od lat. Premie też bardzo małe bo co chwile reklamacje i ciągle zaległości. Ludzie mają dość i się zwalniają. Dobrze że zatrudniają kumatych z ukrainy:)

nickOLA

i pzmietaj: wabco na wszystkie twoje bolączki bedzie mialo jedno rozwiazanie: podwyzka normy huihihihi

@nickOLA

to prawda zero szacunku do człowieka kiedyś fajna firma dziś kołkoz a podwyżki dają minimalne bo nie ma kto pracować jeszcze rok temu było 2300 brutto teraz 2600,2700 ale podziel to na połowę bo pracujesz za 2 czasami za 3

Agata

@były pracownikdlaczego nie byłeś zadowolony z pracy w firmie Wabco? Co takiego Ci się nie podobało? Co byś zmienił w tej firmie i dlaczego? Opowiesz o swoich złych doświadczeniach, które spowodowały, że nie pracujesz już w firmie?

Proponuję wszystkim którzy tak narzekają na pracę w Wabco , żeby się zwolnili i poszukali innej lepszej pracy. Ja właśnie tak zrobiłem i teraz nie muszę narzekać , bo jestem zadowolony że podjąłem tą decyzję

Były

Przez 3 miesiące pracy jako monter prawie codziennie szukali mi pracy, nie wiem po co zatrudniać ludzi skoro codziennie pracujesz gdzie indziej, a normy, których ponoć nie ma masz przestrzegać. Jeżeli nie musisz korzystać z toalety przez 8 godzin, bo normy nie wykonasz, picie wody to też starta na produkcji, to praca dla Ciebie. Ale nawet jak będziesz pracował podczas regulaminowej przerwy to i tak premii nie dostaniesz, bo jest naliczana na zespół, bardzo duży zespół, który oceniany jako jeden organizm nigdy normy nie wyrobi. Jak się policzy roczny dochód z przestojami to zarobki są mizerne, wszędzie tak płacą. Oczywiście zaraz ktoś się nie zgodzi z moją opinią, więc zapraszam w każdy poniedziałek i piątek na parking (wstęp wolny) to usłyszycie jak 99% pracowników mówi: znowu się ka zaczyna a w piątek: wreszcie k koniec k. To jest ciekawy model firmy wzorowany na japońskim. Wynika, że Japończycy strasznie klną, ordynusy jedne.

Zostaw merytoryczną opinię o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) - Wrocław

• Jak się pracuje w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Zobacz opinie na temat firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Kandydaci do pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)