ZRE Katowice
2 176 279 5 1
Jft Nowy wpis

Zre to banda złodziei. Dekadę temu ludzie w Niemczech robili tam za połowę stawki na rzecz niejakiego kierownika kontraktu i jego popleczników Sprawy w sądzie toczyły się kilka lat.

krasnystaw

No jak tam najemniczki na urlopach???? Opaleni???? Ha ha ha

Wczasowicz
@krasnystaw

Pewnie, że opaleni. W Chrzanowie jest teraz ładna pogoda. Dodatkowo twoja stara drinki podaje

Tak7Nie
Ha ha ha ha ha ha ha
@krasnystaw

Co pracownicy ZRE na urlopach ha ha ha

Tak5Nie2
EA
@Ha ha ha ha ha ha ha

Owszem, na urlopach. Bo nikt normalny nie robi przez święta, chyba, że najemnicy żeby narobić godzin. Właśnie sobie jem dzwoneczka z karpia, mam za to zapłacone 220zł ze średniej. A ty najemniku?

Tak1Nie4
Ha ha ha ha
@EA

A ja c i o to mam urlopik pracuje dwa tygodnie w miesiącu i mam za to 10,000 na normalnej umowie a nie 3200 za caly miesiac jak ty ha ha ha

EA
Nazwa działu: Produkcja

A ty skąd wiesz najemniczku ile zarabiam? W kadrach pracujesz? A swoja drogą - to, że ktoś w biedronce pracuje i zarabia mniej od ciebie, znaczy ,że jest gorszy? Fajne masz podejście do życia, ale nie przejmuj się, odbije ci się to czkawką jak ci nieco zdrowia ubędzie. Wtedy twoje dumne pawie piórka oklapną do samej ziemi, jak ci przyjdzie pracować na ochronie na bramie za 1500zł. Czego ci z calych sil życzę. Szanuj cudzą pracę (usunięte przez administratora)

Ha ha ha Nowy wpis
@EA

No paprok i faja tak myślałem ha ha ha ha ha

Łukasz Nowy wpis
@krasnystaw

Firmy zew. Jeszcze są w zre?? Czy wyleciały patyk itp!?. Przyjmują do zre na własnej działalności?

Zzzzzzz Nowy wpis
@Łukasz

Ta są ha ha ha ha ha teraz będą zwalniać łajzy z pod ZRE, roboty nie mają i raczej mieć nie będą

black

Dyrektorze centrum ,weż związkowców jedzcie na wycieczke i oddajcie władze ludziom którzy sie na tym znają.Zanim nie jest ten oddział na dnie.

Tak6Nie
Yhy
@black

Ta napewno, jaki Pan taki kram

Nazwa działu: Wydział organizacyjno-prawny

Ponieważ mamy RODO -więc spoko z nazwiskami.Mam pytanie? .Czy było w tym roku Walne Zgromadzenie akcjonariuszy?Jeżeli było to TEN PAN ( H.G ) nie ma za grosz honoru; ( Bo w piśmie z dn. 12.03.2018 informował mnie -cytuję "Informujemy jednocześnie,że na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znany termin posiedzenia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy ZRE Katowice S.A " ). To znaczy,że w tej machinie jestem małym trybikiem-a SZKODA.

Ranking
Nazwa działu: Produkcja

Niewiecie kiedy patyk idzie do roboty?

Tak4Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 87 dni.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie ZRE Katowice?

Krzysiek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 118 dni.
Nazwa działu: Produkcja

ile zarabia tokarz,frezer konwencjonalny z stażem, dyplom mistrza,wózek, suwnica 0 itp

Przyszły pracownika

Byłem ma rozmowie w sprawie pracy , niezbyt przyjemna atmosfera , obiekt głęboka komuna , przepustki , i smrodek komuny, osoby rekrutujące i kierowniczka bardzo Konkretne ,ale zadają wiele pytań , konkretnych i ukierunkowanych do tego można czuć się jak na egzaminach ,najlepiej po kierunkowych studiach i praca za najniższa krajowa bo wiele innych pytań. warunki zatrudnienia komunistyczne , brak profitów do tego podzielona pensja ! Jak podałem kwotę oczekiwania finańsowego to widziałam uśmiech ba twarzach i oczy zakręcone pracowników , a kwota średnia krajowa , wiec coś było nie tak , NIE POLECAM bo firma wielkie (usunięte przez administratora) nawet nie potrafią zadzwonić ze nie sa zainteresowani twoja osoba ale, jak masz być na rozmowę to wysyłają emaile jak (usunięte przez administratora) , nawet nie podziękuje potem , żenada firma dup.a

Tak6Nie
Zuzanna

Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale firma ZRE Katowice zrealizowała kolejny ciekawy projekt. Maszt z flagą Polski ma zostać zainstalowany na rondzie Dmowskiego w Lublinie. Będzie miał 35 metrów wysokości. ZRE Katowice dzięki swoim możliwościom ze względu na posiadanie największej maszyny do gięcia indukcyjnego w Polsce, COJAFEX PB1200R wykonało gięcia łuków pod podstawę masztu. W związku z tym na pewno wielu z Was zastanawia się nad aplikowaniem do nich. Jest to dobry moment na taką decyzję, gdyż właśnie prowadzą tam rekrutację: http://zre.com.pl/pl/kariera/ Zaryzykujecie i wyślecie tam swoje CV? Czekam na Wasze posty z nieukrywaną niecierpliwością!

