Whirlpool Company Polska

Opinie o Whirlpool Company Polska

Oli

Witam nie pozdrawiam Pana kierownik z Działu verpol.mialem wczoraj 18.11.2019 godz18-19 rozladunek 4 palet.ham prostak używa wulgaryzmów wobec dostawcow.nie chce cytować wszystko co mówił.ale nich zastanowi się nad swoim zachowaniem i wizerunkiem firmy w której pracuje bo po wczorajszej wizycie jestem negatywnie nastawiony do tej firmy!!!

Logistyk

Drodzy Forumowicze, Proszę o informację na temat Działu Logistyki, gdyż zaaplikowałem na stanowiska: Transportation Planner. Wiecie może jaka stawka....jaka atmosfera...?? Widziałem również ogłoszenia na Warehouse Group Leader'a oraz Specjalistę ds. Planowania Dostaw. Powiedzcie jak wyglądają pozostałe stanowiska. Czy istnieje możliwość awansu na Seniora, Team Leader'a bądź Manager'a ?? Proszę o merytoryczną informację zwrotną. Z góry Bardzo Dziękuję Z wyrazami Szacunku Logistyk

pawe
@Logistyk

Atmosfera jest zadowalająca, ale... wolą zatrudnić stażystów za niższe wynagrodzenie, ludzie uciekają do konkurencji

Witam Niech mi ktoś powie jaka atmosfera panuje na dziale Premontaż na kuchenkach ! Proszę o odpowiedź

Karol

@misiek Czyżby konkurencja zainspirowała do tego wpisu? To form dla pracowników ale ponieważ firma jest dobra więc mało ludzi tu zagląda!

Witold
@Karol

Uważasz, że firma jest dobra, dlatego chciałbym poznać szczegóły Twojego zadowolenia z pracy w tym miejscu. Jesteś w stanie napisać coś więcej? Nie ukrywam, że interesuje mnie to, ile można zarobić.

Monter

spotkanie było bardziej informacyjne, niz rekrutacyjne. Na spotkaniu bylo kilku kandydatów, ale kazdy z nich potem pracowal. Ja pracowalam przez Adecco.

Na spotkaniu padały pytania o wcześniejsze doswiadczenia, czy pracowalam na produkcji, czy zdaje sobei sprawe jak to jest pracowac w nocy. byly pytania o adojazd, i tez przedstawione dokladnie warunki zatrudnienia. No i czy ta parac mi odpowiada.

Jak oceniacie firmę Whirlpool Company Polska jako pracodawcę? Polecilibyście aplikować do pracy w tym miejscu? Jeśli tak, to z jakich względów, a jeśli nie, to dlaczego? Pracodawca ten oferuje aktualnie wiele ciekawych ofert pracy w różnych lokalizacjach w Polsce, w tym również w Łodzi. Znajdziecie je tutaj: http://emea.whirlpoolcareers.com/careers/find-a-job?LOV15=10063&LOV1=All&keywords=&srcsubmit=Search&statlog=1&ID=PNJFK026203F3VBQB7VV4V4Z5&mask=wpext&LG=UK Co o nich sądzicie? Czy zainteresowały one kogoś z Was? Dajcie znać, czy zdecydujecie się aplikować.

Margo
@Karolina

Aplikowałam tzry razy na mistrza produkcji. Prócz info z automatu nikt się do mnie nie odezwał a cały czas szukają. Nie wiem, czy kobiety są tu dyskryminowane? A może oferta jest tylko pro forma a mają tzw swojego człowieka? Jak dla mnie strata czasu. Szkoda, bo chętnie podjęłabym wyzwanie.

rozbawiony
@Margo

chcesz być mistrzem produkcji zapewne poradzisz sobie na takich stanowiskach na jakich przeważnie stoją faceci jeśli dojdzie do awarii to z pewnością jako kobieta rozwiążesz każdą usterkę

Weronika
@rozbawiony

Jeśli ktoś ma kwalifikacje do pełnienia pewnego zawodu to nie należy dyskryminować tej osoby ze względu na płeć. Margo, może Twoje CV nie było wystarczająco dobre akurat na to stanowisko, na które aplikowałaś. Jakie wymagania stawia Whirlpool dla mistrza produkcji?

Stażystka

Niestety nie polecam. Stażystom na początek oferuje się 3 miesięczną umowę zlecenie i najniższą możliwą stawkę. Po tym okresie nie można liczyć na umowę o pracę, jedynie na kolejne zleceniówki. Podwyżka przy każdej z nich jest śmieszna. Przy tych zarobkach nawet nie ma co marzyć o samodzielnym utrzymaniu się w mieście. Zakres obowiązków bardziej związany z WCM niż z profilem działu, w którym robi się staż. W większości mało ambitne i zupełnie nie rozwijające zadania. Męczące jest też to, że przychodząc rano do pracy nie ma się pojęcia, co będzie dziś do zrobienia, co uniemożliwia zaplanowanie sobie czasu pracy. Jednocześnie jest presja, że musisz cały czas pracować, nawet jeśli nie masz zadań, bo patrzą z boku i na tej podstawie rozliczają... Przed audytem nadgodziny do późnego wieczora stały się normą i obowiązkiem, a nie wyjątkiem. Stażyści albo sami odchodzą, nie doczekawszy się normalnej umowy, albo nie przedłuża się z nimi w pewnym momencie współpracy bez uprzedzenia.

Helena
@Stażystka

Bardzo Ci dziękuję za to, że opowiedziałaś nam o pracy w Whirlpool Company Polska z perspektywy stażysty. Jestem pewna, iż Twoja wypowiedź posłuży wielu osobom. Zaniepokoiło mnie to, że firma ta o odbyciu stażu nie proponuje przejścia na stabilny rodzaj umowy. A jak wygląda rzecz, jeśli chodzi o podstawowe świadczenia socjalne? Są jakieś dostępne?

Stażystka
@Helena

Tak jak nakreśliłam w poprzedniej wypowiedzi: staże zakończone umową o pracę zdarzają się, ale należą do zdecydowanej mniejszości. Bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym osoba spędza nawet rok czasu na odnawianej cykliczne zleceniówce, aż w końcu odchodzi z powodu rosnących obowiązków przy jednoczesnym braku perspektyw na zatrudnienie. W firmie zatrudnianych jest wielu stażystów, często nawet po kilku w dziale - gdy się już to wie, logicznym jest, że nie wszyscy dostaną zatrudnienie, niestety takiej wiedzy nie ma się na etapie rekrutacji, gdzie jako jedną z potencjalnych korzyści ze stażu podaje się późniejszą możliwość przedłużenia zatrudnienia. Jeśli chodzi o świadczenia socjalne dla stażystów: pokryte zostały koszty wstępnych badań medycyny pracy. Poza tym nie mamy dostępu do pakietów medycznych ani sportowych, a jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, to dysponowanie pulą biletów zależy od przełożonych. Jeśli miałabym komuś polecić ten staż, to być może osobom w czasie studiów zaocznych czy na ostatnim roku dziennych, które dysponują wystarczającą ilością czasu wolnego, a nie mają większych potrzeb finansowych lub nie muszą utrzymywać się same. Dyspozycyjnym osobom po studiach liczącym na pracę w zawodzie i oczekującym stabilnych warunków zatrudnienia polecam poszukać alternatyw.

Bywa
@Stażystka

Whilrpool to jedno wielkie (usunięte przez administratora) mam nadzieje że upadnie szybko kolos na glinianych nogach co zatrudnia Ukraińców na lżejszych stanowiskach niż polaków.Liderzy,mistrzowie,kierownicy i reszta ze związkami na czele zero uczuć patriotyzmu.Mam nadzieje że role wkrótce się odwrócą.

@Bywa

Może chodzi o to że Polacy posiadają inne kompetencje, przecież nie każdy w zakładzie ma takie same umiejętności. Jak rozumiem różne stanowiska wiążą się też z różnicami w wysokościach pensji, tak?

Bm

Ktorego sa wyplaty?

kaczgin

Od sześciu tygodni czekam na naprawę, lub wymianę gwarancyjną lodówko-zamrażarki.Mam czekać jeszcze dwa tygodnie na kolejną wizytę technika, a potem kolejne na wymianę sprzętu! To jakiś absurd! Ostrzegam przed kupnem sprzętu tej firmy!!!!

@kaczgin

Szkoda, że nie jesteś zadowolony z usług firmy, jednak chciałbym przypomnieć że forum Gowork.pl służy do wymiany opinii na temat firmy z pozycji pracownika, a nie konsumenta. Warto o tym pamiętać, ponieważ wiele osób wchodzi tu z nadzieją na znalezienie cennych informacji na temat warunków pracy, atmosfery w zespole i warunków finansowych.

Whirlpool Wrocław to jeden wielki (usunięte przez administratora) i to dosłownie... Romanse w biurze to codzienność, ludzie przychodzą tam chyba nie po to aby pracować ale aby pouganiać się za "zdobyczą" Nie wiem jakie są kryteria przyjęć do tych działów ale ewidentnie jest coś nie tak, do tego kierownictwo nic nie widzi, nie reaguje. Co inteligentniejsi uciekli szybko gdy przekonali się co tam się dzieje, reszcie najwyraźniej to pasuje.

@były pracownik

Jaki dział masz na myśli? kuchenki?

@anonymous

Wydaje mi się, że na forum warto skupić się na opisaniu warunków zatrudnienia w firmie, sytuacji pracownika w niej czy ogólnej atmosfery panującej wewnątrz struktur. Wpisy dotyczące prywatnych spraw osób zatrudnionych w Whirlpool Company Polska są nie na miejscu. Zatem zachęcam Was do pisania bardziej merytorycznych wpisów.

Ewa.kwiecien

Firma jest solidna rzetelna fachowych bardzo uprzejmi szybcy superr worto polecić Lidia z Ostrowca św Moje sugestie dla Whirlpool Company Polska: Super solidie Lubię atmosferę w Whirlpool Company Polska za: Szybkość

Dominika Nowicka

Super atmosfera,polecam tę Firmę :) Moje sugestie dla Whirlpool Company Polska: Polecam Firmę,innowacyjność i dobra jakość.Super współpraca. Lubię atmosferę w Whirlpool Company Polska za: Najbardziej atmosfera oraz płynność i jakość produkcji.

