Opinie o oponeo.pl - Oponeo.PL S.A. w Bydgoszcz

Sukces naszej firmy z pewnością w dużej mierze zawdzięczamy zgranej pracy zespołowej. Zatem można uznać, iż jedną z najważniejszych wartości w naszej firmie jest współpraca.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Oponeo w Bydgoszcz

Obieżyświat

Januszowo, w którym pracują małe Janusze. Firma usłana osobami, które przyszły bez umiejętności, siedzą tam od lat, awansując lub nie, i nigdy nie zasmakują już pracy w innej firmie, bo rynek by ten brak umiejętności zweryfikował. Ogółem - nie polecam osobom ambitnym i pragnącym rozwoju. Kto mądrzejszy szybko ucieka :)

rafał
@Obieżyświat

pełna zgoda, kolesiostwo na każdym kroku. Pracując na tym samym stanowisku jedna osoba może sobie co godzinę znikać na 15 minut (fajeczka, kuchnia, pogaduszki) albo ostentacyjnie przeglądać prywatę na komputerze - druga zaś za fakt wzięcia telefonu do ręki na 10 sekund ma rozmowę motywacyjną i groźbę utraty premii. Zresztą to, co mówi na rozmowie kwalifikacyjnej Pani K. (czyli osoba, której głównym zadaniem jest wciskać kit potencjalnym nowym pracownikom i później w twarz kłamać, że wcale tak nie było albo się "źle zrozumieliśmy") to jest kpina i świadczy to dobitnie o braku jakiegokolwiek wstydu czy odpowiedzialności pracodawcy. Ludzie zatrudniają się w sezonie (letni, zimowy) na potęgę, a po kilku miesiącach większość rezygnuje, jak widzi jakie są realia zatrudnienia. Kiedy kilka tysięcy klientów dziennie próbuje się dodzwonić do firmy, wtedy spanikowana ekipa z tzw. akwarium (określenie wzięło się z faktu, że siedzą w przeszklonym pomieszczeniu) zaczyna wariować i często 10 czy 15 minut przed końcem pracy okazuje się, że będą nadgodziny. Nie ma znaczenia czy masz dzieci czy jakiekolwiek inne obowiązki - nie zostaniesz raz czy maksymalnie dwa, to tzw. "sugestia", że to nie jest mile widziane jest gwarantowana. Jeszcze bardziej komiczne jest rozliczanie np. pracy w sobotę - myślałem, że jak w każdej normalnej firmie dostajesz pieniądze za wypracowane nadgodziny, a tutaj... możesz sobie wybrać WOLNY DZIEŃ W TYGODNIU. Możecie sobie wyobrazić minę ludzi, którzy w 95% po to właśnie chcieli pracować więcej, żeby i wypłata była większa. Firma chwali się w klipach niesamowitą atmosferą, budowaniem relacji partnerskich z pracownikiem, wsparcia. Prawda jest taka, że przyjmując telefonicznie zamówienia od Klientów później masz je zabierane, bo 20% towaru, który jest sprzedawany, nie ma ani nie było w magazynie, tylko wisi czasami od dobrych kilku lat, żeby "przyciągnąć" Klienta. A zamówienie, które nie jest odebrane, nie jest Tobie liczone. Gdy zgłaszasz to enty raz do "liderów" albo "koordynatora" (celowo z małej litery) słyszysz standardową odpowiedź, że to oczywiście zostanie zgłoszone, że już poprawiają. A niektóre takie oferty wiszą na stronie po kilka lat... Firma, która broni się od nazywania jej korporacją, bo przecież zaczynało biznes kilka osób, że to tak naturalnie się rozwinęło - ma wszystkie wad bycia korpo, ale bez jej największej zalety - zarobków. Premie są obcinane za dosłownie wszystko - raz na 200 połączeń nie polecisz jakiegoś towaru czy usługi? Wiedz, że z pewnością zostanie to wyłapane i odbije się to na Twoich finansach. Mam wrażenie, że te wszystkie "odsłuchy rozmów, by podnosić poziom obsługi Klienta" to polowanie na Twój jakikolwiek błąd, nawet najmniejszy. Kierownik Działu Obsługi Klienta sprzedałby 85-latce opony z plastiku za 1000 zł, byleby tylko wynik się liczył. Pracując tutaj należy wyzbyć się jakiejkolwiek empatii czy dobrego postrzegania ludzi (Klientów). O honorze nie wspominając. Każdego dnia wciskasz biednym ludziom głodne kawałki o jakimś produkcie, który akurat MA BYĆ SPRZEDAWANY albo robisz z siebie błazna tłumacząc dlaczego zamówienie od 2 tygodni nie zostało zrealizowane. Słuchasz Klientów i wiesz, że mają rację, ale odpowiadasz jak zacięta płyta. Wciskanie kitów o nagrodach za podsuwanie rozwiązań, zgłaszanie pomysłów to idaln podsumowanie tego miejsca - zgłosisz 5 usprawnień, odrzucą bez powodu cztery, a ostatnie jest zgłaszane przez lidera jako swoje. Byle tylko dyrektorek - pan od chemii - był zadowolony. Odeszło pełno zdolnych, naprawdę ogarniętych, pracowitych ludzi, bo po 5 latach dostawali 200-300 zł podwyżki - mimo tego, że z szeregowego stanowiska przeszli kilka szczebli wyżej. Zostali głównie ludzie bez jakiegokolwiek innego planu, studenci albo ludzie zbyt słabi, by spróbować pracy gdzie indziej.

