Opinie o oponeo.pl - Oponeo.PL S.A. w Bydgoszcz

Sukces naszej firmy z pewnością w dużej mierze zawdzięczamy zgranej pracy zespołowej. Zatem można uznać, iż jedną z najważniejszych wartości w naszej firmie jest współpraca.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Oponeo w Bydgoszcz

Hahaha

Poszedłem tam na rozmowę do oponeo oczywiście przez pod firmę (praca na magazyn) i z miejsca chcą abym im dał 50 zeta na klucz od szafki i 50 zeta na kask ochronny. Haaaaaaaaa. Omijać tą firmę. Nie polecam

Hahaha
@Hahaha

Dodam jeszcze że ów kask mam dostać dopiero za jakiś czas. Pomijam też już fakt że beznadziejny jest tam dojazd, korki itd.

IT

Trzymają ludzi na łańcuchach umową lojalnościową przez kilka lat (duże koszta zerwania). Jeżeli się nie zgodzisz to niestety ale odpadasz. Podczas pandemii firma pokazała jak bardzo w nosie ma pracowników, robi wszystko aby tylko pracować na miejscu. Raz dziennie przetarte klamki na oknach nie są zapewnieniem bezpieczeństwa. Pensje są kompletnie niejawne i niesprawiedliwe. Nie ma jakiejkolwiek równości w relacjach z pracownikiem oraz w wysokości wynagrodzenia w dziale. O miejscu parkingowym można zapomnieć podczas gdy kierownik dostanie kilka. Zarząd wymienia sobie co tydzień samochód oraz chwali się ile to zysku firma nie zwiększyła ale gdy przychodzi co do czego to nie ma mowy o wyrównanych choć trochę pensjach w porównaniu z konkurencją która obraca dużo mniejszymi kwotami i zyskami. Ale na negocjacjach będą bzdurne wymówki które były aktualne może 5 lat temu :) Firma zwyczajnie robi wyzysk a cała lojalka jest tylko potwierdzeniem że nie mają niczego do zaoferowania i muszą trzymać ludzi na siłę. Unikać za wszelką cenę. Jest to czarna dziura z której może być ciężko uciec.

Zdzichu

@pracownik a dlaczego tak jest?

Czy w Oponeo panuje luźna atmosfera?

Niestety w Oponeo nie panuje luźna atmosfera, stosowane są komunistyczne metody zarządzania, które z pewnością nie dają obrazu firmy jako przyjaznego miejsca pracy. Dodatkowo w dobie pandemii firma nie daje możliwości pracy zdalnej.

@pracownik

To ciekawe skoro w pewnym momencie zdalnie pracowało prawie 70% firmy, i aktualnie też część osób pracuje zdalnie... A co do luźnej atmosfery to zależy co masz na myśli, nikomu nie mówisz dzień dobry, tylko cześć, nie chodzisz w garniturze, masz siłownie, kantynę, nikt ci nie liczy co do minuty Twojej przerwy... a że trzeba pracować czy to kogoś dziwi? Jeśli chcesz chodzić do pracy tylko po to żeby siedzieć na fejsie i plotkować z kolegami to faktycznie pełna komuna tutaj :)

@pracownik

Może w IT przerw nie liczą...

Marian

A gdzie liczą czas? w którym dziale?

Cieszyłam się na zaproszenie do Oponeo, firma bardzo znana na rynku, niestety rekrutacje prowadził kierownik, który kompletnie się do tego nie nadawał. Zadawał durne pytania, kompletnie niestandardowe które dezorientowały. Sprawiał wrażenie wyższości... strasznie się rozczarowałam firmą.

Zadawał durne pytania, kompletnie niestandardowe które dezorientowały.

Żegnaj przyjacielu

Niestety brak profesjonalnej kadry kierowniczej, wożą się jak wielkie Paniska a tak naprawdę swoim zachowaniem przynoszą wstyd firmie. Jednego dnia dostajesz podwyżkę i gratulacje za wyniki drugiego dnia zwalniają Cię bez podania powodu.

