Opinie o Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. w Strumień

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja pojemników metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. w Strumień

Karol

Do zwiącego się wieloletni pracownik,black,pip,pracownik,weteran.Bo to zapewne ta sama osoba. Śiejesz jakąś dziwną propagande na czyjąś prośbe albo jestes poprostu głupi. Powininieneś mieć nick CZYŚCIRÓW. Kto nie chce związków co? Zdecydowana większość osób którą znam chcą zwiąków i cieszą się że zostały założone i wierzą że sytuacja w firmie się poprawi. Składka za wysoka?Nie rób z siebie takiego biedaka nie wypowiadaj sie i nie kompromituj .Połowa tej kwoty wraca spowrotem do osoby zrzeszonej w postaci np paczek na święta dla dzieci. Naprwdę warto przynależeć do Związków Zawodowych. Materiał wideo jest bardzo ciekawy polecam obejrzeć.Wystarczy skopiować link i wkleić w nowej karcie.

Solidarność

Zbyt dużo tych pytań i wątpliwości.Związek został założony z myślą i poprawie wynagrodzeń i warunków pracy.Regularnych podwyżek i normalnej atmosfery. W poniższych linkach znajdziecie deklaracje ktora mozna sobie samemu wydrukować i wysłać na adres Solidarność. NSZZ. Region Podbeskidzki. Podregion Bielska 18, 43-430 Skoczów 33 853 27 87. (usunięte przez administratora) informacji o Zwiazku i sa w niej podane dane naszego przewodniczacego takze możecie zadzwonić i porozmawiać.

@Solidarność

"Zbyt wiele pytań"... i to ma być związek zawodowy? Płacić składki i nie pytać o nic. Gratuluję podejścia- spotkania z ludźmi- nie, pytania-nie. Raczej odbiega to znacznie od założeń działalności zwiazkowej. NIEWIARYGODNE! Oczekuję przedstawienia się z imienia załodze, przedstawienia planów do realizacji przez was, bo obowiazuje jak wszedzie- mam płacić żądam! Przy założeniu skladki 20 zl/mc to rocznie niemal 250zl. Zatem czekam na konkrety nie opowieści i bzdury z ulotek stron związkowych

Jeszcze materiał wideo który warto wysłuchać https://streamable.com/5mwsm

Black

Zdrowych wesołych dla wszystkich i weźcie się ogarnijcie. Nie niszczycie swojej firmy bo prezes po darmo 25 lat nie tyral żeby było dobrze tylko robi to dla nas

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. na stanowisko Konserwator? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
Leszno
Zrzeszony

Panowie deklaracje które otrzymaliście należy wypełnić i oddać tej samej osobie. Zgodnie z ustawą o związkach zawodowych oraz Statutem NSZZ Solidarność, nasz Związek: Podejmuje działania mające na celu obronę interesów pracowników, zarówno zawodowych, socjalnych, materialnych, jak i kulturalnych. Zajmuje się także nadzorowaniem, kontrolą oraz oceną warunków pracy, w szczególności w zakresie przepisów BHP. Upomina się o respektowanie przez pracodawców praw pracowniczych, walczymy o przejrzysty system wynagradzania i premiowania, trwałości zatrudnienia oraz bronimy miejsc pracy. Za pośrednictwem Społecznej Inspekcji Pracy Związek dba o odpowiednie i zgodne z prawem zasady bezpieczeństwa i warunki pracy. Najlepszą i najskuteczniejsza formą jest silna, odpowiedzialna organizacja związkowa.

Weteran
@Zrzeszony

Panowie o co wam k...a chodzi? Które intaresy pracownika nie są przestrzegane? Ktoś nie otrzymał wypłaty? Coś dostał do koperty jak w innych firmach? Coś nie wypłacone, zgodnie z BHP gdzieś nie dotrzymane? Darmowe jedzenie za słone albo za zimne? Premii wakacyjnej nie ma? Za chorowanie w listopadzie tez nie? Na każde święta dodatki? Owszem jest wiele spraw do poprawy ale mi prezes nigdy nie odmówił rozmowy albo jak coś trzeba było dostać do domu nigdy nie było problemu a co nam zwiazek da? Uścisk dłoni przewodniczącego??? Zarząd czasem przegina i mogło by być wytłumaczone wiele rzeczy jaśniej ale wypłata jest zawsze na koncie i to cała i punktualnie a nie jak gdzie indziej!!! Ja pięr...le cała wasza akcje ze związkami bo to sranie do własnego gniazda i tak nic nie zdziałacie tylko kasa na składki pójdzie dla „działaczy”. A jak trzeba pomocy bo coś się spie..... lo to przynajmniej wiadomo dokąd iść. A czy wy nam dacie kasę bo ktoś zachorował albo jeszcze gorzej? Ile k... a macie na koncie żeby coś odpalić ?????

