Opinie o 3M Wrocław Sp. z o.o. w Wrocław Kowalska 143

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie 3M Wrocław Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie 3M Wrocław Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - produkcja

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o 3M Wrocław Sp. z o.o. w Wrocław Kowalska 143

Dzień dobry, mam kilka pytań i prosiłbym O rzetelne odpowiedzi, jak jest faktycznie w kilku kwestiach bez plucia we mnie jadem. Jestem normalnym człowiekiem, który chce podjąć prace. 1. Jaka jest szansa na zatrudnienie po pracy w agencji bezpośrednio przez pracodawcę? 2. Czy pracując w systemie 4 brygadowym mam jakieś szanse na nadgodziny? Bo na 3 zmiany nie było już miejsc. 3. Czy ciężko jest zostać 1 operatorem? 4. Jaka jest stawka na produkcji na umowę o prace bezpośrednio z 3m? Chodzi o osobę która ukończyła 26lat i nie ma zniżki podatkowej.

@Nowy

1. Zatrudnienie następuje najpóźniej po upłynie 540 dni pracy w danej agencji. Jest szansa być przyjętym również wcześniej. W zależności od osiągnięć danej osoby, zaangażowania i predyspozycji. 2. Pracując w 4 brygadach jest możliwość pracy w nadgodzinach w dniach w których przypada wolne między poszczególnymi dniami pracy pracując w systemie 2x12. Dodatkowo w przypadku 4 brygad gdy następuje rozliczenie godzin w kwartale- za przekroczenie ustawowych godzin pracodawca wypłaca nadgodziny lub uzgadnia możliwość odebrania dni wolnych w celu odbioru nadprogramowych godzin zgodnie z prawem pracy. 3. W przypadku I operatorów najczęściej jest prowadzona rekrutacja i to w zależności od wyników tej rekrutacji kandydaci zostają Pierwszym Operatorem bądź nie. Możliwość awansu na takie stanowisko pojawia się zazwyczaj przy uruchamianiu jakiś nowych obszarów lub z powodu wolnego wakatu na tym stanowisku. Co do stawki jest to uzależnione od grupy zaszeregowania w przypadku operatorów.

Nowy cd.
@Nowy

Bardzo Ci dziekuje, za szczegółowe odpowiedzi. Powiedz mi proszę jeszcze: 1. Czy trzeba obserwować rekrutacje na portalach jeśli chodzi o 1 operatora? Czy Rektutacja jest prowadzona „wewnętrznie” 2. Jakie są wymagania na 1 operatora w 3m? Wykształcenie średnie? Wyższe? Techniczne? Jakieś konkretne wymogi?

@ Nowy 1
@Nowy cd.

Witam. 1. Jeżeli chodzi o rekrutacje na Pierwszego Operatora jest to zazwyczaj rekrutacja wewnętrzna. W przypadku braku zgłoszeń od pracowników 3M już zatrudnionych dopiero wówczas uruchamiana jest rekrutacja zewnętrzna. Jest również możliwości rozwoju na wyższe stanowisko poprzez nominacje. Nie jest to częsta forma, ale również spotykana w firmie. 2. Wykształcenie średnie, oczywiście wyższe preferowane jeżeli osoba chce dalej się rozwijać. Język angielski jest dodatkowym atutem na tym stanowisku. Dodatkowo dyspozycyjność, zaangażowanie i motywacja do pracy. Niewątpliwie atutem równiej jest wcześniejsze zarządzanie już np 8-12 osobowa grupa ludzi i doświadczenie w pracy na produkcji.

Nikolaaa

Jak jest na zecie? Konkretnie filtry do wody? Jak ludzie praca itd?

@Nikolaaa

jezu maria tylko nie to tym bardziej jak nadal pracuje pierwsza operatorka Beata G baba musi mieć ze sobą poważny problem natury psychiatrycznej nie nadaje się do współpracy z ludźmi no chyba że jej rodzina ale kto za jej funfli będzie robił ? lepiej niech pozatrudnia swoją rodzinę a ty (usunięte przez administratora) i jeszcze jej mało. Takiej dwulicowej małpy jeszcze nie widziałam.Czemu jest pierwszym operatorem nie mając kompetencji ? pewnie też ma znajomości.Ale to jak zachowuje się w 3m to tylko o niej świadczy traktuje ludzi jak śmiecia nie uważa nikogo z poza swoich znajomych których pozatrudniała.