Dział IT niestety i ja potwierdzam panującą atmosferę w dziale it choć nadal tu pracuje bo chwilowo nie mam wyjścia. Kierownictwo pozbawione etyki zawodowej na każdym poziomie. Jedyna osoba (koordynator backoffice), która pomagała w każdym temacie zniknęła z dnia na dzień.. ciekawe...?

Xyz

Ja bym na jej miejscu uciekł już po okresie próbnym

programista
@Xyz

It? Jest w pyte.

Pracownik b@

Zostaje tu tylko dzięki zaangażowaniu jednego pracownika

Bezimienna z Działu IT

W obliczu pandemii pracownicy zmuszani są do pracy na miejscu, podczas gdy spokojnie, bez utraty efektywności swojej pracy mogliby pracować z domu. Oczywiście jeśli kierownik nie stoi nad Tobą i nie widzi, że pracujesz to znaczy, że nie pracujesz. Niby nowoczesna firma a organizacja pracy sprzed 20 lat. Atmosfera fatalna, ciągłe czepialstwo, zarobki juniorskie. Na szczęście na początku roku stamtąd odeszłam.

Pracownik it
@Bezimienna z Działu IT

Też nie rozumiem czemu nie jesteśmy na zdalnym! W innych firmach całe działy IT od marca siedza w domu...

Obserwator
@Pracownik it

Bo jaki "pan" taki "kram". Otoczka i reklama wokół a ty w "budzie" cicho siedź. Chcesz to pracuj nie to spadaj. Ale podobno jest rodzinna atmosfera w firmie jest (bynajmniej w reklamie). No, atmosfera jak w całym kraju - rodzinna. Także nie dziwmy się.. pozwalamy - to tak mamy.

UX Designer

W dziale IT panuje mobbing. Osoby najwyzszego szczebla pomiatają ludźmi.

Piotrek
@UX Designer

Na magazynie też. Trzeba szybko układać opony.

@UX Designer

popieram, mój powód zwolnienia to dyrektor IT, a dokładniej -szukanie argumentów "winy" po stronie pracownika, którymi mógłby ukryć własny błąd.

Popo
@były pracownik

O którym dziale IT mówicie? Z tego, co wiem, jest tam kilka grup odpowiedzialnych za zupełnie inne zagadnienia.

@Popo

Zgadza się.Jest parę zespołów odpowiedzialnych za różne tematy. Pracowałem jako programista. Jeśli pytasz,po to by zwrócić uwagę na ten problem to świetnie, jednak jeśli jedynie z ciekawości to nic Tobie to nie powie.

@Popo

W Oponeo jest jeden duży dział IT z jednym dyrektorem. Wewnątrz niego są "poddzialy" = zespoły ze swoimi kierownikami (którzy i tak podlegają pod dyrektora) tj. dzial IT web (frontend developerzy), dzial IT backoffice (backend developerzy), dzial projektów (graficy i projektanci ux), dzial analiz IT, + jeszcze zespół od systemu WMS.

Piter
@UX Designer

Dlaczego nigdzie tego nie zgłosicie? Są odpowiednie organy do tego...Jeśli przełożony nic z tym nie robi to trzeba iść "wyżej" albo zgłosić odpowiednim organom. Nie wolno pozwalać na takie traktowanie !

Zaangażowany
@UX Designer

Tak, lepiej się nie wychyla robić swoje po cichu żeby nikt się nie czepiał

@Piter

Komu mam to zgłosić? Co to da? Już tam nie pracuję. Wykończyli mnie psychicznie... :( (usunięte przez administratora) firma!

@Piter

@piter masz rację, tylko żeby zgłaszać organom nie można być już anonimowy a jednak wtedy już dłużej nie popracujesz...

Też pracownik
@UX Designer

3 lata pracuję w IT,z mobbingiem sie nie spotkałem. Firma jak firma, nie podoba Ci się to zmień.

