Opinie o Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. w Strumień

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja pojemników metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. w Strumień

Radca prawny

Okresowe badania lekarskie trzeba robić w czasie pracy Pracownik podlega okresowym i kontrolnym badaniom lekarskim w celu stwierdzenia przeciwwskazań do wykonywania pracy. Powinien je wykonać w godzinach pracy. Pracownik musi poddać się okresowym badaniom lekarskim. Pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16. Na czas niezbędny na przeprowadzenie tych badań pracodawca powinien go zwolnić od pracy. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas nie wykonywania pracy w związku z przeprowadzonymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych. Pracodawca lub osoby działające w jego imieniu przede wszystkim powinni kierować pracownika na badania w godzinach pracy. Dopiero gdy nie jest to możliwe, podwładny będzie miał obowiązek je wykonać poza godzinami pracy. Będzie tak w sytuacji, gdy np. osoba pracuje w systemie czasu pracy, gdzie dniami roboczymi są wyłącznie soboty i niedziele. Podobnie w sytuacji, gdy pracuje wyłącznie w porze nocnej (22 – 6). W pozostałych przypadkach, jeżeli z uwagi na organizację pracy pracownika można skierować na badania w godzinach pracy, należy stosować tę zasadę. Ma ona pierwszorzędne znaczenie w zakresie zlecenia wykonania badań. Jak wskazuje się w orzecznictwie (wyrok SN z 10 maja 2000 r., I PKN 642/99), polecenie wykonywania badań lekarskich jest poleceniem służbowym dotyczącym pracy i jako takie powinno być wykonywane w godzinach pracy. Wykonywanie badań okresowych poza godzinami pracy stanowi uszczuplenie okresu odpoczynku przysługującego pracownikowi. Praktyka polegająca na zlecaniu wykonywania badań okresowych w czasie wolnym od pracy, gdy możliwe jest wykonanie ich w godzinach pracy, narusza przepisy prawa pracy. Naruszone zostają normy dotyczące prawa do 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego i 35 godzin odpoczynku tygodniowego. Niezgodne z prawem będzie także zwalnianie pracowników na badania, a następnie zobowiązywanie ich do odpracowania czasu poświęconego na przeprowadzanie badań. Zobowiązywanie pracownika do odpracowania tego czasu może oznaczać, że taka praca będzie uznana za pracę w godzinach nadliczbowych. PODSTAWA PRAWNA Art. 229 par. 2 i 3 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.).

LEKARZ
@Radca prawny

Pracownik podlega okresowym i kontrolnym badaniom lekarskim''W CELU STWIERDZENIA PRZECIWWSKAZAŃ DO WYKONYWANIA PRACY'' Panie Radco z pana jest radca jak z koziej d ..y rajzyntasza.

Szlifierz

Prezesie jak to jest że na jednej zmianie spawalni można robić nadgodziny i soboty a na drugiej robią tylko ukraińcy ponieważ pracownicy z polski drogo kosztują?

Spawacz

W strumecie zamiast podwyżki idą normy do góry dwa lata temu były większe wypłaty niż teraz to jest zakład który się rozwija wstyd!

@Spawacz

Dobrze piszesz narobili kontrolerów majstrow a efektów niema same reklamacje i jeden wielki (usunięte przez administratora) trzeba na nich robić !

temurst

Powie mi ktoś coś o robocie na magazynie bo widziałem ogłoszenie

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. na stanowisko Konserwator? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Rusek

Taka jak jest kontrola jakości to lepiej żeby wcale niebylo!

Robol

Jak długo mamy czekać na podwyżki?

Ciekawe od czego jest w tej firmie kontrola jakości ? Ciekawe dlaczego w strumecie jest zabierana jakościowka jak jest reklamacja na ocynkowni a jeżeli jest reklamacja w strumecie to ocynkowni dostaje całą jakościowke ?

kontrola jakosci

Blokers skąd Ci się biorą takie reklamacje? Jak liczysz te jakościówki? Panowie nie ma sensu starać się o jakość wyrobów (usunięte przez administratora)

Mam pytanie dlaczgo firma strumet na badania okresowe nie daje dnia wolnego bo z tego co wiem to sie należy ,a nie rano na badania a na 2 do roboty

Uuuaaa

bo to nie firma tylko (usunięte przez administratora) niewolników jakich w naszym kraju wiele

Obserwator

Rzeczywiscie cały dzień potrzebujesz by zrobic badania?

niewolnik

2 dni trwaja badania !!!

@niewolnik

No to jak zdazysz na 2 do roboty?