Ochotnik
@rafał

Chemik ewidentnie nie robił doktoratu z zarządzania firmą i ludźmi.

Król magazynu

Oponeo firma dobra lecz pracownik co pracował na jej rozwój się niedocenia teraz w Zelgoszczy Ukraińca dają większe pieniądze na start .Pan Darek smutne że tak się wypieles po latach

Skiera

Pozdro dla chłopaków z drugiego magazynu mega miłe spędzone pół roku

Analityk

Witam, Jak wygląda atmosfera w dziale analiz IT? Warto tam kandydować? Czy dużo używa się SQL? Na jakim oprogramowaniu się pracuje?

Lewiatan
@Analityk

Troche tak ale mało, bardziej selecty. Jednak jak nie wiesz co to ekstremum funckji to dyrektor Cie dojedzie ;) Ogólnie polecam.

Cieszyłam się na zaproszenie do Oponeo, firma bardzo znana na rynku, niestety rekrutacje prowadził kierownik, który kompletnie się do tego nie nadawał. Zadawał durne pytania, kompletnie niestandardowe które dezorientowały. Sprawiał wrażenie wyższości... strasznie się rozczarowałam firmą.

Zadawał durne pytania, kompletnie niestandardowe które dezorientowały.

Leszno
xyz

Jak wygląda praca w dziale z językiem niemieckim ? Jaka jest stawka ?

Gość obawy

To jesteś pewien czy nie? Bo to bardzo poważne oskarżenie

Stop hejt

Masz dowody czy sypiesz bezpodstawnymi oskarżeniami a to nie fajne

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Oponeo?

kiszona_kapusta

mieć niskie poczucie własnej wartości, nie domagać się podwyżki (nigdy) i najlepiej znać kogoś kto już tam pracuje aby mieć zarezerwowane z góry miejsce....jak na Januszex przystało

Lambordżini

Mają naprawdę niskie wymagania co do pracowników, skoro anusiak jeszcze tu pracuje. I co za tym idzie - jaka praca, taka płaca. Ale niestety niektórym uda się zamydlić oczy konsolą, słuchawkami czy głośnikiem w nagrodę za zasuwanie w sezonie.(usunięte przez administratora).

oski
@Lambordżini

Do pracy przychodzi się pracować a jeśli ktoś myśli inaczej to chyba jest głupcem. Obojętnie gdzie byś nie pracował trzeba wykonywać swoje obowiązki których raz jest więcej raz mniej. Rynek pracy jest duży, nikt nikogo nie trzyma na siłę w danej pracy.

@oski

Prawda. A pracujesz (usunięte przez administratora)? Chyba jednak dostajesz wynagrodzenie co ? W jak za małe to po co podpisywałeś umowę ?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Oponeo?

Po okresie próbnym z reguły 3 miesięcznym

@Ola

To dobrze bo akurat zależy mi na stabilnym zatrudnieniu. Napisałabyś czy prócz wypłaty są tez dodatkowe benefity dla pracowników? Np dali coś na święta albo na koniec roku nagrodę z zysków firmy?

bilirubina
@Andrzej

kubek z okazji 20-lecia

@Andrzej

Co roku jest premia świąteczna i w zależności w jakim dziale pracujesz premie miesięczne.

Danuta
@Ola

Podwyżek rozumiem że nie ma? :) Ciekawi mnie czemu niektóre działy dostają premie, a niektóre nic? Od czego to zależy?