MÓWCIE PRAWDĘ lub zamilczcie
@Weteran

weteran , po pierwsze dlaczego wypadki w firmie są zamiatane pod dywan , tak jak na. odcięte ,,PALCE: majstra ! wypadek nie zgłoszony.?? W czasie kontroli zapylenia i warunków szkodliwych ,lakiernia pracuje na 10%? Pracownicy chorzy ,zasmarkani ,zarażający innych przychodzą do pracy? dlaczego maszyny np. gilotyny, giętarki i tp. są modyfikowane i podnoszone parametry ponad ich przeznaczenie? lasery tną blachy ocynk a pracownicy bez masek ? DLA BEZPIECZEŃSTWA PRACOWNIKA!!!

Youjizz
@MÓWCIE PRAWDĘ lub zamilczcie

Brawo. Na spawalni tak samo jak na lakierni badania zanizane, noszą to spawacze którzy akorat w tym dniu mają bardzo mało spawania

Lakiernia11
@Zrzeszony

Nie piszcie głupot, nie raz widziałem, jak pracownicy sami z wygody zdejmowali maski czy okulary, a jak ktoś odważył się upomnieć, to wielka afera

Weteran
@MÓWCIE PRAWDĘ lub zamilczcie

Kolego, ale to, że coś nie jest zglaszane to wola poszkodowanego. Gdyby mial odwage, wiedze i chec to by zglaszam.. kolejny argument jak w przedszkolu- zakatarzeni pracownicy. A co to mama ich do przedszkola przyprowadza i zostawia? Badzmy dorosli- ida do lakarza, biora l4 i gotowe. Chcą to przychodzą, nikt nikogo na sile nie zmusza, proste. Skoro wiecie co wszystkich zanizaniach itdi sie na to godzicie to jestescie wspolwinni takiej sytuacji. Co w tym wszystkim wam zwiazkipomoga? To jakis prlowski poglad, ze jest zwiazek i nagle za ta sama prace leci kasa z nieba heh placic bedziecie skladki nie wiadomo komu i na tum sie skonczy. Gdzie z imienia i nazwiska wymienione osoby? Chcecie poprawy a wszystko jak w podziemiu. Wystarczyloby konkretnego czlowieka z zalogi, bez skladek i calej tez propagandy, ktory rozmawialby z zarzadem a nie bandy krzykaczy bez pomysłu, bez odwagi do firmowania nazwiskiem zwiazku. Najgorsze, ze ci ktorzy tak burza anonimowona forachw pracy cicho jak pod miotla siedza i mysla ze inni zadbaja o ich interesy. Panowie badzmy dorosli.... proponuje oddawac w wyraz sprzeciwu na warunki w firmie, premie wakacyjna. Czemu brac dodatkowa kase skoro tak zle! Taki wasz strajk ostrzegawczy! A ze skladek ufundujecie wakacje kolegom zwiazkowcom heh

@Zrzeszony

Czyli teraz rządził będzie Związek a po wypłaty do kogo mamy iść ?