Pączek

Whirlpool SSC(Składowa): Pensje na dobrym poziomie, zależne od kwalifikacji, doświadczenia i aktualnej sytuacji finansowej firmy. Premie regularne, kilka razy w roku - ale zależne od wyników danego zespołu. Dość wysokie jak na łódzkie standardy. Opieka Medicover, Ok System, dofinansowanie do lunchy (restauracja na dole). Bardzo nowoczesna infrastruktura. Fajna atmosfera. Płatne nadgodziny. Home office 2 razy w miesiącu. Dużo osób zatrudnionych z Indii i Ukrainy. Brak imprez integracyjnych. Podstawowe kursy językowe - ale niezupełnie bez ograniczeń. Kiepski dział HR. Słabe HR-y - to chyba najsłabsze ogniwo w całej firmie, a przecież to najważniejszy dział. Problemy stanowią podstawowe rzeczy typu reprezentacja firmy, rekrutacja czy rejestracja nadgodzin. Ewidentnie widać, że jest duże pole do poprawy jeśli chodzi o zarządzanie HR-ami. Drugi najważniejszy problem to stały brak pracowników. Ludzie odchodzą, a firma nie zatrudnia nowych osób na ich miejsce. Niestety zarząd nie rozumie, że czas nie jest z gumy i ludzie nie są w stanie w nieskończonać absorbować dodatkowych zadań, zwłaszcza jeśli nic za to nie dostają (ani podwyżek, ani awansów). Ludzi denerwuje również traktowanie pracowników pewnych nacji ulgowo, wybaczanie im błędów, jakim Polakom się nie wybacza i przymykanie oczu na ich lenistwo. Tutaj może zadziałają zmiany na wyższych szczeblach, które miały miejsce niedawno i sytuacja się zmieni. Pozytywne aspekty to na pewno: - wynagrodzenia - promie - płatne nadgodziny - nie aż tak rozwinięta "korporacyjność" (nie ma aż tak dużo bezsensownych procedur, zasad czy metodologii) - fajna atmosfera - empatyczni i przyjaźni team leaderzy - kompetentni managerowie - dużo możliwości rozwoju wewnątrz firmy - benefity - służbowe laptopy do dyspozycji prywatnej - wnętrza - home office - finansowanie udziału w imprezach sportowych Generalnie firma jest w porządku, niestety są pewne słabe strony, które sprawiają, ze pracownicy szukają nowego pracodawcy - a najgorsze jest to, że te słabe strony możnaby dość łatwo wyeliminować, niestety Zarząd tego nie robi. Przynajmniej do tej pory.

SSJ

25 lat pracy dla tej firmy, 25 lat zmarnowane lata .Pracowałem głównie dla narzędziowni na frezarce. Kiedy miałem 20 lat miałem najwyższą stawkę w grupie "obróbka skrawaniem". Mieszkam obok zakładu, pamiętam Popiela -dyrektora duszę." On dla okolicznych mieszkańców był Bogiem.Dbał o to aby okolica miała pożytek z zakładu .Teraz jest odwrotnie.Rzygam tym zakładem.Zostałem zwolniony chyba dlatego ,że wciąż podkreślałem,że "Solidarność " to gnidy i pasożyty. A zakład się odgrodził. Kilka dni temu mieli festyn. Szczelne płoty, wielu ochroniarzy i pilnowanie aby nikt z okolicznych mieszkańców nie wdarł się w zakazany obszar. Mieszkam obok. Po północy wjeżdża mi pod dom ich zepsuta ciuchcia. Hałąs chyba ze sto decybeli.Nie stać ich na naprawienie jej , lub na kupno nowej,,,Inna sprawa,że oni chyba mają w d to,że około godziny hałasuje mi ich badziewie, ich to nic nie kosztuje !... Jako sąsiad zakładu powiem krótko -uznaję ich za pasożytów. Ktokolwiek na drodze pyta o zakład odpowiadam -wypad! Moją sąsiadką latami była aktualna przewodnicząca "Solidarności". To za jej panowania straciłem pracę ,...jej były mąż był moim kolegą.kiedyś Popiel dbał o okolicę .Aktualnie Dom Kultury z terenem oddano "łańcusznikowi". Stadion ciort wie komu, ale już nie ma festynów, ani niczego w tym stylu,..okolica to dno,,...Whirlpool panuje i dewastuje. mo ją okolicę?

............................
@SSJ

jakby cie nie zwolnili to byś tak nie mówił związki nigdy tam nie istniały może na początku pracowałem tam pamiętam wybory na ścianie zdjęcia z danymi kandydatów ale większość nikt nie znał nawet ludzie co po15 lat robili więc co to za wybory tak jest na twoim przykładzie ze ludzie działają się wypowiadają jak ich to dotyczy trzeba było wcześniej bronić kolegów to byś może teraz nie wyleciał

ktoś
@SSJ

niech pan spróbuje swoich sił w BSH na pana miejsce wezmą ukrainca

Stary Polarowiec

W pełni się z Tobą zgadzam Stefan

Zifija
@ktoś

Czy w BSH jest gożej???