@Danuta

Podwyżki są co roku ( przynajmniej w dziale polskim) premie to chyba zależy od kierownika działu

Katarzyna
@Ola

A z podstawy wypłaty jesteście zadowoleni? Da się z tego wyżyć?

Smutno
@Katarzyna

Jak mieszkasz z rodzicami to tak

Lalka

Jak to jest z podwyżkami? Ale poproszę konkrety. Czy są i po jakim czasie? Jakie kwoty? Możliwa po okresie próbnym?

@Lalka

Zapomnij :)

Analityk IT

Hej, Możecie powiedzieć czy warto aplikować na stanowisko analityka it?

Opo

Oponeo - zmieniamy programistów częściej niż opony.

ciekawski
@Opo

A to nie jest tak, ze to sami programisci zmieniaja czesto firmy? Dla kolegi pytam.

Odpowiadacz
@ciekawski

Tak, ale oponeo skutecznie w tym pomaga zniechęcając do siebie pracowników i utrudniając kazdy dzien pracy.

Dominika
@Opo

Aż tak źle? Serio są takie rotacje czy piszesz tak bo cię zwolnili, hmm?

XD
@Dominika

@Dominika Tutaj nawet małpę z ulicy wezmą, bo w sumie nikt inny na takie warunki nie przystanie. A gdzie my tu mówimy o zwolnieniu kogokolwiek. 2,5k netto + lojalka na 3 lata 15k i jest zabawa :)

Byly
@Dominika

Mnie nie zwolnili a też to potwierdzę

Zdziwiony
@XD

Naprawdę jest tylko 2.5k netto na start?

Niestety
@Zdziwiony

Zależy od działu ale w większości tak...

@Dominika

Jak ktoś tu pracuje rok to już naprawdę dużo.... Zdecydowanie fajna praca żeby zacząć przygodę z programowaniem a później zdecydowanie szybko uciekać.. zespół zwykle jest super za to kierownik i dyrektor IT....

Ex
@Były programista

Dyrektor IT i PM Backoffice prywatnie są bardzo w porządku - jednak praktyki związane z lojalką to troche skandal. Im więcej programistów odchodzi tym większe podwyżki dla zespołu (jeżeli z obietnic w ogóle góra się wywiąże) byle nie odeszli. Nawet lojalka nie pomaga.

@Ex

Prywatnie jeśli wychodzisz często na piwo... Niestety nPM BO nie potrafi rozdzielić prywatnie od służbowo. A na takim stanowisku to jest niedopuszczalne

Tatra 0%
@Były programista

Prawda, powinni go wyrzucić to prywatnie by wstał z kolan

XC
@Zdziwiony

Nie przesadzajmy, 2.5k to dostanie w IT serio totalne zero. Słyszałem że ktoś z BO przebił 5-6 k po paru latach co w ogóle jest hitem - ale chyba się z nimi minąłem bo to jakieś legendy na kantynie. Jeszcze pracuję ale niedługo się też zawijam.

@XC

Żadna legenda! Wierz mi , w bo można dojść do tej kwoty, a i tak ludzie uciekają

zip
@Były programista

"i tak uciekają" xD widać że mierny z ciebie specjalista skoro 5-6K to takie kokosy xD to nie rok 2010 gdzie taka stawka była konkurencyjna

@zip

A kto powiedział ze to kokosy, Odniosłem się do "legendy":)

Pytam

Witam jakie sa godziny pracy na stanowisku Młodszy specjalista ds. Gospodarki Magazynowej. Na jakie wynagrodzenie mozna liczyć i czy warto w ogóle wysyłać CV. Pozdrawiam

prac

Jak dla mnie to wszystko zależy od podejścia człowieka co do pracy. Na rynku zagranicznym atmosfera fajna, ludzie normalni - trafi się na lepszych i gorszych, trzeba mieć trochę mózgu i po prostu odróżnić dobre od złego. W firmie jak to wszędzie są lepsze i gorsze momenty, wydaje mi się że ci co tak złe piszą to chyba siedzieli tam tylko w tych gorszych. Osobiście mogę powiedzieć że faktycznie czasami trudno, ale coś za coś są potem miesiące gdzie praca stoi, ludzie oczywiście wtedy też mają powody by narzekać. Jest możliwość rozwinięcia swojego doświadczenia co potem zawsze może się przydać, jak dla mnie super praca na początek, nie jest to ani korpo ani mała firma, dla każdego coś pozytywnego się znajdzie jeśli oczywiście ten ktoś będzie chciał je znaleźć a nie tylko marudzić. Faktycznie wynagrodzenie nie jest najlepsze ale czasami warto spojrzeć na inne aspekty pracy. Kasa wypłacana na czas, premia też, godziny pracy normalne jak na obsługę klienta, budynek fajny, kantyna super ceny i spoko jedzenie.