Xx
@Też pracownik

Zależy kto jest Twoim przełożonym... I czy dużo się udzielasz czy siedzisz cicho

Aplikant
@UX Designer

Czytając ostatnio te żywe opinie aż się prosi o pozew zbiorowy!

Kudłaty

Wszystkie opinie to prawda.... z zewnątrz piękny budynek, stołówka ale w środku...traktowanie ludzi, atmosfera i decyzje przełożonych... nie wypowiem się bo musiałbym użyć dużo brzydkich słów...Krótko: najgorsza firma w jakiej pracowałem!

Pan

Najbardziej wkurza mnie to ze od kwietnia ucieli premie wszystkim pracownikom nizszego szczebla bo "wirus" i obroty znacznie spadły. Taa jasne.. Oponeo zarejestrowało wzrost sprzedaży o wiele procent. Ale na dobrych pracowników żydzą. Wstyd! Ale na sponsoring zasranego gacka to pieniażki sie znajdują. Albo na fitnesy, czy inne gówniane zajęcia. Kasa powinna być do łapy a nie! Podsumowując: targaja kase na pracowników z tarczy antykryzysowej, a nam wmawiaja że w firmie kryzys stulecia.

Gamer

Praca gorsza od obozu zagłady. Kręgosłup wysiada po jednym dniu, już nie będę mówił, co się dzieje po tygodniu pracy. Nie polecam.

Tomasz

Też przychylam się do wszystkich opinii. Firmie nie zależy na pracownikach i pozytywnych opiniach tylko zyski i wyniki giełdy się liczą. Typowe "korpo" a nawet gorzej...bo szefostwo pokazuje tzw. "władzę" choć od siebie nic nie wymaga.

Rekrutant

Dziwię się że ta firma ma taki duży współczynnik zatrudnień na rynku pracy. Są jeszcze tak zdesperowani ludzie do pracy w tym obozie? Ah no tak przecież czarna robotę wykonują tam ludzie z agencji! Którym skończy się kręgosłup to po sezonie nie usłyszą nawet dziękuję tylko od jutra nie pracujesz. Podziwiam ludzi tam pracujących (lepiej w kopalni się pracuje niż w oponeo) kierownictwo to takie prostaki ze nie wiem jak to opisać. Z tego co widzę to nikt nie pisał o socjalu więc ja powiem poprostu go nie ma! Dziękuję i nie polecam nikomu chyba że degeneratom.

SOPO
@Rekrutant

Współczynnik zatrudnienia jest duży bo duża rotacja wśród pracowników (po każdym sezonie) a i reklama dla firmy ! A tak naprawdę to zatrudnią, nie przedłużą umowy bo spadek sprzedaży i znów ogłoszenie.. i znów nowy z zewnątrz bo taniej bo nie woła o podwyżkę. Atmosfera do kitu! Jeden patrzy na ręce drugiemu i biega do przełożonych, a ten sam nie lepszy...nygus do roboty ale kierowniczek.. Szkoda czasu! Tych dobrych i fajnych albo wykończyli albo sami się pozwalniali bo zauważyli to i owo.

byłem widziałem i wiem
@Rekrutant

Firma z potencjałem. Tylko to za mało. Chciałoby się żeby lokalny bydgoski biznes idący w świat, żeby można było być z niego dumnym. Niestety jest jak jest. Brak wizji, brak wyobraźni, brak poszanowania pracownika, brak elementarnej przyzwoitości. Byleby sprzedać tę jedną oponę więcej. To się liczy. Najlepsi, najbardziej doświadczeni pracownicy są zwalniani w imię niczego. Naprawdę, są w Bydgoszczy lepsze miejsca, są miejsca gdzie Cię szanują i docenią.