Tak2Nie12
P91
@Zuzanna

Praca marzenie, 8 h ciągłego pisku, smrodu ,niemowiąc o polu magnetycznym za 15 zl brutto. Nie jeden już zdrowie tam stracił.

Tak11Nie1
@P91

Mam rozumieć, że w Twojej ocenie warunki pracy w firmie ZRE nie są sprzyjające dla zatrudnionego pracownika? Jeżeli rzeczywiście występują warunki, które mogą być szkodliwe, to czy pracodawca zapewnia odpowiednią ochronę, aby zniwelować ich skutki? Poruszyłeś również kwestię związaną z wynagrodzeniem, dlatego zastanawia mnie, czy po przepracowaniu określonego czasu są szanse na to, aby wynagrodzenie wzrosło?

HUGO BOSS
@Zuzanna

NIE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ. LEDWO TO SPRZEDALI. RURY PRAWIE NA ZŁOM POSZŁY BO PO PIECU OWALIZACJE ZROBIŁY SIĘ W GRUSZKE. A WIDZIAŁEM JAK OFICJALNIE LUDZIE TO PROSTOWALI ZNACZY PRÓBOWALI GRZALI I NACIĄGALI. BRAK POJĘCIA NIE MÓWIAC O UMIEJĘTNOŚCIACH ALE NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ JAKA PŁACA TAKA PRACA. CIEKAWE KIEDY PADNIE NASZ ZAKŁAD.

Tak14Nie2
@Marek

nie ma szans, stawki są zmieniane w oparciu o klucz, który nie istnieje, strasznie niektórych boli opcja zwiększenia stawek

Kurła
@P91

Matko bosko dobrze, że zdrowie a nie życie .

@Marek

Tak, proszę włączyć maszynę robimy pomiary hałasu. przecież pracujemy w sanatorium. Broń Boże nie może okazać się że są tu warunki uciążliwe.

@lynx

@lynx A czy w takim razie pracownicy interweniowali do swoich przełożonych, żeby jakoś zabezpieczyć swoje warunki pracy? Aby stały się bardziej przyjazne dla zdrowia? Bardzo mnie to ciekawi. Odpisz proszę.

Ogier
Nazwa działu: Produkcja

Witam wszystkich serdecznie. W związku z zamiarem rozpoczęcia przy w Waszym zakładzie proszę o opinię o ZRE w Jaworznie i odpowiedzi na moje pytania. 1. Jaka jest atmosfera w zakładzie? 2. Jak układa się wspolpraca w lini pracownik, mistrz, kierownik, technolog? 3. Jaka jest wiedzai podejście do pracownika przez w/w osoby? 4. Co reprezentuje dyrektor? Czy wie co się dzieje na zakładzie i czy potrafi rozmawiać z pracownikami? 5. Czy zakład zaczął juz" oszczędzać na wszystkim" 6. Czy sa "jakies" niepotrzebne działania wprowadzone ma zakladzie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. O zarobki nie pytam bo to indywidualna sprawa każdego z osobna.

TakNie2
Ktostam
@Ogier

1. Atmosfera jest taka, że do kogo nie podejdziesz i zagadasz to zacznie Ci opowiadać, o tym jak zaraz się z tej firmy zwolni. 2/3. Firma jest bardzo rozbudowana, ciężko ocenić konkretne osoby ale większość kierowników przejawia oderwanie od rzeczywistości. Normalni kierownicy z reguły mają nazwisko rozpoczynające się na literę "S". 4. Dyrektorów też jest bardzo wielu, żaden z nich nie chce mieć kontaktu z przeciętnym robotnikiem. Istnieje tutaj bardzo silna drabinka dyrektor->kierownik->majster->brygadzista->pracownik. Jeżeli np. Dyrektor gdzieś obok Ciebie przejdzie i coś mu się nie spodoba to miej pewność że Cię nie upomni, co najwyżej o coś spyta. Natomiast w momencie dowie się o tym twój kierownik, kolejno majster, brygadzista i dopiero na końcu Ty. 5. Firma realizuje już audyty firm zewnętrznych, celem zorientowania się kogo zwolnić lub czy nawet cały dział jest potrzebny itp. Oprócz tego rozpoczynają się wyszukiwania kosztów. Bywają sytuacje, że po wykonaniu twojej pracy, wydzwaniają kierownicy po pracownikach fizycznych żeby upewnić się czy na pewno była konieczność aby zastosować dane rozwiązanie, czy nie dało się tego zrobić taniej. 6. Firma nigdy w sposób otwarty nie mówi o swoich planach. Nigdy nie było żadnego spotkania, zebrania ani nawet informacji w formie ulotki o tym co firma planuje, co robi, jaka jest perspektywa, czy można się gdzieś szkolić ani nic takiego. Wszystkiego ale to wszystkiego dowiesz się w formie plotki od innego pracownika, od innych działów lub z podpytywań i domysłów.

Tak10Nie
@Ktostam

Dodał bym że dyrektorów jest dużo i lepiej części nie pytać czym się zajmują, może to być niewygodne pytanie, co do oszczędności to już od jakiegoś czasu są wprowadzone, oczywiście tam gdzie najłatwiej, czyli na premiach (muszą zostać pieniądze dla ww dyrektorów). No i "strategia" firmy, której, patrząc z perspektywy pracownika, nie istnieje, nie wiadomo jaka jest przyszłość tej firmy i jaki jest zamysł zarządu (o ile taki jest).