Baczny obserwator

Cześć, czy możesz opisać dokładnie o co chodzi z budynkiem nr 3? Mam zacząć tam pracę ale trochę mnie Twój wpis przeraził.

Agnieszka

Też zastanawiam się nad rekrutowaniem do 3M Wrocław, możesz dokładniej opisać swoje doświadczenia w tej firmie? Jaki według Ciebie jest powód zwolnień tych pracowników? Czy miałaś też taką sytuację podczas swojej pracy?

Ktosiek

W samo sedno. Lizodupy sa nagradzani. A jak ktos jest inteligentny, dobrze pracuje to zaraz stanowi zagrozenie dla pierwszego operatora. (usunięte przez administratora) jest i to z bialych rekawiczkach. W razie problemow kierownicy rozmawiaja z pierwszymi operatorami. Nie ma mozliwosci konfrontacji. Nie interesuja sis zdaniem ani pracownika 3m ani agencji. Jak ktos z 3m pracownikow sie pozali ze atmosfera nie taka to od razu sie go przerzuca z wilczym biletem na inny dzial. Ot tak. Dzien dobry pani kowalska od jutra pracuje oani gdzie indziej. Nikt sie nie pyta czy ci to pasuje. Za co dlaczego. Bezkarnosc totalnie. Szkoda ze panie z ranstat i manpower nie przeprowadzają anonimowych ankiet na temat warunkow pracy. Rotacja ludzi ogromna. Fajny zaklad fajna praca ale atmosfera jak na stypie. Idziesz do oracy i myslisz do kogo sie pierwdzy operator (usunięte przez administratora) Polecam na chwile ale nie na dluzej. Teraz wiem skad konkurencyjne zarobki. Ale nie warte swieczki

Mariusz

To może sam zadzwoń? Zawsze jak ktoś narzeka to się dziwie czemu ta osoba nie podjęła żadnych działań.

...

Tu tylko prokurator...

Prawnik

Jednym słowem,głąby na stanowiskach,jedna klika,totalne kierownicze (usunięte przez administratora)i kolesiostwo,wiedzy zero,jednym słowem (usunięte przez administratora)

Rozmowa telefoniczna

Szanowna pani z HR z gatunku "bez kija nie podchodź". Zwykłe chamstwo. Nie polecam

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Strategy Planner
Plej Sp. z o.o.
Robert

Nie polecam pracy agencję (usunięte przez administratora) na stawkach

gosc

Ogólnie nie polecam. Odnoszę się do stanowisk inżynieryjnych. Słaba atmosfera, problemy organizacyjne, kiepska komunikacja międzyludzka. Każdy sobie, odczuwa się mocno korporacyjnosc. Często spychologia jeśli chodzi o zadania. Wiele osób się zwalnia, coraz większa rotacja. No a z tym podarunkiem na Święta czyli gąbka do mycia i plasterki to rzeczywiscie firma moglaby sobie darowac. Wstyd. Lepiej mogli nic nie dawac. Trzeba mieć jakąś elementarne poczucie godności.

@gosc

Gąbka do mycia :D Coraz lepsze te prezenty świąteczne. Ile tam wytrzymałeś skoro było tak źle?

Natalia
@gosc

Ale to widac ze jest zle, przychodzi taki inzynier na linie ma cos wiedziec o maszynach tak na serio nie wie nic, zatrudniaja nowych a starszym nawet nie chce sie ich uczyc czegokolwiek bo sami nic nie potrafia.

Ktoś

Niestety, w firmie panuje kolesiostwo. Program, nagradzający siebie nawzajem punktami, doskonale to wykazał. Podobnie jak program na super pracownika..... Wypłaty, kiedyś jedne z najlepszych na produkcji, obecnie bardzo słabe. Brak rzetelnego premiowania pracowników, w zasadzie to nie ma żadnego,a Kaizeny to jakaś żenada.