Stary oponiarz

Chciałem dodać moja opinie o części magazynowej firmy oponeo jednakże po przeczytaniu poniższych wiadomości stwierdziłem że szkoda marnować czas i słowa które są cenniejsze niż zarobki w tej firmie. Jednym słowem szkoda gadać poprzednicy wyrazili już w 100% opinie z którą się zgadzam dodał bym co nieco o poszczególnych strefach magazynu ale po co? Ludzie tam są niepojeci sami kryminaliści i narkomani. Z ręką na sercu cieszę się jak małe dziecko że już tam nie pracuje. Z tego co wiem od ludzi z którymi utrzymuje kontakt jest jeszcze gorzej niż było. Panowie nie marnujcie się! Są firmy w których będą was szanować i płacić dobre pieniądze.

Piotrullo

Pracowałem na magazynie x miesięcy temu w wakacje. Zrobiłem sobie rok przerwy, żeby poprawić maturę, więc stwierdziłem, że zatrudnię się na umowę zlecenie na krótki czas i trochę zarobię. Co mogę napisać: - nie dostałem szafki, chociaż w agencji pracy kilkukrotnie mnie zapewniano, że ją dostanę, a po zwróceniu uwagi jednemu ze starszych pracowników, usłyszałem "Dostaniesz jak już trochę popracujesz, (usunięte przez administratora) - Otrzymałem używany strój roboczy - Koordynator, który się zajmował moim stanowiskiem, traktował mnie ( i jeszcze jednego nowego i młodego chłopaka ) wręcz tragicznie - Coś takiego jak "BHP" w ogóle nie obowiązuje - Bywały dni, w których nie było żadnej przerwy w trakcie 8h pracy, chociaż jest to w teorii obowiązkowe - Było też kilka innych mankamentów, ale tutaj w szczegóły już wchodzić nie będę Ogólnie nie polecam - (usunięte przez administratora) i nic więcej.

Byly pracownik

Nie polecam pracy w tej firmie. Potrafi zniszczyc wyobrazenie o dobrej firmie jakie stwarza na poczatku... Strata czasu i male zarobki w stosunku do pracy jaka trzeba wykonac. Bez nadgodzin czlowiek nie jest w stanie tego ogarnac. A nadgodziny nie sa platne tylko mozna odebrac godziny w innym terminie (nie w sezonie). Wieczne błedy systemu, magazynu, analiz i sprzedawanie opon, ktorych nie ma. Winnych bledow tez nie ma...A ty radz sobie sam!

Harry Potter i co teraz

Zawsze mnie poniżano w każdej firmie tym bardziej na magazynach dlatego przywykłem do patologi która tam obowiązuje

Robiłem przez agencje to mu wystarczy nigdy nie wrócę do tej firmy. Kolego nie liczy się magazyn to jest tylko człon co robi czarna robotę.

Mariusz Przemysław Wojciech

Widzę nie tylko na magazynie ludzie to zwykłe (usunięte przez administratora) podejrzewam że podejście jest takie samo "siedzie przed komputerkiem i hajs leci" przy czym załatwiam swoje sprawy prywatne a gdy przyjdzie bhp czy ktoś z góry pisze po swoich ludziach (resztę mam gdzieś) że ktoś się pojawił i dalej sobie czekam spokojnie na stanowisko kierownika. Nigdy nie będzie dobrego zdania od strony ludzi jeśli kadra kierownicza się nie zmieni. Jeśli zarząd miałby trochę oleju w głowie zmienił by 50% ludzi nic nie robiących pierdzących w fotel oraz polecam zablokować dostęp do internetu yt insta fb i takie tam. Nie wspomne już o powierzeniu obowiązków magazynu nowemu kierownikowi z zewnątrz, którego nikt nie zna. Aż chyba zatrudnił bym się na nowo aby zobaczyć jak głęboko część elity trzyma mu palec w...

Zostaw merytoryczną opinię o Oponeo - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Oponeo?

Zobacz opinie na temat firmy Oponeo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Oponeo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 2 to opinie pozytywne, 32 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Oponeo?

Kandydaci do pracy w Oponeo napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Oponeo