Tak8Nie
@gal

@gal Dziękuję za Twoje odpowiedzi. Nie piszecie jednak nic o kwestiach zatrudnienia. Interesuje mnie, czy ZRE Katowice oferuje swoim pracownikom świadczenia pozapłacowe ?

Ktostam
@Jolanta

Zatrudnienie jest uzależnione od działu. Najprościej wyznaczyć dział produkcji w Jaworznie oraz oddelegowane ekipy pracowników po budowach nawet w całym kraju. Firma wychodzi z założenia, że zatrudnia u siebie tyle ile musi - ot taki trzon firmy, aby każdą prace można było podjąć i od biedy skończyć czyli mistrzowie, brygadziści, czasem jakiś lepszy pracownik lub starszy stażem. Natomiast istnieje rzesza ludzi z firm zewnętrznych najęta na potrzeby wykonywania danych zleceń, na możliwie wszelakich stanowiskach do obstawienia. W przypadku pracowników stricte zre katowice, to najczęściej jest to umowa o prace - gdzie umowę zawiera się nie na konkretną kwotę miesięczną, a stawkę godzinową (np. zdarzają się pracownicy z dłuższym stażem na stawce 14 zł/h, a ewentualne braki do minimalnej uzupełniane są premią). Jest możliwość wzięcia karty multisport, zapisania się do firmowej kasy zapomogowo-pożyczkowej, ze świadczeń: wczasy pod gruszą, dofinansowanie wakacji dla dzieci. Istnieją w zre 3 związki zawodowe, które przez ostatnie 10 lat skupiały się na zbieraniu pieniędzy od starszych pracowników - a aktualnie skupiają się żeby w ogóle przetrwać. Na szeroko rozumianej produkcji w Jaworznie zwykło się już zatrudniać pracowników najemnych poprzez agencje pośrednictwa pracy typu Rapid itp. Natomiast na budowach u klienta najczęściej korzysta się z małych firm zajmujących się spawaniem lub montażem - tzw. Najemnicy. Zdarzają się budowy gdzie spośród 30 pracowników w kamizelkach ZRE Katowice, tylko kierownik i narzędziowiec są spod skrzydeł firmy. Pracownicy tacy są identyfikowani z firmą zre katowice, natomiast jedyne świadczenia jakie im przysługują ze strony zre to woda mineralna, szafka ubraniowa, rękawice i narzędzia do pracy.

@Jolanta

Opieki medycznej brak, paczek na święta brak (chyba że o czymś nie wiem), wczasy pod gruszą są, ale zależą od dochodu na rodzinę, jeżeli Twój mąż/żona zarabia więcej, lub dorabiasz składając długopisy, to dostaniesz mniej a nawet wcale. Tak samo jest z dofinansowaniem wycieczek zakładowych. Nie przeszkadza to oczywiście pobierać składki.

Mirek

Teraz wywalają spawaczy z firm zewnętrznych bo nie ma roboty, może wywalą grzesika? A niech sika.

Tak3Nie10
@Mirek

Bardzo dobrze, wypad ze wszystkimi najemnikami. Jestes pod firma? To licz się z tym, że pójdziesz za bramę jak sie robota skonczy. Proste. Ale do tego trzeba by miec mozg zeby to zrozumiec.

Tak24Nie4
eyserthsth
@Sluzbista

Gdyby nie ci najemnicy to dawno by zamlki nowa baze,luidzie ze zre jedyne co potrafia to donosic i lizac (usunięte przez administratora) przelozonym NIEUDACZNIKI

Tak13Nie15
@eyserthsth

Hehe, zabawny jesteś. Gdyby nie ten człowiek ze ZRE, który pracuje tu kilkanaście/kilkadziesiąt lat, to byś najemniku nie miał gdzie do roboty przyjść. Pewnie jesteś jednym z tych podpier*olonych. Najwyraźniej zasłużyłeś. Robol pod ZRE nic lepiej nie będzie miał jeśli podpie*doli najemca. Natomiast najczęściej ulży sam sobie, pozbawiając się z brygady fuszerowca. Chyba się każdy ze mną zgodzi - czemu masz poprawiać po kimś robotę? Ale niestety takie życie. Niejeden taki gwiazdor tutaj pracował lub pracuje. PS. Pisze się: "zamknęli" nieuku. I myślę, że NA PEWNO by zamknęli Nową Bazę, gdyby nie Ty - śmieszny anonimku z wynajmu. Pozdro dla starej gwardii.

Tak20Nie15
Paulina
@MuszęDorabiaćPoGodzinach

Czy to rzeczywiście prawda, że człowiek ze ZRE własnym potem wypracowuje jak najdogodniejsze warunki pracy dla najemników?

Najemnik
@Sluzbista

Teraz to ty pojdziesz za bramę lajzo

@Paulina

Możesz sprecyzować swoje pytanie w sposób bardziej przejrzysty dla wszystkich? Wspominasz o jak najdogodniejszych warunkach pracy dla najemników - możesz je przedstawić?