Aero

Mogę ktoś powiedzieć, jakie jest naprawdę warunki i praca w 3M ? mówią ze bardziej obsługa maszyn, jaką jest stawką nie było powiedziane, bo to jest tajemnicą. Więc,jak naprawdę tam jest, jaką jest stawką /premią,ile na ręce, praca i obowiązki?

Aero

Sprostujny

Fakty wyglądają nieco inaczej. Kartki do 50 pkt nie były akceptowane, kartki od 100pkt były akceptowane lub nie. I co zrobili koledzy pracownicy blue aby obejść akceptację nagród. A no przyznawali sobie kilka kartek po 50pkt. Nie rozumiem jak można było być tak nieuczciwym - ilość punktów została określona - pracownik mial do dyspozycji pulę punktów - ilość widoczna na stronie i indywidualnym koncie.

Kinga
@Sprostujny

A to nie jest tak ze te punkty ktos akceptuje ? To dlaczego tylko pracownik najnizszego szczebla bierze za to odpowiedzialnosc? Niech teraz kazdy kierownik na spolke z praconikiem oddaje kase skoro to podpisał. Ale nie, większość kierowników to jakies pacholki co nawet nie znaja procesow produkcyjnych na swoim dziale

Tacy sami a cebula między nami
@Sprostujny

Twoje "fakty" są wyciągnięte z pewnego miejsca do którego światło nie dochodzi, proponuje najpierw wyciągnąć również z tego miejsca swoją głowę zanim zaczniesz opisywać sytuację. Sprawa wyglądała następująco - Pracownik miał do dyspozycji 24 kartki po 50pkt (Łącznie 1200pkt). Problem polegał na tym, że Firma 3M od samego początku wprowadziła pracowników w błąd, a mianowicie na stronie programu podali informację o tym, że do JEDNEJ kartki można było przypiąć parę osób, dodatkowo licznik z ilością pozostałych kartek został dodany dopiero po tym jak 3M, jak zwykle postąpiło "etycznie" i zamiast przyznać się do swojego błędu, postanowili kolejny raz zrzucić winę na pracowników. Oczywiście nie chcę tu bronić wszystkich, bo jestem przekonany, że spora część osób celowo postanowiła nadużyć BŁĘDNIE WPROWADZONEGO PROGRAMU PRZEZ 3M, żeby nabrać ile się tylko da. Smutne jest to, że najbardziej ucierpiały osoby które najzwyczajniej zostały wprowadzone w błąd, przez informacje podaną na stronie programu. Ale myślę, że nikt nie jest zdziwiony takim obrotem sytuacji, zarząd i HR zawsze zrzucali winę za swoje błędy na pracowników. Szkoda, że nikt nie dochodzi tak sprawiedliwości właśnie w górnych sferach za prowadzone wały i przekręty.

Przyszli pracownicy

Hej, mógłby ktoś szczerze opowiedzieć coś o warunkach pracy itd? Na dziale medycznym ???? razem z chłopakiem zaczynamy pracę 10stycznia i mamy nadzieję że nie trafiliśmy z deszczu pod rynnę, czyli jeżeli ktoś wie: nie jest to podobna choć trochę firma do BSH?

x
@Przyszli pracownicy

Nie jestem z działu medycznego, ale też wcześniej pracowałxm w BSH - uważam, że w 3M warunki są lepsze. Norma, tempo pracy itd. zależy od działu, ale tu przede wszystkim są stabilniejsze umowy - a nie jak w lodówkach, przedłużane co miesiąc.

Cześć wszystkim, mam pytanie. Czy 4 brygady pracują w święta i sylwestra?

X

nie

@X

A powiedz mi proszę czy za weekendy są większe wypłaty? Orientujesz się w tym na pewno, daj znać ;D

X
@Mariusz

Są dodatki - 60 zł brutto za sobotę i 90 brutto za niedzielę

Żeby nie było za wesoło między świętami a sylwestrem trzeba naginać w poprzednich latach cała firma brała wspólny urlop 4 dni a teraz trzeba przychodzić

Lean

Dzień dobry, pojawiła się oferta na stanowisko Continuous Improvement Engineer. Czy możecie coś więcej powiedzieć o zespole, który szuka takiego specjalisty? Zadania, przełożony, atmosfera...