ZdrowyRozsadek
@Weteran

Podpisując się „Weteran”, oraz wypowiadając się w takim tonie, od razu można nakreślić obraz Twej osoby (o ile to nie marna prowokacja). Pracujesz wiele lat, masz stawkę godzinową 19,50 brutto na godzinę, lub więcej, jako największy atut podajesz fakt otrzymywania wynagrodzenia – które się należy za wykonaną pracę, więc nie bardzo rozumiem jak byś sobie wyobrażał nie otrzymywanie wynagrodzenia na czas w zakładzie który liczy ponad 500 pracowników, w dodatku piszesz o jakiś „innych firmach dających w kopercie”, jakoś nie słychać by ktoś pracował w takowych, czy miały by miejsce kontrole US/PiP, także marne argumenty. Poruszając temat BHP, czy warunków, ośmieszasz się, bo wszyscy którzy nie są zaślepieni widzą jak jest, a osoby które mają porównanie, tym bardziej dostrzegają, że warunki na ich stanowiskach pracy, mogły by być poprawione. Nawiązując do ‘jedzenia’, nie wiem co chciałeś osiągnąć, jest posiłek regeneracyjny, kto chce to go spożywa, tyle. Premia za „nie chorowanie” w listopadzie? Urodziło mi się dziecko, nie ma mnie w pracy, jestem stawiany na równi z bumelantami, nie otrzymuję premii. Byłem przeziębiony/miałem zapalenie oskrzeli dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią, nie otrzymałem „za chorowanie w listopadzie”, nie dostrzegasz faktu iż komuś było na rękę wypłacać tą premię raz w roku i ustanawiać tak warunki, by wiele osób nie mogło skorzystać? Czy nie lepiej było by podzielić tą kwotę i dostać „premię za nie chorowanie” co miesiąc, za miesiąc w którym nie byliśmy na zwolnieniu lekarskim, czy nie korzystaliśmy z przysługujących nam świadczeń? Na każde święta dodatki? gdzie ceny w sklepach i ogólne wydatki związanie z przeżyciem, na przestrzeni 10 lat zmieniły się, a dodatki na święta jak stały na tym samym poziomie, tak stoją nadal, nikt nie ma ochoty podnieść tych kwot, dostosować do obecnych reali. Nigdy Prezes nie odmówił rozmowy? Dostałeś coś do domu, w sensie firma coś pozwoliła Ci zabrać? Jesteś powiązany z bezpośrednim przełożonym, albo kadrą wyższego szczebla, czy może po prostu „zawsze aktywny w pracy?” w zamian za „dostanie czegoś do domu”? Uważasz, że zakład jest w stanie tak każdego szeregowego pracownika potraktować i każdemu z ponad 500 zaspokoić i pozwolić by „dostał coś do domu?” Nie uważasz, że powinieneś zarabiać tyle, by nie trzeba było wynosić do domu w zamian „za coś”, tylko po prostu kupić potrzebną rzecz? Używanie wulgaryzmów i podważanie sensowności działań jakichkolwiek, mających na celu poprawę warunków pracy, jak i pracy, utwierdza w przekonaniu, że mamy do czynienia z osobą krótkowzroczną, widzącą co najwyżej czubek własnego nosa, która chodzi na rozmowy i dostaje coś do domu. Nie chcesz się zapisać, bo w swoim odczuciu masz się dobrze, wszystko możesz sobie załatwić sam, jak i dostać coś do domu. Wulgaryzm z defekacją do własnego gniazda jest zabawny, jeśli wszystko jest w najlepszy porządku, to dlaczego ktoś tak obawia się działalności ZZ na terenie zakładu? Wydaje zakazy, straszy konsekwencjami, czy stawia tabliczki informacyjne na parkingach? Każdemu daje to do myślenia, bo jeszcze oficjalnie nic się nie zmieniło, a już widać zmianę zachowania i postępowania pewnych osób. Dlaczego takie osoby które nie są zainteresowane zrzeszeniem się, od razu poruszają kwestię kasy i działaczy? Pracę działacza opłaca zakład pracy, wykonuje on swoje obowiązki w czasie pracy, jego wynagrodzenie jest równe jego stawce godzinowej, więc nie dostanie on drugiej pensji, czy jakiegoś dodatku, jeśli na rzecz działalności poświęci w miesiącu przykładowo 16h to naj zwyczajniej po prostu dwie dniówki będą wypłacone za czas poświęcony dla Związku Zawodowego/Pracowników zrzeszonych, ale nie dostanie on żadnej dodatkowej kwoty z tego tytułu. Przy pensji 2500zł netto, suma przeznaczona na składkę Związkową wynosi ~21zł/msc, gdzie około połowa tej kwoty idzie na cele Solidarności/Związków/Prawników, a druga połowa można powiedzieć, że wraca do osoby zrzeszonej, w postaci paczek na święta, czy innych benefitów które otrzyma każda osoba, która zapisze się do związków zawodowych (logiczne, że tylko osoby które przystąpią - będą z tego korzystać, nie zrzeszone NIE). Dlaczego chciałbyś, żeby ktoś „dał Ci kasę” gdy zachorujesz? Odprowadzasz co miesiąc składki emerytalne, rentowe, chorobowe, zus… o jakiej kasie piszesz? Dlaczego znowu przeklinasz i pytasz ile Związek Zawodowy ma pieniędzy na koncie? Wiesz o co pytasz, potrafisz korzystać z internetu, dokształcić się, zanim zaczniesz nawoływać do bojkotu czegoś. Pojawia się szansa, że ZWIĄZKI zawalczą o dobro ogółu pracowników, a jednostki takie jak Ty, w swoich oczach „zaradne”, nie będą pojedynczymi przypadkami, bo ZWIĄZKI ZAWODOWE będą zobowiązane o poprawę bytu wszystkich, więc logicznym jest, że należy dać im szanse i przekonać się czy może być lepiej.