@Najemnik

Obawiam się najemniczku, że sposrod nas dwoch, to ciebie pierwszego wypie*dola :D Takze jestem spokojny, znow bedzie spokoj jak kiedys - przed nawalem najemniczkow :):):):)

Źle się to czyta
@Sluzbista

Tylko, że ten przysłowiowy najemnik nową robotę znajdzie bez problemu, a ty możesz mieć z tym spory problem. To pewnie ty koza piszesz te bzdury. Komputer nowy kupił to kozaczy w necie, bo pojęcie o robocie to masz cieniutkie

Tak3Nie2
@Źle się to czyta

Ale niech ten przysłowiowy najemnik sobie szuka roboty jak chce, nie moja sprawa - ja nie musze, bo mnie nie zwolnia. A ty nostradamus jakis jestes? Wiesz jakie mam pojecie o robocie? Podaj numery w totka na jutro jeszcze, badz tak dobry :):)

Ha ha ha ha
Nazwa działu: Produkcja

Wkoncu zbliża się koniec tego pięknego zakladu. Dlug goni dług poplyneli na alstomie, rurach same wtopy. Terex robotę zabral ha ha ha i nowej nie da. BEDA CIENKO PISZCZEC PSEUDO FACHOWCY Z POD ZNAKU ZRE.

Tak13Nie2
merkel politik
Nazwa działu: Finanse

amerykańskie koncerny - wiadomo jaka sitwa wprowadzą lada chwila w żydowskim sejmie w polsce prawo wprowadzenia gładkiego technologii 5G - amerykańskie wojsko po to między innymi tu jest abyśmy nie podksakiwali - ale wasze polisy na życie nie obejmują umierania od 5G - ale oczywistym jest, że od tego się umiera doznaje wszelakich raków i innych chorób. Na tą chwilę ubezpieczyciele nie ubezpieczają od 5G - bo według zakłamanych badań to jest zdrowe. Polskie społeczeństwo ma być królikiem doświadczalnym tej technologii. Jest możliwe, że pod koniec roku bedziesz mieć pod domem nadajnik z którym nie będziesz mógł nic zrobić. Powstała furtka do nie wypłacania pieniędzy z polis, gdyż ubezpieczyciel zawsze może stwierdzić, że człowiek doznał czegoś tam śmierci lub choroby poprzez 5G, ale to jest formalnie zdrowe i brak kasy. Musicie żądać od ubezpieczyciela ubezpieczenia od 5G inaczej wasze polisy tracą sens. Już teraz trzeba działać - naciskać poprzez pracodawcę, albo wycofać się z polisy -wiadomo,że tylko tak ubezpieczyciel patrzy - a również macie jakiś pośredni wpływ na zatamowanie tej niszczycielskiej technologii. Wzrost chorób rakowych w ostatnim rok do roku rzędu 80-90 tysięcy a jeszcze nie ma 5G oficjalnie - bo jest to wynik niepolskiej polityki obniżenia polski do 21 milionów parobków.

Agata
@merkel politik

To nie jest odpowiednie miejsce na wywody o takim charakterze. Jeśli masz nam jednak coś konkretnego do powiedzenia o ZRE Katowice w kontekście tego, jakim jest pracodawcą, to oczywiście serdecznie Cię do tego zachęcam. Pozostałych chcę poinformować, że firma ZRE Katowice właśnie prowadzi rekrutację. Na ich stronie znajdziecie aktualne oferty pracy: https://www.zre.com.pl/pl/kariera/ A może ktoś już ostatnio aplikował i powie nam coś o przebiegu rekrutacji? Nie ukrywam, iż takie informacje bardzo by się tu przydały.

@Agata

jak nie masz wygórowanych wymagań finansowych to się nadajesz

Artur
@gal

Jaka stawkę masz na myśli pisząc wygórowane wymagania finansowe. Czy jest to średnia krajowa, czy raczej powyżej i można dorobić nadgodzinami, premiami lub innymi dodatkami. Wysokość pensji i przynależne dodatki są interesującym tematem dla potencjalnych kandydatów, więc liczę, że mi odpowiesz.

@Artur

Stawki raczej poniżej, no chyba że uda się coś wywalczyć na początek, brak jasnych kryteriów premiowych, jeżeli już jakieś powstaną to i tak nikt się ich nie trzyma. Na podwyżki praktycznie nie ma co liczyć, jak to się mówi w zre, żeby dostać podwyżkę trzeba się zwolnić i przyjąć ponownie. Co do nadgodzin to istnieje taka możliwość praktycznie tylko w przypadku pracowników fizycznych.

Adolf
@gal

Nadgodziny tylko w okresie wakacyjnym bo przy wyższych temperaturach lepiej się pracuje na hali czy na elektrowni nie mylić klimatyzowanych biur tam tylko 8 i na rano.A zimą po 8 i do domu bo nie ma nadgodzin I weekendów więc nie ma premii czyli dostajesz samą podstawę brutto!Minimalną krajową.Lepiej zarobisz w Valeo albo na innych produkcjach I zdrowia nie zniszczysz tak jak tutaj.

Maciej
@Adolf

W okresie zimowym nie ma żadnej szansy na to, aby zostać po godzinach? Dziwne, że tylko latem istnieje taka możliwość. Wydawałoby się, że pracownikom latem może zależeć na tym, aby wyjść normalnie z pracy, ponieważ chcieliby po południu skorzystać z ładnej pogody. Odpowiedz, proszę, dlaczego tak to wygląda.