@Lean

Raczej nie ludzilabym sie ze sie wgl dostaniesz,w tym zakladzie wiekszosc stanowisk jest rozdawana po cichu, a rekrutacja jest tylko dlatego ze tak mowi regulamin.

Ktoś taki

Pracuje 8 lat w tej firmie Nic się nie zmieniło i nie zmieni Operator dostaję coraz więcej obowiązków a stawki dalej takie same. Szkoda że nie traktują wszystkich tak samo, tylko jeden lepszy i bardziej doceniany jest od innego. Nie polecam nikomu pracy w tej firmie.

Dz....k

Tą sprawą,powinno zająć się media,jedynie one są w stanie, dojść do całego przekrętu,jaki zafundowała 3M pracownikom,bo nie dość że,pracownik zwróci pieniądze,to zapłacił też podatek,ostatni odcinek płacowy,to jeszcze te pieniądze każą przesłać na różne fundację,a potem firma ogłosi światu,jaka to ona jest wspaniała, całemu światu!!!,????????????

Prawnik

3M i etyka,????????????,ta firma jest tak żenująca, że bardziej się już nie da!!!. Nowa dyrektorka jest ślepa jeśli chodzi,o jej podwładnych, kadrę kierowniczą,akceptowali goldy,na lewo i prawo, oczywiście nie za darmo,po czym obarczyli oczywiście niebieskich pracowników,ok.200 osób ????a sami biali pracownicy-biurowi nie ponoszą żadnych konsekwencji, choć, też zdrowo się obłowili,to tylko pokazuje, zresztą jak jest w Polsce,kto ponosi winę a kto nie????więc mamy takie Amber Gold w 3M brawo!!!

Młody

(usunięte przez administratora) Pracownicy musza oddawać nagrody ???????(usunięte przez administratora)

Kpina

Firma wprowadziła program który nagradzał pracowników. Następnie nagrody musieli akceptować kierownicy - i je akceptowali = jest to równoznaczne z tym, że nagrodę kierownik zaakceptował , co dalej za tym idzie pracownik dostał zielone światło od przełożonego iż punkty są ok. Pracownicy wydali punkty na nagrody a 2miesiace później nasza kochana firma rozdaje WEZWANIA do zapłaty lub zwrócenia nagród przez pracowników ???? - jeżeli ktoś tego nie zrobi będą podjęte kroki (zapewne obniżenie oceny rocznej itp). Nie polecam firmy, bo wina leży po stronie kierowników którzy akceptowali punkty pracownikom a firma łapy kładzie oczywiście na pracownikach - zresztą jak zawsze.

...

Dają niedopracowane narzędzie dzięki któremu pracownicy mogą podziękować sobie za współpracę, później żądają dobrowolnego oddania pieniędzy za nagrody które się zdobyło w tym programie na cele charytatywne jednocześnie grożąc w przypadku braku wpłaty konsekwencjami dyscyplinarnymi. Wstyd nie polecam ????

Beata

. Grzywna za to wykroczenie z art. 281 k.p. dla pracodawcy wynosi od 1 do 30 tysięcy zł. Podstawowym obowiązkiem pracodawcy zawartym w art. 94 Kodeksu Pracy (dalej k.p.) jest „organizować pracę w sposób zapewniający pełne wykorzystanie czasu pracy, jak również osiąganie przez pracowników, przy wykorzystaniu ich uzdolnień i kwalifikacji, wysokiej wydajności i należytej jakości pracy”. Brak komponentów oznacza ni mniej ni więc jak to, że pracownik jest gotowy do świadczenia pracy, a pracodawca nie zapewnia pełnego wykorzystania czasu pracy. Wtedy należy zastosować przepisy z art. 81 k.p., które mówią „Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów”. W 3M pracownicy są wysyłani na dni wolne, które później muszą odrobić. Jest to niezgodne z prawem. Pracodawca miga się od postojowego. Specjalnie został znowu wydłużony okres rozliczeniowy.

Zostaw merytoryczną opinię o 3M Wrocław Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy 3M Wrocław Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 4 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy 3M Wrocław Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w 3M Wrocław Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

3M Wrocław Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 33 ocen.

3M Wrocław Sp. z o.o.