Zifija
@ktoś

Czy naprawdę w BSH jest tak żle???

Drodz
@Zifija

Bsh to cyrk na kółkach, pracuje tzn już nie bo się zwolniłem pracowałem też w mam porównanie.

Pianim

Najgorsza firma jaką znam z urządzeń AGD. Po niespełna miesiącu zepsuła się suszarka do ubrań! Po zgłoszeniu na infolinii dopiero po 3 dniach przekazali do serwisu w okolicy. Serwis przez kolejny półtorej tygodnia nie miał czasu na odczytanie zgłoszenia. Kpina a nie poważna firma! NIE KUPUJCIE URZĄDZEŃ WHIRLPOOL!!! Moje sugestie dla Whirlpool Company Polska: Zrobić coś z działem serwisu!

Hubert
@Pianim

A to z jakiejś reklamacji szło bezpośrednio do firmy, czy kupowałeś w jakimś sklepie agd?

Ania2000

Nie polecam tej firmy. Po półtora roku zepsuła mi się pralka na infolinii robili wszystko żeby nie przyjąć mojego zgłoszenia. Jak w końcu się udało to kazali czekać na telefon od serwisanta, po tygodniu zadzwonił serwisant i kazał czekać na siebie kolejny tydzień. Masakra. A jak można normalnie funkcjonować bez pralki z trujką dzieci??? NIE POLECAM

@Ania2000

To jest chyba portal do oceniania pracodawcy a nie pisania reklamacji.

zenon

Witam zalogowałem sie w nowym programie sprzedaży dla pracowników EPP w porównaniu z programem Dla Ciebie to porażka ceny take same jak w sklepach niech mi ktoś powie po co to jest zrobione ceny droższe o 80% niż w programie dla Ciebie proponuje nie kupować do czasu powrotu cen jakie były w programie dla Ciebie

Warto Tam iść?

Na internecie jest oferta pracy na kierowcę wózka z przyczepką, słyszał ktoś coś może jak się pracuje na Tym stanowisku, czy warto aplikować? Dodam, że mam uprawnienia na wózki ale zero doświadczenia. Z góry Dziękuję za odpowiedzi.

Magazynier
@Warto Tam iść?

Prawdopodbnie będziesz biegał w koło tej przyczepki ,robił wszystko żeby szybko ją załadować i i zmieścić się w rutynie ;) po czym przełożony zwróci ci uwage że łamiesz zasady BHP. Parządek jest jedynie w przeddzień śmiesznych wizytacji. Największa prowizorka whirlpoola to jest właśnie magazyn, inżynierzy nie mogą pojąć że kierowcy wózka widłowego nie da się nażucić SZTYWNEJ rutyny. Pamietaj że z tym stanowiskie możesz równie dobrze trafić na ręczne ładowanie sprężarek bądź szyflad. Pozdrawiam. Ps. pracuje tam ponad 10 lat;)

Magazynier
@Magazynier

Narzucić* hehe , pieniądze średnie

Piotrek
@Magazynier

A ten towar który będę musiał załadować na przyczepke, to będę musiał chodzić po magazynie i go szukać, czy będę miał już przygotowane i tylko załadować i jechać?

...................

jaka atmosfera, jakie tempo pracy dalej trzeba biegać żeby wyrobić się

Pan Janek

Przełożenii stosuja (usunięte przez administratora)czy jakaś klika sietam utworzyła że odechciewa sie pracowac? dlatego codziennie jest ogłoszenie na internecie?

mm

Poszukują inżyniera procesu w Radomsku, mógłby ktoś powiedzieć coś więcej jak to się ma w Whirpool?

Zostaw merytoryczną opinię o Whirlpool Company Polska - Łódź

• Jak się pracuje w Whirlpool Company Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Whirlpool Company Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Whirlpool Company Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Whirlpool Company Polska?

Kandydaci do pracy w Whirlpool Company Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Whirlpool Company Polska