Tak1Nie
galanonim

W tej firmie nic się nie zmieni do momentu zmiany prezesa, jak to jest możliwe że o większości tematów (razem ze stawkami pracowników, podwyżkami itp) decyduje jedna osoba. Brak zmian na stawkach umysłowych od ponad 10 lat, nie jest istotne jaką masz wiedzę czy umiejętności, ważne jest, jak to kiedyś ktoś powiedział "z kim przegrywasz w tenisa", stanowiska dostają jacyś spadochroniarz i innych firm, przeważnie z samochodem służbowym i min. stanowiskiem kierowniczym ale z mało czytelnym zakresem obowiązków. I do tego doradcy z firm, które już nie istnieją. Wizerunkowo, ruchy zarządu są delikatnie mówiąc dziwne, bo jak można odbierać sytuację gdy słyszy się że kontrakty przyniosły straty, podwyżek nie będzie ale na nowe samochody pieniądze są, z samej przyzwoitości mogliby sobie odpuścić z wymianą taboru. I przytoczone straty na kontraktach, nikt do końca nie jest zainteresowany rozliczeniem kto zawinił podczas podpisywania umów i negocjacji ceny, najlepiej zrzucić to na pracowników średniego szczebla bo nikt z zarządu nie przyzna się że Ona miał wpływ na finalną cenę. Zarząd powinien po tych ruchach podać się do dymisji a prezes oddać stery komuś młodszemu, który może potrafiłby poprowadzić firmę w nowoczesny sposób, bo jak na razie stoi w rozkroku pomiędzy nowoczesnością a okresem komuny. Jak to się mówi, w zre dobrze już było i raczej nie będzie.

Tak24Nie1
@galanonim

Z wymianą floty to chyba zawsze tak było. W 2010 kiedy był kryzys, gdzie zakład UKRADŁ ludziom z 4-brygadówki pieniądze z miesiąca na miesiąc też wymieniono kierownikom auta (fordy mondeo bodajże). W zakładzie są pieniądze tylko nie wszędzie. Nie każdy po prostu może zarobić. Ale w firmie rodzinnej to akurat norma. Im bliżej koryta jesteś i masz znajomości, tym większa szansa, że zarobisz dobrze. To się tyczy i umysłowego i fizycznego. W tym roku kolejna wspaniała wieczerza wigilijna na stołówce której nie ma, z resztkami, które zostaną po imprezie w Katowicach. Zastanawiam się tylko jak podgrzeją w tym roku karpia, bo na kuchni stołówkowej jest już biuro (ktoryś z tych związków wycieczkowych tam ma). Ciekaw też jestem czego się fajnego znów dowiemy od pana dyrektora :) Pozdrawiam starą gwardię :)

Tak20Nie2
terenowy Hasan
@MuszęDorabiaćPoGodzinach

Jako siwy Benkard Power Generation, powiem wam ino: szanujcie się wzajemnie... Mam świadectwo pracy od Was czyli ZRE-K jeko pierwsze, ale powiem dla Was tyle, nie dajcie się skłucić. Jacek, w KS- piłka podana do Ciebie. Gratulacje i strzelaj dalej! Wygrasz, dzieki technicznym argumentom Bałkany KS-Bih mogą być technicznie Wasze.

galanonim
@terenowy Hasan

Szanować wzajemnie się możemy, gorzej że pracodawca nie szanuje pracowników, dalej jest podejście że "na Twoje miejsce 10 pod bramą stoi" a naczelnemu wydaje się że powinno całować się Go po stopach za możliwość pracy w takiej "wspaniałej" firmie. Pokazali podczas obchodów 65 lecia, jak to pracownicy są ważni, zrobili imprezę za grubą kasę dla wybranych a reszta nawet przysłowiowych 5 zł z tej okazji nie zobaczyła, ale pewnie na najbliższej wigilii znowu usłyszymy że "ludzie są najważniejsi", śmieć mi się chce jak to słyszę. Od jakiegoś czasu jest odpływ pracowników z dużym stażem, 20 lat i więcej, jak to nie mówi nic o firmie jako pracodawcy i jej kondycji to już nie wiem co musi się stać. Po tylu latach nikt nie zwalnia się z powody byle widzimisię, ale jak na razie widać że zarząd ma na to, delikatnie mówiąc, wyłożone. pozdro

Enriko Palazzo
@galanonim

Pracowalem w dziale technologicznym w Katowicach. Na dzien dzisiejszy zostaly tam maksymalnie dwie osoby z tego pieknego zespolu. Starzy, dobrzy pracownicy, z ogromna wiedza przeszli na emerytury, mlodzi którzy przejeli wiedze od nich w ostatnich miesiacach zakonczyli swoja prace i przeszli za podwójne badz potrójne pieniadze do innych firm. Jezeli kolega slyszy od prezesa ze obecnie to nie jest dobry czs na podwyzki ( przy aktualnych pracach na opolu, jaworznie, turowie, danii, niemczech) to kiedy ma byc? Jezeli ktos ma szczescie to jedzie na kontrakt i tam zaczyna zarabiac (oczywiscie jak na biurowe warunki wynagradzania ale kosztem zycia i rodziny - oczywiscie w biurze patrza na ciebie jak na burzuja bo sie wycierasz po kontraktach), ten kto zostaje oglada te same stawki na pasku od lat. czyli 2800 pln brutto + premia ( kiedys stala i obowiazkowa a dzis zalezna od wyników).

Rekomendacja
@MuszęDorabiaćPoGodzinach

Bardzo ciekawie to ująłeś "w firmie rodzinnej to akurat norma".To wszystko kojarzy się jednoznacznie z mafijnym przejęciem firmy -tzn.do tego potrzebna była (usunięte przez administratora) prywatyzacja zakładu (zatwierdzona przez ministra przekształceń własnościowych xxJ l -grabarza naszych firm eksportowych) .Co bardzo ciekawe to moje akcje w kwocie xxx- np.3.000PLn przez 25 L A T zarobiły 00 groszy lub na nowe "rodzinne" samochody

abcd
Nazwa działu: Produkcja

Niedlugo juz bedzie po ZRE ,wtedy bedzie wielki placz lizodupow i donosicieli

Tak6Nie7
@abcd

Skąd przypuszczenia o tym, że firma ZRE Katowice może upaść? Masz jakieś rzetelne informacje na ten temat, czy może są to tylko i wyłącznie Twoje przewidywania? Informacje, które podałeś, są dla mnie zaskakujące, dlatego mam nadzieję, że uargumentujesz swój komentarz.