@ZdrowyRozsadek

Trza robić żeby coś osiągnąć a nie pół roku na swiadczeniach

PiP
@ZdrowyRozsadek

Nie słyszałesz o firmach, które dają wynagrodzenie w "kopercie"?! Błagam, nie kompromituj się, bo najwyraźniej nie wiesz o czym piszesz.

@Weteran

Panie weteran skonsultuj się z lekarzem lub farmaceuta

@Zrzeszony

Chłopaki szanujmy naszą firmę a związki nikomu nie potrzebne

Stacho

Świetnie to ująłeś.

DoWojtka i TłuściochaZCieszyna

Dajcie jeszcze po 400 zł swoim Poganiaczom to wam rowy wypolerują.

szlifierz
@DoWojtka i TłuściochaZCieszyna

Stacho nie potrzebuje 400 zl.Poleruje od zawsze za friko!

@szlifierz

Bozenie

@DoWojtka i TłuściochaZCieszyna

O jakie rowy chodzi nie rozumiem może ktoś wytłumaczy?

Obserwator

Zastanawialiście się dlaczego jadalnia jest podzielona na dwie części? Po jednej siedzą Ci lepsi a po drugiej majstrowie czy jak to jest?

Karol Strasburger
@Obserwator

sucho kolego

REALISTA

No i po co te związki ? Wystarczy poczytać na gowork'u opinie o teksidzie, gt czy innych zakladach gdzie sa przedstawiciele zwiazkow zeby zobaczyc jak pracownicy oceniaja warunki pracy... Wazne zeby skladke zabulic ;)

Ggyg

Żenująca jest postawa zarządu... Jakieś głupie wywieszki z zakzem ulotek itd. Dla mnie ośmieszanie się przez prezesa... Poza tym straszenie przed zapisaniem się (na zebraniu z majstrami) moim zdaniem jest niezgodne z obowiązującym prawem i podchodzi pod mobbing....

@Ggyg

Pierwsze sprawdź definicje mobingu zanim zaczniesz używać nie zrozumiałych dla siebie zwrotów.

Andrzej K
@Ggyg

Czym zostali zastraszeni majstrowie?

Olrut
@Andrzej K

Gdzie jest napisane o zastraszniu? Kolego nie siej propagandy, bo Cię "konsekwencje dyscyplinarne, łącznie z karnymi" mogą dosięgnąć.

Tip

bzdury wymyslasz o zastraszaniu

Tr

Solidarność

Niestety dzisiejsza akcja informacyjna z ulotkami związkowymi została przerwana z powodu negatywnej reakcji naszego Zarzadu.Panowie prezesi chcieli osobiście towarzyszyć w akcji.Wszyscy wiemy z czym to się wiąże.Wbrew tym oporom nie poddamy się.Jutro dowiecie się więcej.

koko
@Solidarność

nie bylem przekonany do zwiazkow lecz ta akcja utwierdza mnie w przekonaniu ze trzeba sie zapisywac!JEDZIEMY Z NIMI!!!

@koko

Proponuje o rozdawanie ulotek np na nadgopie mi nawet prezes nie przeszkodzi w zapisaniu sie

@Buhaha

Powiedzcie jakie będą składki? I co nam załatwicie? Mamy się tylko zapisywać bez żadnych informacji po co?! Chyba tylko po to, żeby się solidarność nachapala naszymi pieniędzmi!

@Wojtek

I tak się to raczej skończy.

@Solidarność

Jakiego waszego zarządu? Ja się pytam co jest wasze?

@Black

Chyba o tych ludzi im chodzi http://www.solidarnosc.org.pl/bbial/zarzad/ Tacy ludzie maja nas reprezentować?!

Looking
@Black

Chodziło o Zarzad Strumetu....

Ww

DoPrezesa

Kiedy będą jakieś uczciwe podwyżki np. Po 1.5zł dla każdego a nie po cichaczu dla wybrańców. Kiedy prezes zmieni premie za niechorowanie np. Co kwartał, My jesteśmy tylko ludźmi! I ostatnie może w końcu prezes pomyśli o dzieciach które mamy a nie ciągle o teatrzykach dla wybrańców itd. Ludzie się zwalniają a prezes mógłby się już obudzić po zimie.

Niema zgody na wszystkim równo
@DoPrezesa

Podwyzka po 3zł potrzebnym zaangazowanym inni niech się uczą i czekają na swoją kolej . Tez mam dzieci dostaje 500plus wiec uwazam ze o moich dzieciach ktos inny wystarczająco pomyslał.

