Whirlpool Company Polska

Opinie o Whirlpool Company Polska

złodzieje

mojemu facetowi drugiego dnia pracy już ktoś(usunięte przez administratora) żarcie bo okazuje się, że do Twojej szafki w szatni klucz masz nie tylko ty, ale może też ktoś mieć drugi albo nawet trzeci klucz, bo jest taka rotacja, że nie są w stanie upilnować, żeby ludzi klucze do szafek oddawali jak się zwalniają. btw po 2 dniach z 20 nowych pracowników z jednej agencji zostało 4 lub 5, a ogólnie zatrudniają z kilku agencji, a umowy dają na 2 tygodnie bo tak WHIRLPOOL powiedział. stawka 27,56 brutto na godzinę xD

Mel Nowy wpis
@złodzieje

No mi każą trzymać rzeczy w szafce która się nie zamyka i jest daleko od stanowiska. Nie chce mi się już z nimi dyskutować, bo to do niczego nie prowadzi, a wystarczyłoby zrobić szafki na własne kłódki i zapisać która czyja. Jak się ktoś zwalnia i nie zabiera kłódki to przecinamy i szafka wolna. No ale przecież jak wszystko w tym zakładzie co ma służyć pracownikowi jest to za trudne do zrobienia. W BHP pan domagał się żeby mu podać szyfr się kłódki w szatni głównej. To jakby prosić się o kradziez. Podobno inni podają bez problemu. Jak powiedziałem, że nie podam to straszył że maila wyśle do kierownika. Powiedziałem mu, że proszę bardzo i na a tym się skończyło. Nie wiem po co panu z BHP szyfry do kłódek. Jak się nudzi to patrzy po szafkach co tu zwinąć ?

Elka Nowy wpis
@Mel

A to nie ma przy tych szafkach żadnego monitoringu, żeby się dało jakoś kontrolować, kto tam w ogóle zagląda? Bo to naprawdę dziwne, że ktoś pyta o szyfry... Swoją drogą, to ludzie się często zwalniają sami, czy to raczej pracodawca zwalnia? Zastanawiam się, jak długo ludzie tu zostają, bo czytam różne komentarze i nie wiem, w co wierzyć. No i przy okazji, w jakimś ogłoszeniu widziałam info, że można dostać dofinansowanie do zakwaterowania, nie wiem, czy to dotyczy wszystkich, znasz może szczegóły?

Fibi Nowy wpis
@Elka

Nie wiem o co chodzi z tymi szyframi ???? pracuję tam czwarty rok i od tamtej pory mam normalny kluczyk do szafki,a przez dwa lata trzymałam w tej szafce torebkę a w niej portfel, nigdy nic mi nie zginęło i nie zauważyłam żeby ktoś ją otwierał. Ostatnio pytali o numery szafek, ale tylko dlatego żeby sprawdzić które są używane i ich nie otwierać. A te co wtedy pozostaną, myślę że będą wymieniać przy nich zamki, ponieważ ktoś się zwolnił i nie oddał kluczy i stoją zajęte a nieużywane.

sami Nowy wpis
@Elka

sami się zwalniają, bo od pierwszego dnia musisz zaprdl tak jakbyś pracował tam 3 lata, i ludzie nie wytrzymują takiego tempa 0racy za psie pieniądze, 7,5 h w wymuszone j pozycji ciała, najczęściej stojącej, nie ma się nawet kiedy po (usunięte przez administratora) podrapac i jeb8esz do DOSŁOWNIE ostatniej minuty na lince

Mila

Firma dramat. Wyzysk pracowników k nic więcej . Dyrektor nie godzi się na postojowe jeśli nie ma zamówień , tylko jak już to urlop za postojowe. Zarobki dramat, żadnych benefitów . Zimą pracownicy marzną na hali bo oszczędzają kosztem pracowników. Ci co liżą tylki, sprzątają fabrykę a resztę wysyłają na kuchenki. Nie szkolą tych pracowników tylko za plecami słyszysz że musisz się wyrabiać. Urlop to jest do dyspozycji pracodawcy nie pracownika. Była premia za frekwencję to po podwyżce zabrali i wliczyli w podstawę. Teraz podnieśli do minimalnej i resztę czyli 123 dołożyli jako twoja podwyżka.

@Mila

Szkoda, że nie ma tego postojowego, ale zauważyłem, że w większości firm branie wtedy urlopu to standard.. dasz znać jak często się zdarza, że nie ma tych zamówień i co za tym idzie roboty, ciekawy jestem jak często takie sytuacje się zdarzają. Co do tych benefitów, to serio nic nie ma, nawet ubezpieczenia jakiegoś?