TakNie4
Książe Mariusz

Już niedługo nie będziecie musieli się wysilać z głupim pisaniem na tym forum! To potężne ZRE upada więc nie tylko najemnicy pójdą na bruk! Tylko im będzie łatwiej znaleźć pracę niż zasiedziałym nieudacznikom!

Tak11Nie10
Kuta_brudas

Ola bój się boga to może nie ostatni ale na pewno go odczujecie w kieszeni Hi Hi(usunięte przez administratora)

Tak5Nie7
Olaboga
@Kuta_brudas

Od listopada jest kiszka z robotą i powiem Ci najemniku drogi, że jakoś nie zarabiam mniej, a wręcz przeciwnie. Trochę najemników poszło za bramę, więc i kasa dla mnie się znalazła. Pozdrawiam

Tak7Nie6
Olaboga
@Kuta_brudas

I widzę że musisz dowartościowywać swoje wypociny lajkując sam sobie? Hehe, cóż, jaki najemnik taki poziom. Pozdro

Tak4Nie5
Szczerze

Zakład jak zakład, napewno są lepsze oraz napewno są gorsze. Większość narzeka, a prawda jest taka, że ludziom z Chrzanowa i okolic ZRE uratowało życie

Tak31Nie8
byyllyy pracownikk

Ijuz wyjasniam 90% ludzi pracujacych pod ZRE (monterzy,spawacze itp) jest bardzo slaba ,dlatego pracuja za takie pieniadze.Zyja w swoim swiecie w innej firmie sa bez szans.ZRE bazuje glownie na pracownikach wynajetych z podfirm,a co sie tyczy nalemnikow to ZRE ma robote to okjak niema to zwalniaja. Nadzor czyli kierownik i mistrzowie nadaja sie do piekarni spawalnicy razem z nimi

Tak37Nie3
@byyllyy pracownikk

Słabi pracownicy? masz chyba siebie na myśli. Większość z nich znajdzie prace wszędzie a to że dalej są w ZRE wynika z faktu iż po 45 roku życia ciężko jest zdecydować się na zmiany.

Tak16Nie3
Bastek
@lynx

Dlaczego Centrum Produkcyjne ma taką negatywną opinie na rynku pracy?

@Bastek

Dobre pytanie ale raczej nie do mnie, prędzej należałoby porozmawiać z prezesem. Może przejrzy na oczy o ile nie jest już za późno...

Zadowolony83
@byyllyy pracownikk

I w końcu ktoś POWIEDZIAŁ PRAWDĘ !!!! Każdy kto się zwolnił ze ZRE i miał sobą coś do zaoferowania zarabia dziś 2-3 x więcej. Chyba, że ktoś jest lewy albo ma lewiznę to trzyma się ZRE. Tyle w temacie!!!!!

Tak13Nie1
Gaweł
@Zadowolony83

Potwierdzam, chociaż może nie 3x jako specjalista w ZRE 3500 z nadgodzinami, u nowego pracodawcy 6500 za 8h z czego 3h na kawie :) Pozdrawiam brygady

Tak6Nie3
Anonim
@byyllyy pracownikk

Tu nie o to chodzi że pracownicy są bardzo słabi tylko często jest tak że człowiek przyzwyczaja się do swojej pracy, otoczenia, ludzi i nie lubi zmian. A że teraz zarabia się mniej niż parę lat wcześniej a wszystko podrożało o 100%, no cóż.

Tak5Nie3
Killer
@Gaweł

Witam.Zamierzam aplikować na stanowisko Technolog procesów produkcyjnych...po twoim wpisie zacząłem się zastanawiać.Napisałeś Specjalista...czy można jaśniej jakie stanowisko zajmowałeś?Z góry dziękuje za odpowiedź.Pozdrawiam

rambo.72

Moje sugestie dla ZRE Katowice: Wypowiedzieć się konkretnie poco był potrzebny AKCJONARIAT -skoro od 26 LAT ZEROZERO DYWIDENDY to K I E D Y w końcu będzie??????? Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Pomyśleć co po mnie czyli PREZESIE zostanie: FIRMA czy rozbicie dzielnicowe (czyli rodzinne)?

@rambo.72

Może się mylę, ale z tego co wiem (słyszałem) akcjonariat był potrzebny żeby przejąć firmę, podobno kto wiedział i miał taką możliwość, wykupił "odpowiednią" ilość akcji. Dywidendy podobno były wypłacone raz, dwa albo trzy razy, w celu spłacenia kredytów wziętych właśnie na kupno akcji, kredyty się pospłacały i już nie ma potrzeby żeby wypłacać dywidendy ponownie.

Tak3Nie1

@gal

Mówisz wszystko w trybie przypuszczającym;a ja konkretnie:10 sierpnia data założenia spółki-i rekord świata w wypłacie dywidendy :tzn.po upływie 4 miesięcy i 5 dniu-otrzymujesz 60% tego co wpłaciłeś:i prawie całkowity zwrot (tzn.39%)po ok.7 -miu miesiącach jesteśmy na 0 i mamy toco mamy:Nomenktalura w całej Polsce uwłaszczyła się i 24 lata bez "zysków" to firma jest filantropem i wyko-nuje usługi charytatywnie-pytanie retoryczne?.Napisz w jakim dziale pracujesz to się spotkamy.POZDRAWIAM świątecznie.