2 dni po parę godzin bo są kolejki nie jesteśmy sami

TEZBYMCHCIALPODWYZKE
@niewolnik

Niewolnikiem to TY jestes we wlasnej glowie .Czlowieku przeciez zyjesz w wolnym kraju pracy jest pod dostatkiem mozna przebierac , granice otwarte ,wiec nie mow mi o niewolnictwie. Co do zarobkow jak najbardziej trzeba walczyc o swoje,ale nie przez oczernianie pracodawcy na forum to moim zadaniem dzala jak plachta na byka, w ten sposob szkodzisz sobie i innym pracownikom.

Iop

W Strumecie zarobki są niemal jak w Biedronce. Po żenująco niskiej wypłacie wegetacja, a praca mordercza. Omijać Strumet szerokim łukiem.

Robol

Zarobki w firmie są zamale jak na tyle roboty podwyżki się należą!

Uk

Ci nowi ludzie, co po polsku mówić nie umieją, do niczego się nie nadają! Czemu reszta ma robić na nich? Nikt z góry tego nie widzi?

Andrew

Panowie, kadry stoją otworem, komu się nie podoba niech złoży wypowiedzenie, nikt go tutaj na siłę trzymać nie będzie. Załóżcie własne firmy, zatrudnijcie pracowników, płaćcie im legalnie wszystko to co trzeba i dajcie im takie stawki jakich wymagacie.

Hjo
@Andrew

A co, mało ludzi się już zwolniło?? Każdy spier**la z tego syfu!

@Hjo

A TY na co czekasz? Zrób miejsce innym przestań się denerwować zacznij nowe lepsze zycie.

Fah
@Obserwator

A skąd wiesz leszczu z biurowca że ja tu nadal pracuję?? Oj wOjtuś, chciałbym cie kiedyś spotkać

@Fah

Faktycznie taki gosc jak Ty zasługuje na cos lepszego dziwie Ci sie ze tracisz cenny czas na te wpisy.

Panowie mam pełny obraz tego co się u Was w firmie dzieje.Beznadzieja omijać STRUMET szerokim łukiem.

Dajo

Dziwi mnie że nikt nie wpadł na pomysł strajku. Niech sobie prezes z ukraińcami zami robią

KOD
@Dajo

a mnie to wsumie nawet nie dziwi że nie strakują, bo tak narzekają a gdzie by te "płaczki" poszły do pracy jakby ich z tego ich zdaniem "złego i okrutnego strumetu" wyrzucili?! kozak w necie (usunięte przez administratora) w świecie

Fag
@KOD

Widzę że jesteś tak ograniczony i poza strumetem świata nie widzisz. Otóż są inne zakłady pracy. Nie wiedziałeś? No to cie cieciu z biurowca zaskoczyłem

Pracownik produkcji

Widać nie, nikogo nie obchodzi, że firma w trakcie "kryzysu"rozrosła się niemal dwukrotnie albo i lepiej. Robol ma robić i nikogo to nie obchodzi, zero szacunku dla pracy robotnika, na każdym kroku tylko się wymaga a nie daje nic w zamian. Firmę spokojnie stać na podwyzki rzedu 3 zl dla kazdego, ale po co? kasa prezesom się zgadza, ludzie i tak robia wiec po co dawac. Zamiast podnosic wydajnosc wystarczy porzadek zaprowadzic i oszczędności pójda w tysiace. Ale po co burdel się kreci i tyle. Pomijając juz samo traktowanie pracownika przez Prezesa, który czuje się jak bóg. Ludzie uciekaja z tego zakladu i jesli nic sie nie zmieni prezes bedzie sam z ukraincami. Juz słyszalem, że jest problem z zatrudniemiem fachowców, bo stawki sa bardzo niskie.

qqsd

co z naszym wynagrodzeniem? na co czekacie?nie zapracowaliśmy jeszcze na podwyżkę?ukraińcom się należy a nam nie???

awe

koniec poblazania ukraincom mlody co zatrudniony pod firma tez ma 13 zl na godz brutto i niemoze robic nadgodzin i tak to wychodzi ze ukraincy zarabiaja wiecej niz nie jeden polak wstyd panie prezesie na front z nimi teraz zacznie sie dopiero podpierdalanie nierobów

SWÓJ

Bracia ukraińcy wywalczyli sobie podwyżkę... Wiec teraz Panowie jesteśmy gorzej traktowani niż oni, bo my nie mieliśmy podwyżki od kilku lat. Oni zamiast 8 maja teraz 13...Kto z Was Panowie dostał kiedykolwiek 5 zł podwyżki???

Prezesie co z podwyżkami płac?!Od 1 stycznia 2017 została podniesiona najniższa krajowa która wynosi w obecnie 13 zł . Dodam ze stawka początkowa w ZWM Strumet to również 13zł. Średni zarobek w Biedronce to 2600 zł,w Lidlu 2800 zł. WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. - Strumień

• Jak się pracuje w Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 14 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.