Czytam, ze firma została sprzedana i szykują się negatywne zmiany w tym zwolnienia? Były to tylko pogłoski czy faktycznie coś się szykuje? Jak wyglada aktualnie sytuacja? Wiecie coś? Plotki są wszędzie i jedna nakręca drugą. Widzę oferty są na różne stanowiska. Napiszcie bo nie wiem co myśleć

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w Whirlpool Company Polska? Dodali nowe ogłoszenia 4 grudnia na Pracuj.pl.

Monter

spotkanie było bardziej informacyjne, niz rekrutacyjne. Na spotkaniu bylo kilku kandydatów, ale kazdy z nich potem pracowal. Ja pracowalam przez Adecco.

Na spotkaniu padały pytania o wcześniejsze doswiadczenia, czy pracowalam na produkcji, czy zdaje sobei sprawe jak to jest pracowac w nocy. byly pytania o adojazd, i tez przedstawione dokladnie warunki zatrudnienia. No i czy ta parac mi odpowiada.

Mela

Firma właśnie zamierza nas zmusić do wzięcia dwóch dni urlopu którego nie było w planie. Żeby uciszyć dyskusje powiesili nowy plan urlopowy dwa dni przed tym urlopem. Czy takiego pracodawcę można nazwać dobrym? Pomijam inne aspekty jak to, że mnóstwo ludzi na wyższych stanowiskach chodzi i przez cały dzień szuka gdzie tu ktoś ma ze dwie sekundy wolnego czasu na minutę, żeby dołożyć mu jakąś czynność i zmniejszyć ilość pracowników na linii produkcyjnej. Gdy tymczasem osoby zarabiające 3-4 razy więcej od pracownika produkcyjnego po prostu przychodzą do pracy i przez 8 godzin snują się po hali, chodzą na fajkę i siedzą na stołówce, bo takich się nie zwalnia. Nie polecam, chyba że jesteś dobry w lizaniu tyłka i skarżeniu na współpracownikach to szybko awansujesz i dołączysz do "elity"

Emilia
@Mela

Ale w sumie po co te dwa dni urlopu? Często takie akcje u was są, że w ostatniej chwili grafik zmieniają? Mega dziwne, co jeśli ktoś już ma zaplanowany urlop na cały rok, przecież ciężko tak nagle pozmieniać plany itp. Co masz na myśli przez zmniejszanie liczby pracowników produkcji, jakieś zwolnienia u was się szykują?

@Emilia

Taki numer to pierwszy raz w zeszłym roku były postoje to mówili z tydzień wcześniej i dawali 1 dzień postojowego za 1 dzień urlopu. Teraz pojechali po bandzie. W dodatku niektórzy ulubieńcy kierowników mogą jednak przyjsc do pracy, że niby są potrzebni, a innym powiedziano że muszą wziąć urlop. A wszystko przez pana dyrektora z Włoch który pracowników produkcyjnych ma za nic...

@Mela

Dlaczego ma za nic? Jakieś przykłady potwierdzające to możesz podać? Bo podejrzewam, że pracowników produkcyjnych pewnie jest najwięcej stąd mnie to zaciekawiło. A sam też się za pracą fizyczną rozglądam. Widziałem tu takie jedno zdanie w tym wątku, że dobra praca na start. Podzielasz takie zadanie i myślisz, że takie do przyuczenia się miejsce pracy jest to dobre?

Mela

To jest taka praca dla zdesperowanych. Jedyny plus to wypłata na czas. U prywaciarzy, w małych biznesach bywa z tym różnie. Tutaj wypłata jest do 10-tego choćby nie wiem co i to jest plus. Natomiast jest to praca fizyczna. Zależy jak trafisz. Nie zawsze musi być jakieś dźwiganie ciężarów, ale jest to praca w cyklu i musisz się wyrabiać. Są stanowiska gdzie masz jedna czynność, są takie że nawet nie masz czasu się wody napić. Jak masz duże umiejętności interpersonalne, wiesz z kim chodzić na fajkę to możesz szybko awansować i mieć luz. Także w zależności od umiejętności i szczęścia... Ja tu przyszłam w czasach gdy były nadgodziny i bardzo potrzebowałam pieniędzy więc zacisnęłam zęby i wytrzymałam. Praca dla zdrowych fizycznie i odpornych psychicznie, ale jak się ma te wszystkie umiejętności, które opisałem to jednak można sobie poszukać czegoś lepszego...

NNN
@Mela

Firma została sprzedana i od stycznia będzie Beco prim. Nowy pracodawca będzie chcial zwoonić część osób. lTakich akcji będzie więcej. Stary pracodawca mósi spełnić wymogi sprzedaży firmy. Zacznijcie mysleć. 1. Cyszczenie magazynu. 2. Nie przedłurzanie umów na czas określony. 3. Odprawy dla pracowników którym zostalo 2 lata i mniej do emerytury. 4. Nadganianie produkcji i przymusowy urlop dla paracowników. 5. Postojowe albo prace zastępcze ( sprzątanie fabryki, malowanie ) A to wsztko ma na celu żeby ludzie zaczeli szkukać innej pracy, żeby nowy pracodawca nie mósił robić zwolnień grupowych bo jeżeśli zrobi zwolnienia grupowe to odprawy i w momecie zatrudniania pracowników ma obowiązek w pierszej kolejności zatrudniać pracowników któży zostali zwolnieni w zwolnieniach grupowych.

Ruda
@NNN

Jeśli chodzi o te umowy, to na jaki czas się je dostaje, skoro nie ma możliwości otrzymania nieokreślonego? Gdy mają miejsca dni postojowe, to otrzymuje się za nie jakieś wynagrodzenie? Szukam pracy, dlatego dopytuję

@Ruda

Na początek praca przez agencję, niby wyrobić trzeba 500h żeby przejść na Whirlpool,no chyba że nie będzie miała firma zamuwień to wywala się agencyjnych i ukraińców.Ot taka polityka firmy????????????

Flick

Korpo lodz. to pierwsze miejsce pracy w którym doświadczyłem coś takiego że takim samym identycznym stanowisko panowały różnice do kilku tysięcy zł w wynagrodzeniu, to bardzo niezdrowe i nieetyczme

Karol

Jak długo czekaliście na telefon z HR po wypełnieniu assessmentu Plum?

@Karol

Też jestem ciekawy bo chce aplikować. Ty ile dni już czekasz? Może warto podpytać w HR to coś będą wiedzieć. Jak myślisz?

NN

Już trzeci raz aplikowałam do tej firmy. Dwa razy na stanowisko kontrolera jakości w Radomsku i na staż w dziale jakości procesu też w tej samej fabryce. , Raz rok temu, gdzie powiedziano mi, że była ze względu na brak doświadczenia mnie nie przyjmą, chociaż osoba rekrutująca miała moje CV Odpowiedź miałam uzyskać najpóźniej to pod koniec lipca, a dostałam we wrześniu. Zaproponowano mi staż, rozmowa o staż się odbyła online. Natomiast odpowiedzi do tej pory nie ma, prawie rok minął. W tym roku złożyłam CV też na stanowisko kontrolera jakości, natomiast uzyskałam szybko odpowiedź po rozmowie w firmie, że nie mam odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Rekruterka widziała moje CV wcześniej i też odbyła rozmowę telefoniczną, gdzie szczerze odpowiadałam na zadawane pytania. Brak szacunku do czyjegoś czasu i szacunku, a tym sam tym brak profesjonalizmu ze strony rekrutacji. Jeszcze system mi nie przyjął aktualnego CV, czego się dowidziałąm dopiero po zakończonej rekrutacji od rekruterki M.M. Nie polecam.

Nikoś
@NN

Ale jesteś uparta żeby trzy razy aplikować do tej samej firmy. Czemu jak ci zaproponowali staż nie doszło to do skutku? Ja sam chętnie wziąłbym udział w stażu. Sama nie myślałaś żeby do nich zadzwonić i zapytać? No bo jak odrzucają twoją kandydaturę ze względu na brak doświadczenie to właśnie staż byłby idealny żeby je złapać. On miał być płatny jak normalna praca?

NN
@Nikoś

Pracowałam wcześniej jako pracownik produkcji na linii w Whirpool tylko, że przez agencję pracy. Mam też wykształcenie inżynierskie z zakresu zarządzania jakością. Dzwoniłam po rozmowie o staż, ale nie odbierano. I to nie jeden raz. Staż ma to do siebie, że jest na umowę zlecenie, a ja wolę mieć zatrudnienie na umowę o pracę, bo jest bardziej korzystne i podlega pod KP a nie KC. Mimo wszystko nawet jakby mnie przyjęto na staż to bym nie odmówiła. Tak, najniższa krajowa. Jako kontroler jakości też mi proponowano najniższą krajową.

Edyta
@NN

A jak długo taki staż trwa? Wiesz coś o tym? I czy po jego zakończeniu oferują dalszą współpracę, tym razem normalnie na umowę o pracę?

Kolega z gillette

Czy w whirpoolu mechanicy zastępują operatorów na przerwy?

Jaki jest wkład kierownictwa Whirlpool Company Polska w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Helena

Hej, chciałabym do nich aplikować na stanowisko Accounts Payable Specialist. Ktoś mi powie ile jestem w stanie wynegocjować u nich na tym stanowisku? :) Napisali też o premii rocznej, od czego jest ona zależna i w jakiej kwocie przysługuje?

Polska jednosc

Czytajac te opinie mozna wywnioskowac,ze wiekszosc to ludzie niskiego pokroju ( chodzi tez i o wykrztalcenie). Nie obrazajac nikogo. Idac do pracy bez zna ze nia jakiej, wszedzie sa tacy sami ludzi- ktorym cos owego sie nie podoba ITD… Uwazam Ja czytajac opinie wszystkie z boku,ze pracujac 12 godz w systemie zmianowym ( przerwa powinna byc 2 x po 30 min lub 3 x po 30 min na 12 godz pracy ) Dzien / noc i moze pracujac 4 dni na 4 dni wolnego. Grafiki sa rozne do stworzenia. Wiecie co - czytajac wszystkie opinie, jest to straszne jak kazdy steka. Kazdy chce zarobic, co jest oczywiste. Prace jaka wykonujecie kazdy z was w roznym sektorze powinien wspopracowac, a nie hejtowac miec jakies pretensje do siebie - wasza praca jest czescia waszego dnia i waszego zycia. I miec codziennie zly humor- bo cos ktos lub zazdrosc to swiadczy juz o gronie spolecznym pracownikow,a nie o samej firmie. Ludzie jak ludzie kazdy jest odmienny z innymi predyspozycjami. Zaznaczam nigdy w tej firmie nie pracowalam/lem ale to co czytam jest czyms mega strasznym. Sa tez czasem kierownika malo wyszkoleni z predyspozycjami inter i miekimi. Ale to mozna sie nauczyc wszystkiego, jak kazdy z was ma szkolenia I sie uczy lub ukonczyl szkole. Wiec zastanowcie sie nad kolejnych dniem waszego pracy ze stekaniem na caly swiat jaki to nie jest zly ITD… Bo robicie zla atmosfere w firmie ITD… A pozniej nikomu nie bedzie sie chciala pracowac i bedzie DUZO rotacja, bo nikt niechce pracowac w firmie gdzie jest kwas plotki i klotnie bez sensowne. Mamy takie czasy a nie inne i uwazam,ze powinniscie sie bardziej szanowac. Bo nikt nie wie co kolejny dzien przyniesie. Pozdrawiam was wszystkich komentujacych. Milego dnia wam zycze.

Jak szefostwo w Whirlpool Company Polska traktuje ludzi?

WHR Polska SSC

Cześć, Byłam pracownikiem Whirlpool SSC w Łodzi. Dobra praca na start. Niestety bez perspektyw zmiany czy poprawy swoich warunków. Ogromne braki kadrowe, które są łatane stażystami. Najgorsi są przełożeni, brak umiejętności, wiedzy o procesach oraz brak umiejętności zarządzania zespołem. Docenianie najsłabszych i miernych pracowników, ale wiernych. Nie polecam i odradzam, jeśli ktoś szanuje siebie i szuka rozwojego miejsca pracy z perspektywami. Pozdrawiam!

Adrian
@WHR Polska SSC

Jak te braki kadrowe o których piszesz odbijają się na ilości zadań i jakości pracy? Co w sytuacji, gdy trzeba o coś zapytać, czy poprosić o wyjaśnienie czy pomoc? Możesz coś dodać o zarobkach?

Pracuje tu o tygodnia jako operator Wózka typu Tager na suszarkach. Wczoraj z racji presji czasu pomyliłem drzwi i pomieszałem. Kierownik do mnie prawie z (usunięte przez administratora)że jak to przez cb prawie 2 linie stanęły i muszę cię zmienić. Około 17:30 wysłał mnie do składania pudeł. Najgorsza praca jaką można sobie wyobrazić nudy czas stoi w miejscu. Wyraźnie mam wpisane w umowę Operator Wózka i za to mam płacone a nie za składanie pudełek które są tak brudne że szok.