@rambo.72

no widzisz, sam wiesz lepiej co i jak

Zuzanna
@gal

ZRE Katowice na swojej stronie w mediach społecznościowych określiła, że realizuje politykę odpowiedzialnego biznesu. Czy potrafisz odnieść się do tej wypowiedzi? W jaki sposób firma to realizuje? Myślisz, że udaje jej się to sprostać w kwestii pracowniczej? W jaki sposób traktuje swoich podopiecznych?

Ludź
@Zuzanna

to właśnie biznes stanowić powinien o pozytywnej przyszłości naszego społeczeństwa - a ludzie?

nie uda

ziutek72@gmail.com
Nazwa działu: Wydział organizacyjno-prawny

Ciekawe KTO nadzoruje prowadzenie tej strony-chyba jest ZRE SA KATOWCE w Katowicach ul.gen.Jankego 13 -a NIE JAWORZNO ul.Martyniaków ( owszem niewolnicy pracują w Jaworznie -baza,EL-II,EL-III,EL-Laziska,ELCHO,EL-Lagisza,EL-Rybnik i wiele,wiele jeszcze zespołów remontowych. Chyba należy takie sprawy prowadzić z n a l e ż y t ą starannością.

XMan

Socjal na poziomie zerowym,brak posiłków w okresie zimowym.

Tak11Nie1

Bladt industry

Pracuje w tym zawodzie 13 lat , zaczynałem na ZRE dało dobre podstawy ale doświadczenie zdobywa się na wielu płaszczyznach w kraju pracowałem na około 40 zakładach jako spawacz na działalności a zagranica w okolicach 7 , prawda jest taka gdzie pracowałem przy podobnych produkcjach czyli dźwigi itp wszędzie już został wprowadzony proch metal 1,4 lub 1,6 lub rutyl gaz CO2 szlifierki na sprężone powietrze przy corocznych wzrostach prądu ma chyba większy sens tak by nie ucinać pieniędzy załodze lecz szukać oszczędności w technologi lub optymalizacji procesów produkcyjnych w wielu zakładach w Polsce które robią podzespoły do dźwigów koparek foresterow na Szwecję, Finlandię itp używa się już drutu proszkowego a tam technologia dalej oparta o lity drut 1,2 najtańsze końcówki prądowe dlatego jest jak jest powodzenia

Tak7Nie1

rambo.72

Dziwnym trafem jest to zakład WYBITNIE charytatywny bo świadczy usługi w kraju oraz:Francji,Anglii,Szkocji,Irlandii,Finlandii,Danii,Izraelu--a od 25 LAT : 0 dywidendy-a FIRMA w rękach RODZINY-konkluzja:do tego był potrzebny AKCJONARIAT.

xDD

Jeszcze Niemcy

@xDD

brachu dopisz jeszcze Danię,Finlandię- a zyskiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii do rąk mafijnej rodzinki i tyle w temacie???

Tak5Nie1

Tara

Powiem tak, pieniędzy nie ma bo straty cały czas. Stawki jak 10lat temu kpina. Ale tiry co chwila wyjeżdżają z towarem.Wykonanie i jakość w tej firmie to sciema dlatego szukaja nastepnych fachowców . Ramy cięte na złom. Kasting na nowej malarni zakończył się prawie wpi.e.rdo.le.m. Dla gości oczywiście katering a pracownicy bułki z maszyny bo po co stołówka w tych czasach. Większość pracowników to najemnicy bojacy się odezwać .To nie Zre Jaworzno tylko Alstom Jaworzno. Zre to tylko hala 8.

Tak17Nie1

berlinowiec
@Tara

Hahaha to fakt, jedynie gdzie cokolwiek się robi to 8 hala, ale ilu Was tam zostało, może z 20 osób?

Mickos4209

Jestem aktualnie pod firma zre w delegacji w berlinie. Nikomu nie polecam tej firmy . chyba ze ktos ma ciężko z kasa . bo tutaj nikt majatku się nie zarobi. A po drugie kierowinicko nie ma wogole szacunku do pracownika .

berlinowiec
@Mickos4209

Jaką stawkę dostałeś ponoć od 12-15 euro na godzinę dają i nocleg w kiepskich warunkach po 3 osoby w pokojach.

Tak3Nie1
Marta

@Gaweł, rozumiem, że zmieniłeś pracę i nie jesteś pracownikiem ZRE Katowice. Czy mimo tego udało Ci się zdobyć cenne doświadczenie lub inne umiejętności, który pomogły Ci na dalszej drodze zawodowej? Może sytuacja w twojej poprzedniej firmie ulegnie poprawie. Czy w tym przypadku gotów byłbyś wrócić do firmy?

TakNie1

Można prosić o włączenie ogrzewania w zakładzie bo na szatniach jest bardzo zimno, zwłaszcza jak się wychodzi z pod prysznica.

@Pracownik

Czy ogrzewanie zostało już włączone w zakładzie? Może warto po prostu zgłosić to odpowiedniej osobie lub przełożonemu?