ex worker

Nie wiem czy warto pisać opinię, skoro tyle już zostało powiedziane i nikt wewnątrz firmy specjalnie się tym nie przejął, co warto zestawić z opiniami klientów, o które się zabiega na różne sposoby... To nie nowość, że pracownik niewiele znaczy dla pracodawcy, ale tu powiedzą Ci w oficjalnym wideo, że człowiek jest ważniejszy niż procedury xD Kasa śmieszna, praktycznie najniższa krajowa i radzę nie dać się nabrać na ewentualną informację o wynagrodzeniu w ogłoszeniu - podawane są najwyższe ewentualne kwoty uwzględniające premie wypłacane w innym terminie niż podstawa. Premia niska, nieuczciwa i demotywująca - zamiast punktować dobrą pracę, dostajesz noty za pierdy, których nie sposób uniknąć, no ale łatwiej się przyczepić i odjąć, niż pochwalić i dodać. Kantyna i spoko obiad, darmowa kawka to już raczej standard, siłownia i inne udziwnienia - to ma chyba rekompensować niskie pensje, ale wolę samemu decydować, na co i gdzie wydam swoje pieniądze i gdzie spędzę wolny czas. Uważam, że to dobra płaca powinna rekompensować byle jaką, mechaniczną pracę, a tak niestety nie jest. Umowa na czas określony. Po co i dlaczego? Przynajmniej w tej kwestii mogliby zaproponować coś ciekawszego, żeby spróbować kogoś zatrzymać na dłużej - za taką forsę wiele nie zakupisz, ale może mógłbyś chociaż dostać kredyt. No też nie! Parking dla "uprzywilejowanych" to już zupełna kompromitacja. I słudzy, którym się wydaje, że prowadzą firmę, albo ci, którzy czują misję. Tam! Nie polecam.

Witam, chciałbym rozpocząć pracę w dziale IT jako analityk IT. Czytając skrajne opinie nt. firmy zastanawiam się czy dalej aplikować. Proszę o rzetelną informację nt. warunków pracy, atmosfery, rozwoju i zarobków.

Odp
@Anonim

Myślę że najlepiej wyrobić własne zdanie ale 3 miesiące okresu próbnego to za krótko. Zmienił się kierownik analiz więc myślę że jest szansa na lepsze, kwestia z kim będziesz musiał współpracować;)

@Odp

Ok, dzięki za info:) Czytając opinie atmosfera w firmie to chyba zależy od działu. Słyszałem, że programiści często rotują w tym dziale, czy podobnie jest z analitykami? A wiadomo jak wygląda wygląda współpraca z dyrektorem?

Byłam widziałam i osrałam

Pracowałam w Oponeo przez kilka lat To co tam widziałam to dramat i kadra zarządzająca powinna się wstydzić i odejść z pracy. Nikt nie nadaje się na swoje stanowisko zaczynajac od pana doktora. Dzień na gorze wyglada tak ze chłopcy ze sprzedaży oglądają mecze filmy i grają w kulki siedzą z nogami na biurkach i od czasu do czasu odbierają telefony. Dział realizacji (usunięte przez administratora) za wszystkich Reklamacje niby są a jednak ich nie ma :) No i jest jeszcze akwarium !!! Tam siedzi cała szlachta na czele z Irkiem który sam pewnie nie wie od czego jest i co ma robić. (usunięte przez administratora) Jest jeszcze zagra !! Tam to są cyrki każdy (usunięte przez administratora) na swoj strój (usunięte przez administratora)nie wie co się dzieje siedzi z (usunięte przez administratora) w swoim odizolowanym akwarium i udaje ze pracuje. Jej zastępczyni całymi dniami siedzi w telefonie ! Nawet się z tym nie kryje. Jest jeszcze Czarna pani odpowiedzialna za rynek angielski Ta to jest aparatka ! Podobnie jak jej koleżanka siedzi ze słuchawkami na uszach i słucha muzyki i ciagle coś robi ! Ale na telefonie prywatnym…. Wszyscy knują obgadują Jad leje się litrami. Pani (usunięte przez administratora) i jej psiapsi całymi dniami potrafią naśmiewać się z innych pracowników. Ogólnie sodomia i gomoria :))) Płaca tyle co kot napłakał jeszcze kiedyś można było dorobić na nadgodzinach i w weekendy ale cudowny Iras kiedy został jakimś cudem kierownikiem po tym jak w dziwnych okolicznościach odszedł jego poprzednik i jego zastępca postanowił uciąć to pracownika i dawać dni wolne za nadgodziny i weekendy oczywiście zapomnijcie że sami sobie wybierzecie kiedy chcecie wykorzystać wolne To ONI decydują Pewnego dnia siedząc na swoim stanowisku wydrukowalam wypo i odeszłam