@.

Idź do HR i powiedz, że kierownik przeniósł Ci na stanowisko niezgodne ze stanowiskiem na jakie aplikowałeś. Jeśli będą robić pod górę, nie wahaj się tylko zmień pracodawcę. Obecnie jest dobry czas na przebieranie w ofertach bo ludzi brak na potęge wszędzie. Jest wiele firm na rynku gdzie ludzi traktuje się z szacunkiem, szkoda czasu użerać się z kierownikiem który ma problem spokojnie zwrócić uwagę i wyjaśnić, że kolejny raz spotka się z przeniesieniem na inne stanowisko. Niestety nie spodziewaj się wyrozumiałości w tej firmie od kierowników.

Mike
@Radzio

Czy Marcin K. Jest kierownikiem na suszarkach??

Najgorsze miejsce pracy w jakim kiedykolwiek byłam. Kierownik uważa się za niewiadomo kogo. Tragicznie traktuje pracowników tymczasowych, brak szacunku do drugiej osoby. Dwie przerwy po 5min, człowiek nawet nie zdąży dojść do toalety, a co dopiero zrobić to co potrzebuje. Na jednej przerwie 20min, ledwo można zdążyć zjeść kanapkę. Traktowanie pracowników jak bydło.

Krzysztof

A znasz kodeks pracy ?, mówi o tym art. 134 -przerwa 15-minutowa przysługuje każdemu, kto pracuje w ciągu dnia powyżej 6 godzin. Oznacza to, że przerwa w pracy 12-godzinnej, 10-godzinnej czy pracy stojącej również wynosi 15 minut. Nie wypisuj więc głupot, bo ten pracodawca i tak łącznie daje ludziom 30 minutową przerwę od pracy, czyli 2x więcej niż przewiduje prawo.

Prawda i tylko prawda
@Krzysztof

Nie kłam Krzysztof, bo chyba z biura piszesz. "Pracownik" napisał 100% PRAWDY. Potwierdzam to w 100% Jesteś kłamcą, więc nie jesteś szeregowym pracownikiem.

Polak

Kierownik ze zmiany B? Ten o niemieckim nazwisku, z nogami krótszymi od tułowia? Wygląda jak Turek i pewnie dlatego jest taki mściwy na Polakach. Wykształcenia nie ma bo sam robił na produkcji. Kierownik z łapanki.

Pracownica
@Polak

To jest Polak, ale bez wykształcenia, nawet po polsku nie potrafi się poprawnie wypowiedzieć, po łacinie za to biegle. Traktuje pracowników jak gorszych od siebie, a sam jest nikim, bo wybił się robiąc nadgodziny i(usunięte przez administratora)kierownikom zmiany

Radzio

Na szczęście w końcu w centrali przejrzeli na oczy i sprzedają te kołhozy. Nowi właściciele powinni zrobić przegląd 1-2linii zarządzania poprzez profesjonalny HR, bez zmiany na stanowiskach kierowniczych nic się tu nie zmieni. Zmiana pracodawcy i logo nie wniesie zmiany podejścia kierowników do pracowników najniższych szczebli, którzy za..ją na pensję i premię tych kierowników z dykty.

Czy pracodawca Whirlpool Company Polska motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Zasuwa

Nie. Nic a nic potrafi tylko dowalic. Tak zwana 1 linia nic się nie liczy z pracownikami nikt nie schodzi na produkcie - ciekawe wogole czy wiedza gdzie są linie produkcyjne :-) ludzie bez poczucia rzeczywistosci. Dno...i masowe zwolnienia w biurach w strukturach ludzi którzy najbardziej pomagali na produkcji.

Bla bla

Czy polecacie prace dla Szym Krupi?

@Bla bla

To papierowy dyrektor... widzi co chce i słyszy co chce... szkoda czasu nawet pisać...

były klient

(usunięte przez administratora)firma, tandetny produkt marki Indesit, (usunięte przez administratora) infolinia, dramatyczny serwis i odrzucanie wszelkich reklamacji z automatu na podstawie nielegalnych zapisów warunków gwarancji!

Zostaw merytoryczną opinię o Whirlpool Company Polska - Łódź

• Jak się pracuje w Whirlpool Company Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Whirlpool Company Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Whirlpool Company Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Whirlpool Company Polska?

Kandydaci do pracy w Whirlpool Company Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Whirlpool Company Polska