Marta

@Tara, rozumiem, że Twoje zdanie o firmie ZRE Katowice jest negatywne. Czy oprócz tych kilku negatywnych kwestii, udało Ci się znaleźć jakieś plusy w tej pracy? Czy próbowałeś rozmawiać ze swoim przełożonym o zaistniałych problemach oraz o jakości stołówki pracowniczej? Czasami zwykła rozmowa potrafi bardzo wiele zmienić!

xDD
@Marta

Jakiej stołówce pracowniczej? Przecież żadnej nie ma.

Marta

@hehehe, proszę Cię o nie wdawanie się w słowne sprzeczki. Forum GoWork.pl jest miejscem konstruktywnej dyskusji. Zachęcam Ciebie do wyrażenia swojej opinii na temat firmy ZRE Katowice. Czy uważasz, że w ostatnim czasie w firmie powinny zostać wprowadzone jakieś istotne zmiany?

Mały Monter
@Marta

Tak Marta, sugeruję że powinny być wprowadzone. Takie same jak w większości firm branży dostaw usług serwisu dla energetyki. Jest w Waszej firmie potencjał, jest technologia, są wprawieni Marketingowcy. jak Pan JK(Pozdrav!), ale nie ma uporządkowanej sprawy płacowej dla pracowników z doświadczeniem, i itych potencjalnych, którzy przyjadą i zapukają do drzwi, nawet od młodszej konkurencji na rozmowę kwalifikacyjną. Dla mnie do zaoferowania obecnie płacowo nie macie nic, ale pracy nie szukam bo ją obecnie mam. Szkoda że nie w branży i nje przy turbinach. Firma to nie piaskownica, nie można sprowadzać wszystkich interesantów pukających do drzwi do poziomu 2400-2500 netto i mierzyć ich jak rozbawionych delegantów szukających aby ucieczki z domu i nadgodzin, gdzie za takie same prace na miejscu w innej cześci Śląska można otrzymać 4300 4500netto, ( nie piszę o połowę młodszym europejskim i ogólnopolskim partaczu). Teraz ludzie a Monterzy czy operatorzy defektoskopów to też rozumni i potrafiący liczyć ludzie, liczy się to co jest za 8h na rękę. Gadki że, praca(usunięte przez administratora)i niskopłatna ale za to pewna, nadrobisz w nadgodzinach na nikim w tych czasach wrażenia nie zrobią. Przybyszami z ukrainy wszystkiego nie przegonicie, koszyk zleceń, cieżko zdobytych co podkreślam zwłaszcza w tych czasach przy kurczącym się na rynku zapotrzebowaniu usług dla bloków 200MW z tym światopoglądem nie ogarniecie! Pozbyliście się imbecyla i fircyka łysego michasia z p... A, to już ogromny krok milowy na przód. Budżet i finanse z gumy nie są, ale warto pomyśleć co i komu się oferuje. Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami dla rdzennych i walecznych Monterów.

Ulka

To dziwne, firma ma opinię dobrego pracodawcy a tu taka nagonka. Konkurencja?

Tak14Nie2
@Ulka

Gdzie ma taką opinię dobrego pracodawcy? Chyba wśród pracowników biurowca w Katowicach, bo na pewno nie wśród pracowników fizycznych na nowej bazie w Jaworznie. Nie, nie jestem z konkurencji.

Tak22Nie1
Jerzy
@MuszęDorabiaćPoGodzinach

Sądzę, że powodem niskich wynagrodzeń jest niska jakość pracy osób fizycznych. Gdyby było inaczej to te osoby już dawno pracowałyby na produkcji w różnych zakładach produkcyjnych, których jest mnóstwo i można tam dobrze zarobić a wiem że mają braki w ludziach. A po drugie - odbiegając trochę - po co pieprzyć jakieś głupoty o oponach palonych przez górników przed sejmem - w celu zaśmiecenia forum?

TakNie4
@Jerzy

Było to nawiązanie do myśli, którą chciałem przekazać. Proszę się nauczyć czytać panie Jerzy i rozumieć pełne zdania, a nie wyłapywać między wierszami. Pozdrawiam.

Tak12Nie1
Jerzy
@MuszęDorabiaćPoGodzinach

Dziękuję za pozdrowienia. Rozsądna odpowiedź ale jednego wciąż nie rozumiem - po co kurczowo trzymać się ZRE, skoro mnóstwo firm technicznych i produkcyjnych potrzebuje ślusarzy, spawaczy i monterów, są skłonni płacić naprawdę duże pieniądze a i robota zdaje się ciekawsza - przy produkcji maszyn a nawet całych linii technologicznych, prawda? Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie i namawiam do zainteresowania się takimi firmami. Sądząc po stylu Pańskich wypowiedzi myślę, że miałby Pan coś im do zaoferowania.

Tak1Nie3
szukam_pracy
@MuszęDorabiaćPoGodzinach

Bardzo mi się podobało to co napisał pan o związkach zawodowych - że to przede wszystkim koleżeństwo i przyjaźnie. To jest piękne, tak trzymać, takie związki popieram i sam chciałbym do nich należeć.

Hehehe
@szukam_pracy

To sie zapisz do zwiazkow i plac co miesiac na nich, a bedziesz mial z tego cale nic, bo jedna klitka bedzie sobie jezdzic na wycieczki za twoje pieniadze. Zycze powodzenia

Tak16Nie1
Monter
@Hehehe

Sorry, ale mijasz się z prawdą

hehehe
@Monter

Skoro tak twierdzisz, to chyba nalezysz do wyzej wymienionej klitki

Zostaw opinię o ZRE Katowice - Jaworzno

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie