Indesit

2.2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Indesit

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.

Czy w firmie Indesit są regularne szkolenia pracownicze?

Czy zdarzają się nadgodziny w Indesit?

Ronin Nowy wpis
@Pytanie

W okresie "ciśnienia" czyli lipiec-grudzień, zasadzie co tydzień.

Bożena Nowy wpis
@Ronin

Co masz na myśli, tzn. z czym konkretnie jest związany ten szczególny okres w pracy w Indesit, o którym piszesz? Czy produkcja jest wtedy zwiększona z jakiegoś powodu? Bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej na temat tego, dlaczego zdarzają się nadgodziny i jak ogólnie przebiega praca w tej firmie.

Ronin Nowy wpis
@Bożena

Generalnie, jest większa produkcja, wiąże się to uruchomieniem wszystkich linii na suszarkach i zwiększeniem produkcji na wszystkich fabrykach. Zaczyna się to mniej więcej w sierpniu-wrześniu i trwa do stycznia-lutego. Dlaczego są nadgodziny, żeby wyrobić zamówienia. Co do pracy, praca jak praca, pracując na suszarkach, w okresie zmniejszonej produkcji, może się zdarzyć, że czasowo zostanie się przeniesionym na inną fabrykę, wtryskarki lub kuchenki. Na ogół się wraca, choć niektórzy zostali na Verpolu lub na kuchenkach.

Jo

Czy całość wypłaty wpada na konto ?

Ronin
@Jo

Tak

Na jakie benefity można liczyć w Indesit?

Ronin
@Pytanie

Dodatek na Święta, premia frekwencyjna i produkcyjna.

Tomasz
Klient

Mam takie pytanko do fachowców. Posiadam kuchenkę K3G55W/U i niestety starły się wszystkie piktogramy na panelu przednim (tablicy). Problem polega na tym, że takiego panelu nie można już kupić w serwisie. Moje pytanie to czy nie ma jakiegoś zamiennika do tego modelu. Może od innego modelu by coś pasowało?

Ciężko jest w systemie 12/12 w Indesit?

Pracownik produkcji
@Pytanie

Zależy jaka kto ma wytrzymałość i jakie stanowisko. Dla mnie ciężko.

mixx

Pracował ktoś jako magazynier, pakowacz lub pracownik produkcji i może podzielić się opinią na temat pracy, zarobków i atmosfery.

Ann

Witam wszystkich, czy są tu jacyś aktualni pracownicy? Chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda tam teraz sytuacja - w związku z epidemią. Czy pracownicy mają maski, rękawiczki i zachowują dystans od siebie na stanowiskach, czy też wszyscy łącznie z kierownictwem mają to gdzieś? Szukam pracy, ale nie kosztem własnego zdrowia. Znajdzie się tu ktoś, kto udzieli prawdziwej odpowiedzi? Pozdrawiam.

Moniq
@Ann

Tak, mamy obowiązek nosić maseczki i są dozowniki z odkazaczem, ale wątpię żeby szukali nowych pracowników w tej chwili. Mamy skrócony tydzień pracy do 4 dni.

Ann
@Moniq

Dzięki za odpowiedź. Właśnie sama już nie wiem, jak to jest- agencje pracy cały czas szukają pracowników do wielu fabryk, jak gdyby nigdy nic, a tej stronie czytam komentarze o przymusowych urlopach i że fabryki obecnie nie działają. Ale to dobrze, że chociaż jedna z nich przestrzega zasad. Miłego weekendu i zdrowia życzę :)

Adam

Ja pracowałem w tym zakładzie 8 lat temu i wspominam to bardzo dobrze.Zarobki były marne ale atmosfera na emalierni była super. Chciałbym kiedyś tam wrócić chociaż na chwile.

lala

Idziemy na urlopy

MS

Dziwie się ludziom którzy tam tyrają za takie pieniądze, choć byłem pracownikiem na kuchenkach ( tyle że kilka ładnych lat temu) nie żałuje że się stamtąd zwolniłem, wiecznie przemęczony, i zajechany jak pies, praca na pełnym speedzie bez wytchnienia

@MS

Napisałeś, że pracowałeś tam kilka lat temu. Od tamtego czasu sytuacja w firmie mogła się diametralnie zmienić. Szczególnie, że rynek pracy jest konkurencyjny. Ile wtedy zarabiałeś na dziale kuchenek? Czy zaglądasz do tego wątku wyłącznie z ciekawości?

@Mieczysław

Tak jasne rynek konkurencyjny, dobre zarobki, dobre warunki pracy, nagle wszystko się zmienilo - to zwykła bujda. Osioł tyra, pan pogania batem, za dodatkową kostkę cukru dźwiga 2 razy więcej ciężaru

@Mieczysław

Może i zarobki się trochę poprawiły ale o warunki nadal trzeba walczyć . Najgorzej jest na wtryskarkach Verpol.. Pracujesz tutaj za dwóch a koleżanki sobie spacerują po hali ????

@321

Tak duża ilość obowiązków przypadająca na pracownika pracującego na wtryskarkach związana jest z polityką firmy w zakresie etatów, czy może są problemy ze znalezieniem nowych pracowników? Jeżeli możesz, to napisz, jak również kształtują się obecnie wynagrodzenia za pracę w tym miejscu. Chciałbym zweryfikować, czy są one współmierne do ilości obowiązków.

Chris
@Mieczysław

Zmieniła się sytuacja na jeszcze gorszą,widzè žę jesteś mało zorientowany .Chyba że to biurowy punkt widzenia.

Jacek

Czy ktoś wie czy w obecnej sytuacji firma wstrzymała produkcję czy nie?

staż

czy ktoś wie jakie są zarobki na stażu w dziale WPS?

Bożena
@staż

Sama chciałabym wiedzieć, na jakie zarobki można liczyć na stażu w Indesit. Chyba wobec tego nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać, aż ktoś dobrze zorientowany nas oświeci w tej kwestii. https://mlodziwlodzi.pl/platny-staz-w-indesit-company/ - na tej stronie znalazłam sporo przydatnych informacji o stażu w tej firmie. A chciałbyś związać się z firmą na dłużej, czy tylko chcesz tam odbyć staż?

Mania

Po za tym ,że to (usunięte przez administratora) to kobiety naprawdę choruje ciężko, problemy są nawet by iść się załatwić, coraz więcej śmierdzących Ukraińców. A najgorsi są kierownicy, których powinno się oskarżyć o mobbing. Krzyki ,wyziska to jest tragiczne. Mówię tu zdecydowanie o fabryce w Lodzi. Nie wspomnę już o aferach na tle seksualnym, gdzie pracownicy w trakcie pracy uprawiają seks lub wynoszą z pracy wypuszczani bez odbić kart . Takie rzeczy się dzieje wśród kierowników działów. Nikt tego nie pilnuje A zwykly szarak zapitala i na to patrzy.

@Mania

Dlaczego twierdzisz, że kierowników powinno się oskarżyć o mobbing? W swoim komentarzu przytoczyłaś kwestie, które bardzo mnie zaniepokoiły. Jesteś w stanie podać konkretne przykłady, które Twój wpis potwierdzą?

rener
@Mieczysław

Z choinki się urwałeś? przecież to Indesit hahahha:D mobing w tym zakładzie zawsze był, jest i będzie.

@rener

Ja tego nie wiem, ale jeżeli tak twierdzisz, to jesteś w stanie podać konkretne przykłady, które potwierdzą, że do takiego zjawiska rzeczywiście dochodzi? Jest to na tyle poważne oskarżenie, że nie powinno pozostać bez odpowiedniego uzasadnienia.

Rekrut

Wybieram się "Do Was" na rozmowę w przyszłym tygodniu. Możecie napisać jakieś konkrety o zarobkach i atmosferze na hali? Bo widzę że z zarządem kosa po całości

@Rekrut

Widzę, że niestety nie otrzymałeś odpowiedzi na zadane pytania, dlatego chciałbym dowiedzieć się, czy jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej do pracy w firmie Indesit? Może udało Ci się dowiedzieć w trakcie rozmowy, jak wyglądają proponowane warunki zatrudnienia? Liczę, że podzielisz się z nami informacjami na ten temat.

Zainteresowany

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Magda

Zmniejszenie premii i kolejna "dobra zmiana". Od lipca 2019 "gigantyczna" podwyżka 1zł na stawce. Tak astronomiczna kwota, że dyrekcja musi ją najpiierw odebrać pracownikom w innej formie. Premię 10% obniża się pracownikom do 7% na każdym oszczędzi się po stówce, na niektórych trochę więcej... grosz do grosza Chyba że ktoś ma masę sugestii, będzie podsuwał pomysły na zwiększenie zysku firmy (bla..bla..bla..) to może te 10 % które dostawał do tej pory utrzyma.. A "polaczki głupie" i tak będą zosatwać po 12 godzin kiedy dyrekcji pasuje, albo brać urlopy na zawołanie dyrektora.

Marta

@Paula, Zawsze warto szukać porozumienia. Szczególnie w kwestiach wynagrodzenia. Pracownikom jak i pracodawcy powinno zależeć na dobrej współpracy, ponieważ zadowolony pracownik przekłada się na zwiększoną efektywność firmy i bezpośredni zysk takiej firmy. Wspomniałaś o wyrównaniu, może warto to odebrać jako pozytywny sygnał nadchodzących zmian w firmie Indesit?

"pozytywny sygnał .."??
@Marta

Koncern, który uzyskuje ponad 20 mld USD przychodów rocznie, daje pracownikom 1/3 kwoty na którą czekali i zatrudnia Ukraińców.. To jest ten "pozytywny sygnał nadchodzących zmian"? Bez jaj..

@Marta

Niestety jeżeli nie ma się normalnego (racjonalnego) podejścia do sprawy to nie będzie dwóch idealnych zadowolonych stron .(usunięte przez administratora)

Anita

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

Kaśka
@Anita

nie można, z roku na rok jest coraz gorzej. "przypadkiem" kiedy tylko jest mowa o podwyżkach, spada ilość zamówień i straszy się ludzi brakiem pracy. Jak temat podwyżek zostanie zamknięty, pewnie znów (dziwnym trafem] okaże się że praca jednak jest, będzie ściąganie ukraińców i innych nierobów, aby tylko jechało. Polski zarząd uważa pracowników za bydło, są przekonani że skoro jeden związek zawodowy siedzi im w kieszenia druggi prowadzą bajkopisarze, to ludzie będą składać te suszarki za 20 % zarobków francuzów. w sumie chyba słusznie, bo francuzi nie daliby tak sobą poniewierać!!

Oddany pracownik
@Anita

Pracowałem w tej firmie 12 lat , w tym czasie ani jednego spóznienia i sporadyczne dni na chorobowym ; pozytyw to regularne przelewy pensji na konto i zgodnie z porami roku w lato gorąco , a zimą zimno. Kadra kierownicza uważa że pracownik na każde polecenie nawet niezgodne z prawem powinien odpowiadać TAK .

@Anita

Nawet w biurze dla tej firmy pracować jest żałosne. Normalny człowiek nie znosi upokorzenia, ci co godzą się na wszystko pracują dla indesitu

Agnieszka

(usunięte przez administratora) Być może dla tego nie wie, że istnieje kodeks pracy, z rozdziałem o urlopach włącznie. (usunięte przez administratora)pracowników do wzięcia urlopu w lutym, po to by pracownikom pozostawić tylko 4 dni na żądanie do wykorzystania w grudniu.. Sprytne.. ale ludzie mają dobrą pamięć,..

Zostaw merytoryczną opinię o Indesit - Łódź