mhm
@Byłam widziałam i osrałam

dobrze że odeszłaś :)

Ochotnik
@Byłam widziałam i osrałam

Najlepszy jest Pan doktor... wpadał, mówił kulturnie "dzień dobry Państwu ", rozglądał się bystrym wzrokiem i mówił: "tak X, ty jesteś ochotnikiem. Będziesz robił "to i tamto". Tak się najczęściej składalo, że X nie miał kompletnie zielonego pojęcia o "to i tamto" a akurat Y miał. No, ale pań Doktor bohatersko wyznaczał osobę do "to i tamto" która w stresie i nieudolnie się dobrego zabierała. Pełna profeska. Tak działa ta firma. Ważne zadania wykonują kompletnie przypadkowe osoby. To że ktoś ma jakieś umiejętności to się nie liczy. Ważne że jest ochotnik. Przypadkowy. On na pewno profesjonalnie zalatwwi temat. No, a potem Doktor się dziwi że nie ma wyników. Z oponeo jest jak z Legia Warszawa, gdyby ta miała dyrektora sportowego, a oponeo handlowego z prawdziwego zdarzenia, to byłyby potęgi. A tak, to są tylko atrapy potęg.

Techno

Większość z chłopaków pracujących na magazynie czy na wysyłce, dostawach albo felgach(usunięte przez administratora)od rana do wieczora jak jest możliwość zrobienia nadgodzin bo kasa musi się zgadać a tylko w ten sposób można zarobić ponad te 2200 a od tego żeby robić jesteśmy, jednak zastanawiam się po tym co ostatnio usłyszałem z jakiego rynsztoka brani są ludzie sadzani na fotelu kierownika bo myślałem że powinni mieć jakieś wykształcenie ponad zawodowe czy licealne i posiadać kulturę osobistą a Adam hwalący się że codziennym uprzykrzaniem pracy obranych przez siebie na cel chłopakom bo mu coś w nich nie pasowało do prowadził ich do tego że sami dawali wypowiedzenia i co za tym idzie nie należała im się od firmy odprawka cieszyć i chwaląc się że od stycznia ponad siedem osób za jego sprawą odeszło z pracy to może tylko ktoś z inteligencją i kulturą na poziomie ameby. Mam nadzieję że w ten sezon zimowy będzie ogień i brak tych ludzi da o sobie znać i góra zacznie cisnąć go jak on tamtych a szacunek dla tych chłopaków co rzucili sami wypowiedzenia bo mieli swój honor i za kilka zeta go nie że szmac.li płaszcząc się przed grubasem w rurkach

Czy w Oponeo pracuje się na open space?

Guma

Tak - w sezonie jest jak w ulu.

Wariato
@Guma

W końcu Podleśna Pasieka ;)

Braliście udział w tej promce na opony Michelina, gdzie Oponeo daje kartę przedpłaconą na paliwo? Ciekawa jestem, czy to jest do odbioru na każdej nawet niesieciowej stacji. Żeby nie było, że trzeba jechać daleko, aby dostać w nagrodę mniej paliwa, niż się spaliło dojazdem ;)

Wariato
@Anna

Proponuje zapoznać się z regulaminem, chyba że jest to zbyt wiele.. Poza tym nie jest to miejsce do zadawania takich pytań. III. PRZEDMIOT NAGRODY W SPRZEDAŻY PROMOCYJNEJ 1. Nagrodą w sprzedaży promocyjnej są karty przedpłacone Mastercard o wartości 60 zł lub 120 zł każdy, do wykorzystania na paliwo na stacjach benzynowych posiadających terminal płatniczy akceptujący transakcje kartami Mastercard

Zostaw merytoryczną opinię o Oponeo - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Oponeo?

Zobacz opinie na temat firmy Oponeo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Oponeo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 2 to opinie pozytywne, 32 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Oponeo?

Kandydaci do pracy w Oponeo napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Oponeo