PiS-da / PiS rulez
@Niema zgody na wszystkim równo

Fiu fiu.PiS z pewnością myślał o twoich dzieciach.Patrz trochę dalej niż czubek własnego nosa. Uwierz mi że jestem potrzebny.Jestem zaangażowany.Codziennie robię coś więcej niż tylko to co trzeba. I co z tego mam?? NIC. Tylko "kumple" pukają się w czoło gdy to widzą.Czekam ja,czekamy wszyscy na zapomniane już podwyżki.Pięć lat czekania to dość czasu by w końcu puściły nerwy.

wojtas

brygadziści są naprawdę bardzo serdecznymi ludźmi

PiszezUK

A ty pracujesz nie na spawalni i w swoje 6 h nie zrobisz tyle co Pan binlanden w 2 h. Zanim się wypowiecie na temat spawaczy to zobaczcie jaki to łatwy kawałek chleba.

szlifierz
@PiszezUK

Tak ten człowiek jest naprawdę zapracowany ha ha ha nieźle to sobie wymyśliłeś

Świentymikołaj

w zeszłym roku bardzo duży zysk ponad 20 to chyba duża premia będzie na święta

Juz 10lat minelo

Spawacze norm nie dzwigaja normy ustal sobie Wojtus czasami nie do zrobienia.Pracuje juz 10lat jako spawacz i jeszcze sie nie zdazylo sie zeby ktos z innego dzialu zrobil kurs i przyszedl spawac.Montaz taki madry a tam co drugi ma papiery spawacza. Zapraszamy napewno do wszystkich wystarczy spawarek.

Solidarność

28.03.2018 ,czyli w najbliższą środę, w godzinach 13:30 do 15:00 w okolicach parkingu zakładowego Strumetu i bramy wjazdowej na ocynkownie będą rozdawane ulotki informacyjne na temat Związku Zawodowego.Pracownicy którzy nie wiedza jak związki funkcjonują będą mogli zabrać,poczytać i mamy nadzieje że zapiszecie się do Zwiazku.Osoby które będą rozdawać te informacje sa z Solidarności takze odpowiedzą na wasze krótkie pytania.Co do wstąpienia do Zwiazku, czyli składanie deklaracji, na razie jeszcze jest w trakcie organizacji.Jeżeli chodzi o spotkanie z przewodniczącym naszych Związków na te chwile z innych powodów jest nie mozliwe ale mamy to na uwadze.

Flow
@Solidarność

Pokaż się chłopie zrób zebranie interesują mnie konkrety widać jakie masz podejście do ludzi nawet spotkanie ci nie pasuje. Żenada

Jarek

Dobrze piszesz spawacze sami ustalają normy i biorą dodatkową kasę i się śmieją robią po 50 vw do przerwy reszta to zwiedzanie strumetu wystarczy przeglądnąć kamery wszystko widać ha ha ha!!!

Oiiilan
@Jarek

Odwaga pozwala Ci udzielać się jedynie na gowork? Tak chcesz załatwić sobie podwyżkę? Anonimowo na gowork, podpierda...ac innych? Brawo Ty.....

@Jarek

No sama racja a posprzatane na malej spawalni to juz z 40 minut przed koncem zmiany swiete krowy co najwiecej rycza a (usunięte przez administratora) robia wszystko zle pospawane bez wymiarow itd

@Jarek

Sracie na siebie nawzajem barany a starzy to czytają.Jak (usunięte przez administratora)małe dzieci.

spawacz na wypowiedzeniu
@Jarek

Panowie zapraszamy na spawalnie!Lato idzie bedziemy sie opalac!Prezes z przyjemnoscia was przeniesie i bedziecie trzepac kasiore!!! Ilu starych pracownikow zwolnilo sie ze spawalni a ilu z innych dzialow?Hmm ciekawe dlaczego?Moze lepiej zarobic 300 zl. mniej a miec zdrowa kosc i pluca???

@spawacz na wypowiedzeniu

Bardzo chetnie za takie pieniazki moge sie poswiecic zrobie ten kurs i bede lecial w kulki przez pol zmiany za dobre pieniadze

Obserwator

Tak się nie robi prezesie żeby jedni pracownicy dostawali wieksze stawki i dodatkowe pieniądze za jakies dodatkowe sztuki palet spawacze to swiete krowy które pracują 5 godzin reszta siedzą na wiadrach i się śmieją jak ma prezes kasę to niech płaci!!!!

Spawacz
@Obserwator

Zrob kurs spawacza i zapraszamy na spawalnie.Zobaczymy czy po miesiacu roboty w temp 35stopni bedziesz sie czul jak krowa na wypasie

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. - Strumień

• Jak się pracuje w Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 14 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o.